Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Są szanse na odbicie. Czy pogrąży je Grecja?

GPW: Są szanse na odbicie. Czy pogrąży je Grecja?

Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2011-06-28 00:32 / Tysiącznik na forum
Norweska firma Think produkuje nieduże samochody elektryczne. Zainteresowanie nimi jest jednak na tyle małe, że firma zmuszona jest poddać się procesowi likwidacji.

Okazuje się jednak, że to dla Norwegów nie pierwszy raz, kiedy ogłaszają upadłość. Wcześniej robili to już trzykrotnie, a istnieją zaledwie od 20 lat!

W całym 2010 roku firma sprzedała raptem 1 043 egzemplarze swoich aut. To stanowczo za mało, żeby myśleć o utrzymaniu płynności finansowej. Właściciele firmy do końca mieli nadzieję, że znajdą inwestora. To jednak nie nastąpiło.

Nie wygląda też na to, żeby firma miała dostać kolejną szansę i tym razem raczej zostanie całkowicie zlikwidowana. Wydaje się, że pozostaje zadać jedno pytanie. Nie czy, ale kto i kiedy będzie następny?

----------------

Było się przenieść do UE. Dostali by dotację za produkcję ekologicznych samochodów i by sobie dobrze radzili nawet jakby nie sprzedali ani jednego samochodu.
Blazej_ / 2011-06-27 23:48 / Tysiącznik na forum
Mam już tego dośc... w gruncie rzeczy to co mnie obchodzi kto i jak spekuluje na długach, kto spekuluje na surowcach... Zamiast mędrkowac nad takimi rzeczami na które nie mamy zupełnie wpływu a i one na nas znikomy to lepiej zajmijmy się myśleniem o tym jak poprawic życie sobie samemu, swojej rodzinie bądź najbliższym. To będzie lepsze dla nas i gospodarki niż demaskowanie kolejnego g*ówna NWO czy jak to tam nazywacie.
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 23:59 / Tysiącznik na forum
NWO to przyszłość, szkoda tylko, że ulica ciągle im przeszkadza.
Blazej_ / 2011-06-28 09:26 / Tysiącznik na forum
bzdura. Każdy kraj ma inną specyfikę i powinien byc rządzony oddzielnie. Albo silna monarchia albo liberalizm.
Eternit z Azbestu / 2011-06-28 10:03 / Tysiącznik na forum
ale ludzie mająproblemy z prawidłowym wyborem władz. Ale najważniejszy i oczywisty postulat NWO to redukcja nadmiaru populacji.
Blazej_ / 2011-06-27 23:45 / Tysiącznik na forum
okazja na IDM dziś była. Skorzystaliście?
lukeros / 89.206.48.* / 2011-06-27 23:43
to wszystko jest dla picu, nie widzicie regularnie "przypadkowych zbiegów okoliczności" które kreują ciągle te same media ?

fakty: http://www.youtube.com/watch?v=r6hz2hLsNp8
Blazej_ / 2011-06-27 23:41 / Tysiącznik na forum
dziś adulek brał S więc jutro powinno odbic.
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-09-27 22:07

jutro powinno odbic

Nie zuwazyles durniu ze odbiło juz dzisiaj i wcazoraj zresztą też? A może widziałeś dziś spadki?

Draznia mnie durnie co wkładają swoje brednie w czyjeś usta.

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to sapdaj śmieciu...
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-09-27 22:02
A gdzie to dziś wyczytałeś że brał?, ja wczoraj widziałem jego wpis mówiący co innego. Czy tylko tak jak zwykle pierniczysz jak potłuczony bo nie masz nic mądrzejszego do powiedzenia?
Blazej_ / 2011-06-27 23:42 / Tysiącznik na forum
oczywiście jak zwykle ma je od szczytu ale w dołku się przyznaje.
Osobiście uważam, że jest lepszym antywskaźnikiem niż Krzych.
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 23:57 / Tysiącznik na forum
Krzych dziś brał Ski o jakieś 0.5% przed minimum... traci wyczucie.
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 23:38 / Tysiącznik na forum
Gwałtowne, choć, jak zapewniają meteorolodzy, krótkotrwałe upały, osiągnęły w niektórych częściach kraju niespotykany dotąd w czerwcu poziom. W centrum Francji, w Owernii czy na południowym zachodzie temperatury przekroczyły 38 stopni Celsjusza.

------------

W Europie powsytaje coraz więcej elektrowni wiatrowych, które zakłucają wiatr, który chłodzi. W efekcie powstaje lokalne ocieplenie. Do tego we Francji mają elektrownie atomowe zamiast wiatrowych, przez co mająmniej zapyloną atmosferęi więcej promieni słonecznych dociera do ziemi.
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 22:58 / Tysiącznik na forum
Zapisałem się na śmiecia... aczkolwiek przekonany co do trafności nie jestem.
Blazej_ / 2011-06-27 23:38 / Tysiącznik na forum
ja się zapisałem i póki co jestem z tego zadowolony :)
b r y d z i a / 83.21.167.* / 2011-06-27 22:16
DOLAROUSTY / 78.8.115.* / 2011-06-27 16:58
w trendzie spadkowym patrzymy na opory , jak opory przebiją to wtedy L a pod oporami
Ski odnawiać
------------------------------
i widzicie jakie to proste ? :)))))))))))

duren jak cos zapoda to zasiadzi wala w sciane po tym jak spadam z krzesla :))))

brydzia, napisz ksiazke.moze cos wreszcie zarobisz :))))
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 22:24 / Tysiącznik na forum
Sądząc po braku kasy na profesionalnąreklamę, Jusowi idzie marnie sprzedawanie systemu.
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 22:01 / Tysiącznik na forum
Ostatnio znowu piszą bzdury jaka to tragedia, że na drogach giną ludzie i trzeba walczyć z piratami drogowymi.

W 2010 kierowcy zapłacili 50 miliardów podatkó związanych z używaniem samochodów.
Na budowę dróg budżet wydał 8 miliardów. co daje zysk 42 miliardy.

W Szwecji byłęm szykanowany przemisami jakie marzą się redaktorzynom. W efekcie jeździłem przepisowo co wiązało się, ze spadkiem spalania o 1/3. W tych 50 miliardach 24 miliardy to akcyza, która jest wprostproporcionalna do zużycia paliwa. VAT w paliwie podobnie, trudno oszacować inne wydatki związane z samochodem a więc zużycie części, naprawy powypadkowe i kupno nowego samochodu... ale myślę, że można przyjąć że to również spadnie o 1/3.

Tak więc wymuszenie na kierowcach przepisowej jazdy zmniejszy wpływy do budżetu o 17 miliardów. Jeśli wydatki na drogi zmniejszy się o połowę to nadal budżet będzie stratny 13 miliardów.
Czy aż tyle uda się ściągnąć z mandatów wątpię, bo albo połowa kierowców by straciłą prawo jazdy co by pociągnęło dalsze ograniczenie wpływów o 17 miliardów, albo by wszyscy jeździli jak łosie i mandatów nie płącili i tak jak napisdałem powyżej mniej wydawali.

Tak więc jak żęd nie chce pogłębić dziury budżetowej to niech promuje szybką jazdę.
cherub / 62.148.81.* / 2011-06-27 23:04
No i ZUS zarobi na tych co nie dożyli emerytury !!!
Eternit z Azbestu / 2011-06-27 23:34 / Tysiącznik na forum
O tym, że wypadki są kożystne już kiedyś pisałem.
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-06-27 20:52
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-27 20:57
powiedz to tym ktorzy od lat dziewiedziesiatych siedza na japonskich akcjach.
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-27 18:33


0
2011-06-27 17:50:31 janlew [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]

biednych, ale mądrych
Polaków...


golec jesteś i zawsze to wiedziałem

i taki umrzesz a twą "mądrość" świat ma
w dupie

jak będziesz zdychał i żebrał o leki na ulicy
to wtedy sobie napisz na tekturce, że byłeś
"mądry", może ktoś ci za to zapłaci


żałosny sqrwiel....
janlew / 2011-06-27 18:50 / portfel / Tysiącznik na forum

żałosny sqrwiel


on tu spędza całe życie i pomstuje na jakąkolwiek pozytywną inicjatywę ludzką i cieszy się, że gdzieś są problemy, wręcz napawa się tym, że światu dzieje się coś złego

napisałem bolesną prawdę, ktoś wreszcie chce nim potrząsnąć, więc o co ci chodzi?

pisząc, że jestem sqrwiel nie uświadamiesz sobie problemu tego czegoś co jeszcze uchodzi za człowieka a w rzeczywistości jest przeciwnikiem wszelkiego rozwoju ludzkiego i pozytywnego ducha

i on jest ponoć katolikiem

a w rzeczywistości to wróg rodzaju ludzkiego
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-27 19:27
Czytuje jego posty juz od jakiegos czasu. sa tendencyjne sa jednostronne. ale nigdy nie sa plugawe obelzywe czy obrazliwe tak jak twoje.
Co za szuja / 178.36.189.* / 2011-06-27 19:03
To ja pompuję te ceny ropy bez popytu, metali i c żywności, przy stale rosnących zapasach, przez co ginie teraz na świecie tysiące ludzi, setki milionów głodują, tak samo jak wszyscy kierowcy świata muszą płacić dwa razy więcej za paliwa, gospodarka się wszędzie zwija, rośnie bezrobocie, ludzie muszą emigrować w poszukiwaniu pracy, a taki tu będzie idiotę zgrywał.
janlew / 2011-06-27 19:11 / portfel / Tysiącznik na forum
pitolisz te bzdury od dna bessy a gospodarki i giełdy powoli acz skutecznie wychodzą z kryzysu, kto chciał już zarobił a kryzys to normalna rzecz w kapitalizmie, jak zima w porach roku

i tylko dlatego, że po drodze w tym wychodzeniu są wyboje ty i twoja koniobijska świta możecie się tu jeszcze pałować, wiecznie goli i bez akcji aż do szczytów
Łoren z bufetu / 178.36.189.* / 2011-06-27 19:39
Sam się pałujesz udając idiotę, bo cierpisz na przerost ego, a stale się tylko ośmieszasz swoim brakiem pojęcia o giełdzie, człowieczeństwa, gardzisz ludźmi ich nie nawidzisz, ale chcąc ich poniżyć poniżasz sam siebie, miernoto, bo to co im chcesz wmówić określa ciebie i każdy już się tu na tobie poznał.
Stale musisz się do kogoś przypiąć jak pijawka i zaspakajać swe kompleksy, siedzisz na forum całe doby, żeby móc tylko komuś przyłożyż, bo przeżywasz wtedy swój szatański orgazm...
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-27 19:29
dla goscia poziom indeksow czy cen surowcow jest wskaznikiem dobrobytu....
janlew / 2011-06-27 19:34 / portfel / Tysiącznik na forum
o czym ty mówisz?

popatrz na dodatnie i rosnące pkb w wielu krajach i jakie mieli pkb w 2009, to też są dla ciebie ceny surowców?

mimo perturbacji gospodarki wychodzą z kryzysu i to jest fakt a dla was byle korekta w czerwcu to od razu początek bessy, nawet zwykłej korekty od długoterminowego trendu nie odróżniacie, klasyka
JanuszPOlikot / 2011-06-27 21:37 / Tysiącznik na forum
:):):):):):):).......Co za amatorzy wypisują na tym forum........Zero wiedzy o giełdzie.......:):):):):)...GW...TOK FM...TVN.....:):):):):)
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-27 19:42
umówmy się: w systemie opartym o bankowość centralną gdzie pieniądz jest tylko i wyłącznie długiem aby cała ta machina mogła żyć muszą pompowac coraz większy strumień gotówki w system, nie ma wyjścia. ale ty nie rozumiesz ze PKB tak jak wyceny aktywów na giełdach już wiele z samą gospodarką nie mają. uzaleznione są w znacznym stopniu od podazy pompowanego pieniądza. w nieskończonośc tego nie będą mogli robić.. dług światowy nie moze przyrastać wykładniczo. de facto teraz jest to już pionowa ściana. widzisz swiat za 20 lat z dlugiem na łebka w okolicach miliona dolarów? ale PKB przecież bedzie rosl i gieldy beda rosly. a co za 40 lat? bilion dolarów na łebka? ale wszystko bedzie ok bo PKB i ceny w normie....
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2011-06-28 08:58

widzisz swiat za 20 lat z
dlugiem na łebka w okolicach miliona
dolarów? ale PKB przecież bedzie rosl i
gieldy beda rosly. a co za 40 lat? bilion
dolarów na łebka? ale wszystko bedzie ok bo
PKB i ceny w normie....


to może weź się powieś co?

odpuść sobie tę okropną giełdę i ten okropny kapitalizm

tak będzie dla ciebie najlepiej
Antoni Kosiba / 2011-06-27 18:38 / Tysiącznik na forum
Olej to. Szkoda nerw. Wszyscy tu wiedzą, że Janlew to zwyczajny cham i prostak.
TGypowe zaplątanie w kozi róg bez wyjścia / 178.36.189.* / 2011-06-27 18:27
Widać,że przegrani naganiacze nie poddają się...Coraz niżej, a oni stale plują pod wiatr i twierdzą, że nic takiego, przecież to deszcz pada...
Obecnie kryzys jest znacznie poważniejszy, a bankrutują już nie firmy, ale całe państwa...
Stymulacjami i QE narobili tylko długów, inflacji, niepotrzebnych zapasów i bezrobocia i nie wiedzą co robić dalej - dalsze długi powiększając straty i dalej likwidując gospodarkę i miejsca pracy, na koszt podatników i wyborców, którzy wyrzucą ich w najbliższych wyborach, czy przyznać się do porażki i próbować ratować własne pozycje...
Tak czy owak, to straty rosną i im wcześniej się przerwie tę farsę, tym lepiej...
Giełda nie dla lemingów / 178.36.189.* / 2011-06-27 18:10
Miedź -1,1%
Koniec QE / 178.36.189.* / 2011-06-27 18:08
Od połowy maja, kiedy Stany dotarły do pułapu zadłużania się, nadal deficyt rośnie, łącznie na 265 mld $...
since May 16, the cumulative divergence between where total debt is and where it should be is now a whopping $265 billion

I kto to teraz pokryje?
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy