Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Spółki zapomniane przez inwestorów

GPW: Spółki zapomniane przez inwestorów

Money.pl / 2008-08-07 07:41
Komentarze do wiadomości: GPW: Spółki zapomniane przez inwestorów.
Wyświetlaj:
MARIO333 / 83.27.128.* / 2008-08-20 20:22
CO SĄDZICIE O GROCLINIE
k3 / 89.229.210.* / 2011-07-09 22:51
Uwazam ze jest to spółka która w przeciągu 2 najblizszych lat bedzie jednym z liderów naszej gieldy. W obecnym czasie troche przewartosciowana - b.slabe wyniki.
kiepski / 2008-08-08 01:11 / portfel / Tysiącznik na forum
bmp idealnie zapomniana spółeczka.. 2 rynki.... polska i niemccy.....

extra wskazniki, extra portfel inwestycyjym super branze w nim i cisza...

jeszcze maksymalnei ze 2 miesiace... obstawiam.. powody bedą ale na razie zapomnieli wszyccy... ale mysle ze bedzie bardzo glosno o niej.. :-)
oswald17 / 2008-08-19 22:57
Aha, i dlatego ze jest taka doskonala i zapomniana, i ze wkrotce czeka ja boom, to Ty milosiernie i z dobrego serca oglaszasz to wszem i wobec na forum:))) Moze za Twoim nickiem (skadinad sie kojazacym) kryje sie Caritas, z dobrego serca podajacy "okazje"?? Nie no ludzie, zlitujcie sie! :P
adam222 / 77.88.184.* / 2008-08-07 21:24
Giełda sama sobie winna. Nawpuszczała śmieci na rynek a teraz zamiast rozliczyć siebie to będzie prześladować spółki.
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.212.* / 2008-08-07 21:30
Czy ci ktoś każe kupować śmieci? jeśli takie są?
Kupuj "rodzynki" i zarabiaj krocie.
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.212.* / 2008-08-07 21:30
Czy ci ktoś każe kupować śmieci? jeśli takie są?
Kupuj "rodzynki" i zarabiaj krocie.
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.212.* / 2008-08-07 21:59
Permedia > bardzo dobre wskaźniki > mają dobre produkty, na które zawsze będzie popyt.
50% produkcji exportują, złoty silny- a dobre wyniki finansowe.
Technicznie wygląda dobrze.
Jednak inwestor straregiczny (60% akcji), któremu może nie zależeć na cenie akcji, a na
współpracy z Firmą > reszta akcjonariuszy wystraszona, ponieważ mają straty.
Myślę, że Permedia pochodzą w kanale bocznym 11,00 - 14,50
Zjazdów bym się nie obawiał.
DOZ / 2008-08-07 13:34 / Ciemno widzę
A co powiecie na spółkę PERMEDIA? Jak wytłumaczyć brak zainteresowania?
gala / 2008-08-08 18:56 / Bywalec forum
http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=611057

był artykuł, warto przeczytać
Maciej99 / 79.187.70.* / 2008-08-07 10:05
Jest też druga strona medalu - czyli spółki jeszcze nie odkryte przez inwestorów, np. POZBUD-PDA - o powoli rozkręcających się obrotach z Ceną do Zysku na poziomie 9. I w sumie tutaj trudno to zrozumieć...
zbig$ / 2008-08-16 01:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
branza budowlana - dziekujemy - z wyjatkiem kontraktow na €2012, krach cen nieruchomosci jej nie pomoze, dopiero jak ceny sie ustabilizuja na normaslnych a nie kosmicznych poziomacvh...
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.225.* / 2008-08-07 10:39
Macieju! Musisz patrzeć, ile majątku przypada na 1 akcję (c/wk). Moim zdaniem ten wskaźnik jest ważniejszy > Firma może mieć chwilowe kłopoty finansowe i niekorzystny c/z, a za kwartał, za rok to się zmienia na korzystne.
Bardzo ważne, kto posiada te akcje
warren buffet / 2008-08-07 07:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w czasie hossy FF dobry niski
w czasie bessy nie dobry

i tak sie to toczy, gdy nastanie hossa spolki o niskim FF beda rozchwytywane

pozdro ;-)
nxh / 85.222.86.* / 2008-08-12 15:48

gdy nastanie hossa spolki o niskim FF beda rozchwytywane

pozdro ;-)


Gdy nastanie hossa,rozchwytywane beda wszystkie,jak zawsze.Ilu jest drobnych inwestorow,ktorzy w ogole wiedza,co to jest FF i gdzie tego szukac.
Hossa jest zawsze taka sama,z nowymi ludzmi i z wytarta memory.
prawiezaratustra / 2008-08-20 08:56 / _

Hossa jest zawsze taka sama,z nowymi ludzmi i z wytarta
memory.

Czy choć analitycy pozostają?
Paweł.Satalecki / 2008-08-07 08:57 / Analityk Money.pl
Witam,

Rozumiem, co ma Pan ma myśli, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, że TU Europa czy Dz Bank ruszą z kopyta;) Natomiast ciekawie pod tym względem wygląda Reinhold, gdzie są spore wahania +-10 proc.

Pozdrawiam!
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.225.* / 2008-08-07 09:48
Dz. Bank c/z 7,98, c/wk 110,56 > można kupić, jak będzie 5 razy tańszy
TU Europa c/z 3,60, c/wk 11,54 > przymierzać się do kupna jak będzie 2 razy tańszy
Natomiast Reinhold > spółka ciekawa, c/z 0,27 c/wk -0,01. Jedzie na stratach, ale niech tylko pokaże minimalne zyski to może być na niej przebitka 500% i więcej.
Life / 2008-08-07 21:53 / Tysiącznik na forum
Może masz rację.... Rainhold może być ciekawą propozycją
Ja obserwuję inną spółkę wieloparkietową: Orcogroup...
Ciągle w bardzo mocnym trędzie spadkowym. Ostatnia rekomendacja z bardzo niską ceną..... Ciekawe jak się obecnie c/z i c/wk kształtuje - sprawdzał ktoś?
kiepski / 2008-08-08 01:09 / portfel / Tysiącznik na forum
reinhold zeby sie nie obaliła jak jej spolki zalezne...

ORCo.... wiadomo developerka.. kredyty, proablemy z finansowaniem i obnizenie ratingu.. szkoda gadac..
Tak Mi Się Wydaje / 83.9.225.* / 2008-08-07 09:54
Proźba do p.Pawła Staleckiego, aby jako analityk ocenił: czy Reihold w przyszłości nie jest zagrożony jakimiś pertrubacjami finansowymi.
komuszek / 193.111.22.* / 2008-08-07 12:19
Tia, też jest inny sposób, można kupować sobie samemu akcje np. Taki Wandalex jak nic sie nie dzieje, to sam wizceprezes (współwłaściciel) Sławomir Bąkowski kupuje sobie parę akcji i patrzy czy mu kurs wzrośnie hihih.
sb / 213.158.196.* / 2008-08-16 00:43


2008-08-07 12:19:45 | 193.111.22.* | komuszek
Tia, też jest inny sposób, można kupować sobie
samemu akcje np. Taki Wandalex jak nic sie nie
dzieje, to sam wizceprezes (współwłaściciel)
Sławomir Bąkowski kupuje sobie parę akcji i patrzy
czy mu kurs wzrośnie hihih.

Niemalże każdy inwestor może stać się bądź przestać być współwłaścicielem każdej spółki notowanej na GPW w dowolnie wybranym momencie. Niemalże, bo za wyjątkiem osób, które praktycznie albo jedynie teoretycznie mają dostęp do wiedzy uznanej za tajemną. Regulator rynku zadbał o to by grupie inwestorów tzw. uprzywilejowanych nie tylko baczniej się przyglądać ale też w pewnym sensie związać ręce w dysponowaniu własnym kapitałem chociażby w okresach ochronnych np 14 dni przed publikacją wyników kwartalnych. To tak jakby posłom lub członkom administracji rządowej zakazać dokonywać transakcji w rodzimej walucie i na terenie własnego kraju na ileś dni przed uchwaleniem ustawy czy innej regulacji prawnej autorstwa organu w którym zasiadają. Ponadto nadal obowiązuje przepis o informowaniu opinii publicznej o transakcjach przekraczających łącznie wartość 5000 EURO dokonywanych przez członków władz spółek. Złoty jest rzeczywiście mocny ale nie jest to chyba kwota, która dokona przetasowań w notowaniach ( postrzeganiu) spółek o najmniejszej nawet kapitalizacji.
Tym sposobem jak sądzę duża grupa inwestorów zmuszona jest w imię jakichś wyższych wartości przeprowadzać transakcje w ograniczonym zakresie. Często ku strapieniu lub rozbawieniu zainteresowanych bądź niezorientowanych. Z drugiej strony zabrania się Spółkom (przynajmniej tym mniejszym) przekazywania za pośrednictwem Emitenta informacji o wydarzeniach w ich organizacji, jeśli nie kryją się za nimi znaczne wartości finansowe. Innymi słowy część informacji pochodzących ze spółek nie dociera do opinii publicznej nie z winy Zarządów lecz administracji giełdy, której nie podoba się ,że niektóre zdarzenia wartościowe marketingowo nie da się równie wysoko i równocześnie wyrazić złotowo.
lukaszwych, / 89.171.79.* / 2009-05-27 12:50
nie mam czasu sie odnosci do Pana posta ale powiem w skrócie ze krytykuje pan rozwiazania z którymi ja sie głeboko zgadzam i zastanawiam sie ze albo jest pan bezposrednio zainteresowany zeby te rzeczy nie istniały albo powinien Pan szerzej spojrzec na te kwestie.
a to porownanie

To tak jakby posłom lub
członkom administracji rządowej zakazać
dokonywać transakcji w rodzimej walucie i na
terenie własnego kraju na ileś dni przed
uchwaleniem ustawy czy innej regulacji prawnej
autorstwa organu w którym zasiadają

jest dla mnie śmieszne

. Często ku strapieniu lub rozbawieniu
zainteresowanych bądź niezorientowanych. Z
drugiej strony zabrania się Spółkom
(przynajmniej tym mniejszym) przekazywania za
pośrednictwem Emitenta informacji o
wydarzeniach w ich organizacji, jeśli nie
kryją się za nimi znaczne wartości finansowe.

a ta wypowiedz chyba swiadczy ze nie jest pan praktykiem na giełdzie, bo gbyby pan był to wiedzial by pan ze duzo spółek ktrorym zalezy z jakich powodów na kursie ich włanych akcji manipulowało róznego rodzaju danymi by podniesc walory takich spółei i wprowadzało by tym samym chaos. ja juz osbie wybrazam jak fon produkkowałby wspaniałe informacje 3 razy w tygodniu i pewnie podniósłby dzieki temu wartosc swoich walorow jeszcze 10 krotnie niz byly max. chyba pan nie widział co robiły niektore spółki zeby podniesc wartosc swoich akcji - co chwila tylko split i pp i wspaniałe plany dla nic nie wartych spólek byle by mozna drozej sprzedac.
dlatego gleboko sie nie zgadzam z tym co Pan napisal
mario333 / 83.27.128.* / 2008-08-20 20:22
CO SDYICIE PANOWIE O GROCLINIE
rellizzz / 79.188.246.* / 2008-09-25 14:44
duzo jest spółek których wartość księgowa jest duzo wyższa od rynkowej
jako przykład np.Relpol wartość księgowa powyżej 8zł a rynkowa w okolicach 3,70zł
FF wprawdzie wysokie bo prawie 64% ale ilosc akcji 9,5 mln co daje jakieś 5,5 mln akcji w wolnym obiegu
i takich spółek jest wiele dałem Relpol jako przykład
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy