Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tydzień możemy zakończyć spadkami

GPW: Tydzień możemy zakończyć spadkami

Money.pl / 2011-02-25 08:25
Komentarze do wiadomości: GPW: Tydzień możemy zakończyć spadkami.
Wyświetlaj:
flavio25 / 2011-02-26 16:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Rozumiem, że niepopularne jest być miskiem, wieczorkiem zamiescilem linka
tuz po polnocy
Został usuniety
wiec kleje ponownie

http://xat.bblog.pl/

Panowie/Panie po drugiej stronie, złamałem jakąś zasadę?
Dlaczego cenzura, pozostaje bez słowa?!
Może informacje na maila o takim fakcie?
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 23:27 / Tysiącznik na forum
No nie jest łatwo, radzę uważac
http://www.youtube.com/watch?v=Kv9v9ALV3yk
flavio25 / 2011-02-26 23:57 / portfel / Tysiącznik na forum
jednak wypełznął:)
żartobliwie odpowiadając

poważnie, mysle, że nie ładnie tak usuwać posty bez słowa
Eternit z Azbestu / 2011-02-27 00:22 / Tysiącznik na forum
Tez uważam, że każdy powinien móc wyrazać swoje zdanie. I tak teraz jest lepiej niż kiedy na forum panowali barakudyści, którzy usówali wszystke posty niedźwiedzi. To forum ma taka wadę, ze jak 5 zalogowanych forumowiczów zgłosi dany post do usunięcia to jest on ukrywany.
flavio25 / 2011-02-26 16:17 / portfel / Tysiącznik na forum
dowód:
Wydarzenia [ 2864 ]
Ostatni komentarz: 2011-02-26 01:00:46
http://xat.bblog.pl/wpis,niedzwiedz im;okiem,49219.html
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:53 / Tysiącznik na forum
Syn Kadafiego Saif al-Islam dementuje pogłoski o tysiącach ofiar bombardowań Trypolisu i Bengazi. Tymczasem administracja waszyngtońska zamroziła i zablokowała wszelkie aktywa majątkowe w USA libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego i jego czworga dzieci, trzech synów i córki.

---------------

I teraz wiadomo po co były te zamieszki zorganizowane przez CIA. Po to, żeby łatać budżet kasą Kadafiego.
bolek77 / 2011-02-27 09:17 / portfel / Uparty Osiołek

I teraz wiadomo po co były te zamieszki zorganizowane przez CIA. Po to, żeby łatać budżet
kasą Kadafiego.

Kadafi ma za mało kasy.
Dla USA jedynym wyjściem jest obalenie reżimu w Japonii lub reżimu Unii Europejskiej i przejęcie ich aktywów.
:))
kri / 83.31.8.* / 2011-02-27 06:20

zamieszki zorganizowane przez CIA.
Po to, żeby łatać budżet kasą Kadafiego.

Rozumowanie nielogicze. USA w czasie wojny w Iraku po zamachu na samolot doszły do porozumienia z Kadafim. Niekontrolowana ropa z Afryki jest źródłaem utrzymania Alkaidy lub Rosji. (: (
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:31 / Tysiącznik na forum
Co do kredytów na 40 lat i dziedzicznych.
Przecież już teraz kredyty są dziedziczne. Może nie tak, że dany kredyt przechodzi na spadkobierców, ale jak spadkobiercy chcą spadek to musza i kredyty pospłacać, najczęściej biorąc kredyt na siebie.
40 lat to jest absurd i nikt nie będzie chciał na więcej brać, będzie wolał wynająć.
Jedyna droga do wzrostu sprzedaży mieszkań to wzrost pensji. Stosunek cen mieszkań do pensji mamy jeden z najgorszych w UE.

A co do branży farmaceutycznej to na GPW nie ma dobrych spółek z tej branży. Jedyna duża spółka to Bioton, a w jego świetlaną przyszłośc to chyba nikt już nie wierzy.

Co do energetyki, to u nas jest mocno przestarzała, a rządjakos niespieszy się, zeby ją modernizowac. Tak więc co z tego, że popyt będzie rósł jak oni bie będą w stanie zapewnić podaży i do tego będą mielicoraz wyższe koszty i do tego będą płacić za emisję CO2. Skończy się tak, że tańszy będzie import prądu niz zakup od naszych elektrowni.
Co najwyżej można kupować spółki jak PEP czy Zenek. Nawet wczoraj chciałem kupić Zenka, ale sięo jedno zero pomyliłem i kupiłem 10% tego co chciałem.
Chętnie bym zainwestował w jakąś spółkę pracującą nad paliwem z alg.
bolek77 / 2011-02-26 15:42 / portfel / Uparty Osiołek

Bioton, a w jego świetlaną przyszłośc to chyba nikt już nie wierzy.

A Starak skupuje akcje za grosze....
A Zenka zostaw, bo ja teraz kupuje, a nie będziemy sobie przecież Zenka z rąk wyrywać.
anonim_03 / 2011-02-26 10:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nowy wpis a przy okazji ankieta:
http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,cztery;scenariusze;dla;duzego;wigu,49306.html
Blazej_ / 2011-02-26 08:51 / Tysiącznik na forum
Cześc,
JB, miałeś ten sam pomysł co ja i zakupiłeś Aseco:) ja złapałem dziada poniżej 50zł. Zachecam do zajrzenia do mojego portfela. Pojawił się tam jeszcze LCCorp (może jak ruszy budowlanka i nazwisko właściciela będzie się liczyć), Idea-tfi PDA (fundusz radzi sobie świetnie więc może akcje też będą) no i na koniec mój debiut na NC czyli Balticon (to prężnie działająca spółka i jeden z liderów branży moim zdaniem, poza tym kupiłem ją z sentymentu bo czasem z nią współpracuje :) )

Pozdrawiam i życzę miłego wekendu :)
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:15 / Tysiącznik na forum
No ja troche później się zdecydowałem i dałem 50.40. Ciekawe czy się ładnie wybije.
Szwedzka firma, w której pracowałem zaczynała od kontenerów, mam więc złe skojażenia. :)

Również życzę miłego weekendu.
anonim_03 / 2011-02-26 09:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
budowlanka i jeszcze bardziej deweloperka pędzone są na tanim pieniądzu. Na to się raczje chwilowo nie zapowiada. Jeżeli stopy procentowe wzrosną ten sektor będzie ugotowany ...
Local Prorok / 89.77.144.* / 2011-02-26 19:34
czy zmiana stopy zmieniła Twoje działania? Odpowiedz sobie i napsz to innym
BYWALEC1234_1 / 89.250.193.* / 2011-02-26 10:45
BZDURY PISZESZ. JAKIE BYŁY STOPY W 2006 I 2007 ROKU?
ZMIANA O 0,25% I KOLEJNA O TYLE SAMO W WAKACJE NIC KOMPLETNIE NIE ZMIIENI.
ALE TY PEWNIE JESTEŚ FACHOWCEM I WIESZ LEPIEJ:)
Blazej_ / 2011-02-26 10:26 / Tysiącznik na forum
spokojna głowa. O ugotowanym sektorze deweloperska-budowlanym słyszę od 2007.
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:10 / Tysiącznik na forum
Może ugotowany sektor to przesada, Ci co mieli paść już padli, reszta zaczyna sobie radzić, ale tez nie będzie kolejnego boomu. Mieszkania utrzymały swoje ceny, ale obrót mocno spadł, banki nie oferują tanich kredytów, pensje Polaków nie rosna jak zaraz po wejściu do UE, i mniej emigruje, by w 2 lata zarobić na pół mieszkania.
Rząd wycofuje się z rozbudowy infrastruktury, więc i tu mniej zarobią.
Galerii handlowych i obiektów sportowych też juz wiele nowych nie powstanie.
Blazej_ / 2011-02-26 11:14 / Tysiącznik na forum
boom nie jest mi potrzebny. Tak jak niżej wspominam - 50% to bardzo przyzwoity wynik, absolutnie do osiągnięcia biorąc pod uwagę obecne niskie poziomy.
anonim_03 / 2011-02-26 10:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
do tych poziomów co 2007 roku, developerka pewnie już nigdy nie dojdzie ...
... tak jak Nasdaq nie zobaczy 5000 any time soon. A jeżeli zobaczy, to zupełnie innymi spółkami.

swoją drogą. Tam niżej janlew pisze o farmacji. Teraz pokombinuj jaki jst związek między farmacją a stopami procentowymi.
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:06 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak. Był boom były rekordowe ceny, było załamanie. Jasne, że nie było końca świata, ceny odbiły od dna i powoli rosną. Ale będzie potrzeba wielu lat i niejednej hossy, żeby do szczytów wrócić.
bywalec1234_1 / 89.250.193.* / 2011-02-26 10:47
ZAPEWNIEM CIE ZE ZNACZNIE PRZEBIJE CENY Z 2007 ALE TO WYMAGA CZASU. ZIEMIA W CENTRUM MIASTA TO NIE TO SAMO CO SEWER Z DANIMI, NIE CZUJESZ RÓŻNICY?:)
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:12 / Tysiącznik na forum
Ale w przypadku IT to się liczą bardziej dane niż serwer, a jeszcze bardziej liczy się wiedza i patenty.
Blazej_ / 2011-02-26 10:49 / Tysiącznik na forum
a nawet jak nie przebije to nie szkodzi. Nawet jak urośnie "tylko" 50% to i tak sporo pieniędzy do ugrania.
janlew / 2011-02-26 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum
właśnie, nie rozumiem czemu ciągle każą cenom wracać do poziomu z 2007, przecież to wcale nie jest potrzebne

a tak swoją drogą to te ceny wrócą do poziomów z 2007 właśnie dlatego, że teraz się to wydaje nierealne nawet mi. pewnie po krachu z 1929 roku też nikomu nie wydawało się realne, że dow jones kiedykolwiek wróci do szczytu na 381 pkt, tak jak w lutym 2009 nikomu nie wydawało się realne, że nasdaq wróci pod szczyt hossy z 2007 (gdzie jest obecnie) a wig20 przejdzie na trwałe 2000 pkt

ot giełda po prostu, będzie się poruszać od coraz większego niedowartościowania i przewartościowania ciągle zaskakując tłum a kondycja sektorów nie będzie miała zbyt wiele z tym wspólnego
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:35 / Tysiącznik na forum
Nasdaq w poprzedniej hossie mocno nie urusł, więc i mocno nie spadł w bessie to i łatwo mu było wrócić na szczyt z poprzedniej hossy... ale do szczytu z 2000 ma jeszcze daleko. I powrót naszych developerów do szczytu z 2007 będzie jak powrót Nasdaq do szczytu z 2000.
janlew / 2011-02-26 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum

powrót naszych
developerów do szczytu z 2007 będzie jak powrót Nasdaq do szczytu
z 2000.


każdemu się tak wydaje, nawet mi, ale zauważ, że rynek właśnie dyma takie przekonania

pamiętam jak na dnie bessy w komentarzach na portalach anglojęzycznych ciągle przewijała się teza, że dow jones to już w rejonie 6000 pkt z następne 10 lat postoi
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:51 / Tysiącznik na forum
Róznie może być, ale raczej mało prawdopodobne jest, żeby dwie hossy z rzędu ten sam sektor królował.
janlew / 2011-02-26 12:04 / portfel / Tysiącznik na forum
nikt nie mówi, że będzie królował, mowa o pompowaniu wszystkiego jak leci, w 2007 nawet śmieci latały
janlew / 2011-02-26 09:39 / portfel / Tysiącznik na forum

może jak ruszy
budowlanka


widzę, że coraz więcej osób interesuje się tym sektorem i dostrzega jego zdołowanie, upatrując w tym szans na potencjał dużego odbicia i zysków z tym związanych

wig-budowlany na rocznych minimach (a właściwie już 4% poniżej nich), wig-deweloperka tak samo

co ciekawe, rynek nie wydaje się jednak wyceniać niesprawiedliwie budowlanki bo nawet przy obecnym zdołowaniu C/Z dla wig-budow to aż 18

http://stooq.pl/q/a/?s=wig_budow_pe

i jest to nawet wyżej niż dla wig20, dla którego C/Z obecnie wynosi 16,96

dużo tańszy wskaźnikowo jest natomiast sektor deweloperski, dla którego C/Z wynosi obecnie zaledwie 9,28

http://stooq.pl/q/a/?s=wig_dewel_pe

a tak na marginesie to w czerwcu 2010, gdy była panika związana z piigs (a tu większość w krach już uwierzyła i brała eski w samym dołku), C/Z dla wig20 wynosił zaledwie 12

http://stooq.pl/q/a/?s=wig20_pe
Kambodza / 2011-02-26 09:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj Janie.
Ja dewelopy obstawiam że ruszą konkretnie jako jedne z ostatnich.
Blazej_ / 2011-02-26 10:28 / Tysiącznik na forum
sama prawda. Ludzie muszą się poczuc jak w 2007 kiedy gospodarka kwitlła i będą kupowac mieszkania i domy. Wtedy jednak będzie już blisko szczytów na giełdzie.
Kambodza / 2011-02-26 10:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
dlatego my się wtedy zwiniemy z giełdy z zyskiem i spokojnie poczekamy na następne okazje:)
Blazej_ / 2011-02-26 10:55 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję, że uda się znaleźc górkę :)
Kambodza / 2011-02-26 11:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie mam takich ambicji bo znaleźć górke można znaleźć tylko fartem ale w jakimś górnym rejonie sprzedać to fajna sprawa:)
Blazej_ / 2011-02-26 11:05 / Tysiącznik na forum
błąd w granicach 10% byłby dopuszczalny :) ale... żeby się nie okazało, że myślał indor o niedzieli... :)
janlew / 2011-02-26 11:21 / portfel / Tysiącznik na forum

w jakimś górnym rejonie sprzedać to fajna sprawa


ale bardzo trudna, jak wszyscy mówią już tylko o hossie a każdy mówiący o bessie jest traktowany jak chory to nie tak łatwo sprzedać, pamiętam jak było w 2007 :)

bardzo trudno poruszać się przeciwnie do tłumu, analityków, opinii w mediach. popatrz ilu tutaj wciąż nie kupiło tylko dlatego, że codziennie słyszą słowo 'kryzys' w mediach, czytają na onecie o deficycie, drukowaniu dolarów, albo słuchają takich jak faber. dla nich instynkt stadny jest jedynym wyznacznikiem, nawet jeśli sobie tego nie uświadamiają

na wszystkich ma to wpływ i dlatego na końcu hossy będzie bardzo trudno sprzedać nawet indywidualistom
Kambodza / 2011-02-26 12:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ale bardzo trudna

zgadza się. Zkilku powodów tak jest ale jest.
Jednak my wiemy, że przychodzą dni czy dzień kiedy trzeba takz robić:)



dla nich instynkt stadny jest
jedynym wyznacznikiem,

głównie dla całkowitych nowicjuszy i tych co się w ogóle nie uczą na błędach itd.
Uciekam, miło było i życze takiego też weekendu. Do następnego razu:)
janlew / 2011-02-26 12:05 / portfel / Tysiącznik na forum

i tych co się w ogóle nie
uczą na błędach


takich tu większość :)

pozdrawiam
janlew / 2011-02-26 09:53 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj

pewnie tak, budowlanka też pewnie nie ruszy szybko

nie ma siły, trzeba szukać tanich ale perspektywicznych spółek w najbardziej pesymistycznie postrzeganych sektorach, wcześniej czy później i tak wszystko dorówna do peletonu

a co do budowlanki i deweloperki to wbrew pozorom wciąż jesteśmy zacofani względem gospodarek rozwiniętych w tym zakresie i jest duży potencjał rozwoju w tym obszarze
Kambodza / 2011-02-26 10:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
pisałem do Ciebie kiedyś o takiej spółce:) fakt że nie jest w pesymistycznie postrzeganym sektorze a wręcz w dopiero się rozwijąjącej gałęzi ale ze świetlanymi perspektywami.

A co do deweloperki to się zgadza. Trzeba sobie zadać jeszcze pare pytań. Czy np jak będziemy mieli znowu hosanne ale taką pełną gębą to czy np banki znowu będa dawać kredyty nawet takim citizensom którzy po zapłaceniu kredytu będą ledwo mieli za co przeżyć itp
Kambodza / 2011-02-26 10:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
chyba ktoś mi plusy daje bo wie o jakiej spółce mówie:)
Blazej_ / 2011-02-26 10:57 / Tysiącznik na forum
forum "główne" rządzi się innymi prawami - tutaj plusy i minusy mają inne przyczyny kliknięcia niż wartośc wypowiedzi :)
Kambodza / 2011-02-26 11:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
rzadko wpadam więc nie jestem zorientowany:)
Blazej_ / 2011-02-26 11:12 / Tysiącznik na forum
na codzień niestety trolownią tu zajeżdża. Czasem jednak da się konstruktywnie powymieniac poglądy choc i tak są one zazwyczaj poprzeplatane wyzwiskami.
Na szczęscie dziś jest sobota i trole poszły do zaocznej zawodówki.
Blazej_ / 2011-02-26 10:30 / Tysiącznik na forum
Był artykuł gdzieś, że wracają kredyty na 40 lat. Wystarczy, że wydłuży się okres spłaty i już teoretycznie miesięcznie zostaje więcej kasy w portfelu kredytobiorcy co pozwala dac większy kredyt.
Kambodza / 2011-02-26 10:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie ma innej opcji jak to że znowu banki znajdą sposoby zgodne z prawem żeby dawać kredyty. Kto wie czy nie dożyjemy czasów że zapisy bedą takie że kredyt może spłacać jeszcze trzecie pokolenie po biorących kredyt;)
Blazej_ / 2011-02-26 10:54 / Tysiącznik na forum
teraz traktujemy to w kategorii żartu ale 10 lat tamu ktoś by pomyślał, że będzie zadłużanie się na 30-40 lat, żeby kupic mieszkanie? Za następne 10 nie będzie nas szokowac kredyt dziedziczny.
Kambodza / 2011-02-26 11:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nie jest to wykluczone absolutnie
janlew / 2011-02-26 10:11 / portfel / Tysiącznik na forum
dlatego zawsze należy rozpatrywać sytuację danej spółki, jej bilans, raporty, płynność, sektor jest tu tylko dodatkiem i jeśli jest w kiepskiej sytuacji to może wpłynąć na wycenę spółki na giełdzie ale nigdy na samą spółkę. wycena giełdowa jest zawsze w jakiś sposób wirtualna i nie należy jej traktować za bardzo serio

w końcu inwestujemy w spółki a nie w ETF-y na konkretne wig-sektory

sektor może być gówniany a spółki padać w nim jak muchy jak jedna po drugiej a to sprzyja tylko dobrym spółkom w tym sektorze, które nie tylko przetrwają zawieruchę ale i zgarną tort w postaci reszty rynku, który pozostał (natura nie znosi próżni i wcześniej czy później zjawią się zresztą i tak widzący okazje)

dlatego należy inwestować przede wszystkim w spółki a sektor jest tylko tłem
Kambodza / 2011-02-26 10:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
zgadza się, właśnie tak jest. Ostatnio chyba całym sektorem jeśli się nie myle poszła w góre chemia ale zawsze patrze tylko na spółki. Teraz jestem w perspektywistycznej której wyniki się poprawiają a zysk w tym roku ma wzrosnąć skokowo.
A w przyszłości zainteresuje się dużo bardziej sektorem związanym ze wzrostem zaludnienia na świecie jak i różnego rodzaju kataklizmami
janlew / 2011-02-26 10:28 / portfel / Tysiącznik na forum

A w przyszłości zainteresuje się dużo bardziej sektorem związanym ze
wzrostem zaludnienia na świecie jak i różnego rodzaju kataklizmami


dobrze kombinujesz, w końcu na giełdzie kupuje się tanio drogą przyszłość

jeśli idziesz w tę stronę to zainteresuj się też spółkami związanymi z szeroko pojętą farmacją, opieką lekarską itd. społeczeństwa starzeją się i popyt na te usługi będzie coraz większy

a z niedowartościowanych sektorów u nas to energetyka prezentuje się wskaźnikowo taniej od innych, c/z dla wig-energ to obecnie zaledwie 11
Kambodza / 2011-02-26 10:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jeśli idziesz w tę stronę to zainteresuj się też spółkami
związanymi z szeroko pojętą farmacją, opieką lekarską itd.
społeczeństwa starzeją się i popyt na te usługi będzie coraz
większy


to również jest b. dobry kierunek.
A co do energetyki to jestem w tym momencie jeszcze na takim etapie życia że defensywne (bo moim zdaniem energet. należy zaliczyć do tego typu spółek) nie są w moim kręgu zainteresowania. W przyszłości nie wykluczam jednak na tą chwile przyszłościowe i perspektywistyczne spółki dające w ciągu roku dobrą stope zwrotu.
Obarczone ryzykiem ale bardzo przemyślane gdzie ryzyko jest względnie małe w stosunku do osiągniętego zysku
flavio25 / 2011-02-26 01:00 / portfel / Tysiącznik na forum
"Rozkład jazdy" dla giełdowych "inwestorów"

http://xat.bblog.pl/wpis,niedzwiedzim;okiem,49219.html
Eternit z Azbestu / 2011-02-25 22:25 / Tysiącznik na forum
Coś pusto dziś na forum.
Widać większość to niedźwiedzie co się pochowały do nory.
W USA tydzień był skrócony, zrobili typową dla hossy szybką korektę, najpierw silny spadek, później kolejny spadek i lekkie odbićie, następnie pogłębienie spadku i silniejsze odbicie i wreszcie dziś odbicie i wyczekiwanie. Wszystko to z rewolucją w Libii w tle, niby silny sygnał do tąpnięcia, ale jednak rynek spadać nie chce. Słsbsi oddali akcje, silniejsi skozystali z promocji. Tak więc długoterminowy tręd wydaje się być nadal niezagrożony.

U nas dla odmiany nuda. Po kwartale boczniaka o dość sporej amplitudzie zmian mieliśmy tydzień szorowania po dnie. Leszcze z akcji sie wyprzedali i jeszcze i czekają by się obkupić taniej, silni akcje trzymają i dokupili jak była okazja. Cuż leszcze czekali na krach w USA i się iedoczekali, korekta była, minęła a oni nadal z ręką w nocniku.
flavio25 / 2011-02-25 22:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Eternicie nie za szybko na takie wnioski, iz korekta "byla minela"
na razie nic sie nie wydarzylo pozytywnego
polecam blog anonima
zamiescil pare scenariuszy
kazdy moze sie ziscic
ale rozumie Cie jestes z papierem, silna chec wzrostow
niech Ci sie zisci

ja czekam bez papiera jak w portfelu
w sumie bez znaczenia dla mnie czy rosnie czy spada
ale i tak widze nicosc za wyjatkiem pojedynku z amatorem o mci
i wczesniejszym sukcesie na kghm na s

to tyle
Pozdrawiam
Eternit z Azbestu / 2011-02-25 23:08 / Tysiącznik na forum
Czy za szybko czy nie to się okaże. Ja wyraziłem swoją opinie o minionym tygodniu. Oczwiście każdy może mieć swoja opinie i może ją wyrażać. Niech Anonim pisze tutaj a nie na swoim blogu.
Ja w tym tygodniu zerwałem lokatę dzienną na wypadek jakbym musiał depo Lek uzupełnać, a że nie musiałem to zakupiłem akcji. Czy było to dobre posunięcie to się okaże.
MCI fajna spółka. Kiedyś miałem i zarobiłem. Może trzeba było odkupić...
flavio25 / 2011-02-25 23:35 / portfel / Tysiącznik na forum
tez kiedys mialem ale kiedy to bylo, tysiac wlosow od tego czasu wypadlo:)
Tutaj nie ma pełnego spektrum do zamieszczania głebszych wyjasnien, mnostwo zaklocen :)
W5, W20 w portfelu czy co innego?( jesli moge wiedziec )
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 00:09 / Tysiącznik na forum
Głównie Lki na WIG20, ale mam też trochę akcji z szerokiego rynku (najwięcej Lotos i Groclin), mam też Lki na mWIG i INVGLDFIZ.
kri / 95.49.178.* / 2011-02-25 20:49
Sz. Uczestnicy Forum zgłaszam sprostowanie:

Moja cena FCOPPER z Bosaa.pl w dniu 24LUT11 była błędna. Wycena miedzi na LME w tym dniu - jak się dzisiaj okazało - miała minimum 9.311 USD za tonę (4,227194USD/lb), najniższą o od miesiąca dokładnie ze wskazaniami FCOPPER i KGHM. Błąd był spowodowany brakiem innych bieżących danych futures na rynku miedzi.
- Bardzo przepraszam-

Z drugiej strony dzisiejszy wzrost cen miedzi wyniknął z stąd, że spadki notowań podczas poprzednich sesji były przesadzone - podają maklerzy.
Przy dzisiejszej ostatniej wycenie LME 9674,50(4,39222 ) było maksimum 171 KGHM jednak cena miedzi odpowiada 174 z 3 i 26STY11 ( wyłączając obszar okolic szczytu 189 z 18sty11) tak więc:
--- obecna cenę 168,10 KGHM można uznać za znacznie zaniżoną.
(: : ))
kri / 95.49.178.* / 2011-02-25 23:20

dzisiejszy wzrost cen

17:41 W piątek na GPW wzrosty ale, w nadchodzącym tygodniu powrót spadków (analiza wg BOŚSA)
Eternit z Azbestu / 2011-02-25 23:22 / Tysiącznik na forum
Kolega robił wdrożenie systemu dla analityków z BOŚ, straszna amatorszczyzna.
piciu / 2011-02-25 20:17 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w lutym 2011 roku uległ gwałtownemu załamaniu. Jednorazowy spadek o ponad 4 punkty zdarzył się ostatnio na początku lat 90-tych, w nieporównywalnych z obecnymi warunkach, wynika z opublikowanego raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
Eternit z Azbestu / 2011-02-25 22:13 / Tysiącznik na forum
"Trudno na razie przesądzać na ile to raptowne odwrócenie tendencji będzie mieć trwały charakter na ile zaś jest to efekt zbiegu wielu niekorzystnych okoliczności, jakie miały miejsce pod koniec ubiegłego roku i na początku obecnego. Okoliczności te to przede wszystkim wzrost cen surowców i żywności na świecie, a w konsekwencji nasilenie procesów inflacyjnych zagrażających ożywieniu gospodarczemu, utrzymująca się niestabilność finansowa niektórych krajów Unii Europejskiej oraz okresowe pogorszenie pod koniec ub. roku koniunktury gospodarczej w Niemczech" - czytamy w raporcie.

Dodatkowym czynnikiem krótkookresowym, redukującym popyt na początku tego roku mogło być robienie zakupów „na zapas", w końcu ubiegłego roku - przed wprowadzeniem podwyższonych stawek VAT. W efekcie spośród ośmiu składowych wskaźnika jedynie jeden – wydajność pracy, nie przyczynił się do jego spadku, pozostałe siedem miało negatywny wpływ na wartość wskaźnika.

---------------

Tak więc przyczyny to ekologicy i ich mit globalnego oczieplenia i groźby podwyżki cen energi.
Oziębienie się klimatu, które powoduje niższe plony.
Nadmierne rozmnażanie się ludzi, które powoduje przyrost bezrobocia i pogorszenie stosunku ilości ludzi do dostępnej żywności.
Tuskiści podnoszący podatki.
kri / 95.49.178.* / 2011-02-26 00:15

pogorszenie stosunku ilości ludzi do dostępnej
żywności.

W 1981 Warszawie była sroga zima i rzeczywiście puste półki a także wzrost naturalny pobudzony przemianami.
Wniosek:
Nie klimat wpływa na żywność lecz system gospodarczy i polityczny a tym bardziej nie wpływa polityka pro rodzinna zwłaszcza w krajach postkomunistycznych, co możemy stwierdzić obecnie z OFE
Okresy pogody lokalnie wpływają na braki , które są wyrównywane przez rynek. Jednakże globalizacja i GMO na rynku żywności powoduje nieodwracalne zmiany z zakresie mikroorganizmów i owadów. Może spowodować utratę odporności niektórych gatunków i zwiększyć skalę wpływu na rynek żywności.
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 00:21 / Tysiącznik na forum
Jasne że im bogatsze społeczeństwo tym barziej odporne na wzrost cen żywnoścu wywołany nieurodzajem. Ale drogą dobogatszego społeczeństwa jest zmnieszenie przyrostu ludności w tym społeczeństwie.
kri / 95.49.178.* / 2011-02-26 01:25

drogą dobogatszego społeczeństwa jest zmnieszenie
przyrostu ludności w tym społeczeństwie.

Społeczeństwa bogate jak Szwecja czy Niemcy maja spadek urodzeń, ale także konto pozwalające na spokojna starość. Zaś takie państwa jak nasze na dorobku bez konta i zabezpieczenia systemowego musza posiadać rodzinę z dziećmi , a zwłaszcza na wsi gdzie problemem jest siła robocza w gospodarstwach rodzinnych. Rodzinie liczniejszej zwłaszcza w strefie południowej, narażonej na choroby ,wojny i głód liczniejsze potomstwo zmniejsza ryzyko osłabienia rodziny wzrasta bowiem ,ze któremuś zdolniejszemu uda się w świecie - ono wspomaga pozostałych. Nasza liczna emigracja kiedyś i obecnie jest tego przykładem.
Eternit z Azbestu / 2011-02-25 19:20 / Tysiącznik na forum
Donald Tusk uważa, że zniechęcenie młodych wyborców do PO wynika z ich pragnienia szybkich zmian, których jednak nie można wprowadzić w życie. Według sondaży w grupie do 35 lat, PO straciła kilkanaście procent wyborców.
----------------
Obiecał autostrady a zbudował fotoradary.
Obiecał obnizyć podatki a podwyższył.
Obiecał zmniejszyć biurokrację a zatrudnił dodatkowe 10% urzędników.

Całe szczęśie, że przynajmniej zmiany są powolne, szkoda tylko, że w przeciwnym kierunku.
Eternit z Azbestu / 2011-02-25 18:32 / Tysiącznik na forum
Ja sobie dziś zakupiłem Asseco i Bogdankę.
kri / 95.49.178.* / 2011-02-26 03:53

Asseco i Bogdankę

Assecopol jest spółką informatyczną odsprzedana przez Krauzego ( z inną nazwą)na ktorej kiedys stracilem 20% kapitału bo Krauze wyprowadził z niej kapitał do inwestycji w miasteczko Wilanów. Bogdankę sprzedałem bo nie podobało mi sie, że prezes nie jest znaczącynm udziałowcem spółki, ponadto w stosunku do SP mającego potrzeby splaty długu, rozproszony kapitał akcyjny załogi wynosi tylko 15%.
Eternit z Azbestu / 2011-02-26 11:38 / Tysiącznik na forum
No spółek Krauzego to ja bym nie kupował. Ale obecnie to już jest zupełnie inaczej zarządzana spółka. Jedyny problem jaki widzę to zbyt agresywne inwestowanie w przejęcia innych spółek.
kri / 83.31.8.* / 2011-02-27 06:09

inwestowanie w
przejęcia i

Prokom pomimo, że miał dobrą tradycję informatyczną (pierwsze w Polsce środowisko bazy danych) jednak z biegiem czasu musiał konkurować o zlecenia państwowe tworząc konsorcja i przejmując spółki z rynkiem. Po pęknięciu bańki internetowej już nie odzyskał siły wpadając pośrednio w bańkę nieruchomości w Wilanowie. Czerwony Baron korzystał ze znajomości , dopóki nie wpadł ręce PIS. Dlatego nie było możliwa koalicja PO i PIS bo chodzi o dobre zasady. Młodzi z dużych miast zanim zmądrzeją idą na lep jako siła robocza , albo zakładają sieciowe spółki. Optimus po problemach z Kluską, ofiarą Czerwonych, przyłączył Tch-system projektujący sewery 64-bitowe (Alfa?) i zarządzanie nie miał jednak zleceń. Commarch z kolei był lepiej zarządzany, skorzystał ze strefy i wyszedł wcześnie na rynek zachodni z bilingami. Wszystkim tym spółkom brakuje najnowszej wiedzy i środków technicznych (patenty raczej dotyczą wyrobów), a na to w Polsce się nie zanosi. Ja czasami łapię Optimusa z sentymentu i jak mam wolne środki. Gdyby w Polsce nie rządziła post-komuna to nasze firmy dawno mogłyby konkurować z USA. . ( : ))
ssssssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-02-25 17:50
ostatni mój wpis bo wyjeżdżam SZCZERZE co ty dupisz jaka zagranica ona jeszcze nie weszła i to mam z 1 ręki czekałem dzisiaj na te info jescze moi kolesie czekają i jescze jedno i znowu nie trafił longterm nieudacznik ale pewnie napisze że po jego myśli ha ha ha
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-02-25 17:34
Longterm Jerzy znów TRAFIŁ , czekam znó z niecierpliwością jego prognoz,
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-02-25 17:33
LOP dalej w dół , to jest ciekawa sprawa , a zagranica robi u nas 47% obrotów , tzw leszcze 19% rekordowo mało , I KTO TERAZ ODBIERZE OD GRUBASÓW
dociekliwy / 2011-02-25 18:07 / portfel / Tysiącznik na forum

tzw leszcze 19% rekordowo mało

poszli na kontrakty tam robia 50 % obrotu
SZCZERZE / 78.8.126.* / 2011-02-25 17:21
NIE MA JUŻ KASY , jak ropa rośnie to miedź spada i odwrotnie a to znaczy że KASA SIĘ SKOŃCZYŁA OD BENKA


Uważać bo będzie testowanie dużo poniżej 2600 pkt
aaaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2011-02-25 17:31
Miłego weekendu kochani moi, i już tak sie nie fosz BRYDZIUNIA, przecież zasze ktoś musi tyłka nastawić:, żeby inni mogli zarobić:)
Buziaki
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy