Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Słaby tydzień dla byków

GPW: Słaby tydzień dla byków

Money.pl / 2008-02-08 17:51
Komentarze do wiadomości: GPW: Słaby tydzień dla byków.
Wyświetlaj:
Margarita / 213.158.196.* / 2008-02-10 16:24
Obserwuje od jakiegoś czasu Gino i sama nie wiem co robić,kupić nie kupić,jeśli są jakieś za albo przeciw,bardzo proszę
PKP / 87.205.44.* / 2008-02-10 20:16
tylko napisałaś i już kolejka stoi,jutro PKC
~ / 2008-02-10 16:54 / Tysiącznik na forum
http://stooq.com/q/s=gri&d=20080208&c=3y&t=l&a=lg&b=0

Gino jest akurat na dnie i jesli kupic,to teraz.Ale moim zdaniem na tym nie da sie ani duzo ani szybko zarobic.
~ / 2008-02-10 17:10 / Tysiącznik na forum
poza tym plynnosc jest sladowa,nie polecam
topol2 / 2008-02-10 16:42 / Tysiącznik na forum
Gino jest trochę drogi, ale pomijając trochę wysoką wycenę, sama pomyśl, jakie firma ma perspektywy. Nieciekawa branża.
Margarita / 213.158.196.* / 2008-02-10 17:07
No co ty branża super, uwielbiam nowe butki.To był żart,przepraszam.Dziękuje wszystkim za podpowiedź,chyba troche skubne,chodził już na dużo wyższych poziomach,a spółka względnie stabilna,jestem długodystansowcem
Krzych / 2008-02-10 17:18 / Płoteczka na forum
wedłu mnie dobrze się rozwija przychody r/r większe o 48% , więcej placówek i oferta zwiększona.Debiut jak dobrze pamiętam 12zł nie było splitu ani większej emisji , ale może coś mi umkneło?
akcji 13, 620mln ff 33%
~ / 2008-02-10 17:23 / Tysiącznik na forum
Dynamika skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za ub. r. jest o 1,65 pp. niższa niż tempo wzrostu skonsolidowanych przychodów za styczeń-listopad ub. r. Ponadto udział sprzedaży detalicznej w sprzedaży ogółem w 2007r. wzrósł o 2,15 pp. w stosunku do udziału za styczeń-listopad 2007r. Zwiększenie udziału sprzedaży detalicznej ma pozytywną wymowę, gdyż na kanał detaliczny jest wysokomarżowy. Informacja może wpłynąć na ustabilizowanie kursu akcji spółki

może wpłynąć na ustabilizowanie kursu akcji spółki

o wzroscie nic tu nie mowia
topol2 / 2008-02-10 17:14 / Tysiącznik na forum
Jeśli Gino będzie miał dobry 4 kwartał, to osiągnie taki sam wynik jak rok temu. Unikaj spółek, które powoli się rozwijają. Uciekaj od spółek które są w regresie, chociażby były nieesamowicie tanie. Płać dużo za spółki które się szybko rozwijają.
Margarita / 213.158.196.* / 2008-02-10 17:25
Jesteś bardzo mądry,inaczej podchodzisz do tematu,wielkie dzięki
Krzych / 2008-02-10 17:04 / Płoteczka na forum
witam
możesz coś więcej bo mnie temat interesuje , dzięki.
jak branża jest ciekawa?
topol2 / 2008-02-10 16:08 / Tysiącznik na forum
PAP] Oponeo.pl chce mieć ponad 100 mln zł przychodów i ponad 10 mln zł zysku w '08 (wywiad)

Treść: Oponeo.pl chce mieć ponad 100 mln zł przychodów i ponad 10 mln zł zysku w '08 (wywiad)

8.2.Warszawa (PAP) - Oponeo.pl chce w tym roku przekroczyć 100 mln
zł przychodów. Spółka liczy też na dwucyfrowy zysk netto. W
kolejnych latach wzrost przychodów i zysku netto będzie
przynajmniej 50 proc. - poinformował PAP w wywiadzie Dariusz
Topolewski, prezes Oponeo.pl.

"Liczymy na to, że na pewno przekroczymy sto milionów złotych" -
powiedział Topolewski.

"Chcielibyśmy uzyskać w tym roku dwucyfrowy wynik netto, ponad 10
mln zł" - dodał.

W 2007 roku spółka sprzedała około 340 tys. opon, podczas gdy w
roku 2006 było to 160 tys. sztuk. Oponeo.pl liczy, że w tym roku
sprzedaż wzrośnie do 550 tys. opon.

Zdaniem prezesa wzrost sprzedaży wynika głównie z szybkiego
rozwoju e-commerce.

"Pomaga nam też ilość aut sprowadzonych do Polski" - dodał.

Pod koniec stycznia Oponeo.pl podwyższył prognozę zysku netto na
2007 rok, z 3,02 mln zł do 4,5 mln zł oraz prognozę zysku
operacyjnego z 3,42 mln zł do 5 mln zł. Spółka szacuje, że w 2007
roku osiągnęła 63 mln zł przychodów, podczas gdy prognoza
zakładała osiągnięcie 55-60 mln zł.

50 PROC. DYNAMIKA WZROSTU PRZYCHODÓW I ZYSKU

Zarząd Oponeo.pl liczy, że duże tempo rozwoju rynku internetowego
i motoryzacyjnego pozwoli na utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu
wyników spółki w latach kolejnych.

"W kolejnych latach chcielibyśmy zachować przynajmniej 50 proc.
dynamikę zarówno jeśli chodzi o przychody ze sprzedaży, jak i
zysk" - powiedział Topolewski.

SPRZEDAŻ ZA GRANICĄ OD POŁOWY '08

Oponeo.pl planuje wkrótce wyjść ze swoją ofertą za granicę, na
rynek niemiecki, czeski, słowacki.

"Myślę, że ruszymy ze sprzedażą na rynkach zagranicznych pod
koniec I połowy roku" - powiedział prezes.

Nie wiadomo jeszcze jak sprzedaż na rynkach zagranicznych wpłynie
na wyniki spółki.

Prezes powiedział, że początkowo obroty ze sprzedaży na rynkach
zagranicznych będą nieduże, ale te rynki mają w sobie duży
potencjał.

"Mały procent rynku niemieckiego mógłby podwoić nasze przychody" -
powiedział Topolewski.

Prezes dodał, że rynek niemiecki ma znacznie większy potencjał
jeśli chodzi zarówno o rynek internetowy, jak i motoryzacyjny.

"Rynek niemiecki jest 8-10 razy lepszy niż rynek polski, na
którym działamy" - powiedział.

Prezes dodał, że działalność na rynkach zagranicznych nie może
ruszyć, zanim spółka nie przeniesie się do nowej siedziby.

"Dopóki się nie przeniesiemy do nowej siedziby, to nie mamy gdzie
zatrudniać ludzi" - powiedział prezes, dodając, że budynek
zostanie wkrótce oddany do użytku.

Budowa nowej siedziby była jednym z celów emisji przeprowadzonej
pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Z oferty publicznej spółka pozyskała ponad 30 mln zł, które miała
też przeznaczyć na budowę systemu zarządzania treścią (CMS),
budowę portalu o felgach, stworzenie call center, budowę centrum
logistycznego oraz na zwiększenie kapitału obrotowego.

"Stworzyliśmy systemy informatyczne, budujemy centrum
logistyczne, call center będzie rozbudowane jak się przeniesiemy
do nowej siedziby" - powiedział prezes.

Zdaniem prezesa portal o felgach ruszy w pierwszej połowie roku.
Być może w drugiej połowie tego roku spółka poszerzy ofertę o inne
akcesoria samochodowe.

"Zamierzamy wprowadzić do oferty akcesoria tuningowe, ale jeszcze
nie teraz, najwcześniej w drugiej połowie roku" - powiedział
prezes Topolewski.

Obecnie, według szacunków spółki, Oponeo.pl ma 65 proc. udziału w
internetowym rynku sprzedaży detalicznej opon oraz 3 proc. udziału
w rynku wtórnym opon. W dłuższej perspektywie Oponeo.pl chce być
europejskim liderem w sprzedaży opon na pośrednictwem internetu.

Oponeo.pl zajmuje się handlem detalicznym oponami i innymi
produktami motoryzacyjnymi za pośrednictwem internetu.

Anna Pełka (PAP)

pel/ jtt/
maju nie logo / 148.81.129.* / 2008-02-10 18:05
" powiedział prezes Topolewski." - topol2 ....ale to nie TY ?? ;)))
piciu / 2008-02-10 16:22 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
trzeba bylo brac ponizej 8 teraz czekaj na korekte
topol2 / 2008-02-10 16:38 / Tysiącznik na forum
Ja trzymam już 3 miesiące
ts / 2008-02-10 17:23 / "Trial na giełdzie"
ale to chyba okresowa spółka pewnie warto brać przed końcem roku.
topol2 / 2008-02-10 17:50 / Tysiącznik na forum
Zaobserwuj tą okresowość.Wydaje mi się, że r/r zawsze będzie rewelacyjny. Najważniejsze będą informacje na wiosnę i w lecie.
ts / 2008-02-10 18:20 / "Trial na giełdzie"
najwięcej to chyba po 4 kwartale
Margarita / 213.158.196.* / 2008-02-10 16:28
Jeśli to do mnie dziękuje
~ / 2008-02-10 14:40 / Tysiącznik na forum
http://youtube.com/watch?v=94zahbsvGwI
piciu / 2008-02-10 13:59 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
L.p. Nazwa funduszu Stopa zwr. 3M

1 BPH Akcji Dynamicznych Spółek -28,81%
2 AIG Subfundusz Akcji MiSS Europ. -28,57%
3 AIG FIO Małych i Srednich Spółek -28,27%
4 DWS TOP50 MiSS Plus -27,43%
5 AIG FIO Subf. Akcji -26,95%

ale sa i takie

L.p. Nazwa funduszu Stopa zwr. 3M
1 UniFundusze FIO – Subf. UniAkcje
Mistrzostwa Europy 2012 -7,80%
2 Idea Surowce Plus -4,57%
3 WIOF Russian Opport. Fund -2,82%
4 Idea Globalny FIO +0,53%
5 Skarbiec PRIVATE EQUITY +1,22%

jak widac nad wyborem funduszu trzeba sie zastanowic zaleznie od sytuacji na rynku nalezy inwestowac w fundusze o okreslonej stopie ryzyka
wiekszy oczekiwany zysk = wieksze oczekiwane ryzyko
w czasach niepewnych jak teraz przedewszystkim ochrona kapitalu
~ / 2008-02-10 14:10 / Tysiącznik na forum

teraz przedewszystkim ochrona kapitalu

Obligacje skarbu panstwa

3-letnie do + 5,71 %
4-letnie do + 6,25 %
10-letnie + 6,50 %
yayurek / 2008-02-10 14:26 / Kompulsywny looser na forum
ale jeżeli nawet, to jeżeli w takim POLBANKU 5,5% z możliwością wypłaty w każdej chwili, i jest jeszcze sporo podobnych ofert, to po co obligacje, chyba, że ktoś przewiduje, aż tak zły rozwój wypadków, że nawet banki zaczną bankrutować, obligacje to są dobre jak oprocentowanie zaczyna spadać, a nie jak rośnie, tak mnie się przynajmniej wydaje
~ / 2008-02-10 14:31 / Tysiącznik na forum
Yayu :

obligacje trzyletnie masz na koncie w B.M. i sam je sobie sprzedajesz,kiedy chcesz.
$-nie w kazdej chwili odsprzedajesz tam gdzie kupiles albo w dowolnym punkcie PKO BP.
Mnie chodzilo o to,ze nie widze sensu fundow pienieznych,ktore od dawna daja bardzo slabe wyniki.A teraz,gdy skoczyly stopy,uczestniczenie w nich jest zwyczajnie bez sensu
yayurek / 2008-02-10 14:36 / Kompulsywny looser na forum
ale przecież sprzedajesz po cenie niższej od nominalnej (wystarczy na tabelę spojrzeć), chyba, że jakieś nowe prawa obowiązują, a fund gotówkowy jest rzeczywiście bez sensu, ale to nie służy do zarabiania, tylko przetrzymania gotówki
~ / 2008-02-10 14:41 / Tysiącznik na forum
No ale od lokaty takze Ci zabieraja 19 % i od wynikow Fundu takze,wiec licza sie wartosci bezwzgledne
yayurek / 2008-02-10 14:30 / Kompulsywny looser na forum
obligacja to towar jak każdy inny, kupuję aby sprzedać drożej, jeżeli następne są oprocentowane wyzej, to te, które posiadam obecnie, są mniej warte, dla mnie to kiepski interes.... no ale ja to z punktu widzenia spekulacji i możliwości szybkiego uruchomienia gotówki patrzę
~ / 2008-02-10 14:34 / Tysiącznik na forum
i dobrze rozumujesz,ale przeciez raczej nie trzymasz wszystkiego w akcjach.Zreszta to indywidualna kwestia wyboru strategii.
Ja juz od lat stale wyprowadzam z gieldy czesc zarobku,dzieki temu mama gotowke na wszystkie zachcianki.Daje to takze poczucie bezpieczenstwa i pozwala grac na luzie,mniej wiecej tak,jakbys byl na probnej platformie.A taki luz pzwala na znacznie lepsze wyniki,tak juz jest
yayurek / 2008-02-10 14:42 / Kompulsywny looser na forum
ja jestem niepoprawny, rozumiem, że kupowali obligacje amerykańskie i kupę forsy na nich zarobili, teraz w cenie angielskie (też zaczynają coraz ostrzej ciąć), mogą zacząć być w cenie bundy buby jak Trichet zacznie stopy ciąć.... no ja po prostu mam jakieś zahamowanie przed włożeniem pieniędzy w coraz mniej wartą obligację (jeżeli będę oczywiście chciał uruchomić gotówkę przed terminem zapadalności), nawet gdy dają mi obecnie 1% więcej na 10-letnich niż na koncie, zwłaszcza przy rosnącej inflacji, ale jak inflacja zacznie spadać, to czemu nie, a nawet tak
~ / 2008-02-10 14:49 / Tysiącznik na forum
masa ludzi jednak wyczula sytuacje i wycofali sie z akcyjnych pod koniec czerwca a nawet wczesniej.
A pieniadze nie moga lezec bezczynnie.
Lepiej dostac ok. 3 % za 6-8 miesiecy niz nic,i stracic na inflacji.
Inaczej moze dzialac mlody czlowiek,ktory ma jeszcze zycie przed soba i moze ryzykowac na maksa,a inaczej glowa rodziny po "kilku juz dziesiecioleciach".
Dlatego kazdy musi sam okreslic swoja strategie.
Ludzie,ktorzy maja prawdziwe miliony,czesto w ogole nie zajmuja sie gielda,bo po co,skoro odsetki z papierow daja
porzadny zarobek.
Od kazdego miliona teraz i obligacji np.czteroletnich,masz PO PODATKU co miesiac 4050 zl.Pomnoz to np. przez 10.Gielda staje sie zbedna,czlowiek,ktory juz dorobil sie wszystkiego i tak tego nie wyda.
yayurek / 2008-02-10 15:04 / Kompulsywny looser na forum
nie o to mi chodzi, chodzi mi o to, że na cholerę, mi pakować się w obligację, którą przy rosnących stopach będę musiał w razie czego ze stratą sprzedać, jeżeli, przy rosnącym oprocentowaniu mogę te pieniądze włożyć na oprocentowane zaledwie 0,2% mniej konto i już jutro wyjąć te pieniądze bez straty oprocentowania.... jedyne o co mi chodzi, to o to, że przy rosnacych stopach obligacje są bez sensu, a nie o to, że są bez sensu raz i na zawsze... po prostu jestem nauczony, że gdy stopy rosną to posiadane obligacje się sprzedaje, co nie znaczy, że pieniądze się w akcje, ale na zwykłe płynne konto na przykład wkłada

.

~ / 2008-02-10 13:50 / Tysiącznik na forum
I co powiecie ?

http://www.msnbc.msn.com/id/10587661

mozna oceniac
krzysiu123 / 2008-02-10 13:00 / Bywalec forum
Witam, piękny dzionek a ja nadal na fundzie gotówkowym siedzę i myślę czy już czas na wyjście na pozycje szczerze liczyłem odkupić taniej ale już sam nie wiem czy doczekam się zejścia w okolice 2700pkt. co sadzicie zacząć konwersje od wtorku?
buras / 84.10.170.* / 2008-02-10 17:59
zdecydowanie nie poczekaj jeszcze
styropian / 2008-02-10 15:51 / Tysiącznik na forum
Kolego, zadajesz swoje pytanie po raz już któryś...To jest tylko i wyłącznie Twoja indywidualna decyzja. Możemy Ci jedynie doradzać. Moim indywidualnym zdaniem, jeżeli chodzi o f. akcji to w tej chwili można zacząć w nie wchodzić ale tylko i wyłącznie małymi transzami! przykładowo po 5-8% tego co docelowo chcesz wsadzić w dany fundusz w odstępach nawet miesięcznych! Jeżeli nie masz takiej możliwości lub sama konwersja będzie Cie kosztowała 2-3% sumy która chcesz przenieść, to zaczekał bym do II kwartału tego roku. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Ustal sobie własne zasady inwestowania i sie ich trzymaj choćby nei wiem co sie działo :)
mechanizm finansowy / 2008-02-10 14:04 / Bywalec forum
Teraz na gpw jest trend spadkowy, podobnie jak na nyse.
Radze spokojnie przemyslec kazda decyzje.
Longterm / 2008-02-10 12:36 / Mostek Zwyciężymy!
Ktoś tutaj coś wspominał o Obamie...N ablogu analiza wpływu Oabamy na giełdy

http://longterm.bblog.pl
aszulski57 / 2008-02-10 13:59 / Tysiącznik na forum
interpretujesz na odwrót.
krzysiek29 / 2008-02-10 13:11 / Uznany Gracz Giełdowy
Obama dystansuje Clinton
Barack Obama wygrał prawybory w stanach Waszyngton, Nebraska i Luizjana. Przewaga Hillary Clinton topnieje.
adrianoo / 2008-02-10 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
z ciekawostek:

Barack Obama: five facts you never knew about him:
1. Obama lived in Indonesia for nearly five years as a child and had a pet ape named Tata. He also sampled exotic foods - dog, snake and grasshopper.
2. In his book ‘Dreams from My Father’ Barack Obama wrote that he used alcohol, marijuana, and cocaine during his teenage years to "push questions of who I was out of my mind".
3. Applying the proceeds of a $2 million book deal Barack Obama moved from a Hyde Park, Chicago condominium to their current $1.6-million house in neighboring Kenwood. The house purchase and subsequent acquisition of an adjoining strip of land drew media scrutiny in November 2006 because of financial links with controversial Illinois businessman Antoin Rezko.
4. Obama’s wife, Michelle, used her leverage when the couple was discussing whether he should run for president. She would agree only if Obama agreed to give up smoking. So far, he hasn't been spotted relapsing.
5. Asked to name a "hidden talent," Obama answered: "I'm a pretty good poker player."
yayurek / 2008-02-10 12:50 / Kompulsywny looser na forum
swój chłop, ten Obama, Obama na prezydenta!!
adrianoo / 2008-02-10 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
:)
adrianoo / 2008-02-10 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
6 lutego 2008 roku w kancelarii notarialnej miało nastąpić potwierdzenie przed Notariuszem wynegocjowanej przez Polsat z Telewizją Polską umowy, na nabycie przez TVP części praw do transmisji spotkań z piłkarskich Mistrzostw Europy – EURO 2008, w tym wszystkie mecze reprezentacji Polski.

Przedstawiciele TVP nie stawili się u Notariusza. Według TVP do umowy nie doszło bowiem warunki finansowe były nie do zaakceptowania.

Takie zaskakujące zachowanie TVP, po wielomiesięcznych negocjacjach, i osiągnięciu porozumienia co do wszystkich istotnych elementów umowy, wyklucza możliwość pokazania EURO 2008 na antenie Telewizji Polskiej - twierdzi Polsat.

Część meczów z Mistrzostw Europy pokaże Polsat na swojej antenie otwartej, a wszystkie mecze będą pokazane w Cyfrowym Polsacie.

Zdaniem rzecznika TVP Anety Wrony nie musi to oznaczać definitywnego zamknięcia negocjacji: "Telewizja publiczna musi liczyć pieniądze. Warunki finansowe, jakie nam zaproponowano, były nie do zaakceptowania. Moglibyśmy być za to surowo rozliczeni".

Rzeczniczka TVP ujawniła, że Polsat zaoferował telewizji publicznej mniej niż połowę praw do ME 2008, żądając za to sumy sięgającej dwóch trzecich wartości całej umowy. W trakcie negocjacji telewizja publiczna zaoferowała kwotę większą niż połowa wartości kontraktu - twierdzi Aneta Wrona - ale ta propozycja została przez Polsat odrzucona
yayurek / 2008-02-10 11:47 / Kompulsywny looser na forum
L czy U czy V, punkt widzenia szalonego Cramera z CNBC, warto wcisnąć "play video", dla samego widowiska, ja oglądam oryginalne CNBC, nawet dla samej rozrywki, oglądanie polskiego CNBC to masochizm
http://www.cnbc.com/id/23068987

.

~ / 2008-02-10 11:32 / Tysiącznik na forum
Ale patent,ciekawe,czy jest do kupienia

http://allcats.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?126408
adrianoo / 2008-02-10 11:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
rewelacja
adrianoo / 2008-02-10 11:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
http://www.chocolate-agency.com/en/en2.htm
maja sporo interesujacych gadgetow
~ / 2008-02-10 11:46 / Tysiącznik na forum
Dzieki !
Tajemnicza strona,nic /prawie/ sie nie otwiera
ale jest adres e-mail

karole.ye@cgocolate-agency.com

zapytam,czy to mozna kupic,jak i za ile
~ / 2008-02-10 11:47 / Tysiącznik na forum
karole.ye@chocolate-agency.com
adrianoo / 2008-02-10 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
z tego co czytam, bo troszke mnie to zainteresowalo :) to nie jest do kupienia a sadzac po ilosci chetnych do nabycia juz powinni zaczac zapisy:)
iPhone przy nim wyglada jak ubogi krewny
http://www.yankodesign.com/index.php/2008/01/25/p-per-mobile-phone-could-challenge-iphone/
~ / 2008-02-10 12:03 / Tysiącznik na forum
bedzie na razie tylko w japonii i moze w Europie,
ale jeszcze nie ma terminu!!!

7 mm grubosci,2 minuty ladowanie,ekran po obu stronach,automatyczne przestawianie pion-poziom,podobno bardzo dobre zdjecia i cale sterowanie dotykow epo obu stronach zaleznie od funkcji.
Ciekawe,co jeszcze zdaze zobaczyc,zanim kiedys wyciagne wreszcie nogi,postep jest obledny.
Gdzies tu pokazuja ostatnie targi i juz sa ekrany drukowane,zwijane w rolke,grubosci kartki papieru i 4 x wiekszej ostrosci i jasnosci niz LED,za ulamek ceny.
masowa produkcja ma byc juz w 2010 roku
adrianoo / 2008-02-10 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
extra jest sprzecik, oczekujemy w takim razie

wiesz co.. to wszystko zeczywiscie sie pojawia z niesamowita predkoscia tylko niestety wchodzi do masowej produjcji ze znacznym opoznieniem, nie powiem ze nie celowym
~ / 2008-02-10 12:20 / Tysiącznik na forum
oczywiscie ze celowym,przeciez musza sie pozbyc tego co juz zrobili,zamortyzowac naklady na badania i linie produkcyjne.Ale to nic nie szkodzi i tak wciaz jest cos nowego.
Zaraz bedzie Nokia N96,...poprawiona N95
A w Hiszpanii mozna kupic LG B600 ,telefon z aparatem 10 Mpx
adrianoo / 2008-02-10 12:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
czekam na aparat z telefonem :)))
yayurek / 2008-02-10 11:21 / Kompulsywny looser na forum
Chińczyki wracają po wywczasach w środę, cholera wie jak Oni zaczną Nowy Rok, ponieważ bacznie obserwuję Azję od dłuższego czasu, to z wykresów wynika, że po świętach są zwykle wkurzeni, czemu dają wyraz najdalej w ciągu 2-3 tygodni, miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej, życzmy im wszyscy tłustego szczura
wyspiarzDK / 2008-02-10 11:36 / Leszcz na dnie
ja też obserwuję to co wyprawiają i myślę że są co najmniej tak nerwowi jak szczur w ruskim laboratorjum

.

~ / 2008-02-10 10:26 / Tysiącznik na forum
Ministrowie finansów G7: USA unikną recesji
(PAP, pr/09.02.2008, godz. 11:31)

Amerykańskiej gospodarce prawdopodobnie uda się uniknąć recesji w 2008 roku - oceniono w komunikacie, opublikowanym w sobotę w Tokio po spotkaniu ministrów finansów i bankowców z siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata (G7).
yayurek / 2008-02-10 10:55 / Kompulsywny looser na forum
jak jeszcze raz ktoś napisze, że będzie recesja, albo recesji nie będzie, albo prawdopodobieństwo jest 52/48, albo 37,5/62,5.... to wyjdę z siebie i nie wiem dokąd pójdę..... myślę, że nie tylko ja mam już dosyć tych zakładów, z których dla nas tak faktycznie to nic nie wynika, czyste lanie brudnej wody.... przesympatyczna brewko
~ / 2008-02-10 10:59 / Tysiącznik na forum
zawsze mozesz wyjsc z siebie i stanac obok ,to pouczajace doswiadczenie patrzec jak lekarze wala glowa w sciane
Ale ja caly czas wbijamtu do lamenciarskich lbow ,ze nie ma i nie bedzie recesji
sie ma
adrianoo / 2008-02-10 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
czyli korekta;)
a na powaznie tak samo oceniam syt., no moze z tym wyjatkiem ze zakladam ze kiedys recesja byc moze
yayurek / 2008-02-10 11:12 / Kompulsywny looser na forum
Brewka, ja tu czytam raczej coś znacznie bardziej ponurego, niż PAP podaje, ale być może właśnie w tym szansa, dopóki pisali, że wszystko jest ok, to mogło być tylko gorzej, od chwili gdy przyznają, że jest be be, a nie ca cy, to jest szansa na wypatrywanie końca
http://tinyurl.com/ywjdse
~ / 2008-02-10 11:21 / Tysiącznik na forum
stara zasada,jak zaczynaja marudzic,to znaczy ,ze juz znacznie lepiej


kiedys recesja byc moze

oczywiscie,ze tak
tylko kiedys byla Ameryka + reszta siwta w jakims tam stanie
dzis mamy Ameryke + kilka duzych rozwinietych gospodarek + Unie,wiec szansa na GLOBALNA recesje znacznie zmalala
adrianoo / 2008-02-10 11:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
wydaja mi sie ze jesli nastapi recesja (czyt.kryzys) w ktorejkolwiek z tych czesci (czy to w USA czy w ktorejkolwiek gospodarce rozw. lub Uni) to w pierwszej fazie na bank wystapi zasada naczyn polaczonych - "sypnie" sie wszedzie (czyt. globalnie) oczywiscie w pewnej perspektywie czasowej syt. ulegnie zmianie i inne czesci systemu powinny przechdzic "chorobe" lzej
yayurek / 2008-02-10 11:25 / Kompulsywny looser na forum
ale my się nie zakładamy o recesję, czy rozwój, tylko o sytuację na rynkach finansowych i giełdach, a tutaj "decoupling" można sobie w buty wsadzić, czyba, ze chodzi o jakąś maleńką prowincjonalną giełdę, którą już niestety nie jesteśmy, można sprzedać tylko to co się ma, a polskie papiery dziś się ma, jutro nie ma, pojutrze ma.... giełdę w Rwandzie otwierają
adrianoo / 2008-02-10 11:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
otwieraja tyle ze na razie handel obejmie obligacje przemyslowe i skarbowe - nowy rozijajacy sie rynek:)
~ / 2008-02-10 11:30 / Tysiącznik na forum

polskie papiery dziś się ma, jutro nie ma

kupuje polskie obligacje od lat,generalnie glownie 3-letnie i troche teraz 4-ch i jestem zadowolony.
Poprzesuwalem serie i mam co 3 miesiace zywa gotowke.
teraz tez jest ok,za niektore serie placa + 5,71 %,przy duzych aktywach mozna z tego zyc elegancko i w pelnym relaksie.
I wciaz znaczna czesc zarobku z gieldy pakuje w 3-nie.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-10 09:40
Witam,
nie poczytamy się przez parę dni:((
pamiętajcie- KRYCHA FOREVER
21.02 są moje 30 (z hakiem) urodziny- akurat wtedy wracam- mam nadzieję, że na lotnisku nie będzie czekała sekretarka:)))

powodzenia i trafnych decyzji życzę!
neo_viator / 2008-02-10 01:27 / portfel / Bywalec forum
Taki studencki filmik na weekend:

http://www.joemonster.org/filmy/6940/Pan-Maska-i-zli-chlopcy
szymon / 2008-02-10 00:20 / Uznany Gracz Giełdowy
http://pl.youtube.com/watch?v=3vF02PIbx7o
bebe / 2008-02-10 00:26 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
"chcieliście irlandię, a macie czeski film".....
bebe / 2008-02-10 00:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobry program na tv2.....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy