Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tydzień będzie należał do banków centralnych. Jak zareagują inwestorzy?

GPW: Tydzień będzie należał do banków centralnych. Jak zareagują inwestorzy?

Wyświetlaj:
ckm / 37.31.12.* / 2013-06-03 12:37
brak reakcji na dobre dane oznacza jedno!!!czas na dłuższą i głębszą korektę spadkową i tyle w temacie
0000000 / 89.77.159.* / 2013-06-03 12:03
w turcji 60% wzrostow wiec spadek 6 % to chyba i tak nieduzo
synonim / 2013-06-03 12:08 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

spadek 6 % to chyba i tak nieduzo


Tylko jak zwykle 90% hossiarzy kupiło tam na szczycie i już są w plecy, po tym jak wcześniej umoczyli jeszcze w Japonii gdzie też kupili na szczycie

Większość kupuje na szczycie i dlatego bańki pękają z takim hukiem. Gdyby większość kupiła w dołku rynek nie załamywałby się prawie nigdy - proste

W USA też większość idiotów kupiła na szczytach i to jeszcze za kredyty więc skończy się to takim samym yebnięciem jak w Japonii i Turcji
gruby na akcjach / 78.8.105.* / 2013-06-03 12:14
tylko nieliczni moga kupic w dołku :)
synonim / 2013-06-03 12:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tylko nieliczni moga kupic w dołku :)


Większość kupuje na górce
gangbang / 213.199.253.* / 2013-06-03 14:29
Tak jak zrobił to synonim , przykład TPSA, putty które miały nie wymagać zabezpieczenia PKO i mennica.Sell in may.
krisstr / 2013-06-03 12:12 / portfel
widzę Synek, że bardzo przejmujesz się tymi, którzy kupują na szczycie, niepotrzebnie się stresujesz, ich problem
synonim / 2013-06-03 12:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

niepotrzebnie się stresujesz

A gdzie tam, po prostu analizuję strukturę manii spekulacyjnej i tyle
Wichajster / 62.93.44.* / 2013-06-03 11:52
Szacunek,
wszystkim dziś życzę udanych transakcji na giełdzie i oby ten tydzień należał do nich, a nie do banków centralnych, jak sugeruje tytuł.
USA_man / 94.154.97.* / 2013-06-03 11:45
Niedawno był tutaj Albert very Longterm i już jest zwała. Antywskaźnik idealny ;-)
Kilku naiwniaków napaliło się na wzrosty do nieba. Pewnie chcieli zarobić na wakacje w tłumie przepoconych w egipcie, który jest dla nich egzotycznym i pięknym miejscem.
USA_man / 94.154.97.* / 2013-06-03 17:10
Dla mnie zasada jest prosta - jak pojawiają sie wieszcze hossy to robię odwrotnie. I się sprawdza zawsze bezbłędnie.
Zresztą, to dopiero początek korekty bo nie ma w tym kraju nic, co może rosnąć. No, może poza PO-datkami.
synonim / 2013-06-03 11:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Po byczym maju, czerwiec dla niedźwiedzi?
Open Finance - Biznes
3 Cze 2013, 11:10

W historii naszej giełdy maj kończył się tak pomyślnie, jak miniony, jedynie dwukrotnie. Zwykle majowa zwyżka była korygowana w czerwcu
krisstr / 2013-06-03 11:56 / portfel
nie rozumiem Cie Synek, jak mówią o wzrostach to jedziesz wszystkich analityków od "piesków hossy", a gdy mówią o spadku to zaraz podczepiasz się pod ich zdanie :)
synonim / 2013-06-03 11:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to zaraz podczepiasz się pod ich zdanie


To nie jest "ich zdanie" tylko fakty
krisstr / 2013-06-03 12:03 / portfel
SELL IN MAY też był faktem, trąbiony głośno już pod koniec kwietnia, mamy czerwiec i póki co głębszego spadku nie widać, ale ok. Fakty to fakty.
synonim / 2013-06-03 12:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

mamy czerwiec i póki co głębszego spadku nie widać


To se popatrz na Japonię, Turcję i emergingi, obligi, waluty

No ale zamiast wyprzedzać i brać zysk to ty czekasz dopiero aż tak samo yebnie na GPW - można i tak


Fakty to fakty


To są fakty:

Łączne spojrzenie na to, co dzieje się w tych dwóch miesiącach, daje jednak bardziej jednoznaczne wskazania. Czerwiec stoi pod względem stóp zwrotu w zdecydowanej opozycji do maja. Po najsilniejszych majowych zwyżkach, czerwiec przynosił straty

(Roman Przasnyski - Open Finance)
krisstr / 2013-06-03 17:07 / portfel
Synonim, pokaż mi kogoś kto sprzedaje idealnie na szczycie, gra z trendem tego nie wymaga i zapominasz o zasadzie minimalizuj straty maksymalizuj zysk. mam stop lossa wiem ile moge stracic, poki co licze na jeszcze jedno wybicie
gangbang / 213.199.253.* / 2013-06-03 14:15
Synonim to na czerwiec , jakie hasełko zapodasz, sprzedajcie i uciekajcie bo czerwiec.Naprawdę idż do cyrku , wróżbito.
krisstr / 2013-06-03 11:30 / portfel
dziś i jutro ostry zjazd, świetna korekta do 2400 albo nawet 2380 pkt przyda się . Od środy dalej w górę
synonim / 2013-06-03 12:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Od środy dalej w górę

Pewnie pod koniec QE urosną ha ha ha
synonim / 2013-06-03 12:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczymy, przeżyłem tu wielu takich hossiarzy jak ty - ich dawno już nie ma, wyzerowani
krisstr / 2013-06-03 17:05 / portfel
skąd mamy mieć pewność, że i Ty nie jesteś wyzerowany, klepać o giełdzie każdy potrafi
synonim / 2013-06-03 11:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikkei -3,07% w handlu posesyjnym, dołożył kolejne 3% spadku do dzisiejszego zamknięcia, razem to już 6% na minusie
antyorzeł / 83.26.197.* / 2013-06-03 10:51
Wbrew wielokrotnym zapewnieniom prezesa J. Orła o nieplanowaniu nowej emisji akcji, porządek obrad na najbliższe walne przewiduje uchwałę o kapitale docelowym dającym zarządowi prawo do emisji
5 000.000 akcji ( 5 mln) po cenie nominalnej czyli 1,00 zł !!!!!puke_l i to z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowym akcjonariuszom Shame on you . Ogromna emisja akcji po 1,00 zwłaszcza patrząc na fakt iż teraz jest ok. 7,9 mln akcji
Zeby było śmieszniej to akcje po 1,00 zł mogą być obejmowane za wkład niepieniężny !!!


Bez PP oznacza iż zarząd w porozumieniu z RN ( czyli rodzinka Orłów) wybierze sobie dowolnie nabywców akcji czyli także będzie mogła wskazać wyłącznie siebie i znajomych "królika"
http://www.orzelsa.com/external/showReportCurrent/id/3/cid/23/report_id/384

kilka dni wcześniej na innym forum giełdowym napisałem iż obawiam się, że rodzinka Orłów jako główni akcjonariusze spółki, którzy opanowali cały zarząd jak i radę nadzorczą mogą mieć zamiar zrobienia takiego "nieładnego" i nieuczciwego ruchu względem pozostałych akcjonariuszy
poniżej ten cytat

jak masz 2 bańki ( a zsumuj ile rodzinka uzyskała z samej sprzedazy akcji w ciągu 2 lat) to 2 następne bańki dostaniesz... kredytu.. na zakup akcji nowej emisji po nominale ( 1,00) zł
więc masz 4 mln nowych akcji i 3,5 mln akcji starych ( jako rodzinka) w prawie w 12 mln akcji.. kapitału ( stare +nowe)
za te 4 bańki robisz nową emisję bez pp 4 bańki trafia do spółki..poprawia się standing finansowy, dostajesz kredyt w banku na spłatę obligów więc znowu poprawia się standing finansowy firmy... kredyt na 7 % zamiast obligów na 15 %
do tego poprawiasz wyniki choćby zwalniając część rodzinki..
inwestorzy widza poprawę finansową spółki i za rok z pocałowaniem ręki kupują akcje po 3 zl...

teraz spokojnie sypiesz 3 mln akcji po 3 zl... i masz 6 baniek zysku...więcej akcji niż miałeś ( o 1mln) i do tego uratowaną firmę przynoszącą zyski

oczywiście uproszczony model... ale skuteczny


jak widać czytając projekty uchwal na walne,przedstawiony przeze mnie model sprawdza się co do joty...


Niestety pamiętam uśmiechniętą twarz prezesa który zawsze zapewniał, że emisja to nie.... a teraz smaży emisję bez PP i to 5 mln... (nasuwają się bardzo brzydkie inwektywy pod jego adresem i całej rodziny)
zawsze wszystkie emisje były z PP, kiedy trzeba było "dawać" kapitał a teraz kiedy wbrew pozorom można prostymi metodami wyciągnąć firmę na jasną stronę mocy ( żeby przynosiła zyski) to macherzy z rodzinki Orłów robią wielką emisję bez pp...


patrząc na ilość głosów dałoby się to ZABLOKOWAĆ ale MUSIAŁABY BYĆ PEŁNA MOBILIZACJA.... maluczkich !!!


Art. 415. Wymogi uchwał spółki akcyjnej podejmowanych kwalifikowaną większością głosów
§ 1. Uchwała dotycząca emisji obligacji zamiennych i obligacji z prawem pierwszeństwa objęcia akcji, zmiany statutu, umorzenia akcji, obniżenia kapitału zakładowego, zbycia przedsiębiorstwa albo jego zorganizowanej części i rozwiązania spółki zapada większością trzech czwartych głosów.


ŻEBY ZABLOKOWAĆ UCHWAŁĘ O EMISJI 5 mln akcji bez PRAWA POBORU TRZEBA ZEBRAĆ ok. 1.340.000 akcji ( ok. 17 %), przy założeniu, że rodzinka i K.S. mają ok. 52 % akcji . Zakładam, że każdy normalny i myślący akcjonariusz spoza rodzinki będzie przeciw bo TAKA UCHWAŁA GODZI W JEGO INTERESY I NIESIE KONKRETNE STRATY W PRZYSZŁOŚCI !!

17 % akcji to nie jest dużo zwłaszcza, że w obrocie jest 48 % akcji.. czyli praktycznie wystarcza co 3 z akcji w obrocie....

ŻEBY BYĆ SKUTECZNYM TRZEBA TEMAT NAGŁOŚNIĆ :

- piszczcie o tym na wszystkich forach, które znacie,
- napiszcie o tym do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych do Działu Interwencji,
-piszcie maile do spółki z tytułem SPRZECIW WOBEC NOWEJ EMISJI AKCJI BEZ PP... ( TYLKO NIE PODAWAJCIE PRZYPADKIEM ILE MACIE AKCJI>.)

PAMIĘTAJCIE NIE TRZEBA BYĆ NA WALNYM OSOBIŚCIE WYSTARCZY dać PEŁNOMOCNICTWO INNEJ OSOBIE !! do TEGO ŻEBY GŁOSOWAŁA PRZECIW TEJ ZŁODZIEJSKIEJ UCHWALE>>>>

więcej na forum parkietu
matoł szoł / 78.8.237.* / 2013-06-03 10:45
Polacy mają najdroższy GAZ w Europie a ta obniżka od GAZPROMU to już została zjedzona przez spadek PLNa

BALON BRE w maju 14% bez jaj na spadających stopach procentowych , przecież tutaj JEST BANANA STOCK GPW
waluta wszystko powie i KGHm / 78.8.237.* / 2013-06-03 10:43
NO TO JAK GRUBAS MA S-KI na tej seriii ?
matoł szoł / 78.8.237.* / 2013-06-03 10:42
WYGLĄDA NA TO ŻE KARA DLA OFE POLSAT ZA WYWINDOWANIE SWOICH SPÓŁEK O 20% NA FIXINGU W WYSOKOŚCI BYŁA ŚMIESZNA I JUŻ W MAJU POKAZALI ŻE MAJĄ TAKIE KARY W DUPIE


KNF - Polska się z Was śmieje ,

może by się tym CBA zajęło bo to już nie jest śmieszne , Police wywalili w kosmos

JESTEM NA GIEŁDZIE 10 LAT , ZAWSZE WZROSTY KOŃCZYŁY SIĘ BALONAMI NA CHEMII
trachhhhhhhh / 91.246.66.* / 2013-06-03 11:20
powiedz lepiej kiedy pęknie ta bańka na LPP bo chciałbym dobrać troche po 6k, ostatnio dobierałem jak p....aś o bańce po 4k, i wcześniej po 2k
canary wharf / 2013-06-03 10:56 / portfel / Tysiącznik na forum
jsw stala sie spekulacyjna szmata. nie dotykac smiecia :) !!
lukaszwych.niel / 93.154.164.* / 2013-06-03 11:18
ostatnio jak to pisałeś to dokupilem jsw poniżej 70 :)
i znów rady dajesz mimo że nikt o nie nie prosi
canary wharf / 2013-06-03 11:42 / portfel / Tysiącznik na forum
jak byles w plecy to juz tak ladnie nie skakales z radosci, a ze ci sie udalo jak podbijali na koniec mieisiaca wywalic to sie ciesz bo tak bys byl umoczony na maxa, a poczekaj do lipca :) heheheeeee
canary wharf / 2013-06-03 11:50 / portfel / Tysiącznik na forum

lukaszwych.niel / 78.30.81.* / 2013-05-23 18:16
+ - 0 usuń
obniżyłem sobie troche średnią cene JSW do 74 ale nadal mam niedużo bo faktycznie niedługo lock up się kończy na te akcje więc mogą sypnąć po taniości.
Drogo jest wig 20 dla mnie PGE jak by spadł poniżej 16 to bym dokupił, taurona też jak by 30 groszy zeszli z ceny.
Nic moze to początek korekty.

znów rady dajesz


hymmm...
lukaszwych.niel / 93.154.164.* / 2013-06-03 12:01
właśnie widzisz ja nie skacze z radości czy jestem na plusie czy minusie, to ty się ekscytujesz i dajesz rady. Ja napisałem tylko że kupiłem i dokupiłem. Jak będzie taniej to chętnie kupie.

Po 140 jakos rad nie dawałeś odnośnie JSW. Tylko jak napisałem że kupiłem to zacząłeś sie mocno ekscytować tym JSW.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy