Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Trend spadkowy może jeszcze dokuczać

GPW: Trend spadkowy może jeszcze dokuczać

Money.pl / 2008-10-13 07:07
Komentarze do wiadomości: GPW: Trend spadkowy może jeszcze dokuczać.
Wyświetlaj:
Longterm / 2008-10-13 12:13 / Mostek Zwyciężymy!
rynek jest jak zbity pies...ale jednak ciągnie do koryta:)
kwark / 2008-10-13 12:07 / -
ale wiecie co wam powiem, chyba przestane tu wchodzic, wkurvvia mnie ze to forum tak wolno mi chodzi, nie wiem czy tylko u mnie, ale za wolno. bedzie tesknic wiem
ururu / 2008-10-13 12:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Zacytuję sam siebie:
Wiele jest porównań do WIELKIEGO KRACHU 29-30,
dlatego załadowałem DOW, zamiast SP i wydaje mi się to (przynajmniej na razie)
daleko posunietym nadużyciem. Oto DJIA od 1900 do dziś, skala półlogarytmiczna:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5d5b0e6cccaf71a.html
Ten ząbek na końcu niewiele ma wspólnego ze spadkami zapoczątkowanymi po
20.10.1929
A to ujęcie z bliska:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7414205e8476d44.html
na zielono XXI wiek. Wydaje mi się, że oszukałem skalę i teraz jest taka sama
dla obu wykresów.
kwark / 2008-10-13 12:10 / -
fajne porownanie dzieki powiedz jeszcze ta linia ile wynosi nachylenie?
ururu / 2008-10-13 12:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Wykres jest logarytmiczny, linia jest dla wyrównania skali, teraz skala spadków/wzrostów i czasu jest taka sama. Jak widać z wielkim kryzysem na razie ma to, muszę tu dla akcentu zakląć:-) ch__a wspólnego.
ururu / 2008-10-13 12:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Co nie znaczy, że kryzys nie może rozwinąć się w coś wiekszego. Teraz jednak takie porównanie to nieporozumienie.
kwark / 2008-10-13 12:19 / -
okej ale ile wynosi tangens tego kata?
ururu / 2008-10-13 12:36 / Uznany Gracz Giełdowy
nie da rady zmierzyć kąta, bo skala y lest logarytmicznie, po to żeby widzieć "ich" (tych z lat 30:-) straty tak jak nasze dzisiaj (proporcjonalnie), liniowy (do tangensa) byłby bez sensu.
dar_o / 2008-10-13 11:59 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja Wam coś powiem, mam Hałwe , śr. 1.85 i coś czuje , że na nim jeszcze zarobie i to w tym roku.
kwark / 2008-10-13 11:59 / -
specjalnie dla jarka k:

caly ten szajs tzn. problem z akcjami bierze sie z problemu ich wartosci. naczytalem sie
o tym i w sumie to nikt nie czai co to jest wartosc. powinniscie przeczytac o szkole
marginalistycznej jevonsa, mengera i walrasa. tak czy siak inaczej to sie nazywa nurt
subiektywistyczny co oznacza ze wartosc dobra jest subiektywna. ale wedlug nich
obiektywnosc wartosci bierze sie z tego ze wszyscy konsumenci oceniają tak samo
uzytecznosc dobra.
ale do rzeczy. akcje nie maja wartosci bez nas. inwestorzy kupuja akcje z dwoch powodow:
1. chca byc udzialowcami miec wplyw na spolke - to są duze ryby jak buffet. 2. chca miec
stope zwrotu. nas maluczkich nie interesuje (1), tylko (2). zalozmy ze (1) nie istnieje,
co jest realistyczne, bo wiekszosc nie stac na (1). czyli jesli cena akcji rosnie, to
tylko dlatego ze ma dla nas jakas wartosc. a skad sie bierze ta wartosc? to wlasnie
podstawowy problem, bo jak ktos spekuluje to wartosc ta bierze sie tylko ze zgadywania
ile warta jest akcja dla innych. w takim razie oczekujemy ze inni będą widzieć w tym
jakąs wartość. a skąd inni mają widzieć w akcji wartość skoro zalozylem ze (1) nie
istnieje? inwestujecie w akcje PODOBNO nie dlatego ze wypłaca dywidende tylko dlatego ze
zamiast tej kasy na dywidende przeznacza na rozwoj. ale skoro nie ma (1) to po co nam to?
powiecie, no bo dzieki inwestowaniu we wlasny rozwoj spolka w przyszlosci wyplaci wieksza
dywidende niz gdyby teraz miala to zrobic. a ja sie pytam: co mnie obchodzi za 5 czy 10
lat? bo inwestowanie w rozwoj ktory ma byc za n lat to tez ryzyko. nie wiadomo co sie
stanie przez te n lat. skad mam wiedziec czy za n lat spolka nadal nie bedzie chciała sie
ROZWIJAC, kiedy ja już bede chciał odzyskac kapitał??? wniosek? spolka powinna juz dzis
wyplacac deywidende jako NAGRODE za to ponoszenie ryzyka. a im wieksza bedzie dywidenda
tym wieksza bedzie wartosc. wniosek: zarowno spekulacja (AT) jak i inwestowanie
dlugoterminowe powinny dotyczyc tylko spolek z dywidenda. Te bez dywidendy są
bezwartościowe; spekulacja na nich to zwykla ruletka z trendami, bo opiera sie na
zgadywaniu czy inni mysla tak samo jak ja ze oni mysla ze cena wzrosnie - to dzika
statystyka. wycena DCF powinna tez opierac sie tylko na dywidendach i prognozowaniu jej
wzrostu. I własnie o to chodzi - dzis wyceniam niska dywidende ale dzieki temu ze wiem ze
spolka chce w siebie inwestowac mozna bedzie zdyskontowac wyzsza prognozowana dywidende.

Czy mamy sie ciagle oszukiwac ze gra to inwestowanie?

widac jaka piekna logika?
c / 89.108.200.* / 2008-10-13 11:53
luda uciekać tytanik jeszcze na wodzie .ja już w szalupie a potem jak kamień w wodę
zbig$ / 2008-10-13 11:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
PS. Spółki mam już upatrzone, ceny uznane za atrakcyjne też. Podobnie jak
horyzont inwestycyjny. Potem zakopać i czekać co wyrośnie.
----------
oj, oj lepiej nie zakopuj i nie czekaj, tylko obserwuj z palcem na spuście...)))
Frog / 2008-10-13 11:37 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Ew. podlewaj kapitałem :)
kwark / 2008-10-13 11:24 / -
jarek k ty jestes analfabeta dlatego moze nazywasz sie sam analem. tacy jak ty dziwili sie dlaczego dolar spada. teraz smieja sie ze napisalem ze tylko spolka dywidendowa jest inwestycja porownujac kghm na przestrzeni kilku lat. a czy ja k u r w o pisalem ze kazda spolka z dywidenda jest dobra? czytac nie umiesz i tez mi demon intelektu, co nie kuma ze kwadrat to prostokat a prostokat to nie kwadrat...
oll1 / 2008-10-13 11:57 / portfel / Tysiącznik na forum
jestes slaby kolego skoro wyzywasz ludzi w ten sposob... zmien poziom, albo oszczedz wszystkim swoich madrosci wylewanych w ten sposob.
jarek k / 2008-10-13 11:43 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
nie przypadkowo nazwałem cię idiotą

1. Analfabeta sprawdź w słowniku - nie może wypowiadać się na forum w necie !!!
2. Nigdy nie dziwiło mnie że dolar spada , tak naprawdę nie interesuje mnie prawie wcale rynek walutowy . - Więc tacy jak ja nie mogli się dziwić, dlaczego coś rośnie albo spada skoro się tym nie interesują !
3. Większość spółek wypłacających dywidendy ma albo słaby biznes (inaczej by go za te pieniądze rozwijały) albo brak pomysłów , albo są spółkami gdzie skarb państwa posiada większościowe pakiety - im zawsze brakuje.
Skoro to są spółki inwestycyjne to gratuluje wiedzy nt. rynku kapitałowego.
4. nigdy nie nazwałem się analem - czytanie ze zrozumieniem nie jest chyba twoją mocną stroną .
5. kghm – był jednym – bardzo rażącym – przykładem na zaprzeczenie twojej tezy co do ‘wyższości’ spółki wypłacającej dywidendę na tymi które tego nie robią – skoro kole cię to w oczy to może czas zweryfikować swoje poglądy do realnych czy też prawdziwych .

Tak czy siak zieloności życzę chodź wiem że w twoim przypadku to chyba nie na miejscu ironia !
kwark / 2008-10-13 11:51 / -

Większość spółek wypłacających dywidendy ma albo słaby
biznes (inaczej by go za te pieniądze rozwijały) albo brak
pomysłów , albo są spółkami gdzie skarb państwa posiada
większościowe pakiety - im zawsze brakuje.
Skoro to są spółki inwestycyjne to gratuluje wiedzy nt. rynku
kapitałowego.

logicznie myśleć nie umiesz. po co inwestujesz skoro wiesz ze te pieniadze sluza rozwojowi samej firmy a nic ci nie dają? nic nie daja co najwyzej urojone liczby. jest to wiec spekulacja. nie chce mi sie znowu dokladnie pokazywac logicznych argumentow przesle wiec znowu swoj dawny post gdzie dalem jasno do zrozumienia
jarek k / 2008-10-13 12:03 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu

logicznie myśleć nie umiesz. po co inwestujesz skoro wiesz ze te pieniadze sluza
rozwojowi samej firmy a nic ci nie dają?

apropos logiki - miałem już nie odpowiadać bo to tak jakby do ściany z dziurą gadać- jeśli rozwój firmy nic nie daje to dalej gratuluje wiedzy nt. rynków kapitałowych - gdyby taki GANT np. w swoim czasie wypłacił dyw. a nie zainwestował w dev. to dziś by kosztował 1 pln . - faktycznie rozwój firmy nie ma żadnego znaczenia.
Oczywiście przykładów można mnożyć ale po co dziura w ścianie i tak nie kuma czy tam nie kwaka .

Na marginesie wiesz że KGHM wypłacił w ostatnich 2 latach ok 66% swojej obecnej kapitalizacji, faktycznie nie ma to jak dywidenda .
kwark / 2008-10-13 11:32 / -
o kurna chyba zamieniam sie w longa.... mialo byc ze "dolar rosnie". niewazne wiadomo kto tu jest intelekualnym flakiem
ururu / 2008-10-13 11:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Wpadłem na taki pomysł: ten cały WIELKI KRYZYS to próba SPEKULACYJNEGO ataku amerykanów na euro oraz próba rozrzucenia ich długów po całym świecie. Mrożą kasę żeby zatrzymać system, załadowani w krótkie i czekają na wielką przecenę akcji. Liczą na to, że reszta (zaskoczona, nieprzygotowana i spanikowana) wykrwawi się pierwsza...
zbig$ / 2008-10-13 11:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
mozliwe i z 2giej strony czas najwyzszy, bo długi ich przygniataja...
ururu / 2008-10-13 11:35 / Uznany Gracz Giełdowy
zobacz na to:
Europejski Bank Centralny stworzył nowy instrument w walce z kryzysem finansowym - będzie oferować instytucjom finansowym nieograniczone fundusze w USD, aby złagodzić napięcie na rynkach pieniężnych - ogłosił w poniedziałek EBC. Operacje mają być przeprowadzane co najmniej do stycznia 2009 roku.

W USD. Może coś jest na rzeczy, za krótki jestem w walutach,
może ktoś "dłuższy" podejmie temat?
ururu / 2008-10-13 11:26 / Uznany Gracz Giełdowy
tymczasem wszyscy siedzą wpatrzeni w jankeskie fjutki jak w jakąś wyrocznię, podejmijcie ten temat (do tych co więcej wiedza)
Longterm / 2008-10-13 11:22 / Mostek Zwyciężymy!
tam dowodzą nobliści, największe mózgi tego świata...a my mróweczki się o nich martwimy:) ale oni biedni:)
lezak64 / 2008-10-13 11:34 / Bywalec forum
Long odpowiadasz na prywatne e-maile ???
ururu / 2008-10-13 11:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Cwaniak to cwaniak, nieważne czy z noblem. Jak rozpoznasz jego grę jest skończony.
Longterm / 2008-10-13 11:34 / Mostek Zwyciężymy!
co z tego że ja z całej siły uderzę Mike Tysona? nawet jak upadnie na chwilę to nic tylko s*********....
ururu / 2008-10-13 11:37 / Uznany Gracz Giełdowy
nie ty,
nie my
tylko CAŁA RESZTA ŚWIATA, ta którą mają (być może) w planie wydymać...
Longterm / 2008-10-13 11:41 / Mostek Zwyciężymy!
musiałaby byc rewolucja ludowa a na taką się nie zanosi...wasal nie buntuje się sam przeciwko swojemu Panu...jego lud by musiał
zbig$ / 2008-10-13 11:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
widzicie to???
pxm - 4,
Longterm / 2008-10-13 11:16 / Mostek Zwyciężymy!
piękna ściana strachu...klasyka:)
zbig$ / 2008-10-13 11:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
jaka klasyka, obrot zamarl.kazdy na cos czeka...
w piatek to sie dzialo...a teraz to sielanka...ide umyć naczynia z wczoraj...)))
Krzych / 2008-10-13 11:14 / Płoteczka na forum
Niemcy: Pakiet pomocy dla banków wart 470 mld EUR
13.10.2008 11:09
Pakiet pomocy dla niemieckiego sektora bankowego będzie miał wartość 470 mld EUR (645 mld USD), dowiedziała się agencja Reuters z anonimowego źródła z rządzącej w Niemczech koalicji.
Plan ma zostać ogłoszony w poniedziałek ok. 14.00 czasu polskiego przez kanclerz Angelę Merkel. Z „przecieku” wynika, że rząd Niemiec chce udzielić gwarancji bankom na kwotę 400 mld EUR. Pozostałe 70 mld EUR ma być wykorzystane do ich dokapitalizowania.
zbig$ / 2008-10-13 11:13 / Uznany gracz - weteran 93/94
znowu cos male obroty i niewiele sie dzieje, skoczyli rano zjchali teraz...znowu zacznie sie padaka???
Longterm / 2008-10-13 11:07 / Mostek Zwyciężymy!
Jarek ja bym chciał żeby spadło uwierz mi...leszczonariat musi odejść:)
jarek k / 2008-10-13 11:30 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
longu ja ci powiem tak to co było w Pt nie miało znamion żadnej paniki -jak chcieli by w ci z gazet itv- to był zwykły spadek o 8 czy ile tam % nic więcej .
Sądze że po takim zwykłym spadku będzie zwykłe odreagowanie (3 -4 %) i już .

Dalej sądze że sprawy zaszły tak daleko że możliwy jest taki spadek że z kapci wyskoczysz !!!
Wydaje mi się że bardzej realne są poziomy 1500 na wig20 niż 2500 a to taka sama droga .
Dalej wydaje mi się że większość analiz i zarządzających nie do konca dobrze identyfikuje obecna sytuację tzn.
Czego dotyczy obecna zawirowanie nia rynku ?
Wzrostu cen nieruchomości gł. w usa i GB trwające od 100 lat ? chyba .

Tak więc co będzie znosiła ta bessa ? , bo cyba nie ostatnie 2 -3 lata wzrostów ?
Longterm / 2008-10-13 11:32 / Mostek Zwyciężymy!
dziękuje za ten wpis. bardzo cenny dla mnie i utwierdza mnie w mojej strategii:)
jarek k / 2008-10-13 11:53 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
sprzedaj tę strategię ?

PS
moja jest bardzo prosta nazywa się 'kesz onli' ;-)
zbig$ / 2008-10-13 11:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
daj spokoj zawsze sie moze dosiasc...)))
Longterm / 2008-10-13 11:15 / Mostek Zwyciężymy!
pewnie - na biotonie 2 razy zarobiem 100% i mi wystarczyło ale wiedziałem że papier będzie parzyć...to nie dla mnie...w moje spółki wierzę i nie puszczam aż nie zobaczę wyznaczonych poziomów a dla MSZ to jest np 10$
zbig$ / 2008-10-13 11:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
a $ bedzie po 30 gr, to szybko mozesz zobaczyc...)))
tak jak z 2k na w20 z zakladu...)))
Longterm / 2008-10-13 12:17 / Mostek Zwyciężymy!
He he przegrałem bitwę ale wygram wojnę:)
brydzia / 2008-10-13 11:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
mamy takie wzrosty intercars 16% transakcja 1 akcją zrobiona
Longterm / 2008-10-13 11:08 / Mostek Zwyciężymy!
i tak będzie na odbicu...wzrosty po kilkaset %
Krzych / 2008-10-13 11:11 / Płoteczka na forum
jak spadało po 15% kilkoma akcjami było ok. oglądałaś jakimi obrotami zwalili misie w piątek?
samira / 2008-10-13 11:03 / portfel / Małomówny spekulant
Czy ktoś z forumowiczów był w czwrtek w Lesznie? Kto był, wie o co pytam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy