Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Szczyty blisko, jednak nie ma kto ich zdobywać

GPW: Szczyty blisko, jednak nie ma kto ich zdobywać

Wyświetlaj:
łobi / 178.36.166.* / 2010-12-24 16:07
Radosnych Świąt narodzenia Bożego Dzieciątka życzę Forumowiczkom i Forumowiczom
http://www.youtube.com/watch?v=UA1e9Xgex34&feature=related
bebe / 2010-12-24 15:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
spełnienia marzeń i ZDROWIA...z okazji ŚWIĄT Bożego Narodzenia...-życze WSZYSTKIM...;-)
radości...
Golem 14 / 2010-12-24 15:24 / Bywalec forum
Merry Christmas dla wszystkich Forumowiczek i Forumowiczow portalu piniadze.pl:)

I specjalne pozdrowienia od Golema XVI:
http://www.youtube.com/watch?v=BxSnpEvu9Wk
rewq / 91.150.178.* / 2010-12-24 14:48
2009-03-25 11:23:44 | | janlew

Re: GPW: Potrzebne paliwo do wzrostów
Kończy się powoli acz widocznie kolejna hossa głupców. Takich mieliśmy już kilka w tej
bessie i żadna nie przetrwała (na WIG20: 3270-3900, 2720-3100, 2404-2700, 1471-1930 i obecna
1253 - ?).

Nie ma pod co dłużej rosnąć. Każdy naiwny widzi, że to sztuczne wzrosty samobójczo napędzane
wbrew trendowi w gospodarce (dzisiejsze załamanie w gospodarce japońskiej i najniższy
niemiecki IFO w histori) szybkim kapitałem spekuły. A kto naiwny i chętny do golenia
wskakuje do tego pociągu obłędu, który równie szybko co ruszył się wykolei. No bo jak może
istnieć hossa w kryzysie.

Fjuty na SP500 już ledwo zipią przy 800, sztucznie nadmuchany poziom, który zaraz padnie.
2009-03-19 17:58:37 | | janlew

A u nas zwała. Spekuła w USA próbuje fałszywie zagrać pod 800 pkt na SP500, co by nabrać na
jutro naiwnych na innych rynkach, ale coś to w tym momencie słabo im idzie, bo wskaźnik cały
czas jak sprężyna spada w dół tam gdzie każe mu trend. Hossa głupców wyczerpuje już swój
potencjał. Nie ma w sumie pod co grać, przecież nawet idiota wie, że tylko państwo bankrut
drukuje pieniądze, bo nic więcej już mu nie zostało. No i te dzisiejsze kolejne 600 tysięcy
bezrobotnych i spadek wskaźników wyprzedzających do -04. Recesja pogarsza się w
zastraszającym tempie i nie ma już pod co podrzucać zdechłym kotem. Ale nie zdziwiłbym się
jakby jeszcze dziś przy akompaniamencie łabędziego śpiewu ów kot podskoczył na chwilę ponad
800 pkt na SP. Taka zagrywka coś tam da na moment.

Na dolarjenie też już się kapnęli, że zdechły kot nie ma już jak podskakiwać. 93 to już
dawno nie widziałem.

Idzie kolejna zwałka jak nic.
rewq / 91.150.178.* / 2010-12-24 14:49
na S&p Jesteśmy ponad 50% wyżej pogratulować prognozy
amator1122 / 2010-12-25 22:58 / Tysiącznik na forum)
znawco pozycji, S dały zarobić :) buhaha
janlew / 2010-12-24 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum

na S&p Jesteśmy ponad 50% wyżej pogratulować prognozy


każdy tu wie co pisałem wczesną wiosną 2009 i ja się tego nie wstydzę ani nie udaje nieomylnego więc cytując to wyważasz jak zwykle otwarte drzwi

od lata 2009 prognozuję już trend prawidłowo, tj. 18 miesięcy o czym już zupełnie nie wspomniałeś bo jesteś tendencyjknym wrednym gnomem

natomiast zostałeś przeze mnie przekłuty baloniku rozdymany właśnie dlatego, że to ty wytykasz tu tylko błędy innym

a jak widać sam sadzisz byki
PPAolkaa / 87.205.67.* / 2010-12-24 15:00
ale co Ty Jan Lewy zawsze ma racje.... a jego narcyzm nigdy nie pozolił mu się przyznać do błędu...

jak kiedyś pisał jakieś prognozy to były głównie błędne..... hahah a teraz udaje, że w ogóle ich nie pisał... albo jeszcze lepiej, że wcale nic się nie da zaprognozować...

ale co można oczekiwać od kogoś. kto przewidział kryzys bankowy i przez całą besse trzymał bank.... trzymać akcje bo będą spadały to dopiero geniusz jakiego świat nie widział
janlew / 2010-12-24 23:30 / portfel / Tysiącznik na forum

ale co Ty Jan Lewy zawsze ma racje.... a jego narcyzm nigdy nie pozolił mu się
przyznać do błędu...


jak zwykle masz urojenia, taki twój już psi urok


jak kiedyś pisał jakieś prognozy to były głównie błędne..... hahah a teraz udaje,
że w ogóle ich nie pisał...


i znów masaz urojenia

od lata 2009 (1,5 roku temu) oficjalnie ogłosiłem rynek byka, podtrzymując to zdanie mimo piigs, grecji, dubaju i innych cholerstw., i jak widać moje prognozy sprawdzają się przez większość bytności na tym forum podczas gdy ty głosiłaś bessę od lata a rynek właśnie kończy rok na szczytach. i to jest twoja "nieomylność". ja przynajmniej nieomylnego nie udaję opierając się na zwykłych banalnych do bólu średnich o tak naprawdę niewielkiej skuteczności prognostycznej


ale co można oczekiwać od kogoś. kto przewidział kryzys bankowy i przez całą besse
trzymał bank.... trzymać akcje bo będą spadały to dopiero geniusz jakiego świat nie
widział


jesteś chora na urojenia do kwadratu

nikt nie przewidział kryzysu bankowego ani bessy 2008, do upadku lehmana wszyscy uważali, że to tylko przejściowe problemy i zwykła korekta i anale rozpisywali się jaka to piękna okazja do zakupów. dopiero po upadku lehmana coś zaczęło wszystkim w głowie świtać, że to bessa i jak indeksy osiągnęły dno to dotarło do wszystkich ostatecznie. od razu widać, że nie byłaś wtedy jeszcze na rynku skoro piszesz takie banialuki

a co do bre to nie będę tobie po raz kolejny głupia małolatko pisał jak to było bo i tak to olejesz

tak jak pjerdoliłaś tu tygodniami, że jestem jedynakiem, mimo, że ja się w tym samym czasie bujnie tu rozpisywałem o moim rodzeństwie

nic do ciebie nie dociera

masz swój bajkowy świat oddalony od świata realnego o miliony lat świetlnych i co zrobić
PPAolkaa / 77.253.131.* / 2010-12-25 16:09
nigdy nie opisywałam tu wskażników jakich używam, więc wysnówasz zbyt daleko idące wnioski.... średnich używam sporo... nawet je zmodyfikowałam, ale to nie ma nic do rzeczy.. każdy analityk techniczny stosuje jakieś i nie jest to nic nadzwyczajnego... jak widać sam masz urojenia do kwadratu

nikt nie przewidział kryzysu bankowego? np. Rogers przewidział i to tylko jednen z wielu...

skoro jedynym Twoim argumentem jest mój wiek.... coż mam powiedzieć.. mieczem wojujesz od miecza giniesz.... stary pryku powinnam napisać..... wszak wiadomo, że ludzie w starszym wieku są bierni, niechętni do zmian i nie odnoszą sukcesów, ani nie inwestują aktywnie bo są wypaleni i małokreatywni; statystycznie zarabiają na giełdzie ludzie przed 30stką
janlew / 2010-12-25 19:48 / portfel / Tysiącznik na forum

nigdy nie opisywałam tu wskażników jakich używam, więc wysnówasz zbyt daleko


znów kłamiesz, pisałaś jakich konkretnie średnich używasz


jak widać sam masz urojenia do kwadratu


nie mam żadnych urojeń, ty po prostu regularnie kłamiesz i kręcisz


nikt nie przewidział kryzysu bankowego? np. Rogers przewidział i to tylko
jednen z wielu...


nawet zepsuty zegar raz na dobę wskazuje poprawnie godzinę. prawda jest taka, że nikt tego nie wiedział wstecz. przed upadkiem lehmana i krachem w 2008 mówiono tylko o spowolnieniu gospodarczym a słowo bessa było uważane za nietakt


skoro jedynym Twoim argumentem jest mój wiek


bzdura, jest cała masa argumentów przeciwko tobie


stary pryku powinnam napisać.....
wszak wiadomo, że ludzie w starszym wieku są bierni, niechętni do zmian i
nie odnoszą sukcesów, ani nie inwestują aktywnie bo są wypaleni i
małokreatywni; statystycznie zarabiają na giełdzie ludzie przed 30stką


bzdury, buffett jest przed trzydziestką? wielu najlepszych inwestorów ze znanymi nazwiskami już dawno jest po 30-tce a te twoje statystyki to kolejna wyssana z palca bajka tak jak twe setki procent zysku na kontraktach w oparciu o zwykłe średnie

na kontraktach bankrutuje w ciągu roku 90% osób a ty jesteś w tej 90-tce choć łudzisz się, że jest inaczej. to są znane i jedyne prawdziwe statystyki w tej kwestii
PPAolkaa / 77.253.131.* / 2010-12-25 21:18
to przytocz mi post w którym opisuję jakich dokładnie średnich używam; nigdy tego nie opisywałam; ze zwykłych średnich nie używam żadnej;

widzę paranoja postępuje ..

faktycznie Rogers to zepsuty zegar... natomiast Ty jesteś barometrem któy wskazuje nieomulenie kierunek... i widzisz znów dotarliśmy do tego co zwykle jaki to Jan jest wspaniały... zwłaszcza z takim Rogersem... półgłupikiem...

o warrenie buffecie nie będę dyskutować , bo to już historia..... a Ty jesteś jego marną imitacją .. kiepscy epigonii nigdy nie przegonią prekursorów.. zresztą jego metoda nie jest odpowiedzią na czasy, w których żyjemy
janlew / 2010-12-25 22:37 / portfel / Tysiącznik na forum

to przytocz mi post w którym opisuję jakich dokładnie średnich używam;
nigdy tego nie opisywałam; ze zwykłych średnich nie używam żadnej;

widzę paranoja postępuje ..


zaloguj się się sikso to będę mógł cokolwiek cytować, bo na razie to piszesz wciąż jak jakiś troll nielogo i archiwum w ogóle cię nie trzyma

dobrze pamiętam co pisałaś, w przeciwieństwie do ciebie mam dobrą pamięć


o warrenie buffecie nie będę dyskutować , bo to już historia..... a Ty
jesteś jego marną imitacją .. kiepscy epigonii nigdy nie przegonią
prekursorów.. zresztą jego metoda nie jest odpowiedzią na czasy, w
których żyjemy


jasne, przemądrzała idiotka będąca rok na giełdzie wypowiada się o tym co na rynku się przestaje sprawdzać a co nie od dziesiątek lat. wyrocznia. tymczasem metoda buffetta po raz kolejny sprawdza się, jak zwykle kupił na dnie bessy a rynek wyżej i wyżej więc pjeprzysz jak zwykle. dużo mądrzejsi od ciebie to wymyślili więc nie filozofuj bo nawet nie masz pojęcia o czym wypowiadasz się

co dekadę przychodzą i odchodzą kolejni idioci, którzy mówią, że "tym razem będzie inaczej" a potem i tak jest dokładnie tak samo jak od 300 lat na rynkach i wszystko powtarza się jak w zegarku. a każdy psycholog inwestowania uważa zasadę "tym razem będzie inaczej" za największy błąd typowy dla giełdowych lamerów. a że jesteś wśród nich widać na kilometr
PPAolkaa / 77.253.131.* / 2010-12-25 23:00
to chyba masz sklerozę.... albo mnie z kimś mylisz

nigdy nie opisywałam ani wskażników, ani średnich jakich używam ; starość nie radość... albo za dużo pijesz; musiałąbym podać na nie wzór wg którego trzeba je obliczyć ponieważ nie ma ich w standatrowym oprogramowaniu; używam 15 średnich o różnych długościach i wielu wskażników

skoro mnie tak miło namaiwasz to się zaloguję

no na tym wykresie jasno widać jak działa metoda warrena BUFFeta.. jak jakaś marna jego imitacja ją stosuje to w odniesieniu do rynków amerykańskich to nawet nic nie zarabia... przez ostanie 20 lat na jakimkolwiek rynku amerykańskim dała nawet marne wyniki

http://stooq.pl/q/?s=djia&c=30y&t=l&a=lg&b=1

żle u CIebie i ze wzrokiem i ze znajmomością ludzkiej natury, kiepski z obserwator, że już nie wspomnę o jakimkolwiek obiektywizmie

widzę, że zupełnie brak Ci argumentów, zresztą jak w każdej dyskusji.. nadrabiasz jedynie u************** zawziętością.. ale przyszły rok pokaże że mylisz się całkowicie i wtedy schowasz głowę w piasek...,
janlew / 2010-12-28 19:16 / portfel / Tysiącznik na forum

no na tym wykresie jasno widać jak działa metoda warrena
BUFFeta.. jak jakaś marna jego imitacja ją stosuje to w
odniesieniu do rynków amerykańskich to nawet nic nie zarabia...
przez ostanie 20 lat na jakimkolwiek rynku amerykańskim dała
nawet marne wyniki

http://stooq.pl/q/?s=djia&c=30y&t=l&a=lg&b=1


powtarzasz jeszcze raz dokładnie ten sam nonsens, nic do ciebie jak zwykle nie dociera. buffett nie kupił dow jonesa 20 lat temu ani nie miał w tym okresie nawet żadnej spółki z tego indeksu (no może poza general electric). w ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz, nie rozumiesz ni w ząb strategii jaką krytykujesz a wymądrzasz się jakbyś pozjadała wszelkie rozumy. jak zwykle. po prostu jesteś zielona w tym temacie jak szczypiorek na wiosnę więc nawet nie będę się wysilał i tłumaczył takich związanych z tym zagadnień jak strategia skoncentowana, przewartościowanie, niedowartościowanie, dcf i inne

a co do samego wykresu jaki wkleiłaś (30 lat a nie 20) to nawet i on dałby w tym zaznaczonym okresie 1152% wzrostu co przy miliardach dolarów jakie buffett inwestuje dałoby niezłą stopę zwrotu nawet gdyby trzymał przez wszystkie bessy

nie każdy jest biedotą i nie każdy inwestuje marne tysiaki w kontrakty i liczy na miliony w kwartał, więc nie przyrównuj wszystkich do siebie
PPAolkaa / 81.219.202.* / 2010-12-28 20:45
na stooqu nie można przekleić opcji 20 lat można; zakres jest ustawiony automatycznie... można tylko 30 lub 10 albo mniej... a nawet na tym wykresie widać , ze indeksy a zatem spólki o dużej kapitalizacji nie osiagają nowych szczytów, natomiast dołki wypadają niżej

zatem bardziej prawdopodobne, że w kolejnych latach kolejne dna bess będą niżej. ale tego pojąć nie możesz

bufffet kupuje akcje uprzywilejowane i zupełnie na innych zasadach niż zwykły inwestor

tak wg tej strategii sprzedałeś w samym dołku Bre.. a resztę pewnie trzymałeś przez całą besse i tylko uśredniasz

biedotą to jesteś ty... dokupujesz po ziarenku i po wielu latach uzbierało Ci się zaledwie dwie setki w twojej najlepszej spółce...

nie wiesz jaką kasą obracam na ktr więc nie pyskuj... w każdym razie większą niż Ty

widać do dna bessy nie wiedziałeś nic o trendzie głównym i grałeś przeciw niemu... to widać sam jesteś zielony...choć to chyba nie odpowiednie określenie... bo właściwie to jesteś burakiem
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-12-30 20:04


na stooqu nie można przekleić opcji 20 lat można; zakres
jest ustawiony automatycznie... można tylko 30 lub 10
albo mniej... a nawet na tym wykresie widać , ze indeksy
a zatem spólki o dużej kapitalizacji nie osiagają nowych
szczytów, natomiast dołki wypadają niżej


bredzisz, na tym wykresie widać, że indeks urósł w tym czasie o 1152% a ty jesteś ślepa lub niepełnosprawna umysłowo i to też widać


zatem bardziej prawdopodobne, że w kolejnych latach
kolejne dna bess będą niżej. ale tego pojąć nie możesz


nie mogłem też pojąć twego bredzenia o bessie od sierpnia i jak widać rynek też nie mógł tego pojąć w tym samym czasie. już ci mówiłem - masz urojenia


bufffet kupuje akcje uprzywilejowane i zupełnie na
innych zasadach niż zwykły inwestor


bzdury, usłyszałaś, że dzwonią ale już kompletnie nie wiesz w którym kościele

coś liznęłaś z wierzchu i tyle. nawet nie masz 1% wiedzy o tym co robił ten inwestor a mądrzysz się o "nieskuteczności" jego strategii na pół internetu. ja natomiast mam tę wiedzę bo bardzo dokładnie przestudiowałem historię jego inwestowania a nawet portfel rok do roku i od razu widzę, że jesteś kompletnie zielona w tym temacie. zobaczyłem to zresztą już po tym jak wkleiłaś wykres dow jonesa za 20 lat myślą, że na tym polega inwestowanie wedle tej strategii co jest piramidalną bzdurą


tak wg tej strategii sprzedałeś w samym dołku Bre..


nie sprzedałem bre w samym dołku kretynko i pjerdolisz wciąż od rzeczy mimo, że tłumaczy ci się pewne rzeczy dziesiątki raz

y
a
resztę pewnie trzymałeś przez całą besse i tylko
uśredniasz


bzdury


biedotą to jesteś ty... dokupujesz po ziarenku i po
wielu latach uzbierało Ci się zaledwie dwie setki w
twojej najlepszej spółce...


mam 15 spółek i tylko w jednej ponad 200 setki więc znów pjerdolisz bzdury, bezustannie


nie wiesz jaką kasą obracam na ktr więc nie pyskuj... w
każdym razie większą niż Ty


fantazje biedoty są wielkie :-)


widać do dna bessy nie wiedziałeś nic o trendzie głównym
i grałeś przeciw niemu... to widać sam jesteś
zielony...


piszesz takie same bajki jak wtedy kiedy myślałaś, że buffett po prostu kupił dow jonesa 20 lat temu. żyjesz w świecie permanentnej fantazji
PPaolkaa / 77.253.129.* / 2010-12-30 21:53
w czasach gdy warren buffet zaczynał inwestować ta metoda byłą skuteczna, po wielu latach inwenwestowania i trzymania przybiosła imponujące efekty; Buffetowi Brawo zbalazł metodę odpowiednią do czasów w których żył...

Tobie marna imitacjo można jedynie współćzuć...... 2 ostatnie dekady pokazują iż ta metoda w obecnych czasach nie pozwala zarabiać, ponieważ bessy mają inną strukturę i przebieg jak 30 i 50 lat temu

kto trzymał akcje przez ostatnie 20 lat jest frajerem ,
http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_dow_jones/

zapewne potrzymasz wszystko jeszcze przez 20 lat i nawet stracisz na tym interesie

przecież twierdzisz, dobierałeś bre przez 10 lat nie kupiłęś wszystkiego w dołku tylko dobierałeś systemtycznie za groszaki.... i trzymałeś... no to policz sobie, że po 10 latach dokupując systematycznie to nawet straciłeś.....

dodatkowo kto jest bystry i sprzedał bre na szczycie hossy zarobił 3 razy tyle, kto trzymał jest burakiem

i teraz też kupujesz za groszaki, dokłądająć co miesiąc lub dwa po ziarenka... czyli obracasz zaledwie tysiącami....

te 2 setki jeśli je masz to zbierane przez 10 lat... nigdy nie pisałeś czy kupujesz w dołku bessy za 1000 zł czy za 100 tys... zatem tylko fantazjujesz sobie i bzdury gadasz

wymień co medodą buffeta trzymałbyś 30 lat i jeszcze uzasadnij na co ci ta kasa po 80 tce jeżeli w ogóle będzie

ALE BURAK I KŁAMCA......
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-12-31 12:25


w czasach gdy warren buffet zaczynał inwestować ta
metoda byłą skuteczna, po wielu latach inwenwestowania i
trzymania przybiosła imponujące efekty; Buffetowi Brawo
zbalazł metodę odpowiednią do czasów w których żył...


ta metoda była zawsze skuteczna kretynko i zawsze będzie bo jest ponadczasowa i opiera się nie niezmiennych czynnikach zarówno w naturze ludzkiej jak i ekonomii

a buffett stosował ją nie tylko w początkach swej kariery, ale do dziś, nawet teraz i od końca 2008 roku kupuje podług niej (jak widać znów nieźle wyczuł dno na giełdach), więc wciąż piszesz jakieś totalne nonsensy, wymądrzasz się o sprawach o jakich nie masz pojęcia

a historyjka "tym razem będzie inaczej" jest dla głupców, wiecznych tchórzy i looserów

pring wprost pisze o tym jako o jednym z największych błędów w psychologii inwestowania wśród tłumu na dnach koniunktur gospodarczych i dnach bess

więc jesteś tylko ciemną ulicą i tyle


Tobie marna imitacjo można jedynie współćzuć...... 2
ostatnie dekady pokazują iż ta metoda w obecnych czasach
nie pozwala zarabiać, ponieważ bessy mają inną strukturę
i przebieg jak 30 i 50 lat temu


brednie, niczego trakiego nie dowiodłaś, pomijając to, że jedyne co jesteś w stanie przeanalizować w swej głupocie to dow jones podczas gdy sytuacja poszczególnych akcji jest i może być zupełnie inna czego dowiódł właśnie buffett

i pomijając to, że bez względu na strukturę bess ta metoda zawsze pozwala kupić tanio i sprzedać drogo


kto trzymał akcje przez ostatnie 20 lat jest frajerem
,
http://www.money.pl/gielda/swiat/usa_dow_jones/


qrwa, znowu grasz tę samą melodię idiotko i znów nic do ciebie nie dociera?? kto mówi akurat o 20 latach kogo obchodzi dow? ile razy mam ci tłumaczyć tępoto, że piszesz kompletnie nie na temat

wpoiłaś sobie jedną idiotyczną ideę to tego swego łebka i nic poza tym nie kumasz

typowa blondynka


przecież twierdzisz, dobierałeś bre przez 10 lat nie
kupiłęś wszystkiego w dołku tylko dobierałeś
systemtycznie za groszaki.... i trzymałeś... no to
policz sobie, że po 10 latach dokupując systematycznie
to nawet straciłeś.....


qrwa, no nie mogę, co za debilka? gdzie pisałem, że 10 lat trzymałem??


i teraz też kupujesz za groszaki, dokłądająć co miesiąc
lub dwa po ziarenka... czyli obracasz zaledwie
tysiącami....


setki tysięcy składają się właśnie z tysiączków idiotko


te 2 setki jeśli je masz to zbierane przez 10 lat...
nigdy nie pisałeś czy kupujesz w dołku bessy za 1000 zł
czy za 100 tys... zatem tylko fantazjujesz sobie i
bzdury gadasz


pisałem masę rzeczy ale do ciebie nic nie trafia i to jest problem

tobie można nawet 10 razy tłumaczyć, że buffett nie kupił dow jonesa 20 lat temu ale i tak za 11 razem znów wkleisz ten sam wykres i napiszesz po raz n-ty to samo. jesteś typową blondynką z dowcipów


wymień co medodą buffeta trzymałbyś 30 lat i jeszcze
uzasadnij na co ci ta kasa po 80 tce jeżeli w ogóle
będzie


ko mówi o trzymaniu 30 lat? znów coś sobie uroiłaś


ALE BURAK I KŁAMCA......


typowa blondynka
PPaaolkaa / 77.253.136.* / 2011-01-01 18:05
nie ma czegoś co jest zawsze skuteczne baranie.. że jakaś metoda działa np przez 5o lat nie oznacza, że bęzie skuteczna przez następne 50; trzeba dostrzegać przemiany w których się uczestniczy i znależć metodę na miarę swoich czasów


a buffett stosował ją nie tylko w początkach swej
kariery, ale do dziś, nawet teraz i od końca 2008 roku
kupuje podług niej (jak widać znów nieźle wyczuł dno na
giełdach), więc wciąż piszesz jakieś totalne nonsensy,
wymądrzasz się o sprawach o jakich nie masz pojęcia


oczywiśćie BUffet skupuje pakiety większościowe, ma sporo głosów w radach nadzorczych i kieruje tymi spółkami, a także wie co się w nich dzieje od środka .
kto zrobił jak radził Buffet , kiedy radził kupować wbrew trendowi po pierwszej fali bessy jest naiwniakiem, kretynem lub biednym nieświadomym człowiekiem

Ty tak robiłeś i nawet mi tu próbowałeś wmówić, że opłaca się trzymać PKOBP bez względu na trend, co jest bzdurą


brednie, niczego trakiego nie dowiodłaś, pomijając to,
że jedyne co jesteś w stanie przeanalizować w swej
głupocie to dow jones podczas gdy sytuacja
poszczególnych akcji jest i może być zupełnie inna czego
dowiódł właśnie buffett


świetnie skoro ja nie dowiodłam to Ty dowiedź .. i podaj mi tu przykłady polskich np 20 spółek , ktore nie traciły podczas krachu i które opłacało się trzymać w "nieskończoność"

czy dowiem się wreszcie janie lewy zlewie polewie co zamierzasz trzymać i jak długo

jaka będzie spólka którą zamierzasz trzymać w 2011 i jaki będzie skład portfela, którym ponoć wykażesz, ze 2011 roku będziesz miał więcej zysków niż ja

jakie są społki które opłaca się trzymać bez względu na wszystko i jak długo

blondynką to może i jestem, ale nie aż taką ... jakieś konktety cioto bez własnych pomysłów i lalusiu bez odwagi i ikry a jedynie z urzedniczym uporem arogancją i chamstwem
janlew / 2011-01-01 22:22 / portfel / Tysiącznik na forum

nie ma czegoś co jest zawsze skuteczne baranie.. że
jakaś metoda działa np przez 5o lat nie oznacza, że
bęzie skuteczna przez następne 50; trzeba dostrzegać
przemiany w których się uczestniczy i znależć metodę na
miarę swoich czasów


powtórzę, choć i tak do ciebie nie dotrze bo jesteś tępa jak but:

"ta metoda była zawsze skuteczna kretynko i zawsze będzie
bo jest ponadczasowa i opiera się nie niezmiennych
czynnikach zarówno w naturze ludzkiej jak i ekonomii

a buffett stosował ją nie tylko w początkach swej
kariery, ale do dziś, nawet teraz i od końca 2008 roku
kupuje podług niej (jak widać znów nieźle wyczuł dno na
giełdach), więc wciąż piszesz jakieś totalne nonsensy,
wymądrzasz się o sprawach o jakich nie masz pojęcia

a historyjka "tym razem będzie inaczej" jest dla
głupców, wiecznych tchórzy i looserów

pring wprost pisze o tym jako o jednym z największych
błędów w psychologii inwestowania wśród tłumu na dnach
koniunktur gospodarczych i dnach bess

więc jesteś tylko ciemną ulicą i tyle"

koniec cytatu

obecnie, wbrew twoim bredniom, ta metoda znowu daje zyski czego dowodem jest to, że moje akcje kupione w 2009 roku są na solidnych plusach a po bessie 2008 rynki poszły do góry najmocniej od 80 lat. czyli jest po staremu a metoda to właśnie przewidująca znowu daje zarobić. i nie widzę powodu jej porzucać bo jakaś tępa blondynka nie rozumie co się dzieje


oczywiśćie BUffet skupuje pakiety większościowe, ma
sporo głosów w radach nadzorczych i kieruje tymi
spółkami, a także wie co się w nich dzieje od środka .
kto zrobił jak radził Buffet , kiedy radził kupować
wbrew trendowi po pierwszej fali bessy jest naiwniakiem,
kretynem lub biednym nieświadomym człowiekiem


wciąż bredzisz o rzeczach o jakich nie masz pojęcia i to jest kolejny dowód na to. buffet zaczął kupować i zalecał to innym po krachu w listopadzie 2008 (wcześniej nie miał akcji od 2007) i pamiętam nawet dokładny poziom na jakim sp500 był wtedy - 821 punktów. dziś ten sam wskaźnik jest już na 1260. po raz kolejny kupił więc przed dużymi wzrostami więc nie pitol, że ta metoda nie daje zarabiać. po prostu ty jesteś tak głupia, że nawet nie wiesz na czym ona polega co ta dyskusja dobitnie pokazała bo wklejanie dow jonesa za ostatnie 20 lat i twierdzenie, że na tym polega metoda graham buffett, jest wyrazem skrajnego idiotyzmu i ignorancji


Ty tak robiłeś i nawet mi tu próbowałeś wmówić, że
opłaca się trzymać PKOBP bez względu na trend, co jest
bzdurą


nadal nic nie kumasz blondynko, ale to już dla mnie normalka


świetnie skoro ja nie dowiodłam to Ty dowiedź .. i podaj
mi tu przykłady polskich np 20 spółek , ktore nie
traciły podczas krachu i które opłacało się trzymać w
"nieskończoność"


a kto mówi aż o 20 spółkach idiotko? znów widać, że nie rozumiesz tej moetody po tym co tu wypisujesz. podawałem już kiedyś polskie spółki spełniające kryteria buffetta, typu lpp, stalprodukt, mennica, eurocash, które dają od ponad dekady (poza eurocash, który jest notowany krócej) coraz większe zyski nawet gdyby trzymać je dwie ostatnie bessy. co krok znajdujemy dowody na to, że bredzisz


czy dowiem się wreszcie janie lewy zlewie polewie co
zamierzasz trzymać i jak długo

jakie są społki które opłaca się trzymać bez względu na
wszystko i jak długo


pisałem to już bardzo wyraźnie a ty to nawet cytowałaś dzisiaj w drugim wątku, więc znowu jesteś zakręcona


jaka będzie spólka którą zamierzasz trzymać w 2011 i
jaki będzie skład portfela, którym ponoć wykażesz, ze
2011 roku będziesz miał więcej zysków niż ja


skład mojego portfela widać obok mojego nicka

dziś go przepiszę do nowo utworzonego portfela na styczeń 01.01.2011

dla ciebie też zrobiłem liczydło w excelu na twe kontrakciki


jakieś
konktety cioto bez własnych pomysłów i lalusiu bez
odwagi i ikry a jedynie z urzedniczym uporem arogancją i
chamstwem


przykłady i konkrety daję cały czas


blondynką to może i jestem, ale nie aż taką ...


ha ha ha, to sobie zachowam :-)
janlew / 2011-01-01 23:03 / portfel / Tysiącznik na forum

skład mojego portfela widać obok mojego nicka

dziś go przepiszę do nowo utworzonego portfela na
styczeń 01.01.2011


choć w sumie nie ma po co tworzyć nowy, stary wystarczy i od niego będzie się od dziś dodawać lub odejmować dalszą stopę zwrotu, która summa summarum wynosi na dziś dzień tyle ile widać w załączniku (30,83%). ten wpis robię logo (kopiuję go również na pamiątkę), zostaje on w archiwum i będzie stanowił punkt wyjścia do liczenia stopy zwrotu na cały 2011 rok

będę również (jak robię to od prawie dwóch lat) ) relacjonował na forum logo co kupiłem lub sprzedałem bieżąco każdego dnia aby można było to zweryfikować przed faktem a nie PO. portfel na moneyu pomocniczo będzie służył do obliczenia sumarycznej stopy zwrotu z moich inwestycji

jak wspomniałem, zrobiłem też w excelu plik do liczenia sumarycznej stopy zwrotu z twoich kontrakcików. proszę się wreszcie zalogować i podawać na forum zajmowane i zamykane pozycje natychmiast po dokonaniu tego, a nie dopiero kilka dni/tygodni/miesięcy po fakcie. jeśli grasz średnioterminowo na kontraktach to przyjmujemy zasadę, że relacjonujesz zajętą lub zamkniętą pozycję najpóźniej w dniu w jakim tego dokonałaś ale nie później. nie wymagam od nikogo aby non stop siedział na forum i relacjonował właśnie zajmowane pozycje, choć dla ciebie nie stanowiłoby to chyba problemu bo widzę, że jesteś non stop tutaj w czasie sesji
PPAolkaa / 77.253.136.* / 2011-01-02 10:33

ta metoda była zawsze skuteczna kretynko i zawsze
będzie
bo jest ponadczasowa i opiera się nie niezmiennych
czynnikach zarówno w naturze ludzkiej jak i ekonomii


skoro zawsze była skuteczna to wymień przykłady spółek z polskiego rynku, które opłacało się trzymać w ostatniej bessie...
nawet stalproduktu nie opałcało siętrzymać.. kto sprzedał do przy szczytach jest mistrzem... kto trzyma jedynie zamroził kapitał
http://stooq.pl/q/?s=stp&c=3y&t=l&a=lg&b=1

z*********** zatem wymień kilka lub kilkanaście spółek, które będą w przyszłości zachowywały się jak STP

Warrenowi to może sięopłacało bo kupił koleje, którymi zarządza i czerpie zyski z posiadania tej spółki i w dupie ma wahanie cen akcji

i nie jest prawdą że buffet przewidział krach.. on uśrednia jak ty.. pamiętam bardzo dobrze jego wystąpienie u boku prezydenta z początków bessy.. po jej pierwszej fali jak mówił, że to nic takiego i że kupuje akcje



po raz kolejny kupił więc
przed dużymi wzrostami więc nie pitol, że ta metoda nie
daje zarabiać. po prostu ty jesteś tak głupia, że nawet
nie wiesz na czym ona polega co ta dyskusja dobitnie
pokazała bo wklejanie dow jonesa za ostatnie 20 lat i
twierdzenie, że na tym polega metoda graham buffett,
jest wyrazem skrajnego idiotyzmu i ignorancji

brednie... on dokupował.. a spółki tzw dobre fundamentalnie trzymał przez całą besse...

jest bzdurą iż w 2007 pozbył się akcji i kupił zgodnie z trendem; on te akcje ciągle trzyma, i jedynie dokupował po krachu....

jednak ty nie możesz zrobić jak buffet stary baranie, bo żeby stać się poważnym udziałowcem trzeba mieć miliony nie groszaki... i kto zrobił jak buffet np,. że trzymał pkobp przez całą besse , bez względy na trend, a jedynie z uwagi na to , że dana spółka jest dobra fundamentalnie wyszedł na tym dużo gorzej niż ten kto gra zgodnie z trendem

oczywiście dla buffeta, który obraca gigantyczną kasą 10 czy 15% stałego zysku przez lata to jest dobra metoda... jeżeli robi tak inwestor, który obraca groszakiami jak ty to do niczego nie dochodzi... i jest do marny zysk dla starych , małoambitnych, ludzi bez umiejętności

wkleiłam dow jonsa by pokazać co dzieje się od 20 lat ze spółkami o dużej kapitalizacji, które zachowują się jak indeksy głupi gnojku... (nigdzie nie napisałam że bufet ma identyczny portfel) i by pokazać co się dzieje i ile zarabiają takie stare barany jak ty na trzymaniu takich perełek jak pkobp


a kto mówi aż o 20 spółkach idiotko? znów widać, że nie
rozumiesz tej moetody po tym co tu wypisujesz. podawałem
już kiedyś polskie spółki spełniające kryteria buffetta,
typu lpp, stalprodukt, mennica, eurocash, które dają od
ponad dekady (poza eurocash, który jest notowany krócej)
coraz większe zyski nawet gdyby trzymać je dwie ostatnie
bessy. co krok znajdujemy dowody na to, że bredzisz


to co czyli zamierzesz trzymać cały kapitał w 5 i jedynie 5 spółek wyznaczasz jako spełniające twoje kryteria tak?

bardzo dobrze; tylko licz uczciwie (choć nie wiem czy będzie cię na to stać) nie tak, jak twój adorator 1122

obecenie zajęta pozycja to nadal L zakupione po 2660 i 2700 w czterech transakcjach; na warunki wymienione tu przez ciebie się zgadzam
janlew / 2011-01-02 13:04 / portfel / Tysiącznik na forum

skoro zawsze była skuteczna to wymień przykłady spółek z
polskiego rynku, które opłacało się trzymać w ostatniej
bessie...
nawet stalproduktu nie opałcało siętrzymać.. kto
sprzedał do przy szczytach jest mistrzem... kto trzyma
jedynie zamroził kapitał
http://stooq.pl/q/?s=stp&c=3y&t=l&a=lg&b=1


bredzisz, nie rozumiesz nawet co wklejasz, wystarczy spojrzeć na ten wykres aby zobaczyć, że kto kupił stalprodukt 10 lat temu zapłacił tylko 5 złotych za akcję (dziś stoją po 300 zeta) i mimo dwóch bess po drodze nadal ma na tej spółce 5900% zysku. w przyszłej hossie kurs przebije prawdopodobnie szczyty 2007 i będzie miał jeszcze większe zyski, zwłaszcza jeśli teraz dokupił. to jest właśnie inwestowanie długoterminowe w dobre spółki. kumasz coś z tego blondynko? obstawiam, że nie. a o sprzedawaniu na szczytach hossy, którą niby można było przewidzieć, to opowiadasz po prostu bajki bo doskonale pamiętam, że w 2007 nikt o sprzedawaniu nie mówił, common sense wtedy był taki, że to już nigdy nie spadnie i będzie tylko rosnąć, tak jak teraz common sense ulicy mówi, że obecne wzrosty to "fałszywka grubych"


z*********** zatem wymień kilka lub kilkanaście spółek,
które będą w przyszłości zachowywały się jak STP


nikt nie wie co będzie ale sądzę, że właśnie takie kursy jak pkobp, lotos, kghm, getin są skazane na taki długoterminiowy wzrost. wierzę w solidną kondycję firm jakie kupuję na podstawie fundamentalnych przesłanek o których nie ma sensu ci pisać, bo AF to dla ciebie i tak czarna magia


Warrenowi to może sięopłacało bo kupił koleje, którymi
zarządza i czerpie zyski z posiadania tej spółki i w
dupie ma wahanie cen akcji


od samego początku opowiadasz baśnie o strategii tego inwestora, widać, że znasz tylko strzępki informacji z onetu na których wznosisz ogromne gmachy fikcji


i nie jest prawdą że buffet przewidział krach.. on
uśrednia jak ty.. pamiętam bardzo dobrze jego
wystąpienie u boku prezydenta z początków bessy.. po jej
pierwszej fali jak mówił, że to nic takiego i że kupuje
akcje


buffett zawsze miał jakieś tam akcje, choćby swych holdingów, ale prawdziwe zakupy rozpoczął dopiero po krachu rozpoczętego od lehmana. było na ten temat wyraźne info z listopada 2008 więc znów coś źle zrozumiałaś, jak zwykle


brednie... on dokupował.. a spółki tzw dobre
fundamentalnie trzymał przez całą besse...


jak wyżej, sprawa nie jest tak prosta jak ci się wydaje

natomiast faktem jest, że praktykował trzymanie pewnych firm nawet kilkanaście lat, wbrew zestrachaniu takich chickenów jak ty i nieźle na tym zarobił. washington post kupiony w 1972 roku za 6 dolarów i sprzedany za około 800, podobnie inne tego typu inwestycje. tak się robi fortuny, które dla niecierpliwej kontraktowej biedoty zawsze będą tylko abstrakcją, podobnie jak strategie je dające


jednak ty nie możesz zrobić jak buffet stary baranie, bo
żeby stać się poważnym udziałowcem trzeba mieć miliony
nie groszaki...


a kto ci debilko powiedział, że strategia buffetta wymaga aby ktoś był wielkim udziałowcem???? pitolisz już do kwadratu. strategia buffett-graham nie wymaga określonych sum, jest po prostu uniwersalna, buffett zresztą zaczynał od groszaków i właśnie dzięki tej strategii zamienił je w fortunę. bycie udziałowcem jest dla niego po prostu koniecznością przy tak wielkim kapitale ale to wszsytko. wciąż wiesz, że dzwonią ale już nie wiesz w którym kościele. edukowanie twojego blondynkowatego rozumku to czysta strata czasu


i kto zrobił jak buffet np,. że trzymał
pkobp przez całą besse , bez względy na trend, a jedynie
z uwagi na to , że dana spółka jest dobra fundamentalnie
wyszedł na tym dużo gorzej niż ten kto gra zgodnie z
trendem


ale co to znaczy "wyszedł" idiotko??? jak ktoś zamierza być z tą firmą dłużej niż twoja jedna kontraktowa sesja to przejściowe spadki koniunktury są dla niego dobrą okazją do zwiększenia pakietu. poza tym jak ktoś kupił tę firmę na początku to nawet na dnie bessy nie był w plecy tylko co najwyżej wyszedł na zero. ale dobierając wtedy a nie sprzedając teraz jest na jeszcze większym plusie plus dywidendy jakie zgarnął. to jest właśnie długoterminowa strategia tak niepojęta dla grającej w ruletkę na kontraktach blondynki


oczywiście dla buffeta, który obraca gigantyczną kasą 10
czy 15% stałego zysku przez lata to jest dobra metoda...
jeżeli robi tak inwestor, który obraca groszakiami jak
ty to do niczego nie dochodzi... i jest do marny zysk
dla starych , małoambitnych, ludzi bez umiejętności


dzięki tej "małoambitnej" strategii jestem kilkaset tysięcy do przodu od początku inwestowania, zobaczymy kiedy ty zrobisz taki wynik na kontraktach, pewnie już w przyszłym roku :-)

mi to wystarczy, jestem na etapie, że nie muszę się już specjalnie więcej dorobić, rynek sam zrobi resztę niedługo. no ale ty musisz zrobić z gro
janlew / 2011-01-02 13:07 / portfel / Tysiącznik na forum
c.d.

mi to wystarczy, jestem na etapie, że nie muszę się już specjalnie więcej dorobić, rynek sam zrobi resztę niedługo. no ale ty musisz zrobić z groszy dużą kasę i dlatego siedzisz na kontraktach, tak jak rafcio, takich gości poznaję na kilometr, to typowe niecierpliwe zachowania biedoty, ta pazerność i agresywność, te wybrzydzanie, że trzeba długo czekać

na rynku najbardziej sprawdza się to co proste, skuteczne i pewne, ty jesteś wciąż na etapie wyobrażania sobie, że giełda to miejsce gdzie robi się setki procent na całym kapitale w kwartał na kontraktach. od razu widać, że jesteś świeżutka i zielona w te klocki, to po prostu widzi każdy z dłuższym stażem. gdyby istniał święty graal w istnienie którego wierzysz sam bym znalazł go dużo wcześniej, podobnie jak inni, bystrzejsji od jakiejś tam blondynki. ale jak widać nie istnieje, 90% kontraktowców bankrutuje po roku a jedyne strategie dające pewny i stabilny choć niespektakularny zysk to właśnie takie jak buffetta. reszta to ułuda w jaką wierzysz i przekonasz się o tym nie długo


wkleiłam dow jonsa by pokazać co dzieje się od 20 lat ze
spółkami o dużej kapitalizacji, które zachowują się jak
indeksy głupi gnojku...


bzdura za bzdurą, bredzisz, wystarczy spojrzeć choćby na wykres wal-martu, który w czasie bessy 2008 i potem był wyżej niż w szczytach hossy 2008. twoje pojęcie o giełdzie jest znikome, ignorancja typowa dla początkującego zieleniaka


(nigdzie nie napisałam że bufet
ma identyczny portfel) i by pokazać co się dzieje i ile
zarabiają takie stare barany jak ty na trzymaniu takich
perełek jak pkobp


nic nie pokazałaś, każde twoje zdanie bardzo łatwo obalić, jesteś zielona w tym temacie jak szczypiorek na wiosnę


to co czyli zamierzesz trzymać cały kapitał w 5 i
jedynie 5 spółek wyznaczasz jako spełniające twoje
kryteria tak?


nie kretynko, pokazałem ci tylko, że jest to jedna z opcji dla stosującego tą strategię, że jest wiele opcji, których zastosowanie obala twe idiotyczne wywody


obecenie zajęta pozycja to nadal L zakupione po 2660 i
2700 w czterech transakcjach; na warunki wymienione tu
przez ciebie się zgadzam


zakonotowane

zaloguj się przy podawaniu pozycji (poza tym nie musisz) to będzie łatwiej śledzić twą ekspozycję na rynek
PPAolkaa / 77.253.156.* / 2011-01-03 10:08

bredzisz, nie rozumiesz nawet co wklejasz, wystarczy
spojrzeć na ten wykres aby zobaczyć, że kto kupił
stalprodukt 10 lat temu zapłacił tylko 5 złotych za
akcję (dziś stoją po 300 zeta) i mimo dwóch bess po
drodze nadal ma na tej spółce 5900% zysku. w przyszłej
hossie kurs przebije prawdopodobnie szczyty 2007 i
będzie miał jeszcze większe zyski, zwłaszcza jeśli teraz
dokupił. to jest właśnie inwestowanie długoterminowe w
dobre spółki. kumasz coś z tego blondynko?


rozumiem, że kto sprzedał zgodnie z trendem zarobił nieporównywalnie więcej, tyle że nie nie jesteś w stanie tego pojąć

to w przyszłej hossie kus przebije czy nie te szczyty... w dupie mam twoje prawodopodobieństwo, pisz konkretnie przebije? a jeżeli tak to czemu nie masz go w portfelu skoro to taka świetna inwestycja? acha i kiedy do będzie?


nikt nie wie co będzie ale sądzę, że właśnie takie kursy
jak pkobp, lotos, kghm, getin są skazane na taki
długoterminiowy wzrost.


jak to nikt, przecież ty wiesz..... jak ktoś decyduje się trzymać takie kolosy wbrew trendowi to albo jest nieświdomy co robi albo jest kretynem


a kto ci debilko powiedział, że strategia buffetta
wymaga aby ktoś był wielkim udziałowcem????


a gdzie ja napisałam analfabeto, że tego wymaga? napisałam jedynie, że on robi tak obecnie i z tego powodu nie jest już wiarygodny, a jego inwestowanie nie opiera się na fundamentach tylko na tajnych informacjach...jest jednym z kolesi..


jak ktoś zamierza
być z tą firmą dłużej niż twoja jedna kontraktowa sesja
to przejściowe spadki koniunktury są dla niego dobrą
okazją do zwiększenia pakietu. poza tym jak ktoś kupił
tę firmę na początku to nawet na dnie bessy nie był w
plecy tylko co najwyżej wyszedł na zero


zawsze wiedziałam, że z umiejętnością czytania u ciebie nie jest najlepiej; zawsze podkreślałąm, że kupuję ktr średnioterminowo, a nie na 1 sesję...

jak ktoś wyszedł na zero to jest dupa nie inwestor....ale ciebie to zadwala z wiadomych powodów; a jak doliczy inflację to mu nawet minusy wyjdą...


dzięki tej "małoambitnej" strategii jestem kilkaset
tysięcy do przodu od początku inwestowania, zobaczymy
kiedy ty zrobisz taki wynik na kontraktach, pewnie już w
przyszłym roku :-)

postaram się w pierwszym kwartale 2011; uzyskałeś jedynie 30% to nawet w pierwszej transkakcji

do tego twój portfel nie jest prawdziwym obrazem inwestycji, no bo nie ma w nim bre sprzedanego w bardzo złym momencie i innych uśredniach papierów sprzed lat


mi to wystarczy, jestem na etapie, że nie muszę się już
specjalnie więcej dorobić, rynek sam zrobi resztę
niedługo. no ale ty musisz zrobić z groszy dużą kasę i
dlatego siedzisz na kontraktach


to tylko twoje fantazjie ..... jesteś inwestorem długoterminowym jak i cała ulica, bo mało umiesz a na ktr nie przetrwałbyś tygodnia; na ktr potrzeba znacznie większych umiejętności.. których nie posiadasz


na rynku najbardziej sprawdza się to co proste,
skuteczne i pewne, ty jesteś wciąż na etapie wyobrażania
sobie, że giełda to miejsce gdzie robi się setki procent
na całym kapitale w kwartał na kontraktach. od razu
widać, że jesteś świeżutka i zielona w te klocki, to po
prostu widzi każdy z dłuższym stażem. gdyby istniał
święty graal w istnienie którego wierzysz sam bym
znalazł go dużo wcześniej, podobnie jak inni,


gdyby istniał święty gral, to byś go nie zobaczył nawet gdbym postawiła ci go przed nosem, bo jesteś powolny, małospostrzegawczy, małokreatywny i całkowicie bierny, ach tak i nieprzeciętnie u********* ale to ponoć zaleta :) (twoja największa chyba)


bzdura za bzdurą, bredzisz, wystarczy spojrzeć choćby na
wykres wal-martu, który w czasie bessy 2008 i potem był
wyżej niż w szczytach hossy 2008.


supper, podaj podoby przykład z polskiego rynku a także wytupuj spółkę, która będzie się tak zachowywała w nastęnej bessie... po fakcie to widać wszytko potrafisz


nie kretynko, pokazałem ci tylko, że jest to jedna z
opcji dla stosującego tą strategię, że jest wiele opcji,
których zastosowanie obala twe idiotyczne wywody


pokazałeś jedynie, że jesteś starym durnym baranem i nic wiecej....
janlew / 2011-01-03 20:47 / portfel / Tysiącznik na forum

rozumiem, że kto sprzedał zgodnie z trendem zarobił
nieporównywalnie więcej, tyle że nie nie jesteś w stanie
tego pojąć


jasne, ty oczywiście byłabyś w stanie sprzedać idealnie na szczycie i wiedziałabyś że to szczyt przed faktem, genialna blondynka, he he

nawet jeśli ktoś sprzedałby na szczycie 2007 to potem i tak musiałby odkupić co wcześniej czy później kończy się próbami łapania górek i dołków i co chwila wychodzeniem z rynku czyli stratami. podczas gdy jakby trzymał i dokupywał w okresie dekoniunktury to zwiększałby tylko stopę zwrotu. to jest właśnie inwestowanie czego nie jesteś w stanie pojąć bo jesteś tylko narwaną hazardzistką od kontraktów


to w przyszłej hossie kus przebije czy nie te szczyty...
w dupie mam twoje prawodopodobieństwo, pisz konkretnie
przebije? a jeżeli tak to czemu nie masz go w portfelu
skoro to taka świetna inwestycja? acha i kiedy do
będzie?


nie mam go w portfelu gdyż już nie jest tani, rynek wyczuł dobrą spółkę. już po ptokach, teraz trzeba szukać takiej drugiej spółki i taniej

przebije coś tam? zadajesz głupie pytania, nikt nie wie co będzie na pewno


jak to nikt, przecież ty wiesz..... jak ktoś decyduje
się trzymać takie kolosy wbrew trendowi to albo jest
nieświdomy co robi albo jest kretynem


blondynką to jesteś ty i to wiemy

niecierpliwą biedotę łasą na jakiekolwiek szybkie zyski rozpoznaję na kilometr


a gdzie ja napisałam analfabeto, że tego wymaga?
napisałam jedynie, że on robi tak obecnie i z tego
powodu nie jest już wiarygodny, a jego inwestowanie nie
opiera się na fundamentach tylko na tajnych
informacjach...jest jednym z kolesi..


brednie - jeden przykład z brzegu który pokazuje, że jesteś zielona w temacie: buffett ma chińską spółkę w portfelu o nazwie petrochina. więc jakie "tajne informacje"? więc jaki "jeden z kolesi"? co krok się wykładasz w temacie i co krok wychodzi twoja ignorancja


postaram się w pierwszym kwartale 2011; uzyskałeś
jedynie 30% to nawet w pierwszej transkakcji

do tego twój portfel nie jest prawdziwym obrazem
inwestycji, no bo nie ma w nim bre sprzedanego w bardzo
złym momencie i innych uśredniach papierów sprzed lat


bre jest sprzedany więc jak ma być teraz w portfelu? oczywiście, że bre jest uwzględniony w tym portfelu ale nawet nie umiesz zczytać danych z niego

wtopa za wtopą blondynko, co chwila


to tylko twoje fantazjie ..... jesteś inwestorem
długoterminowym jak i cała ulica, bo mało umiesz a na
ktr nie przetrwałbyś tygodnia; na ktr potrzeba znacznie
większych umiejętności.. których nie posiadasz


może i trzeba większych umiejętności na kontraktach bo to kasyno, ale ciekaw jestem skąd te umiejętności ma mieć akurat taka głupota jak ty, przecież ty nawet nie rozumiesz ani co piszesz ani co czytasz a miałabyś niby posiąść świetego graala do jakiego dąży wielu utalentowanych traderów od lat. niezła bajka

a co do mojej strategii, to piękno tkwi w jej prostocie i skuteczności. rynek to nie popisówka, nie wiem kto ci takich bzdur naopowiadał, że tu trzeba uprawiać jakieś akrobacje cyrkowe. tu się stosuje pewne rzeczy, nawet jeśli są proste, bo tu się wkłada ciężkie pieniądze. od razu widać, że ich nie masz skoro dla ciebie to tylko ryzykowna zabawa z mnóstwem adrenaliny. ja nie mam zamiaru stawiać swych pieniędzy na jakieś brawurowe szarże tylko w imię tego żeby zaszpanować idiotom na forach


gdyby istniał święty gral, to byś go nie zobaczył nawet
gdbym postawiła ci go przed nosem, bo jesteś powolny,
małospostrzegawczy, małokreatywny i całkowicie bierny,
ach tak i nieprzeciętnie u********* ale to ponoć zaleta
:) (twoja największa chyba)


jesteś zielona i to widać co chwila. to właśnie bystrość i doświadczenie uczą tego, że nie istnieje święty graal. najwięksi traderzy wszechczasów zgodnie to podkreślają a ty jesteś tylko narwaną małolatą z niewielkim doświadczeniem. zielonych poznaję na kilometr. widziałem takich pełno, wszyscy są już bankrutami i najwięcej z nich było kontraktowcami. a poza tym na rynku bystrość nie ma zbyt wiele do rzeczy, dużo ważniejsze jest doświadczenie, cierpliwość, pokora i mądrość. to nie łapanie pcheł. masz bardzo potoczne i błędne wyobrażenie o rynkach, rodem z filmów sensacyjnych typu 'wall street'


bzdura za bzdurą, bredzisz, wystarczy spojrzeć choćby
na
wykres wal-martu, który w czasie bessy 2008 i potem był
wyżej niż w szczytach hossy 2008.


supper, podaj podoby przykład z polskiego rynku a także
wytupuj spółkę, która będzie się tak zachowywała w
nastęnej bessie... po fakcie to widać wszytko potrafisz


nie odwracaj krętaczko teraz kota ogonem na polskie spółki, wal mart był właśnie odpowiedzią na twoją brednię, że dow jones za 20 lat pokazuje koniunkturę na wszystkich spółkach i na portfelu buffetta "z automatu", co jest bzdurą jak widać

a z polskich spółek niewrażl
janlew / 2011-01-03 20:49 / portfel / Tysiącznik na forum
c.d.

a z polskich spółek niewrażliwe na bessę były choćby mennica, eurocash

znów poległaś


pokazałeś jedynie, że jesteś starym durnym baranem i nic
wiecej....


bzdura, poległaś na całej linii w tej dyskusji a rynek zniszczy cię bo nie masz ani inteligencji ani pokory

PS napisz czy stosujesz lewar na kontraktach i jaki, bo muszę to uwzględnić w pliku do liczenia
janlew / 2011-01-02 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
errata:

wystarczy spojrzeć choćby na
wykres wal-martu, który w czasie bessy 2008 i potem był
wyżej niż w szczytach hossy 2008*
-----------------------------------------------
oczywiście: hossy 2007
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-12-30 20:05

200 setki


errata:

200 tysi
Ciułacz / 2010-12-25 17:02 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
PPAolkaa witaj !
Nie wchodząc w wasze stare zatargi trochę sie zdziwiłem stwierdzeniem :
statystycznie zarabiają na giełdzie ludzie przed 30stką


Hm... w jakim przedziale czasowym ?
Piszesz statystycznie czyli na czymś się tam opierasz , można poznać źródło?
janlew / 2010-12-25 19:49 / portfel / Tysiącznik na forum
nie pytaj jej - zmyśliła to
PPAolkaa / 77.253.131.* / 2010-12-25 17:24
Witaj!
z badań socjoligocznych tak wynika, ktoś tu ostatnio je cytował, że ze statystyk wychdzi iż na giełdzie zarabiają głównie mężczyżni w wieku 25-30 lat

mogę poszukać ale nie teraz bo rodzina mnie mnie woła i zaraz mi się dostanie, że znów z przed komputerem siedzę...

pozdro
PPaolkaa / 87.205.67.* / 2010-12-24 14:30
"Dopóki ziemia kręci się,
dopóki jest tak, czy siak,
Panie, ofiaruj każdemu z nas,
czego mu w życiu brak:
Mędrcowi darować głowę racz,
tchórzowi dać konia chciej.
Sypnij grosza szczęściarzom
i mnie w opiece swej miej.

Dopóki ziemia kręci się,
o Panie, daj nam znak.
Władzy spragnionym uczyń,
by władza im poszła w smak.
Hojnych puść między żebraków,
niech się poczują lżej!
Daj Kainowi skruchę,
i mnie w opiece swej miej.

Ja wiem, że Ty wszystko możesz.,
wierzę w Twą moc i gest,
jak wierzy żołnierz zabity,
że w siódmym niebie jest.
Jak zmysł każdy chłonie z wiarą
Twój ledwie słyszalny głos,
tak wszyscy wierzymy w Ciebie,
nie wiedząc, co niesie los.

Panie zielonooki
mój Boże jedyny, spraw,
dopóki ziemia toczy się,
zdumiona obrotem spraw,
Dopóki czasu i prochu
wciąż jeszcze wystarczy jej,
daj nam każdemu po trochu.
i mnie w opiece swej miej!"

miłej wigilii i spełnienia
janlew / 2010-12-24 12:11 / portfel / Tysiącznik na forum
2010-10-12 10:53:07 | 91.150.178.* | rewq
jasne pogadamy w grudniu, stawiam że będziemy niżej niż teraz więc nici z L grubego

2010-10-15 16:39:26 | 91.150.178.* | rewq
A ja dalej obstaję że w grudniu będziemy niżej niż teraz
---------------------------------------------------------------------------

jesteśmy ponad 6% wyżej niż wtedy

pogratulować prognozy :))
janlew / 2010-12-24 12:02 / portfel / Tysiącznik na forum
2010-12-12 20:00:51 | | _Izyda
Re: GPW: Trudno liczyć na bicie rekordów
2010-04-27 16:17:04 | 83.19.129.* | janlew nielogo
parkuj w lotos na dłużej niż dt a nie pożałujesz

data !
:)))))))
----------------

ciekawe, że po twym drwiącym wpisie ostro poszedł na nowe szczyty w trendzie a i pewnie jeszcze dalej pójdzie bo właśnie w czwartek po sesji okazało się, że prócz rosjan interesują się też nim amerykanie

http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/amerykanskie;koncerny;zainteresowane;grupa;lotos,169,0,742313.html

śmiej się więcej - proszę :)))
dodge / 2010-12-24 10:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rodzinnych, spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim forumowiczom. Jednocześnie życzę szczęśliwego powrotu po świętach na parkiet z naładowanymi akumulatorami.
rafcio55 / 2010-12-23 21:49 / Tysiącznik na forum
napisać jedno zdanie o spadkach to psy momentalnie wychodzą z ukrycia aż piana im bucha z pysków tak brzechają ;)
rafcio55 / 2010-12-23 21:26 / Tysiącznik na forum
przed świętami jeszcze przydałoby się aby w USA mocno URWALI :) człowiek milej spędziłby te święta :)
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2010-12-23 21:40
przydałoby ci sie URWAĆ ten tówj głopi łeb, zawistny gnojku
rafcio55 / 2010-12-23 21:45 / Tysiącznik na forum
no już nie pień sie tak, odpoczywaj bo po świętach i tak oddasz cały swój kapitał na giełdzie, kolejny pit 8 ze stratą chłopaku, kiedy ty się nauczysz ciąć straty ;)
anonim_03 / 2010-12-23 21:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkiego Najlepszego, radonych Świąt
dal byków, widzwiedzi i marud :-))
rafcio55 / 2010-12-23 21:21 / Tysiącznik na forum
ale to URWIE niedługo :) przydałaby się taka sesja na 100pkt w dół :)
amigo2 / 2010-12-23 21:19
RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ŻYCZY WSZYSTKIM
a.migo2
rafcio55 / 2010-12-23 20:38 / Tysiącznik na forum
http://www.aaii.com/sentimentsurvey

no no 2/3 leszczy to byczki robi się coraz ciekawiej :)
kapssel / 2010-12-23 20:43 / portfel / Bywalec forum
burak jesteś, nic więcej tylko jeszcze o tym nie wiesz
rafcio55 / 2010-12-23 20:49 / Tysiącznik na forum
daj jeszcze jednego minusika mój kapselku ;))) jak tam dzisiaj samopoczucie?? znowu piszesz w czwartej osobie? :)
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2010-12-23 21:37
współczuję, nawet przeddzień wigili plujesz tu jadem i nienawiscią, az tak cie boli ze inni w tym roku zarobili a ty nic? tylko wklejałeś cały czas durne komentarze na forum, żałosne
rafcio55 / 2010-12-23 21:42 / Tysiącznik na forum
tak inni zarobili a ja nic, forum zarobionych, sam kapsel pewnie w tym roku z 200% wyciągnał, aaada 250% no i bywalec0700_1 okrągłe 500% zysku, też bym tak chciał :(
kapssel / 2010-12-23 22:28 / portfel / Bywalec forum
ty buraku ja straciłem, a ty buraku zarabiaj sr.am na to tylko nie bądź burakiem rozumiesz?
ręce opadają
dobranoc
rafcio55 / 2010-12-23 22:44 / Tysiącznik na forum
dobranoc kapselku odpoczywaj :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy