Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: To nie tak miało być

GPW: To nie tak miało być

Money.pl / 2007-12-14 18:12
Komentarze do wiadomości: GPW: To nie tak miało być.
Wyświetlaj:
Mozart / 2007-12-15 22:30 / Tysiącznik na forum
no dobra, ja tego gownianego kapitalu zza Oceanu nie czuje
Mozart / 2007-12-15 22:24 / Tysiącznik na forum
musimy rozmawiac ze soba, nie gadac, rozmawiac
gio / 2007-12-15 22:18 / portfel / Tysiącznik na forum
witam i pozdrawiam
ps. Klesyk szefem PZU - no, no...
Mozart / 2007-12-15 22:10 / Tysiącznik na forum
Lech Walesa w Komitecie Medrcow UE,

rozumicie, ...ja tak
HAL9000 / 2007-12-15 22:12 / Bywalec forum
błędem Lecha Wałęsy było to , że został zbyt szybko prezydentem

poza tym szacunek - jest symbolem
matikkk / 2007-12-15 22:02 / Bywalec forum
Czytałem tam niżej wasze posty m.in warrena . O tym jak pisał ze w 2015 ... i o tym że 7 lat to kilka minut ... mam nadzieje ze za te kilka minut warren tu bedziesz i reszta tez i wkleisz te zachowane posty zebysmy ze wspomnieniem wrocili do tej chwili . Siedem lat to nic , ale nie patrząc teraz na giełdę na pieniądze na te wszystkie cyferki to gromada niesamowitych przezyc ,czasem dziwnych , czasem pieknych i niepowtarzalnych . Dlatego ze wzruszeniem pewnie spojrze na ta chwile , kiedy mialem 20 lat i tu pisalem , co wiedzialem a co bede wiedzial ... Do zobaczenie za kilka minut....
bebe / 2007-12-15 22:13 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
no to ja się śpieszę napisać.....- szybko-

witam...

ależ post matikkk......jakby świąteczny
matikkk / 2007-12-15 22:20 / Bywalec forum
moze i jakby ... moze brzmial jak slowa plynące z portu , z przystani patrząc na dotychczasowy rejs i w obawie o dalszą podróż ..
bebe / 2007-12-15 22:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jeszcze refleksyjniej.........
szybko Cię wobec tego pozdrawiam......i sobie i innym powiem cytatem :
" nie lękajcie się".....

a, że gpw to.......myślcie....ja też będę starała się myśleć......
matikkk / 2007-12-15 22:44 / Bywalec forum
myslcie ... phileo sophia
bebe / 2007-12-15 22:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cha...ha...cha........ot filozofia......./ależ się wymądrzyłam......cha...ha...cha../
bebe / 2007-12-15 22:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cha...ha...cha..., ale jakie.........i wielorakie.......
matikkk / 2007-12-15 23:03 / Bywalec forum
wielogłębne ... - neologizm ..
bebe / 2007-12-15 23:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
lubię neologizmy.......
najbardziej mi się podobają mojej córki....cha...ha...cha...
matikkk / 2007-12-15 23:12 / Bywalec forum
spraw zeby dla niej te 5 minut bylo cala szczęsliwa wiecznością...
bebe / 2007-12-15 23:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
chciałabym...i życzę sobie, aby tak właśnie było.....

dobranoc
matikkk / 2007-12-15 23:10 / Bywalec forum
musze..
...isc a wiec dobranoc
warren .. zapisz .. zeby bylo za 5 minut
Mozart / 2007-12-15 22:01 / Tysiącznik na forum
witam forum
samuraj jack / 2007-12-15 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-12-14 22:49:07 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
"era kaczyzmu" dobiega końca.
http://stooq.pl/q/?s=wrpln3m&c=3y&t=l&a=ln&b=1

piękny wykresik...
wypada mieć nadzieję, że era kaczyzmu wróci po kolejnych wyborach...?
tomtay / 2007-12-15 22:02 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
witaj Samuraju, czyzby na trzyletnim jenie pokazał sie sygnał
psa baskerville'ow?!
bo jesli tak to by znaczylo, ze jen mocno sie obsunie,
i nie wiem jeszcze tylko dlaczego wczoraj rozeszly sie drogi DJ i jena..
Mozart / 2007-12-15 21:55 / Tysiącznik na forum
kurde zaczynam zajmowac sie analiza techniczna,

witam forum
bollullos / 2007-12-15 21:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a może to nie tak...
znaczna część kapitału europejskiego jest jednak w rękach prawicowców, i pochodzi wprost z dawnych rodzin szlacheckich i arystokratycznych, więc gdy ktoś weźmie w rękę prawicowe fetysze, np. PiS i farmazoni o konserwie, to ich przyciąga... A nagonka na PO powoduje u nich odruch odwrotny, ale gospodarka to żywy organizm i za wiele wiele lat zweryfikuje, kto więcej dla niej zrobił.
Samuraj, tylu zasłużonych opuszcza PiS a Ty jak Samuraj, gdy Pan każe popełnisz harakiri?
samuraj jack / 2007-12-15 23:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
głębia myśli zawartej w Twej wypowiedzi, a zwłaszcza w ostatnim zdaniu mnie.... zaskakuje...
i na tym zakończę posta [jeszcze coś napisałem, ale wymazała; nie warto ...]
samuraj jack / 2007-12-15 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - ale wymazałem
tomtay / 2007-12-15 22:06 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
na tym polega demokracja czy tam dupokracja, że kazdy
moze byc w takiej partii jakiej chce i miec poglady jakie mu sie podoba
o ile sa zgodne z konstytucją, zatem nie ma sie co dziwic,
ze nie wszyscy przemawiaja jednym glosem :))
bebe / 2007-12-15 22:28 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zgadzam się z ....tomtay
poglądy mają się "ścierać"....konfrontować....dla lepszego jutra...ludzi....
i nie wolno ich deptać...
Krzych / 2007-12-15 21:44 / Płoteczka na forum
Inflacja za oceanem pociągnęła WIG20 w dół
Emil Muciński 15-12-2007, ostatnia aktualizacja 15-12-2007 04:01
W piątek najważniejsze warszawskie indeksy traciły z powodu obaw przed inflacją w USA. Kolejny raz się okazało, że nasza giełda jest zbyt przeczulona na wieści zza oceanu. Na innych rynkach regionu spadki były niewielkie.

Kursy akcji lecą w dół
Indeksy w Warszawie zaczęły mocno spadać od momentu publikacji danych z amerykańskiego rynku. WIG20 tracił nawet prawie 3 proc. Ostatecznie spadł o ok. 2,4 proc. Ewidentnie nastąpiło to pod wpływem wiadomości z USA, gdzie inflacja w listopadzie wzrosła w porównaniu z październikiem o 0,8 proc., a więc najmocniej od września 2005 r. W skali roku jest to wzrost o 4,3 proc. Niekorzystne okazały się też czwartkowe dane o inflacji cen producentów. W listopadzie ceny produkcji za oceanem poszły w górę o 3,2 proc., podczas gdy analitycy oczekiwali 1,5 proc. To najwyższy wzrost od 34 lat. Rosnące ceny dóbr powinny cieszyć inwestorów, ponieważ potwierdza to, że gospodarka USA jest w lepszej kondycji, niż sądzono. Reakcja giełd pokazuje jednak, jak słaba jest wiara w stan największej gospodarki świata. – Być może inwestorzy potrzebują więcej argumentów – uważają analitycy Societe Generale.

Dla giełdowych graczy stało się jasne, że Fed ma teraz znacznie mniej argumentów przemawiających za cięciem kosztu pieniądza. – Widać, że rośnie niechęć do utrzymywania bardziej ryzykownych aktywów, czego dowodzą nie tylko spadki indeksów, ale i walut rynków wschodzących – mówi “Rz” Marek Rogalski z First International Traders DM. W piątek bardzo mocno osłabił się złoty, a zyskał dolar. Potwierdza to również spadek indeksu największych warszawskich firm, podczas gdy wskaźnik małych spółek sWIG nieznacznie się umocnił, a średnich firm mWIG40 stracił 0,21 proc. Analitycy liczą, że sytuacja na giełdach się ustabilizuje. – Ostatnie spadki wynikały bardziej z emocji niż fundamentów – uważa Rogalski.

może przez weekend emocje opadną i od poniedziałku normalnie tak jak europa w piątek.....
Krzych / 2007-12-15 21:59 / Płoteczka na forum
obroty 1.340mln
w tym
KGH - 240mln
PEO - 120mln
PKO - 120mln
TPS - 100mln
bollullos / 2007-12-15 20:41 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na MCI dobry news i... zdyskontowany? czy nie taki dobry?
Jeck / 2007-12-15 21:35 / "Poławiacz perełek"
?? Mówiszo info o certyfikatach, z 13.12?
hmm, teraz to nie wiem czy takie news`y mają moc sprawczą :-)

Teraz szaleją wiedźmy, ja poczekam na styczeń, wtedy będzie podpisana umowa ostateczn ws. ABC Data.

Perełka jest perełka;-)), ale pod jednym warunkiem : musi być koniunktura na rynku !!! jak nie, odkupimy po 5-8 złoty przed nastęną hossą i szczytami na poziomie 80-100pln!!! (2008-2009). Zdania na temat tej spółi nie zmieniłem.
Zapytaj flugo, jaki poziom podawałem na koniec roku ;-)

pozdrawiam
-----------------------------------------------------------------------------------
!!!!FUNDACJA MAM MARZENIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak ktoś chce jeszcze do nas dołączyć, prosze i maila. Podam dane i namiary dla Mariusza !!!
bollullos / 2007-12-15 21:49 / portfel / Uznany Muł Pancerny
tak myślę, gdyby na te swoje TFI nie mieli już przyklepanych nabywców, to by się w to nie pakowali. A więc wycena posiadanych akcji "dyrektorska" przerodzi się w "rynkową". Jak sobie wyobrażasz MCI za 5 zł,..... z cena/zysk=4,25?
Jeck / 2007-12-15 22:27 / "Poławiacz perełek"
:-), to jest wycena życzeniowa (te 5-8 pln/akcje)...b. chętnie wtedy bym dokupił. co nie znaczy , że nie zrobię tego na wyższym poziomie.

Wiesz, że mam wyjątkowy stosunek do firmy Pana Tomasza ;-), ale w aktualnej sytuacji żadnego scenariusza wykluczyć nie można (wszystko zależy od Pana Rynka)...

A ponieważ MCI to perełka-dlatego też pisałem jak kurs szalał , że to niezdrowe i wkurza mnie spekuła na tak dobrej spółce!!!
osesek / 2007-12-15 20:15 / Pan Tysiącznik
hehehe....
No i proszę ! Po piątkowej sesji wkulwieni bankierzy z Wall Street obsobaczyli Bena i jego mamusię tak skutecznie, że już dzisiaj Ben trąbi urbi et orbi o nowym planie, który ogłoszony zostanie w najbliższy wtorek.
CNNMoney: Fed to crack down on shady lenders
Zauważyłem w treści, że Ben szuka sponsorów.

Ale co by nie mówić, to bankierzy kręcą Benem jak chcą.
Krzych / 2007-12-15 21:12 / Płoteczka na forum
Chiński superfundusz
Chiny wprowadzają na światowy rynek swojego giganta – China Investment Corp. Ten chiński fundusz inwestycyjny, zarządzany przez państwową administrację, od momentu powstania stał się jednym z największych funduszy na świecie. Chińskie kierownictwo spodziewa się, że skutecznie pomnoży on rezerwy Państwa Środka, szacowane na – bagatela – 880 mld dolarów. Większość z nich stanowią amerykańskie obligacje skarbowe i inne bezpieczne, ale nisko oprocentowane papiery wartościowe.
Amerykanie boją się o banki
Stworzenie tak dużej instytucji finansowej, posiadającej jednocześnie dostęp do rezerw najdynamiczniej rozwijającej się gospodarki świata, poważnie zaniepokoiło zachodnich ekonomistów i polityków. W Stanach Zjednoczonych pojawiły się spekulacje o chęć wykupywania przez China Investment Corp. akcji amerykańskich banków, które ostatnio przeżywają kryzys wraz z nieciekawą sytuacją na rynku kredytów hipotecznych w tym kraju.

muszą coś zrobić , albo Chinczycy blefują albo obejmną sektor finansowy nie tylko jankesów a na to ich nie stać..........
pozdrawiam
bollullos / 2007-12-15 20:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny

juz wiem dlaczego Leszek chce sprzedać Getin , uznawany za
jedynego przedstawiciela subprimów w Polsce

To dziwne, skoro w grupie GetIn-u trudniej dostać hipoteczny, niż na przykład w Millennium, BPH, Reiffeisenie czy też Santanderze
MoretaCvetans / 2007-12-15 17:51 / _
skoro tak bebnicie w czarny tamburynek.( swoją drogą -tak jak byscie mieli niezbitą pewnosc na nieuchronne wzrosty-wielce symptomatyczne!) to moze cos dorzuce.Pamietacie Ericsona?/w skrocie -to taka rzecz ,ktora spadala i wszystko przemawialo za gwaltownym odbiciem/Moja znajoma zainwestowala wszystko-wszystko co swoje,rodziny,pozyczone z bankow i zdefraudowane z instytucji finansowej ,w ktorej pracowala..I wszystko przemawialo ,ze bedzie ok. Nie bylo,a o wizjonerach w rodzaju Yayurka nikt wtedy w calej Skandynawii nie slyszal,wiec doradzic rozsadnie nie mial kto.Rok przymusowej terapii od uzaleznien,przeprowadzka do mieszkania socjalnego.Pracodawca wolal nie drzec ryja z obawy o prestiz. I co dzisiaj robi Kernstin? Gra na konkraktach w kraju poza Europą.Cieply klimat.Co prawda tlumacze jej ,ze system penitencjarny maja troche ostrzejszy.Ale ,kiedy byla w natarciu-to sie smiala.Teraz wtapia i w ogole nie chce gadac na temat.Zdarza sie ,ze nie ma dla mnie czasu.Kogo i czego nauczy taka historyjka?.....A i z tym odbiciem-to roznie moze byc..pozdrawiam
bollullos / 2007-12-15 21:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Moretka - masz przydomek na jaki zasłużyłaś! i świecisz jak słońce jasno
modliszka / 2007-12-15 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak się dzieje, bo rynku finansowym, czy też kapitałowym, człowiek ma dwóch najgorszych wrogów: własny mózg i pazernośc...

pozdrawiam
tomtay / 2007-12-15 19:08 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
z pazernością sie zgodze, ale mozg to moj najwiekszy przyjaciel
i czasem korzystam z pomocy przyjaciela ;))
modliszka / 2007-12-15 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wierny przyjaciel i oddany :-))
Mój płata mi figle, w zależności, czy mam akcje, czy nie ;-) Za dużo w tym wszystkim wiary. Dlatego zaprosiłam jeszcze do tego składu "dystans" i jest równowaga :-)))
topol2 / 2007-12-15 18:52 / Tysiącznik na forum
MoretaKwitniesz
rpp / 2007-12-15 17:39 / Tysiącznik na forum
6 setnych sekundy ... ehhh
lojka / 2007-12-15 18:35 / Tysiącznik na forum
no właśnie
rpp / 2007-12-15 19:35 / Tysiącznik na forum
witaj Jolu :)
lojka / 2007-12-15 19:42 / Tysiącznik na forum
witaj ;)
rpp / 2007-12-15 20:09 / Tysiącznik na forum
to sobie pogadaliśmy :)
topol2 / 2007-12-15 17:25 / Tysiącznik na forum
Ja chciałem podzielić się doświadczeniami z gry na forexie. Na jesieni 2003 postanowiłem zająć na średni termin pozycje 1 lota wielkości 100 tyś $ na parę Euro/Usd.
Załozyłem dojście do poziomu 1,2800. Początkowo zacząłem zarabiać. Po trzech miesiącach byłem zaledwie 300 % do przodu, mimo że załozenia się spełniały. Zająłem wówczas kontrakty na 2 loty, a w pewnym momencie na trzy loty. Sytuacja zaczęła się rysować niewyraźnie. Chciałem zamknąć pozycję, ale nie dało się zamknąć po cenie rynkowej. Za każdą próbą zamknięcia kontraktów po cenie rynkowej, otrzymywałem komunikat, że "cena została zmieniona". Musiałem ponownie wystawić zlecenie zamknięcia i ponownie ten komunikat. Zyski zaczęły topnieć, aż wreszcie rynek się ustabilizował. Wtedy postanowiłem poczekać na odbicie. Odbicie było niewielkie i ponownie zaczął się trend spadkowy. Podejmowałek kilka prób zamknięcia kontraktów i udało się dopiero wtedy, gdy zyski stopniały całkowicie. Zamknąłem trzy kontrakty. Wówczas podjąłem rozmowy z przedstawicielem i zarazem największym komentatorem rynku forex. Przed otwarciem rachunku, na moje obawy, że nie bedę mógł zamknąć zlecenia z powodu zmiany ceny, powiedziano mi, że platforma zapewnia mi zamknięcie po cenie rynkowej i reklamacja zostanie uwzględniona. Tymczasem teraz gdy taka sytuacja nastąpiła on wyśmiał mnie. Właśnie na tym polegają zyski platformy, że gdy istnieje jakiś minimalny trend, nie da się zamknąć kontraktu i trzeba się przyglądać jak spada i się traci. U nich zlecenie "zamknij po cenie rynkowej" oznaczało zamknięcie po cenie wyświetlonej na zleceniu. I na tym zarabiali, że jak ktoś zajął pozycję, to musiał czekać aż rynek stanie w miejscu jak mur. Na tym rynku tymczasem ceny zmieniają się o kilkanaście pipsów w ciągu sekundy. A zmiana o 1 pipsa powoduje wyrzucenie zlecenia. Wówczas postanowiłem zamknąć rachunek. Bałem się, że nie prześlą mi moich pieniędzy, gdyż właściciele platformy mieli kłopoty z prawem za machlojki na rynku giełdowym. Ale pieniądze przesłali.
Teraz trzymam się od tego rynku z daleka. Nigdy nie wejdę na forex, dopóki do Polski nie wejdzie firma Global Forex Trading. Co prawda można z Polski grać na ich platformie, ale rachunek trzeba otworzyć korespondencyjnie w Bank One w NY. To za duża procedura i problemy z urzędem skarbowym. Po tym incydencie przez trzy miesiące prowadziłem korespondencję z Urzędem skarbowym. Ciężko było mi udowodnić, że zysków prawie nie miałem. Trochę to skomplikowane prowadzić rozliczenie w USD i PLN. W końcu zaakceptowali rozliczenie przesłane z platformy.
Bull / 2007-12-15 19:01 / Bywalec forum
o ile mi wiadomo GFT jest dostepne w polsce poprzez Efix Polska, platforma dealbook. Wiec nie wiem o jakim banku w NY ty piszesz,
topol2 / 2007-12-15 19:26 / Tysiącznik na forum
Efix jest tylko firmą informacyjną, nie są pośrednikiem. Spróbuj skorzystać z ich usług. Z nimi nie podpiszesz umowy. Oni cię tylko poinformują, że jest GFT. Skoro GFT nie ufa firmie Efix, to czemu należy brać ich poważnie?
modliszka / 2007-12-15 18:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki, za ten komentarz.
Doświadczenie, jakie zdobyłeś na FOREX, jest bezcenne.
Człowiek, wobec automatów i platform jest na z góry przegranej pozycji. Banki rozdają karty.

Dzisiaj sciągnełam sobie demo X-Tradera - tak z ciekawości, żeby się czasami pobawic ;-)

Pozdrawiam
EDiS / 2007-12-15 19:19 / Tysiącznik na forum
Wyrzuć, żeby Cię nie kusiło.
modliszka / 2007-12-15 19:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pokusa, ma swój smak a każde doświadczenie jest cenne, zwłaszcza to bolesne ;-) Pocwiczę, "na sucho" :-)
MoretaCvetans / 2007-12-15 19:32 / _
wyrzuć............. pamietasz stary dowcip o wybiegajacej z zarosli potarganej kobiecie? Napastowali pania-pyta uprzejmie przygodny obronca. Nie-na sucho! ,odpiera niewiasta..
modliszka / 2007-12-15 19:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie znałam tego :-)
Wiem, że na forex 90% dostaje w dupę i ucieka z płaczem....
Kusi mnie spróbowac.....i wiem, na co się piszę....ale też mam swoj pomysł, jak nie dac sie tam zwariowac...kiedys opisze swoje doswiadczenia....
EDiS / 2007-12-15 21:47 / Tysiącznik na forum
Opis swoich doswiadczenia zaczniesz od słów: ostrzegali mnie, ale miałam wolną i nie przymuszoną wolę zaspokojenia swojej ciekawości. Doświadczenie jakie uzyskałam jest bezcenne, bo cenę jaką zapłaciłam(tutaj wpiszesz np dwa dobre samochody, apartament na Hawajach itp). Ostrzegam wszystkich, którzy tak jak ja chcieli doświadczyć.
EDiS / 2007-12-15 21:54 / Tysiącznik na forum
.......miało być- doświadczeń.
topol2 / 2007-12-15 17:30 / Tysiącznik na forum
Słyszałem informację, że obecnie zlecenie po cenie rynkowej nie jest już blokowane.
Mimo wszystko, to na razie nie dla mnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy