Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: To był tydzień dwóch wydarzeń

GPW: To był tydzień dwóch wydarzeń

Money.pl / 2014-01-31 17:13
Komentarze do wiadomości: GPW: To był tydzień dwóch wydarzeń.
Wyświetlaj:
ZT / 79.185.143.* / 2014-02-02 11:59
Analiza techniczna się sprawdza przypomnę formacja 5-0 na w20 tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 , która to doprowadziła do spadków, ale czy to już koniec? Niestety nie, giełda czasem porusza się fraktalnie i oto w obrębie ostatnich spadków utworzyła się kolejna nieco mniejsza formacja 5-0 tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=360&u=12045444 ,to oznacza że spadków nastąpi ciąg dalszy, chyba że w/w formacja zostanie zanegowana. Najśmieszniejsze jest to, że nie wiadomo kto kupował przez ostatnie 3 dni (fala CD), albowiem OFE powinny zaniżać kursy na 31 I, zagranica też nie bo PLN wyraźnie się osłabił. Wniosek jest taki, że nie da się analizować rynku logicznie tylko AT. No ale niektórzy np. Synonim uważają, że AT jest do kitu, a zanim powstała formacja 5-0 to poprzedziła ją formacja shark, która to świetnie przewidziała ostatnią falę wzrostową CD. A w ogóle to co tu się dzieje Synonim zniknął (może planuje nowy nick lub nowe strategie którymi to niebawem nas zaskoczy), Jakub dalej miota się w sukience żony Brygidy wstawiając logiczne stopy, a Albert bawi się pluszakami nie mogąc się doczekać upragnionej hossy wielopokoleniowej, Etermit z tablecika zadaje raz po raz swoje hamletowskie pytanie (krach today or not today), Kenio cały czas przypomina, że to już ten krach pompowany lewatywą coraz większych długów, nie no to w końcu bez zmian czyli wariatkowo.
synonim / 2014-02-02 13:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ale niektórzy np. Synonim uważają, że AT jest do kitu, a zanim powstała formacja 5-0 to poprzedziła ją formacja shark, która to świetnie przewidziała ostatnią falę wzrostową CD. A w ogóle to co tu się dzieje Synonim zniknął (może planuje nowy nick lub nowe strategie którymi to niebawem nas zaskoczy)


Nie wiem o czym ty mówisz, cały czas piszę i żadnego "nowego nicka" nie będzie

Natomiast jeśli chodzi o AT to podtrzymuję swoje zdanie - AT jest szukaniem regularności i powtarzalności tam gdzie ona NIE ISTNIEJE, czyli na giełdzie

Powtarzalność i regularność na giełdzie nie może istnieć z tej prostej przyczyny, że giełda nie jest autonomicznym zmechanizowanym tworem tylko czymś co reaguje żywo na czynniki zewnętrzne takie jak dane, nieprzewidziane okoliczności (patrz choćby ostatnie zaskakujące wydarzenia na rynkach wschodzących) itd. Przewidywanie tego nie ma żadnego sensu

Mózg ludzki zawsze szuka porządku i ładu, nawet w chaosie, ulegając złudzeniu, że rzeczywistość jest uporządkowana. No i dlatego powstało coś takiego jak Analiza Techniczna

Moje stanowisko w temacie AT wyraża najlepiej tekst nie mojego autorstwa, pod którym mógłbym się podpisać obiema rękami

http://10-procent-rocznie.blogspot.com/2010/06/dlaczego-analiza-techniczna-nie-dziaa.html
Eternit z Londynu / 188.30.204.* / 2014-02-02 14:13
synonim / 2014-02-01 19:22 / portfel / Tysiącznik na forum .

Fatalny styczeń na akcjach w USA w tym roku źle wróży na resztę roku bo od 1938 roku każdy styczeń na minusie bez wyjątku kończył się początkiem nowego rynku niedźwiedzia, dalszym spadkiem o 10% lub w najlepszym przypadku zerowym zwrotem z akcji w całym roku (tzw. płaski rok)

Trader's Almanac - every down January on the S&P 500 since 1938, without exception, has preceded a new or extended bear market, a 10% correction, or a flat year

-------------
Mózg ludzki zawsze szuka porządku i ładu, nawet w chaosie, ulegając złudzeniu, że rzeczywistość jest uporządkowana. No i dlatego powstało coś takiego jak Analiza Techniczna

==============

Sam sobie przeczysz
synonim ze smartfona / 5.172.252.* / 2014-02-02 15:45

Sam sobie przeczysz


Nie
ZT / 79.185.143.* / 2014-02-02 13:30

Nie wiem o czym ty mówisz, cały czas piszę

Rzeczywiście nie zauważyłem wątka "GPW: Szykuje się ostatnia sesja pod presją OFE", zwracam honor, ostatnio nie miałem wiele czasu.
ale jajaaa / 87.105.238.* / 2014-02-01 14:11
Parkiet Challenge 2009 Poznajmy nowych mistrzów Polski

28-05-2009, ostatnia aktualizacja 28-05-2009 00:01
Prześlij e-mailem Dodaj do:
Wydrukuj Wielkość tekstu: A A A

źródło: PARKIET
+ Zobacz więcej zdjęć
Redakcja poleca:
Poznaj nowych mistrzów inwestowania
Marta Kisielewska w kategorii Akcje i Krzysztof Piróg w kategorii Kontrakty terminowe to nowi Mistrzowie Polski Inwestorów. Zwycięzcy Parkiet Challenge 2009 otrzymają luksusowe samochody mazda CX-7.Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w obu rankingach również dostaną samochody: seat altea i seat leon.

Konkurs trwał trzy miesiące, od lutego do kwietnia, i zgromadził, mimo dużej niepewności na giełdzie, niemal 700 uczestników. Wielu z nich wypracowało imponujące zyski. Mistrzyni Polski na rynku akcji zarobiła 138 proc., mistrz Polski na rynku kontraktów – prawie 1100 proc. Zarobek, podobnie jak kapitał początkowy, pozostał własnością zawodników.
Dwudziestu najlepszych uczestników (zajmujących 10 pierwszych miejsc w kategorii Akcje i 10 w kategorii Kontrakty) otrzyma nagrody warte łącznie około 700 tys. zł, w tym: sześć wspomnianych samochodów, sprzęt elektroniczny najwyższej klasy czy vouchery na wycieczki zagraniczne.Dlaczego wyniki ogłaszamy dopiero teraz? Jest tylko jeden powód. Rywalizacja w Parkiet Challenge odbywa się nie w teorii, lecz na prawdziwym rynku, poprzez prawdziwe inwestycje – w najbardziej płynne akcje notowane na GPW lub kontrakty terminowe na WIG20. To ogromna zaleta – z rywalizacją łączą się wszystkie emocje, które towarzyszą na co dzień inwestorom giełdowym, ale i poważna odpowiedzialność.
Uczestnicy muszą przestrzegać wszystkich reguł, zarówno wynikających z regulaminu konkursu, jak i obowiązujących na rynku kapitałowym. A jak wiadomo, na prawdziwym rynku wszystko jest możliwe – także próby manipulacji notowaniami lub nieuczciwe praktyki. Jak zawsze, także i tym razem, czekaliśmy na wyjaśnienie wątpliwości, które dotyczyły transakcji niektórych uczestników Parkiet Challenge.
Ostatecznie dwie osoby, posługujące się nickami Alicja339 i Kamilos i znajdujące się przez długi czas w ścisłej czołówce rankingu Akcje, decyzją komisji konkursowej zostały wykluczone z rywalizacji. Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła nieprawidłowości przy zawieraniu przez nie transakcji i gromadzi materiał w tej sprawie. Z całą pewnością jednak znakomita większość uczestników mistrzostw nie ma sobie nic do zarzucenia. Wielu może być dumnych z osiągnięć.
PARKIET

SPECJALNIE DLA CANARY WHARFA CO W NIC NIE WIERZY , MOŻESZ SOBIE SPRAWDZIĆ INNE LATA
Etermit z tablecika / 83.26.54.* / 2014-01-31 22:05
Przepraszam ze jestem taki nachalny ale chcialem zapytac czy ten krach to juz jutro czy dopiero pojutrze???

p.s. az mam gazy z ekstazy, hehe :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sfiks. / 79.175.229.* / 2014-01-31 21:04
Dziwna sesja, ale to już historia. To jak zaczniemy w poniedziałek, będzie zależało między innymi od Indeksu PMI dla przemysłu wg CFLP w Chinach (publikują jutro)?!!! Inwestorzy wycofują pieniądze z rynków akcji gospodarek wschodzących najszybciej od 2011 roku - w minionym tygodniu wycofali 6,3 mld USD?!!! Od poniedziałku indeksy PMI w Europie!!! Może być ciekawie?!!!
polokoktowiec28 / 89.74.136.* / 2014-01-31 17:51
"nie mam mowy o tym, żeby państwo sięgnęło po pieniądze, które Polacy odkładali w OFE" wypowiedź z 11.06.2013
polokoktowiec28 / 89.74.136.* / 2014-01-31 17:44
Donald Tusk wczoraj mówił, że zmiany w OFE będą "stymulujące" dla rynków kapitałowych - 05.09.2013 r.
polokoktowiec28 / 89.74.136.* / 2014-01-31 17:40
Nie mogę znaleźć nigdzie w internecie wpisu, wypowiedzi Premiera Tuska, tak z przed 1,5 roku. Może ktoś znajdzie, dotyczyło to OFE. Nie będzie przyzwolenia aby władza sięgnęła po pieniądze ludzi zgromadzone w OFE. Jak wiemy stało się inaczej.
aspert / 83.30.58.* / 2014-01-31 17:13
Naa całym świecie giełdy dziś mocno dołują.
Słabiutkie od kilku miesięcy GPW nagle
zaczyna rosnąć. Przez dwa dni prawie 2% w górę.
Odpowiedź jest prosta bo blisko 3mld PLN nie chodzą piechotą.
31 stycznia jest bowiem dniem wyceny aktywów OFE i im notowania
wyższe tym więcej OFE muszą przekazać - szacunkowo grubo ponad 150mldPLN
Czyli kto kupuje:
-na pewno nie zagranica bo złotówka słabiutka
-na pewno nie OFE bo dzisiaj zależałoby im raczej na spadku
Czyli czy Skarb Państwa albo spółki mu podległe kupują?
Ingerencja jest nad wymiar widoczna bo to jest piątek (czwartek też) cudów.
Tylko czy to jest zgodne z prawem?
Jest to manipulowanie kursami wielu spółek na niespotykaną skalę.
KPW ani tym bardziej KNF tego nie wyjaśni bo należy do Skarbu Państwa.
Co będzie w poniedziałek i dalej ? To samo co po zawłaszczeniu OFE których
potencjał jest jednak słabiutki
bo logika podpowiada,że OFE co najmniej od dzisiaj powinny sprzedawać.
Od Tuska dostały pocałunek śmierci.
fric / 80.238.99.* / 2014-02-03 14:09
To chyba nie Skarb Państwa albo spółki mu podległe...
Forum_Romanum / 89.79.151.* / 2014-02-01 11:03
To jest wytłumaczenie. Potwierdzeniem będą spadki w przyszłym tyg. No chyba żeby dalej rosło pod prąd. Tylko żeby rosło ktuś musi kasę wyłożyć. Ciekawe kto to będzie bo na pewno nie ja. Ja mam kasę tylko na depozyt SSSSSSSSSSSSS!!!
fric / 80.238.99.* / 2014-01-31 20:56
To może być wytłumaczenie.
andrzejwojciech / 2014-01-31 19:08
Nie zawsze gra na spadki wychodzi na dobre dzisiaj ten dzień potwierdził
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy