Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Słaby początek tygodnia

GPW: Słaby początek tygodnia

Money.pl / 2009-06-15 17:37
Komentarze do wiadomości: GPW: Słaby początek tygodnia.
Wyświetlaj:
janlew / 2009-06-15 19:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Od 4 czerwca na SP500 widać 3 szpulki, jedną doji (doji na wysokich nogach), spadającą gwiazdę, zaraz obok młot a dziś długą czarną świecę. Niezłe towarzystwo, same silnie spadkowe świeczki zapowiadające zmianę trendu. Sczególnie gwiazda i młot to bardzo silne spadkowe świece (pod warunkiem, że młot nie występuje po dużych spadkach na dole wykresu) a wystąpienie ich obok siebie wygląda jak wystąpienie słowa piątek obok liczby 13. Doji też są prospadkowe. Duża czarna świeca wiadomo. No i na 944 jest 38,2% zniesienie fali spadkowej z okresu maj 2008 - marzec 2009. Nic dziwnego, że tak sobie tam połamali zęby i tak mocno się dziś stamtąd odbili.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że akurat 944 ich zatrzyma. Obstawiałem rejon 960-964 lub 1005. A jednak.

Oscylatory wyglądały już wcześniej źle ale dziś fatalnie. ROC i RSI po prostu załamały się w kierunku południowym.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - max303.]
janlew / 2009-06-15 19:16 / portfel / Tysiącznik na forum

zaraz obok młot


sorry - wisielec z 12 czerwca (jeszcze gorzej niż młot)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - max303.]
Hades / 2009-06-15 18:54 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
PKO w ramionach PZU? pb.pl

PKO szykuje dużą emisję akcji. „Skarb państwa sprzeda prawo poboru państwowemu BGK i zachowa kontrolę” – spekulują analitycy. Ja obstawiam inny, możliwy scenariusz wydarzeń.

Fakty są takie:
PKO
- państwowy bank szykuje emisję akcji z prawem poboru
- największy akcjonariusz - Skarb Państwa – ma głód gotówki

PZU
- nadwyżki finansowe sięgające nawet kilkunastu miliardów złotych
- większościowy akcjonariusz – Skarb Państwa – wg zapowiedzi chce lada miesiąc rozwiązać spór z akcjonariuszem mniejszościowym, czyli Eureko

A oto spekulacje:
Nie pamiętam, aby Skarb Państwa kiedykolwiek wyłożył złotówkę na akcje obejmowane z nowej emisji jakiejkolwiek spółki już notowanej na giełdzie (w przypadku PGNiG rząd objął wprawdzie akcje nowej emisji ale w zamian wniósł aportem majątek). Czemu miałoby się to zmienić, i to zwłaszcza teraz w obliczu dużych potrzeb finansowych budżetu? Prezes PKO Jerzy Pruski ocenił na ostatniej konferencji prasowej, że „intencją Skarbu Państwa jest utrzymanie pośrednio i bezpośrednio udziałów na obecnym poziomie”. W grę wchodzi więc odsprzedanie praw poboru wskazanemu państwowemu podmiotowi. I tu pojawia się pytanie, kto nim będzie.

Zdecydowana większość analityków jest przekonana, że nabywcą praw poboru odsprzedanych przez rząd będzie państwowy BGK. Mi tu jednak pachnie … największym ubezpieczycielem w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli PZU. Kto wie. Może ewentualne objęcie praw poboru byłoby grą wstępną do stworzenia wielkiego holdingu finansowego. Taki związek biznesowy miałby sens z wielu względów (choćby sprzedażowych, czy zarządzania ogromnym, przekraczającym 100 mld zł majątkiem).

A sam Skarb Państwa upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu, tj. sprzeda nabyte prawa poboru inkasując nawet kilka miliardów złotych (wszystko zależy od ceny emisyjnej, im cena niższa - tym wyższa wartość praw poboru), a drugiej strony wciąż pośrednio będzie sprawował kontrolę nad PKO. Po zarejestrowaniu emisji akcji bezpośredni udział Skarbu Państwa spadłby na WZA PKO do około 31 proc. Nowy, państwowy podmiot miałby natomiast kolejne 20 proc. głosów (chyba, że w międzyczasie dokupi kilka proc. akcji w obrocie giełdowym, lub prawa poboru od zapominalskich, zwłaszcza starszym wiekiem drobnych akcjonariuszy.

Rodzi się tylko pytanie o ewentualne wezwanie. No bo przecież jest ono raczej konieczne obejmując w jednej chwili więcej niż 10 proc. głosów na walnym zgromadzeniu giełdowej spółki. Chyba, że uzna się operację za zwykłe przetasowania w ramach jednej „grupy kapitałowej” Skarbu Państwa.
Hades / 2009-06-15 18:56 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
tylko gdzie tu zdychające bez dywidend z PZU - Eureko?
chyba już zdechło ;)))
JB / 2009-06-15 20:09
No i niech zdechnie. Bardzo mu tak dobrze.
Hades / 2009-06-15 18:48 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
MF: ponad 16,4 mld zł deficytu budżetowego na koniec maja

16 mld 402,5 mln zł wyniósł na koniec maja tego roku deficyt budżetowy, co stanowi 90,2 proc. planu zapisanego w ustawie budżetowej na 2009 r. - poinformował w poniedziałek resort finansów.

Dochody budżetowe na koniec maja wyniosły 111 mld 51,2 mln zł, co oznacza wykonanie 36,6 proc. planowanych dochodów w tym roku.
------------------------
to już wiem dlaczego sprzedali stocznie poniżej ceny metra gruntu i doją dywidendy z molochów ...
u nich (w ministerstwie) jest już panika
Hades / 2009-06-15 18:44 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Amerykański rynek nieruchomości normalnieje?

Dom na zdjęciu poniżej można już kupić w Detroit za 12,5 tys. USD (40 tys. zł) i wcale nie jest to najtańsza nieruchomość w tym amerykańskim mieście. Pojawiają się więc nabywcy, kupujący hurtem. Nawet kilkadziesiąt domów jednocześnie. Czy rynek nieruchomości w USA, od którego zaczął się cały kryzys, najgorsze ma już za sobą?

nonwrited articlenonwrited article- Mam inwestorów z całego kraju i świata. Jedna Litwinka właśnie kupiła drugi dom – mówi reporterowi CNN jeden z założycieli Urban Detroit Wholesalers, spółki kupującej hurtem tanie domy, by je odsprzedać lub wynająć.

Dużo bardziej rozrzutny był pewien Kalifornijczyk, który kupił w Detroit 178 nieruchomości. Wiele nie wydał, bo za większość domów zapłacił niespełna 10 tys. USD. Ogólnie, średnia cena domu w Detroit spadła już od szczytu o jedną trzecią do 80 tys. USD, ale to właśnie sprzedaż najtańszych radykalnie rośnie (ilościowo, o jedną czwartą w ciągu roku).

Kupcy inwestują długoterminowo – na 5-10 lat. Liczą na przyzwoite wpływy z najmu i odbicie cen za kilka lat. Wielu kupuje domy i celowo wynajmuje je najbiedniejszym. Tych ostatnich obejmuje federalny program pomocy. Rząd finansuje cześć czynszu i w ten sposób właściciel może spokojnie liczyć nawet na 1200 USD miesięcznie za dom z trzema sypialniami.
----------------------------------
1200 $ miesięcznie zasiłku, drukarnie FED chyba uruchomiły właśnie 4 zmianę do drukowania zielonego papieru toaletowego :))
Navigare----- / 2009-06-15 18:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Co wam powiem to wam powiem ale wam powiem :)))
Lop na czerwcowej serii nadal bardzo wysoki (90tyś na 4 dni przed przed wygaśnieciem). Widać gołym okiem ze gruby chce dociagnąć na tych poziomach do piątkowego rozliczenia. I nie roluje się na nową serię. Wystarczy mu. Nachapał się widać do syta :))))))
modliszka / 2009-06-15 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
2009-06-10 10:03:57 | | modliszka
Moga chciec, pytanie czy wystarczy sil. Sadze, ze juz zaczyna odbywac sie dystrybucja...a
kontrakty dopelnia tylko wszystkiego i przekreca sie na S....
janlew / 2009-06-15 18:51 / portfel / Tysiącznik na forum

I nie
roluje się na nową serię. Wystarczy mu. Nachapał się widać do
syta :))))))


Ci goście nie znają słowa "enough" w kwestii słowa "money".

Będzie okazja zarobić na spadkach to otworzą kontrakty po krótkiej stronie rynku.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - max303.]
Navigare----- / 2009-06-15 18:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Ja to wiem doskonale.
Napisałem że mu widać już wystarczy tego zysku z L-ek.
warren buffet / 2009-06-15 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
toż ja to mowie... nie bedzie zadnego rolowania. gruby ma z 500 mln netto zysku ( jakos to liczylem )... po co rolowac. dac wygasnac i włala... zwaly od razu nie bedzie, ale jak ktos uwaza ze spadkow juz nie bedzie, to niebawem bedzie bez majtek chodzil ;)
Navigare----- / 2009-06-15 18:51 / Uznany Gracz Giełdowy
na dodatek S-kowicze sami mu podtrzymują rynek rolując się na nową serię :))))
janlew / 2009-06-15 18:26 / portfel / Tysiącznik na forum
Szef MFW ostrożny. Najgorsze nie minęło

PAP/EPA

- Najgorsza faza globalnego kryzysu ekonomicznego jeszcze nie minęła, ale istnieją oznaki, że świat zaczął się wydobywać z recesji - oświadczył dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn.

Szef MFW powiedział, iż w znacznej mierze zgadza się z przedstawionym w trakcie weekendu przez ministrów finansów państw G8 poglądem, że gospodarka światowa wykazuje zachęcające oznaki stabilizacji. Jednocześnie zaapelował o ostrożność w ocenianiu globalnej sytuacji ekonomicznej.

- Ich stanowisko jest takie, że powinniśmy zacząć dostrzegać pewne zachęcające oznaki, tym niemniej musimy być ostrożni. Znaczna część najgorszego jeszcze nie jest za nami - powiedział Strauss-Kahn.

- Spodziewamy się, jako MFW, poprawy na początku 2010 roku. Rok 2009 już mamy, wiemy, że jest to zły rok. W skali globalnej wzrost wyniesie minus 1,3 (procent), co jest pierwszym wzrostem ujemnym od czasu Wielkiego Kryzysu. Rok 2010 może być lepszy i oczekujemy poprawy w pierwszej połowie 2010 roku - dodał szef MFW.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - max303.]
yuio / 79.184.175.* / 2009-06-15 18:03
Wracajcie młodzi do Polski, tutaj bezrobocie rośnie, za studia będziecie płacić, podniesiemy wam podatki.

Fałszywe, obłudne, podłe .................. zamiast zająć się gospodarką to zajmują się załatwianiem stołków dla kolesi (sikorski, buzek) i maja Polskę i Polaków w dupie co pokazali.

tusek: Co to jest? Dziura po meteorycie?
vincenty: Nie. To nasz budżet.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - max303, b a r a k u d a.]
modliszka / 2009-06-15 17:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Merrill Lynch chce działać na GPW
DI
Puls Biznesu, pb.pl,15.06.2009 17:39
Czytaj komentarze (2)
Zobacz na forum ()
00846f9f-f9c2-4d4b-bac9-e4766ab5a700
Merrill Lynch International z Londynu złożył w poniedziałek wniosek o dopuszczenie do działania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Merrill Lynch International jest częścią The Bank of America i jedną z największych instytucji finansowych na świecie o wieloletniej tradycji i międzynarodowej reputacji, informuje w komunikacie GPW.

Aktualnie członkostwo warszawskiej giełdy posiada 46 podmiotów, z których 29 to firmy krajowe, a 17 to zdalni członkowie giełdy z Węgier, Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwecji, Słowacji i Estonii.

XXXXXXXXXXXXXX

Czyżby straty chcieli odrobić, na naszym straganie ?
szymon / 2009-06-15 18:06 / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo dobrze, bedzie lepsza plynnosc.
Hades / 2009-06-15 18:50 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
raczej więcej cudofixów
yuio / 79.184.175.* / 2009-06-15 18:05

międzynarodowej reputacji

??????????????????????

Czy oni wiedzą co to jest?
u2mart / 2009-06-15 18:05 / Tysiącznik na forum
Witam i od razu pytam )
Modliszko i osoby posiadające TPse.
Wywalacie jutro na bank czy macie zamiar coś przetrzymać ?
pzdr
modliszka / 2009-06-15 18:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak sie bedzie rynek trzasl, to poesiedze na niej dluzej...bo to spolka na zle czasy :-)
u2mart / 2009-06-15 18:31 / Tysiącznik na forum
to ja mam plan )
Będę lukał na twój portfel jutro i za jakiś czas też będę obrzydliwie bogaty
Bo z Kghm nie zdążyłem :-(
modliszka / 2009-06-15 18:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawsze jest mi bardzo milo, jesli ktos zarabia, dzieki moim posunieciom :-)
u2mart / 2009-06-15 18:51 / Tysiącznik na forum
No i ja mam taką nadzieję że w końcu coś mi się uda na tej szulerni .
Rozumiem że znasz jakichś grubasów stąd te wyniki )))
modliszka / 2009-06-15 18:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bo to jednego ? :-)))))
warren buffet / 2009-06-15 17:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spokojnie, nic sie nie stało. ale i tak bedziemy sporo nizej.
szymon / 2009-06-15 18:13 / Uznany Gracz Giełdowy
bedzie pewnie test 1930.... tylko co dalej ?
up or down.. ?:)))
yuio / 79.184.175.* / 2009-06-15 18:12
Piszesz to od 2 miesięcy.
Ale będzie tak, tylko kiedy ?
warren buffet / 2009-06-15 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
cierpliwosci
człowiek znikąd / 2009-06-15 18:58 / portfel / "Trillium"
cierpliwosci, jak nie w tym to w nastepnym pokoleniu, he he
wywalasz lcc na ta zwale czy planujesz przetrzymac?
wy / 83.29.50.* / 2009-06-15 17:37
A nie mówiłem-jutro czarny wtorek,potężna dziura w budzecie ,europa zamyka się na -3% ,a my pewnie dla szopki bedziemy rośli do piątku a potem jedziemy na 1650.Przecież bankruty amerykanskie jeszcze troche pociągną bo mają spore długi do oddania.
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy