Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW poddaje się ostatnia

GPW poddaje się ostatnia

Money.pl / 2007-03-02 17:46
Komentarze do wiadomości: GPW poddaje się ostatnia.
Wyświetlaj:
rotux / 2007-03-04 16:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry Dzień
W ramach relaksu niedzielnego może coś takiego:
http://www.rybinski.eu/wp-content/uploads/globalne_nierownowagi_061026.pdf

PS: wydaje się, że rozsądna praca, aczkolwiek ze mnie elektronik, nie ekonomista, więc rekomendacji strong czytaj dać nie mogę:]
gabrik / 2007-03-04 16:22 / portfel / Wierny Forumowicz
umysły aby wymuslać teorię


2006-08-03 21:47:30 | *.*.*.* | gabrik
analiza Gabrika(czytaj ale nie używaj)
Dziś odbiliśmy się od góry luki hossy (okolice 3090) jeśli indeks spadnie do 3944 to tą lukę
zamkniemy i wtedy będzie do dobry znak dla misiów.W drugą stronę mocny obecnie opór ale na
kontraktach mamy przy poziomie 3100 (długoterminowa średnia),wcześniej ale to czysto
psychologiczny 3040.
Jutro jeśli USA już dziś nie zleci mamy dużą szansę na wzrost dodając prawdopodobny bardzo
dobry wynik KGHM ,oczywiście sens ewentualnego wzrostu może być...trojaki
1-spekulacyjny pod możliwość otwarcia krótkich na atrakcyjniejszych poziomach i sprzedania
akcji
2-typowo korekcyjny z AT w okolice nawet 3100 (teoretycznie mało prawdopodobne +3% ale
musicie przyznać że coraz mniej już nas może zaskoczyć)
3-obecne spadki były korektą wzrostów więc może poodbijamy się między 3000-3100 do czasu
ogłoszenia decyzji FED we wtorek.
Jutro także po sesji MACD albo przebije albo odbije dając sygnał......
P.S. dla samuraja zakładając mundkową falę C :2691,2535,2381 i 1880 (złote proporcje od 3192
i dno poprzednich spadków)
Zakładając że jesteśmy w rynku niedżwiedzia to te poziomy będą niżej ale nie drastycznie.
Zakładając że jesteśmy w rynku byka to raczej napewno minimum indeks powinien osiągnąć
poprzednie rekordy a nawet je pokonać czyli 3350-3405 a nawet 3800 ale tu oznaczenie fal
jest mocno na siłę bo trzeba poczekać na rozwój obecnej sytuacji bo jeśli pójdziemy jednak
mocno do góry to okaże się że będą dwie płaskie fale i wtedy będzie dopiero pasować.
piciu / 2007-03-04 16:15 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
W bieżącym roku wartość rynku IT w Polsce przekroczy 22 mld zł. W ocenie analityków wartość ta może jeszcze znacząco wzrosnąć o ile rząd przeprowadzi na czas wszystkie planowane przetargi informatyczne. Do największych beneficjentów wzrostu obrotów będą należały takie spółki, jak Prokom Software oraz ComputerLand.
gabrik / 2007-03-04 16:09 / portfel / Wierny Forumowicz
2006-07-11 19:48:20 | *.*.*.* | gabrik
Re: Rybka zwana pożądaniem
Panie Danielu pozwolę sobie na mały dodatek do Pańskiego komentarza-Ja napisałem rano że
cała operacja "mocny wzrost" przyniosła oczekiwany skutek.Nie działa na giełdę zawirowanie
polityczne bo nic złego nie zrobią,nie działa sytuacja innych mocniejszych rynków bo u nas
jest gospodarka w super kondycji a ma być tylko lepiej,akcje spółek tanie jak barszcz
(przecież profesionalne rekomendacje pokazują to wyrażnie) skoro np. na KGHM mamy jeszcze
możliwość zarobienia 20% to na innych przynajmniej 10%.
Konkluzja, trzeba dzisiejszą minimalną korektę(no może jeszcze jutro trochę spadnie)
koniecznie wykorzystać do zakupów.Przemawia za tym dodatkowo formacja harami widoczna na
wykresie kontraktów bo przecież wiadomo że AT i inne teorie na rynku polskim się nie
sprawdzają.Do 3500 na wig20 jeszcze sporo miejsca a na MIDWIG jeszcze większe możliwości
wzrostu bo ostatnio średnie spółki jakoś pozostały z boku.
Dalsze wzrosty w krótkim terminie są pewne ze względu na pozytywną aurę na GPW. A przecież
jeszcze waluty tanieją.........

2006-07-31 13:02:22 | *.*.*.* | gabrik
według dwóch wariantów to około 3280,a według trzeciego między 3555-3869 i więcej nie
obstawiam
gabrik / 2007-03-04 16:36 / portfel / Wierny Forumowicz
jak widać elliota teoria (topol2) nie jest taka bezsensowna prawda?
gabrik / 2007-03-04 15:44 / portfel / Wierny Forumowicz
jeszcze słowo ja osobiście nie mam bladego pojęcia czy to korekta czy bessa ale mam pewnosć 1000% że na wykresie nie powstanie spadająca prosta linnia (kątu 30 stopni) do poziomu 2000 np. i za to postawię dużoooooo pieniędzy i kończę swooje posty na temat czy to bessa czy korekta.
P.S. jak to z tym psem modliszki zsikał się czy nie???
risky-rainmaker / 2007-03-04 15:53 / Ostatni Optymista
nie zsikał...tylko zlał się....
gabrik / 2007-03-04 16:03 / portfel / Wierny Forumowicz
a więc jednak zlał :-)
risky-rainmaker / 2007-03-04 16:16 / Ostatni Optymista
ale wiesz....po czterech browarach też byś się zsikał...
modliszka / 2007-03-04 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :-)
Proszę, mi tu nic nie imputować :-) Pies i ja mamy sie dobrze i nikt sie nie zsikał :-) Odwiedziłam dzisiaj swoją brzoze, oddałam jej całą złą energię i pobrałam pozytywną :-) Jutro spuszczam spólki, które ciagną mnie do dołu, ot moje dzisiejsze, malutkie przemyślenia :-)

Pozdr all
gabrik / 2007-03-04 18:36 / portfel / Wierny Forumowicz
tak zapewne :-)))) dlatego jak wiem że będę pił 10 to siadam do beczki z ciepłą wodą
warren buffet / 2007-03-04 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rowniez uwazam ze nie bedzie jak w maju - 3 tyg i 30%........... absolutnie
warren buffet / 2007-03-04 15:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Tomasz Prusek 2007-03-02, Klienci funduszy na razie nie sprzedają.

- Teraz wszystko zależy od zachowania indywidualnych klientów funduszy inwestycyjnych. Jeśli nie spanikują i nadal będą wpłacać pieniądze, to nic złego się nie wydarzy. To pytanie o psychologię, o to jak zachowa się tłum ludzi, którzy nie poznali jeszcze smaku bessy

W piątek Centralny Dom Maklerski Pekao SA wznowił sprzedaż jednostek funduszu Pioneer Pekao małych i średnich spółek. W ciągu zaledwie czterech godzin klienci wpłacili 100 mln zł. - Widać, że wiara i nadzieja w zyski giełdowe nie maleje.

Fundusze powoli przesyłają już zestawienia za luty. Są jeszcze lepsze, niż styczniowe. Na przykład tylko do funduszy ING wpłynęło 620 mln zł (wobec 570 w styczniu). Z kolei PKO/Credit Suisse otrzymało 750 mln zł. Prognozy są równie optymistyczne. - Można szacować, że w całym roku do funduszy napłynie 30 mld nowych środków, natomiast do funduszy emerytalnych 18 mld. Przy utrzymaniu się struktury aktywów funduszy wygeneruje to olbrzymi popyt na krajowe akcje - przewiduje Roland Paszkiewicz z CDM Pekao. - Nawet jeśli koniunktura giełdowa nie będzie w tym roku tak dobra jak w 2006, to będziemy obserwować duży napływ nowych środków do funduszy - mówi Tomasz Bogutyn, szef PKO TFI.


takze jest super. nowe trendy, nowe rekordy :) pijmy, jedzmy, bo pomrzemy :)
slaw / 2007-03-04 15:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Prawde mowiac Warren nie potrafię ostatnio wyczuc u Ciebie kiedy ironizujesz a kiedy piszesz poważnie. Miotasz sie czy jak???
warren buffet / 2007-03-04 15:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sławku, niekiedy sie jeszcze miotam.... bo zyc bez akcji nie moge, to jakby taki odwyk.... musze sie tego nauczyc, bo kiedys zaplacze
.. / 83.29.146.* / 2007-03-04 15:42
niema co się łudzić dojdzie jeszcze do większych spadków więcej na www.hejcom.pl
topol2 / 2007-03-04 15:40 / Tysiącznik na forum
To są szczątkowe dane. Wpłaty w lutym będą prawdopodobnie znacznie mniejsze niż w styczniu. Wydaje się, że mamy całkowity odwrót od funduszy małych i średnich spółek. Za kilka dni, może już jutro będą szczegółowe dane. Ja sugerowałbym zainteresować się bardziej strukturą wpływów, a nie tylko wysokością.
Krzych / 2007-03-04 16:24 / Płoteczka na forum
nie chce mi się więcej szukać ale czytałem że jest więcej niz w styczniu
Fumdusze ING zebrały w lutym 620mln.
www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=486821&idt=&dz=01000
w styczniu było to 570mln.
mogę przytoczyć więcej art.
gollum / 2007-03-04 15:34 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty jak wytrzeźwiejesz to się robisz nie do wytrzymania :P
warren buffet / 2007-03-04 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ty, juz 4 browara pije, kac faktycznie przeszedł :)
gabrik / 2007-03-04 15:36 / portfel / Wierny Forumowicz
uuuu na ale się uśmiałem gollum masz u mnie pionę :-)))))))))))
risky-rainmaker / 2007-03-04 15:21 / Ostatni Optymista
Panowie nie płaczecie....Wisła popłyneła po Górniku...
najcz / 2007-03-04 15:05 / Tysiącznik na forum
17:00 USA Wystąpienie Williama Poole, szefa Fed z St. Louis
20:00 USA Wystąpienie Kevina Warsha z Fed
to będzie jutro,chyba boczniak będzie
Pytek prosty / 83.19.74.* / 2007-03-04 14:56
Czy ktoś zna fundusz obligacji lub rynku pieniężnego, który nie pobiera prowizji przy wejściu i wyjściu z funduszu?
bonder / 2007-03-04 17:17 / Bywalec forum
UniKorona Pieniezny
warren buffet / 2007-03-04 15:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mbank
gollum / 2007-03-04 15:03 / Uznany Gracz Giełdowy
ING - przy pieniężnym nie ma opłaty dystrybucyjnej. Gdzie indziej pewnie też bo od czego tu oplatę pobierać ;)
Pytek prosty / 83.19.74.* / 2007-03-04 15:07
Dz
gabrik / 2007-03-04 14:32 / portfel / Wierny Forumowicz
prawda jest tak okrutna że podczas takich dni jak ostatnio wszelkie fora należy czytać z dużym dystansem lub ograniczyć się tylko do dyskusji z kilkoma "sprawdzonymi" z powodu dużej skrajności poglądów i nerwowości a to dodatkowo u graczy o charakterze poddatnym na sugestie powoduje tylko większy chaos i niepewność.

P.S. to konkluzja ogólna do nikogo osobiście
risky-rainmaker / 2007-03-04 14:56 / Ostatni Optymista
Po maju...jak ktoś stękną bardziej....to przez pierwasze miesiące...kilmat mi się udzielał...sprzedawać...teraz to już wiem spokój...i jeszcze raz spokój
Eres / 2007-03-04 15:10 / portfel / Wieczny debiutant
Ot ,co i realzuj żyski, if any.
gollum / 2007-03-04 15:05 / Uznany Gracz Giełdowy
Z drugiej strony wykres W20 wygląda tym gorzej im większą dasz kompresję :)

Fuj, jaki brzydki.....
gollum / 2007-03-04 14:41 / Uznany Gracz Giełdowy
I dlatego mówię że trzeba podchodzić ze spokojem.
PedroGonzalez / 2007-03-04 14:40 / Uznany Gracz Giełdowy
dokladnie tak jak mowisz...to co widac na indeksach to tak naprawde wykres stanu psychicznego graqczy a nie odzwierciedlenie stanu gosopdarki :-)
Od stanu euforii po stan przygnebienia a nawet depresji :-) zobaczymy jaki stan psychiki graczy bedzie w nadchodzacym tygodniu...i tu raczej by sie przydala wypowiedz psychologa a nie maklera czy speca od gospodarki :-))
sumani / 2007-03-04 14:29 / Plankton giełdowy
pierwsza faza bessy to właściwie kłócenie się z rzeczywistością co Warren i wielu inny znamienitych tu forumowiczów dobrze wie więc ..... .... może to właśnie ten etap a na razie idę na spacer z moją lubą i dziecmi :))
warren buffet / 2007-03-04 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
klocenie sie z rzeczywistoscia..... ale widzisz, Orzeł wiele razy pisał, ze jakby sluchal takich biadolen w 2004 roku to od tamtej pory czekalby na besse... a jak ona przyjdzie w 2010 ? dlatego kazdy musi tutaj na swoj rozum inwestowac.
risky-rainmaker / 2007-03-04 15:20 / Ostatni Optymista
2010....to dobry rok....tak to co ogłaszamy...:))
gabrik / 2007-03-04 14:34 / portfel / Wierny Forumowicz
zaczyna się na forum już mylenie teorii i nazw korekta to nie bessa,fala A nie jest falą bessy itp.
sumani / 2007-03-04 14:42 / Plankton giełdowy
pierwsze symptomy odwrócenia trendu (a czy krótko średnio czy długoterminowego to już inna sprawa) -lepiej Gabrik :)
gabrik / 2007-03-04 14:49 / portfel / Wierny Forumowicz
to do postów niżej :-)
gollum / 2007-03-04 14:24 / Uznany Gracz Giełdowy
A ja się zgadzam i z topolem i z warrenem i z bigiem. Mamy korektę. Może być długa i głęboka. Ale nie grozi nam prawdziwa bessa i tyle. Przynajmniej jeszcze nie.

Najważniejsze jest teraz zachować spokój i nie świrować pawiana. Nie panikować i nie biegać jak kot z pęcherzem po parkiecie.

Bo jak się wytworzy panika to zrobią z nas jogurt z ekstradużymi kawałkami inwestorów.

Ot co.
PedroGonzalez / 2007-03-04 14:32 / Uznany Gracz Giełdowy
ale po co tu duzo gadac jak prawdopodobnie wiekszosc z Was tak jak pisales: Topol,wareren i Big juz ma wszystko spieniezone a conajwyzej pare procent w akcjach :-)

Uwaznie sledzilem wypowiedzi np. Warrena jak z godziny na godzine sam ulegal pomalu panice hehe
rano swiergolaszek teksty typu: "nie panikowac" itp. a potem sam pod koniec dnia pisze ze sie wyprzedal i sobie midasa zostawil :-))))

Nie ma tu raczej twardzieli i kazy ulega emocjom..jeden wiekszym drugi mniejszym...
a reszta to tylko gadanie :-)
warren buffet / 2007-03-04 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja panikowalem ? panikowalem to w maju jak mi spadł 18% kapitał
PedroGonzalez / 2007-03-04 15:17 / Uznany Gracz Giełdowy
ok. moze zlego slowa uzylem...to jak nazwiesz sytuacje kiedy Ktos mowi, zeby nie panikowac i zachowac spokoj a za 2-3godziny sprzedaje mimo wszystko ? ;-))
warren buffet / 2007-03-04 15:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
sprzedawalem od miesiaca =) ale nie ma sprawy
PedroGonzalez / 2007-03-04 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy
hehehe fajnie :-))) no ja tez od miesiaca sprzedaje :-)) tylko jakos nie moge sprzedac bo ten kurs mnie wciaz nie zadowala :-) ale moze glebsza koretka pomoze mi podjac szybciej decyzje ;-)))
gollum / 2007-03-04 14:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Emocje dotyczą wszystkich, mnie też. Chodzi tylko o to, żeby pod ich wpływem nie podejmować decyzji.

A Big o ile pamiętam nie ma wszystkiego spieniężonego - wręcz przeciwnie zdaje się?
Big Lebowski / 2007-03-04 14:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
posiadam znaczne pakiety akcji - ale przyznaje porzadkuje portfel jak i innym zalecalem ...
Big Lebowski / 2007-03-04 14:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren kazdy ma prawo do wlasnej oceny rynku i nie ma tu zadych wazelin czy czegos podobnego - z wieloma pogladami tpola2 takze sie zgadzam takze - jedyne co mnie niepoki to na oiatkowej koncowce sesji -inwestorzy prawie tanczyli -to oznacza ze nie biora na powaznie korekty ktora jest i ne moga wyzbyc sie stanow euforycznych...
warren buffet / 2007-03-04 14:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale potwierdzam - w tym roku zwyciezy jednak chyba jakosc
warren buffet / 2007-03-04 14:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie, temu wlasnie sluzy te forum..... i bardzo sie ciesze ze mamy tutaj tyle pogladow
gio' / 83.27.251.* / 2007-03-04 14:17
witam wszystkich
warren buffet / 2007-03-04 14:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja popieram topola2.... ale nie bedzie tu wazeliny, bo to nie o to chodzi... spolki mamy zdyskontowane na pare lat do przodu, narazie to zle wyniki i wiara w lepsze napędzaja wzrosty... czy tak nie ma ? ale nie bede tutaj pisał o zagrozeniach, bo wiele razy o tym pisalem...

jedno wam tylko powiem.... i zapamietajcie to sobie albo i nie...

JESLI UZNAJE, ZE INWESTYCJA STAJE SIE GRA LOSOWA I PRAWDOPODOBIENSTWO WYGRANEJ JEST MNIEJSZE NIZ PRZEGRANEJ..... OGRANICZAM STAWKE.... nawet jesli zaryzykuje vabank i mam racje co do wzrostów - to juz nie jest inwestowanie a hazard..... znow sie udalo - pomimo swiadomosci ryzyka przegranej....

jesli widze ze droga jest oblodzona, ja mam letnie opony i brak ABS.... pojade na łukach 120km\h ?? jesli sie uda pierwszy zakret.... uda sie drugi ? a moze trzeci ??? a moze lepiej zwolnic do 40km\h ?? a moze nawet do 20 ??

reasumujac:
jesli chodzi o rynek kasowy, jesli widzimy ze cos sie zaczyna dziac ( a dzieje sie i nie ulega watpliwosci - choc nie mowie ze nie dojedziemy do 5000 na wig20 ... ) ... mocno obserwujmy. ja nie mowie PKC PKC... nie nie, nie o to chodzi.... kazdy jest kowalem wlasnego losu....

aha. musze cos dodac. wczoraj na weselu bawilem sie z wieloma niemcami, ktorzy graja na gieldzie na czym takim jak kontrakty u nas, tylko na DAXie.... mowili ze chiny postraszyly i na 90% ma to sluzyc tanim zakupom.... tylko nie wiadomo czy to koniec korekty.... byc moze, ale im wiecej takich komentarzy, tym bardziej mi to podejrzane...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy