Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza

GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza

Money.pl / 2007-11-09 17:15
Komentarze do wiadomości: GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza.
Wyświetlaj:
bollullos / 2007-11-11 22:51 / portfel / Uznany Muł Pancerny
dobra brandy na wieczór ;-)
danek113 / 2007-11-11 22:50 / Bywalec forum
Mam pytanie - mam PP Sanwila około 800 szt jedynie - ile to może być warte i kiedy będe mógł to sprzedac albo cokolwiek z tym zrobić??
MoretaCvetans / 2007-11-11 22:55 / _
Tego akurat nie wiedzą najstarsi górale..
warren buffet / 2007-11-11 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przy zalozeniu ze bedzie cena 30 gr to masz około 3 zł PP. czyli realnie 1,50.

1,50 x 800 = 1200 ? nie wiem. w pamieci mi sie pokazało 1200 :)
warren buffet / 2007-11-11 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to jest faktycznie 1200 zł :) kurde :)
danek113 / 2007-11-11 23:11 / Bywalec forum
A co jesli załózmy cena akcji dojdzie np do 50 gr?? Ma to jakis wplyw na wartość tych PP?
warren buffet / 2007-11-11 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie ze ma. cena PP musi byc rownowazona ceną akcji..... to cena 1 PP bedzie oscylowała w granicy 4,70 czyli realnie -50 persent czyli 2,40
danek113 / 2007-11-11 23:21 / Bywalec forum
Ciekawe :-) To może oznaczac że zrobiłem neizły interes trzymając te akcje w momencie ustalenia PP :-) Całkiem niezle - mogliby wywindowac troche ten kurs tak do 50 gr. Szkoda że tak małą kwota siedziałem w tym sanwilu :-)
warren buffet / 2007-11-11 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
różnie bywa. nie napalałbym sie :) przechodzilem to chocby na pc guard. ledwo na jakis zysk wyszedlem i to po desperackich krokach
warren buffet / 2007-11-11 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kiedy, nie wiem. ale chyba Sanwil zlozyl juz do KNF.... mysle ze w tym roku jak sie postaraja
warren buffet / 2007-11-11 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a co, obawiasz sie czegos :) ?

emisje miliardowe sie juz nie oplacaja :)
warren buffet / 2007-11-11 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja ok :) mnie nic juz na rynku nie zdziwi :)
warren buffet / 2007-11-11 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu


2007-11-11 21:52:31 | *.*.*.* | krzysiek29 [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Re: GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza [3]
Amerykański dolar systematycznie traci na wartości, a Fed nie
robi nic, by temu przeciwdziałać. W tej sytuacji coraz więcej
państw zaczyna rozważa odejście od dolara jako głównego aktywu
rezerw walutowych. To może przełożyć się na jeszcze mocniejszy
spadek wartości "zielonego" - analizuje portal
currencytrading.net.


ja wam powiem jedno. to co zrobić miał i może ma FED.... wie wiecej osob wtajemniczonych. nie wierze, ze nie zagrali na zabezpieczenie dolara.... zobaczycie, jak ktores instytucje zaczna chwalic sie zyskami z taniego dolara..... nie wierze, powtarzam - nie wierze, ze ktos tego nie wykorzysta
zbig$ / 2007-11-12 00:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
oczywiscie ze wykorzysta, przeciez sa opcje i futuresy na dolara i poszczegolne pary, a moze wlasnie o to chodzi, by sie odegrac za bankructwo na opcjach opartych na obligacjach na kredyty hipoteczne
Mozart / 2007-11-11 22:47 / Tysiącznik na forum
przekleil, nie analizowal
Longterm / 2007-11-11 22:39 / Mostek Zwyciężymy!
pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zieleni od 15.11. Podobno MIkołaj już jest w drodze:)
anna. / 2007-11-11 23:08 / Uznany Gracz Giełdowy
naprawdę w to wierzysz dwa miechy małe się bujały nie mogły się wybić a teraz ma się im udać coś słabo to widzę , ale może się mylę hm...
warren buffet / 2007-11-11 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie chce powiem szczerze powrotu hossy. zaneguje to wszystko. a po co. bessa oczyszcza wszystko i tabula rasa...... łatwiej kazdemu...
krzysiek29 / 2007-11-11 22:33 / Uznany Gracz Giełdowy
pedro jak tam analiza na parze usd/jen
PedroGonzalez / 2007-11-11 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy
czytasz mi w myslach ??? wlasnie od 10 minut analizuje na wszystkie strony usd/jpy hehe :)) wlasnie doszedlem do wniosku, ze powinno byc mocniejsze odreagowanie a teraz sie wlasnie rysuje dolny knot a od rana moze byc kierunek UP...williams i RSI mocno zdolowane wiec stawiam 90% na odreagowanie tej pary...jednak sierpniej mial dynamiczniejszy zjazd niz obecny...co nie zmienia sytuacji, ze ogolny kierunek jest w dol ale ja nie wierze, ze to dojedzie do 103 jakby chcial voodu :) na 105 jest zbyt duze wsparcie zeby tak ot "pstryk" i poszedl nizej :)

ok ja sie zegnam i do jutra
Mozart / 2007-11-11 22:35 / Tysiącznik na forum
to nie ty analizowales, skad przekleiles
Mozart / 2007-11-11 22:31 / Tysiącznik na forum
Po analizie Krzyska 29,
te kreaje są w sojuszu przeciwko USA, tzn.
Arabia Saudyjska, Korea pld, Chiny, Persja-Iran, Rosja, Sudan, Wenezuela, .... teraz moja analiza
zastanawia mnie Rosja,
wysoka obecność Afryki i Azji,
gdzie Europa,
troche jeszcze pomyśle
EMR100 / 2007-11-11 22:21 / portfel / Walczący z wilkami
NEW YORK ,naprawde nie ma sie czym piecac ,poza kilkoma ulicami wyglada jak kupa g-wna,brudno i ponuro, wiec jak znosa wizy i beda zapraszac serdecznie to moze sie jeszcze wybiore a tak powspominac dawne czasy.
bollullos / 2007-11-11 22:26 / portfel / Uznany Muł Pancerny
za to parki narodowe to usa mają wyzajeskur chciałbym odwiedzić.
Mozart / 2007-11-11 22:32 / Tysiącznik na forum
a nasza rospuda ???
bollullos / 2007-11-11 22:35 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tamte okolice też chciałbym odwiedzić, ale u nas, nie te przestrzenie, Rospuda dobry przykład, u nich zostało tysiące hektarów dzikiej przyrody i to chronią, u nas nieliczne i już nie dzikie siedliska przyrody, a i to chcą przepier.
Patrycja.N / 2007-11-11 22:02 / portfel / Tysiącznik na forum
Dziś porównał pewien poseł Lecha Kaczyńskiego do Józefa Piłsudskiego.

W radiu TokFM w audycji "Łubi Dubi" jakiś chłopiec 14letni (na słuch) skomentował to, że jedyne podobieństwo między tymi postaciami to 'brak konta w banku' ;)
rotux / 2007-11-11 22:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Zmień stację.
Polecam Trójkę. Cudna muza.
A TokFMa szkoda komentować. Wygwiazdkowałoby mnie :]
Patrycja.N / 2007-11-11 23:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Lubie TokFm. Czasem tylko otwiera mi się nóż w kieszeni jak jadą po bandzie z pewnymi tematami. Wtedy zmieniam chanel na radio Campus lub radio Pin. Trójka jest dla dinozaurów :) - słucham ale rzadko.
Patrycja.N / 2007-11-11 23:10 / portfel / Tysiącznik na forum
btw, ja nie mam tv od 7 lat wiec słucham tylko radia
warren buffet / 2007-11-11 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja potrzebuje tylko komputer. telewizje ogladam raz na 100 dni ?
piciu / 2007-11-11 22:15 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
bystry mlodzian :)
t56 / 193.238.200.* / 2007-11-11 22:00
DOBRY WIECZOR - czytam Wasze wpisy i zastanawaim sie czy WY NAPRAWDE TAK MYSLICIE JAK PISZECIE weijdzcie nas str.stoog.com i tam zobaczycie co sie swieci od poniedzialku ,ile danych z rynku USA ! Amerykanie nie dali nam wiz to maja ! nie ma kto kupowac ich "smiesznych " domow MYSLE ZE nadal ten takze tydz. bedzie spadkowy Bedzie zalezalo takze od gieldy chinskiej - oni takze wyzbywaja sie DOLCOW ale za to My bedziemy podrozowac, wypoczywac , robic zakupy , kupowac samochody wlasnie W USAna takie sprawy przelicznik super USA TANSZA NIZ EUROPA JEDZIEMY NA SYLWKA DO NOWEGO JORKU / wiza turystyczna + przelot+POBYT +1200$=2.888ZL-3.000 zloty to ZLOTY / a zloto drozeje / a dolar tanieje SUPER ZWIEDZAJMY AMERYKE
krzysiek29 / 2007-11-11 21:52 / Uznany Gracz Giełdowy
Amerykański dolar systematycznie traci na wartości, a Fed nie robi nic, by temu przeciwdziałać. W tej sytuacji coraz więcej państw zaczyna rozważa odejście od dolara jako głównego aktywu rezerw walutowych. To może przełożyć się na jeszcze mocniejszy spadek wartości "zielonego" - analizuje portal currencytrading.net.

Specjalistyczna strona wymienia siedem państw, które mogą szybko działać. Zaczyna od Arabii Saudyjskiej, która dotąd prowadziła politykę stóp procentowych analogiczną do działań Fedu. Ostatnio jednak po raz pierwszy się wyłamała. To może być sygnał, że królestwo zrezygnuje z polityki powiązania waluty z dolarem. Analitycy alarmują, że może to mieć kolosalne znaczenie dla tego drugiego. Arabia Saudyjska ma 800 mld USD. Jest też drogowskazem dla pozostałych państw Bliskiego Wschodu, które mają rezerwy wartości 3,5 bln USD.
Korea Południowa już jawnie prowadzi politykę dywersyfikacji aktywów. W sierpniu sprzedała obligacje dolarowe o wartości 100 mln USD. Pogłoski mówią o kolejnym 1 mld dolarów. To jednak kropla w porównaniu do aktywów chińskich. Państwo Środka już raz groziło wyprzedażą amerykańskiej waluty, gdy rozważano przeciw niemu sankcje handlowe.
W Azji szybciej może jednak działać Iran. Kraj ten już rozlicza się w jenach w eksporcie do Japonii (wcześniej był to dolar). Persowie planują też otwarcie giełdy towarowej w Teheranie, która będzie rozliczała się w oparciu o inne niż dolar waluty. W październiku w innych walutach Iran rozliczał już 85 proc. sprzedanej ropy. Pozostałe 15 proc. także chce zamienić, np. na walutę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Nową giełdę paliwową chce utworzyć także Rosja. Władimir Putin już rok temu marzył, by walutą rozliczeniową był na niej rubel. Rosja od kilku lat dostrzega problem nadmiernych rezerw walutowych w dolarach i chce się bliżej związać z euro.
W Afryce pierwszy wyłamać chce się Sudan. Zamienia on dolara na euro i inne waluty. Radzi nawet bankom i prywatnemu biznesowi, by zrobili to samo. W Ameryce Południowej główną rolę także odgrywa polityka. Hugo Chavez, przywódca Wenezueli, namawia pozostałych przedstawicieli OPEC do przechodzenia z dolara na barter. Sam wprowadził już takie rozliczenia między Wenezuelą a 13 krajami Ameryki Łacińskiej. We wrześniu Chavez nakazał państwowemu koncernowi Petroleos do zamiany inwestycji dolarowych na aktywa w euro i innych walutach.
Widać więc wyraźnie, że dolar może szybko stracić status waluty światowej. To oczywiście zła informacja dla jego wartości.
wesz / 83.31.169.* / 2007-11-11 22:29
Kiedyś czytałam że USA myśli nad przejściem na EURO.
bollullos / 2007-11-11 22:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny
i przyłączeniem do UE
krzysiek29 / 2007-11-11 21:44 / Uznany Gracz Giełdowy
a jen dalej sie umacnia
rotux / 2007-11-11 21:50 / Uznany Gracz Giełdowy
Z fusów wywróżyłem, że dziś zamknie się na zero :P
PedroGonzalez / 2007-11-11 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy
jak lubisz fusy to polecam :-))
http://lemansa.blogbank.pl/2007/11/10/fusy-na-tydzien-4607/
rotux / 2007-11-11 22:14 / Uznany Gracz Giełdowy
symptomatyczne:

“Miedź jednak przedłużyła spadki. Musiałem delikatnie zmienić oznaczenie ostatnich fal. Wg nich rysujemy falę (2) w niebieskiej 3. Zejście poniżej początku obecnej fali anuluje oznaczenie.”


Powiem Ci Pedro, że ja bardzo dziękuję za takie wróżenie. Bo to działa mniej więcej tak: wykres nie wiedział, że ma się tu odbić, ale spokojnie, żaden problem, tu się przerobi, tam zmieni oznaczenia fal i już wszystko będzie pasować. A jakby znów nie po myśli szło, to się całość anuluje, nowe fale rozrysuje i będzie pięknie ;)
PedroGonzalez / 2007-11-11 22:24 / Uznany Gracz Giełdowy
no niestety taka retoryke stosuja wszyscy eliotowcy :) dlatego fale eliota traktuje jako dobra zabawe i bardziej ufam oscylatorom i fibo niz 1,2,3,4,5 i ABC ;-))
MoretaCvetans / 2007-11-11 21:40 / _
Najpiekniejsze chwile na Forum.Niedzielny wieczor-pora zmiany pampersów.Proste naganianie i wyrafinowane podchody.Zawsze w niedzielne popoludnie mam nieodparte deja vu.Zamykam oczy i widze grupke małych gangsterow,ćmiących rurki,przestepujących z nogi na nogę.Hałaśliwie pozdrawiających się i poklepujących po plecach.Scorseze.No nie poradze,tak to widzę...pozdrawiam
bollullos / 2007-11-11 22:32 / portfel / Uznany Muł Pancerny
1. dlaczego małych?
2. o wiele bardziej prawdopodobne, grupę statusiałych 30latków, przy piwie, zmęczonych opowiadaniem dzieciakom że reklamy to nie cala prawda, bajek nie można cały czas oglądać, na spacerach się nie marudzi, ręce trzeba myć, klocki sprzątać i tak dalej... i tlumaczeniem żonom, że znowu dużo pracy, że na zakupy to nie dzisiaj, albo właśnie po zakupach, no takie życie... a na koniec dnia piwo i można z nieznajomymi-znajomymi pogadać, którzy w końcu nic od Ciebie nie chcą, i nawet można ich sobie wyłączyć, fajne nie?
PedroGonzalez / 2007-11-11 21:50 / Uznany Gracz Giełdowy
wyobrania Cie ponosi :) ale ja to rozumiem bo tez tak mam czesto..ale nie odwaze sie napisac co sobie wyobrazam jak Ciebie czytam bo moglbym kogos przestraszyc..to by bylo z tego gatunku dreszczowcow z zahaczeniem o tematyke horroru ;-)) pozdrawiam :)
MoretaCvetans / 2007-11-11 22:00 / _
Ty akurat,drogi Pedro lepiej nie rozmyslaj o p********* ,zostaw to mnie.Tobie akurat dobrze cyferki wychodzą i jestes jedną z najbardziej pozytecznych postaci na forum.Dzięki.A ludziska to sie posikają jutro,niech przespią chocby nockę w suchych pieluchach...
PedroGonzalez / 2007-11-11 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy
ale wlasnie ja tego nie czuje zeby ktos tu panikowal :) dlatego nawet zapytalem czy ktos planuje zakupy :) gorsza panika byla w lutym..mniejsza w sierpniu bo byl tak podstepny i ludzie jak zahipnotyzowani nie wiedzili co sie dzieje (sam tego doswiadczylem) a teraz tak jakby juz -2% nie robilo wrazenia i kazdy szuka okazji na DT...dla mnie to jakis fenomen i nie dsiwadczylem jeszcze tej sytuacji :-)) ja mysle, ze wlasnie bedzie spokojnie..ludzie tezeja jak swierzo wylany rogrzany wosk zeby jakis "wzow" jak w andrzejkowej wrozbie uksztaltowac :) moim zdaniem ten tydzien bedzie kluczowy i pokaze jaka sila w psychice zbiorowej inwestorow sie zbudowala lub nie zbudowala :) brakuje wyraznego sygnalu do okreslenia kierunku :) kierunek na poludnie nie jest jeszcze podjety...sa podchody zeby sie pozbyc akcji ale to jeszcze nie to :))
EMR100 / 2007-11-11 21:31 / portfel / Walczący z wilkami
Nawachał sie czy co ???
dryl* / 90.156.43.* / 2007-11-11 21:29
dawno nie przyciąłem tyle kasy na walącym się rynku:) gram na spadki aż do 3200 na wig20. później trochę spokoju na święta (podjazd pod 3400-3500) i dalsze młócenie byczych d_u_p do 2900, a docelowo do 2200-2400 następnej jesieni- OJ BĘDZIE DRAMAT naiwnych!:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy