Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: To nie tak miało być

GPW: To nie tak miało być

Money.pl / 2007-12-14 18:12
Komentarze do wiadomości: GPW: To nie tak miało być.
Wyświetlaj:
Navigare----- / 2007-12-15 16:42 / Uznany Gracz Giełdowy
A to jeszcze jedna wypowiedź gracza z rynku Forex:

"...To spora część prawdy o tym rynku. Mi się udało rok temu po sporych sukcesach - zakończyć rok z 20k do tyłu. W ciągu mijającego roku odrobiłem te straty z nawiązką, ale nie na FOREXie, lecz czyszcząc rury..."
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 19:07
ciekawe...
te rury...
szprotek / 83.10.64.* / 2007-12-15 20:33
bo to dobry hydraulik był...
:)
manko / 85.89.162.* / 2007-12-15 16:19
Choć na razie jestem jedynie obserwatorem, a nie graczem, to wydaje mi się, że naiwnością jest mówienie, że czeka nas rajd w górę, jeśli większość na to liczy. Oczywiście giełda jest często samospełniającą się przepowiednią, ale nie zawsze.
Chodzi o to, że skoro wielu z was straciło kupę kasy na spadkach, to teraz stara się to sobie wynagrodzić. Efekt? Jakikolwiek wzrost spowoduje realizację zysków. Dlatego w moim przekonaniu raczej Mikołaj nie wystąpi.
lefek / 2007-12-15 21:22 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
re: Manko
Gratuluję dystansu do giełdy jak również jej zrozumienia .... choć to nie my rozdajemy karty ... moim skromnym zdaniem powinieneś zmienić stanowisko :))
co prawda podbicie/odbicie jest wskazane ... jak wysokie??? sadzę że niezbyt wysokie ...... przynajmniej na dzień dzisiejszy.
pozdrawiam :))
Sw.Mikolaj / 2007-12-15 16:21 / Bywalec forum
A jednak to ja decyduje kiedy i jak mam wystapic,wiec nie marnuj czasu
brydzia / 2007-12-15 16:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
analityk mówi , trzymać się z dala od spółek finansowych , banków i całej reszty , kupować spółki starej ekonomii , farmacje , spożywcze firmy itd.

juz wiem dlaczego Leszek chce sprzedać Getin , uznawany za jedynego przedstawiciela subprimów w Polsce ,
najcz / 2007-12-15 16:24 / Tysiącznik na forum
poleca spółki na złe czasy,otwarcie nie może powiedzieć , jak jest.
Kubus Puchatek / 85.128.78.* / 2007-12-15 16:19
a la Caixa to cymbaly ktore nie wiedza jak ocenic bank ?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 18:59
wartość rynkowa 10mld- wartość transakcji- 6-7 mld
CYMBALY???
x-bear / 90.156.43.* / 2007-12-15 15:38
Inwest Consulting, Drozapol, HTL Strefa. można dorzucić Redan i Krakchemię. te spółki są na dnie i zupełnie niesłusznie! z nich będą wielkie zyski. a WIG20? licze na podejście pod 3700 wtedy mocno gram na spadek i to do około 3000. banki i kghm śmierdzą a to jest 60% indeksu.
brydzia / 2007-12-15 16:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
HTL dopóki $ taki słaby to będzie kiepsko , jak tam pracowałam $ był po 3,8 i narzekali a teraz po 2,43
Fawelas / 2007-12-15 16:33 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
brydziu, a co tam robiłaś jeśli można spytać....
pozdr
osesek / 2007-12-15 15:08 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.

Przyjrzałem się wykresom indeksów amerykańskich i ... jeżeli AT oddaje wiernie emocje grających to w najbliższych kilkunastu dniach wypisany na wykresach spadek optymizmu zostanie potwierdzony i wzmocniony, chyba że zdarzy się coś super pozytywnego o czym nikt jeszcze nie wie.

Nie moje małpy nie mój cyrk ale jedno radzę tym, którzy nie grają DT lub krótko ; jak najdalej od rynku.
najcz / 2007-12-15 16:05 / Tysiącznik na forum
zgadza się, została jeszcze Benowi stopa dyskontowa,którą maże obniżyć bez konsultacji.
Kubus Puchatek / 85.128.78.* / 2007-12-15 15:54
Osesku,nie udzielaj rekomendacji,bo beda Cie w nocy straszyc koszmary,ostanio nie najlepiej Ci idzie
osesek / 2007-12-15 18:22 / Pan Tysiącznik
Nie mojąś małpą
krzysiek29 / 2007-12-15 15:30 / Uznany Gracz Giełdowy
skad taki pesymizm
kisiel2 / 213.94.250.* / 2007-12-15 14:01
Tak sobie wlasnie mysle o tym -2.36% WIG20 w piatek:
- wolumin malutki jak na taki spadek, ledwo 877k
- indeksy USA jakos tez tak bez wiekszych dolow
- fundusze sobie poprawiaja statystyki do bonusow rocznych
- no i jakos tak perfekcyjnie wyszlo na 61.8% pod technikow:
http://img518.imageshack.us/my.php?image=wig2020071215dt5.png
- no i Mikolaj jeszcze sie nie skonczyl


I takie mysli mi przychodza czy przypadkiem aby nurkowanie w piatek nie bylo troche bardziej 'zoorganizowane'...
Polska kraj woly - kazdy mysli co chce, zobaczymy w przyszlym tyg. :)
HAL9000 / 2007-12-15 12:51 / Bywalec forum
czy myślicie że kolejna informacja o nabyciu duzej partii akcji Hygieniki przez pana Moskę podniesie jeszcze jej wartość - czy to już koniec rajdu w górę ??
brydzia / 2007-12-15 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
kupuj co modne i nowe , zostaw odgrzewane kotlety i pseudo Mosków bo popłyniesz , lepiej skup się na paru spółkach z wig 20 , lepiej zarobisz , bo na spekułe masz za małą wiedzę i umiejętności jeszcze , taka dobra przyjacielska rada jak chcesz za dużo nie stracić , po co ci spółki co urosły po kilka tys % , myślisz że dalej od obecnej ceny tyle urosną ,

jak coś będę sama chciała nabyć napiszę to sobie zobaczysz i się zastanowisz ,

Pozdrawiam , i pytaj się zanim kupisz , jak ktoś dłużej siedzi na rynku ma większe wyczucie , chociaż faktycznie zaufać komuś z forum jest trudno , ale zawsze z kilku wypowiedzi możesz wyciągnąć wnioski
HAL9000 / 2007-12-15 16:30 / Bywalec forum
Brydziu - dzięki

poszłem w dwa rodzaje inwestowania

pierwszy - makler znajomego znajomego znajomego doradził i ... straciłem chochlami (tzn. jeszcze nie straciłem bo nie sprzedałem, ale się "kisi" )

drugi - ruchy na pekao, pko, tpsa, bre, bzw, agora (czyli wig20 o którym już rozmawialiśmy) ... i... przynajmniej jadłem łyżeczką

Ci wszyscy analitycy potrafia sie tylko doskonale wytłumaczyć dlaczego wczoraj się pomylili - jak juz kiedys pisałem ... z tego forum można się więcej nauczyć niz u mądrali co pracują w jakis firmach brokerskich
krzysiek29 / 2007-12-15 13:55 / Uznany Gracz Giełdowy
moim zdaniem w poniedzialek poleci ale w dol-realizacja zyskow
rotux / 2007-12-15 13:47 / Uznany Gracz Giełdowy
http://picasaweb.google.pl/LforLacny/Hgn
-wykres intra mówi, że jest spore ryzyko zjazdu
-nabycie akcji przez Moskę..hmm, ten pan w akcjonariacie to marna rekomendacja
-warto pamiętać o fundamentach /jeśli zamierzasz na dłużej się pakować/ - firma przynosi straty od trzech lat..

Blado to wygląda. Omijałbym szerokim łukiem na ten moment.
HAL9000 / 2007-12-15 15:20 / Bywalec forum
tyle że Moska zawsze windował spółki ostro w górę zanim z nich wychodził

nie żebym naganiał - bo nie mam i nie kupię na razie akcji, ale Moska nie robiłby tego żeby stracić już na starcie
mosek / 87.205.41.* / 2007-12-15 15:35
moska już nie straci o niego się nie martwcie, już jest duuuużo zarobiony :-)
HAL9000 / 2007-12-15 15:42 / Bywalec forum
o Moske to sie nikt tu nie martwi

ale facet nie wpychałby tyle kasy w firme, po to żeby stracić

nielogiczne - w dłuższym terminie musi je wyciągnąć w górę

ale w końcu to tylko moje "rozważania"
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 19:28
HAL9000


ale facet nie wpychałby tyle kasy w firme, po to żeby stracić


przeczytaj o sanwilu, lubej, zobacz jak AIG wycofuje się z lenia- i rozważ fakty
HAL9000 / 2007-12-15 19:45 / Bywalec forum
flugo - OK

ale Lentex wyprowadził na prostą (chyba że o czyms nie wiem)
kurs skoczył w górę dośc ostro (chyba że myle daty)

o sanwliu i lubej sobie zaraz poszukam

a propos - czy warto trzymac sanwil ??

macie jakieś info albo czuja ??
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 20:03
wyprowadził lenia...
ilość akcji wzrosła dwukrotnie- alcje nowej emisji byly po 4,3 zlotego- kurs skoczyl do 90 zeta...
po ile teraz leń chodzi?

sanwil- "ma mnie dać duże profity w czasie" i wywalił bez oglądania się na straty...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 19:30
ps. czy były pipki w Higenice?
VOKK / 2007-12-16 12:11 / portfel / Bywalec forum
Już jest po asymilacji. Ostatnia emisja po 1,9zł 1:1
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-16 14:18
dzięki za info
_wookash_ / 2007-12-15 15:03 / Bywalec forum
rotoux- ja bardzo licze na CPE. vykres mi sie podoba, i spadac nie chce i dobre informacje...
vidze duzy potencjal jak tylko rynek pozvoli...

masz jakies zdanie nt ?

pzdr:)
HAL9000 / 2007-12-15 14:09 / Bywalec forum
Rotux - dzięki
pio24 LESZCZ / 2007-12-15 13:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jedni kupują inni sprzedają
LTX AIG TFI 2007-12-14 2007-12-07 -10 000
sam sobie musisz odpowiedzieć
HAL9000 / 2007-12-15 12:54 / Bywalec forum
Moska :

"..... informuję, iż po dokonaniu - w trakcie trwania sesji giełdowej na Giełdzie
Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 13 grudnia 2007r. zakupów akcji Hygienika SA z
siedzibą w 05-270 Marki, ul. Okólna 45 przekroczyłem 12% próg udziału w kapitale zakładowym.
W okresie od mojej ostatniej informacji dotyczącej nabycia akcji Hygienika SA do dnia
14.12.2007r. łącznie zwiększyłem swój stan posiadania o 466.916 sztuk akcji tej Spółki, a w
dniu 13.12.2007r. zakupiłem 444.927 sztuk akcji.
Obecnie posiadam 2.627.018 sztuk akcji, co stanowi 12,37% "
pietroo / 2007-12-15 13:16 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
jestem też tego ciekawy, posiadam mały pakiecik
EDiS / 2007-12-15 12:06 / Tysiącznik na forum
Jeżeli wiadomość o sprzedaży Getinu przez L. Czarneckiego potwierdzi się, będzie to bomba o wartości ok 2 mld euro a inwestorzy napewno na tej transakcji nie stracą. Aszulski57 napisz więcej, czy spełni się zapowiedż 20 zł za akcję do końca roku.
aszulski57 / 2007-12-15 17:51 / Tysiącznik na forum
chciałbym !
ale nie wierzę.
a moze jakiś pakiet / leszek + insiderzy / np 10%.
Pięknie by było .
patrz wykres Millenium
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
w/g mojej wyceny Getin jest wart 17.60.
EDiS / 2007-12-15 19:24 / Tysiącznik na forum
Siegaj, gdzie wzrok nie sięga. Może 20-30%, byłoby jeszcze piękniej.
pietroo / 2007-12-15 13:17 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
czyli w poniedziałek zacznie się szał zakupów Getinu
modliszka / 2007-12-15 11:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co tam giełda i straty, jakie się tutaj odczuwa :-)
Pozwolę sobie wrzucic komentarz gościa, który gra na FX :-)))
Tam to dopiero muszą byc emocje :-))))

Pozdrawiam i milej lekturki


"UWAGA NA FOREX !!!
Na Forex-ie od 2004-XTrade, 2005-2006 FXDD- muszę przestrzec może początkujących-najszybciej można stracić właśne tam pieniądze.Grasz z komputerem i zawsze jesteś skazany na porażkę. Metody inwestycji różne, na podstawie wykupowanych rekomendacji, AT, fundamentalnej i danych, systmami automatycznymi EA zarówno na platformach MT3 i MT4, gra w dwie strony itp (systemów i strategii bez liku), przetestowałem ponad 2-tysiące systemów automatycznych ze stop loss-em i bez. Jesteś jak ten królik uciekający przed pożarciem.Na demo wydaje się proste a nawet zarabiasz jak usiądziesz do reala to jest inaczej - a te same metody stosujesz-wiadomo stres i temu podobne czynniki wpływają negatywnie ale czy system automatyczny rozróżnia demo od reala nie powinien-to oczywiste. Jedyne co zyskałem przez 2,5 roku to wiedzę na temat tego rynku, pogłębiłem analizę ekonomiczn-fundamentalną gospodarek światowych, zależności powiązań krzyżowych par walutowych, opanowałem dogłębnie już wcześniej znaną AT (analizę techniczną) i pisanie samodzielnych systemów inwestycyjnych w języku mql i mq4.
Faktycznie jest to rynek (mówię o forexie) bardzo dynamiczny z ogromnym potencjałem o dużej zmienności i ogromnym ryzyku. Porównując do rynku instrumentów pochodnych (na GPW) o wiele niebezpieczniejszy i mówię to z pełną świadomością gdyż byłem przed przygodą z forexem i obecnie jestem jego uczestnikiem.Wszystkim związanym z forexem życzę udanych inwestycji-ale uważajcie bo banki inwestycyjne czy firmy brokerskie grają pieniędzmi firmy albo klientów a Wy swoimi, to jest ogromna przepaść a co mówić o wielkości inwestowanych środków-też bardzo ważny czynnik. Jeśli już jesteście w tym "transie"-wiem że trudno z niego wyjść łudząc się ciągłymi możliwościami zarobienia albo odrobieniem strat, to inwestujcie naprawdę małe środki. Oczywiste że są i tacy którzy trochę zarobią (procentowe ułamki ogółu) ale sprawdza się "dopóki dzban wodę nosi dopóty się ucho nie urwie". Dziwne jest czasami to że w najbardziej ważnych momentach są kłopoty z połączeniem platformy inwestycyjnej, tzw. bad ticki (złe dane) itp. To cały urok tego rynku. Aha musicie wiedzieć jeszcze to że najwięksi inwestorzy światowi tracili setki milionów dolarów obstawiając błędie zajmowane pozycje aż zmuszeni byli zamykać je z ogromnymi stratami.Kilkanaście firm brokerskich zbankrutowało, nawet chińskie instytucje finansowe, a z rodzimego podwórka ogromna strata koncernu KGHM w miliardach złotych -powód zabezpieczenie się przed spadkiem cen miedzi światowej zajęte pozycje krótkie na tym surowcu - znana sprawa a wówczas ceny miedzi jak na złość prawie przez rok czasu w górę aż do rekordów wszechczasów, podoba sprawa obecnie z dolarem u euro, olbrzymie straty stawiających na USD. Ja przeżyłem to na własnej skórze i dlatego przestrzegam - nikomu nie odradzam jednak na siłę, jak we wszystkim jednak doświadczenie na sobie jest najlepszą nauką ale drogo kosztuje.Wiem że są ode mnie o wiele efektywniejsci gracze może i z dużymi zyskami ale Oni wiedzą o czym piszę i jak dużo kosztuje to zdrowia i nieprzespanych nocy.
Ciekawe czy będą wypowiadać się ludzie będący nie tylko po mojej stronie barykady.
Pozdrawiam i życzę powodzenia."
Fawelas / 2007-12-15 12:17 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
Dzieki, to jest najcenniejszy komentarz jaki ostatnio przeczytałem . Pozdrawiam i samych udanych inwestycji życzę.
gabrik / 2007-12-15 12:09 / portfel / Wierny Forumowicz
nic dodać nic ująć (tzn trochę mozna ale po co) znam osobiście traderów naprawdę "dobrych" i zawodowych nawet takich co na forex zarobili ale juz tam nie grają o szczegółacg rozpisywał się nie będę w każdym razie mi wystarczyło demo które miałem przez 9 miesięcy jeśli ktoś się łudzi niech ostro zfiltruje temat a sam dojdzie o co chodzi.
pozdrawiam
yayurek / 2007-12-15 13:01 / Kompulsywny looser na forum
GABRIK, gdzie ten punkt do cholery, czekam już drugi tydzień
yayurek / 2007-12-15 13:00 / Kompulsywny looser na forum
na FOREXIE wytrzymałem trzy tygodnie, po dziesięciu dniach zaczęły mi się trząść dwa palce prawej ręki, po dwóch tygodniach dostałem drgawek dłoni, to co traciłem w dzień odrabiałem w nocy, znacznie lepiej można przewidzieć ruchy maszyn, w międzyczasie, gdy ci z Europy i Wall Street są nawaleni w pubach, a momentem gdy ci z Australii i Dalekiego Wschodu jeszcze nie wytrzeżwieli i nie wstali, liczy się każda część sekundy, a nawet bankowi traderzy zaczynają boleśnie odczuwać różnice w czasie wykonywania zleceń prywatnych i tych bankowych po przejściu na swoje, pomimo, że pozornie to są ułamki sekundy, po trzech tygodniach żona zagroziła rozwodem, gdyż nie chodziłem, ale jak Zombi przesuwałem się po chałupie, powyższy tekst to znakomite ostrzeżenie właśnie dla tych, którzy nie radząc sobie na grze na akcjach, szukają spokojnej przystani w pochodnych a tym bardziej w grze na surowcach czy właśnie na Forexie, ale PEDRO jakoś gra, choć działa na parach emeryckich, na wyzwania w rodzaju lira turecka/sol peruwiański też się nie decyduje
bebe} / 83.29.60.* / 2007-12-15 17:32
masz mądrą żonę....
modliszka / 2007-12-15 13:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
" po trzech tygodniach żona zagroziła rozwodem,
gdyż nie chodziłem, ale jak Zombi przesuwałem się po
chałupie..." wybacz, że się uśmiałam, ale pobudziłeś moją wyobraźnie....Hazard, jednak potrafi, zniszczyc człowieka...dobrze, że niektórzy w porę się opamiętują ;-)

Pozdrawiam
marboru / 2007-12-15 10:42 / portfel / "Bankier giełdowy"
Wiadomości
2007.12.14 godz. 16:40:00 Aktualny kurs GETIN: 13.74 (-0.43)

Leszek Czarnecki sprzedaje Getin
(PAP, pr/15.12.2007, godz. 09:14)
Jeden z najbogatszych Polaków szykuje się do sprzedaży swojego imperium finansowego. Dlatego kondycję finansową Getin Banku analizuje hiszpańska La Caixa - dowiedziała się "Rzeczpospolita".


R E K L A M A czytaj dalej

Wartość transakcji szacuje się na 6-8 mld zł. O tym, że Getin Bank jest na sprzedaż, mówiono od dawna. Z informacji gazety wynika jednak, że biznesmen z Wrocławia Leszek Czarnecki chce sprzedać całą giełdową grupę - Getin Holding. GetinBank jest największą jego częścią.

"Bez komentarza" - odpowiada na pytanie na ten temat Artur Wiza, członek zarządy Getin Holdingu.

Rozmówcy podkreślają, że już od ponad roku toczyły się w tej sprawie rozmowy z różnymi podmiotami.

"Można sobie wyobrazić sprzedaż głównego biznesu Leszka Czarneckiego. Już wcześniej zrobił coś podobnego, pozbywając się firmy leasingowej EFL. Lepsze czasy na sprzedaż takiego biznesu były jednak do lata tego roku. Dziś zaufanie do instytucji finansowych zostało podważone" - uważa Jacek Chwedoruk, dyrektor generalny Rothschild Polska. Wynika to ze strat banków amerykańskich poniesionych na kredytach hipotecznych i sprawia, że zainteresowanie kupnem holdingu nie będzie takie jak jeszcze rok temu.

"Grupa Getin to bardzo dobry biznes, wysokiej jakości. I zapewne grupy europejskie będą nią zainteresowane" - przyznaje jednak Jacek Chwedoruk.

W skład grupy finansowej wchodzą jeszcze m.in. Noble Bank, towarzystw ubezpieczeniowe Europa oraz firmy pośrednictwa finansowego.

Z informacji "Rz" wynika, że bliski zakupu jest duży hiszpański bank La Caixa. Przeprowadza właśnie szczegółową ocenę kondycji Getin Banku. Hiszpanów stać na nabycie całego holdingu. Są trzecią co do wartości aktywów instytucją finansową w Hiszpanii i liderem wśród europejskich banków oszczędnościowych. Ich majątek jest wart o jedną szóstą więcej niż wszystkich polskich banków. Hiszpanie są mocno zainteresowani zagraniczną ekspansją. Od lipca mają oddział w Polsce, a w październiku otworzyli w Rumunii. Nie chcą jednak zdradzić polskich planów. Nie odpowiedzieli też na pytania o zamiary wobec Getin Banku.

Według wyceny rynkowej Getin Holding jest dziś wart prawie 10 mld zł.

----------------------------------------
a jednak.
aszulski57 / 2007-12-15 17:46 / Tysiącznik na forum
chciałbym !
ale nie wierzę.
a moze jakiś pakiet / leszek + insiderzy / np 10%.
Pięknie by było .
patrz wykres Millenium.
gift / 87.205.213.* / 2007-12-15 10:34
Spadki u nas są madialna nagonką połączoną z koniecznością wyciągnięcia kapitału przez zagranice.Mówienie o tym że mamy problemy jeśt świadomym zakłamywaniem rzeczywistości.Jednak ludzie przeważnie wolą kłamstwa a zdrógiej strony musimy się dopasować czego nigdy nielubiałem jako indywidualista
gabrik / 2007-12-15 12:11 / portfel / Wierny Forumowicz
błąd musisz być indywidualistą w przeciwnym razie już po Tobie nie możesz być "tłumem"
patriota 007 / 89.79.147.* / 2007-12-15 09:28
w wlasnie ze tak mialo byc...a na co liczyli inwestorzy na hosse z Ameryke w tle ....bedziemy opadac do momentu az Ameryka sie okresli w ktora strone podaza i jak dlugo potrwaja problemy finansowe w tym kraju.Fundusze ciagnely indeks przed koncem roku rozrachunkowego a inwestorzy spekulanci wykorzystali ten tradyvyjny okres do zarobienia.
Szatan_Serduszko / 2007-12-15 09:09 / Bywalec forum
Jestem ciekaw przyszłego tygodnia. Wyciągali Wiga, dołowali Misie. Teraz na odwrót. Złotówka mocno down - sprzedawała więc zagranica. Stąd nasi przerzucili się na mniejsze. Na EUR/USD mocna korekta więc złotówka jak dziś tracić będzie. A skoro tak Wig może polecieć nawet do 3450, za to m i s Wigi mogą więksi podciągnąć ostro pod lepsze wyniki. Dawno nie pamiętam by przy tak mocno lecącym Wigu, małe i średnie zachowywałyby taki spokój a nawet jak wczoraj - kończyły na plusie. To się rzuca w oczy. Myślę że jak Wig choć lekko skorekci - małe i średnie 2-3% do góry. Trzeba czekać na okazje. Mój scenariusz na poniedziałek. Wig otwarcie -0,5, później do 13 płasko, mocniejszy spad do 3500, odbicie, wyciągnięcie na 0 bądź lekki plus. Powstaje młot z długim dolnym, Ameryka odbija i we wtorek mały rajdzik na Wigu20 - ok. 1,5% pod 3600, za to na mniejszych Wigach euforyczny zwrost rzędu 3%. Tak będzie - tak myślę :)
Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia...
aszulski57 / 2007-12-15 17:47 / Tysiącznik na forum
pozdrawiam.
Szatan_Serduszko / 2007-12-15 09:46 / Bywalec forum
PS. Po raz kolejny okazało się że nasz Wig20 jest zapowiedzią identycznej sesji w Ameryce. Pewne było że jak tak naszego dołują, Jankesi zrobią to samo u siebie. Ciekaw jestem skąd bierze się ta zależność. I czemu inne rynki nie podpatrują zachowania naszego. Dziwi mnie tylko czemu tak niewielu zwraca uwagę na ten fakt. Zawsze komentarze typu "nasz rynek szczególnie mocny bądź szczególnie słaby". On nie jest ani taki ani taki, jest tylko zapowiedzią sesji ameryckiej a następnie niemalże jej kopią. To naprawdę czytelna prawidłowość na której można opierać kupno/sprzedaż akcji przed kolejną sesją. I nie zdziwię się wcale, jak w poniedziałek, rynki europejskie dyskontując sesje na wielką wodą tracić będą mocno, a Wiguś nasz przeć będzie wyżej dyskontując już przyszłą sesje tj. odbicie w Ameryce. Patrząc przez ten pryzmat, mamy najbardziej przewidywalny i logiczny rynek w Europie :)
Pozdrawiam raz jeszcze...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 08:39
witam,
na forum bessa pełną parą
i to zapowiedziana...

odradzacie longterma- hmm- mysle,że odradzaja longterma Ci dla ktorych długo to znaczy 3 minuty...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 08:41
aha- jakiegoś specjalnego rajdu sie nie spodziewam w 2007- aczkolwiek uwazam ze pierwszy kwartal 2008 bedzie niezly- 7% na lokacie przy inflacji 3 % czy 15 na gieldzie...
h / 85.128.78.* / 2007-12-15 08:10
Po przeczytaniu komentarzy z ostatnich dni i dzisiejszych tez
chce tylko po raz juz nie wiem ktory powiedziec:trzymajcie sie od Dudy z daleka.
Chyba ze umiecie ustawiac i kontrolowac stopy albo macie dobre nerwy i bardzo duzo czasu.
prosze sobie przejrzec /jesli ktos ma/ historie notowan tego waloru i okolicznosci wzrostow/naglych/ i spadkow/dluuugich/
To juz ostatnie ostrzezenie,juz mo sie nie chce czytac "podudowych lamentow"
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy