Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Spadki na początku są niemal przesądzone

GPW: Spadki na początku są niemal przesądzone

Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2011-01-21 00:39 / Tysiącznik na forum
Mają na sumieniu kradzieże i włamania oraz uszkodzenia mienia oraz spowodowanie strat liczonych na co najmniej 11 tysięcy złotych. Dwaj młodsi z zatrzymanych przez policję przestępców mają zaledwie 14 lat.

Współpracowali z pełnoletnim już kolegą. Wspólnie grasowali nocami na terenie ogródków działkowych przy ul. Dwernickiego w Tarnowie. W sumie kilkanaście razy włamywali się lub usiłowali wejść do znajdujących się tam altanek. Wyłamywali drzwi lub wybijali okna. I nie byli wybredni.

Łupem złodziei padały radioodbiorniki, narzędzia, przedłużacze, żywność. Nie pogardzili dwukołowym wózkiem, dziecięcym rowerem, a nawet przenośną toaletą. Na trop grupki wpadli policjanci z Komisariatu Tarnów-Centrum. Już po zatrzymaniu jej członków okazało się, że najmłodsi mają dłuższą listę przewinień niż ich 18-letni kompan.

W połowie zeszłego roku zakradli się na teren warsztatu samochodowego przy ulicy Matki Bożej Fatimskiej. Z jednego z samochodów ukradli radio CB z anteną i panel radioodtwarzacza. Kolejnej nocy w tym samym miejscu okradli dwa kolejne auta, rozbili szybę i lampy w innym, a następnie uruchomili mazdę i jeździli nią na terenie firmy.

Uszkodzili ją, chcąc pociągnąć na lince holowniczej cudze cinquecento. Na sumieniu mają również kradzież przy ul. Jagiellońskiej oraz na Rynku. - O przyszłości nieletnich zdecyduje sąd rodzinny. 18-latek chce dobrowolnie poddać się karze - mówi Olga Żabińska z tarnowskiej policji.

----------------

Z takim doświadczeniem to się nadają na polityków.
Blazej_ / 2011-01-20 22:33 / Tysiącznik na forum
widzę, że dziś Flavio miał okazję poznać adulkę :)
jedno pytanie normalnie grzecznie mu zadał a adulka pianę z pyska toczyła :)
rafcio55 / 2011-01-20 22:47 / Tysiącznik na forum
aaadulek już tak ma, dużo pieniędzy wtopił na ostatniej bes.sie i tylko hosse by teraz zawsze widział
Blazej_ / 2011-01-20 22:51 / Tysiącznik na forum
dobrze, że cię widzę (nie sądziłem, że kiedyś to powiem:) - mam pytanie :)
Jeżeli gramy lewarem x10 a strata wynosi 160pkt to jesteśmy w plecy 16tys - dobrze mówię? To znaczy, że tracimy około 60% kapitału na tej transakcji?
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 23:05 / Tysiącznik na forum
Jeśli kapitał to 26.7k to tak.
yuio / 79.184.87.* / 2011-01-20 21:23
Porozmawiajmy o nienawiści-Janusz Wojciechowski

1. Trzy miesiące temu, 19 października, w akcie politycznej nienawiści, zamordowany został Marek Rosiak.
Tak jak dziś, byłem wtedy w Strassburgu. Zadzwonił telefon – panie pośle, ktoś strzelał w naszym biurze, pan Marek Rosiak zabity, Pawła Kowalskiego ratują, całe biuro we krwi….
2. Śledztwo trwa. Na razie zostało przedłużone do kwietnia – no cóż, prokuratura już przyzwyczaiła nas do tego, ze polskie śledztwa raczej w latach sie mierzy, niż w miesiącach.
I trwa też nienawiść, która kierowała reką mordercy.
Nienawidzę PiS-u, chciałem zabic Kaczyńskiego – krzyczał zabójca, wyprowadzany przez policje z mojego biura.
Nienawidzę PiS-u – piszecie nie raz w komentarzach na moim blogu.
Nienawidzę PiS-u, nie wiem za co, ale nienawidzę…
3. Zbrodni w Łodzi pokazała, że nienawiść do PiS-u podszyta jest emocjami dalece wykraczającymi poza zwykły poziom emocji w polityce. Skąd się ona wzięła i dlaczego trwa, mimo ze PiS od ponad 3 lat nie rządzi i nie ma bezpośredniego wpływu na losy Polaków?
U podstaw nienawisci do PiSu tkwią dwa strachy. Strach agentów, bojących sie powszechnej lustracji i strach złodziei, bojących sie skutecznej walki z przestepczością, a zwłaszcza z korupcją. Symbolem tych dwóch strachów były dwie instytucje, atakowane najsilniej – IPN i CBA.
Z powodu tych dwóch strachów trzeba było odsunąc PiS od władzy. W zwykłym sporze politycznym to było niemożliwe, bo wyniki gospodarcze rządów PiS-u były znakomite, wrecz rewelacyjne. Nie wystarczyła krytyka, dla której brakowało jasnych podstaw, konieczne stało sie zagranie na emocjach i wzbudzenie nienawisci. I wzbudzono ją.
4. To był, trzeba przyznać, propagandowy majstersztyk. Nastraszyc ludzi, że PiS chce społeczeństwo śledzić, podsłuchiiwać, a potem aresztowac i zamknąć w łagrach.Uczynić męczenników ze skorumpowanej posłanki i skorumpowanego, cynicznego lekarza. Wmówić ludziom, że PiS to szaleńcy z pochodniami w rękach, chcący podpalic Polskę.
Ten zabieg na emocjach powiódł się tak dalece, że znaczna część społeczeństwa uwierzyła w te brednie. Strach agentów i złodziei stał sie strachem powszechnym i przyczynił się do zwycięstwa wyborczego Platformy Obywatelskiej.
5. Dlaczego jednak ta nienawiść nadal trwa? Dlaczego wybuchła z taką siłą, dlaczego doprowadziła do zbrodni w 3 lata po tym, jak PiS stracił władzę?
Myslę, że ci ludzie, którzy ulegli emocjom i wybrali Platformę Obywatelską ze strachu przed PiS-em, ci ludzie maja teraz problem sami ze sobą. Zdali sobie bowiem sprawę, że popełnili błąd. Gołym okiem widać, że rzady Platformy sa bardzo złe. Gospodarka pada, państwo się rozsypuje, nie ma żadnych reform, kwitnie jedynie propaganda. Trzeba by się przyznać w swoim sumieniu – popełniłem błąd, wybrałem dla Polski złe rządy. Ale takie przyznanie jest trudne, wymaga czasu. Na razie dominuje reakcja wypierania – Platforma rządzi źle, ale to nie moja wina, nie było innego wyjścia, bo ten PiS jest taki straszny, okrutny i zły, że musiałem, musiałem głosować na PO. Nienawidzę tego PiS-u za to, ze tak musiałem, nienawidzę go za ten mój wymuszony bład, nienawidzę go za to, że tak dałem sie ogłupić, nienawidzę, nienawidzę….
Im gorzej rządzi Platforma, tym większa staje sie nienawiść do PiS-u.
6. To potrwa jeszcze jakiś czas, ale się skończy. Ludzie nie bedą wiecznie oszukiwać sami siebie i w końcu powiedzą – dość tej zabawy Polską! Po fatalnej kompromitacji rzadu w sprawie katastrofy smoleńskiej, po osmieszeniu i ponizeniu Polski przez władze Rosji, coraz wiecej ludzi zdaje sobie sprawe, że obecne rządy szkodza Polsce, po prostu jej szkodzą.
Ludzie przejrza wreszcie na oczy i dostrzegą, ze politycy PiS to nie rzeźnicy z rękami we krwi.
I wtedy skończy sie ta nienawiść, która zabiła Marka Rosiaka.
I wtedy Polacy odsuną od władzy chłopców krótkich spdenkach i oddadza Polskę pod rządy Prawa i Sprawiedliwości.
7. Kiedy to sie stanie? Przypuszczam, że już w najblizszych wyborach parlamentarnych…
kedyw / 91.94.86.* / 2011-01-21 00:27
Rzeczywiście trafna ocena PIS-ofobii. Rozsądne argumenty.
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 21:51 / Tysiącznik na forum
Wybór między PO a PiS to żaden wybór.
To są wszystko Ci sami kolesie.
amator 1122 / 78.8.211.* / 2011-01-20 20:43
tylko dyscyplina wyrwie cie z biedy :)))))
rafcio55 / 2011-01-20 21:06 / Tysiącznik na forum
chłopie przestań tyle na tym forum siedzieć bo zgłupiejesz....
amator 1122 / 78.8.211.* / 2011-01-20 21:17
powiedz to głąbowi i policz ile miałem dzisiaj wpisów, kropla w morzu tego gówna. :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 20:23 / Tysiącznik na forum
Policja użyła w czwartek gazu łzawiącego do stłumienia gwałtownych protestów inwestorów giełdowych, które wybuchły w kilku miastach Bangladeszu w wyniku spadku notowań i wstrzymania handlu akcjami już czwarty raz w tym miesiącu.

W Dhace indeks giełdowy spadł o 8,5 proc. lub o 587 punktów w ciągu zaledwie pięciu minut od otwarcia giełdy o godzinie 13 czasu miejscowego (godz. 8 czasu polskiego).

Protestujący żądali dymisji ministra finansów, szefa giełdy oraz dyrektora banku centralnego. Zablokowali drogi prowadzące do siedziby giełdy, a także starli się z policją.

REKLAMA Czytaj dalej

- Znowu jestem nędzarzem - powiedział młody inwestor.

Na ulice wyszli także m.in. mieszkańcy portowego miasta Ćittagong, gdy na tamtejszym rynku papierów wartościowych doszło do ostrych spadków.

Na giełdach w Dhace i Ćittagongu inwestują głównie indywidualni inwestorzy, którzy w tym celu często brali bardzo wysokie kredyty. Od 2006 r. ich liczba wzrosła z 500 tys. do 3 mln.

W 2010 r. ceny akcji wzrosły prawie dwukrotnie, co zachęciło nowych inwestorów. Jednak banki i inne instytucje finansowe, wśród których niektóre zainwestowały 75 proc. depozytów na rynku akcji, zaprzestały nowych inwestycji, co wywołało strach wśród drobnych inwestorów.(PAP)

--------------

Trzeba nam było wyjśc na ulice 2.5 roku temu
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-01-20 20:28
Powinni udać się pod dom KENa
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 21:18 / Tysiącznik na forum
A gdzie jest jego dom? Przy Al. KEN?
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-01-20 21:25
Rano można go w tesco spotkać :D
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 21:52 / Tysiącznik na forum
O! Ja koło Tesco pracuję, tyle, że jak już wpadam na zakupy to albo w ramach przerwy na lunch albo po pracy.
amator 1122 / 78.8.211.* / 2011-01-20 20:19
pod spadek produkcji w Polsce jutro DZIDA na wszystkich:))))))))))
Ami11 [SAMA PRAWDA] / 89.74.180.* / 2011-01-20 20:09
B
Y
T
O
M

O
D
P
A
L
A
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!
!!
!
!
!
!
!
!
!

!
!
!
!
!
Blazej_ / 2011-01-20 22:52 / Tysiącznik na forum
zaorać drogę nr 17 :)
Blazej_ / 2011-01-20 23:09 / Tysiącznik na forum
taka sama abstrakcja jak bytom po 30
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 23:14 / Tysiącznik na forum
sama prawda, ale 29.99 to zupełnie co innego
Blazej_ / 2011-01-20 23:17 / Tysiącznik na forum
na 29.99 są potężne zlecenia sprzedaży ustawione więc chyba faktycznie nie ma szans na 30 :(
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 23:18 / Tysiącznik na forum
Ja kiedyś powiedziałem, że prędzej się ożenię niż będzie po 30, a nie chcę wyjść na oszusta, a że mam papier to ma być 29.99 i tyle. :)
amator 1122 / 78.8.211.* / 2011-01-20 20:05
....no i spadki się obkakaly jutro----- DZIDA !!!!!
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 20:05
Mówi coś podobnego do mnie. Ja też uważam, że nadali bankom przesadnie dużą rolę, co szkodzi interesom gospodarki i ogółu społeczeństwa, które za ta zabawy płaci. Banki mają spełniać rolę wyłącznie służebną, ułatwiać obrót i nie spekulować wyłącznie celem maksymalizacji zysku. Powinny być jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej.
At the Sanford Bernstein conference several years ago Joseph Stiglitz spoke and said a good and healthy financial system is a small financial system. I couldn’t agree more. This is especially the case in a purely fiat money system. Money is too important to allow greedy children in expensive suits on Wall Street and dangerous academics at the Fed to play around with. I do not claim to know what the ideal money system is but I want to be very clear on this point. If we have a fiat system like today the banks should be the most regulated industry on the planet and operate like utilities. They are supposed to help the productive economy innovate and create wealth. They are not supposed to be parasites that suck the lifeblood out of the real economy and compose 16% of the weight in the S&P500 (only technology is bigger at 17%). Something is VERY, VERY wrong here.
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 20:17 / Tysiącznik na forum
Dokładnie.
Od dawna wiadomo, że to co dobre dla GM dobre i dla USA.
Ograniczenia prędkości są dla nich złe!
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 19:32
W grudniu spadła produkcja przemysłowa w Polsce -4,1% w stosunku do listopada.
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 19:46 / Tysiącznik na forum
Miałem dziś sporo pracy w pracy i nie miałem czasu zajżeć.
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 19:15
F5 Networks -21,7% po podaniu rozczarowujących wyników. Nawet po dobrych spadają, po chorych przesadnych wzrostach. A co mówić o złych...Każdy teraz nie zastanawia się, łapie gotówkę i w krzaki...
Lepiej, to już było i też nieprawda...
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 19:08
Rozczarowanie w Stanach nieudanym przetargiem obligacji zabezpieczających przed inflacją TIPS, popyt znacznie spadł w porównaniu z poprzednim.
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 19:00
Wśród rynków krajów wysoko rozwiniętych najmocniej spadł dziś FTSE, m.in. z uwagi na załamanie cen surowców.
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 19:11
Jest to dobry wskaźnik sytuacji w gospodarce światowej.
The FTSE 100 -1.82% is the developed world's worst performing market today as worries about a crackdown on growth in China sink commodity prices.
łobi / 178.36.151.* / 2011-01-20 18:06
Czego w mediach nie mówią, to że zapasy istniejących domów w Stanach skoczyły mocno r/r, aż o 8,4% i jest to największy wzrost od stycznia 2008 r. W grudniu spadało oprocentowanie to zaczęli trochę kupować, do tego spadały ceny, bo sprzedawali przejęte domy, 36% to wymuszona sprzedaż.
Obecnie, przy szybko już rosnącym oprocentowaniu i spadających cenach domów, coraz więcej ludzi nie będzie stać na spłatę kredytów.

Existing Home Inventory increases 8.4% Year-over-Year in December.
This is the largest year-over-year increase in inventory since January 2008
Inventory remains very high, and the year-over-year increase in inventory is very concerning.
Eternit z Azbestu / 2011-01-20 19:48 / Tysiącznik na forum
Przydało by się im jakieś trzęsienie ziemi.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy