Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Raz w górę, raz w dół

GPW: Raz w górę, raz w dół

Money.pl / 2007-12-13 06:52
Komentarze do wiadomości: GPW: Raz w górę, raz w dół.
Wyświetlaj:
gio' / 81.168.129.* / 2007-12-13 08:32
witam
udanej sesji życzę...
yayurek / 2007-12-13 08:30 / Kompulsywny looser na forum
no to ja dzisiaj jeszcze bardziej nic nie wiem, niż zwykle nic nie wiem, chociaż, jak na dole poniższej strony, stukniecie
TOP CHARTS: DJ, S&P, NASDAQ...
to tak jakby połowa grudnia była zawsze spadkiem i odpoczynkiem przed właściwą wzrostowa końcówką
http://www.seasonalcharts.com/
anonim_03 / 2007-12-13 08:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Obywatelki i obywatele Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej!

http://pl.wikisource.org/wiki/Przem%C3%B3wienie_gen._Jaruzelskiego_z_13_grudnia_1981

witam wszystkich.
JA / 2007-12-13 08:27 / Tysiącznik na forum
witamy towarzyszu!
valjean / 2007-12-13 08:22 / Galernik

powiem szczerze, że to ręczne sterowanie finansami w USA coraz bardziej mnie wkurza...

zadaj sobie pytanie i spróbuj ogarnąć odpowiedź - "co by sie stało gdyby rząd powiedział - "Mamy w nosie wasze kłopoty. nierzetelnie ocenialiście ryzyko to Wasz problem"
jako podpowiedź dodam że w okolicy gdzie bank licytuje zajętą nieruchomość ceny pozostałych spadają o średnio 20%. wtedy ci którzy nie mieli dotychczas kłopotów muszą uzupełniać depo i już mają. to jest jeden mały niuans a jest ich setki....
brydzia / 2007-12-13 08:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
przypomnij sobie , jeszcze chyba 2 miesiące temu po tym jak Bank Angli powiedział że ma to gdzieś , jakie kolejki ustawiły się do banku po swoje pieniądze , w 2 dni 2 mld funtów wypłacono
samuraj jack / 2007-12-13 08:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
gdyby rząd nie działał, wydarzyłoby się to, co w czasie kryzysu w 1913 roku - był wtedy kryzys!! tak był, ale nikt o nim nie pamięta;

natomiast o kryzysie z roku 1929 pamiętają wszyscy, ale wtedy FED i rząd działały na całego
Zielarz / 2007-12-13 08:30 / Uparty Gracz Giełdowy
ja sie nie znam ale czy w normalnej gospodarce rynkowej bankrut nie powinien przypadkiem ... zbankrutowac ?? Dali kredyty byle komu - do piachu. przestali splacac kredyt - do piachu. Uczciwi co splacali swoje powinni dostac jakies wsparcie governmentu i tyle. Teraz wszyscy beda placic ...
yayurek / 2007-12-13 08:38 / Kompulsywny looser na forum
łatwo zauważysz, że w literaturze czy filmie amerykańskim, wojny to częsty pretekst do niezłej komedii, jest tylko jeden okres z którego nikt nie kpi, depresyjny w każdym punkcie, oczywiście międzywojenna depresja i nikt do tego nie chce dopuścić, nawet gdyby pół świata miało się na to złożyć, bo wtedy to i forsa na lokacie w WBK czy Getinie nie byłaby pewna
Zielarz / 2007-12-13 08:43 / Uparty Gracz Giełdowy
hmmm zdaje sie ze oni teraz wlasnie gdzies tam wojuja a my chyba tez dobrowolnie oslaniamy ich dzielne tylki ...
jakby ta wojenka sie skonczyla to slyszalem ze maja jeszcze jedna w zanadrzu obok ..
ok, spoko, jest hossa ;)
Marins / 2007-12-13 08:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich...
valjean / 2007-12-13 08:13 / Galernik
powtórzę wczorajszy wpis:
ELX - stratę na akcjach można odpisać DOPIERO po sprzedaży papierów (jeśli zostały sprzedane taniej niż kupione). w sytuacji gdy papiery są wykluczone z obrotu koszt ich nabycia NIE WLICZA się do kosztów uzyskania przychodów. do celów podatkowych liczona jest wartość zakupu, jako upraszczając "żywa gotówka".
reasumując - jeśli ktoś sobie łyknął 10k papiera po 3 zł to prócz straty 30 k zapłaci jeszcze podatek 5,7k
(oczywiście może się okazać że firma zmartwychwstanie . zawsze to jakaś nadzieja)
-------------------------------------------------------------------
anyway, gdybym miał te papiery na rachunku zastanowiłbym się i polecił zastanowić władzom jak to się stało że przyspieszono termin rozprawy o kilka (6?) dni, dokładnie na dzień w którym i tak notowane byłyby po raz ostatni przed przerwą na uprawomocnienie pozytywnego(tylko) wyroku.
dla mnie śmierdzi tu na kilometry- okazja do wyjścia z dużej ilości papierów w dodatku z zyskiem..........
p.s.
ma ktoś jeszcze na rachunku universal? (podobno są tacy)

Madainn mhath
JA / 2007-12-13 08:29 / Tysiącznik na forum
niedługo tak pozostana z kwitami torowcy
Marins / 2007-12-13 08:35 / portfel / Tysiącznik na forum
ale pomysl ile razy spadaław okolice 2,00 i ponizej aby póżniej odrobic strate na 3,00pln...
JA / 2007-12-13 08:37 / Tysiącznik na forum
już wiele razy nie obróci godzina torowców się zbliża albo będą szampany albo kolejna lekcja;))
samuraj jack / 2007-12-13 08:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich...

powiem szczerze, że to ręczne sterowanie finansami w USA coraz bardziej mnie wkurza...
nie jestem zbytnio przywiązany do hossy, bessy czy trendu bocznego - jest mi obojętne co będzie;
natomiast jak wskutek manipulacji urzędników kursy świrują jak opętane to to jest obłęd...
jeszcze wczoraj chwaliłem się, że przewidziałem reakcję po FED (wiadomo było że FED ma podjąć decyzję), ale do choinki nie można przewidzieć, co (i KIEDY) nowego przyjdzie do głowy jakiemuś chrzanionemu urzędnikowi...

uff - dałem upust swojej irytacji

pozdrawiam wszystkich

ps. Wyborcza na 1 str. dała tytuł, jakoby Rosja ugięła się w sprawie mięsa...
ugięła się - piękna to manipulacja - jakby Tusk ustawił kilka armat na granicy i Rosja się ugięła

ps2. najbliższa przyszłość rysuje się CUDownie
http://biznes.onet.pl/5,1457682,prasa.html

CUD - tzn. Tusk swoim magnetyzmem przekonywania sprawi, że Polska nie będzie musiała wydawać tyle pieniędzy w takim tempie na czynienie życia w Polsce jeszcze bardziej sterylnym;

zauważyć przy tym warto, że najgorsze wirusy/bakterie chowają się w warunkach szpitalnych
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-13 08:33
kup sobie Drop S.A. i Krynicki recykling- zarobią na podwyżki:))
i oczywiscie PEPa i Foksala:))
K. Kowalski / 77.113.33.* / 2007-12-13 08:20
Ale zauważ ze manipulują tylko w jedną stronę. Po prostu zrobią wszystko żeby swojej kasy zainwestowanej w akcje nie stracić i należy się z tym pogodzić. Każdy zdrowo myślący człowiek na ich miejscu zrobiłby to samo. A ratunek przychodzi zwykle w momentach kiedy się wydaje że teraz wszystko już się zwali. Należy z tego korzystać i brać w tych momentach kontrakty albo opcje L i zarabiać razem z nimi.
anonim_03 / 2007-12-13 08:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do FEDu i polityki monetarnej, mi bardziej podoba się technologia RPP: cana masła w górę, wajcha w góre. Przewidywalne a i wyprzedany rynek zorganizuje.

Tym że po raz kolejny cały rocznik po studiach wyemigruje nie musimy się przejmować, żadna to nowość.
Jaronero / 2007-12-13 07:54 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Analiza Syfka:
Będzie masakra !!
A teraz poważniej: Święty podał wam ładny wykres, na nim dużo widać, ciekawie wygląda układ świec z ostatnich dwóch dni, pokazała się formacja objęcia hossy (ale to może być skutek wczorajszego rozdania kart, dużo spółek może mieć taki układ świec, nie miałem czasu sprawdzać) jak dzis nie wyrysuje doji, czyli otwarcie = zamknięciu, to powinno piąć się najpierw do oporu - 1,56-1,58 a jak to przebije i potwierdzi świeca dzienną, to opór na 1,84...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-13 07:57
to jakaś masakra jest:))
dzięki
syfek syfkiem, ja dzisiaj jadę pod bramę jutrzenki i nie wpuszczę drugiej zmiany do zakładu dopóki sie nie dowiem co z przejeciami, emisją, splitem:))
butelkę z benzyną już mam- w razie czego dokonam samospalenia
michoo / 2007-12-13 08:37 / portfel / "Hakuna Matata"
W takim razie dam na mszę za Ciebie. Moherową mszę, bo u mnie w Piernikowie tylko takie :)))
Jaronero / 2007-12-13 08:04 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
no to sobie date wybrałeś na pacyfikację zakładu :))) wejdź na Allegro i kup może jakiegoś skota z demobilu, może na nich zadziałają wspomnienia....
marlowe / 2007-12-13 08:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jesteś kosmologicznie stuknięty o_o :D:D
Cześć flugo :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-13 08:15
witaj,
jestem dumny,że dane mi było grać z takimi jak Wy:))
Jaronero / 2007-12-13 07:43 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
witajcie :)
To jest jak z pogodą - efekt motyla... jak jakiemuś arbitrażyście żona rozbije auto, albo mąż przesoli zupę, to w granicach trendu może zdarzyć się wszystko... ale dopuki nie wyskakujemy z widełek kursowych, doputy jest ok.
Wczoraj sam sie przekonałem jak wygląda efekt ściany... jak powiększasz wykres intraday do notowań za ostatnią godzinę, to każdy skok o 5 punktów powoduje że człowiek dostaje paniki lub euforii... jak sie ustawi wykres na 10 dni i narysuje trend, to skoki o 50 punktów są jak mucha latająca wokól lampy... musi być, a wiadomo jak skończy :))
A2 / 2007-12-13 07:39 / Spekulantka
Pitu , pitu )) .Ponownie rozmawialam z posrednikiem nieruchomosci w USA> Przez ostatani miesiac nie podpisal zadnej umowy na kupno domu .Malo tego nie ma zainteresowania ogladaniem domow. Ludzie licza , ze ceny jeszcze spadna.

Ktos sie myli ino kto?
Jaronero / 2007-12-13 07:47 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
ale niektórzy też nie chcą oddawać po tych cenach jakie narzuca rynek... zwłaszcza tymczasowi, którzy inwestowali oszczędności a teraz chcieliby wrócić do Polski, ale spadek wartości papierowej domów i dolara u nas powoduje że siedzą tam i czekają... bo plany emerytalne im sie zawaliły... mam tam rodzinę, wiele osób chciało wracać, rozpoczęli tutaj budowę domów, kasa na emeryturę niby była.... i wszystko sie odwróciło...
radekidz / 2007-12-13 07:09 / Mazur z Mazur
witam
... powoli gracze dostają kręćka ...
... na prezenty będzie potrzebna gotówka...
;]
bollullos / 2007-12-13 06:52 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Krótko zacytuję p.Kiepasa: "Gdyby jednak stało się inaczej i z początkowych dużych wzrostów zrobiłyby się małe wzrosty lub co gorsza spadki, to wymowa dnia będzie zdecydowanie negatywna, a inwestorzy mogą nabrać przekonania, że wspólne działania banków centralnych oznaczają, że rynki finansowe znalazły się na krawędzi, a dalej jest już tylko przepaść."
Czy tak samo to czujecie bo ja nie bardzo...
marlowe / 2007-12-13 08:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Kto to jest ten Kiepas? Durny jakiś czy co? Rynki finansowe są na krawędzi, a dzisiejsza sesja tego nie zmieni, tylko napływ świeżej gotówki. Liczonej w tonach.
13 14 15 16 17 18
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy