Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Sesja powinna zacząć się od niewielkich wzrostów

GPW: Sesja powinna zacząć się od niewielkich wzrostów

Wyświetlaj:
TOMOK / 2011-01-14 23:00 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Nie chcę by moim największym przyjacielem został IE 8
anonim_03 / 2011-01-14 23:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zainstaluj sobie firefoxa :-))
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 23:48 / Tysiącznik na forum
firefox to śmieć
Porównaj kapitalizacją producenta IE i firefoxa.
nikt nie lubi być obrażanym ! / 83.24.174.* / 2011-01-15 02:38
błażej to gówno!
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 23:11 / Tysiącznik na forum
IE to najlepsza przeglądarka, co prawda zdecydowanie najlepsza jest wersja 6. Niestety opensourceowu spiskowcy zniszczyli to co najlepsze!
sama prawda

pozdrawiam
łobi / 178.36.148.* / 2011-01-15 21:18
Nikt z porządnych specjalistów tego nie poleca. Nie ośmieszaj się.
A najlepiej widać to po liczbie użytkowników.
Eternit z Azbestu / 2011-01-15 21:31 / Tysiącznik na forum
Dziennikarze to fanatycy apple i ciągle atakują Microsoft.
Tak samo było z Windows Vista, który jest całkiem dobrym systemem. Ale Microsoft nie dał łapówek i dziennikarze zniszczyli reputaję tej wersji. Powszechna była krytyka tej wersji Windows przez osoby, które nigdy go nie używały. Microsoft więc przemianował wersję 6.1 (Vista to 6.0) na 7 i dał łapóweczki i zaraz pojawiły się dobre recenzje, mimo, że 7 od Visty prawie wogóle sięnie różni.

Tak samo jest z IE 6. JEst to jedyna standardowa przeglądarka i to inni producenci powinni siędo tego dostosować. Niestety dziennikarze atakują tą przeglądarkę wraz z twórcami innych przeglądarek, które są niezgodne ze standardem IE6.

Warto dodać, że to TFUrcy firefoxa wymyślili najgorszą rzecz jaka jest w przeglądarkach czyli taby zwane też zakładkami, przez co ludzie mają wiele stron w jednym oknie przeglądarki co powoduje, że używanie przeglądarki staje się żałosne.

Tylko Microsoft może wyrwać nas z biedy i należy mieć nadzieję, że to Microsoft wykupi długi USA i stanie się właścicielem tego kraju rozpoczynając nową wspaniąłęerę, kiedy to korporacje zastąpią rządy.

Warto też pamiętać o osi zła jaką jest google, apple, ibm i oracle, a do niedawna także sun. Te firmy należy zniszczyć, żeby świat stał się lepszy.
Prawiezaratrala / 77.254.196.* / 2011-01-14 22:43
Kupiłem wczoraj tepsę i dzisiaj jestem 3,5% w plecy. Mogłem poczekać dzień-dwa aż się paranoja odkręci... Ale może też chwyciłem spadający nóż, ci Duńczycy i w ogóle....

Żartowałem.

W maju (tego roku , che che - to inwestycja krótkoterminowa, półroczna) zamelduję wam ile na tym zarobiłem. Oczekuję 8% na papierze plus 8% dywidendy. Nie jestem chciwy...
kri / 95.49.183.* / 2011-01-15 11:24

Ale może też
chwyciłem spadający nóż,

Ja kupiem kawałek KGHM w środkowej głębokiej strzale grubego do dołu gdzie ustawiłem pozycję kupna i uzyskałem tylko zwrot kosztu maklerskiej operacji kupna bo gruby na fiksie na strzale w dół uciekł z giełdy. W styczniu przez grubego straciłem 5.6%, ale pogłębiłem wiedzę i stąd obecne zerowe straty. Jak będie dalej? Ciekaw jestem na co wskazują zwyżkujące kontrakty na miedź.
janlew / 2011-01-15 11:38 / portfel / Tysiącznik na forum

Ciekaw jestem na co
wskazują zwyżkujące kontrakty na miedź.


rynek miedzi jest mocno przegrzany, tak jak rynek ropy, przydałaby się korekta ot tak dla zdrowotności

liczę w lutym na schłodzenie wszystkich rynków, co roku w lutym jest korekta (realizacja zysków po rajdzie mikołaja, efekcie stycznia i wynikach kwartalnych), rok temu pod dubai a dwa lata temu w lutym było dno bessy, więc szansa na korektę za miesiąc jest duża. przydałoby się, to będzie ostatnia okazja żeby dobrać tanie akcje przed wiosennym rajdem, który najprawdopodobniej skończy się nowymi szczytami w trendzie (może zobaczymy 3000 na w20?). oczywiście jeśli nie wydarzy się coś nieprzewidzianego i negatywnego
janlew / 2011-01-14 22:59 / portfel / Tysiącznik na forum
tepsa stoi w boczniaku od 10 lat, rynek w ten sposób idealnie wycenia wieczną stagnację wewnątrz tej firmy

to śmieć, nigdy bym nie kupił tego papieru
Prawiezaratrala / 77.254.196.* / 2011-01-14 23:13
Jednak w świecie finansów nic nie jest regularne. inaczej zjadły by nas pecety. Ja postawiłem tu na wredną tepsę. Zamierzam z niej wyjść po dywidendzie - i wtedy pogadiom:))
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 23:21 / Tysiącznik na forum
TPSA to jest doskonała firma. Jak jeszcze studiowałem i u rodzicw mieszkałem to tylko TPSa oferowała w okolicy internet, najpierw SDI później Neostradę. Badziewne kablówki się reklamowały, ale tylko na blokowiskach kabel puszczały. U rodziców nadal tylko TPSa i satelita jest w zasięgu, a to przecież też Warszawa.

Niestety debilna szefowa UKE strzela fochy i nakazuje TPSA dzielić się za darmo łączami z konkurencją, na czym zyskują złodziejszki z neti a najbardziej tracą internauci bo TPSA nie buduje już nowych sieci, bo po co budować jak póxniej będzie się trzeba za darmo dzielić, zaś netia i inne złodziejaszki nie budują, bo po co jak od TPSA dostaną za swoje.
Jakbym był szefem UKKE to bym wprowadził podatek od reklamowania niedostępnej usługi. Operator reklamowanej usługi musiałby zapłacić karę w wysokości sumy abonentów do których niedociera.
Dajmy na to reklamuje usługę po 200PLN, która jest poza zasięgiem 20 milionów Polaków to będzie musiał zapłacic karę 40miliardów. Zaraz by się Aster i UPS nauczył, że bez 100% zasięgu nie można marnować kasy na reklamę.
janlew / 2011-01-14 23:26 / portfel / Tysiącznik na forum

TPSA to jest doskonała firma. Jak jeszcze studiowałem i u rodzicw mieszkałem to
tylko TPSa oferowała w okolicy internet, najpierw SDI później Neostradę.
Badziewne kablówki się reklamowały, ale tylko na blokowiskach kabel puszczały. U
rodziców nadal tylko TPSa i satelita jest w zasięgu, a to przecież też
Warszawa


tylko, że rynek nie wycenia takich rzeczy

interesują go zyski, rozwój i ekspansja, która zapewni jeszcze większe zyski

a w tej kwestii liczby tepsy od lat wyglądają właśnie tak samo jak jej wykres - długa płaska
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 23:31 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak.UKE ciągle szkodzi TPSA przez co cały rynek telekomunikacyjny w Polsce cieprpi.
Gdyby nie UKE byśmy teraz mieli powszechny internet 100Mbps za 1000PLN miesięcznie dostępny w dowolnym miescu dla tych co za to zapłacą. A tak mamy wolny net za grosze w blokowiskach. W sumie odkąd mieszkam w bloku nienażekam.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 23:34 / Tysiącznik na forum
A i jeszcze szkodzą operatorom komórkowym poza Play, bo wymyślili sobie, że jak ktoś z poza Play dzwoni do kogoś z Play tojego operator musi za to Play płacić dodatkową kasę, przez co to abonenci płacą dodatkowo, a złodziejaszki z Play sobie tym finansują promocje.

Nic to. Współczesny świat niedługo zbankrutuje a władzę przejmą monopolistyczne koncerny. I wówczas będzie żyło nam się lepiej.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:47 / Tysiącznik na forum
Jak zlikwidują UKE a przynajmniej wylają Streżyńską to można TPSA siorbać PKC. Dopóki ona strzela focy to TPSa nie odpali.
janlew / 2011-01-14 22:27 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-01-03 15:12:49 | 77.253.156.* | PPaolkaa
jednyne co będę miała na sumieniu to zawał serca jana Lewego....
------------------------------------------------------------------------------------------

patrzę za wodę i na swój portfel i jestem daleki od zawału

podczas gdy ty masz już wedle zapodawanych przez siebie pozycji od początku roku minus 25% w plecy
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:35 / Tysiącznik na forum
Jak chcesz jej dogryźć to znajdź jej dyskusje jako logo Paulinka z Szymonem. Siorbała Euro po 4.50 i zakładała sie że tu nie wróci jak za kwartał nie będzie po 6PLN. Szacun, że z nicka zrezygnowała po przegranej.
janlew / 2011-01-14 22:38 / portfel / Tysiącznik na forum
nie chcę jej dogryzać, rywalizujemy w konkursie i tyle więc w ramach tego piszę

wypisuje takie bajki o zarabianiu na kontraktach, że aż strach, do tego jeszcze chce się ścigać

szok

na kilometr widać, że fantazjuje i nie wie co to rynek

po rafciu od razu widać i to na kilometr, że naprawdę gra na kontraktach
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-14 22:46

nie chcę jej dogryzać

a ja obserwuje i wytknę jako 40 + każdy zong :))))

...moje spółki nie odczuły ostatnich spadków a nawet rosły dzisiaj miałem na opiti dzidę :))
szykuje się do odlotu mci kwestia dosłownie godzin, reszta a jest w portfelu 8 pozycji również OK jedną jeszcze wymienię i już więcej w tej hossie nie ruszam , no i mały kapitał pohandlować na krótko.
kri / 95.49.183.* / 2011-01-15 12:06
Czy nawozy jeszcze warto kupować? Jak to robić? Gruby szkoli mię, że na dużych spółkach trzeba być DAY lub WEEK TRADEREM, a nie mam dobrego sprzętu, słabą informację i ogrywa mnie. Na małych spółkach poniżej 10mln obrotów synchronizacja do działań akcyjnego animatora wymaga cierpliwości i dużej płynności.
WNIOSEK: JAK NIE MA BURZY - NIE ZAROBISZ. Kapitał żyje z gradientów na zmiennych stanu układu dynamicznego.
amator 1122 / 78.8.95.* / 2011-01-15 12:17
tylko longterm wyrwie cie z biedy, małym kapitałem możesz spekulować obecnie jest najwyższy czas budować portfelik na rozkwit gospodarek inaczej zostaniesz z ręką w nocniku sam to teraz przechodzisz ganiasz za spółkami a one odjeżdżając a jak wejdziesz to już są na górce.
kri / 95.49.183.* / 2011-01-15 16:19

tylko longterm wyrwie cie z biedy

longterm to chyba trzymanie spółek na długi czas?
Obecnie jest gorsza sytuacja niż poprzedniej hossie. Brakuje kapitału w stosunku do potrzeb SP (OFE) i małych spółek, a jest konkurencja na rynku dłużnym i towarowym i resztówki SP . W kryzysie ze spadkiem konsumpcji przy ograniczonych inwestycjach trudno liczyć na poprawę wyników spółek, zwłaszcza , że rynek chiński się kurczy.. Pozostały kapitał potrzebny do rozruchu martwego rynku wystarczy na 25% czasu trwania sesji, którą wydłużono jeszcze o 14% co powoduje straty czasu i zmniejszenie koncentracji kapitału potrzebnej do rozruchu. Trudno więc zbudować portfel o większym ryzyku aby uzyskać istotny zysk. Wystarczą cztery spółki i strategia dynamicznego przeważania i selekcji
amator 1122 / 78.9.75.* / 2011-01-15 17:27

Brakuje kapitału

Ben jeszcze "drukuje" o to sie nie martw
W kryzysie ze spadkiem
konsumpcji

przecież już wzrasta u nas 10% kwartalnie
ograniczonych inwestycjach

będzie mniej jak w tym roku na pewno nie ,.. to będzie więcej
i zmniejszenie koncentracji kapitału potrzebnej do rozruchu

nie rozumie ciebie czy ty czytasz nawet wyżej Jan zapodał link, jeden z wielu indykatorów
dynamicznego przeważania

twoja metoda twój problem:) ja wszystko inaczej widzę.
amator 1122 / 78.9.75.* / 2011-01-15 17:49
errata - w tamtym roku
janlew / 2011-01-14 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum
załóż sobie w końcu portfel, będzie można popatrzeć "na żywo"

paru idiotów tu pisało, że na misiach stagnacja, że swig i mwig za wigiem20, że małe nie odpalą

a to właśnie wyj.ebało do góry

pewnie teraz dopiero kupią, jak zwykle jak już po ptokach :))

a najlepsze są hity transwestyty i tego kretynka od arki i fundów obligacji, że od 2 lat samym kghmem robią hossę, no nie mogę się z tego naśmiać :))
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-14 23:23
powiem ci, że jestem zmęczony tym forum, próbuje walczyć z głąbem, transwestyta jednak nikt nie pomaga, większość olewa i są nawet tacy jak skrzywiony JB co popiera manipulatą z tego względu będę dużo rzadziej tu zaglądał i cokolwiek zapowiadał to nie wiem czy warto ludiom co mnie wkar..wiają pokazywać portfel chociaż nie jest wcale tajemnicą jakie posiadam akcje i nie chce tracić czas nawet 1 minute na tych nieudaczników.
janlew / 2011-01-14 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
olej głąba i zmienianie kogokolwiek

ja tu z reguły piszę dla jajek albo żeby czasem się wyżyć, porywalizować i tyle

nauczyć się tu niewiele można, choć parę przełomowych rzeczy nauczyłem się, było ich tyle co kot napłakał, choć były ważne

natomiast jest to świetne miejsce żeby zrozumieć dlaczego większość ludzie nie zarabia i nigdy nie będzie w stanie zarabiać na giełdzie. w tym sensie jest to bezcenne źródło wiedzy w znaczeniu psychologicznym

i dlatego tu siedzę
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-14 23:50
mam obecnie więcej czasu , zima, brak ogrodu, szczupaków jednym słowem nudy to częściej tu zaglądam i nawet chciałby o pjordołach popisać ale nie da rady szkoda gadać .
..ty również ostatnio rzadko coś zapodasz, rozluźnisz napięcie jakie tu panuje :)




nauczyć się tu niewiele można

wyłapałem dużo mądrych rzeczy no i poznałem zawistników golasów z własnego wyboru
którym GUL skacze jak komuś się w życiu wiedzie a nie jest ekonomista ,.. leje na nich z wysoka :)))


natomiast jest to świetne miejsce żeby zrozumieć dlaczego większość
ludzie nie zarabia

to jest proste nie mają pokory uważają się za najmądrzejszych i w tym gównie tkwią zamiast zarabiać,... dodam większość wykształconych i to jest zgodne ze statystykami no i z naszymi obserwacjami.
janlew / 2011-01-14 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum

ty również ostatnio rzadko coś zapodasz


ja w tygodniu mam z reguły mniej czasu - interesy

i tylko czasem chwytam za laptopa

a ostatnie dwa tygodnie to było istne urwanie głowy

ale jak znajdę chwilę to zawsze coś tam skrobnę
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-15 00:11


ale jak znajdę chwilę to zawsze coś tam skrobnę

na prawdę brakuje tutaj człowieka i jego wpisów z takim szerokim postrzeganiem świata, rynku, jego prostoty itd. i umiejącym to wyrazić przelać na" papier " :))))

wpadnij jutro i coś zapodaj :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 23:28 / Tysiącznik na forum
Tak jak pisałem.
Wielu z Kenem walczylo, większość zniknęła. Pozostali dawni hossiarze jak Brydzia, Longterm i Warren... tyle, że już nie jako hossiarze.
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-15 00:18

większość zniknęła.

nikt nie znika tylko jak nie ma poparcia w wyrwaniu chwasta to nie będę się szarpał

ps
98% uczestników tego forum głąb wkorwia ale nic nie robi, olewa to i ja tez olewam
czytajcie jego wklejki, wypociny jeszcze 10 lat mam to w dupie ja próbowałem a wy nie..
Eternit z Azbestu / 2011-01-15 00:23 / Tysiącznik na forum
Dajmy takiego nieuka, zainwestował cały kapitał w Petrolinvest i tyle go na forum widzieliśmy... a tak atakował Kena...
amator 1122 / 78.8.95.* / 2011-01-15 11:02
głąba wklejki nie mają nic wspólnego z ruchami rynku, z inwestowaniem to jakieś choroba uważać je za cenne, pożyteczne w ogolę za merytoryczne- REAKCJE rynku nas interesują ,spróbować szukać naszego Grala, zastanowić się przed podaniem infa jaka może być reakcja rynku na takie infa czy już jest w cenie a nie czytać całymi dniami o krachu .

nieuk chciał bawić się w hazard, liczył na ruch w górę a jak jest to on sam wie tylko co ma do tego głąb i jego wypociny,.. nie widziałem jego wypocin dotyczących się petrola i Krauzego.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:40 / Tysiącznik na forum
Ona jest bardzo uparta i zbyt pewna siebie, ale jednak honorowa.
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-14 22:33
:)))))))))))))))

na prawdę !!!! :) ale to wirtualne S co w poniedziałek otworzyła a na telefonem toooooo w piątek,... te prawdziwe S :))))) buhaha
janlew / 2011-01-14 22:09 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-01-12 22:37:10 | amator1122 [ Tysiącznik na forum) ]
Jan jesteś zwycięzcą w pierwszej RUNDZIE i możesz odpuścić bo z tą blondynką
nie da rady rywalizować ona gra telefonem
------------------------------------------------------------

tu już paru rywalizujących ze mną było w konkursach, niżej masz takiego jednego idiotę, zobacz na jakich poziomach wig20 brał S przeciw mnie rok temu

już dawno go nie ma

2010-01-30 13:56:20 | | attack_
jasiu, pamietasz jak na wiosne i lato pisalem ze gram przeciwko tobie ?

jasiu, ponawiam - znow gram przeciwko tobie, teraz gram na dol

2010-01-30 14:06:41 | | attack_
w sumie to pozyteczny jestes
czekam na mala korekte na kontrakcie by zapakowac tluste S i nie oddam az nie zaczniesz
pisac o bessie

2010-02-05 13:22:05 | attack_ [ Bywalec forum ]
ponawiam- pisz jasiu. spusc mi rynek jeszcze 1000 pkt. please
wtedy zacznij pisac o bessie

2010-02-05 13:17:55 | attack_ [ Bywalec forum ]
PAMIETAJCIE
POKI JANLEW JEST ZA HOSSA - S - BEZPIECZNE !!!
nara

2010-02-05 13:51:36 | attack_ [ Bywalec forum ]
lubie jak mnie wyzywasz
2025 na kontrakcie bedzie na 100% ? slyszysz ?
100%
amator 1122 / 78.8.85.* / 2011-01-14 22:17
cześć

chyba zrozumiałeś mój wpis ?? ,.... ale się zamotała nasza blondynka :)
janlew / 2011-01-14 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
cześć


ale się zamotała nasza blondynka :)


check it out

2011-01-13 14:12:57 | PPaolkaa
masz rację; s*pi**erdoliłam sprawę tym razem; tak dobrze mi szło przez cały zeszły
rok, że poczułam się bezczelnie pewna siebie;

możesz mnie wyzywać przez miesiąć i za każdym razem będę musiała przyznać Ci rację

2011-01-13 13:49:44 | | PPaolkaa
w realu mam też i nawet już ze stratą
janlew / 2011-01-14 21:53 / portfel / Tysiącznik na forum
ale pompka za Wodą, sky is the limit

brakuje tylko 8 pkt do 1300 na sp500

a nasi grubo pod szczytami

trzeba będzie nadrobić
rafcio55 / 2011-01-14 21:58 / Tysiącznik na forum
janeczek problem w tym że jeden z grubasków ma S brane w okolicach 2800 a drugi ma L i jak lew bronił 2650 i teraz jesteśmy pośrodku starcia czyli w okolicach 2725 i czekamy który zwycięży :)
kri / 95.49.183.* / 2011-01-15 12:27
A może to jest Jeden Podwójny Grubas ustawiający kurs średni i zakłada sieć na WAS? ( :: ))))
rafcio55 / 2011-01-15 13:23 / Tysiącznik na forum
jeden to JP Morgan ten który ostatnio dał rekomendacje 3,55 dla euro a drugi to prawdopodobnie Unicredit ale to są tylko moje przypuszczenia :)
janlew / 2011-01-14 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum

janeczek problem w tym że jeden z grubasków ma S brane w okolicach 2800 a drugi ma L i
jak lew bronił 2650


Rafko, ja tam w żadnych rywalizującyh ze sobą grubasów nie wierzę, ale nawet jakby jeden miał S a drugi L i obaj byliby przeciw sobie to z tego nie wyczytasz żadnego kierunku

olej te bajki i trzymaj się trendu, to proste jak drut a ulica wszystko sobie na siłę komplikuje. nie bądź jak ta zdurniała ulica
rafcio55 / 2011-01-14 22:10 / Tysiącznik na forum
masz swoje zdanie, to ok ale nie podważaj mojego bo jak pisze że jest dwóch graczy mających przeciwne pozycje to bazuje na swoim doświadczeniu na kontraktach może niewielkim ale jednak i póki co dominuje ten grający S i to nie są żadne bajki. Ja już od kilku tygodni gram systemem i nie narzekam....
janlew / 2011-01-14 22:16 / portfel / Tysiącznik na forum
nic nie podważam, mówię ci swoje zdanie a ty mi swoje i tyle


bazuje na swoim doświadczeniu na
kontraktach może niewielkim


szanuję cię za pokorę jaką okazujesz tutaj wobec rynku, widać, że dał ci lekcję

doceniam taką szczerość i tym bardziej mierzi mnie pisanie kogoś zupełnie zielonego o setkach procent zysku na kontraktach zrobionych z palcem w bucie (wiadomo kogo mam na myśli)
kapssel / 2011-01-14 22:14 / portfel / Bywalec forum
Ja już od kilku tygodni gram systemem i nie narzekam....
zaje-biś-cie.
Cieszę się
ale mógłbyś już iść stąd?
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:02 / Tysiącznik na forum
problemem jest popaprany rząd atakujący OFE.
Powinniśmy wziąść przykład z Tunezyjczyków i obalić rząd. Zlikwidować ZUS, znieść wiek emerytalny i zlikwidować politykę prorodzinną.
Wówczas będziemy mieli wzrost PKB 10% i WIG20 5000.
rafcio55 / 2011-01-14 22:06 / Tysiącznik na forum
każdy rząd będzie robił to samo, nie łudź się że inny coś zmieni..... pomyśl chwile PO jest niby partią liberalną ;)))) a tak naprawde to są to te same świnie które dopchały się do koryta, następni po nich bedą robić to samo.....
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:23 / Tysiącznik na forum
Tak długo jak będzie im zależało na wyniku wyborów.
Jak będzie jedna partia mająca gwarancję rządów to będzie dbała o przyszłośc... choć w Polsce to niekoniecznie.
janlew / 2011-01-14 22:05 / portfel / Tysiącznik na forum
nasz bazar ma w dupie naszą polityke i gospodarkę, liczy się ogólnoświatowy trend na rynkach a zwłaszcza to co widać na indykatorach za wodą

reszta to czysty zbieg okoliczności

u nas było z 7 podwyżek stóp w latach 2003-2007 i nawet na to nasz bazar nigdy nie zareagował

to tym bardziej ma w dupie jakieś tam OFE
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:24 / Tysiącznik na forum
Ale OFE kupowało sporo akcji a teraz nie ma za co.
Efekty są widoczne. Porównaj sobie wykres kwartalny WIG20 i innych giełd.
janlew / 2011-01-14 22:32 / portfel / Tysiącznik na forum
OFE nie kreuje trendu na bazarze, co najwyżej z niego korzysta, to za mały podmiot i wybitnie bierny
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 22:39 / Tysiącznik na forum
Jasne, że nie kreuje, ale pomaga we wzrostach. A "grubi" mogli skożystać, żeby na Skach zarobić na krótko, a później taniej akcji dokupić.
Ja dokupiłem IDM i PZU, w dłuższe spaddki nie wierzę a nadrobić kiedyś będziemy musieli.
kri / 95.49.169.* / 2011-01-15 22:41
Ja też kupiłem na próbe PZU ,ale jak zobaczyłem, że nie zmienił trendu na rosnący to natychmiast sprzedałem bojąc się, że złapałem spadajacy nóż. Wolałem ponieś koszty transakcji niż poźniej uśredniać tracąc płynność na kupno spółki rosnącej. ( ::)))
hossa... / 178.42.169.* / 2011-01-14 21:52
Przyjemną niespodziankę inwestorom sprawiły dane z sektora wytwórczego, co umożliwiło bykom odrobienie częśći strat z handlu przedsesyjnego. Produkcja przemysłowa wzrosła w grudniu o 0,8 proc. w skali miesiąca po tym, jak miesiąc wcześniej przyrost był o połowę mniejszy. Wykorzystanie mocy produkcyjnych wzrosło do 76 proc., choć spodziewano się odczytu na poziomie 75,5 proc. Zbliżone lub nieco powyżej prognoz były natomiast odczyty inflacji konsumentów.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 21:04 / Tysiącznik na forum
Władze Tunezji ogłosiły wprowadzenie stanu wyjątkowego w związku z antyrządowymi zamieszkami. Zagrożono również użyciem wojska przeciwko protestującym, jeśli rozkazy sił bezpieczeństwa nie będą wykonywane. Armia przejęła już kontrolę nad lotniskiem w Tunisie. Według agencji AFP, prezydent Zin el-Abidin Ben Ali opuścił kraj, a jego obowiązki tymczasowo przejął premier. - Kategorycznie odradzamy Polakom w tej chwili wyjazd do Tunezji - oświadczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

----------------------

Przypominam jak kończą zbankrutowane kraje.
W latach 80tych mieszkałem w Ursusie, gdzie przez dekade rządów gierka spawaczom żyło się lepiej, a jak PRL zbankrutował to przyspawali pociąg do torów i myśleli, że dzięki temu wrócą ich przywileje... nie wróciły... musieli emigrować do Holandii.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 20:50 / Tysiącznik na forum
Na budowie wieżowca Złota 44 rozpoczęły się przygotowania do prac betonowych. - Na koniec stycznia widoczny będzie na Złotej 44 pierwszy dźwig, kolejne dwa pojawią się w lutym - zapowiada inwestor.
-------------

Tylko Orco wyrwie was z biedy!
:>
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 20:46 / Tysiącznik na forum
Aż jedna trzecia z pytanych przez Ministerstwo Pracy osób w ogóle nie zamierza mieć dzieci - wynika z badań przeprowadzonych przez resort, które ujawnia "Metro".

Głównymi powodami takiego stanu rzeczy są: niskie pensje i niepewność na rynku pracy, brak kompleksowej pomocy państwa oraz brak partnerstwa między płciami. Według GUS przyrost naturalny w Polsce maleje nieprzerwanie od 1984 roku. W latach 2003-2005 był ujemny. Do 2030 roku będzie nas mniej o 2 mln. I nie będzie miał kto pracować na emerytów. Ostatnio nieco się poprawiło, bo w wiek rozrodczy wszedł wyż demograficzny z początku lat 80.

Ale mieszkanki dużych miast coraz później decydują się na macierzyństwo. Polska należy też do państw o najmniejszym wskaźniku dzietności w Europie. We Francji, Irlandii i Szwecji państwo i pracodawcy są bardziej przyjaźni wobec planujących dzieci rodziców.

----------------

Przynajmniej wzrost bezrobocia nam nie grozi.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 20:45 / Tysiącznik na forum
2011-01-11 18:42:11 | | Eternit z Azbestu
Apple to straszny badziew.
W nowej pracy jest też dział oprogramowania na iPady więc mialem okazję to coś przetestować
i wpełni potwierdziło moją opinię.

Kto miał to coś kupić to juz kupił.

Za to właśnie wchodzi na rynek nowa generacja procków Intela o
kodowej nazwie Sandy Bridge. Jest bardzo udana więc z pewnością zarówno Intel jak i producenci sprzętu będą mieli dobre zyski.

-------------------

Amerykański producent procesorów Intel Corp. podał, że czwarty kwartał zeszłego roku był dla firmy rekordowo udany, a nowe rekordy w historii producenta ustanowił zarówno poziom zysków, jak i obrotów.


Intel poinformował o zarobku w wysokości 59 centów na akcję. Analitycy ankietowani przez Thomson Reuters przewidywali, że w zeszłym kwartale producent mikroprocesorów zarobił 53 centy na akcje, o 13 centów więcej niż w tym samym okresie 2009 roku.

Przychody firmy z Santa Clara w Kalifornii zwiększyły się o 8 procent w zeszłym roku do 11,5 miliarda dolarów, przewyższając tym samym przewidywania analityków, którzy zakładali 11,37 miliarda dolarów.

- Rok 2010 był najlepszym rokiem w historii firmy Intel. Jesteśmy przekonani, że rok 2011 będzie jeszcze lepszy – poinformował w pisemnym oświadczeniu Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny Intela.

Firma przyznała też, że obecny kwartał wygląda równie dobrze.


- Wskaźniki dla pierwszego kwartału 2011 roku są o wiele lepsze, niż oczekiwało wiele osób – potwierdza Daniel Amir, analityk z Lazard Capital Markets. – To była pozytywna niespodzianka.

Amir poinformował, że nowa linia procesorów Intela, Sandy Bridge, najprawdopodobniej zwiększy przychody firmy. Sytuację bez wątpienia poprawi także dodatkowy tydzień w kalendarzu obejmującym następny kwartał.

Silne wyniki kwartalne sprawiły, że Intel ustanowił też nowe rekordy roczne. Przychody roczne w wysokości 43,6 miliarda dolarów, przychody operacyjne na poziomie 15,9 miliarda dolarów, dochód netto w wysokości 11,7 miliarda dolarów oraz zarobek 2,05 dolara na akcję – to wszystko nowe, rekordowe wyniki producenta.

Firma Intel stała się dla analityków bacznie obserwowanym wodzirejem w swojej branży. Silne wyniki firmy wskazują na większe zapotrzebowanie na wydatki związane z technologią wśród klientów indywidualnych i firm, co z kolei jest dobrym znakiem, świadczącym o tym, że sytuacja gospodarcza poprawia się.


Już teraz wiadomo, że był to ważny tydzień dla firm z sektora produkcji procesorów.

W poniedziałek Intel ogłosił zawarcie sześcioletniej, wartej 1,5 miliarda dolarów, umowy z firmą Nvidia, producentem kart graficznych, co zapewni Intelowi dostęp do patentów na karty graficzne.

Z kolei inny producent chipów, firma AMD, ogłosiła, że ze stanowiska dyrektora generalnego firmy w trybie natychmiastowym odchodzi Dirk Meyer, co budzi niepewność w związku z tym, co przyniesie przyszłość głównemu rywalowi Intela.

----------------

sama prawda :]
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 21:52 / Tysiącznik na forum
WAFERS MADE with the Ivy Bridge process will be mass produced later this year with products launched some time after, Intel's CEO Paul Otellini told his 13 January investor's conference that announced record revenues.

Achieving 24 per cent growth year over year on revenues Otellini told investors that Ivy Bridge chip designs were complete, prototype chips had been made and were being tested and wafer production would be ramped up later this year.

"We have finished development of the process. We are ramping up the yield of the 22nm chips," Otellini told the investor's conference.

Sandy Bridge is the processor architecture that Intel launched this month, which is manufactured at 32nm scale. With Ivy Bridge those Sandy Bridge chips will be made at 22nm scale. The company also announced a 24 per cent year over year increase on revenue to $43.6 billion, up $8.5 billion for 2010. Intel's data group led this growth with a 35 per cent revenue increase.

Read more: http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1937317/intel-ramp-22nm-wafer-production-2h-2011#ixzz1B2qh3xce
The Inquirer - Computer hardware news and downloads. Visit the download store today.

------------

Powoli zbliża się koniec AMD.
Intel już od roku produkuje w procesie 32nm a AMD nadal w 45nm. Intel planuje przejść na 32nm w tym samym czasie co AMD na 32nm. Byłby to pierwszy raz w histori, kiedy Intel wyprzedzi AMD o całą generację procesu technologicznego.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 20:40 / Tysiącznik na forum
Co z nowymi stawkami podatku VAT w Nowym Roku? Przepisy w tej chwili nie dają przedsiębiorcom żadnych wskazówek, jaką stawkę wybrać, a za zły wybór grożą kary.

Firmy nie wiedzą jaką stawkę wybrać m.in.: dla turnusów rehabilitacyjnych, drożdżówek i minipizzy, oraz operacji plastycznych wykonywanych na polecenie lekarza.
--------------

Nie ma to jak popaprane ustawy. Teraz kto jest kolesiem temu zinterpretują kozystnie, a kto konkurentem kolesia temu niekorzystnie co by zbankrutował.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 20:35 / Tysiącznik na forum
Kolejne manipulacje rządu.
Zrobili emisję PGE niby na budowę elektrowni atomowych, później jako udziałowiec większościowy stwierdzili, że lepiej kupic Energę, a teraz jako UOKiK stwierdzili, że tak niemozna. Tylko czekać jak kasę z emisji wypłaca jako dywidendę, po czym zrobia emisję na budowę elektrowni atomowych.
Eternit z Azbestu / 2011-01-14 20:29 / Tysiącznik na forum
Przez popaprany rząd nasza giełda się zaleszczyła :/
Longterm / 2011-01-14 20:24 / Mostek Zwyciężymy!
To był całkiem fajny tydzień. Po weekendzie jedziemy dalej. Nie zapomnijcie wpaść do mnie na kolejną prognozę w niedzielę wieczorem. Miłego weekendu wszystkim życzę.

www.longterm.bblog.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy