Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków

GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków

Money.pl / 2009-02-20 16:53
Komentarze do wiadomości: GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków.
Wyświetlaj:
Mieczyslaw / 2009-02-21 09:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

Zelmer porozumiał się z BRE ws. opcji
PAP - 21-02-2009 09:17
Zelmer zawarł z BRE Bankiem porozumienie o restrukturyzacji portfela opcji walutowych zawartych przez spółkę. Obejmuje ono 75 proc. wartości wszystkich zawartych przez spółkę kontraktów walutowych.
Najważniejszym elementem restrukturyzacji jest "znaczące przesunięcie w czasie terminu realizacji transakcji walutowych o łącznej wartości 30 mln euro. Nowe terminy dostosowane są do zaktualizowanych wpływów ze sprzedaży na rynkach eksportowych w latach 2009-2010".

Spółka zapewnia, że w przypadku umocnienia złotego firma może zamknąć posiadane transakcje w każdej chwili, ograniczając wielkość potencjalnych strat. Ponadto bank "znacząco" zwiększył limit, do którego spółka nie musi wpłacać depozytu zabezpieczającego, co wyraźnie zmniejsza ryzyko finansowe i koszty obsługi transakcji opcyjnych.

Firma poinformowała, że porozumienie z BRE Bankiem nie kończy procesu restrukturyzacji portfela opcji walutowych. Prowadzone będą negocjacje z pozostałymi bankami. Zdaniem prezesa Zelmera Janusza Płocicy "zawarte transakcje nie zagrażają sytuacji finansowej spółki.
--------------------------------------------------

i to samo czeka inne zadluzone przez opcje , bank nie ma zadnych korzysci z upadlosci , pozostaje tylko uklad
szymon nielogo / 85.222.86.* / 2009-02-21 10:16
bede placic prze 20 lat kredyt ale nei upadna, mysle ze tak bedzie konczyc sie wiekszosc spraw
zbyś / 2009-02-21 10:08 / Tysiącznik na forum
bank nie ma
zadnych korzysci z upadlosci , pozostaje tylko uklad
-------------------
no to jest jasne, rozłożenie na lata, ale płacić trzeba
MJK / 2009-02-21 10:16 / Tysiącznik na forum
Układ, to najczęściej duża redukcja długu
max303 / 2009-02-21 10:46 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
od 40 do 60%
zbyś / 2009-02-21 10:21 / Tysiącznik na forum
Najważniejszym elementem restrukturyzacji jest "znaczące
przesunięcie w czasie terminu realizacji transakcji walutowych o
łącznej wartości 30 mln euro.
-----------
nic tu nie piszą o redukcji długu
max303 / 2009-02-21 09:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
cześć
anna. / 2009-02-21 09:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Monnari Trade złożył wniosek o upadłość likwidacyjną Moltona


Spółka Monnari Trade złożyła wniosek o upadłość likwidacyjną Moltona, swojej spółki zależnej.
Spółka postanowiła wycofać się z projektów, w których osiągnięcie zyskowności jest oddalone w czasie lub mało prawdopodobne. Aby ograniczyć straty związane z Moltonem rozpoczęto proces sprzedaży aktywów, aby spłacić wierzycieli.

Molton miał za rok 2008 całkowitą stratę w wysokości 3,6 mln zł. "Powodem takiej sytuacji jest zmniejszenie popytu konsumpcyjnego w Polsce, co spowodowało konieczność obniżenia marż sprzedawanych produktów do poziomu, który nie gwarantuje rentowności prowadzonych salonów" - poinformowała spółka

Brydzia pisała kilka dni temu o popycie konsumpcyjnym.

na misiach to chyba szybko nie da się zarobić
MJK / 2009-02-21 10:08 / Tysiącznik na forum
Monnari Trade do zdaje się jakieś ciuchy.
Kupowałaś coś od nich?
Jeżeli nie, to nic dziwnego, że padają
brydzia / 2009-02-21 10:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
wejdź na stronę Monnari przynajmniej , zobacz ostatnie ich zyski , ile sklepów otworzyli i pomyśl czasami , to nic nie kosztuje
max303 / 2009-02-21 09:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
dlaczego osoby zainteresowane spadkiem wartości PLN-a piszą że jak rząd sprzedaje euro po dobrym kursie to "spekuluje",a jak będzie kiedyś potrzebował EUR to będzie "kupował"?
anonim_03 / 2009-02-21 10:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
normalnie, jak rzad chce przedać waluty, to deponuje je w NBP, a ten drukuje nowe banknoty. Gdy rząd potrzebuje walut, deponuje złotówki w NBP (które idą na przemiał) a ten wydaje im waluty.
warren buffet / 2009-02-21 09:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. przypomina, że w dniu 23.02.2009 akcje spółki DUDA będą notowane pierwszy dzień bez prawa poboru. Ponieważ cena nowej emisji jest wyższa od kursu zamknięcia, kurs odniesienia na sesję w tym dniu nie będzie korygowany.
anonim_03 / 2009-02-21 10:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
trochę przejrzałem gazety
jak prezesa Dudy nie powieszą publicznie za jaja na tej palmie co stoi koło giełdy, to każdą spółkę będzie można uwalić plotką, że ma straty na opcji. Bo obiecanki zarządu zawsze będzie można precedensem zdyskredytować.
warren buffet / 2009-02-21 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jedyny zarobek to sprzedanie PP po pare dosłownie groszy ( 5-10 gr ) o ile beda... bo zapisywanie sie na akcje po 1,15 jak mozna tira akcji kupic po 65 gr jest bez sensu
zbyś / 2009-02-21 10:07 / Tysiącznik na forum
a niby kto zechce zapłacić 5gr za pp nic nie warte
warren buffet / 2009-02-21 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co bedzie za rok - to wie sam Bóg
bolek77 / 2009-02-21 09:15 / portfel / Uparty Osiołek
Spekulacje walutowe na PLN tak do przemyślenia


Napisze jak wg mnie w uproszczeniu przebiegają obecne spekulacje walutowe, na PLN.


Mechanizm wygląda mniej więcej tak. Duża instytucja finansowa pod zastaw aktywów (np. w EUR) bierze duży kredyt w PLN w Polsce. Jeżeli zastaw jest wiarygodny nie musi nikomu mówić, na jakie potrzeby bierze ten kredyt, podobnie jak w lombardzie ktoś, kto zostawia rolexa nie musi mównic, na co mu są potrzebne te pieniądze. Oczywiście taki kredyt jest oprocentowany i ma swoje terminy spłaty. Polska ma jeszcze stosunkowo wysokie stopy procentowe, wiec koszty oprocentowania są wysokie.

Te pieniądze wymienia na rynku walutowym na EUR. Ponieważ są to duże kwoty, w dużym stopniu wpływają one na wzrost kursu EUR i wszystkich innych walut w stosunku do złotego. W wyniku tej operacji do kosztów kredytu dochodzi jeszcze koszt spreadu. O tym jak duże musza to być kwoty jakieś pojecie daje informacja znaleziona przez Warrena:

2009-02-18 10:55:29 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
(...)w tamtym tygodniu raffaisen kupił na polskim rynku 35mld Eur (połowa Polskich
rezerw)(...)
parkiet

A więc taka instytucja finansowa, podbiła kurs EUR/PLN, ma ogromne ilości EUR i czeka aż się nadarzy okazja komuś te ogromne ilości sprzedać z zyskiem po to żeby spłacić kredyt odsetki i spread. Kiedyś musi to sprzedać. W kolejnych tygodniach, kolejne kredyty i wymiany PLN na EUR coraz bardziej podbijają ten kurs. Oczywiści instytucje finansowe doskonale zdają sobie sprawę, ze operacja odwrotna wymiany EUR na PLN tak ogromnych kwot musi spowodować gwałtowny wzrost PLN do wszystkich innych walut.

A więc siedzą i czekają na okazję. Co może być taka okazją? Tylko ktoś bardzo zdesperowany, kto bardzo potrzebuje EUR lub innej waluty (wtedy do kosztów dojdą kolejne Spready z przewalutowań). Kto może by takim desperatem?

1. Inni drobni polscy spekulanci nieświadomi tego, co się dzieje. Przy tego rządu kwotach jest to jednak margines. Mało
2. Przedsiębiorstwa, które wystawiały opcje walutowe, które muszą w trybie natychmiastowym zakupić EUR z rynku walutowego, aby sprzedać je poza rynkiem. To jest dobry desperat, ale wartość wszystkich opcji walutowych jest porównywalna z tygodniowym (!) przewalutowaniem Raiffeizena, to zostaje szybko wchłonięte jedną dziurka od nosa i już. Mało.
3. Kolejnym desperatem mogą być kredytobiorcy, którzy wzięli kredyt w walucie i wpadając w panikę lub będąc przymuszeni przez bank, przewalutowuja ten kredyt na PLN. To jest potencjalnie kilkaset mld do wymiany na PLN. To już niezłe kwoty, ale jak do tej pory do takiej „paniki” nie dochodzi.
4. Takim desperatem może by Rząd Polski, który musi spłacić w tym roku 98 mld $ długów. Rząd ma zamiar sfinasowac to ze sprzedanych obligacji, ale czy mu się to uda? Jeżeli nie, będzie musiał kupować walutę na rynku. Należałoby by go jakoś „zachęcić” do zakupów na rynku walutowym, np. poprzez wcześniejsze pozbawienie go posiadanych rezerw.
5. I wreszcie takim desperatem może być wąż. Jaki wąż?? Otóż jest taki gatunek węża: nazywa się ERM2. Niektóre Banki Centralne dobrowolnie podejmują się zobowiązania do utrzymywania sztywnego kursu waluty. Jeżeli NBP przyjmie wysoki kurs EURPLN do swojego węża (a mając małe rezerwy walutowe MUSI tak postąpić), to będzie można swobodnie wymienić OGROMNE ilości EUR, na PLN po stałym wysokim kursie, nie powodując wzrostu kursu PLN


To tak do przemyślenia na weekend. Ciężkie jest życie spekulanta, chyba, że…. znajda się tacy, którzy mu pomogą. A pożytecznych idiotów jest trochę na świecie.
Gdyście mieli jakieś pytania do mnie, to proszę je umieścić w moim portfelu- niestety wyjeżdżam i nie będę miał w weekend dostępu do Internetu.
Kenobi / 2009-02-21 11:03 / Uznany malkontent giełdowy
No i teraz na tle tego należy popatrzeć co robi rząd - za wszelką cenę chce wprowadzić w Polsce euro,czyli przyspieszyć wejście w ERM2, co dopiero spowoduje atak spekulantów na złotego, którego trzeba będzie bronić, żeby utrzymać się w wyznaczonych granicach, przez co spekulanci pozbawią nas całkowicie wszelkich rezerw (resztek tego co pozostało po wyprzedaży majątku narodowego, zwanego prywatyzacją).
kurka_wolna / 83.6.242.* / 2009-02-21 10:05
ps. jeżeli w tamtym tyg. Raffaisen kupił Euro to i za odp. cenę , nie wiem czy nie wyzszą niż teraz.
kurka_wolna / 83.6.242.* / 2009-02-21 09:59
Tak za długo taka instytucja finansowa nie może czekać ze spłatą kredytu i spreadu. My nie możemy oni też nie. Rezerwy walutowe w $ nie zostały naruszone, popyt na obligacje teoretycznie możliwy i kto wie........woził wilk razy kilka powieźli i wilka
MJK / 2009-02-21 09:22 / Tysiącznik na forum

Jeżeli zastaw jest wiarygodny nie musi nikomu
mówić, na jakie potrzeby bierze ten kredyt,

Tak formalnie rzecz biorąc, to nie kredyt, to pożyczka. Kredyt jest zawsze na określony cel.
A co do reszty tekstu...
...długi strasznie ;)
No ale jak piszesz. Do przemyślenia... jak już wytrzeźwieję ;)
zbyś / 2009-02-21 09:12 / Tysiącznik na forum
Bank ma też pomysł na kredyty hipoteczne we frankach. Chociaż nigdy sam takich pożyczek nie udzielał, to - na skutek fuzji z BPH - ma ich trochę w swoim portfelu. Pekao chce nakłaniać klientów do ich przewalutowania. - Osoby, które zaciągały kredyty walutowe, nie zdawały sobie sprawy z ryzyka. Najwyższy czas, żeby powiedzieć sobie: koniec strat, i zamienić kredyt na złote - uważa wiceprezes Lovaglio
---------------------
nie no oczom nie wierzę, teraz przewalutowywć kredyt walutowy, 50% więcej do spłaty i to radzi prezes banku
MJK / 2009-02-21 09:30 / Tysiącznik na forum
Ludzki bank... dobry, empatii pełen...
anonim_03 / 2009-02-21 10:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a mógłby przecież dodatkowych zabezpieczeń zarządać ...
i wypowiedzieć kredyt.
max303 / 2009-02-21 09:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
lichwiarz pierwszej maści
zbyś / 2009-02-21 09:16 / Tysiącznik na forum
http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,6303229,Pekao__Zamien_franka_na_zlotego.html
warren buffet / 2009-02-21 09:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam z rana. za oknem aura jak smietana =)
zbyś / 2009-02-21 09:14 / Tysiącznik na forum
witam pogoda piękna -15 mrozu
warren buffet / 2009-02-21 09:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to pod rusem chyba mieszkasz ?
MJK / 2009-02-21 09:09 / Tysiącznik na forum
No co Ty?
U mnie w Gdyni piękne słoneczko, zero wiatru. Biały śnieżek poprzykrywał brud.

No pięknie jest ;)
warren buffet / 2009-02-21 09:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a u nas jak parkingu nie odśnieżysz to nie wyjedziesz.....piękna zima... choc troszke utrudnia zycie =)
MJK / 2009-02-21 09:14 / Tysiącznik na forum
hehe
Ja tylko komunikacją miejską... taksówkami znaczy ;)
Zima jest fajna ;)
anonim_03 / 2009-02-21 08:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.

Zostawić was trochę samych i żeście siarę na straganie zrobili. Ale pociesza, że na forum powróciła merytoryczna dyskusja.


2009-02-21 01:43:21 | b a r a k u d a [ Bywalec forum ]
1. zgoda do momentu... zadłużenia...
ten rząd jako pierwszy usiłuje ZMNIEJSZYĆ zadłużenie


zadłużenie skarbu państwa w 2008 r. wzrosło z 501 mld pln do 570 mld pln, czyli o prawie 70 mld pln (ponad 13%). Celnie to ująłeś słowem "usiłuje".


2009-02-21 00:22:15 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
niemcy wtopili


Tyle że nie na Euro, a na dot-com bubble. Taki Infineon spadł z 90e najpierw 10e a teraz jest po 0.6e. Telekom też spadł o 90%.
MJK / 2009-02-21 09:01 / Tysiącznik na forum

zadłużenie skarbu państwa w 2008 r. wzrosło z 501 mld pln do 570 mld pln, czyli o prawie
70 mld pln (ponad 13%). Celnie to ująłeś słowem "usiłuje".

No ale.
No ale jeżeli weźmiemy pod uwagę deprecjację PLNa to owa deprecjacja jest znacznie większa niż głupie 13%.

Witam weekendowym rankiem
anonim_03 / 2009-02-21 09:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

No ale.

No ale podałem link i tam jasno stoi, że zadłużenie krajowe wzrosło o 40 mld zł, czyli o 10% zadłużenia krajowego.
anonim_03 / 2009-02-21 08:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście link do cyferek:
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=590&id=70510
max303 / 2009-02-21 08:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
A dżem dobry(:-)
izrael / 2009-02-21 05:46 / Tysiącznik na forum
Zobaczcie to!!! Jaka beka :D Ta kochanka Marcinkiewicza to taka wieśniara

http://www.tvn24.pl/-1,1587379.1,0,1,kaziu-kochasz-mnie,wiadomosc.html
izrael / 2009-02-21 06:04 / Tysiącznik na forum
obejrzalem to kilka razy i czuje takie samo zażenowanie - tytuł na onecie: "Iza weszła w kadr i pokazuje kozaczki"
razem / 2009-02-21 08:23
są autentyczni i szczęśliwi - ja to tak odbieram z tych kilku sekund nagrania..
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:45 / Pogromca mitów giełdowych
...byłbym zapomniał...
dobrej nocy dobrym ludziom...:-)
inwestor1975 / 2009-02-21 02:10 / Tysiącznik na forum
dobrej
dobry człowieku ;)
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:35 / Pogromca mitów giełdowych
Pokusa czyni złodzieja !!!
Jak długo ludzie będą mieć instrumenty różnicujące ich możliwości do zarabiania, dominacji,wykorzystywania, a nawet zwykłej rywalizacji- tak długo będą z nich korzystać!
Do tego momentu ( mam nadzieję ) zgadzasz sie....:-)
W interesie Państwa leży dążenie do wykorzystania tych różnic w obronie ( czasami i ekspansji) swoich obywateli...
Do niedawna byliśmy , jako Polacy, zwykle wykorzystywani, deprecjonowani i marginalizowani jako podmiot wszelkich praw...
Staliśmy się chorobliwie wyczuleni na najmniejsze przejawy wciśnięcia nas pod jakikolwiek obcas...
To wręcz wdrukowało się w nasz polski genom.
Stąd też nasze fobie , lęki i awersja do jakiejkolwiek formy bratania się...braci już mieliśmy...:-(
Ta forma zniewolenia jest jednak inna.
Tu nic nie jest takie jak poprzednio, mamy zagwarantowaną taką ilość suwerenności jaką sobie zastrzeżemy...
A wracając do meritum:
Jak długo instrumentem różnicującym nas w Europie będą różne waluty, tak długo istnieć będzie pokusa by kogoś " przekręcić"...
Raz ten onego, raz on tego...
Nic tego nie zakończy ....
Jedyną metodą jest odebranie zabawek. Zyskamy na tym wszyscy.
Jeśli wszyscy będziemy znać swoje szanse w odpowiedniej perspektywie , to nikt mnie nie wyrzuci z mojego domu tylko dlatego , że zawarłem kredyt w " nieodpowiedniej "walucie...
Zaś jako większy , europejski organizm możemy skuteczniej bronić się przed ekspansją
Azjatów , Amerykanów czy innych Mahometan co w niedługiej perspektywie będzie ważniejsze niż się komukolwiek wydaje...
Nie chcę polemiki...za późno...tak pod rozwagę...na nastepny dzien...:-)))
samuraj jack / 2009-02-21 01:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dobrej Nocy
Marins / 2009-02-21 01:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Dobranoc samuraju:)
Marins / 2009-02-21 00:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Ktoś dzisiaj jednak się skusił na akcje banków?
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:01 / Pogromca mitów giełdowych
mam wrażenie ,że nie jeden...:-)
Marins / 2009-02-21 01:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Ciekawe jakie wyniki poda pko bp?
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:05 / Pogromca mitów giełdowych
bez rewelacji, ale i bez strat...:-)
na pewno powyżej oczekiwań analnych...
Marins / 2009-02-21 01:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Mam znajomą jest Dyrektorką dwóch oddziałów w Łodzi....Stwierdziła ze zysk powinien być na podobnym poziomie....Tym bardziej ze wyższe są raty kredytów w euro i dolarach...
izrael / 2009-02-21 01:16 / Tysiącznik na forum
Marins
Jestem dumny z siebie ze wytrzymałem z pko bp......
=====================================================================hehe
teraz w nagrode czas na zysk :)
Marins / 2009-02-21 01:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Ostatnio zachowuje się jak dzieciak który nie wie którą zabawke wybrać:)
izrael / 2009-02-21 01:19 / Tysiącznik na forum
ja nie uleglem panice i trzymam. zobaczymy - najwyzej potrzymam dluzej.
Marins / 2009-02-21 01:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Musze chyba częsciej Mellise sobie parzyć:)Do tej pory mam do siebie wyrzuty za immo....
izrael / 2009-02-21 01:25 / Tysiącznik na forum
ooo ja tez :( mialem kupowac po 0.94 i sie posralem w gacie. tak to juz jest :( Potem bylu odlewne ktore milem kupic po spadku po komunikacie bankructwa. za brak zdecydowania i strach sie placi. Czuje ze pko bedzie nizej ale czy jest sens sprzedawac i odkupywac? do ilu spadnie - do 15? Szkoda zdrowia
Marins / 2009-02-21 01:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Ja immo kupowałem po 1,22pln i sprzedawałem po 1,33pln a miałem kupionego za całą kaske....Zobaczymy jak się janki zachowają w poniedziałek ....Kupiłem równiez Kolaśke jak będzie podobna jazda jak na Odlewniach to się zarobi:)
izrael / 2009-02-21 01:32 / Tysiącznik na forum
strach - to przede wszystkim... lubisz ryzykowne akcja ale na nich sie najlepiej zarabia albo i traci. ja mysle ze odlewnie beda jeszcze grane jak spadna. 2 razy powtorzyli ten sam schemat. mam tylko nadzieje ze zdaze pko sprzedac i ze w poniedzialek troche urosnie choc szczerze w to nie wierze.
Marins / 2009-02-21 01:35 / portfel / Tysiącznik na forum
Chłopie poczekaj z tym pko bp wiem ze rynek chwiejny ale na spokojnie...Pamietam jak sprzedałem pko po 24,00pln a ono wywędrowało na 37,00pln...Z odlewniami radze uważać gdyż mają zostać przeniesione na notowania jednolite...Pomysl bardziej o Kolastynie,lcc być moze Krosno...
Marins / 2009-02-21 01:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak masz gg to podaj...
MJK / 2009-02-21 00:44 / Tysiącznik na forum

- rząd wpływa na podniesienie złotówki,aby uchronić część eksporterów?

Tak, tych debilnych co tylko trzykrotność majątku firmy postawili. Tych co 10 krotnośc to nic już nie uratuje.

- zwiększenie kosztów w czasie recesji sprawia, iż więcej towarów zostanie
wyprodukowanych w kraju

Świetnie! Ale tylko tych możliwych. No np krewetek to raczej nie wyprodukujemy

- rząd zniszczył kredytobiorców nieustannie zwiększając zadłużenie państwa i
czyniąc pln podatną na wahania - zresztą to nie dzieci brały kredyty w walutach;

I to nie dzieci przylezą po pomoc

Ogólnie to masz rację pod którą się podpiszę oboma ręcami.
Ale te uwarunkowania...
samuraj jack / 2009-02-21 00:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Debilny eksporterzy mają swój problem, i my, którzy nie jesteśmy debilni i braliśmy tych opcji nie powinniśmy być obciążani.

Jakoś przeżyjemy bez krewetek w recesji. Przynajmniej ja przezyję:))

Widoczna skala spekulacji na pln możliwa w dużej mierze dzięki temu, że wiadomo, iz gigantyczna wielkość obligacji do zrolowania - i nie wiadomo, czy się uda - ze względu m.in na wielkość zadłużenia
MJK / 2009-02-21 01:04 / Tysiącznik na forum
Tylko, że ci debilni to zarząd. Normalni ludzie tracą pracę. A to już nasz problem.

Krewetki to przykład był. Może być olej techniczny z wieloryba (nie wiem czy w ogóle coś takiego istnieje)

Może się nie nie udać.
Ale jak na razie to popyt na np bony skarbowe dwukrotnie przewyższa podaż.
Tak, wiem, że to nie to samo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy