Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza

GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza

Money.pl / 2007-11-09 17:15
Komentarze do wiadomości: GPW: Realizacja "najgorszego" scenariusza.
Wyświetlaj:
su_up / 2007-11-11 11:12 / _
Sytuacja gospodarcza USA, państwa które jest... bankrutem!!!!!!!
Bilans płatniczy (current account deficit) USA, który był w latach 1960 tych dodatni (ok. +1% PKB), za Reagana (lata 1980te) stał się ujemny (pomiędzy -1% a -3% PKB). Później było już tylko coraz gorzej, w roku 2000 -4.2%, 2001 -3.4%, 2002 -4.0%, 2003 -4.9%, 2004 -5.4%. Bank Światowy i IMF uważają, ze deficyty ponad 2-3% są niebezpieczne, a ponad 5% oznaczają de facto bankructwo (niewypłacalność)...

Podobnie było z budżetem federalnym USA: od czasów Reagana jest on prawie zawsze na minusie, pomiędzy -2.8% w roku 1980, do -5.3% w roku 1985, do -4.1 w roku 1990. Za Clintona się on nieco poprawił i w roku 2001 był nawet dodatni (+1.8% PKB), ale wojny Busha juniora znów sprowadziły go do -4.9% w roku 2003 i -5.5% w roku 2004. Obecnie dług rządu federalnego USA wynosi ponad 7 tysięcy miliardów USD (ok. 65% PKB USA), to jest prawie 26 tysięcy USD per capita i conajmniej 80 tysiecy dolarów na przeciętną rodzinę (ponad 100tys. $ na czteroosobową rodzinę), czyli jest już nie do spłacenia...

To są fakty...

Pora skończyć z myśleniem życzeniowym (wishful thinking) i spojrzeć prawdzie w oczy!
anonim_03 / 2007-11-11 11:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pięknie, a teraz podaj te same parametry dla Polski
zbig$ / 2007-11-11 14:07 / Uznany gracz - weteran 93/94
a polska na obecnie nadwyzke budzetowa, po wejsciu do euro dlug spadnie o polowe (wymiana plna po 1,5-2 za eur), export rosnie za sprawa gigantycznych inwestycji roznych zachodnich koncernow i jestesmy emergong a oni sinking
anonim_03 / 2007-11-11 11:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W swojej książce Alan Greenspan opisał kwastię nadwyżki budżetowej z końca lat 90 w USA, ktora zaminiła się w deficyt w 2001 r. Chłopoaki po przestudiowaniu wpływów i wydatków doszli do wniosku, że głównym żródlem nadwyżki były wpływy z podatku od zysków kapitałowych. Po tych wpływach nie było śladu po pęknięciu bańki internetowej.

To tak w temacie wrześniowej nadwyżki budżetowej ...
PedroGonzalez / 2007-11-11 11:27 / Uznany Gracz Giełdowy
wyszli z kryzysu dzieki II WŚ to i teraz wkoncu wyjda...jakis konflikt na ktorym bedzie mozna zarobic i znow wyjda na prosta....pasozyty zawsze sobie poradza w najgorszych warunkach :)
Romi / 2007-11-11 11:37 / portfel / Koci Tata
Dokładnie wojna była zawsze najlepszym interesem.
zbig$ / 2007-11-11 14:08 / Uznany gracz - weteran 93/94
glupota najwieksza jaka chyba mozna napisac - byla ale dla lichwiarzy i koncernow zbrojeniowych i surowcowych na potrzeby wojska, dla wszystkich innych totalna porażka
PedroGonzalez / 2007-11-11 11:41 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko najgorsze jest to, ze ich dlug jest potezny..wiec zeby go "zalepic" bedzie potrzeba duza liczba niewolnikow do wyrpacowania...ktos musi ten dlug grubych amerykanow jezdzacych samochodami o sredniej pojemnosci 4l wypracowac...a przeciez kazdy amerykanski zolnierz, ktorego w TV pytaja czy jest gotow zginac za ojczyzne mowi:" jestem gotow walczyc i ginac w obronie amerykanskiego stylu zycia"...jakis koszmar...
zbig$ / 2007-11-11 14:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
dlug...wlasnie - nieliczni korzystaja zaplaca wszyscy
wojcia2 / 89.171.49.* / 2007-11-11 11:32
w czasie II WŚ zarabiali na sprzedaży innym krocie nim sie sami włączyli, teraz to mimo wszystko ich wydatki choć co nieco rozruszające przemysł; dodatkowo Irak, Iran itp to jednak nie III Rzesza + Japonia z lat 40-tych
zbig$ / 2007-11-11 14:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
niektorzy mowia ze analogie sa uderzajace
ROTFL / 2007-11-11 11:22
Ach,co za wspolczucie.Biedna Ameryka,ojojoj.
Ale co z Polska, ????? Co z tymi 560-ma miliardami lacznego zadluzenia ????
To Cie juz nie rajcuje ??? Nie czujesz sie bankrutem???
bollullos / 2007-11-11 11:19 / portfel / Uznany Muł Pancerny
biedni Amerykanie, proponuję zrzutę na jakąś paczkę dla nich, paprykarz, sól, pieprz, papier toaletowy, szkoda mi ich...
su_up / 2007-11-11 11:14 / _
a teraz autor i ..data napisania artykułu:
Eugeniusz Zinkiewicz : http://ozb.int.pl 25-02-2005 09:27

Kenobi??
h / 89.171.91.* / 2007-11-11 10:21
rysunki po prawej.

Wynika z nich,ze gdy dolar SPADA, S&P mocno rosnie.I odwrotnie;gdy dolar zaczyna rosnac, S&P mocno spada.
Wlasnie widze,ze zloty zaczal sie oslabiac do dolara /do euro tez/

http://tinyurl.com/37zjhp
needle / 2007-11-11 10:19 / Bez rangi
każdemu, kto zasłużył
bollullos / 2007-11-11 11:13 / portfel / Uznany Muł Pancerny
i Rogala Marcińskiego dla pyr
warren buffet / 2007-11-11 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rysiek: Co Pan sądzi....4000 tys na WIG20 jest do zdobycia przed końcem roku....?
Tomasz_Jerzyk: Ile??
su_up / 2007-11-11 10:54 / _
Spóła dnia - Kolastyna
Wtorek, 5 czerwca (09:50)

Kurs spółki odnotował silny wzrost w ostatnich tygodniach do 6,99 zł, ale na ostatnich sesjach papier znajduje się w fazie korekty.

Mam wrażenie, iż w krótkim terminie cena pogłębi spadek poniżej ostatniego minimum na 6 zł, a potencjalnego wsparcia będę doszukiwał się na 5,65 zł lub też na 5,05 zł. Alternatywnie popyt winien pojawić się na 5,73 lub 5,33 zł, a po korekcie winna nastąpić kolejna fala wzrostowa, która winna poprawić poziom 6,99 zł. Najbliższy opór wytycza linia potencjalnego trendu spadkowego, która znajduje się na 6,37 zł, a w razie jej pokonania będę zwracał uwagę na 6,62 zł. Ewentualne przebicie tego oporu będzie sugerowało wyczerpanie potencjału korekcyjnego spadkowego, co z kolei winno zapowiadać atak na szczyt. W przypadku jego przebicia celem winien być poziom 7,32 lub 7,91 zł.

Tomasz Jerzyk

a co rzekniesz na to??
anonim_03 / 2007-11-11 10:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
4000 tyś to rzeczywiście przesada.
jeszcze 4 tyś to bym zrozumiał ;-))
su_up / 2007-11-11 11:03 / _
może nawet 5000 ale za dwa lata:)
grzeg0rz / 2007-11-11 10:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co za mało? :)
jeszcze tydzień spadków jak nic bo optymistów mamy zbyt wielu.
yayurek / 2007-11-11 10:24 / Kompulsywny looser na forum
a kto to Rysiek? a kto to Jerzyk?
yayurek / 2007-11-11 08:57 / Kompulsywny looser na forum
Przyznam się, że jeszcze w połowie roku patrzyłem trochę na te dane jak na ezoterykę, ale rzeczywiście coś jest w tych wszystkich jedynkach, siódemkach. Mam tu przed sobą, wykres średnich S&P, od roku 1930, czyli już prawie 8 cyklów (albo cykli, kto to wie). Oczywiście zawsze dwa pierwsze lata cyklu, czyli te z jedynkami i dwójkami do tyłu, trójki – trochę do góry, najlepsze są piątki, siódemki – zawsze do tyłu (jeżeli brać pod uwagę spadek usd, to S&P już jest do tyłu), ósemki to następne najlepsze lata w cyklu po piątkach, dziewiątki są przeciętnie jak czwórki. Tak jak można zrozumieć, że dwa pierwsze lata cyklu są najgorsze. Rozbudzone nadzieje przed nowym dziesięcioleciem (a szczególnie ostatnio przed nowym tysiącleciem), nadzwyczajny optymizm, wzrost i w końcu krach, to fakt, że w latach z siódemkami zawsze zdarza się coś co wywołuje huragan na rynkach to już prawie mistyka. Chyba, że jest to po prostu odreagowanie kilku lat wzrostów i to co w zwykłych latach, specjalnie by nikogo nie wzruszało - a przynajmniej nie w takiej skali - tym razem urasta do rangi światowej katastrofy i prowokuje do realizacji zysków
observer / 89.171.91.* / 2007-11-11 09:12
mistyka n ie ma tu nic do rzeczy.Wystarczy,ze wiekszosc uzna cos za pewnik i juz mamy samospelniajaca sie przepowiednie.
Dopiero co pokazywano nam nalozone krzywe,wg ktorych 16 i 19 pazdziernika miala byc powtorka zwaly z 1987 roku o ponad 20 %.
Dzis autor przyznal sie juz ,ze obecny wykres "nieco spreparowal",zeby ladnie sie nakladal.
I pytanie zasadnicze;dlaczego akurat od 1930 ?
przesun w lewo-prawo i wyniki beda zupelnie inne.
A jak jest naprawde i czy warto sie przejmowac "cyklami"
wyraznie widac tutaj :

http://tinyurl.com/rplfs
zbig$ / 2007-11-11 07:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
Jeżeli chcecie wiedzieć w czym tkwi problem z DOLAREM posłuchajcie,

Zdradzę Państwu pewną tajemnicę.

Fedral Reserve System
1. NIE jest bardziej FEDERALNY od "FEDERAL EXPRESS" :)
2. NIE posiada żadnych REZERW
3. i NIE jest SYSTEMEM - to KARTEL BANKOWY złożony z prywatnych banków. Do kogo należy FED? Pakiet kontrolny akcji Federal Reserve Corporation znajduje się w rękach następujących banków:

1.Rothschild Banks of London and Berlin
2.Lazard Brothers Bank of Paris
3.Israel Moses Sieff Banks of Italy
4.Warburg Bank of Hamburg and Amsterdam
5.Lehman Brothers Bank of New York
6.Kuhn Loeb Bank of New York
7.Chase Manhattan Bank of New York
8.Goldman Sachs Bank of New York.

Ponieważ to Federal Reserve Bank of New York ustala stopy procentowe, kontroluje codziennie podaż i cenę waluty w całych Stanach właściciele tego banku są prawdziwymi dyrektorami całego systemu. Więc kim są Ci POTĘŻNI LUDZIE?

Rothschilds
Lazard Freres (Eugene Mayer),
Israel Sieff,
Kuhn Loeb Company,
Warburg Company,
Lehman Brothers,
Goldman Sachs,
Rockefeller family,
J.P. Morgan




~infowars , 11.11.2007 01:15
http://waluty.onet.pl/1,63,8,36952170,100297279,4270011,0,forum2.html
Longterm / 2007-11-11 10:57 / Mostek Zwyciężymy!
witam, ja już kiedyś pisałem o tym trochę. To oni pociagają za sznurki w Światowej finansjerze. Obecny kryzys też jest sterowany to oczywiste. Najpierw Ben uratował swoich przyjaciół z wall stret a teraz oni ustawiają się po jedynej słusznej stronie żeby to odrobić:)
ROTFL / 2007-11-11 08:49
to nie jest problem z dolarem,tylko Twoj problem.
proponuje przeniesc sie na forum Kraj w gazecie Wyborczej.
Tam 90 % wpisow poswieconych jest nagonce na Zydow i ogolnoswiatowym spiskom z ich udzialem.
Bedziesz tam u siebie.
Piszesz bzdety,nawet nie rozumiejac,skad wziela sie potega Ameryki i dlaczego wciaz przyciaga ona miliony ludzi z calego swiata,majacych dosc ciemnoty,koltunstwa i zasciankowosci wlasnych krajow.

I przeczytaj moze ,tak dla rownowagi,to:
moze cos do ciebie dotrze,choc po przeczytaniu wpisu nizej o PO bardzo w to watpie.
I jeszcze jedno:zamiast opluwac wszystko i wszystkich postaraj sie moze im dorownac,co ???

http://archiwum.wiz.pl/1999/99093000.asp
HolderSor / 195.225.68.* / 2007-11-11 12:28
Prowokator z GW i PO?
Obrońca władzy...
Idź donieś komu trzeba, może Cię wynagrodzą...
Władza jest słaba, trzeba ją jeszcze wspomóc
i dopieścić... Plusk musi mieć komfort psychiczny...
bo inaczej się rozpłacze...
GW, TVN... nie wystarczy, że są w stanie przed np.
sadami zniszczyć każdego nieprzychylnego im
dziennikarza... to jeszcze chcą opanować
świadomość i podświadomość zbiorową...

"Na to zgody być nie może"
umika / 2007-11-11 10:37 / Bywalec forum
OBogowie!!!! Nareszcie!!!!!! Sama już jestem mocno zniesmaczona nagonką zbiga$ na PO, zwłaczcza kiedy nad ranem /czyżby bezseność???/ polemizuje sam ze sobą!!!
Soros1 / 87.206.208.* / 2007-11-11 08:35
niebawem okaze sie, jak to cudownie wszystkie instytucje finansowe trafnie przewidzialy spadek dolara i zarobily na nim tak jak Soros w 1992 na funcie brytyjskim i wszystko wroci do normy (Soros i Greenspan caly czas "glosno" pracuaj nad dalszym oslabieniem dolara).
yayurek / 2007-11-11 08:02 / Kompulsywny looser na forum
o takich rzeczach mówić i pisać nie wolno, oskarżą Cię o rzecz wiadomą, skompromitują i tyle Twego, to trochę jak w "Kiepskich" - "prywatna, publiczna toaleta" :))))
zbig$ / 2007-11-11 06:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
Polska rzadzi GMC! Skutecznie blokuje reformy systemu od 1989 roku


Gdyby w 1992 zamiast "nocnej zmiany" zrobili reformy,lustracje i dekomunizacje ,Kaczynscy nie byli by potrzebni teraz. A tak komunistyczny smrod przerodzil sie w POstkomunistyczna smierdzaca smuge oligarchii,ktora skorumpowala,rozszabrowala majatek Narodowy i kontroluje opanowany przez siebie rynek, niedopuszczajac zadnych reform ,bo te godzilyby w ich interesy.Platforma i Tusk ,to POmioty Mumii Wolnosci, ma silne powiazania z GMC ,dlatego oligarchia uwaza ich za mniejszo zlo i zdecydowanie popiera poprzez GMC (Geremek Michnik Corporation),ktore sa w posiadaniu "wolnych"mediow ,majace wylacznosc na prawde i cenzure.Przyklad Czechow pokazuje ,ze nie majac Solidarnosci ,mieli naprawde silna patriotyczna opozycje, a nie kolaborantow jak Solidarnosc 89,ktorym SB i KOR(miedzynarodowka) w 1989 roku , w panice,na predce organizowala strajk i "okragly stol",zeby ratowac komunistow przed totalna bnkrucja!

~fizyk , 10.11.2007 21:12
http://firma.onet.pl/1,68,8,36969707,100273712,4270296,0,forum2.html
zbig$ / 2007-11-11 05:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-11-10 22:40:30 | *.*.*.* | piciu [ Portfel ] [ "Nikt" ]
wiesz co to jest niepodleglosc ???
skomentuj

2007-11-10 22:42:20 | *.*.*.* | voodoo child [ "Slight return" ]
wiem i bardzo sobie cenie , życzyłbym sobie żebyśmy potrafili to naprawde
świętować , w USA 4 lipca są festyny zabawy fajerwerki defilady itp a u nas
więce i apele poległych......
------------------------------------
ja dodam swoje - jak ktos napisal....czy my musimy miec najlepsze swieta w zimie???jak tu wyjsc i swietowac z innymi kiedy. plucha zawieja i zimny wiatr dmie???kaszana - juz lepiej sie swietuje 3 maja....
ameryka ma 4 lipca a nie 4 stycznia czy grudnia czy lutego....i tu nawet wyzszosc ich widac...a u nas co??? opatulic sie w domu, kupic flaszke i gapic sie w tv...niejednemu sie wyjsc na balkon nie chce powiesic flagi...
trachrub / 2007-11-11 11:35
Żałuj że nie urodziłeś się przed II wojną światową,zdobył byś dla POLSKI niepodległość,ustanowił byś święto w czerwcu i dziś nie narzekał,a cieszyć można się nawet w taką pogodę i bez flaszki.
bebe / 2007-11-11 02:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no i stało się....napisałam...aleeeeeeeeeeeeeeeeeeee
oczywiście...mi znikło.....
trudno.......nie mam sił powtórzyć...../widocznie ..zostawię to dla siebie./
żegnaj...- w skrocie...- ARTYSTO....Mirku Breguło......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a ten z korsyki.....niech go ...krew zaleje.....i tych, którzxy dają mu glejt na nastepne wystawy...........itd...itd...
Artyści....świata....nie dajcie sie zwariować.....brzemieniem chuci BUCÓW- artystycznych......
nie zapomnę ci bucu-korsykański...pseudo-artyściku- tego co zrobiłeś z życia..../psa/
za to też odpowiedzą następni, którzy...to gówno artystyczne-posyłają na dalsze powielanie gówna.....
więźniowie....wzywam was....to przestępstwo......jest przestępstwem....dajcie wyraz...-paragrafom......tych buców-artystów/.../szkoda nawet cudzysłowia/.....
ave....................BASTA--------------------------------------------------------------------------------------
do Polski...nawet niech nie próbuje pzryjeżdżać......
grasant / 2007-11-11 02:52
Bebe,też jeszcze nie śpię,ale nie bardzo kumam,w czym rzecz
bebe / 2007-11-11 02:56 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to...cholera czytaj wiadomosci podane na FORUM...
i wtedy sie odnoś ...- do mojego...k....a tekstu...pozdro.
.już Cie lubię......grasant....bez zbędnego kochania.......ok...../chyba facet jesteś/...raj..
grasant / 2007-11-11 03:02
Uno:facet
Duo:cieszę się,że mnie lubisz
Tercio..non datur
Poooooozdro Bebe
bebe / 2007-11-11 03:08 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
już wiem...
na teraz jest...ok....
zobaczyymy ...... jak poczytasz FORUM.....kochanieńki....cha...ha....cha....
ależ....mam blues...-gówno...- po polsku...- fonetycznie...blusssssss......ale raj..

tercio...nie douczona - no cóż jestem....................mów...kochanienki...mimo ..lubienia...
grasant / 2007-11-11 03:16
strasznie głośno u Ciebie,Bebe,ścisz muzykę.Ale ogólnie ok
bebe / 2007-11-11 03:32 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
teraz Cię lubię...na pewno...gadasz...jak z mojego matrixa......
no cóż jest ok..
muzyki .....nie ma w tym mommencie...../momenty były.../ - nie...szkoda...
aleeeeeeeeeeeeeeeeee......widzę, że można poszaleć tekstowo......ale czad...
No ....dobra...już kończę wypowiedxi dzisiejszego dnia.......................
k............a....okropna n jestem.............dlatego...- bo chodzi - o zwierzynę../psy/, które...bynajmniej dla mnie są.../przykre/, ale więcej niż ludzie...KOCHANI......WIERNI....PRAWDZIWI.....ODDANI........WSPANIALI....ZAPAMIĘTLIWI..
w znaczeniu.....lepszych /prawie/,, że ludzkich cech....
a teraz mam najznakomitniejszĄ ...najznakomitniejszą ochotkę.....tak sakramencko przeklinać...- po polskiej kuchenej-łacinie......................................och.........
NO....i co mi mój kochanienki...na to.....................
grasant / 2007-11-11 03:48
chyba już można iść spać
chyba już można się położyć
a jeśli bessa będzie trwać...
festiwal spadających noży...(?)
bebe / 2007-11-11 04:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
już...nie mam sił...za zstanawianie.....extra z ciebie facet.../mówię do grasant/..ot ...

ot...i tyle.................Najwyższe
Dobranoc........grasant.......bywaj....................................................
bebe / 2007-11-11 01:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
piciu...nie mogę...nie mogę...po Twoim.....Twoim tekscie o "artyście" z Korsyki....ach...ech..och.............................boli..
nie jeszcze nie....nie odniosę się....
tak boli........., że za......! ?...możliwe ... że możliwe ... za chwilę się odniosę....teraz jeszcze nie mogę..... ....bo krew mnie zalewa..............................."artyści"
Indya / 83.26.164.* / 2007-11-11 01:30
Wszędzie tylko spadki i spadki, a ja mam coś fajnego ;)

Z forum bankiera ;)
http://img453.imageshack.us/img453/6195/asdrk3.jpg
Indya / 83.26.164.* / 2007-11-11 01:34
A dla wszystkich niewtajemniczonych:
PKC jest to bardzo przyszłościowa spółka, która może w niedalekiej przyszłości dać spore zyski także w poniedziałek brać PKC ;)
szymon / 2007-11-11 01:36 / Uznany Gracz Giełdowy
dobra nagoniles mnie, kupie sobie w pon :))))))
MoretaCvetans / 2007-11-11 01:11 / _
No to ja mam teraz taką opcję.Idziemy spać!Jutro tez jest dzień!-A pojutrze!!!!Zajrze jutro,w porze wiązania pampersów.Caluje-miłych snów!!!!!!!!!!!!!!!!!
bebe / 2007-11-11 01:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Moreta...powiesiłam firanki....zaczynam doczytywać..aleeeeeeeeeeeeeeee
całuję...i miłych snów....biorę bardzo poważnie....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jakie to miłe...............................................................................................................
idę doczytać.....................................................................................................WAS...
ale mam chandrę.......po przecztaniu częściowym..........................................
praca..........jednak......./.jednak/ dystansuje.............choć myśli bolą............
zbig$ / 2007-11-11 00:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-11-10 23:10:06 | *.*.*.* | PedroGonzalez [ Uznany Gracz Giełdowy ]
pisalem, ze w piatek wahalem sie az do konca i wkoncu kupilem na dogrywace (pierwszy
raz na dogrywce) i po dziesiejszym poczytaniu roznych komentarzy anali i innych
inwestorow na sieci podjalem decyzje, ze w tym tyg kupuje kolejna transze akcji i
siedze na dupie az do konca roku...ustawiam stopy i "wylaczam notowania"....woz albo
przewoz bo to szkoda czasu na filozofowanie :) =
========================================
eee, zawsze mozna pofilozofowac...widze ze spekales i nie wytrzymales...kupic teraz i nie sledzic sytuacji to brzmi z lekka szaleńczo....
zbig$ / 2007-11-11 01:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
chyba ze kupisz takiego zywca albo staporkow..)))
Marins / 2007-11-11 00:51 / portfel / Tysiącznik na forum
czy wszyscy juz uciekli z forum?
lojka / 2007-11-11 00:44 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy