Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Przed nami ciężkie półrocze

GPW: Przed nami ciężkie półrocze

Money.pl / 2008-07-01 07:52
Komentarze do wiadomości: GPW: Przed nami ciężkie półrocze.
Wyświetlaj:
liberal_conservatist / 2008-07-05 08:36 / portfel / GREEN CHIP
w sytuacji załamania się rudymentów akcje dużych spółek z udziałem skarbu państwa tanieją najszybciej i bez perspektywy znacznego odbicia
kwl / 82.210.151.* / 2008-07-04 19:22
Trudno na razie powiedzieć, czy będzie to półrocze czy jeszcze dłużej. Być może w tym półroczu będzie dołek, a może jeszcze nie. To chyba nie jest ostatnia fala spadków. Zobaczymy, ale się nie zdziwię jeśli WIG spadnie do ok. 35000. Na rynku jednak warto być, ale teraz w cenie są dobre dywidendy i małe zadłużenie. Czasy są w każdym razie ciekawe i ci co przeżyją będą mieli co opowiadać wnukom.
A Tarnów był sprzedawany za drogo, liczyłem i nie zgadzało mi się. Wyszło na to, że fundusze myślały podobnie.
adam222 / 77.88.184.* / 2008-07-01 17:34
Największy lament jest zawsze w dołku. Tak było w styczniu i tak jest teraz. A przecież tanie akcje to nic złego. Tanie akcje oznaczają perspektywę wzrostów a nie spadków. Dawno takich okazji na rynku nie było. Mówi się że mamy poziomy sprzed 2 lat ale to na kursach. Natomiast na współczynnikach C/Z i C/WK mamy na wielu spółkach poziomy sprzed 4 czy nawet 5 lat, czyli z początku ostatniej hossy. Ja zapakowałem się całkowicie w akcje i teraz poczekam do roku czasu. Spodziewam się do 100 % zysku w tym czasie. A inni niech robią co uważają.
liberal_conservatist / 2008-07-05 08:49 / portfel / GREEN CHIP
tanie akcje zawsze mogą być 30% tańsze a nawet jak nie będą spadać to skąd wiesz że się nie ustabilizują na dołku przy tej sytuacji fundamentalnej to możliwe że przecenione akcje będą raz -0,01% następnego+0,02% a potem -0,02 ttak może być już lepiej wpłać na fundusz gotówkowy i poczekaj do grudnia
jarodrak35 / 81.206.129.* / 2008-07-05 08:27
stracisz.
Zigzag / 83.24.107.* / 2008-07-04 19:48
Firma produkujaca bulbę może mieć rewelacyjne wyniki C/WK. Ale nagle wszyscy zdają sobie sprawę że bulba to knot, nikomu niepotrzebny. Ja bym sie nie pakował 100%. Ale zyczę sukcesów i pozdro...
geraldWielki / 212.76.37.* / 2008-07-01 08:19
No niestety Panowie mają rację, z analizy technicznej tak wychodzi i nie da się tutaj tego tak łatwo obejść, można oczywiście dyskutowac o ewentualnych terminach.
Jeśli taka duża spółka panstwowa ktora wczoraj debiutowała traciła nawet 20% !!!! to co za frajer kupi ją w subskrypcji? Tylko po to chyba aby jakiś inny cwaniak na sesji mógł kupić akcje tej spółki o 20% taniej...Czy to nie swiadczy o tym ze jest źle na rynku akcji???
Besse juz od dawna mamy wiec nalezy sie przyzwyczaic do tej mysli i spokojnie analizowac sytuacje...
kontrakt / 80.54.48.* / 2008-07-04 18:11
jest coraz gorzej dobrze nie miec akcji zadnych i tyle ostrzegalem ostatnimi czasy zeby wszystko sprzedac pisalem na tym forum i dobrze doradzalem a co bedzie dalej oto jest pytanie jesli przebija 2500 wyraznie i w usa zaczn sypac to dopiero bedzie mozemy poplynac jeszcze 1800-1600 wig20 najlepsza inwestycja na besse to króciotkie fw20u8,i fw40u8
dCo / 79.184.253.* / 2008-07-01 07:52
Dla drobnych ciułaczy, żeby więcej "inwestowali". Może jeszcze paru frajerów da się nabrać i popompuje im trochę kaski.
arch / 2008-07-01 08:33 / Tysiącznik na forum
"Min. Skarbu zerwało z dobrą praktyka poprzedników, którzy sprzedawali akcje z premią.
Wielu inwestorom ciężko będzie przełknąć wczorajszą stratę (chodzi o sprzedaż akcji Zak. Azotowych Tarnów-PAP), co wpłynie na powodzenie kolejnych ofert" -prezes SII J. Dominiak.
A teraz PO--cichu PCC przy takich cenach akcji POmału przejmie Azoty ,
Jeśliby Min. Skarbu sprzedał PCC ,Azoty zarobil by znacznie wiecej - jak mówił Bartoszewski -matiołki -:))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy