Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tydzień paniki

GPW: Tydzień paniki

Money.pl / 2008-10-10 17:44
Komentarze do wiadomości: GPW: Tydzień paniki.
Wyświetlaj:
zbieracz / 80.50.236.* / 2008-10-11 21:25
Biorę wszystkie koszyki i do lasu ...
nareszcie jest co zbierać :-)
Mieczyslaw / 2008-10-11 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja sobie jutro do Bulgarii lece :) na jedne dzien , a co polatac sobie trzeba :)))
Mieczyslaw / 2008-10-11 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja sobie jutro do Bulgarii lece :) na jedne dzien , a co polatac sobie trzeba :)))
Mieczyslaw / 2008-10-11 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja sobie jutro do Bulgarii lece :) na jedne dzien , a co polatac sobie trzeba :)))
Mieczyslaw / 2008-10-11 21:34 / Uznany Gracz Giełdowy
a ja sobie jutro do Bulgarii lece :) na jedne dzien , a co polatac sobie trzeba :)))
bebe / 2008-10-11 21:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
o tej porze...?
bebe / 2008-10-11 21:04 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
oglądam...tzn słucham tvn..- "mam talent..." - jestem pod wrażeniem....!..o sooleee mijo".
osesek / 2008-10-11 20:52 / Pan Tysiącznik
"Polacy rzucili się do kupowania mieszkań"

Dziennik Polska The Times od kuchni - Dziennik, Polska, telewizja ...12 Lis 2007 ... Od porannego kolegium redakcyjnego, do druku i kolportażu późną nocą. Polska The Times prezentuje również swój najnowszy spot telewizyjny. ...
media2.pl/media/30072-dziennik-polska-the-times-od-kuchni.html - 19k -
Paulinka / 2008-10-11 20:41 / Szczęście sprzyja lepszym
SłUcHaJcIe!!!!Przekazujcie dalej...HUUrrAA...
W najgorszym przypadku rynki mogą spaść jeszcze o kolejne 20 proc., ale jest praktycznie zerowe prawdopodobieństwo kolejnego Wielkiego Kryzysu, powiedział Olivier Blanchard, główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego....Nareszcie..tyle to i My już wiemy...
Główny ekonomista MFW prognozuje, że cały globalny wzrost gospodarczy w 2009 roku wypracują gospodarki rozwijające się.

- Kraje rozwijające się zanotują 6 proc. tempo wzrostu gospodarczego w przyszłym roku. Będzie to miało konsekwencje polityczne – powiedział Blanchard. – Nastąpi przesunięcie w układzie sił. Pozycja Chin stanie się silniejsza – dodał
bebe / 2008-10-11 21:15 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
paula....
cyt..:
Nastąpi
przesunięcie w układzie sił. Pozycja Chin stanie się silniejsza – dodał .."
-----------
zmiana miejsc...aleeeeeeeee....Polska to tez ciekawy RYNEK...;-)))
a co najpiękniejsze..to to, że w większości uświadomiony...- bogatszy w wiedzę -ludzi...!!!!!!.......................iiiiiiiiiiiiii WYKSZTAŁCONY....!.../do ucha podpowiem....- super w TYM kombinujący...!...- z pokorą...- TĄ ....- i marzeniem ....i romantyzmem...!...- generalizując...jesteśmy znakomici...!.
--------------
dlatego ...tylko TU bedzie "nowe".........- z konfrontacją "świata" - osiągnięć....:-)))
Mieczyslaw / 2008-10-11 20:48 / Uznany Gracz Giełdowy
co ma byc to bedzie , prorocy od siedmiu bolesci
Mieczyslaw / 2008-10-11 21:01 / Uznany Gracz Giełdowy
co ma spasc jeszcze 20 % , wig 20 ? moze kghm poleci , PKO ? z jakiej racji Lotos ? popatrz na wk tej spolki , na cene z IPO , dochody , znaczenie strategiczne dla kraju
Mieczyslaw / 2008-10-11 21:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ludzie powariowali , ale to dobrze , kiedys spoleczki wroca na szczyty, bedziemy spijali smietanke , inaczej byc nie moze
wielki zderzacz hadronów / 79.185.75.* / 2008-10-11 21:15
tu w 2 pierwszych słowach odpowiedziałeś sobie na pytanie które sobie zadałeś co? i z jakiej racji?
amigo2 / 2008-10-11 20:17 / Regulamin forum!
Polacy rzucili się do kupowania mieszkań
(Polska The Times, tm/11.10.2008, godz. 13:36)

Powraca koniunktura na rynku nieruchomości. Polacy chcą zdążyć z kupnem mieszkania przed zapowiadanym zaostrzeniem polityki kredytowej banków - pisze dziennik "Polska The Times".

Obecne zainteresowanie kupnem nowych mieszkań można porównać do boomu sprzed dwóch lat, kiedy to udzielono prawie 300 tys. kredytów hipotecznych. Klienci obawiają się zwyczajnie, że po zaostrzeniu polityki finansowej przez banki stracą zdolność kredytową. Pozostaje jednak dylemat: czy kupić teraz, kiedy jeszcze łatwiej o kredyt, czy poczekać, kiedy ceny nieruchomości spadną jeszcze bardziej.

Zwiększone zainteresowanie kredytami hipotecznymi wynika z dwóch powodów. Po pierwsze, wzmożone zainteresowanie Polaków nowymi mieszkaniami zaczęło się kilka tygodni temu, kiedy Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła obostrzenia na rynku kredytowym. Po drugie, jest to związane z sezonowością. "Polska" zauważa, że jesienią jest tradycyjnie większy ruch na rynku nieruchomości.

Pomimo kryzysu i obostrzeń i na rynku finansowym, zawsze znajdą się banki, które będą skłonne ponosić większe ryzyko, aby wygrać z konkurencją. Podrożenie kredytów z kolei sprawi, że na popularności zyskają mieszkania o niższym standardzie, mniejsze i w gorszych lokalizacjach.

Więcej w "Polska The Times".

a pisali ze bedzie taniej-:)
Batman / 2008-10-11 20:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Futures.pl
PSYCHOLOGIA I RYNEK
Dlaczego zaskakuje, skoro nie zaskakuje
Grzegorz Zalewski

Niesłychane, niewiarygodne, zaskakujące. Takie wrażenia można by odnieść po tekście opublikowanym przez Puls Biznesu „Klienci nie wierzą w TFI”

„TFI zapewniały w marcu, że klienci opanowali emocje. Jednak wycofali 1,9 mld zł — dwa razy więcej niż w lutym. Nikt się tego nie spodziewał.”

„Marcowe dane mnie zadziwiły. Spodziewałem się, że będą lepsze — przyznaje Cezary Burzyński, prezes PKO TFI.’

„To bardzo zaskakujące dane, tym bardziej że przedstawiciele funduszy mówili, że sytuacja się uspokoiła. Wynik gorszy od lutego pokazuje, że wbrew opiniom nastroje klientów się nie uspokoiły — mówi Tomasz Publicewicz, analityk Analiz Online.”

„Dane są zaskakujące, bo sytuacja na giełdzie się poprawiła. Zaskoczenia nie kryją nawet najwięksi eksperci.”

Jako mniejszy ekspert, chciałbym się pochwalić, że mnie owa sytuacja nie zaskakuje. Ba spodziewam się nawet kontynuacji tego trendu. Można powiedzieć, że będzie on wypadkową zachowań inwestorów i emocji, na które są narażeni w tej trudnej działce, jaką jest próba zarabiania pieniędzy. Emocji rozumianych bardzo szeroko, a nie tylko tak jak wynika z tekstu (tego i wielu innych ) – emocji, które pojawiają się wyłącznie w czasie bessy.

Dowartościowałem już swoje ego, więc przejdźmy do rzeczy. Nie od dziś wiadomo, że w ostatniej fazie hossy (na dowolnym rynku) do gry przystępują najwięksi amatorzy i dyletanci. Wśród nich, wielu jest takich, którzy na samym początku nie chcieli wejść na rynek – bojąc się ryzyka z nim związanego. Później byli biernymi odbiorcami panującej wokół „gorączki złota”. By w końcu podjąć decyzję na zasadzie – „skoro zarobił Zdzisiek spod „3”, a pani Bożenka w pracy już od roku zyskuje w akcyjnych, to chyba nie ma tu większego ryzyka”. Ot i cała głęboka analiza.

Następuje transakcja kupna. W dość krótkim czasie mamy szczyt i załamanie. Załamanie, za które w powszechnym mniemaniu odpowiedzialni mają być niedoświadczeni indywidualni, choć z licznych badań wynika, że za tłumną wyprzedażą akcji w początkowym okresie stoją przede wszystkim inwestorzy instytucjonalni (o tym tekst w przyszłości).

Co robią wówczas indywidualni, zwłaszcza ci najbardziej niedoświadczeni? Boją się. To jest główna emocja, która w tej chwili rządzi ich zachowaniem. W pierwszym etapie można powiedzieć, że doświadczają czegoś, co można nazwać odpowiednikiem akinezji u zwierząt – które w sytuacji zagrożenia nieruchomieją, sparaliżowane strachem. Niedoświadczony inwestor jest sparaliżowany i nie wie co zrobić. Wie jedno – nie chce stracić. Dookoła słyszy uspokajania, że wkrótce wszystko wróci do normy. Parę sloganów o długoterminowym horyzoncie inwestycji i podobne. I nic z tego wszystkiego nie rozumie. Zaczyna poszukiwać wypowiedzi ekspertów, wybierając wyłącznie te, które potwierdzają, żeby nie sprzedawać - „przecież strata jest dopiero wirtualna”. W miarę, gdy straty się powiększają (co jakiś czas nadzieje na ich odrobienie podsycane są niewielkimi korektami wzrostowymi) przyzwyczaja się do swojej sytuacji. Zaczyna akceptować stratę. Ale nie na tyle, by z nią zerwać. Raczej racjonalizuje powody jej utrzymywania. Wydaje mu się, że więcej już spaść nie może (w tym momencie strata często wynosi między 20-40%). Czeka, zaś rynek się osuwa coraz bardziej odsuwając w czasie nadzieję na odrobienie zysku. W końcu następuje pewien punkt, poniżej którego nie jest w stanie zaakceptować straty. I sprzedaje – po wielu miesiącach lub latach, ze stratą grubo przewyższającą pierwotne założenia.

Powyższą historia (bardzo typowa) składa się z czterech faz:
- fazy paraliżu
- fazy złudzeń „może odbije”
- fazy przyzwyczajenia
- fazy rezygnacji

Ponieważ na rynku są setki uczestników, każdy z nich znajduje się w innym momencie tych czterech faz. Gdyby je narysować na wykresie - obejmują całę bessę. Ostatnia faza - rezygnacji, bywa długa. Wówczas następuje powolne wykruszanie się tych, którzy stracili nadzieję na jakiekolwiek odbicie. To zwykle jest też końcówka bessy.
Mieczyslaw / 2008-10-11 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Ta cala sytuacja przerosla fundusze, gdyby nie USA wrosty bylyby jeszcze kontunowane , w lipcu 2007 fundy elowo chcialy wywolac korekte , zjazd zaczal sie w 2 tyg lipca , w sierpniu dolaczyly stany i polecialo
Eres / 2008-10-11 19:06 / portfel / Wieczny debiutant
G-7 announces plan to fight global financial crisis
(Xinhua)
Updated: 2008-10-11 09:49
http://www.chinadaily.com.cn/world/2008-10/11/content_7096929.htm
Eres / 2008-10-11 19:00 / portfel / Wieczny debiutant
"There's no bottom to the stock markets now," said Francis Lun, general manager at Fulbright Securities Ltd in Hong Kong. "There's no clue when it will stop."
http://www.chinadaily.com.cn/world/2008-10/11/content_7096645.htm
adrianooo / 77.113.62.* / 2008-10-11 19:04
tyle to my juz wiemy po wczorajszym dniu:) ameryki pan Lun nie odkryl
Roman K. / 85.89.173.* / 2008-10-11 18:51
Do przemyśleń:
1. Wycena KGHM 2 tygodnie temu 95 zł
2. Wycena KGHM tydzien temu 45 zł
3. Wycena KGHM za tydzien 22 zł??
4.Zysk na akcję w zeszłym roku około 20 zł
5. Zysk w 2 kwartałach tego roku na 1 akcję około 9zł.
6. Hahahaha Sprzedawajcie jełopy ja to wysiorbię chętnie
Trofim Łysenko / 2008-10-12 00:27 / portfel / Przodujący radziecki naukowiec
Dopiero się zdziwisz kretynie, jak zobaczysz zysk za III i IV kw.
Roman K. / 89.108.211.* / 2008-10-12 22:45
Tu raczej ty się zdziwisz... Ale co ty wiesz jak nie siedzisz w tej branży
amigo2 / 2008-10-11 18:50 / Regulamin forum!
Stan wojenny w USA, wyborów nie będzie?
-:)))))))))
c / 89.108.248.* / 2008-10-11 19:27
siorbaj
amigo2 / 2008-10-11 18:42 / Regulamin forum!
http://www.youtube.com/watch?v=J4pDq_9v1Gg&eurl=http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=1558

przepowiednia jackowskiego))))))))
kiepski / 2008-10-11 18:35 / portfel / Tysiącznik na forum
powiem tak: mam w dupie Greenspana, Busha, Obame, mcaina i inych palantów z Usa...
mam w dupie USA, Japonię,Ruskich...
mam w dupie kryzys, banki, akcje...

jest piękna pogoda..

ja dzisiaj ZARAZ IDE NA ŚLĄSKI KOCIOŁ CZAROWNIC !!!!!!
JA IDE NA MECZ !!!

POLSKA GOLA !!!! POLSKA GOLA !!!! POLSKA GOLA !!!!!
bebe / 2008-10-11 21:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kiepski.........aleś mnie rozbroił....- Typowy Polak..;-))))))))))........- moje pięć...!...cha...ha...cha...
Mieczyslaw / 2008-10-11 20:49 / Uznany Gracz Giełdowy
ooo to musisz miec duza dupe :)))
Batman / 2008-10-11 18:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

2008-10-11 14:31:27 | N70 [ Forex trejder ]
Jesli chcesz wrocic do gry to polecam naprawde formacje
harmonicze i caly ten temat. Zacznij od ksiazki Danielewicza.
Otworzy Ci oczy. Zaleta tej metody sa bardzo ciasne stopy i
mozliwosc uchwycenia duzego ruchu. Skutecznosc jest rowniez
niewiarygodna.


N70 czy mówisz o tej książce:

http://www.drops.pl/index.php?s=Geometria_Fibonacciego-42350801636KS.html
N70 / 2008-10-11 19:13 / portfel / Forex trejder
Tak, naprawde warto przeczytac. To takie wprowadzenie do tej techniki analiz, reszta pozycji jest juz po angielsku. Jesli Cie to zainteresuje, to przejdz do S.Carney'a "Harmonic Trader" i pozycji Jima Kane'a. Niezwykla wiedza, gwarantuje.
N70 / 2008-10-11 19:23 / portfel / Forex trejder
Jak przeczytasz Danielewicza to daj znac, jestem ciekaw jak do tego podejdziesz, jak to sie mialo w kontekscie twojej przygody z kontraktami, m.in czy dzieki temu uniknąłbyś tej wtopy(osobiscie twierdze ze tak). Pozdrawiam
Batman / 2008-10-11 19:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki, w sumie to nadal mnie prześladują te dni wtopy ... czy wrócę jeszcze do kontraktów tego nie wiem, ale interesuje mnie czy tej wtopy mogłem uniknąć
adrianooo / 77.113.62.* / 2008-10-11 19:09
prawdopodobnie o nia szlo N70, zreszta chyba pan danielewicz innych pozycji nie napisal
Krzych / 2008-10-11 18:11 / Płoteczka na forum
Administracja USA rozpocznie skupowanie udziałów w spółkach finansowych
ask, PAP2008-10-11, ostatnia aktualizacja 35 minut temu
Administracja prezydenta USA George'a W. Busha rozpocznie wkrótce realizację jednego z punktów uchwalonego w ubiegłym tygodniu planu reanimacji pogrążonych w kryzysie rynków finansowych i przystąpi do skupowania akcji instytucji finansowych - oznajmił sekretarz skarbu USA Henry Paulson.
Po raz pierwszy od czasu Wielkiego Kryzysu w latach 30-tych, gdy zastosowano podobne rozwiązanie, amerykański rząd wejdzie w posiadanie akcji prywatnych banków.
Rząd będzie jednak skupował tzw. akcje nieme, z którymi nie wiąże się prawo głosu na walnym zgromadzeniu, dzięki czemu spółki pozostaną niezależne od państwa - wyjaśnił Paulson.
http://tnij.org/bx25
Batman / 2008-10-11 18:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
akcje nieme ... no jasne czyli nadal tymi bankami będą kierowali ci sami złodzieje co do kryzysu doprowadzili ... co to w ogóle jest, rozbój w biały dzień czy co?
Krzych / 2008-10-11 18:21 / Płoteczka na forum
Pol -Czechy 2:1
semeo / 2008-10-11 20:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
będzie 1:2
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-11 19:25
dokładnie tak obstawiłem:))
poludnie / 89.174.89.* / 2008-10-11 17:58
wczoraj rozmawialem z kumplem ktory pracuje w branzy miedziowej w naszym kraju. zaczelismy rozmaiwac o tym co sie dzieje na rynku miedzi obecnie i jakie to ma przelozenie na nasza realna gospodarke. zaskoczyl mnie kiedy powiedzla ze klientow na miedz maja obecnie wiecej niz kilka m-cy temu. inna kwestia jest, ze klienci czekaja do ostatniej chwili z kontraktacja pozniewaz licza na nizsza cene. wniosek: popyt na miedz w naszym kraju jest i nie zapowiada sie zeby mialo byc gorzej.
druga kwestia to popyt wew. naszego kraju. dzisiaj bylem na zakupach i wszedlem do jendej z galerii. w szoku bylem. ludzie kupuja. konsumpcja nie ma konca. najbardziej rzucilo mi sie w oczy kolejki przy punktach gastronomicznych/fastfood. ci ludzie stoja w kolejkach nawet nie zastanawiajac sie czy cena za jedzenie za ktore zaplaca ma realna wartos. oni sa glodni i jedza i placa.

wig20 jeszcze spadnie, bedzie to spadek czysto spekulacyjny. najpierw jednak odreagowanie, ktore zacznie sie w poniedzialek.
zaczynam nabierac przekonania, ze nasza gospodarka calkiem dobrze sobie poradzi z obecnym kryzysem.
Longterm / 2008-10-11 18:05 / Mostek Zwyciężymy!
200 mld euro ma wynieśc całosć infrasturktury przed euro 2012...zakładając że w tym roku nasze PKB wyniesie 325 mld euro to przyszła infrastruktura to ok. 60% PKB... przy zastrzyku 12% PKB rocznie nie wiem jaka musiała by być zapaść w innych sektorach poza budowlanym żebyśmy mieli spowolnienie, nie mówiąc wogóle o recesji...ale oczywiście wszyscy za to zapłacimy długoletnią recesją po 2012...
Longterm / 2008-10-11 18:09 / Mostek Zwyciężymy!
PS: mówiąc o infrastrukturze mam na myśli oczywiscie nie tylko stadiony i autostrady...to być może elektrownie atomowe, oczyszczalnie ścieków, elektrownie biomasy, wdrożenia rozwiązań redukcji emisji gazów cieplarnianych, baza NATO, odwierty geotermalne...
poludnie / 89.174.89.* / 2008-10-11 18:14
nie jestem przekonany do 2012:) oczywiscie po obecnej bessie nasz kraj wejdzie w najbardziej rozwojowy okres w swojej historii - nie mam tutaj zadnej watpliwosci.
to o czym wspominasz Longu to moze byc korekta pierwszej fali, trwajacej do 2012. po tej korekcie bedzie juz jeszcze lepiej.
Longterm / 2008-10-11 18:19 / Mostek Zwyciężymy!
ja głęboko wierzę w to że w 2028 będziemy na poziomie Japonii...ale abstrahując od tego to dla mnie oczywiste jest to że Polska będzie teraz grana...światowa finansjera jest już w Polsce zaparkowana na naszej walucie i tylko czeka na odpowiedni moment albio już weszła w czwartek i piątek...te reklamówki o Warszawie i programy o Polsce na CNN to nie przypadek...
Longterm / 2008-10-11 18:21 / Mostek Zwyciężymy!
PS: był jeden warunek = Tusk musiał zdeklarować przyjęcie Euro...
anonim_03 / 2008-10-11 18:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

200 mld euro

skąd ta liczba ?
to by starczyło na 20 000 km autostrad.
Longterm / 2008-10-11 18:11 / Mostek Zwyciężymy!
lotniska, dworce kolejowe, modernizacja koleji, metro, hotele, to są cholernie kapitałochłonne inwestycje - efekt domina na całą gospodarkę będzie gigantyczny ale kac w 2013 roku też ogromny...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy