Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW przestała oglądać się na innych

GPW przestała oglądać się na innych

Money.pl / 2009-03-06 17:19
Komentarze do wiadomości: GPW przestała oglądać się na innych.
Wyświetlaj:
Paulinka / 2009-03-07 21:24 / Szczęście sprzyja lepszym
Secundo:

Sytuacja Polski jest nadal tragiczna z jednego powodu, co potwierdzil publicznie w mediach tj. telewizji dwa dni temu Zastępca Ministra Finansów.
Powiedział publicznie, ze Polska przezywa obecnie powazne problemy z
pozyskaniem pieniedzy na splate dlugu zagranicznego i regulowaniem
potrzeb biezacych panstwa, poniewaz brak jest zainteresowania
zagranicznych instytucji finansowych naszymi papierami dluznymi tj.
obligacjami i bonami skarbowymi.
Cale szczescie, ze ta wypowiedz nie spowodowala silnej deprecjacji naszej waluty. Jednak w srednim terminie nalezy sie z tym liczyc i przebiciem ceny 5 zł za 1 euro. Nie
pomoga wtedy zadne ustne obietnice naszego rządu, ze Polska ma silne
podstawy ekonomiczne ani straszenie interwencja banku centralnego. Dalej tak jak pisalam wczesniej konsekwentnie trzymam Euro;

nie pomoze nawet krzyk Kena, jakim to Polska jest mocarstwem, silnym samowystarczalnym krajem.... to tezy z rydzykolandii i LPR....
aszu. / 83.24.235.* / 2009-03-07 21:50
nieprawda.
Mniej wiecej od 1985 roku słyszę to samo :
Tragedia , Klęska , Jesteśmy o krok przed przepaścią .........................................
Paulinka / 2009-03-07 22:04 / Szczęście sprzyja lepszym
no ja sluchalam tylko pod przymusem, w miejscu gdzie przebywalam radio gralo; i ciagle mowia... nad przepascia bo w strefie euro; Lepiej ma Bialorus. Polska moze byc sama wielka, do uni nie musimy nalezec i wowczas zadne krzyzysy i nic co zwiazane z zachodem nie bedzie nas dotyczylo;

powtorze za J Dowe "Nie jestesmy samotna wyspa..."
aszu. / 83.24.235.* / 2009-03-07 22:12
wyluzuj!
To jest CYRK !
Rymanowskie , Kaczyńskie , Tuski - każdy chce coś ugrać .
Tumanią nas.
Paulinka / 2009-03-07 22:25 / Szczęście sprzyja lepszym
e .. ja zimnej krwi za bardzo nie trace i lubie rzeczowe dyskusje; i dobrze, ze ludzie maja rozne poglady..tyle.
zbig$ / 2009-03-07 21:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
ken i ja mowimy, ze moze byc, ale pod warunkiem, ze władze sie zabiora za exploatacje bogactw a nie ich ukrywanie ew wyprzedaz...
na razie pln stoi w okolicy oporu, koniec zygzaka na 5,5 na koszyku wczoraj 4,26 sie zamklo
co daje np 6 za € i 5 za $
Paulinka / 2009-03-07 22:08 / Szczęście sprzyja lepszym
Tylko czy to jest prawda z tymi zlozami.... nie jestem w temacie ostatnio, ale z tego co wiem Rydzykowi z tymi wodami nie wyszlo..

a spotkalam sie z niejedna opinia ze z tym Co2 to naukowa fikcja...

jezeli mamy jakies zosoby gazu to nalezy na czarna godzine zostawic.. czy to juz wybila?
zbig$ / 2009-03-07 21:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
ken i ja mowimy, ze moze byc, ale pod warunkiem, ze władze sie zabiora za exploatacje bogactw a nie ich ukrywanie ew wyprzedaz...
na razie pln stoi w okolicy oporu, koniec zygzaka na 5,5 na koszyku wczoraj 4,26 sie zamklo
co daje np 6 za € i 5 za $
piciu / 2009-03-07 21:36 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

to tezy z rydzykolandii i LPR....

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak ocenił, że w Polsce nie ma realnego kryzysu

Premier Tusk powiedział, że w Polsce nie ma kryzysu

nie wiedzialem ze sa z lpr lub rm


dlaczego mieszasz do wszystkiego kosciol i rm

jak ktos nie radzi sobie z zyciem to szuka wroga na ktorym moze
sie wyladowac i wszystkie swoje winy i niepowodzenia zrzucic na
Paulinka / 2009-03-07 21:41 / Szczęście sprzyja lepszym
Pawlak jest kretynem.... , ze juz o opcjach nie wspomne;
Tusk klamie, bo pewnie w panike wpadl i nie wie co robic; doradcow ma fatalnych; jak slucham Petru to mi niedobrze sie robi....

co ty za bzdury gadasz... dyskusja dotyczaca eutanazji, czy aborcji byla tylko czysto teoretyczna; mamy wolnosc pogladow;
zbig$ / 2009-03-07 21:45 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale nie głupoty i nonsensu czy fałszu...)))
zbig$ / 2009-03-07 21:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
bo taka wolnosc to tylko w psychuszce
piciu / 2009-03-07 21:45 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

mamy wolnosc pogladow;


Ken ty wierzysz w radio Maryja i przez to maglowanie rozum Ci czasem odejmuje...

znowu sprzecznosci
tzn ze nie masz wlasnych pogladow
Paulinka / 2009-03-07 21:59 / Szczęście sprzyja lepszym
nie chodzi mi o to, ze to co pisze Ken to w 99 % poglady prezentowane w radiu maryja; tam ciagle gadaja o tym jaka to Polska silna jest i ze Kaczory Lepper I LPR to zbawienie dla nas;

ja mam poglady dosyc wyraziste i nieakceptowane przez wiekszosc spoleczenstwa; ale tym sie nie przejmuje; wiekszosc nie ma racji.
piciu / 2009-03-07 22:06 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
poglady kena tez sa bardzo wyraziste
co w tym zlego ze ma poglady podobne do gloszonych w rm

dlaczego sa zle i je wysmiewasz
czy jest gorszy od tych co maja poglady tozsame z gazeta wyborcza lub z trybuna czy nie
Paulinka / 2009-03-07 22:18 / Szczęście sprzyja lepszym
dlatego, ze zanam Go znacznie lepiej niz Ty;

a jeszcze powiem, ze czesto nagina rzeczywistosc i podaje te dane ktore mu wygodnie np dowodzil, ze slaba zlotowka jest bardzo dobra ; podal takze przyklad turcji, ze slaba waluta to kraj rozkwita z powodu turystycznego bumu.... a on jest ekonomista i dobrze wie, ze W Turcji jest tragiczna sytuacja gospodarcza.. i jak mu wytknelam, zeby podal dane.. choc jednego z karajow ktore zachowaly walsna waltute... to zamilkl;
a wszystkie kraje naszego regionu sa na krawedzi; To samo i z kwestiami politycznymi, broni Kaczorow do ostatniej kropli krwi, Giertycha I Leppera tez , a oni umieli tylko zadluzyc nasz kraj podczas najwiekszego wzrozstu gospodarczego ... ze juz nie wspomne o tym, jak bardzo entuzjastycznie byl nastawiony do pomyslu Leppera i ruszeniu rezerw walutowych... gdyby tak zrobili, to bylibysmy w o wiele gorszej sytuacji niz wegry...

On jako czlowiek z wyksztalceniem ekonomicznym to wie.... albo nie wie, bo ma altzhaimera i zapomnial.

ken dokonuje czesto przeklaman.. tylko nie do konca wiem, czy swiadomie, czy jest tak bardzo pod wplywem wiadomym.
Kenobi / 2009-03-07 21:36 / Uznany malkontent giełdowy
Przeczysz sama sobie, taki Ci mętlik w głowie porobili, że zaczynasz już filozofować na tematy, na których nie masz zielonego pojęcia. Myślisz, że wystarczy tupet i wrzask.
Paulinka / 2009-03-07 21:45 / Szczęście sprzyja lepszym
Ken, tupet to masz Ty; ja tylko stanowcza jestem;
nie widzilam, zebys choc raz uderzyl sie w piers a wiele razy racji nie miales; przypomne Ci, ze calkiem niedawno odwrot glosiles i hosse, podobnie jak przed wyborami w stannach, tez byles przekonanny, ze hossa idzie; I z ta cala swoja wielka wiedza i dlugimi latami praktyki popelniasz wiecej bledow niz ja.
max303 / 2009-03-07 21:27 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
na ostatnim przetargu chętnych było dwa razy więcej niż bonów,coś kręcą panowie ministrowie
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 21:46
nie wiem, o której wypowiedzi mówi Paulinka, ale problem polega raczej na trudności w pozyskaniu finansowania długoterminowego, o pieniądze na krótki termin (do roku?) jest łatwiej. Wstrętni kapitaliści boją się po prostu zamrażać kapitał na lata jeśli nie wiedzą, czy za rok, dwa system finansowy będzie jeszcze istniał :)

Tyle tylko, że to nie jest wyłącznie nasz problem, dotyczy praktycznie wszystkich (nawet Niemcy mieli problemy ostatnio) i jest (m.in.) wynikiem ssania kapitału przez emisje obligacji w USA. W naszym przypadku dochodzą jeszcze realne problemy krajów Europy Wschodniej no i spekulacyjna gra wujów z umownego Morgana.
Paulinka / 2009-03-07 21:55 / Szczęście sprzyja lepszym
Niemcy ze spadkiem PKB w 2009 roku o 5 % tez sa w
nienajlepszej sytuacji i nie beda impulsem dla utrzymania wzrostu naszej
gospodarki w granicach 2 % jak przewiduje Ministerstwo Finansów.
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 22:15
prawdopodobnie nie będą (choć samochody nam wykupują jak głupi ;). Cały ten rok (i następny) to będzie stąpanie po cienkim lodzie, deficyt na pewno będzie większy. Sztuką będzie przetrwać z jak najmniejszymi stratami dla gospodarki. Wpływ funduszy unijnych to jeden z niewielu plusów, nie wiadomo tylko jak duży się okaże.

Prywatnie sądzę, że jakoś (jak zwykle, jakoś) ten okres przetrwamy, nie jesteśmy pierwszym baranem do zarżnięcia choć faktem jest, że jak zaczną rżnąć sąsiadów to pod nóż może pójść całe stado z Europy wschodniej :)

Zresztą wszystko to jest pisane jest palcem na wodzie, wystarczy jedno wydarzenie (typu Lehmana) by znów zmienić reguły gry...
Paulinka / 2009-03-07 22:23 / Szczęście sprzyja lepszym
no wlasnie... zgadzam sie w pelni.. tyle ze jak padna Wegry, Ukraina.. to sie rozkreci ucieczka z calego naszego regionu, a wcale duzo nei brakuje;

ja sobie poradze, zreszta trabie na forum nie od dzis, ze mam cala kase w euro i ze hossy nie bedzie; i od dawna juz to powtarzlam i jedyne co mozna za takie opinie uslyszec bylo do niedawna to bluzgi; ale coz Chrystusa tez ukrzyzowali za to ze chcial zbawic swiat...
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 22:39
no nie przeginaj! taka młoda, a już masz mesjanistyczne ciągoty? :)
Cierpię, więc jestem... (Polakiem ;)
Paulinka / 2009-03-07 23:23 / Szczęście sprzyja lepszym
nie chcialam, zeby to tak zabrzmialo.. wcale nie cierpie; mam wszystko czego chce, a rok 2009 jest najszczesliwszym rokiem w moim zyciu; tak wlasciwie to jestem prawie piajana ta swoja euforia..

chodzilo mi raczej o to, ze jak napisalam juz w grudniu, ze spadniemy do ok 1000 na wig 20 to zrobli tu na mnie taka nagonke, ze pojecia nie masz; ludzie nie chca znac prawdy, wola zludzenia; co moim zdaniem jest niesluszne, bo przeciez mogli sie uratowac. tyle, ze nie chcieli. Bo jak byla do 10 stycznia korekta i wzrosty, to nie chcieli uwierzyc, ze taka zwala nas czeka;
messer / 83.26.255.* / 2009-03-08 00:33
No i tak trzymać!

Każdy z nas kieruje się emocjami, każdy patrzy przez jakieś szkiełko, jedni bardziej różowe, inni przydymione, nikt z nas (poza Kenem oczywiście ;) nie zna przyszłości, więc o tym jak będzie naprawdę zdecyduje rynek. Mam nadzieję, że unikniemy naszego lokalnego Małego Krachu; mam też nadzieję, że Wielki Krach (całego systemu finansowego) - jeśli nastąpi - będzie wystarczająco rozciągnięty w czasie by jego fala uderzeniowa nas nie zmiotła, ale na żadną z tych opcji nie postawiłbym więcej niż kilka euro...

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...
http://pozytywny.wrzuta.pl/audio/8UcaUK4qoU/
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 22:15
uuups... gUpie forum :)
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 22:15
prawdopodobnie nie będą (choć samochody nam wykupują jak głupi ;). Cały ten rok (i następny) to będzie stąpanie po cienkim lodzie, deficyt na pewno będzie większy. Sztuką będzie przetrwać z jak najmniejszymi stratami dla gospodarki. Wpływ funduszy unijnych to jeden z niewielu plusów, nie wiadomo tylko jak duży się okaże.

Prywatnie sądzę, że jakoś (jak zwykle, jakoś) ten okres przetrwamy, nie jesteśmy pierwszym baranem do zarżnięcia choć faktem jest, że jak zaczną rżnąć sąsiadów to pod nóż może pójść całe stado z Europy wschodniej :)

Zresztą wszystko to jest pisane jest palcem na wodzie, wystarczy jedno wydarzenie (typu Lehmana) by znów zmienić reguły gry...
Paulinka / 2009-03-07 21:37 / Szczęście sprzyja lepszym
nie! mylisz sie sprzedawali bony skarbowe, poniewaz nie bylo popytu na 10- latki;
jezeli popatrzysz to w telewizji sa reklamy obligacji dla ludu; dzisiaj w wiadomosciach na TVP 1 byl caly kawalek o tym jaka to wspaniala inwestycja... polacy! emeryci kupujcie!..

a kiedy wciaskamy papiery ulicy???????
zbig$ / 2009-03-07 21:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak kresz idzie
Paulinka / 2009-03-07 21:53 / Szczęście sprzyja lepszym
wlasnie... sorry ale czesto te reklamy puszczaja; pewnie panika na calego;
jezeli nie sprzedadza obligacji to game over...
jaroslaw74 / 2009-03-07 21:24 / Uwaga! Łamie regulamin forum
to dla Ciebie:
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=2NRsl9sTOr4
amigo2 / 2009-03-07 21:18
2009-03-07 20:59:07 | max303 [ _ ]
do Boga jedenasty ,do Boga ,ale ksiądz ma monopol na pośrednictwo,ksiądz bierze
siano za posługę i modli się też za pieniądze i sam jest obłudny

czy ty czasem z jehowych nie jestes
max303 / 2009-03-07 21:29 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Odkąd pamiętam wierzę w Boga w trzech osobach,pamiętam kiedy straciłem wiarę w kościół katolicki
amigo2 / 2009-03-07 21:33
wiare w koscioł czy ksiezy bo dla mnie to znacząca roznica
max303 / 2009-03-07 21:35 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
w kościół
amigo2 / 2009-03-07 21:43
twoj wybor
nie miejsce i czas na nawracanie))
piciu / 2009-03-07 21:40 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wierzysz w to co jest ci wygodne
nie ma podzialu na boga ksiezy i kosciol
Kenobi / 2009-03-07 21:38 / Uznany malkontent giełdowy
A uwierzyłeś w Mamona?
Fitter / 2009-03-07 21:27 / portfel / Tysiącznik na forum
no max ?
odpowiedz, pamiętaj kłamać to grzech i odpuszczenia nie dostaniesz
Fitter / 2009-03-07 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
no to jak nazywa się twój Bóg jehowa czy Jahwe
Amigo11 / 2009-03-07 21:17 / SAMA PRAWDA
Logika MAXa jest porażająca

2009-03-07 20:59:07 | max303 [ _ ]
do Boga jedenasty ,do Boga ,ale ksiądz ma monopol na pośrednictwo,ksiądz bierze
siano za posługę i modli się też za pieniądze i sam jest obłudny

Więc z jednej strony ksiądz ma monopol na pośrednictwo z Bogiem maxa, ale jak przekazuje mu info od Boga że inVitro jest szatańskie. To max mówi że pośrednik pitoli.
max303 / 2009-03-07 21:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
napisz jeszcze kiedy Bóg to powiedział?
Amigo11 / 2009-03-07 21:23 / SAMA PRAWDA
KURVVA!!! max sam mówisz że ksiądz jest takim PROXY Boga, który dodatkowo ma monopol skoro tak zakładasz to to, co mówi KSIĄDZ powinno byc dla Ciebie słowami samego Stwórcy.
max303 / 2009-03-07 21:31 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
gdyby nie miał monopolu to do księdza bym nie poszedł,mówię o monopolu na udzielanie sakramentów
Amigo11 / 2009-03-07 21:18 / SAMA PRAWDA
to ja już wole swój BOKONONIZM
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 21:58
nie masz pojęcia czym jest prawdziwy BOKONONIZM! :)))
Nic, ale to nic nie zrozumiałeś z książki...
Amigo11 / 2009-03-07 22:03 / SAMA PRAWDA
A Ty skąd wiesz co Autor chciał przekazać? Rozmawiałeś z nim?
messer / 83.26.255.* / 2009-03-07 22:24
no widzisz, mówiłem, że nic nie zrozumiałeś... :)
zbig$ / 2009-03-07 21:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
ostra dyskusja dawno nie czytalem takiej...)))
Paulinka / 2009-03-07 21:34 / Szczęście sprzyja lepszym
ja ciagle w takich uczestnicze... wiec przyzwyczajona jestem
Paulinka / 2009-03-07 21:11 / Szczęście sprzyja lepszym
Troche o ekonomii teraz:

Primo! Mdliszka mialas fuksa

Wzrost cen miedzi wynika z tego, ze Chiny przeznaczyły część swych
rezerw tj. 585 mld dolarow na pobudzenie gospodarki i planuja w 2009
roku zuzyc rekordową w historii Chin ilośsc miedzi, bo 2 mln ton.
Przewiduja tez, ze w tym roku osiągna wzrost gospodarczy wynoszący 8 %
PKB. Sytuacja w Chinach wcale nie jest taka wesola, bo już w niektorych
kantorach czyli regionach Chin doszlo do manifestacji zorganizowanych
przez bezrobotnych. Kazdy spadek wzrostu PKB w Chinach ponizej 8 %
bedzie oznaczal dla ludnosci Chin pogorszeniem ich poziomu zycia a wiec
grozil wzrostem niezadowolenia. Jak długo cena miedzi będzie jeszcze
rosla nie wiadomo. Jednak wzrost ceny akcji KGHM na naszej giełdzie jest
nieracjonalny, bo na rynkach swiatowych cena miedzi w tym roku wzrosła o
wiele mniej, bo chyba z 3200 $ za tonę do obecnych 3774 $.
Natomiast cena akcji KGHM na naszej gieldzie z 22 zł czyli dna
osiągnietego w tym roku do obecnych 42 zł. Wzrost cen akcji jest tym
bardziej nieuzasadniony po tym co zapowiedzial prezes spółki KGHM kilka
dni temu, że w 2009 r. osiągnie zysk w kwocie tylko 488 mln
zl., gdy w 2008 roku osiągnęła po III kwartałach zysk w wysokosci
2,5 mld zl. Po takim komunikacie cena akcji KGHM powinna spasc, bo
zysk w 2009 roku bedzie 5-krotnie nizszy niz w 2009 roku.. Jednak nie
spadla, bo wsparly ja wzrosty cen miedzi na rynku surowcowym po
ogloszeniu danych przez Chiny o wielkosci zuzycia miedzi przez Chiny w
2009 roku. Sytuacja w gospodarce poza Chinami nadal się pogarsza a USA
są na najlepszej drodze do bankructwa na której krawedzi znalazla sie
juz Kalifornia.
Pooh / 2009-03-07 21:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

Primo! Mdliszka mialas fuksa

Z całym szacunkiem, Paulinka - to z fuksem ma niewiele wspólnego.
Może nie rozumiesz toku myślenia Koleżanki - ale to nie usprawiedliwia dyskredytujących stwierdzeń z Twojej strony.
Poza tym na podstawie AT też można pewne rzeczy zobaczyć...
Tyle. Q
Paulinka / 2009-03-07 21:49 / Szczęście sprzyja lepszym
dobra... zobaczymy , czy hossa bedzie... bo mi sie wydaje, ze od czasu gdy Mo glosi zawziecie te teze to spadlismy kilkanascie % ; ale dobra;

to nie jest dyskredytujace twierdzenie.. sorry jak tak zabrzmialo; myslenie, ze teraz juz poczatek hossy, jak kryzys dopiero wkracza i zaczynaja sie bankructwa i krach uznaje za nieracjonalne ...
Pooh / 2009-03-07 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Bo to nie będzie hossa. Nazwałbym to "technicznym odreagowaniem" lub "spekulacją surowcowo - walutową" Tak mi wychodzi i... nie słucham się nikogo ;)
Pzdr.Q
modliszka / 2009-03-07 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Paula, co spadlo tro spadlo...ale zobacz ile wzroslo i dalo solidny zarobek :-))
Niektore spolki nawet po 100% i wiecej:-)
Kenobi / 2009-03-07 21:31 / Uznany malkontent giełdowy
Popyt na miedź w Chinach w 2009 r. ma wrosnąć wolniej, tylko o 2% w porównaniu z +4% w 2008 r. do 4,96 mln. ton, ale jednocześnie produkcja kopalń w Chinach ma wzrosnąć o 8,4%, a produkcja miedzi rafinowanej o 6,7%, do 3,67 mln. ton. Na rynku nie pojawiło się jednak oczekiwane na początku roku ożywienie popytu. Główne konsumujące gałęzie gopspodarki (ryunek nieruchomości, przemysł elektroniczny i samochodowy) przeżywaj ą kryzys. Jedyny popyt może być na drut i przewody, z związku z planem rozbudowy sieci energetycznej, ale nie nadrobi to ogromnego spadku zapotrzebowania gospodarki światowej, jak i drastycznego załamania popytu ze strony chińskich eksporterów - producentów klimatyzatorów czy lodówek, konsumujących sporo rurek i prętów.
zbig$ / 2009-03-07 21:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale miedz jak złoto jest ochroną przed hiinflacją, zobac ile wroslo złoto za rok i to tylko tyle, bo cały czas jest sztucznie dolowane, podobnie jak ropa
link:
http://www.321energy.com/editorials/kirby/kirby021409.html

pamietacie, pytalem dlaczego crude i brent maja te sama cene i tu jest wyjasnienie
Paulinka / 2009-03-07 21:51 / Szczęście sprzyja lepszym
na surowce w recesji nie ma popytu, magazyny pelne
miedz spadnie
zloto, to inna bajka:)
jaroslaw74 / 2009-03-07 21:17 / Uwaga! Łamie regulamin forum
chłopa Ci potrzeba i tyle wymyślasz tematy zastępcze ;-0))))))))))))))))))))
max303 / 2009-03-07 21:22 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tobie też (:-)))))))))))))))))))))))
aszu. / 83.24.235.* / 2009-03-07 21:20
zboczeńcy !!!
jaroslaw74 / 2009-03-07 21:18 / Uwaga! Łamie regulamin forum
to do MO
modliszka / 2009-03-07 21:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przestancie patrzec wylacznie, na prognozy gospodarcze.
Sytuacja na miedzi ma podwojne dno i nie chce mi sie o tym klepac wkoło.
Odsyłam do raportu UE na temat Izraela i strafy gazy, oraz Lawrowa i tego, o czym mówił w Genewie....Reszta to wlasna analiza na bazie tego, co sie kroi na bliskim wschodzie....
zbig$ / 2009-03-07 21:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
co sie kroi?
modliszka / 2009-03-07 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
- w jakim celu NASA szuka drugiej ziemi?
- w jakim celu Iran wystrzelil saletlite, za pomoca ktorego moze sterowac pociskami przenoszacymi ladunki nuklearne?
- Przez jaki kraj odbywa sie transfer i kupno uranu ?

.............

ech...
flugo / 2009-03-07 21:16 / portfel / Dziecko hossy

[ Szczęście sprzyja lepszym ]
....
Modliszka mialas fuksa
Paulinka / 2009-03-07 21:28 / Szczęście sprzyja lepszym
ale z prognoza o hossie to juz troche nie, a trzyma sie jej uparcie zamiast wycofac sie z bledu...

inteligencja i madrosc polega m. in na tym zeby uczyc sie na bledach; tylko idioci nie wyciagaja wnioskow i pozostaja idiotami do konca;

popelnic blad to zaden wstyd... a nastepnym razem postapic lepiej to juz postep nawet:)
Amigo11 / 2009-03-07 21:24 / SAMA PRAWDA
Cha....Cha.....Cha......
Paulinka / 2009-03-07 21:29 / Szczęście sprzyja lepszym
no to teraz pokaz jaki blyskotliwy jestes i jakas interpretacje prosze:)
jaroslaw74 / 2009-03-07 21:13 / Uwaga! Łamie regulamin forum
no jasne znowu masz rację ;-))))
zbig$ / 2009-03-07 21:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
kazdy czlowiek powinien miec prawo do zycia, ale i do smierci
zagwarantowane przez panstwo...
---------------
coz za rozbrajajaca bezradnosc...)))
jak chce umrzec, to naprawde panstwo mi do tego niepotrzebne...
modliszka / 2009-03-07 21:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie smiej sie glupio Zbig$....sluchales dzisiaj matki tego czlowieka, ktory przez chyba ostatnie 14 lat lezy sztucznie potrzymywany przy zyciu ....matka chce, aby zastosowano webec syna eutanazje, bo poprostu nie moze patrzec, jak dziecko cierpi..... i co mowili nasi medrcy.....

Wcale nie jest tak latwo umrzec, szczegolnie osobom ubezwlasnowolnionym....zrozum...
zbig$ / 2009-03-07 21:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale czy syn chce?
ale skad wiadomo czy on cierpi?
przeciez jest nieswiadomy
a moze to ona cierpi ichce sie uwolnic?
zbig$ / 2009-03-07 21:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
poza tym w eutanazji nie chodi o takie przypadki, bo jak teraz kogos takiego odłączą, to nie bedzie problemu
Paulinka / 2009-03-07 21:29 / Szczęście sprzyja lepszym
bedzie , idze lekarz do wiezienia..
piciu / 2009-03-07 21:14 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
skad wie ze cierpi
nie moze patrzec jak cierpi czy nie chce sie juz opiekowac bo to zajmuje jej czas
dobra matka ze chce zabic dziecko
modliszka / 2009-03-07 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Boi sie, ze jak ona umrze, syn trafi do szpitala, w któryme nikt sie juz nie zajmie tak, jak to ona czynila przez 14 lat.......Lzy tej kobiety mnie zciely z nog....
zbig$ / 2009-03-07 21:23 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie ogladalem, ale jak umrze to juz nie bedzie jej problem...
jego zabicie teraz to nie jest rozwiązanie
Amigo11 / 2009-03-07 20:56 / SAMA PRAWDA
Paulinka prawo do czegoś nie oznacza że ktoś ma Ci to coś zagwarantować. Prawo do pracy nie oznacza że państwo ma ci pracę zorganizować. Prawo do posiadania ziemi nie oznacza że państwo ma każdemu dac hektar pola. Kumasz?
zbig$ / 2009-03-07 21:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
oznacza tylko, ze nikt nie powinien temu przeszkadzac i panstwo ma przeszkody usuwac, ale nie musi gwarantowac, a takk na marginesie to na głowe pzypada ok 3/4 ha, to nie jest malo, moznaby jakies uwałszczonko ziemią, skonczylaby sie spekulacja gruntami
Kenobi / 2009-03-07 21:03 / Uznany malkontent giełdowy
Ona nic nie kuma, naczytała się za dużo filozofii, uwierzyła w niektóre i teraz mętlik ma w głowie, bo sama już nie wie w co wierzy.
Paulinka / 2009-03-07 21:13 / Szczęście sprzyja lepszym
Ken ty wierzysz w radio Maryja i przez to maglowanie rozum Ci czasem odejmuje...
Zigzag / 83.24.106.* / 2009-03-07 21:35
Zapewniam Cię że nie jestem nawiedzony, ale tvTrwam i radio Maryja to jedyna alternatywa dla opanowanych przez razwiedkę mediów, które to stacje moga przemycić trochę prawdy o sytuacji w naszum kraju. Patrz jak agent Tusk na polecenie centrali rekomenduje piekłowszczyka, skompromitowanego aparatczyka PZPR, na przewodniczącego RE. Toż Oleksy w rozmowie z Guzowatym wyjaśnił, o co chodzi popłuczynom po PZPR i gdzie mają dobro Ojczyzny i Narodu. Pozdro....
zbig$ / 2009-03-07 21:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
to co mowi RM to czesto sprawa wiedzy wbrew pozorom a nie wiary, szczegolnie w programach informacyjnych...
no fakt ze mogę wierzyć w ich relacje np czy premier gdzies polecial czy nie, ale faktem jest ze poleciał i moja wiara czy nie nic tu nie zmieni
piciu / 2009-03-07 21:20 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
dlaczego mieszasz do wszystkiego kosciol i rm

przedstaw swoje argumenty a nie zaczynaj od obrazania kogos


jak ktos nie radzi sobie z zyciem to szuka wroga na ktorym moze
sie wyladowac i wszystkie swoje winy i niepowodzenia zrzucic na
niego
Paulinka / 2009-03-07 21:01 / Szczęście sprzyja lepszym
dobra.. ale jezeli ktos mi da ziemie to musze zaplacic podatek i moge ja miec;
jezeli ktos mi poda smiertelny zastrzyk trafi do pudla

kumasz roznice?
Amigo11 / 2009-03-07 21:06 / SAMA PRAWDA
Noo bo prawo słusznie rozróżnia te dwie sytuacje. Przy decyzji o swojej śmierci musi być 100% pewnośc do samego końca że tego chcesz i jesteś świadoma wyboru. W warunkach ciężkiej choroby i presji cierpiącej rodziny może to być trudne.
Paulinka / 2009-03-07 21:14 / Szczęście sprzyja lepszym
etam nawet jezeli dzisiaj w pelni sil zdrowa i w pelni swiadoma, napisze u notariusza, ze w razie czego nie chce byc roslina, ze w razie wypadku poprosze o eutanazje nikt mi tego nie zagwarantuje... nie mam do tego prawa.
piciu / 2009-03-07 21:24 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bo nie mozesz nikogo zmusic zeby odebral tobie zycie
Paulinka / 2009-03-07 21:32 / Szczęście sprzyja lepszym
a takze nie moge zmusic by mordercow i gwalcicieli wieszano... no nie moge....
zbig$ / 2009-03-07 21:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokladnie, bo nie wolno zabijac...
dopoki zabojstwo jest przestepstwem, moze kiedys pozwolą zabijac, krasc, gwałcic...
Kenobi / 2009-03-07 21:09 / Uznany malkontent giełdowy
Ale ci sami, co taki krzyk robią przeciwko karze śmierci, popierają zabijanie dzieci nienarodzonych, albo zabijanie starych i chorych, tylko dlatego, że fundusze emerytalne chcą oszczędzić na wypłatach, a fundusz zdrowia, na leczeniu.
zbig$ / 2009-03-07 21:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
kasa kasa kasa
i krzesełka obrotowe, tam gdzie ktos zaplaci...
Kenobi / 2009-03-07 21:11 / Uznany malkontent giełdowy
Bo trzeba też wspierać mające straty banki zagraniczne.
zbig$ / 2009-03-07 20:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
v2009-03-07 20:22:40 | bebe [ Tysiącznik na forum ]
nie..nie z W-wy...
na Wybrzeżu niech montują pakę....
-------------
a w ogole co sie z ludzmi porobiło...
w 80tym strajki zaczeły sie na powaznie na wybrzezu od stoczni a dzis co, stoczniowcy zadowolili sie 60 k odprawy i cicho sza???

no to oczym my tu gadamy...
to samo z tymi rybakami...
przeciez to nie kowalskiemu likwiduja stragan tylko cała gałąź gospodarki
bebe / 2009-03-07 21:17 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
tam ludzie chyba są tak ogłupieni...tak zdesperowani, że nie mogą chyba racjonalniej myśleć...zresztą ...ech sama nie wiem...co na nich tak wpływa, że nie mogą się połapać w sprawie...;-(((
zrobiono z nich masę.....- komuś się chyba to udało...;-(
aleeee....nie oznacza , że to jest tylko ICVH problem...!!!!
to jest właściwie SPRAWA POLAKÓW.....i to o to mi chodzi...!!!!
modliszka / 2009-03-07 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I co po tych 60K tym bezrobotnym ?.
Eurokołchoz wyciął w pień nasze główne gałęzie gospodarki. Niemcy wzmacniają swój przemysł stoczniowy, w cieniu upadających naszych stoczni...

Żal było patrzeć dzisiaj, na ostatnie wodowanie w Stoczni szczecinskiej i tyle ...
zbig$ / 2009-03-07 21:08 / Uznany gracz - weteran 93/94
widac sie zadawalaja tym 60 k i cicho siedzą
my cicho siedzimy i nie wiem, czym sie zadowalamy...?
nawet nie wiadomo, co robic...
po prostu nie ma juz narodu, nie ma zadnej organizacji, ludzie zdziadzieli do reszty, taka smetna prawda
modliszka / 2009-03-07 21:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kasa sie szybko skonczy i przestana cicho siedziec...
Kenobi / 2009-03-07 21:04 / Uznany malkontent giełdowy
Marsz żałobny polskiej gospodarki. Jeszcze tylko nam euro potrzeba.
modliszka / 2009-03-07 21:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Polak jak nie dostanie pod dupie, to sie niczego nie nauczy.
I przyjmą...choc mam wrazenie, ze zaczynaja powolutku myśleć...jednak traktat ich zobowiazuje...
Kenobi / 2009-03-07 21:16 / Uznany malkontent giełdowy
W traktacie, zresztą beznadziejnie wynegocjowanym, nie ma żadnej daty, wiec nikt nas nie zmusi. Poza tym powinien być uznany za nieważny, bo sprzeczny z Konstytucją, która mówi, że naszą narodową walutą jest polski złoty. Tak samo nie powinno żadne inne prawo być nad naszym prawem.
zbig$ / 2009-03-07 21:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
szykują sie dlatego zdrajcy do zmiany konstytucji
zbig$ / 2009-03-07 21:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
cali konstytucjonalisci tez sa slepi albo skorumpowani bo nie chca widziec tego faktu, zaden polityk nie zaskarzyl tego do trybunalu, przypadek jw.
modliszka / 2009-03-07 21:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Daty nie ma, ale ramy czasowe z tego, co wiem, sa...:-(
zbig$ / 2009-03-07 21:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie ma ju polskiej gospodarki, pozostaly z niej resztki, ktore teraz nasi "spece" od wyprzedazy opchną na dnie bessy i kryzysu...wiecie kiedy kupowac akcje? jak sfinalizuja ostatni transakcje sprzedazy, bo mozna byc prawie pewnym, ze zrobią to na dnie
max303 / 2009-03-07 20:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Przed zawarciem małżeństwa w kościele,trzeba odbyć katechezę przedślubną.Prawie 15 lat temu ksiądz wymusił pod groźbą nie udzielenia sakramentu małżeństwa(tu kościół ma monopol, niestety) na mnie uczestnictwo w takiej "nauce"Większość z tego co tam usłyszałem nawet trzymało się kupy,ale gdy usłyszałem że prezerwatywa przepuszcza wirusa HIV to ręce mi opadły.
jaroslaw74 / 2009-03-07 21:02 / Uwaga! Łamie regulamin forum
Ty majtek co z tobą ???? co Ty du dajesz z kobusa??? ;-)))))))))))))))))
zbig$ / 2009-03-07 20:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
hehehe, bo tak jest, pory w gumie sa wieksze od wirusa, a cisnienie bywa duze...)))
nikt nie badał co sie dzieje z cieczą w mikroporach gumy...)))

ja gdzies czytałem, ze nie mowi sie ludziom wszystkiego zeby paniki nie było, ale musiałbym poszukac linki
flugo / 2009-03-07 20:57 / portfel / Dziecko hossy

nikt nie badał co sie dzieje z cieczą w mikroporach gumy...)))



chyba żaryjesz Zbig- badan jest w pipę że tak powiem:)))))
zbig$ / 2009-03-07 21:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
in vitro czy in vivo??/)))))
Amigo11 / 2009-03-07 20:59 / SAMA PRAWDA
A co tu badać kondom zawsze może pęknąć . Dlatego nie jest 100% antykoncepcją ani pewnym sposobem na uniknięcie zakażenia.
zbig$ / 2009-03-07 21:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
wystarczy ze sie zsunie, nie musi pekac...)))

ale jazdy i tematy...))
zbig$ / 2009-03-07 21:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
wybaczcie nasze panie...)))
Amigo11 / 2009-03-07 20:54 / SAMA PRAWDA
Ty to dopiero jesteś obłudnik. Jedziesz po kościele jak po łysej kobyle a po ślub udajesz się do księdza buhahahahahaha.
piciu / 2009-03-07 21:00 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak samo robi 90% tzw. wierzacych
albo jestem wierzacy i przyjmuje zasady wiary albo nie
a nie wybieram sobie tylko te ktore chce - proste
max303 / 2009-03-07 20:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
do Boga jedenasty ,do Boga ,ale ksiądz ma monopol na pośrednictwo,ksiądz bierze siano za posługę i modli się też za pieniądze i sam jest obłudny
zbig$ / 2009-03-07 21:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak daja siano to bierze, przeciez ci nie zabiera...)))
Amigo11 / 2009-03-07 21:00 / SAMA PRAWDA
To twój Bóg jest chyba idiotą.
zbig$ / 2009-03-07 20:57 / Uznany gracz - weteran 93/94
aj tam sie czepiasz, jak w szpitalu po wyjściu kapalana ludzie zaczynaja obgadywać księży to max tu prawie swietym jest...)))
aszu. / 83.24.202.* / 2009-03-07 20:52
max303: trzymaj się !
=>>>
flugo / 2009-03-07 20:51 / portfel / Dziecko hossy
to niech Ci tak nie opadaja bo muszę Cię max uświadomic,że prezerwatywa nie chroni w 100% przed HIV...
max303 / 2009-03-07 20:53 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to wiem,ale faciu twierdził że wcale !
Kenobi / 2009-03-07 20:58 / Uznany malkontent giełdowy
Ty lepiej już skończ dyżur, bo wystarczająco się kompromitujesz. Najlepiej to jedź do Hyde Parku, może tam znajdziesz słuchaczy.
max303 / 2009-03-07 21:00 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
masz z tym problem?,napisz do "Przyjaciółki"
jaroslaw74 / 2009-03-07 21:05 / Uwaga! Łamie regulamin forum
zapalił trawę chce zapomnieć o realu i pisze jak najęty co mu slina na język przyniesie
max303 / 2009-03-07 21:24 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
masz z tym problem?,napisz do "Przyjaciółki"
zbig$ / 2009-03-07 20:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie był daleki od prawdy, ja tam bym nie ryzykował w którym %cie sie znajdę - tym co chroni czy tym co nie chroni...)))
flugo / 2009-03-07 20:56 / portfel / Dziecko hossy
wiesz...może myślał,że zawsze jest potrzebny lubrykant, który faktycznie uszkadza gumkę robiąc w niej mikroskopijne dziurki i wtedy jeden ch** z gumą czy bez

to dotyczy lubrykantów opartych na oleju czy czyms- teraz to chyba juz takich nie robia- ale 15 lat temu...
zbig$ / 2009-03-07 20:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale gumy są w ogóle zakazane wiec o czym ta rozmowa..)))
flugo / 2009-03-07 21:01 / portfel / Dziecko hossy
o życiu

jak to przy sobocie, po robocie:))

a w Afryce to księża gumki rozdają i kampanię prowadzą
zbig$ / 2009-03-07 21:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
sa przerazeni bo smierc galopuje, taki srodek dorźny w sytuacji kryzysowej...)))
amigo2 / 2009-03-07 20:44
2009-03-07 20:34:11 | max303 [ _ ]
może lubimy trójkąty,nie twój interes

nie poznaje kolegi)))))))))
flugo / 2009-03-07 20:49 / portfel / Dziecko hossy
trójkąt z Jarkiem i Paulinką pewnie:))))))
amigo2 / 2009-03-07 21:06
dobry trojkąt nigdy nie jest zły))))))
Paulinka / 2009-03-07 20:54 / Szczęście sprzyja lepszym
bo zaraz dostaniesz po lbie...., ja sie na zadne trojkaty nie zgadzam;
flugo / 2009-03-07 21:01 / portfel / Dziecko hossy
gdy dama mówi nie to znaczy być może:))))))
zbig$ / 2009-03-07 20:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
ainne figury???))))))))))
max303 / 2009-03-07 20:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
mowa o żonie i ew. sąsiadce była,jarek może i próbuje się do mojego tyłka dobrać ale ja hetero jestem
aszu. / 83.24.202.* / 2009-03-07 20:39
Sądziłem , ze masz 13 lat .Sorry
Tekst poniżej przekonał mnie :


2009-03-07 20:25:31 | Paulinka [ Szczęście sprzyja lepszym ]
jezeli w radu maryja i w kosciele zaczna mowic,
ze jest nimoralne to za rok uslyszysz to od
wszystkich emerytow i wierzacych; ludzie w
wiekszosci to bezrefleksyjny tlum.. stado
baranow i malo jest jednostek myslacych
samodzielnie i takich, ktore potrafia isc pod
prad;

przyklad z zycia forum:

ktos puscil ostatnio tekst, ze osoby ktore
popelniaja bledy ortograficzne to kretyni...
reszta zaraz zaczela powtarzac te teze
bezmyslnie, bardzo obrazjac np Krzycha; moj
dziadek ma doktorat z rachunkowosci, mowi
biegle 3 jezykami, a za cholere nie wie co
przez jakie rz sie pisze; ortografia to tylko
jedna z dziedzin nauki; bardzo wielu wybitnych
ludzi ma z tym problem; Einteina ze szkoly
wywalili .. czy to oznacza, ze byl debilem?

ja umiem wstawiac przecinki bardzo dobrze i
budowac wielokrotnie podrzednie zlozone zdania
i znam reguly pisowni i wcale nie uwazam, zeby
czynilo mnie to madrzejsza od innych; oznacza
tyle, ze umiem to robic nic wiecej....

na dodatek pozwalam sobie by wcale ich nie
przestrzegac, bo mi sie nie chce.. nawet
polskich znakow nie uzywam z czystego
lenistwa:) i mam do tego prawo.
Paulinka / 2009-03-07 20:42 / Szczęście sprzyja lepszym
tylko troche wiecej, ale nie za duzo :)
aszu. / 83.24.202.* / 2009-03-07 20:41
przecinki : uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
Paulinka / 2009-03-07 20:43 / Szczęście sprzyja lepszym
jak mam to rozumiec? ...
aszu. / 83.24.202.* / 2009-03-07 20:50
'sweet sixteen" ?
aszu. / 83.24.202.* / 2009-03-07 20:54
tak mi podleciałaś pod moją młodszą córkę.
Jesteś niegłupia.
I miła.
Paulinka / 2009-03-07 20:59 / Szczęście sprzyja lepszym
dziekuje;
max303 / 2009-03-07 20:36 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Opel grozi niemieckiemu rządowi
PAP
07.03.2009 18:01
Czytaj komentarze(2)
Zobacz na forum ({PostCount})
Zakłady samochodowe Opla zagroziły rządowi niemieckiemu zamknięciem trzech fabryk i zredukowaniem o 20 proc. personelu w Europie, jeśli nie zdecyduje się na zastrzyk finansowy dla ratowania koncernu.
Podobna tematyka

GM Europe poprosi polski rząd o pomoc

Według tygodnika "Der Spiegel", rząd nadal odmawia Oplowi bezpośredniej pomocy, lecz być może będzie skłonny udzielić mu pewnych ulg i kredytów. Jednocześnie rząd nie wyklucza, że kraje federalne, które dotknęłyby decyzje o zamknięciu zakładów Opla, byłyby skłonne udzielić mu pewnej pomocy.

60-stronicowy plan restrukturyzacji Opla, na który powołuje się "Der Spiegel", przewiduje zamknięcie niemieckich fabryk koncernu w Eisenach i Bochum, jak również zakładu w Antwerpii w Belgii.
jaroslaw74 / 2009-03-07 20:40 / Uwaga! Łamie regulamin forum
weź się napij i zmień płytę bo jak stara baba światek piątek i niedziele tu nadajesz
max303 / 2009-03-07 20:55 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
spadaj
Amigo11 / 2009-03-07 20:06 / SAMA PRAWDA
MAX Ty chyba kilka godzin dzieninie siedzisz w kościele. Masz duże rozeznanie co tam z ambony gadają.
zbig$ / 2009-03-07 20:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
no nie ale odjazd dzisiaj, 4ta dzienna dawka śmiechu...))),
max303 / 2009-03-07 20:30 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2009-03-07 20:20:00 | max303 [ _ ]
http://wiadomosci.onet.pl/1929951,12,item.html
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-03-07 20:19:01 | max303 [ _ ]
http://wiadomosci.onet.pl/1929965,12,item.html


twoje autorytety moralne,to jest dopiero dawka śmiechu
ulica / 2009-03-07 20:38 / Bywalec forum
Max. Krzyczysz i pogardzasz. To nie przekonuje.
Wybacz, ale dysonans poznawczy boli.
To powód dla którego tak atakuje się Kenobiego, gdy pisze o rozmiarze kryzysu.
Zostaw, niech pomyślą...
max303 / 2009-03-07 20:42 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
tylko ken pisze 100X to samo,a my i tak bez niego to wiemy
ulica / 2009-03-07 20:51 / Bywalec forum
Ale on myśli, że nie.
Każdy potrzebuje czasu i wiedzy.
I możliwości wycofania się z twarzą.
Pozdrawiam.
max303 / 2009-03-07 20:08 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
sąsiadka chodzi codziennie i roznosi to co tam powiedzą
zbig$ / 2009-03-07 20:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahahaa, to jeszcze gorej, bo godzinami siedzisz z sąsiadka, co na to żona...)))???
max303 / 2009-03-07 20:34 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
może lubimy trójkąty,nie twój interes
nieuk / 2009-03-07 20:15 / Tysiącznik na forum
jutro sporo nowego info..)
max303 / 2009-03-07 20:22 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
w soboty wieczorem już wszystko wiem
Piotreq / 2009-03-07 20:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze tylko link do zdjecia reprezentujacego poziom kryzysu lotniczegoi w USA http://maps.google.com/maps?t=h&hl=en&ie=UTF8&ll=32.157049,-110.838962&spn=0.02565,0.054932&z=15
zbig$ / 2009-03-07 20:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
na onecie pisze ze juz prawie tyle samolotow odstawili, co po 11.09.01
modliszka / 2009-03-07 20:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
18:24, 07.03.2009 /CNN
W USA upadł już 17 bank
FREEDOM BANK OF GEORGIA DOŁĄCZYŁ DO 16 POPRZEDNIKÓW
W USA upadł już 17 bank
Fot. freedombankga.comInformacja o zamknięciu Freedom Bank of Georgia
Kolejny amerykański bank w tym roku musiał zamknąć podwoje. Freedom Bank of Georgia w piątek stał się 17. bankiem zamkniętym w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Federalnej Korporacji ds. Ubezpieczenia Depozytów (FDIC) jego upadek będzie kosztował 36,2 miliona dolarów.
To ósmy w rzędu tydzień, kiedy po piątkowym zamknięciu giełdy ogłasza się zamknięcie banku. Na dzień 4. marca Freedom Bank of Georgia miał depozyty w wysokości 161 milionów dolarów i 173 miliony dolarów w aktywach.
Nie widać końca ratowania banków
Najpierw w banki, które poniosły ogromne straty na ryzykownych kredytach... czytaj więcej »

Northeast Georgia Bank of Lavonia zgodził się przejąć wszelkie depozyty upadłego banku i wykupić około 167 milionów dolarów jego aktywów. Resztę aktywów zachowa FDIC.

W ciągu całego 2008 roku upadło w Stanach Zjednoczonych 25 banków, jednak na liście FDIC banków w tarapatach znalazły się 252 pozycje - co jest rekordem nienotowanym od 1994 roku.

jak ram

http://www.tvn24.pl/-1,1589680,0,1,w-usa-upadl-juz-17-bank,wiadomosc.html
Kenobi / 2009-03-07 20:22 / Uznany malkontent giełdowy
Wraz ze szybkim wzrostem bankructw banków FDIC kończą się pieniądze na pokrycie gwarantowanych depozytów. Fundusz zmuszony był wystąpić do banków nie tylko o zwiększenie opłaty, ale i dokonanie dodatkowej nadzwyczajnej wpłaty ratunkowej. Na liście obserwacyjnej FDIC nie ma żadnego z dużych banków, a wiadomo, że wiele z nich ratowanych jest przed upadkiem dzięki kolejnym wsparciom ze strony rządu.
modliszka / 2009-03-07 20:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To dzisiejsze info pt:

"Rząd USA szykuje się do bankructwa dużego banku
MD
07.03.2009 16:17

Magazyn Fortune wskazuje na dowód projekt ustawy, który wpłynął do Kongresu. Pozwala on FDIC, agencji dbającej o bezpieczeństwo bankowych depozytów, zaciągnąć do 500 mld USD pożyczki z kasy państwa w celu ochrony depozytów.(..) "

Sadzę, że totyczy cześci banów, które znajdują sie na liście obserwacyjnej.
Niektóre muszą upaść, bez zabepieczenia depozytów. Co do największych sadzę, że będą ich bronic do końca a tytuł poprostu wprowadza w bład.
Kenobi / 2009-03-07 20:36 / Uznany malkontent giełdowy
To tylko odwlekanie katastrofy. Nie będzie na ratowanie pieniędzy. Tam nie starczy nawet na pokrycie gwarantowanych depozytów. Widać wyraźnie co się szykuje - w ub. tygodniu sektor finansowy w Stanach stracił 30%, gdy S&P spadł o 7%.
Dla równowagi podtrzymywać musieli rynek przed załamaniem po gorszych od oczekiwań danych z rynku pracy, spółkami surowcowymi, mimo braku popytu na surowce w pogłębiającym się kryzysie, co widać po ogromnych zapasach, bo mają spory udział w DJ.
modliszka / 2009-03-07 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic Ken, tylko brac krótkie w USA a u Chinola L-ki :-)

A tak na poważenie, to sie z Toba zgadzam. Kara musi być i wiekszość tych banków upadnie z wielkim hukiem, a ludzie potracą oszczedności swojego życia. Kwota 500 mld USD, która została zawarta w projekcie ustawy to kwota niczym, na waciki, według potrzeb sektora finansowego. Będzie jazda w USA, ale nie upadaja kolejne istytucje, ktore mają coś wspolnego z polskim rynkiem, bym jeszcze nie wpadała w panikę...
Kenobi / 2009-03-07 20:56 / Uznany malkontent giełdowy
Chiny też mają ogromne problemy, podawałem niżej link na temat ich sytuacji. Manipulujący rynkiem duży kapitał wykorzystuje ich do uzasadnienia swoich zagrań czysto spekulacyjnych. W środę miedź rosła, bo miał przemawiać premier Chin i puścili plotkę, że będzie dodatkowy plan spekulacyjny. W czwartek miedź mocno taniała, bo okazało się to nieprawdą. W piątek mocno traciły banki w związku z pogarszaniem się ich sytuacji, a rynek gwałtownie się osłabił po danych z rynku pracy, więc znów była grana sprawa wzrostu popytu Chin i pompowanie miedzi. W poniedziałek by więc z tej przekładanki wypadał spadek.
modliszka / 2009-03-07 21:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, sprawa zapasów miedzi ma drugie dno...i mało kto patrzy na sytuacje gospodarczą, choć pośrednio się to z tym wiąże. Przeczytaj raport UE na temat Izrealea i strafy gazy, posluchaj, co powiedzial Lawrow w Genewie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy