Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: To jeszcze nie początek większej korekty

GPW: To jeszcze nie początek większej korekty

Money.pl / 2011-01-21 07:14
Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 23:05 / Tysiącznik na forum
Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz CBA powiedział na antenie Polsat News w programie "To był dzień", że gdyby zaproponowano mu start w wyborach parlamentarnych, rozważyłby taką propozycję. Agent Tomek dodał też, że nie wyklucza pozwu przeciw Weronice Marczuk.
-------------
Ma mój głos.
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 22:57 / Tysiącznik na forum
Hasła przyłączenia do Ukrainy ziem znajdujących się m.in. w Polsce padły we Lwowie, na wiecu poświęconym Dniu Jedności Ukrainy - poinformował lwowski portal internetowy Zaxid.net (czyt. zachid.net).

Znany z antypolskich poglądów były deputowany lwowskiej rady obwodowej Rostysław Nowożenec nawoływał do oderwania od sąsiednich państw terenów, które - jego zdaniem - są etnicznie ukraińskie. Wtórował mu Jurij Szuchewycz, syn komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), Romana Szuchewycza.

- Straciliśmy Łemkowszczyznę, Nadsanie, Chełmszczyznę i Podlasie, które weszły w skład Polski, oraz ziemię brzeską i Homelszczyznę, które znajdują się na Białorusi - mówił na wiecu Nowożenec.


W tym kontekście wymienił także należące do Rosji wschodnią Słobożańszczyznę i Kubań, oraz mołdawskie Naddniestrze i południową Bukowinę, która jest częścią Rumunii.

- Jedności kraju jeszcze nie osiągnęliśmy, lecz powinniśmy do niej dążyć - oświadczył Nowożenec.

- To prawda: jeszcze nie wszystkie etniczne ziemie (ukraińskie) zostały zebrane w całość. Do prawdziwej jedności dojdziemy, kiedy zbierzemy te ziemie, które znajdują się jeszcze poza granicami Ukrainy - powiedział Jurij Szuchewycz.

Nowożenec jest obecnie szefem fundacji Ukraina-Ruś, która wydała w 2010 roku przewodnik po ukraińskich miejscach w Polsce. Znalazło się w nim m.in. twierdzenie, że poeta Juliusz Słowacki i królowie Zygmunt August oraz Stanisław August Poniatowski byli Ukraińcami, a także że Kraków jest "staroukraińskim grodem".

Nowożenec wystąpił z inicjatywą, by stadion we Lwowie, który powstaje z myślą o organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę finałach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku nosił imię przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Stepana Bandery.

W 2009 roku, w odpowiedzi na odsłonięcie w Hucie Pieniackiej pomnika polskich mieszkańców tej wsi, zamordowanych 28 lutego 1944 roku przez ukraińskich policjantów w służbie niemieckiej i oddział UPA, Nowożenec był inicjatorem ustanowienia na Lwowszczyźnie pomnika ofiar "polskich szowinistów".

-------------------

Trzeba się jaknajszybciej dogadać z Rosją, Słowacją i Rumunią i przywrócić granice ukrainy z okresu międzywojennego. To pseudopaństwo już i tak zbyt długo jest na mapie.
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-22 19:13
jankrut z gestapo zarobił 30% w dwa lata a p************ się do wszyskich i chce ich uczyć!
Dwa lata temu naganiał na bessę a sam nabierał papieru pod korek!
janlew / 2011-01-22 23:06 / portfel / Tysiącznik na forum

jankrut z gestapo zarobił 30% w dwa lata


niezła stopa zwrotu na całości kapitału biorąc pod uwagę to, że mistrzowie rynku osiągają stopę zwrotu 15% rocznie

a ty ile już zarobiłaś na swych s-kach od dna bessy wywłoko?


Dwa lata temu naganiał na bessę a sam nabierał papieru pod korek!


bessa to najlepszy okres do nabierania
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 05:27

niezła stopa zwrotu na całości kapitału biorąc pod uwagę to, że mistrzowie rynku
osiągają stopę zwrotu 15% rocznie

średnio 15% debilu rocznie.
Kto powiedział, że biorę S szmato?
janlew / 2011-01-23 09:02 / portfel / Tysiącznik na forum

Kto powiedział, że biorę S szmato?


to pochwal się co bierzesz i ile zarabiasz koniobijco

no tak, zapomniałem, przecież koniobijca pluje na tych co mają akcje ale nie ma cywilnej odwagi wziąć s - klasyczny obraz nędzy i rozpaczy oraz paranoi
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:26
nie bede podawal sygnalow na ktr bo chcialbys jeszcze na nich zarobic
janlew / 2011-01-23 11:35 / portfel / Tysiącznik na forum
mam w dupie twe sygnały i twe ktr, zresztą idę o zakład o co zechcesz, że przesrasz na tej zabawie

zakładasz się?

blondynka już płynie i ty popłyniesz tak samo
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-22 19:40
w tym czasie WIG wzrost 100%. Amator z niego jak amator112233445566. Wybrał spolki na oslep i chwali się ze fundamenty ogladal.
janlew / 2011-01-22 23:12 / portfel / Tysiącznik na forum

w tym czasie WIG wzrost 100%


a jak można było kupić wig?

a twe eseczki pokopnały wig w tym czasie? pochwal się


Wybrał spolki na
oslep


brednie, nawet nie będę komentował
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 05:31

brednie, nawet nie będę komentował

slusznie bo sie okaze, ze cala besse trzymales pajacu
janlew / 2011-01-23 08:59 / portfel / Tysiącznik na forum

slusznie bo sie okaze, ze cala besse trzymales pajacu


twoje urojenia to nie rzeczywistość
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:19

twoje urojenia to nie rzeczywistość

dobrze ze jestes swiadomy swojego stanu psychicznego
janlew / 2011-01-23 11:21 / portfel / Tysiącznik na forum
nie nie nie, to twój stan psychiczny koniobijco
janlew / 2011-01-22 23:42 / portfel / Tysiącznik na forum
to ciekawe czemu ten mądrzący się koniobijca tego nie zrobił, he he he he

nie interesują mnie takie abstrakty jak wig, których absolutnie nie można przewidzieć, tylko konkretnie spółki, których kursy łatwiej przewidzieć

z czasem mogą pokonać cały dotychczasowy wzrost wig ale w sumie nie dbam o to
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 05:36
oponeo przekroczylo prog zwrotu W20 a ten z**** sie podnieca :D
janlew / 2011-01-23 09:20 / portfel / Tysiącznik na forum
oponeo jest w moim portfelu

wig20 nawet jak wróci do szczytów hossy 2007 to da łącznie stopę zwrotu 219%

i na tym koniec

tymczasem konstruując portfel akcji złożony z mocno niedowartościowanych spółek o wysokim potencjale zwrotu będzie można uzyskać wynik finalny na wyższym poziomie

no ale żeby to dostrzec trzeba mieć odrobinę wyobraźni a to nie jest cecha koniobijcy
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:21
co ty p*jerdolisz?
na wzroscie o 100% zarobiles 30 a marza ci sie tysiace procent? co za pajac z ciebie :)
janlew / 2011-01-23 11:23 / portfel / Tysiącznik na forum
to ty pjerdolisz

piszę o finalnych stopach zwrotu, wiele spółek dopiero ruszyło a wig20 jest już bliżej finału swych wzrostów niż dalej. nawet dziecko wie, że rynek nie rosnie równomiernie

ale skąd ty możesz o tym wiedzieć, przecież jedyne co potrafisz obserwować to wig20
alr ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:28
twoje spoleczki czekaja 2891 roku i wtedy urosna bo jestes inwerstorem dlugoterminowym i potrafisz przewidziec sytuacje
janlew / 2011-01-23 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum

czekaja 2891 roku


wciąż masz urojenia i nawet lekarz tu nie pomoże
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 05:29
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
janlew / 2011-01-23 09:10 / portfel / Tysiącznik na forum

co za down... jak kupic WIG20? nabrac spolek tworzacych jego trzon


nie pisałeś fjucie o wig20 tylko o "WIG", w którym jest zawarte kilkaset spółek

nawet nie potrafisz precyzyjnie się wysłowić koniobijco a rzucasz się jak weszka na grzebieniu


mozna przewidziec PKO a nie mozna wigu?


oczywiście, wig to abstrakt, który nie ma przypisanej żadnej wartości fundamentalnej, potrafi stać w boczniaku a poszczególne spółki w nim rosnąć i na odwrót
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:23
masz problem z tym biciem konia? uwazasz ze jak ty nagminnie to robisz to inni tez?
janlew / 2011-01-23 11:24 / portfel / Tysiącznik na forum
tov ty jesteś koniobijca a nie ja
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:29
nikt inny poza toba nie pisze o waleniu konia a mowia ze glodnemu chleb na mysli
janlew / 2011-01-23 11:33 / portfel / Tysiącznik na forum
no jak to, przecież ty o tym cały dzień dziś piszesz, więc pewnie trzepiesz równo zgodnie ze swoją logiką

koniobijca to tutaj powszechnie używane określenie na radiomaryjnego głupca i jego świtę
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:34
gdzie o tym pisze?

powszechnie używane

przez ciebie i ade
janlew / 2011-01-23 11:38 / portfel / Tysiącznik na forum

gdzie o tym pisze?


co chwila


masz problem z tym biciem konia? uwazasz ze jak ty nagminnie to
robisz to inni tez?



nikt inny poza toba nie pisze o waleniu konia a mowia ze
glodnemu chleb na mysli

--

przez ciebie i ade


i słusznie (i nie tylko przez nas)
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:40
twoim ulubionym haslem jest "koniobijca" wiec nie pitol ze ktos inny o tym pisze!
jest jeszcze amatorek do wielkiej trojcy
janlew / 2011-01-23 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
koniobijca to określenie nie wymyślone przeze mnie, używane swego czasu powszechnie i bardzo słusznie
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 23:46 / Tysiącznik na forum
A ja tam jednak wolę inwestować w WIG20 niż w konkretne spółki. PZU od kwartału spada, a to jest dobra spółka, ale banki wolą pompować KGHM do absurdalnych cen, pewnego dnai zrobią odwrotnie i to KGHM będzie spadał a PZU bedzie rosło.
janlew / 2011-01-23 11:14 / portfel / Tysiącznik na forum
to trzeba było kupić wczesniej kghm, sprzedać go i wejść teraz w PZU

poszczególne spółki mają lepsze stopy zwrotu niż sam wig20, sam kghm dał 800% zysku podczas gdy wig20 jedynie 123% w tym samym czasie

oczywiście mało kto pakuje wszystko w jedną spółkę, każdy ma portfel, którym trudniej pokonać wig z marszu, ale liczby pozostają liczbami
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:23
nie udzielaj rad mlocie bo sam nie umiales zarobic
janlew / 2011-01-23 11:29 / portfel / Tysiącznik na forum
nigdy w życiu nawet nie zobaczysz odsetka pieniędzy jakie już zarobiłem transwestyto

podczas gdy ty będziesz tylko mógł popyskować takim jak ja na takich forach z zawiści golcu

pochwal się koniobijco na czym ty zarobiłeś - stawiam na to, że masz tylko wtopy na s-kach

mam ci przypomnieć jak brałaś s-ki od dna bessy/
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:35
jak zwykle jankrut jak sie zaczyna motac to przypomina ze ma 200tys w pko
janlew / 2011-01-23 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
jak na razie sam sie motasz

a o 200k nic nie pisałem, znów masz urojenia, norma
alt crtl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:49
no to pisales o odsetku swoich zarobkow czyli od sztandarowego pko w ktorym masz 200 tys. nawet skrotow myslowych nie rozumiesz.
najlepsze ze taki tepy cham jak ty uroil sobie ze jest biznesmenem :D
janlew / 2011-01-23 11:54 / portfel / Tysiącznik na forum

no to pisales o odsetku swoich zarobkow czyli od
sztandarowego pko w ktorym masz 200 tys. nawet skrotow
myslowych nie rozumiesz


bredzisz

właśnie dlatego napisałem o odsetku zysków żeby nie wymienić konkretnej sumy a ty mi wciskasz, że napisałem o 200k tępaku


najlepsze ze taki tepy cham jak ty uroil sobie ze jest
biznesmenem :D


jesteś biedotą i musisz nienawidzić innych za swą biedę, w której pozostaniesz do końca zycia, mnie to nie dziwi, to typowa mentalność golców
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 12:11
gdzie ci wciskam ze tak napisales?

jesteś biedotą

dobrze ze jest internet gdzie mozesz napisac ze masz setki tysiecy i wlasny biznes i jednoczesnie po IP poznac sytuacje finansowa. Jakbym napisal, ze mam 750tys to bys powiedzial ze bredze ale jak ty piszesz ze masz ilestam to kazdy musi wierzyc. Debil z ciebie jakich malo.
janlew / 2011-01-23 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum

gdzie ci wciskam ze tak napisales?


"jak zwykle jankrut jak sie zaczyna motac to przypomina ze ma
200tys w pko"


dobrze ze jest internet gdzie mozesz napisac ze masz
setki tysiecy i wlasny biznes


ja piszę jak jest i mam gdzieś czy ktokolwiek mi wierzy, czy nie (i wcale nie pisałem, że mam biznes)

i jednoczesnie po IP
poznac sytuacje finansowa.Jakbym napisal, ze mam 750tys
to bys powiedzial ze bredze


biedotę rozpoznaję na kilometr po zawiści wobec tych, którym cokolwiek się udaje, to kwestia określonej mentalności i nie muszę mieć nawet wglądu na rachunek danego ancymona

gdybyś naprawdę miał pieniądze nie plułbyś tutaj na tych co mają jakieś akcje, zarabiają, coś im się udaje, to ponownie kwestia określonej mentalności: zamożni nie odczuwają zawiści wobec innych zamożnych, wiedziałbyś o tym gdybyś był jednym z nich ale jak widać nie wiesz i przez swe zachowanie od razu ujawniasz kim jesteś - golcem

mnie nigdy tu na przykład nie bolała zamożność Mietka, podczas gdy koniobijcy regularnie na niego plują, z bankrutem jarusiem debilkiem od arki i obligów na czele, który niemal czerwienieje z zawiści na widok wpisów Miecia

bogaci nie nienawidzą bogatych, to proste jak drut


ale jak ty piszesz ze masz
ilestam to kazdy musi wierzyc. Debil z ciebie jakich
malo.


sam jesteś debil

absolutnie nie interesuje mnie czy ktokolwiek tutaj mi wierzy, jest to dla mnie kompletnie nieistotne
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 12:57
baranie ty piszesz jak jest a inni maja urojenia?
mam 750tys i 3 mieszkania. Pisze jak jest i nie obchodzi mnie czy wierzysz. jak nie to znaczy ze twoje posty tez nie maja wiarygodnosci bo to tylko pisane w necie slowa.

pluje tylko na ciebie
janlew / 2011-01-23 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum

mam 750tys i 3 mieszkania


nienawidząc tych co mają akcje i zarabiają, ha ha ha

niezła bajeczka


jak nie to znaczy ze twoje
posty tez nie maja wiarygodnosci bo to tylko pisane w
necie slowa.


tylko ja nie pluję tu na tych co zarabiają, coś im sie udaje, mają akcje, nawet jak się z nimi nie zgadzam w czymś

i to nas różni, że jesteś biedny widać na kilometr po tym co piszesz i jak się zachowujesz (mentalność zawistnego biednego) a nie na podstawie tego czy ja wierzę w twoje deklaracje o stanie konta


pluje tylko na ciebie


dziś plujesz na mnie, jutro wymyślisz inny durny nick i będziesz pluł na kogoś innego kto ma akcje i zarabia

taki już smutny los koniobijcy, który zamiast zmienić swój los może tylko wciąż komuś zazdrościć i nienawidzić innych za sukces
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 13:09
nie niedawidze tych co maja akcje pacanie tylko ciebie

jankrut to golas i teraz dorabia sobie ideologie do tego co mysli bogaty a co biedny
smieszny jestes i dobrze ze sie udzielasz na forum to ludzie maja dobry ubaw


jankrut 200tys w PKO
niezla bajeczka ha ha ha
janlew / 2011-01-23 13:11 / portfel / Tysiącznik na forum

jankrut 200tys w PKO
niezla bajeczka ha ha ha


boli cię to bardzo biedoto, prawda?
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 13:23
wcale
co to jest przy moich 750tys?
idz juz do smietnika po obiad
janlew / 2011-01-23 13:37 / portfel / Tysiącznik na forum
boli cię boli i dlatego tak to negujesz

typowe zachowania biedoty, zanegować sukces innych aby wytłumaczyć sobie swoje porażki
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 13:47
jankrut psycholog :D
janlew / 2011-01-23 13:53 / portfel / Tysiącznik na forum
a te 750k to pewnie na kontraktach machnąłeś, he he he

stajesz do konkursu jak paolka i na podstawie pozycji podawanych przed faktem udowodnisz, że mogłeś to zrobić?
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 14:00
750 tysiecy to dorobek mojego zawodowego zycia. Czesc z tego to spadek jaki otrzymalem.
nie staje bo nie bede wchodzil na forum zeby podawac sygnaly. Pisze tu raz na dlugi okres czasu i nie zamierzam tego zmieniac
janlew / 2011-01-23 14:12 / portfel / Tysiącznik na forum

nie staje bo nie bede wchodzil na forum zeby podawac
sygnaly


ale żeby opowiadać bajki to będziesz wchodził, jasna sprawa

nie stajesz, skoro więc nie chcesz uwiarygodnić choć trochę swych bajek to tym gorzej dla ciebie
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 14:16

ale żeby opowiadać bajki to będziesz wchodził, jasna
sprawa

nie bede. moj ostatni post byl w listopadzie. sprawdz wpisujac w google alt ctrl money. IP jest takie samo jak dzis
janlew / 2011-01-23 14:39 / portfel / Tysiącznik na forum
nie potrzebuję tego sprawdzać, rozpoznaję na kilometr ten styl jak grafolog i nie potrzebuję nawet podpisu

dziś masz kontrakty, 750k i 3 mieszkania, wczoraj byłeś mega zarobiony na cityinter dzięki arkuszowi zleceń z milionem obrotu a jutro pewnie będziesz już bogiem wszechmogącym

te same jedyne w swoim rodzaju zachowania i styl tylko bajdy za każdym razem inne
janlew / 2011-01-23 11:15 / portfel / Tysiącznik na forum
a co do PZU to nie wróżę im spektakularnych wzrostów

to spółka defensywna i już dość droga a takie nie są generałami hossy

kghm został generałem bo jest benchmarkiem bijącej rekordy wszechczasów miedzi

ot co
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-22 19:14
teraz nagania na wzrosty to pewnie sprzedał !
łobi / 178.36.176.* / 2011-01-22 19:58
Jankrut, to zawodowy naganiacz od prania mózgów, szczególnie wyszkolony w zakresie nowomowy, nie potrafiący odnieść się do przedstawianych konkretnych danych, bo są one nie do podważenia, więc brak argumentów zastępujący wyzwiskami, wyśmiewaniem, rozsiewający różne swoje mity, zaklęcia i pobożne życzenia, że musi teraz coś być, bo kiedyś było, straszący, że teraz po prawie dwóch latach chorego wzrostu bez żadnych fundamentów (sztucznie nakręcanego pompowaniem pustego pieniądza, co nie przyniosło żadnych efektów poza wzrostem długów nie do spłacenia, bezrobocia i inflacji), nie jesteśmy na górce, tylko w dołku i innych podobnych nonsensów, w które sam nie wierzy, ale szuka naiwnych, którym te majaczenia chce sprzedać, zgodnie z teorią większego głupca...
janlew / 2011-01-22 23:14 / portfel / Tysiącznik na forum
ten sam bełkot koniobijcy od dwóch lat a rynek już prawie na 3000

a w usa to już prawie na szczytach wszechczasów i aż strach pomyśleć gdzie będzie jak skończy się kryzys

a koniobicja wciąz w czarnej dupie

i nawet nie ma tu co komentować
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 05:34
jakiś kompleks? walisz konia codziennie z mysla, ze inni to robia?
Jestes j*ebany c*** bo nawet nie wiesz co to kryzys
janlew / 2011-01-23 09:23 / portfel / Tysiącznik na forum

jakiś kompleks? walisz konia codziennie z mysla, ze inni to robia?


twoje urojenia to nie rzeczywistość


Jestes j*ebany c*** bo nawet nie wiesz co to kryzys


tak, tak, bez akcji siedzisz i dupą trzęsiesz - widać na kilometr
Longterm / 2011-01-22 11:01 / Mostek Zwyciężymy!
Jankrut, ja oczywiście nie chcę już dłużej wdawać się w dyskusje i tym bardziej przekonywać o wyższości Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem ale muszę jednak wyjaśnić Ci że moje prognozy nie stanowią systemu do stosowania ani na kontraktach ani w handlu akcjami. To jest po prostu zabawa - próba typowania jak rynek będzie się poruszał przez najbliższe 5 dni. Można traktować to jako wstępny raport zawierający krótkie podsumowanie tego co wydarzyło się najważniejszego na parkietach i założeń tego co może się z największym prawdopodobieństwem zdarzyć. Dobrze jest mieć taki wstępny plan i mieć napisany jakiś główny scenariusz. Potem w zależności od przebiegu zdarzeń oczywiście nie należy się twardo tego scenariusza trzymać co też często czynie u mnie na blogu w codziennych komentarzach. Także podkreślam jeszcze raz - choć nie przyszło mi nigdy do głowy że będę to musiał komukolwiek tłumaczyć - to nie jest zalecenie, rekomendacja - to jest wstępne założenie powstające w niedzielę wieczorem i jeśli się sprawdzi toi super ale jeśli sytuacja nie idzie zgodnie z planem to ja się na rynek nie obrażam tylko weryfikuje zajmowaną pozycję. To tyle o koncepcji samego bloga i moich prognoz. Wiem jedno - wykonuje dobrą robotę bo jestem wielu ludziom potrzebny - piszą do mnie prywatne emaile z podziękowaniami za moją pracę, dziękują za moją pracę i za możliwość cotygodniowej lektury. Czyli że jednak można podchodzić do tego trochę inaczej niż Ty...

Teraz jeszcze chciałem się odnieść do zarzutów że niby nie wiem że "Buffett nie lubi kopali" odnośnie KGHM..OK jest takie powiedzenie ale już chyba ropę polubił a to też surowiec może nie kopalniany ale wydobywany z pod ziemii - w 2008 roku Berkshire Buffetta stało się największym udziałowcem paliwowego giganta Conoco Phillips. Niestety Buffett wchodził na absolutnej górce ropy i bardzo blisko górki na akcjach generalnie - na kilka miesięcy przed Lehmanem...i co? wtopił grube miliardy a mógł przeznaczyć je na fundację Billa i Melindy Gatesów...kupił kierując się swoimi wycenami ale nie brał pod uwagę timingu na ropie oraz na akcjach i realnie stracił...Do czego dążę - nie ma najlpeszej strategii i nie ma co się z niczyjej strategii śmiać bo ja powtarzam każdemu - nawet jak grasz na fazy księżyca to jeśli zarabiasz kasę to jest to dobra strategia...i to by było na tyle...

pozdrawiam i zapraszam wszystkich zainteresowanych na mojego bloga

www.longterm.bblog.pl
Longterm / 2011-01-22 11:11 / Mostek Zwyciężymy!
PS: Hossę oficjalnie ogłosiłem nie przy 2800 jak piszesz tendencyjnie ale przy 2500. Pomyliłeś się o 300 punktów ale dla takiego inwestora długoterminowego jak Ty to pikuś przecież:))
janlew / 2011-01-22 23:44 / portfel / Tysiącznik na forum
hossę to ty kolego oficjalnie ogłosisz dopiero jak przestaniesz zmieniać co 5 minut zdanie przestawiając się z hossy na bessę, co robisz po dziś dzień
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 00:24 / Tysiącznik na forum
Kredyty stały się dostępne, więc Polacy zaczęli kupować nowe mieszkania. Do tego ich ceny spadają - informuje "Gazeta Wyborcza".


Dzieje się tak, bo na rynku jest jeszcze spora nadwyżka mieszkań zaczętych w okresie boomu, a deweloperzy budują już kolejne. Jak podał GUS, w ubiegłym roku zaczęli ok. 63 tys., czyli aż o 42 proc. więcej niż rok wcześniej. Ponadto na rynek wracają mieszkania w inwestycjach zamrożonych w czasie kryzysu.

Tak dużej podaży nowych mieszkań nie było nawet w rekordowych latach 2007-08. A ponieważ deweloperzy obniżyli ceny, w biurach sprzedaży znów pojawili się klienci.

---------------

A jak się nadwyżka skończy to ceny pójdą w górę a developerzy znowu będa sprzedawaćdziurę w ziemi PKC.
łobi / 178.36.157.* / 2011-01-22 11:54
Czy Ty nie rozumiesz, co z tego wynika? Nabudowali mieszkań, bo uwierzyli w jankrutowe bujdy na resorach o drugiej Irlandii, która się akurat sprawdziła i zostali z towarem, więc muszą teraz naganiać frajerów kolesiom, którzy dają im zarobić na reklamach, dokładnie jak oszołom jankrut odwala tę robotę tutaj, do spółki amatorem łatwego zarobku...
wszystko zle / 83.26.228.* / 2011-01-22 13:38
gdyby nie schizofrenia nie musialbys naganiac za darmo


Widziałem jakiegoś uciekającego z dzidą...

nie placz, przeciez jej nie uzywales
anonim_03 / 2011-01-22 00:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

.nie zapomnę jak Apple straciło połowę swojej kapitalizacji praktycznie bez powodu a to jest gwiazda ostatnich lat w skali światowej..

dobra spółka może w bessie ztracić z 50%. Ale złe tracą 80%, 90%, 99% ...
to nie było całkiem bez powodu. Z jednej strony Apple jest już ciężką spółką ważną w indexie, z dugiej był wtedy zakaz szortowania banków (więc index można było ustawiać Applem) po trzecie w tym czasie był fatalny PR w kwestii żywotności prezesa. Apple zaprzeczało, że jest to coś poważnego, a była to transplantacja wątroby.
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 00:13 / Tysiącznik na forum
Apple to sieć, który po śmierci Jobsa wróci na swoje miejsce.
anonim_03 / 2011-01-22 00:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozwiązanie konkursu

autor tego tekstu
http://www.rp.pl/artykul/597595_Morawiecki--Cien-Katynia.html

ma "przypadkiem" to samo nazwisko co prezes BZ WBK
Inwestorzy z Jerozolimy / 77.254.207.* / 2011-01-21 23:23
No, zapakowalim się w Portugal po pachy w tym tygodniu. Co było robić..... Lokalne goje zapatrzone w wolne media puściły tanio.....
Od poniedziałku wracamy do Łorsoł, tam nas potrzebują.
Eternit z Azbestu / 2011-01-21 23:45 / Tysiącznik na forum
Chyba raczej leszcz z Krakowa
Longterm / 2011-01-21 20:26 / Mostek Zwyciężymy!
Chyba wszyscy cieszą się że mamy już za sobą ciężki tydzień w Warszawie...jankrut może tego nie rozumie i nigdy nie pojmie bo tego w książkach nie uczą ale ja prognozuję giełdę każdego tygodnia...kolejna prognoza na przyszły tydzień uważam że będzie najbardziej istotna ze wszystkich jakie dotychczas napisałem...czy będziemy łamać się ku głębszej korekcie czy może zdołamy uporać się z przejściowymi problemami i pojedziemy na 2950?

www.longterm.bblog.pl
Eternit z Azbestu / 2011-01-21 23:48 / Tysiącznik na forum

kolejna prognoza na przyszły tydzień uważam że będzie najbardziej istotna ze wszystkich

a przynajmniej najistotniejsza od zeszłego tygodnia ;>
janlew / 2011-01-21 22:06 / portfel / Tysiącznik na forum

ja prognozuję giełdę
każdego tygodnia...


z wiadomym skutkiem - ujemna stopa zwrotu w skali rocznej :-)

Loniu, może zrobić ci taki pliczek do liczenia ogólnej stopy zwrotu w excelu jak dla blondynki? będziemy mieli dokładne zorientowanie co do rozmiarów tego minusa :-))
janlew / 2011-01-23 13:55 / portfel / Tysiącznik na forum

Loniu, może zrobić ci taki pliczek do liczenia ogólnej stopy zwrotu w excelu jak dla
blondynki? będziemy mieli dokładne zorientowanie co do rozmiarów tego minusa :-))


jak powiedziałem, tak zrobiłem - aktualnie masz łączną stratę 10,88% na podstawie wszystkich swoich prognoz podawanych od od początku 2010 do dziś

no i na co ci ten timing?

i będę liczyć dalej, cały obecny rok a może i przyszły, co ty na to?
Longterm / 2011-01-21 22:34 / Mostek Zwyciężymy!
janlew czy zdajesz sobie sprawę że to jest mój pierwszy rok prognoz? to jest mój debiutancki rok...czy pamiętasz pierwszy rok kariery Małysza? Po kilku nieudanych latach już miał odkładać narty i był w głębokiej depresji..gdyby wtedy się poddał nie mielibyśmy wielokrotnego zdobywcy pucharu świata...ja nie jestem zadowolony z tego pierwszego debiutanckiego roku ale jakbyś był obiektywny to byś zauważył że chociażby pierwsza prognoza w połowie stycznia rok temu okazała się spektakularnym sukcesem...ludzie wpisywali pochwalne komentarze co w necie uwierz mi jest niezwykłą rzadkością bo tu panuje jakaś jedna wielka zawiść. przewidziałem zwałę związaną z Grecją w styczniu/lutym 2010, potem przewidziałem idealnie odbicie po niej po odbiciu od 1044 na S&P...owszem przegrałem bitwę kiedy przedwcześnie ogłosiłem hossę po tej korekcie i zaraz potem był słynny flash crash i znowu zawitało widmo porażki...znów wielu śmiało się że Longterm jest antywskaźnikiem ale jak widzisz zupełnie mnie to nie wzruszyło...nie było to w stanie złamać mojej determinacji do dalszego zmagania się z rynkiem. Potem udało mi się odczytać idealnie korektę w sierpniu a od połowy września oficjalnie przeszedłem do obozu byków i oficjalnie złożyłem broń...przyznałem rację Tobie, anonimowi i wielu innym którzy już w 2009 zidentyfikowali sytuację i twierdzili że jest hossa...nie wiem czy po prostu mieliście więcej szczęścia niż rozumu ale powiedzmy że ja jestem pilotem który nie ląduje we mgle...ja potrzebowałem twardych danych i potwierdzenia tego że ta hossa faktycznie jest...i przyznałem wam zwyczajnie rację - tak mamy hossę i nie uważam tego za jakąś moją porażkę...po prostu zaakceptowałem rzeczywistość w jakiej się znajduję. Nie mam z tym żadnego problemu janlewie. Ja chyba jednak w opdróznieniu do Ciebie mam w sobie bardzo dużo samokrytyki i ja bardzo cieszę się że ktoś wytyka mi błędy bo bardzo wiem że jestem niedoskonały...szkoda że zupełnie nie dostrzegasz pracy jaką ja wykonuję...możesz niekiedy zachlać w weekend, nie chcę Ci się w weekend ślęczeć nad wykresami, albo zwyczajnie nie masz zdania co do kierunku na giełdzie - ja to robię za Ciebie na blogu
Eternit z Azbestu / 2011-01-21 23:51 / Tysiącznik na forum

chociażby pierwsza prognoza w połowie stycznia rok temu okazała się spektakularnym sukcesem

Myślę, ze jakby co niedzielę żucac monętę i jak wypadnie orzeł to w poniedziałek bierzemy Lki a jak reszka to Ski, to by spektakularny sukces bywałczęściej niż raz w roku.
Longterm / 2011-01-22 10:34 / Mostek Zwyciężymy!
jak by żucać to napewno:)
janlew / 2011-01-21 22:41 / portfel / Tysiącznik na forum

owszem przegrałem bitwę kiedy przedwcześnie
ogłosiłem hossę po tej korekcie i zaraz potem był słynny flash crash i znowu
zawitało widmo porażki...znów wielu śmiało się że Longterm jest antywskaźnikiem ale
jak widzisz zupełnie mnie to nie wzruszyło...


tylko przechyliło szalę na stronę ujemnych stóp zwrotu wynikających z twych prognoz

zrozum, ja staram się tobie uświadomić tylko jedną rzecz: timing jest największą giełdową iluzją jaka istnieje

i nic więcej nie chcę ci uświadomić


przyznałem rację Tobie, anonimowi i wielu innym
którzy już w 2009 zidentyfikowali sytuację i twierdzili że jest hossa...nie wiem
czy po prostu mieliście więcej szczęścia niż rozumu ale powiedzmy że ja jestem
pilotem który nie ląduje we mgle...ja potrzebowałem twardych danych i potwierdzenia
tego że ta hossa faktycznie jest..


nigdy nie ma takich danych, to kolejna iluzja jaką żyjesz

twarde dane gospodarcze okazały się iluzją i domkiem z kart w 2007 roku i wystarczył subprime crisis i toxic assets

pojmujesz? nigdy nie ma takich danych

są tylko nastroje i w dużej mierze wirtualne dane oraz cykle, które się zawsze powtarzają (poprawa, pogorszenie koniunktury) i to właśnie trzeba rozumieć


...szkoda że zupełnie nie dostrzegasz pracy jaką ja wykonuję...


ależ dostrzegam

zwróć uwagę jak precyzjnie liczę cię i analizuje i bezlitośnie wytykam każdy punkt w jakim mylisz się

to jest wszechstronne dostrzeganie i analizowanie
Longterm / 2011-01-21 23:00 / Mostek Zwyciężymy!
są dane które podają czarno na białym na jakim etapie jest rynek ale trzeba jeszcze wiedzieć jakie...można kupić spółki w 2009 roku i trzymać i nie zawracać sobie tym głowy ale następnym razem może się nie udać:)
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 23:58

można kupić spółki w 2009 roku

sam o nich pisałeś tylko trochę późno, to są ciężkie hufce.
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 23:31

są dane które podają czarno na białym na jakim etapie jest rynek

nie ma czegoś takiego żebyś wiedział jak rynek zareaguje na takie dane i co już setki razy widzieliśmy.
przypomnij cały 2009 i co wiedziałeś według swoich danych, że rynek będzie tak wysoko na pewno nie i dlatego fundamentaliści i technicy kupują pierwsi chociaż czym innym się kierują ale jedni i drudzy znają zasadę cykli i wyłapują te subtelne, niewidoczne sygnały,że nadszedł czas wejścia.
janlew / 2011-01-21 23:46 / portfel / Tysiącznik na forum

przypomnij cały 2009 i co wiedziałeś według swoich danych, że rynek
będzie tak wysoko na pewno nie


tym bardziej, że dane mówią o teraźniejszości a rynek kupuje przyszłość, więc same dane nie są w stanie przewidzieć ani potwierdzić hossy, nawet najlepsze

dlatego bardziej chodzi tu o przenikliwość, umiejętność przewidywania, te subtelne rzeczy, których ci kolesie po prostu nie wyłapują i dlatego czekają na dane typu hard, które dadzą im ostateczną pewność, ale które po prostu nie istnieją

a na pewno nie istnieją w czasie, w którym trzeba zacząć kupować

dlatego Loniu zorientował się, że jest hossa dopiero na 2800 a i tego wciąż nie jest do końca pewien

niestety, nie obejdzie się tu bez odrobiny lądowania we mgle a kto tego nie akceptuje to giełda nie dla niego. chyba, że pogodzi się z tym, że będzie mógł kupić dopiero na górce kiedy tej złudnej pewności jest stosunkowo najwięcej
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 23:48
niżej o tym zapodałem
że dane mówią o teraźniejszośc
janlew / 2011-01-21 23:16 / portfel / Tysiącznik na forum

są dane które podają czarno na białym na jakim etapie jest rynek ale trzeba
jeszcze wiedzieć jakie...


wszystko to jest relatywne, ogólnikowe, niepewne a poza tym zalezy od interpretacji

zobacz jak radiomaryjny pajac sobie wszystko interpretuje, dla niego trwa wieczny koniec świata dzień w dzień


można kupić spółki w 2009 roku i trzymać i nie
zawracać sobie tym głowy ale następnym razem może się nie udać:)


wszystko może się nie udać, ale to jest czarnowidztwo i wieczne malkontenctwo, które nie prowadzi do niczego konstruktywnego. chcesz być całe życie na etapie wynajdywania ognia i w wiecznym strachu przed podjęciem jakichkolwiek działań? to jest myślenie typowe dla nieudacznika spod budki z piwem, który nie jest w stanie nawet iść do jakiejkolwiek pracy, a nie myślenie typowe dla inwestora giełdowego szukającego okazji do zarobku na rynku

rynek mimo wszystko trzyma się pewnych sprawdzonych reguł, porusza się w trendach, mimo fluktuacji nagradza i karze spółki, przewiduje cykle gospodarcze i wystarczy nie być chorągiewką i mieć odrobinę konsekwencji, żeby na nim zarabiać

pokazuje to przykład mój i chocby osób jakie wymieniłeś, które od 2009 były przekonane, że jest hossa i nie pomylliły się

podczas gdy ludzie będący jak chorągiweki do tej pory są zagubieni i nie wiedzą, czy właściwie jest hossa, czy nadal bessa (ze wskazaniem na tę ostatnią, bo strach prowadzi do wiecznej niepewności i zwątpienia)
Longterm / 2011-01-21 23:02 / Mostek Zwyciężymy!
a tak na zakończenie dyskusji to jeśli wejdziesz na mojego bloga ponownie w niedzielę aby przeczytać moją kolejną prognozę to będzie mi bardzo miło:) pozdrawiam
janlew / 2011-01-21 23:07 / portfel / Tysiącznik na forum
czytam regularnie tego bloga

pozdr.
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 23:46

wszystko to jest relatywne, ogólnikowe, niepewne a poza tym zalezy od
interpretacji

ja się upieram przy swoim REAKCJE rynku na dane to się liczy a tego nikt nie jest w stanie przewidzieć

dane podane dziś już są w cenach .
janlew / 2011-01-21 23:56 / portfel / Tysiącznik na forum

REAKCJE rynku na dane to się liczy a
tego nikt nie jest w stanie przewidzieć


dlatego blondynka jest coraz bardziej w plecy i dlatego timing nie ma sensu
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-22 00:06

i dlatego timing
nie ma sensu

dla przykładu podam OPTI w timingu nie zebrał bym 50% zwrotu w 2,5 miesiąca:)))).
janlew / 2011-01-22 00:20 / portfel / Tysiącznik na forum
na eurocashu mam już 184% zysku, wystarczyło kupić i trzymac dobrą spółkę i przyjaźnić się z trendem

gdybym próbował łapać na nim górki i dołki na pewno miałbym mniej minus jeszcze prowizje

ps zauważyłeś, że blondynce zaczęło fatalnie iść odkąd zacząłem ją podliczać? wcześniej oczywiście były same setki %zysku :-))
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-22 00:45
zauważyłem a nawet byłem pewien, że coś ściemnia a jak dodała swoje kanały to już byłem w domu

każdy myśli jak kupi w kanale na dole i na górze sprzeda to oszuka bazar to za duży truizm żeby z nim wygrać:)
Tales z Miletu / 2011-01-21 22:25

może zrobić ci taki pliczek do liczenia ogólnej stopy zwrotu w excelu jak dla blondynki?

A jaką stope zwrotu masz janlewie w tym pliczku dla zurawi? Podaj posmiejemy sie razem wszyscy.:-)))
janlew / 2011-01-21 22:32 / portfel / Tysiącznik na forum
wahania na walorach to niuechronna rzecz, ale pewnie takich rzeczy już nie ogarniasz

na 17 spółek jakie mam przywaliłeś się tylko do jednej, tej, która stanowi 0,2% mojego portfela?

żurawie w kńcu odbiją i wtedy też o nie zapytasz?

nie, tak samo jak teraz nie spytałeś o resztę 16 spółek z mojego portfela
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 20:11
Cały dzień męczyli się, wywalając pieniądze na podtrzymywanie rynku, strasząc S-ki i robiąc dystrybucję, żeby prawie wszystko to oddać szybkim ruchem w końcówce.
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 20:14
spytam się kto to ci ONI ?
Eternit z Azbestu / 2011-01-21 23:57 / Tysiącznik na forum
Nie ważne kim są ONI, wżne, żeby być z Onymi, a nie przeciwko Onym. Bo z Onym się nie wygra. ;>
janlew / 2011-01-21 22:57 / portfel / Tysiącznik na forum
jak to kto, nie wiesz?

żydzi, masoni i kosmici
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 23:18
:))))))))))))

chciałem żeby to głąb zapodał i nie doczekałem ,.. dzisiaj schował się do nory w pon. wylezie :)

całkowita zgoda z twoimi wpisami od siebie dodam rynek jest prosty jak drut i żadnej filozofii nie potrzebuje tych śmieci co szpagatowi ekonomiści wymieniają bo one są w cenach

cykle, nastroje to jest sól inwestora i dalej wychodzi twoja zasada, która ja przyswoiłem i która mówi, że będzie tak samo jak zawsze, tak jak było od banki tulipanowej aż do dzisiaj ....:)
janlew / 2011-01-21 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum

będzie tak samo jak zawsze, tak jak było od banki
tulipanowej aż do dzisiaj ....:)



nawet po wielkim krachu z 1929 i wielkim kryzysie lat 30-tych rynki się podźwignęły, tak jak podźwignęły się po kryzysie 2008

i podźwigną się po każdym nastepnym, świat nigdy nie miał czasu czekac na zagładę, po prostu idzie do przodu a wraz z nim giełdy

i dopóki ludzkość nie wyginie jak dinozaury to będzie powtarzać się jak pory roku więc kupowanie w dołach bessy na longterm wbrew pesymizmowi idiotów malkontentów zawsze będzie świetną strategią
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 00:12 / Tysiącznik na forum
A ile czasu zabrało NYSE powrót do stanu z przed kryzysu? Czy pierwsza hossa zakończyła się powyżej tej pstatniej przed kryzysem?
O ile światowa gospodarka idzie do przodu to zdażają się rynki, które padają o już nie powstają a jeśli powstają to już nie są takie jak przed upadkiem. zdażają się też okresy przejściowego upadku całej światowej gospodarki, które trwają kilkaset lat.

tak więc nie można zakładać, że zawsze kryzys się skończy w kilka lat i będzie lepiej niż było na danym rynku.

Ja uważam, że struktura ekonomoczna świata jaka mamy powoli się kończy. Po pierwszej wojnie światowej do grona mocarstw dołączyły USA, Rosja upadła ale powstało ZSRR, do WWII nie liczyło się jako mocarstwo. Upadły też imperia Niemieckie, Austryjackie i Ottomańskie. Niemcy owstali dość szybko, ale też ich upadek nie był tak wielki. Austria i Turcja przestały być imperiami do tej pory. Po drugiej wojnie, USA stały się niekwestionowanym największym mocarstwem świata, ale przez 50 lat ZSRR było godnym przeciwnikiem, ale w końcu upadło, Rosja nadal jest silna, ale to już nie to. W okresie międzywojennym błyskawicznie imperiami stały się Niemcy i Japonia, ale znowu upadły by dzięki pomocy USA odrodzić się jako potęgi ekonomiczne a nie militarne, aczkolwiek nigdy nie dorównały USA. Po wojnie systematycznie pozycję traciły imperia UK i Francji, nie spadły na dno, ale nie są równoprawnymi konkurentami dla USA. Teraz powoli odradza się imperium chińskie, które już kiedyś było swiatową potęgą, setki lat temu. Zaś imperium USA chyli się ku upadkowi, nie tyle militarnemu co ekonomicznemu, a silne imperium militarne, które bankrutuje jest wielkim zagrozeniem dla swiata.

Podsumowując, świat się nie skończy, ale za 20 lat jego struktura militarna i ekonomiczna będzie zupełnie inna.
janlew / 2011-01-22 00:31 / portfel / Tysiącznik na forum

A ile czasu zabrało NYSE powrót do stanu z przed kryzysu?


to nieistotne dla kogoś kto nie kupował na szczycie hossy

sp500 spadł w 1932 roku do 5 pkt i każdy kto wtedy kupił mógł już od tej pory zarabiać i wcale nie musiał czekać do powrotu sprzed kryzysu

proszę cię, nie myśl jak Loniu, czy jaruś debilek od arki


Rosja nadal jest silna,
ale to już nie to


są ekonomiści twierdzący, że będzie najsilniejszą gospodarką europy


Teraz
powoli odradza się imperium chińskie, które już kiedyś było swiatową
potęgą, setki lat temu


jak widać, wszystko kręci się w kółko, jak proy roku

ja mam w dupie, czy największą potegą będzie usa, czy chiny, jako inwestora giełdowego interesują mnie tylko kursy dobrych spółek


Podsumowując, świat się nie skończy, ale za 20 lat jego struktura
militarna i ekonomiczna będzie zupełnie inna


strasznie jesteś zaczytany w onecie i innych śmieciach szukających na siłę sensacji i głoszących co chwila koniec obecnego porządku rzeczy

w latach 70-tych głoszono podobne tezy, nawet usa chyba na chwilę zbankrutowało ale jakoś nie skończyło się

teraz pewnie będzie tak samo

sądzę, że usa jako potega przetrwa nawet polską państwowość i jeśli upadnie to wcale tego nie doczekamy
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 01:12 / Tysiącznik na forum

proszę cię, nie myśl jak Loniu, czy jaruś debilek od arki

Ależ ja nie myślę. Przez większość czasu jestem byczo nastawiony.
Generalnie uważam, że trzeba siętrzymac trędu i nie kombinowac jak przechytrzyć rynek. Większośc prób zakończyło siędla mnie stratami, a spółki co trzymam długo dają zyski. W zeszłym tygodniu skożystałem z promocji i dokupiłem.

Co do Rosji to mają szansę. Jako kraj europejski wielcy nie będą i nie powinni się starać. Za to mają szansę być potęgą jako kraj Azjatycki. Zamiast inwestować w Moskwę i Sankt Peterzburg powinni zainwestować w Władywostok.

USA przetrwa jako potęga, ale będzie to potęga drugiej kategorii jak obecnie UK czy Francja. Ale to dla Polski mało znaczące, bo oninie są dla nas głównym partnerem. Dla Polski najważniejsze są silne Niemcy, a Niemcy radzą sobie dobrze i nawett jak UE się rozpadnie, w co nie wierzę, to Niemcy na tym najmniej stracą.

W latach 70tych to byłozagrożenie ze strony ZSRR więc świat nie czepiał się jak USA poprzez inflacje obnizyła swoje zadłużenie. Teraz świat nie boi się Chin, USA próbuja wypromować muzułmańskich fundamentalistów na swiatowe zagrożenie, ale nie sądzę, żeby świat się przestraszył. straszą też Koreą Pn, ale uważam, że to Chiny rozwiążą ten problem. Obecnie modernizują swoją armię i za jakieś 10 lat będą chciały pokazać sie jako mocarstwo dbające o światowy pokój, a wówczas dogadają się z Koreą Południową i Japonią, ogłoszą, że Kimowie są zagrożeniem dla świata i swojego narodu i zniszczą ich potencjał militarny a Korea Południowa zjednoczy się z północą i będzie za to wdzięczna Chinom. Japonia zresztą też.
squun / 89.174.18.* / 2011-01-22 08:06

a Niemcy radzą sobie dobrze
i nawett jak UE się rozpadnie, w co nie
wierzę, to Niemcy na tym najmniej
stracą.


Właśnie że stracą i to najwięcej. Niemcy eksportem stoją a kurs ich "nowej" waluty poszybowały do nieba!
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 20:05
Indeks dolarowy do koszyka walut traci -0,78%, więc o tyle należy skorygować indeksy w Stanach.
janlew / 2011-01-21 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum
a ile traci koszyk walut w stosunku do twych pyr w komórce? i o ile trzeba jego skorygować?
janlew / 2011-01-21 19:19 / portfel / Tysiącznik na forum
widzę, że łobiany matołek przeszedł samego siebie w ilości wpisów w tym tygodniu

nie pękaj imbecylku, rynek dyma cię w kakałko od 2 lat i będzie robił to jeszcze drugie tyle, bez względu na ilość twych durnych wklejek

brydzia bez zmian i Loniu też, nadal co 5 minut przestawia się z hossy na bessę po 10 latach bycia na rynku - brawo chłopie, jesteś już istnym czarodziejem rynku, he he he he

a pisząc, że buffettowi już dziękujemy bo kupował na szczytach hossy 2007 i trzyma do teraz staczasz się tylko dzieciaku do poziomu jarusia kretynka od arki i radiomaryjnego imbecylka co to pisał, że inwestowanie długoterminowe polega na kupieniu nikkei w 1990 i nasdaqa w 2000 i trzymaniu ich do dziś. widzę, że "rozwijasz się"

skasuj wreszcie to zdjęcie buffetta ze swej strony i dyrdymały o długich terminach bo to jest istny kabarat. tak jak nick naszego forumowego łorrena i tak jak twój nick

giełda doprowadza do obłędu słabych psychicznie i to forum jest tego najlepszym wskaźnikiem

pozdrawiam tych zdrowych i silnych trzymających konsekwentnie papier od dołków
Longterm / 2011-01-21 20:19 / Mostek Zwyciężymy!
witaj jankrut, to co było znakomitą strategią przez lata 80te, i 90te ubiegłego wieku kiedy Buffett dorobił się fortuny zwyczajnie trzymając takie spółki jak coca-cola, geico, gillette, washington post to nie znaczy że to jest najlepsza strategia na burzliwe lata drugiej dekady XXI. Spółki koniunkturalne jak KGHM potrafią rosnąć w 4 lata o 1300% i potem w 2 lata tracić 85% wartości...Teraz nie ma już zdrowej, opartej na fundamentach gospodarki jak w latach 1980-2000 ale to wszystko opiera się na sztucznej kreacji pieniądza oraz rządowych stymulacjach. Przypadek roku 2008 pokazał że każda ale to każda spólka w przypadku wtopy czyli że kiedy rynek rozkazuje "sprawdzam" to leci każda nawet najlepsza spółka fundamentalna...nie zapomnę jak Apple straciło połowę swojej kapitalizacji praktycznie bez powodu a to jest gwiazda ostatnich lat w skali światowej...jankrucie możesz być doktrynerem i upierać się przy metodzie Buffeta ale nie staraj się udowadniać że ta metoda jest skuteczniejsza od innych opartych na timingu przynajmniej w czasach w których żyjemy. A tak na marginesie to na DT lub na kontraktach to codziennie przeżywasz bessę lub hossę więc moje zmiany nastawienia są jak najbardziej zrozumiałe przez kilkudziesięciu graczy DT/kontraktowców zasiadających do gry każdego dnia...pzdr
janlew / 2011-01-21 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum

witaj jankrut, to co było znakomitą strategią przez lata 80te, i 90te ubiegłego wieku
kiedy Buffett dorobił się fortuny zwyczajnie trzymając takie spółki jak coca-cola,
geico, gillette, washington post to nie znaczy że to jest najlepsza strategia na
burzliwe lata drugiej dekady XXI.


tak samo jak nic nie wskazuje na to, że nadal nie jest to najlepsza strategia a ty po prostu zwątpiłeś w tę metodę i jesteś już utracjuszem ale to oczywiście nic nie znaczy dla samej metody

prawda jest taka, że zamiast czekać na doły na kursach kupowałeś w 2007 roku na szczytach a potem sprzedałeś w dołach i zostałeś bankrutem, podobnie jak wielu tutaj (łorren, obłąkany pajac, idiota jarosław i inni), dlatego po prostu nie wierzysz już w metodę kup i trzymaj, tak jak i oni też nie. zamiast tego uwierzyłeś w iluzję, że jesteś w stanie przewidzieć momenty w których rynek będzie robił wyłącznie to co ty uznasz za stosowne i to jest właśnie największą iluzją dotyczącą rynku, co widać choćby po tym, że twoje prognozy po roku stosowania dają ujemną stopę zwrotu (jak zostało to nie raz obliczone) i będą dawać dalej

jak napisałem, stosowałeś źle metodę kup i trzymaj bo kupowałeś na szczytach i trzymałeś aż do dołów ale to w żadnym wypadku nie oznacza, że ta metoda jest już nieskuteczna. oznacza to co najwyżej tyle, że jej nie zrozumiałeś i źle stosowałeś, tak jak reszta bankrutów tutaj plujących na te strategię z tym idiotą od arki o obligów na czele

z kolei lansowana przez ciebie teza "tym razem będzie inaczej niż zawsze" jest największym błędem jaki może popełniać inwestor i mówi o tym każdy psycholog inwestowania. jest to teza potrzebna tym, którzy przegrali z rynkiem z własnej winy i winią za to nie siebie, czyli prawdziwego winnego, ale nieuchwytne okoliczności zewnętrzne


Spółki koniunkturalne jak KGHM potrafią rosnąć w 4
lata o 1300% i potem w 2 lata tracić 85% wartości...


gdybyś cokolwiek poczytał o strategii buffetta, którego zdjęcie masz na blogu, wiedziałbyś, że takich firm jak kghm on właśnie nie lubi bo są zbytnio koniunkturalne właśnie i uzależnione od nieprzewidywalnych czynników (popyt na miedź). jak ktoś dobrze kiedyś napisał - "buffett nie lubi kopalin". nie widziałeś o tym, prawda?


Teraz nie ma już zdrowej, opartej
na fundamentach gospodarki jak w latach 1980-2000 ale to wszystko opiera się na
sztucznej kreacji pieniądza oraz rządowych stymulacjach.


bajeczki "teraz jest inaczej" ciąg dalszy. nie tylko w latach 1980-2000 stosowano tak samo "sztuczną kreację pieniądza" i rządowe stymulacje ale cały XX wiek a być może i nawet wcześniej, ale tego ostatniego nie sprawdzałem. nie wiedziałeś o tym, prawda?


Przypadek roku 2008 pokazał
że każda ale to każda spólka w przypadku wtopy czyli że kiedy rynek rozkazuje
"sprawdzam" to leci każda nawet najlepsza spółka fundamentalna...


bzdura, wystarczy spojrzeć choćby na kurs wal martu, który był droższy w czasie bessy 2008 roku niż w czasie szczytów hossy 2007. pewnie znalazłbym więcej tego typu spółek gdybym poszukał, nawet u nas (np. mennica). znów nie wiedziałeś tego, prawda?


zapomnę jak Apple
straciło połowę swojej kapitalizacji praktycznie bez powodu a to jest gwiazda
ostatnich lat w skali światowej...


kto kupił Apple w takim dołku juz zarabia. znów nie jesteś w stanie tego pojąć, prawda?

kiedy wy niepełnosprawne umysłowo tłumoki zryte przez giełdę zrozumiecie wreszcie, że longterm to kupienie w dołach i sprzedanie na przegrzaniu a nie trzymanie nikkei od 1990 i nasdaqa od 2000 bez względu na cokolwiek? naprawdę chcesz być już tak bardzo głupi jak radiomaryjny cymbał, jaro, albo ta blondi od kontraktów, którzy nie są w stanie pojąć imo wielu tłumaczeń, że to nie o to chodzi? już teraz longtermowcem jest każdy kto kupił akcje w 2009 roku i trzyma do dziś. tacy ludzie zarabiają i to jest prawdziwy longterm, a nie to co robiliście wy, kupując akcje i arkę na szczytach hossy 2007 i sprzedając w dołach po upadku lehmana w 2008. to ostatnie to na pewno nie jest longterm, chyba, że longterm debila


jankrucie możesz być doktrynerem i upierać się przy
metodzie Buffeta ale nie staraj się udowadniać że ta metoda jest skuteczniejsza od
innych opartych na timingu przynajmniej w czasach w których żyjemy


ja nie muszę tego udowadniać, zrobił to rynek: każdy kto kupił akcje w 2009 roku i trzyma je do dziś jest na solidnym plusie podczas gdy timing jest największą iluzją jaka istnieje, co widać choćby po twoich próbach stosowania go - twoje prognozy po roku stsowania dają ujemną stopę zwrotu i ten minus będzie się tylko powiększał

timing to strategia ludzi przegranych, którzy na giełdzie stracili pieniądze i cierpliwość i łudzą się jeszcze, że są w stanie być na rynku tylko wtedy gdy on rośnie (bzdura)


A tak na
marginesie to na DT lub na kontraktach to codziennie przeżywasz bessę lub hossę więc
moje zm
janlew / 2011-01-21 22:04 / portfel / Tysiącznik na forum
c.d.


A tak na
marginesie to na DT lub na kontraktach to codziennie przeżywasz bessę lub hossę więc
moje zmiany nastawienia są jak najbardziej zrozumiałe przez kilkudziesięciu graczy
DT/kontraktowców zasiadających do gry każdego dnia...pzdr


tylko ty nie głosisz bessy/hossy DT ale mega bessy i mega hossy. proszę więc teraz nie ściemniać

czyżbyś zamierzał przestawić się na DT i kontrakty? przy twoim permanentnym braku wyczucia rynku będzie to oznaczało rychłe bankructwo czego oczywiście nie życzę ci (jak i nikomu)
janlew / 2011-01-21 22:25 / portfel / Tysiącznik na forum

bzdura, wystarczy spojrzeć choćby na kurs wal martu, który był droższy w czasie
bessy 2008 roku niż w czasie szczytów hossy 2007.


tak samo kurs wspomnianej coca-coli

nie trzeba nawet daleko szukać aby bardzo łatwo obalić twe mity o rynku
kapssel / 2011-01-21 22:29 / portfel / Bywalec forum
nie gadaj z nim i innymi podobnymi / to q-rwy/
Zaraz mnie skasują.....ajjjj boliiii
http://www.youtube.com/watch?v=UQ9NvkokpLg&feature=related
Longterm / 2011-01-21 20:20 / Mostek Zwyciężymy!
miało być kilkadziesiąt tysięcy graczy
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 19:55
Pomyliłeś fora, to dla cierpiących na schizofrenię
paranoidalną, mieści się po innym adresem.
Tam możesz zrobić
swój codzienny upust i dostaniesz odpust.
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 19:29
cześć:)

gostki coś chcą ugrać na kontraktach może nie wszyscy, to i są aktywni:)

patrzyłem teraz na wig 20 dawno nie był tak pięknie widoczny trend, wiadomy jaki WZROSTOWY
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 19:13
S&P na wysokim plusie :)))
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 18:38
No i Nasdaq na minusie.
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 18:47
I jak na razie pogłębia spadek.
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 17:32
Główne giełdy w Europie kończą tydzień na minusie, czyli czarne świece.,
amator1122 / 2011-01-21 17:46 / Tysiącznik na forum)
a my białą 30 pkt,.... wcześniej korektę zaczęliśmy i kończymy.
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 18:30
Na tygodniowym, to już przełamaliśmy linię trendu wzrostowego, a potem była typowa próba powrotu w jej kierunku, wyrysowana formacja RGR jest typowym zakończeniem trendu wzrostowego i właśnie jesteśmy na jej prawym ramieniu.
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 19:12
nie będę ci tłumaczył ale zdolności, sztuki, talentu czytania AT nie posiadłeś:
--- Wig 20 jest w długoterminowym kanale wzrostowym aż od X 2009

--- nie przełamał tylko naruszył średnioterminowy który buduje się od IX 2010 i dzisiaj już cena dotyka od spodu linie kanału

--- nic się nie wyrysowało tym bardziej RGR ( fantazja) szybciej można byłoby dostrzec odwrócone rgr tylko to picasso .
janlew / 2011-01-21 19:27 / portfel / Tysiącznik na forum
nie przejmuj się, kretynek regularnie pjerdoli o rgr i zaraz potem jest silny UUUUUPPPPPP

tak jak brydźka regularnie opowiadała bajki o tym, że krach wywołują arbitrażyści
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 19:30
luzik, kocham ich RGR-ry :))) ha ha
amator 1122 / 78.9.77.* / 2011-01-21 19:16
na miesięcznym jest w kanale wzrostowym aż od maja 2009 r
aaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2011-01-21 17:26
Tak tak, nie martwcie się drodzy bessiarze, paranoicy i schizofremicy, kiedyś nadejdzie ten koneic świata, jeszcze chyba około 5mld lat i słońce wybuchnie, nie będzie niczego:)))
A jeszcze lepsze jest to że zanacznie szybciej wszyscy do piachu pójdziemy:))))

Tymczsem otrzyjcie łzy i miłego weekndu pełnego czerwieni zyczę:))))
łobi / 178.36.50.* / 2011-01-21 18:13
Pomyliłeś fora, to dla cierpiących na schizofrenię paranoidalną, mieści się po innym adresem. Tam możesz zrobić swój codzienny upust i dostaniesz odpust.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy