Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: To nie tak miało być

GPW: To nie tak miało być

Money.pl / 2007-12-14 18:12
Komentarze do wiadomości: GPW: To nie tak miało być.
Wyświetlaj:
Jaronero / 2007-12-15 07:48 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Gdyby przyjąć wariant pesymistyczny:

Jak wzięłem wykres wig20 pod lupę, to po narysowaniu głównej linii wsparcia i przesuwaniu jej w górę na lokalne opory, widać że osiągnęliśmy przez ostatnie 5 lat szczyty... wyżej jedynie znaleźliśmy się dwa razy i to niewiele wyżej... a czy teraz mamy jakieś ekstra warunki powodujące maksymalny wyskok??
Czy rok 2008 będzie rokiem dla gospodarki sxzczególnie znakomitym, czy będzie rokiem wdrażania cięć i reform.....
Musimy chyba zmienić kąt patrzenia... krótkie na długo... a korekty wzrostowe obserwować czekając na sygnał do wchodzenia w krótkie... większość (w tym ja) na razie patrzy odwrotnie... "kiedy wreszcie koniec tej korekty i wzrosty"...
Wzrosty jeszcze będą, i jak to z korektami jest będą nagłe i silne pod dużym kątem (Warren pisze "wyciąganie koszami na siłę") typowe dla rynku: szybkie korekty i powolny trend stały....
Jaronero / 2007-12-15 07:50 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
Niech ktoś kto pamięta, napisze czy w końcowej fazie ostatniej hossy również coraz więcej osób znikało na długo albo wchodziło w kontrakty?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-12-15 08:46
pewnie tak- choś świadomie bessy nie przeżylem- na rachunku lezaly longi- handlowy, tpsa
zbig$ / 2007-12-15 01:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-12-15 00:34:14 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (29052 postów) Bloguje na bblog.pl ]
popatrz co sie dzialo pol roku temu...... magia...... popatrz jak pol
roku moze zmienic scene........ popatrz co moze pol roku.......a 10
lat ??
-------------
a 10 lat to juz nic nie zmieni..totalny marazm, nuda i apatia...
zmiany na gieldzie sa widoczne po stosunkowo krotkich czasach, bo po dluzszych zmienia się sytuacja makro i nie ma czego juz porownywac...jak porownac teraz z 95 rokiem??
warren buffet / 2007-12-15 05:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no ale powiedz to.... jak jest teraz w stosunku do 95 ? a jak bedzie w 2015 w stosunku do 2007 ?

wiem ze wielu puknie mi w glowe.... powie: chlopie, 2015... kiedy to bedzie.....

ja odpowiem: za 5 min kochani.... życie zapier......
stary piernik / 2007-12-15 15:46
Warren, tutaj to masz dopiero racię ;-((((((((((((((((((((
modliszka / 2007-12-15 01:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Drodzy Moi,
skomentuję to tak : "trzeba wiedziec, kiedy ze sceny zejsc niepokonanym". Pokonani bedą dawcami kapitału, bo ostatni płacą największą cenę....

Rynek się ugina, pytanie kiedy pęknie ?
Do końca roku mogą się dziac jeszcze cuda i sztuczne wyciąganie indeksów. Ale nie jest to dobry czas na long time...Od jakiegoś czasu stoję z boku i naprawdę dobrze mi z tym . Pogrywam. W środę kupiłam Hygienikę, dudę i małą ilośc msz...oddałam w czwartek przed południem.
Hygienika 25% zysku
Duda 11 %
MSZ coś około 3
Więcej mi do szcześnia nie potrzeba.

Mam skórę niedźwiedzią i pojawiam się wtedy, kiedy jest panika, oddalam z rynku, gdy wraca euforia i wiara we wzrosty...Teraz będę czekała poniżej 13250 na Dj :-)

Pozdrawiam serdecznie i załączam lekturkę na noc...do przemyślenia, pod wyniki roczne...


Citigroup przejmuje aktywa funduszy SIV, zwiększy zadłużenie o 58 mld USD


14.12.2007 09:18

Citigroup przejmie aktywa siedmiu pozabilansowych funduszy SIV wartości 49 mld USD. Uniknie w ten sposób konieczności ich sprzedaży.
Podobna tematykaSociete Generale przejmuje 4,3 mld USD aktywów swojego funduszu SIV


Citigroup to kolejny z wielkich banków, który został zmuszony do przejęcia aktywów od własnych funduszy SIV. Wcześniej musiały to zrobić brytyjski HSBC Holdings, francuski Societe Generale i niemiecki WestLB.

Decyzja największego amerykańskiego banku poprawiła nastroje na rynku. Po jej ogłoszeniu kontrakt na S&P500 poszedł w górę o 4,5 pkt. do 1503 pkt. Przyjęte przez Citigroup rozwiązanie jest dla niego bardziej dotkliwe finansowo, ale mniej kontrowersyjne od wcześniej ogłoszonego planu tworzenia superfunduszu SIV, który miałby przejąć aktywa od funduszy SIV największych banków.

- To ostatni znaczący rozdział historii problemów funduszy SIV. Jest już blisko do ich rozwiązania - powiedział Peter Crane, wydawca Money Fund Intelligence.

60 proc. aktywów SIV przejętych przez Citigroup to papiery dłużne instytucji finansowych. 13 proc. to obligacje zabezpieczone hipotekami i papiery CDO. Zadłużenie Citigroup, które wiąże się z przejęciem aktywów, wzrośnie o 58 mld USD, z czego 10 mld USD przypadnie na papiery komercyjne o średniej zapadalności 2,4 miesiące, a 48 mld USD na papiery średnioterminowe o średnim okresie zapadalności 10,1 miesiąca.
Agencja Moody's obniżyła rating kredytowy Citigroup z Aa2 do Aa3. Spodziewa się znacznych kolejnych odpisów wartości aktywów banku, głównie papierów zabezpieczanych hipotekami i CDO.
MD, AP
warren buffet / 2007-12-15 05:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja to zawsze powtarzalem i bede powtarzal... usiąść z żoną i powiedziec sobie: dość..... kto bez akcji nie moze byc choć rok ten na gieldzie przed 20 rokiem stażu nie zrobi duzych pieniedzy
Sw.Mikolaj / 2007-12-15 08:06 / Bywalec forum
Najwyrazniej sie wypaliles,to sie zdarza nie tylko na gieldzie.Musisz wiec sobie powiedziec; to NIE dla mnie.
Ale NIE mozesz uogolniac i przenosic tego na innych.
Jak widac,codziennie ludzie inwestuja setki milionow i jakos nie slychac o skakaniu z okien i samobojstwach z powodu utraty majatku.
Byc moze,jak pisze parkinsonosiagnales wlasnie swoj poziom niekompetencji.
Jednak fakt,ze zdales sobie ztego sprawe jest godny szacunku.
Wielu tu szamoce sie i bedzie stopniowo tracic inie maja sily by przestac.
inwestor1975 / 2007-12-15 01:49 / Tysiącznik na forum
tylko gratulowac
ale zależy jakim kapitałem
bo 25% od 1 k to malutko ale juz od 100k to wiele
modliszka / 2007-12-15 01:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dla mnie olbrzymim, dla kogoś może śmiesznym...
Wielkości, to pojęcie względne...
Ponoc na giełdzie jest ważne, aby grac pieniedzmi, które mają dla nas dużą wartośc...wtedy bardziej o nie dbamy...

Pozdrawiam
inwestor1975 / 2007-12-15 02:13 / Tysiącznik na forum
hm ja mysle inaczej nieraz udawało sie ugrac sporo % ale co z tego jak małą kwotą
a jak z dużej sumki nawet 3% ugram to jest miło
ja troszkę inaczej gra .. hm inwestuje
mam pare spółek i powiększam liczbę akcji chociaż ostatnio czasu brak
nawet teraz spać sie chce a jeszcze musze ustalic parę set telefonów i posegregowac ulice
juz mi sie w oczach przestawia
modliszka / 2007-12-15 02:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie wolno tak się przemęczac Inwestorze1975 ;-)
Wypoczęty umysł, pracuję na zwiększonych obrotach.
A firma ...no cóż...wymaga...ale, szanuj zdrowie ;-)
modliszka / 2007-12-15 02:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Założyłam sobie, że 50% mam w obrocie a 50% trzymam, na szczególne okazje....
Małymi łyżkami należy jesc rynek, bo czasy niepewne, ważne aby do przodu....
Czasami i ja zaszaleję i ze spekułą pojadę ;-) Do tej pory się dawało, ale tam sa za duże emocje - szkoda serducha ;-)
bebe / 2007-12-15 01:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj Mo....fakt jest taki, że mogę pozazdrościć strategii...
pozdrawiam serdecznie.....
modliszka / 2007-12-15 01:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pozdrawiam Bebe...
Nie dziekuję, bom tylko człowiek i pomylic sie mogę...
Jednak jestem wierna zasadzie, że kapital należy chronic...

Pozdrawiam również :-)
bebe / 2007-12-15 01:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Mo...naturalnie, ale mi wyszło inaczej....za duża doza optymizmu.../nie sprzedałam w odpowiednim czasie.../, a teraz jest co jest.....człowiek cały czas się uczy...pozdro Mo
modliszka / 2007-12-15 02:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bebe, ile ja w życiu popełniłam pomylek.
Cieszyłam sie, jak rosło a nie znałam pojęcia "realizacja zysków", czasami sprzedawałam w panice....STX, któremu wierna byłam do końca, pożarł mi całoroczny zysk...Po ostatniej jednak publikacji wywiadu z Karkosikiem, zapamiętałam jedne bardzo mądre słowa " martw się, jak rosnie, jak spada jest już za późno..."....

Ja do niczego nie namawiam - no może do jednego....aby spojrzec na obecną swiatowa gospodarkę, z pewnego dystansu....nie z perspektywy GPW....

Dasz radę - jesteś dzielna
bebe / 2007-12-15 02:19 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i tu chyba jest mój problem...bardziej patrzyłam na gpw...ignorując trochę dane ze świata...
uważałam, ze Polska jest na drodze dużego rozwoju..itd itd.....chyba mam więcej natomiast cierpliwości..., choć nie do końca, bo i tak trochę balansuję..tzn sprzedaję jak zarobię......może też nie do końca mam przemyślaną jednoznaczną strategię...po prostu może brak tu mojej konsekwencji.....
a radę może dam...cha...ha..cha....bo nie sprzedaję przy stratach.../alem chytra/...wolę poczekać.../nie gram wszystkimi pieniędzmi....stąd też mój spokój....
pozdrawiam i będę kończyć...oczy już są zmęczone...pozdrawiam i mówię Ci Mo : tak trzymać, z kasą trzeba twardo...../muszę sobie to napisać nad kompem/....Pa
modliszka / 2007-12-15 02:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobranoc Bebe :-)
Uwielbiam Twoje poczucie humoru :-)))
Pa.
bebe / 2007-12-15 02:28 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jest mi miło,.... choć czasem sama przez to "wbijam sobie nóż"....cha...ha...cha...
zielonych i tak życzę....
Dobrej Nocki Mo...
modliszka / 2007-12-15 02:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Bebe, powiem Ci coś na koniec...
Gdybyśmy, tylko my płotki tracili, możnaby powiedziec :dupa ze mnie, nie inwestor.Ale tracą też "grube ryby"...sytuacja światowa, przerosła nawet tych dużych...wiec może nie jest z nami aż tak źle, jakby sie mogło wydawac ;-)

Pozdrawiam "słabą" płec ;-)

Dobranoc
bebe / 2007-12-15 03:03 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
przeczytałam.......pocieszona.....
Pa....idę już do łóżeczka......Dobranoc Mo
AT-Techno MATADOR / 2007-12-15 00:47 / Short term
podsumowując, to co chciałem dziś powiedzieć, to że w chwili obecnej bycie klasycznym inwestorem long term jest moim zdaniem loterią..

Bycie natomiast skutecznym graczem zawsze kiedyś zaprocentuje. tutaj trzeba podjąć tytaniczną walkę
z głównym wrogiem, czyli własną psychiką

Wracam na imprezkę:)
dobranoc!!
zbig$ / 2007-12-15 01:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
tytaniczną walkę
z głównym wrogiem, czyli własną psychiką
--------------------------
pelna racja
warren buffet / 2007-12-15 00:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobranoc. zajrze tu o 4.....

heya
Jarg / 2007-12-15 00:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobry wieczór

Przeczytałem ten artykulik w Rzepie o Getinie... co prawda spekulacje na ten temat trwają już od ponad roku, to zawsze były dementowane przez zarząd... ale przecieki w końcu musiały się pojawić... To może ciekawie przełozyć się na kurs Getinu. Ja stawiam na spory wzrost. Getin ostatnio nieźle trzyma kurs, a więc już jest zapewne zbierany na słupy.
Dla posiadaczy LCC jest to o tyle ważna wiadomość, że firma stanie się w naturalny sposób centralnym punktem zainteresowań biznesowych Leszka w Polsce (choć moim zdaniem dzieje się tak już od dawna). W końcu inicjały w nazwie zobowiązują... . Prawda Warrenie? :-)

Pozdrawiam
warren buffet / 2007-12-15 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
prawda prawda :) co prawda nie mam getinu, ale w przeciagu 5-8 lat wierze w LCC :)

wierze rowniez ze moje 5-8 lat są o 8x przesadzone :))
Jarg / 2007-12-15 00:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warrenie, dodam jeszcze, że nas Wrocławian dziwił trochę fakt, że słynny przetarg na najdroższą działkę we Wrocławiu (bodaj 380 mln za 1 ha) Leszek odpuścił... komu? konsorcjum hiszpańskiemu, którzy wybuduja centrum biznesowo-apartamentowe niemal na przeciwko siedziby Getin Holding... hmm... może to tylko zbieg okoliczności :-)))
warren buffet / 2007-12-15 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
może tak a może nie........ =))

ja tam wiem ze Leszek nie zmarnuje gotówki..... wszyscy mowia ze inwestycja w katowicach jest absurdalna...... ja porusze ten wątek w 2012 roku :) baaaa

zrobie teraz zdjecia terenu, zrobie je po skonczeniu projektu....... nikt nie wywala takiej kasy na staw hodowlany......

drogo ? drogo.... baaaa bardzo drogo...... ale jesli ktos ma wizje, plany i kapital........ wcale nie musi byc drogo.......

pozdrawiam serdecznie !
Jarg / 2007-12-15 00:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
10 ha niemal w centrum Katowic w pobliżu A4... za jakiś czas w chyba w samym centrum aglomeracji Silesia (chyba nie pomyliłem?)... kiepski interes :-)

Dodam, że przez pierwszy miesiąc funkcjonowania EFL (1991) pojawił się (podobno) 1 klient... oszołomiony faktem, że może kupić do firmy samochód na całkiem przystępne raty... i EFL Leszka jakoś od tego nie splajtował... :-))

Pozdrawiam również
warren buffet / 2007-12-15 05:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie. ocenimy za 5 lat inwestycje.... pod karpie tego nie kupił..... a połozenie - idealne.

blisko A4, blisko park, blisko - prawie samo centrum...... moim zdaniem jedna z lepszych działek w katowicach...... ale wszystko zalezy co tam lechu zrobi
bebe / 2007-12-15 00:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
noooo...wreszcie coś pozytywnego....
mam i getin i lcc...- troszeczkę....
gekko-n / 2007-12-15 01:02 / Bywalec forum
LCC to byla nieciekawa inwestycja w tymtygodniu ... tezmam troszeczke, niestety.
bebe / 2007-12-15 01:07 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ech....ja mam po 3,90....- i już wszystko jasne........- nieciekawie
HAL9000 / 2007-12-15 00:24 / Bywalec forum
Matador - czy z Twojej AT cos wynika pocieszającego na przyszły tydzień ?
HAL9000 / 2007-12-15 00:25 / Bywalec forum
mam na mysli cały rynek
HAL9000 / 2007-12-15 00:26 / Bywalec forum
bo Pedro był optymistą - ale jakos po danych z USA zamilkł na dobre
AT-Techno MATADOR / 2007-12-15 00:24 / Short term

czy ja kupuje za 100% kapitalu ? he he........narazie
to 80% mam na lokacie 5% :) gram na giedzie dla
sportu. dopóki nie wyczuje moj noc zagranicy to tak
zostanie :)

to rozumiem!
myślałem, że jest to inwestycja rzędu 30% portfela.
Spox
warren buffet / 2007-12-15 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
eeee. powoli. czasu jak marasu.....
HAL9000 / 2007-12-15 00:17 / Bywalec forum
mam tylko nazieję , że na Święta wyciągną jeszcze trochę indeksy-

i uda mi się uciec z papierów aż wrócą normalniejsze czasy
warren buffet / 2007-12-15 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie od sierpnia tak kazdy mysli :)
zbig$ / 2007-12-15 01:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
hahah , dobre, tak wlasnie jest i sie kisimy...))
HAL9000 / 2007-12-15 00:33 / Bywalec forum
ja mam plecy rzędu 8 do 11 % na spółkach

licze na MSZ i mimo wszystko na STX jeśli ruszy cos na święta lub nowy rok

PWK też było wysoko - tez moze wroci na chwile wyżej

na Jutrzenke nie licze
na kopex tez na razie nie bardzo
bsk - o co tam chodzi ??

sprzedać - to podpisać się pod stratą już teraz
przeczekac - jeszcze wieksze ryzyko wiekszej straty
ciąc stratę czy nie - oto jest pytanie
mimo wszystko licze na jakis mały rajd na święta

w mordę ..... za świeży jestem - na zbyt głęboka wode skoczyłem
warren buffet / 2007-12-15 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja ci tyle powiem.......... nie powiem co robic..... ja zapamietam Twoj nick. zapamietam tez posta - zapisze na moim 80 gb HDD.....

powiem ci ile bys mial w 2015....... ale powiem ci za 7-8 lat :)

ja zaczynam w przyszlym roku tworzyc portfel :) a niech to spadnie jeszcze z 50%. albo wzrosnie. ja nad tym wladzy nie mam :)
HAL9000 / 2007-12-15 00:45 / Bywalec forum
ja mam nadzieję że za 7 lat ciągle tu będziemy rozmawiać - chyba że skończę na dworcu z kapeluszem ;)

a co do decyzji - to na razie trzymam te papiery

jak popłynę - będę czekał - wybiją (choćby za dwa lata)

jak będzie rajd na święta i wyjdę na plusik lub zero - to sprzedam, poczekam, pobuduję tez portfel jak się sytuacja uspokoi - przez ten czas sie wiele więcej naucze

nie widzę rozsądniejszego wyjścia - gdybym był zawodowcem to pewnie bym sprzedał i grał na innych papierach - ale jeszcze nie potrafię

na splitach itp się nie znam i nie wiem jak ugrać ładne procenty
Pooh / 2007-12-15 02:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

jak będzie rajd na święta i wyjdę na plusik lub zero - to sprzedam,


A jeżeli wzrosty nie skończą się po Świętach?...

Taki scenariusz też jest możliwy, jak wszystko... Będziesz gonił?
Pozdr.
HAL9000 / 2007-12-15 09:18 / Bywalec forum
Pooh - nie będę gonił w tej sytuacji na rynkach

albo z akcjami będę czekał (jeśli ich nie wypchnę) i w końcu odzyskam kasę (tylko nie wiadomo kiedy)
albo jak je sprzedam to przeczekam z forsą na koncie w jakims getinie czy WBK
do czasu aż się to uspokoi
ale czy sie uspokoi ?? - na horyzoncie olimpiada w pekinie i wielu już śpiewa o krachu w chinach jak wszyscy z medalami wrócą do domu,

gdyby nasza gielda rządziła sie gospodarka naszą - to bym kupował
ale my będziemy się rozwijać, budować stadiony, drogi, wzrost PKB będzie wysoki, miliardy euro unia nam wpompuje - a giełda grzecznie będzie podążac za USA na południe

więc albo będzie to longterm z przymusu, albo sprzedaż i ulga po jakims rajdzie na święta i zabawa tylko na WIG20 - tam mi sie udało dorobic do renciny tak w miarę bezpiecznie (ruchy na PKO pekao, bzw bre, tpsa)

na razie niestety jem łyżeczką - tracę chochlami
HAL9000 / 2007-12-15 00:03 / Bywalec forum
mam między innymi :

STX - pod kątem euro
MSZ - j.w.
LBW - podpisała jakieś tam kontrakty - więc kupiłem kiedyś tam

z polecenia maklera ( znajomego od znajomego od znajomego ) :

Jutrzenka
kopex
PPWK
Sanwil (jak na złość po 36,gr)
ING BSK

wziąłem to na średni termin i cholera - przecież w normalnych warunkach bym był spokojny

a teraz nie jestem
HAL9000 / 2007-12-15 00:04 / Bywalec forum
euro2012 oczywiście
_wookash_ / 2007-12-15 00:09 / Bywalec forum
dopisalem sie nizej do Tvojego posta...
pzdr
HAL9000 / 2007-12-15 00:07 / Bywalec forum
kurczę - jak Wy to forum czytacie - przecież w wątkach mozna dostać cholery
warren buffet / 2007-12-15 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie wiem. nic od nowosci nie zmienialem. jak piszecie tak czytam. jestem maruderem
EMR100 / 2007-12-15 00:00 / portfel / Walczący z wilkami
Powiedzcie mi co by było bdyby nie interwencja najwiekszych banków, ratowanie systemu nie jest powiedziane ze sie powiedzie.,Skala problemu jest ogrona, i pomału przenosi sie na inne sektory. A wliczam jeszcze mozliwosc manipulowania danymi co moim zdaniem jest mozliwe , niektóre dane wydaja mi sie conajmniej dziwne.... widze akcje niestety ale jeszcze duzo taniej, to moze nadejsc,jeszcze w tym lub na poczatku roku.
To tylko moje skromne wizje
inwestor1975 / 2007-12-14 23:56 / Tysiącznik na forum
spadnie wzrosnie ?
wszystko wzrosnie (z małymi wyjątkami )
jesli nie zbankrutuje
moze jakis dowcip?
no dobra
dziadkowi zachciało sie sexu z babcią mówi
-babcia pokochamy sie?
- ee nie
-no choc dam ci stówę
babcia myśli hm za stówe
-oki
po seksie dziadek zadwolony daje babce stówę
--dziadek ale to jest stara stówa ??!!
--stara dupa, stara stówa
bebe / 2007-12-15 00:25 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
łożesz Ty............

STX

AT-Techno MATADOR / 2007-12-14 23:53 / Short term
Rozważmy opcję pesymistyczną, pogłębienie trendu spadkowego, bessę na rynku itd..
Załóżmy, że w roku 2009 cena STX będzie oscylować w okoliach 1.3- 1.4 w poziomym kanale trendowym.
Na rynku pojawia się mocna korekta dołująca rynek w same dno bessy, STX wychodzi dołem z konsolidacji na poziom 0.90gr, później powoli odbija..
EURO2012 widmo kolejnej hossy, czego można się wówczas tylko domyślać..

Rok 2012: Cena STX na fali euforii hossy osiąga poziom 2.30 (wzrost ponad 100% od poziomu minimum 90 groszy)
tym czasem na rynku pomiędzy 2009, a 2012 przewinęło się kolejne mnóstwo kilkuset% walorów typu FON, czy HAWE

Jeżeli wahasz się pomiędzy DT, a long term, ja jednak polecał bym pójść na kompromis i wybrać średni termin
modos32a / 77.112.102.* / 2007-12-15 00:02
tu się zgodzę jak będzie hossa to split typu elkopa, bytoma, PCG itp. w miesiąc będzie znowu +300% na 1 spółce a stx może ledwo się podnosić
warren buffet / 2007-12-15 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie zauważasz ze spolki podczas dzikiej hossy rosną 300 000% :) wlasnie dlatego kupuje. bo wy robicie takie analizy :)
modos32a / 77.112.102.* / 2007-12-15 00:08
w hossie kasa zamrożona moze być w 1 spółce np STX która będzie ledwo wychodzić dopiero nad cenę zakupu a w tym czasie może być już 20 splitów i emisji z PP z wzrostami 300% każdy,
jak kupować to moim zdaniem bardzo nisko albo na początku hossy
AT-Techno MATADOR / 2007-12-15 00:21 / Short term
ale kto to wie kiedy będzie początek hossy??

może za 2 lata po bessie?
może za 10?
A może cały czas trwa?
warren buffet / 2007-12-15 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie przesadzaj.... jakie 10 lat...
AT-Techno MATADOR / 2007-12-15 00:32 / Short term
z 10 to faktycznie chyba przesadziłem:)
warren buffet / 2007-12-15 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
popatrz co sie dzialo pol roku temu...... magia...... popatrz jak pol roku moze zmienic scene........ popatrz co moze pol roku.......a 10 lat ??
modos32a / 77.112.102.* / 2007-12-15 00:12
do tego ryzyko ze zbankrutuje w tym czasie- stalowe jaja trzeba mieć
warren buffet / 2007-12-15 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ja kupuje za 100% kapitalu ? he he........narazie to 80% mam na lokacie 5% :) gram na giedzie dla sportu. dopóki nie wyczuje moj noc zagranicy to tak zostanie :)
warren buffet / 2007-12-15 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nos
aszulski57 / 2007-12-14 23:49 / Tysiącznik na forum
Ci co mieli wysprzedać się z akcji - by kupić prezenty
pod choinkę -zrobili to dziś.Arbitrazysci wysprzedali się dziś.
W poniedzialek rano -pewnie czerwono - po USA.
Potem do konca roku -chrzanić hamburgerów -
Jest szansa na ZIELEŃ.

Dobranoc Wszystkim.
bollullos / 2007-12-14 23:54 / portfel / Uznany Muł Pancerny
zieleń kolor nadziei...
HAL9000 / 2007-12-14 23:46 / Bywalec forum
nauka w tym czasie niestety nie jest dobrym pomysłem dla nowicjuszy ( nauka z żywą forsą w akcjach oczywiście - bo z teorii mozna sie teraz wyjątkowo dużo nauczyć)

analizowałem sobie spółki pod kątem c/z, c/wk, z wypowiedzi na forum, z rekomedacji, z wcześniejszych ruchów na giełdzie i z czego tam można było jeszcze,

i co...

i wtopa...

trace tylko kasę która miała mnie utrzymywać (pracy nie mam i dluugo nie dostane - wypadek)

teraz to sport dla doświadczonych, pozostaje mi czekac cierpliwie aż ktorys z walorów osiągnie jakąś sensowną kwotę i będę je opychał sukcesywnie

ale jak STX spadnie do 1,5 - to kiszka bedzie
_wookash_ / 2007-12-15 00:06 / Bywalec forum
vzrosty i spadki zaleza od popytu i podazy, a nie ze jakas spolka jest dobra i ma vskazniki niezle..

jesli kupisz bardzo dobra spolke i i pozolisz zeby zjechala z Toba v akcjonariacie to Tvoja przygoda z gielda szybciutko sie skonczy.. kvestia strategii..

nie zebym sie vymadrzal, bo sam sie ucze, ale tak mysle..

pozdrovka:)
warren buffet / 2007-12-14 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak nie wierzysz w spolke to sprzedaj ja..... albo jak ja kupujesz bo ktos z forum gada..... kazdy sie moze pomylic.....

dla mnie kupujacy po 8 zł stx byli kamikadze...... po 2,50 mysle ze jest to cena rozsadna....... ale jak to bywa w czasie skrajnym: zle zle zle zle i niedobrze...

to dobrze dla przyszlosci :) bo 8 bylo miód. po 2,50 jest fe..... bedzie po 50 gr......

tak ma byc :) pod włos :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy