Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Ryzyko wciąż duże, ale są szanse na wzrosty

GPW: Ryzyko wciąż duże, ale są szanse na wzrosty

Wyświetlaj:
eby / 2011-03-19 15:44 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=CrY8hQ68nkM&feature=related
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 22:25 / Tysiącznik na forum
Powoli zaczynają pojawiać się pierwsze długofalowe efekty katastrofy w Japonii. Zarząd Nikona zastanawia się nad przesunięciem kluczowych elementów produkcji poza teren kraju kwitnącej wiśni. Jedną z propozycji jest Malezja.
----------------
Tak jak pisałem. mit japońskiej solidności upadł.
eby / 2011-03-19 13:55 / Tysiącznik na forum
Jeszcze nie upadł, może należy więcej kupować japońskich produktów aby jakoś pomóc tym biednym ludziom
Eternit z Azbestu / 2011-03-19 14:41 / Tysiącznik na forum
Kolesie nie potrafią zrobić solidnej elektrowni atomowej to co dopiero aparaty fotograficzne czy samochody.
bolek77 / 2011-03-19 19:06 / portfel / Uparty Osiołek
Przecież to Warren Buffet im ta elektrownie zrobił.
A teraz chce robic w Indiach.
eby / 2011-03-19 15:13 / Tysiącznik na forum
Nasze elektrownie w takich warunkach już dawno by wybuchły
Eternit z Azbestu / 2011-03-19 17:17 / Tysiącznik na forum
U nas juz dawno by spowrotem działały.
Eternit z Azbestu / 2011-03-19 17:18 / Tysiącznik na forum
PGE w dwa dni przywróciło pracę zalanej elektrowni w Wałbrzychu. Jak Japończycy chcą mieć solidne elektrownie to niech wynajmą PGE, żeby im zbudowało.
Longterm / 2011-03-18 20:11 / Mostek Zwyciężymy!
Jest już najnowszy ranking forumowiczów - duże zmiany w pierwszej dziesiątce!!!

www.longterm.bblog.pl
górnik / 89.79.24.* / 2011-03-19 09:21
ty nigdzie nie pracujesz ?
bryndza / 90.156.5.* / 2011-03-18 21:17
Podziwiam cię. Że też nie szkoda ci czasu na takie p*******. Weź zrób coś pożytecznego.
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 20:09 / Tysiącznik na forum
Klienci, którzy uzyskują wpływy z USA na swoje polskie konta, mogą stracić 30 proc. tych wpływów. W USA została przyjęta w marcu nowa ustawa podatkowa, która ma zidentyfikować amerykańskich podatników, którzy mają rachunki w zagranicznych instytucjach finansowych. Istnieją wątpliwości, czy nowa ustawa będzie zgodna z zarówno unijnymi przepisami, jak i polską ustawą o ochronie danych osobowych
---------------
Tak ota amerykańce chcą uratować sie od bankructwa przez okradanie całego świata. Oby Chiny jak najszybciej stały sie potęga numer jeden i uratowały nas przed tyranią!
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 20:07 / Tysiącznik na forum
W czwartek sejmowa komisja zdrowia poparła poprawkę do projektu ustawy o działalności leczniczej, która umożliwia zatrudnianie pielęgniarek i na umowę o pracę, i na kontraktach. Protestujące przeciwko poprawce pielęgniarki zapowiedziały, że nie opuszczą gmachu Sejmu przynajmniej do piątku. Dzisiaj jednak zapowiedziały przedłużenie protestu przynajmniej do soboty. Pielęgniarki okupują część galerii sejmowej na sali plenarnej.
-------------------

Rząd powinien brać przykład z Kadafiego. Jakby te pielengniary rozstrzelali to by następne wzięły się do roboty.
eby / 2011-03-19 13:57 / Tysiącznik na forum
Dosyć brutalne rozwiązanie :)
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 20:04 / Tysiącznik na forum
Awaria instalacji w bydgoskim Zachemie: do atmosfery wydostał się toksyczny fosgen. Na szczęście, w niewielkiej ilości.

- Sytuacja jest opanowana, bo zadziałały wszystkie zabezpieczenia i zawory odcinające - mówi Mariusz Wawerka ze Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. - Miejsce jest już zabezpieczone, musimy jeszcze odpompować część substancji między zaworami. Pogoda też nam sprzyja, bo wiatr nie wieje na Kapuściska, a w kierunku Puszczy Bydgoskiej.

Na miejscu są służby ratownictwa chemicznego Zachemu i sześć zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

---------------------

Awarie zdażają się wszędzie ale zdolni Polacy szybko sobie z nimi radzą. W odróżnieniu od japonskich patałachów.

Czas na wznowienie produkcji Polonezów i reklamę. "Ci co produkują toyoty nie potrafią nic zrobić solidnie, my potrafimy!"
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 20:01 / Tysiącznik na forum
Co najmniej 30 osób zginęło, a około 100 zostało rannych w starciach opozycjonistów z jemeńskimi siłami bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sił bezpieczeństwa otworzyli ogień do antyrządowych demonstrantów w Sanie po tym, jak po piątkowych modłach chcieli oni opuścić plac, na którym się zgromadzili.
---------------
Kiedy onz i nato zaatakuje Jemen?
A chyba nigdy, bo władze Jemenu to kolesie Amerykanów.
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 19:44 / Tysiącznik na forum
– Byłam bezrobotną matką z trójką dzieci i nie miałam z czego żyć. Musiałam nawet pomieszkiwać w domach przyjaciół. To wtedy zaczęłam kraść w sklepach. Najpierw jedzenie. Kradłam w supermarketach, żeby trochę poprawić swą beznadziejną sytuację. Wpadłam na ten pomysł, gdy pewnego dnia byłam na zakupach. Zdałam sobie sprawę, że stać mnie tylko na absolutnie podstawowe rzeczy. Nie mogłam sobie pozwolić nawet na szampon. Kradzież wydała mi się jedynym wyjściem z sytuacji. Wiedziałam, że źle robię i początkowo czułam się bardzo winna. Płaciłam za droższe towary, takie jak sztuka wołowiny, a kradłam paczkę burgerów. W ten sposób zmniejszałam swoje poczucie winy.
Czasem kradłam przy dzieciach – ale tak, żeby tego nie zauważyły. Jak tylko wychodziłam ze sklepu, zmieszanie zastępował przypływ adrenaliny spowodowany świadomością, że mnie nie złapano. Zaczęłam pragnąć tego kopa za każdym razem, gdy wchodziłam do sklepu. Kradzież jedzenia już mi nie wystarczała: przerzuciłam się na droższe towary. Znajdowałam w tym coraz więcej przyjemności i czułam się coraz mniej winna.
Jeśli w telewizji reklamowano nowe perfumy, szłam do miasta i zwijałam flakonik. Zawsze chodziłam w chmurze zapachu, bez tego czułam się zaniedbana. Kręciła mnie sama kradzież i świadomość, że zdobyłam luksusowy produkt za friko. Omiatałam wzrokiem sklep i sprawdzałam, gdzie stoją ochroniarze. Kupowałam trochę jedzenia, a do drugiej torby ładowałam przybory toaletowe i kosmetyki, za które nie płaciłam.
Kradzież w sklepach stała się przymusem. Kiedy uszło mi na sucho wiele razy, zaczęłam wierzyć, że jestem w stanie ukraść wszystko, nawet designerską odzież i bieliznę. Dzięki kradzionym rzeczom udawałam, że wszystko jest w porządku w moim życiu i jestem tą samą Justine. Z perspektywy czasu nie mogę uwierzyć, że tak się zachowywałam. Wiem, że to było złe.

Justine przeczuwała, że zmierza do katastrofy, a mimo to nie potrafiła zerwać z nałogiem. – W 2009 roku wszystko zaczęło się sypać – wspomina. – Byłam w sklepie Asda, gdy dwóch sklepowych detektywów w cywilu wzięło mnie na stronę. >>Uważamy, że pani kradnie
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 19:46 / Tysiącznik na forum
– usłyszałam. Wpadłam w kompletną panikę. Usiłowałam wykręcić się wszystkimi wymówkami pod słońcem i zalewałam się łzami. Ale w biurze ochrony obejrzałam nagranie, na którym było widać, jak podbieram przybory toaletowe. Musiałam dać za wygraną i do wszystkiego się przyznać.


Justine wymierzono na miejscu grzywnę wysokości 80 funtów, którą mogła zapłacić od razu albo w ratach. Wybrała to drugie rozwiązanie, ale nigdy nie uiściła tej sumy. – Nie miałam pieniędzy. Wydano przeciwko mnie nakaz aresztowania i kilka miesięcy później trafiłam w ręce policji, gdy znów kradłam w sklepie Asda. Chociaż grzywna mnie wystraszyła, nie potrafiłam przestać kraść.
Gdy złapano mnie po raz drugi, przeżyłam szok, który pozwolił mi wreszcie wrócić do rzeczywistości. Wezwano policję i musiałam spędzić noc w areszcie. Byłam na dnie.
Gapiłam się w ściany ze świadomością, że trójka moich dzieci będzie w nocy bez mamy, bo ją zamknięto. Gdybym nie miała przyjaciółki, która się nimi zajęła, mogłaby je zabrać opieka społeczna. Wtedy zdałam sobie sprawę, że moje poczynania wystawiają dzieci na niebezpieczeństwo. Nie mogłam nawet wmówić sobie, że kradnę dla nich. Robiłam to dla siebie. Ta świadomość stanowiła dla mnie cios – byłam pospolita przestępczynią.
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 19:48 / Tysiącznik na forum
Takie są skutki polityki prorodzinnej i równouprawnienia kobiet.
Kobietki uwodzą facetów, rozmnażają się a potem olewają faceta. a społeczeństwo musi to później sponsoraować bo kobietka z gromadka dzieciaków uważa, że jej siewszystko należy.
I jeszcze mówią, że to dzięki temu namnażaniu będzie kto miał pracowac na nasze emerytury.
eby / 2011-03-19 14:02 / Tysiącznik na forum
Faktycznie , biedni ci faceci, wykorzystywani i porzucani
Eternit z Azbestu / 2011-03-19 14:43 / Tysiącznik na forum
Faceci jak inteligentni to wyciągną konstruktywne wnioski. Gorzej z obywatelami, którzy muszą to póxniej sponsorować.
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 19:45 / Tysiącznik na forum
Justine przeczuwała, że zmierza do katastrofy, a mimo to nie potrafiła zerwać z nałogiem. – W 2009 roku wszystko zaczęło się sypać – wspomina. – Byłam w sklepie Asda, gdy dwóch sklepowych detektywów w cywilu wzięło mnie na stronę. >>Uważamy, że pani kradnie
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 19:46 / Tysiącznik na forum
co za badziewny skrypt ma to forum
bryndza / 90.156.5.* / 2011-03-18 19:39
Myślę że w przyszłym tygodniu jedziemy ostro w górę.
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 18:30 / Tysiącznik na forum
Najlepszy sposób na problemy w Afryce to
Afryka 2014 = Afryka 1914.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d5/Colonial_Africa_1914_map.png
bolek77 / 2011-03-18 21:46 / portfel / Uparty Osiołek
Jeszcze w latach 60-tych XX wieku Afryka była bogatsza niż Azja...
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 22:06 / Tysiącznik na forum
W Azji sobie radzą z niepodległością. Jasne że początkowo było trochę konfliktów ale jednak większośc wyszła na prostą.
W Afryce sobie nie radzą zupełnie.
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 18:29 / Tysiącznik na forum
No i Krzychu zamiast zysku dostał od rynku po pysku.
A to pech!
Longterm / 2011-03-18 18:22 / Mostek Zwyciężymy!
Nie daliśmy rady...atakowani z każdej strony wybuchami japońskich reaktorów atomowych, krwawymi wojnami domowymi w Libii, Bahrajnie i Jemenie nie bylismy w stanie osiągnąć naszego celu...do rekordu hossy zabrakło 40,44 punkta ale to już w przyszłym tygodniu

www.longterm.bblog.pl
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-03-18 16:31
to są wiedźmy , 460 mln na WIG 20 , to jakaś ustawka kolegów Białka chyba
b r y d z i a / 83.10.83.* / 2011-03-18 16:38
czasami osiole wydaje mi sie ze jestes tu od podtrzymywania dialogu
zeby forum czasem nie zdechło

dlatego piszesz takie peeddaalskie teksy bo to przyciąga zadymy

nie osiole ?
b r y d z i a / 83.10.83.* / 2011-03-18 16:37
Osiole
bede tu z toba do konca swiata i nigdy nie dam ci spokoju
wiesz dlaczego ?
bo jestes najwiekszym osiolem jakiego czytalem kiedykolwiek
b r y d z i a / 83.10.83.* / 2011-03-18 16:10
BRYDZIA super inwestorze

to bylo prawie dokladnie rok temu :

2010-04-28 12:33:12 156.17.230.* | afdsadsaf
i tak nic nie kupisz
niedlugo nowe szczyty i znow bedziemy z ciebie szydzic
p.s., ladnie musisz obrabiac lache redakcji skoro banuja IP tych co cie krytykuja
zenada i smiech na sali

a to bylo calkiem niedawno :


2011-03-15 09:38:40 62.87.147.* | b r y d z i a
hehehhee, te same teksty przy kazdej korekcie

TY WIESZ OSIOLE, ZE NIEDLUGO ZNOW KOREKTA SIE SKONCZY I ZNOW BEDZIEMY Z CIEBIE ŁACHA
DRZEC ?

ale ty chyba to lubisz, robic z siebie pajaca, nie ?
--------------------------------------
jak myslisz, bedą nowe szczyty ?
hehe
wiesz co ? nie odpowiadaj

sieroto obrzygana
b r y d z i a / 83.10.83.* / 2011-03-18 16:26
OSIOLE
gdzie jestes ?
pewnie rolujesz i nie masz czasu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 15:29 / Tysiącznik na forum
Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oświadczył dzisiaj, że jego kraj wkrótce zacznie kierować swoje myśliwce do baz, z których będą mogły egzekwować wprowadzenie strefy zakazu lotów nad Libią. Tymczasem Muammar Kaddafi straszy, że "zgotuje piekło" tym, którzy zaatakują Libię.

- Wielka Brytania rozmieści myśliwce typu Tornado i Tajfun oraz samoloty-cysterny i maszyny rozpoznawcze - zapowiedział Cameron.

--------------------

Kolo lepiej niech się zajmie odbiciem Egiptu i Sudanu.
Brytole niech pilnują sobie Irlandii Pólnocnej / 195.117.255.* / 2011-03-18 15:45
Ciekawe, czy w rezolucji ONZ jest mowa o tym ,że Carmeor ma tam wysłać swoje mysśliwce. Brytole niech pilnują sobie Irlandii Pólnocnej
Eternit z Azbestu / 2011-03-18 15:51 / Tysiącznik na forum
Z Badylami to sobie nikt nie poradzi, lepiej ich unikać jak ognia.
Swojądrogą Argentyna może skożystać z okazji i ponownie zaatakować Falklandy. By sięAnglicy zdziwili jakby musieli na 2 frony walczyć.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy