Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków

GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków

Money.pl / 2009-02-20 16:53
Komentarze do wiadomości: GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków.
Wyświetlaj:
izrael / 2009-02-21 00:44 / Tysiącznik na forum
Warren czytales maila?
Marins / 2009-02-21 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Jestem dumny z siebie ze wytrzymałem z pko bp......
ururu / 2009-02-21 00:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Zalogowałem się po południu, a tu jakieś Jarosławy na mnie naskoczyły,
może mieli trochę racji, w końcu stoimy nad przepaścią,
(wóz, albo przewóz)
niemniej jednak jacyś tacy nieprzyjemni byli, że tak to ujmę
enigmatycznie...
Może to miśki z OFE, które pożyczają akcje do krótkiej sprzedaży spekule z wysp?
:-)))
Jeden nawet mówił, że jest drapieżnikiem. Ciekawe jaki byłby z niego drapieżnik face to face...
Teraz jakoś tak milej się zrobiło...
Marins / 2009-02-21 00:43 / portfel / Tysiącznik na forum
Jarosław już ma taki charakter:)
ururu / 2009-02-21 00:20 / Uznany Gracz Giełdowy
mapka na dobranoc,
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b81120c7956a71b8.html
jak widać lepiej dalej już nie spadać.
bollullos / 2009-02-21 00:12 / portfel / Uznany Muł Pancerny
przebijemy szczyty poprzedniej hossy w stylu o jakim się nam nie śniło... potencjał jest i to widać w takie dni jak wczoraj gdy spółki z W20 po +10% rosną... będzie jeszcze na KGH +20% w jeden dzień...
Marins / 2009-02-21 00:46 / portfel / Tysiącznik na forum
Myśle ze na Banki w jeden dzień beda potrafiły zrobic 20% jak sie janki ruszą....Widzielismy to na PEKAO....
bollullos / 2009-02-21 00:16 / portfel / Uznany Muł Pancerny
potencjał naszego kraju tkwi w ludziach, ci którzy wykorzystali przemiany od lat 90-tcyh do dziś, pociągną gospodarkę ...

i nie rozumiem o co chodzi że wielu się czepia zagranicznych inwestycji i firm... to od nich nauczyliśmy się sposobu pracy, wydajności, procedur, jeszcze będziemy od nich lepsi... każda zagraniczna firma rozbudowała wokół siebie sieć polskich dostawców i usługodawców. Dziwię się tylko że dziś prężni polscy gracze nie korzystają z sytuacji i nie wykupują amerykańskich biznesów
MJK / 2009-02-21 00:08 / Tysiącznik na forum
Samuraju!
(tak w ogóle to miło Cię znów czytać na forum)
Rząd to nie jest tylko kasjer, biernie wypłacający co tam musi. IMHO zadaniem rządu jest dbanie o te 40 mln obywateli. Owym obywatelom szkodzi wysysanie PLNów. Nieważne, że to paru głupków zrobiło te opcje. Tak nawiasem mówiąc, żeby JP jeszcze poczekał dłużej z atakiem, to ci głupcu bylibi określania jako świetni finansiści.
Ale niezależnie od głupków, to rząd musi potem utrzymać tych bidnych pracowników, którym firma nagle zniknęła.
Niech więc aktywnie broni tej złotówki.
samuraj jack / 2009-02-21 00:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
MJK
witaj
mi również jest miło...
pomieszałem kilka wątków...
zadam Tobie jedno pytanie?
dlaczego rząd z pieniędzy publicznych chce pogarszać pozycję/stan firmy eksporterów?
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:31 / Pogromca mitów giełdowych
bo (póki co) eksport stanowi niewiele ponad 30% naszej gospodarki....
bo jest cała masa ludzi o zarobkach minimalnych , ludzi uzależnionych od bytu lub niebytu ich drobnych i grubszych pracodawców...
bo nasza gospodarka doskonale sobie radzi produkując do wewnątrz....
bo wielkie instytucje chcą takimi fluktuacjami na forex doprowadzić nas do przekonania , że oni tu rządzą -wała!!!
samuraj jack / 2009-02-21 00:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
barakudo - rząd ma spekulować tylko dlatego, aby pokazać wała wielkim instytucjom?
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:00 / Pogromca mitów giełdowych
masz kilka powodów wyżej...
nie wyrywaj jednego z kontekstu...
MJK / 2009-02-21 00:18 / Tysiącznik na forum
-żeby część z nich uchronić przed upadkiem? (opcyjnym, forwardowym, itp)
-żeby nagle koszt importu komponentów nie urósł do nierozwiązywalnego problemu?
-żeby nie zniszczyć kupy kredytowców, którzy wtedy zażądają pomocy publicznej (Już, k... obiecanej)
samuraj jack / 2009-02-21 00:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
- rząd wpływa na podniesienie złotówki,aby uchronić część eksporterów?
- zwiększenie kosztów w czasie recesji sprawia, iż więcej towarów zostanie wyprodukowanych w kraju
- rząd zniszczył kredytobiorców nieustannie zwiększając zadłużenie państwa i czyniąc pln podatną na wahania - zresztą to nie dzieci brały kredyty w walutach;
ci sami ludzie decydują o tym, kto będzie prezydentem (z możliwością wypowiedzenia wojny), a nie są w stanie odpowiedzialnie zaciągnąć kredytu?
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:46 / Pogromca mitów giełdowych
- TEN rząd interweniując wpływa na obniżenie złotówki do poziomu względnej równowagi ex- i importerów
- TEN rząd zmniejsza koszty administracji,koszty państwa w ogóle, działa antyinflacyjnie- zmniejszając koszty produkcji krajowej
-TEN rząd ratuje kredytobiorców obniżając cenę walut i walcząc o zmniejszenie deficytu budżetowego
- TEN rząd usiłuje przekonać obywateli , że nie będą MUSIELI kombinować ( najczęściej ze stratą ) w jakiej walucie wziąć kredyt...osiołkowi w żłoby dano...
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:46 / Pogromca mitów giełdowych

obniżenie złotówki

errata ...obniżenie wartości walut
samuraj jack / 2009-02-21 01:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
1. Nie ma jakiegoś jednego poziomu równowagi. Jest jakiś poziom równowagi w okresie szybkiego rozwoju w Polsce, inny w okresie stabilizacji a inny w okresie recesji. W każdym okresie inny jest poziom równowagi wynikający z zapotrzebowania gospodarki. Psuje to jedynie rząd zwiększając skalę zadłużenia.

2. Jak ten rząd zmniejsza koszty administracji? Chyba za dużo naczytałeś się ulotek wyborczych:))

3. Rząd ratuje mniejszość kredytobiorców kosztem większości kredytobiorców (za pieniądze publiczne). Powinien walczyć z decicytem wcześniej - zmniejszając skalę zadłużenia i przez to koszt obsługi długu.

4. Rząd nie jest od tego, aby przekonywać obywateli do niekombinowania ani tym bardziej zakazywać kombinowania;
każdy niech kombinuje jak chce; lub nie chce;
ja np. chce kombinować...
rząd niech lepiej zajmie spłatą długów moich, moich dzieci i jeszcze nienarodzonych wnuków - niech to zrobi jak najszybciej
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:43 / Pogromca mitów giełdowych
1. zgoda do momentu... zadłużenia...
ten rząd jako pierwszy usiłuje ZMNIEJSZYĆ zadłużenie
2.plany oszczednościowe są wdrażane...jaki będzie efekt? ...zobaczymy za czas jakiś..
3.wcześniej z deficytem powinien walczyć Jaruś, w czasach prosperity...
4. rząd jest od wskazywani i wymuszania prawidłowych ( z punktu widzenia państwa) rozwiązań i karania za niepodporządkowanie się regułom...
samuraj jack / 2009-02-21 00:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - pomieszałeś kilka wątków
warren buffet / 2009-02-21 00:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jesli ma do wymiany powiedzmy 5 mld euro. to jesli wymieni to po 5 zł..... to ma 25 mld zł. jesli po 3 zł to ma 15 mld zł.... za 10 mld zł ( roznica ) mozna wyzywic pare lat emerytów....

czemu nie skarmic spekulanta ?
samuraj jack / 2009-02-21 00:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
oznacza, że przyzwalasz na postawę spekulanta...
a jak euro dojdzie do 6 zł, to kto kogo skarmi?
bebe / 2009-02-21 00:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie ujmowała bym to tak samuraju...
a raczej szczególnością sytuacji...coś na kształt ruchu strategicznego w okreslonej sytuacji....- wszak wiele "spraw" nałożyło się w jednym czasie...i gra toczy się na wielu płaszczyznach...- to był jeden ruch...,i myślę, że sie udał...;-)...jeden z pierwszych ruchów w Obronie....inny ruch może być na innej płaszczyżnie, która również obroni Nas...- ja to tak widzę...;-)
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:33 / Pogromca mitów giełdowych
to mamy zarobione 3mld na każdych 5-ciu mld...mamy zapas...:-)
samuraj jack / 2009-02-21 00:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zrozum, że jak rząd zaczyna spekulować, to kto nie będzie spekulować - komu w recesji ludzie zaufają?
koniec recesji jest wtedy, kiedy ludzie sobie nawzajem zaczynają ufać...
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:48 / Pogromca mitów giełdowych

koniec recesji jest wtedy, kiedy ludzie sobie nawzajem zaczynają
ufać...

...i nie mają pokusy spekulowania= jedna waluta...:-)
samuraj jack / 2009-02-21 01:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak zniknie jedna, będą mieli drugą - np. usd;
zawsze będą mieli (ci, którzy chcą) jakąś walutę...:))) do spekulacji
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:48 / Pogromca mitów giełdowych
wtedy można będzie powiedzieć: widziały gały co brały !!!
bez sentymentów...teraz nie można ...:-(
g ol d / 2009-02-21 00:23 / Plunąć z brzegu...
dokładnie to czysty zysk, choć moim skromnym o 3 za euro nie ma co marzyć:)
bebe / 2009-02-21 00:20 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
warren...potwierdzasz innymi słowami ..i między innymi...- to..co niżej napisałam..;-)
warren buffet / 2009-02-21 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu


2009-02-20 23:18:50 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
widzisz Samuraju , jak on się tych wszystkich bajkopisarzy na forum naczyta o ich
MEGA ZYSKACH DT , nie potrafiących zdania poprawnie sklecić , o błędach
ortograficznych nie wspomnę to później Warren zamiast się trzymać strategii gra DT
, ale sam widzi że to nie takie proste jak napisanie na forum że się kupiło i super
zarobiło , a w pitach tych asów pewnie ogromne straty


brydzia, ja nigdy nie bylem tym co gorki i dołki łapie. głupim jak but na DT, bo emocje mnie zjadają.... dlatego wymyslilem sobie spolki na long. przychodze z pracy i wali mnie czy moja spolka ma +10 czy -10...

ale dt kusi. zobacz jakie jazdy sie wyczyniają. moze kiedys zmądrzeje, a moze nie :(
izrael / 2009-02-21 00:08 / Tysiącznik na forum
ja pko zostawilem. zakup 20,20...juz udalo mi sie zwalczyc emocje...
warren buffet / 2009-02-21 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja emocje dawno zwalczylem, tylko musze cos kupic na long.... jak ppwk jak msx... a jak spekuluje to nie ma co dyskutowac.....

ale zeby cos kupic na long to musi mi sie to w główce mojej ułozyc :) a samuraj mowi ze to nie dno. wiec pko bedzie niestety nizej.
warren buffet / 2009-02-20 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
piątek 530 komm... co bedzie w niedziele ?
tomtay / 2009-02-20 23:53 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w niedziele pojdziesz z narzeczona kaczuchy nakarmic w parku :)
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:01 / Pogromca mitów giełdowych
ja ( gdybym miał narzeczoną ) nie traciłbym niedzieli na jakieś a fe...kaczuchy....:-(
do wyra z Nią Warren i kamasutra od A do Z....:-)))
pókiś młody...potem będziesz liczył siwe włosy...
warren buffet / 2009-02-21 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobra, zaczne jazdy od jutra :)
bebe / 2009-02-21 00:09 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cha...ha...cha
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:18 / Pogromca mitów giełdowych
prawda Bejbi...?
eeechhh... gdybyśmy mogli jeszcze raz mieć Taką niedzielę30-to latków....
Bejbi, na naszym dachu żaden gołąb nie usiadłby....
gołebie boją się trzęsienia ziemi...:-)
bebe / 2009-02-21 00:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cha...ha...cha
------------
aleeeeeeeeeee...aleeeeeeeeeeee...więcej nie powiem....;-)))))
witaj drapieżniku z głębin...;-)
warren buffet / 2009-02-21 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he :)
samuraj jack / 2009-02-20 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

2009-02-20 18:58:37 | osesek [ Pan Tysiącznik ]
Zaraz, zaraz, powolutku.
Na obszarze RP wszystkie płatności dokonuje się w PLN.
Skoro nadarza sie okazja by zamienić € na PLN po bardzo wysokim
kursie to nalezy to uczynić. 20 miliardów € po obecnym kursie to
prawie 100 miliardów PLN. To wszystko. Żadnej obrony wartości PLN, nic
z tych rzeczy. czysty biznes.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-02-20 19:28:11 | bolek77 [ Portfel ] [ Uparty Osiołek ]
A do zapłaty w tym roku czeka dług w wyskości 98 mld $. To troche
większa kwota.
Skąd je weźniesz? Z rynku walutowego?Po jakim kursie?

Oczywiście, że zakupy takiej ilości $ w krótkim czasie nie wpłyną
na kurs PLN-a.

Osesku, po tobie się tego nie spodziewałem.


Bliżej mi do opinii bolek77:
1. rząd z zasady nie powinien spekulować na rynku, a de facto to właśnie czyni
2. czeka nas rolowanie obligacji - również tych denominowanych w euro - nie wiadomo, czy się uda, choćby dlatego, (że jak dziś widziałem w TV) spodziewane są problemy z płynnością państw strefy euro: Grecja, Włochy, Hiszpania, Irlandia i chyba Portugalia; będą zaciągały dużo lredytów i po wysokich cenach
3. A co będzie jak euro dojdzie do 6 zł? Rząd teraz sprzedając euro - czyni to po niekorzystnej cenie
messer / 83.26.254.* / 2009-02-21 18:07
1. O ile mi wiadomo rząd wymienia na złotówki euro, które i tak nie mogą być wykorzystane inaczej jak na finansowanie (zaliczkowanie) programów unijnych w Polsce. Jeśli nie zostaną wykorzystane do 2013 (w praktyce 2015?) po prostu przepadną... To, że wymiany dokonuje na rynku, a nie poprzez NBP to tylko korzystny efekt uboczny.

2. wg tego artykułu (http://www.abc.com.pl/problem/1119/5) potrzeby pożyczkowe w walutach obcych w tym roku to 4 mld euro z czego 2 mld-y już pozyskano (po 1 z BŚ i z emisji euroobligacji w styczniu)

3. Z tego samego artykułu (i zgodnie z tym co czytałem w innych miejscach) w tym roku musimy pozyskać z obligacji jakieś 150-155 mld złotych: 115 na rolowanie istniejącego długu, 18 na tegoroczny deficyt budżetu i 23 mld na wpłaty do OFE.
Bolek77: jeśli masz wrzuć proszę jakiegoś linka, lub napisz proszę skąd te dane o 98 mld dolarów?
b a r a k u d a / 2009-02-20 23:46 / Pogromca mitów giełdowych
ad. 1 rząd jest w tej chwili z pętlą na szyi - robi to, co musi...
ad. 2 jest gotowość Unii do pomocy finansowej dla " nowoprzyjętych" w tym odroczenie terminów spłat..
ad.3 a co będzie jak euro spadnie do 3,8-4 i nie podniesie się , aż do wejścia do strefy..?
moje 4. w obecnej sytuacji rozważyć należy negocjacje z Unią nt. skrócenia ( lub ominięcia) ERM2...!!!!!
samuraj jack / 2009-02-20 23:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
1. rząd będzie miał pętle na szyji w czasie rolowania obligacji...
2. zobaczymy co z tą gotowością wsparcia - oznaczałoby to przede wszystkim wsparcie przez Niemcy - nie mają na to ochoty
3. nie wiem, jaki będzie kurs - i rząd swoimi działaniami nie powinien wpływać na jego poziom, bo sam nie wiem, jaki będzie jego poziom powiedzmy w maju
4. do euro - NIGDY
b a r a k u d a / 2009-02-20 23:58 / Pogromca mitów giełdowych
ad.1..jak wyżej
ad 2.Angela dziś w rozmowie z Barroso potwierdziła gotowość Niemiec do udzielenia aktywnej pomocy finansowej "nowym " krajom..
ad 3. obopólna zgoda...:-)
ad 4. nie zabraniaj innym tego , co Tobie się marzy...:-)

trzeba brać w
obcej walucie (euro, frank), bo złotówka będzie się umacniała
samuraj jack / 2009-02-21 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ad. 4 - to jest mój głos obywatelski, do którego mam prawo - patrzę na to z punktuwidzenia interesów państwa;

gdyby jednak, NIESTETY, miało wejść euro, to trzeba to wykorzystać zajmując odpowiednią pozycję w walucie kredytu - ze względu ma mój osobisty interes

zresztą - gdybyśmy nie weszli do euro - też zawsze na jakiejś walucie mozna pograć:)
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:20 / Pogromca mitów giełdowych
:-)
mnie to zalatuje oportunizmem....
sorki, trochę się znamy....:-)))
samuraj jack / 2009-02-21 00:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie rozumiem - gdzie tu oportunizm?
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:36 / Pogromca mitów giełdowych
Pojęcie oportunizmu wywodzi sie z języka łacińskiego i pochodzi od słowa opportunus, które oznacza korzystny, wygodny. Z proweniencji tegoż pojęcia można wywnioskować jego współczesne znaczenie opisujące postawę polegającą na postępowaniu adekwatnym do zaistniałej sytuacji, warunków (często politycznych lub społecznych), mające na celu uzyskanie pewnych korzyści. Wiąże się to jednoznacznie z brakiem pewnych niezmiennych zasad, wg których postępowałoby się w życiu. Wiele wspólnego z oportunizmem ma konformizm.


gdyby jednak, NIESTETY, miało wejść euro, to trzeba to wykorzystać zajmując
odpowiednią pozycję w walucie kredytu - ze względu ma mój osobisty interes

zresztą - gdybyśmy nie weszli do euro - też zawsze na jakiejś walucie mozna
pograć:)

a tutaj...:-)
samuraj jack / 2009-02-21 00:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jesteś w błędzie

1. jestem - od zawsze - wrogiem wstępowania do euro - kraj na tym straci, gdybyśmy weszli
2. od zawsze staram się dbać o swój interes (przyznaję nie zawsze z dobrym skutkiem) - dostosuję się do warunków, które nie ja tworzę

oportunizm byłby wtedy, gdybym był lub nie był zwolennikiem euro, w zależności od tego, z którym z moich znajomych rozmawiam
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:52 / Pogromca mitów giełdowych
nie Wojowniku...:-)
oportunistą jesteś , gdy przyjmujesz niechciane ( ba ! zwalczane..) i wykorzystujesz do własnych celów...
vide niejaki Czarnecki ( tfu)....pluje gościu na Unię jak na skunksa , ale nie przeszkadza mu to wcale iść do kasy i pchać do kieszeni znienawidzone euro...:-(
samuraj jack / 2009-02-21 01:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przyjmuję niechciane - bo muszę
podobnie jak przyjmuję niechcianego burmistrza czy prezydentów

Czarnecki postępuje słusznie
on chce Unii, ale innej niż większość elit
nie ma do tego prawa? brać kasę z unii może tylko wtedy, kiedy będzie miał poglądy większości elit?

Zauważ, że w Polsce było referendum w sprawie Nicei, tymczasem teraz wciska się nam Lizbonę [osobiście czuję się oszukany]
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:51 / Pogromca mitów giełdowych

przyjmuję niechciane - bo muszę

ot ....żartowniś z Ciebie przyjacielu....:-)
warren buffet / 2009-02-20 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
od 4

popieram. nie chce euro
kwa.rk / 85.214.73.* / 2009-02-20 23:57
ile razy mam powtarzac ze mamy OBOWIAZEK wstapienia do strefy euro bo tak jest w traktacie. wyjatkami sa wlk brytania i szwajcaria ktore sobie zagwarantowaly swa walute. jedynie mozemy przesunac termin wstapienia

niby takie stare wygi a tak malo wiedza...
samuraj jack / 2009-02-21 00:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mamy obowiązek w roku...
no właśnie 2023, 2056, czy 2134
w przypadku 2 daty prawdopodobnie a w przypadku 3 daty na pewno nie będę żył - więc mam prawo nie chcieć, mimo tego że mam obowiązek chcieć
warren buffet / 2009-02-21 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kazdy traci na euro. po co to powielac !
warren buffet / 2009-02-21 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niemcy wtopili
mam rodzine. euro to pomyłka

we włoszech bylem 2 razy.... jak były liry i jak było euro....

nie pytaj ktory wyjazd był przyjemnością....
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:02 / Pogromca mitów giełdowych

kazdy traci na euro

nie mów każdy...pokaż jednego !!!!
samuraj jack / 2009-02-21 00:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
np. zapytaj Niemca o jego siłę nabywczą, czy Włocha, który zaczął mówić o wystąpieniu;
zapytaj Słowaka - jak kwitnie turystyka w strefie euro
i jeszcze raz Słowaka, czy znajdowanie się w strefie euro pomaga w recesji?
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:14 / Pogromca mitów giełdowych
jeśli masz na myśli "turystykę " zarobkową to Ukraina się kłania....:-)
a propos ... jutro się tam wybieram...do kumpla we Lwowie, nie zarobkowo, ale zatankuje za pół ceny, wezmę fajki i alkohol, kupię silnik do łodzi za ćwierć ceny ....
tak, bantustany mają swój urok....wolę jednak skoczyć do nich raz na jakiś czas , niż być tubylcem dla dupków z zachodu...!
nie chcę być Ukraińcem w Polsce ..chyba mnie rozumiesz...
samuraj jack / 2009-02-21 00:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rozumiem Cię - dla Ciebie to kwestia estetyki i pragnienia bycia docenionym na "cywilizowanym" zachodzie;
jednak od samej zamiany pln na euro nie staniesz się bogatszy, ani nie będziesz "mniejszym" tubylcem
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:56 / Pogromca mitów giełdowych
zapytaj Słowaków.....oni są zadowoleni, ba ! dumni...
im się powiodło...przez całe lata najeżdżali ich "obcy" i wykupywali za grosze ( to się czuje), a teraz jadą sobie paniska do Polski i odwzajemniają się pięknym za nadobne...
Godność narodowa to rzecz nie do pogardzenia...
samuraj jack / 2009-02-21 01:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ty znów wchodzisz w kwestię estetyki... dumnym jest się, bo ma się euro? jak ma się pln to jest się byle czym?
gdyby to były Paniska, to stać ich było na kupowanie u siebie.. a tak przyjeżdąają do Polski, bo stać ich tylko na zakupy z przeceny [aby użyć Twojej stylistyki];
zresztą - aby kupić, trzeba wcześniej zarobić - jakoś turyści im uciekli, Koreańczycysię wynoszą i nie oni jedyni...
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:54 / Pogromca mitów giełdowych

Koreańczycysię wynoszą

to potwierdza moją tezę ...kończy się dla nich ( Koreańczyków ) bantustan....
i nie pytaj mnie czy to źle , czy dobrze....to nie jest ani w pełni czarne , ani białe...
tomtay / 2009-02-21 00:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
turystyka na Słowacji w rejonie Tatr zmniejszyła przychód o 80%
mimo zwiększenia cen w euro oferowanych atrakcji ..
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:15 / Pogromca mitów giełdowych
na chwilę !!!
dopóki ceny się nie wyrównają...
samuraj jack / 2009-02-21 00:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
i to pokazuje wyższość posiadania własnej, zdrowej waluty (jak pln);
kiedy kryzys - osłabia się i turyści wybierają naszą stronę Tatr;
jak będzie wszystko szło dobrze pln się umocni - i wtedy ceny będą wyrównane - bo nas na to będzie stać;

dotyczy to wszelkich innych artykułów/usług, które nabywamy
b a r a k u d a / 2009-02-21 01:56 / Pogromca mitów giełdowych

własnej, zdrowej
waluty (jak pln);

hehe...nie żartuj ...
dziś pln, to miotana wichrami kartka papieru na rozdrożu....:-(
MJK / 2009-02-20 23:42 / Tysiącznik na forum
3. Nie wymagajmy jednak od rządu sprawności superspekulant.
Nich wymienia po korzystnym, w miarę, kursie. Nie musi na idealnej górce.
samuraj jack / 2009-02-20 23:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
3. to tylko dopowiedzenie 1.
rząd nie powinien spekulować w ogóle
bebe / 2009-02-21 00:00 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
takiej sytuacji nigdy nie mieliśmy...- jak ta , wiec zadziałanie z tytułu zamiany otrzymanego euro...na Naszą walutę.....i to w korzystnym rozliczeniu /w Polsce jeszcze mamy pln. /! /... i tym się "posługujemy" !..;-)../..., było wskazane
- w dobie wszechobecnego kryzysu...zadziałanie jak pokazuje rynek i informacje - było chyba dość dobrym posunięciem...;-)
nie chciałabym tego nazwać interwencją...- bo nie o to mi chodzi...;-)))
needle / 2009-02-20 23:55 / Bez rangi
jestem bliski takiego rozumowania
MJK / 2009-02-20 23:49 / Tysiącznik na forum
Ależ musi przecież. Ma to swoje Euro z UE i jakoś na PLN mus to wymienić. Chyba lepiej aktywnie i drożej. Można też oczywiście biernie czekać jak baranek i "no to dajcie mi za to co tam akurat macie"
samuraj jack / 2009-02-20 23:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rząd niemusi prosić, aby mu dali...
on ma - i powinien upłynniać euro tylko wtedy, kiedy są płatności do zrealizowania z projektów współfinansowanych przez UE
warren buffet / 2009-02-20 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jestem n*******
b a r a k u d a / 2009-02-20 23:47 / Pogromca mitów giełdowych
piszesz jeszcze wzorowo...:-)))....nawet Cię wygwizdali!!!!
samuraj jack / 2009-02-20 23:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
połóż się spać:)
warren buffet / 2009-02-20 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak patrze na ten wykres wyzej - to chce mi sie jeszcze :)
anna. / 2009-02-20 23:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak pisze piątkowy "Wall Street Journal", zdaniem ekspertów nie widać jeszcze dołka, od którego rynek finansowy miałby się odbić, więc spadek może jeszcze potrwać. Sygnałem, że Dow Jones osiąga najniższy poziom, od którego zaczyna się już wzrost, jest zwykle fala masowej sprzedaży akcji, po której następuje zaraz fala ich zakupów. Tej ostatniej nie widać.
samuraj jack / 2009-02-20 23:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

2009-02-20 22:52:39 | b a r a k u d a [ Bywalec forum ]
najwyższy czas , żeby wziąć kredyt we franiu...:-)


uważam, że jeszcze nieco za wcześnie
ja w każdym razie zamierzam jeszcze poczekać z przewalutowaniem
b a r a k u d a / 2009-02-20 23:30 / Pogromca mitów giełdowych

zamierzam jeszcze poczekać z przewalutowaniem

ze złotego????
być może, ale jeśli nie pokona 3,37 na dłużej niż 2-3 tyg. to należy wchodzić we frania...!
Jeśli zaś chodzi o nowy kredyt to z zamkniętymi oczami można brać nawet przy dzisiejszym (3,2) kursie...
b a r a k u d a / 2009-02-20 23:33 / Pogromca mitów giełdowych
ps. jesli Ci ktoś udzieli...?...:-)
kończy mi się w marcu nieduży - samochodowy w GE Money...
panienka z call center (jak zwykle przemiła) namawia na kontynuację " współpracy , ale...zapomnij o franiu...współpracujmy na zecie...:-)))
samuraj jack / 2009-02-20 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak - myślę o przewalutowaniu istniejącego kredytu ze złotego na frania...
zawsze się ktoś znajdzie, kto da taki kredyt...
choćby PKO BP SA :)))
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:04 / Pogromca mitów giełdowych
jak Ci dają , to bierz !!!
samuraj jack / 2009-02-21 00:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jeszcze nie teraz
Longterm / 2009-02-20 23:32 / Mostek Zwyciężymy!
poczekaj jak wojna wybuchnie...nie życzę ci mieć wtedy krechy w CHF
Longterm / 2009-02-20 23:22 / Mostek Zwyciężymy!
w tej chwili to chyba jednak najlepszy kredyt to w PLN w perspektywie wejścia do Euro (o ile wejdziemy)
samuraj jack / 2009-02-20 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
w tej chwili najlepszy w pln;
jak będziemy - oby nigdy to nie nastąpiło!!! - wchodzili do euro, to trzeba brać w obcej walucie (euro, frank), bo złotówka będzie się umacniała
o ile będziemy wchodzili
Longterm / 2009-02-20 23:27 / Mostek Zwyciężymy!
OK ale marża mniejsza o wiele w PLN niż w tych obcych walutach:) zachęcasz do spekulacji ludzików?
samuraj jack / 2009-02-20 23:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
aleja do niczego nie zachęcam - opisuję tylko to, co sam zamierzam uczynić..:)))
marża na franku jest większa, ale za to mniejsze oprocentowanie...
zresztą najważniejszy będzie trend na osłabienie franka -
ale jeszcze trochę czasu musi upłynąć
needle / 2009-02-20 23:22 / Bez rangi
o proszę...
wystarczyło, że pojawiłem sie na forum ...
wystarzczyło, że napisałem o NCZ!...
i kto nas odwiedził?

na każdego są sposoby, aby go wywabić z norki;-))
witaj SJ
samuraj jack / 2009-02-20 23:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ty znasz sposoby na mnie;))
skrót NCz! działa, jak kiedyś

pozdrawiam
needle / 2009-02-20 23:30 / Bez rangi
zdziwisz sie pewnie, P*, ale ja już tylko ten tygodnik czytam...
można sie z czymś-tam nie zgadzać, ale czytać trzeba!

jak to napisali kiedyś:
"tylko zdrowe ryby płyna pod prąd"
b a r a k u d a / 2009-02-20 23:35 / Pogromca mitów giełdowych
potwierdzam Stary...:-)
pstrąg tylko tak, a to najzdrowsza ryba....
kwa.rk / 192.251.226.* / 2009-02-20 23:19
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6307/q,Witolda.Gombrowicza.prowokacje.i.koncepty
brydzia / 2009-02-20 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
rozmawiałam dzisiaj z ciocią , nie wiem czy miała doła , ale pierwszy raz od 20 lat jak prowadzi firmę zastanawia się czy już ma ludzi zwalniać czy jeszcze chwilę czekać , towar zamówiony , klienci nie chcą odbierać , o zapłacie pewnie może zapomnieć

radzę się dobrze zastanowić jakie spółki kupujecie bo dużo może zbankrutować ,

moja koleżanka , która pracuje w dużej spółce giełdowej mówiła mi że jej prezes w 3 miesiące zrobił się szronkowaty i schudł 20 kilo , jeszcze go w takim stanie nie widziała a firma była bardzo prężna ,

pozdrawiam , to dla tych głupszych co się dzieje w firmach ,

dla tych mądrzejszych z forum to zupełnie nic nie znaczy
Life / 2009-02-21 00:07 / Tysiącznik na forum
Nie dziw się....
Ostatni rok to przede wszystkim niesamowity wzrost kosztów pracy ( koszty ludzkie ) szaleństwo cen paliwa oraz wszelkich nośników energii....
Koszty stałe dobijają
samuraj jack / 2009-02-20 23:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

2009-02-20 16:54:46 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
Re: GPW: Tydzień wielkich wzrostów i spadków [4]
ale ta gielda jest p***********.... jak jakis powazny gracz zobaczy ten wykres to bardzo
sie zastanowi czy my tu jakies fundamenty mamy

sprzedałem dzis PKO i PeKaO.... oczywiscie sprzedawać to trzeba było wczoraj =) trzeba
sie poduczyć od niektorych jak sie górki łapie =)


Czas, Warren, czas - za mało go upłynęło, a Tyś w gorącej wodzie kąpany...:)
al cóż, to przywilej młodości;))
brydzia / 2009-02-20 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzisz Samuraju , jak on się tych wszystkich bajkopisarzy na forum naczyta o ich MEGA ZYSKACH DT , nie potrafiących zdania poprawnie sklecić , o błędach ortograficznych nie wspomnę to później Warren zamiast się trzymać strategii gra DT , ale sam widzi że to nie takie proste jak napisanie na forum że się kupiło i super zarobiło , a w pitach tych asów pewnie ogromne straty
Kazio3 / 213.238.79.* / 2009-02-20 23:37
Słoma ci z butów wystaje Brydziu.
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:06 / Pogromca mitów giełdowych
009-02-20 21:02:25 | b a r a k u d a [ Bywalec forum ]
kaziu..
.... napisz do Mamy
list z pretensjamy
dbając byś był gruby
nie udzieliła kindersztuby
a takie zaległości
zawsze bolą w przyszłości
lecz nie pisz Jej kochany
że jesteś porąbany
bo każdej Matce przecie
jest przykro , gdy Jej dziecię
używa narządu mowy
przed użyciem głowy....
skomentuj zgłoś do usunięcia
samuraj jack / 2009-02-20 23:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witaj Brydziu
na forum zaglądam od czasu do czasu - i spokojnijeszy jestem;
zresztą - jedną bessę na akcjach przesiedziałem - znam smak goryczy, która co jakiś czas okazywało się, że to jeszcze nie moment odwrócenia trendu...
teraz sobie czekam

pozdrawiam
brydzia / 2009-02-20 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja też pozdrawiam a że lubię słuchać tych co już bessę przeżyli to czekam aż napiszesz że Twoim zdaniem już czas zainwestować
tomtay / 2009-02-20 23:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
a ja czekam na Ciebie Brydziu, aż napiszesz, że pora :))
Longterm / 2009-02-20 23:31 / Mostek Zwyciężymy!
mogłas brać KGHM po 27 zeta jak Ci doradzałem:)
Kaziu3 / 213.238.79.* / 2009-02-20 23:34
By się posrała :)
b a r a k u d a / 2009-02-21 00:06 / Pogromca mitów giełdowych
009-02-20 21:02:25 | b a r a k u d a [ Bywalec forum ]
kaziu..
.... napisz do Mamy
list z pretensjamy
dbając byś był gruby
nie udzieliła kindersztuby
a takie zaległości
zawsze bolą w przyszłości
lecz nie pisz Jej kochany
że jesteś porąbany
bo każdej Matce przecie
jest przykro , gdy Jej dziecię
używa narządu mowy
przed użyciem głowy....
skomentuj zgłoś do usunięcia
Longterm / 2009-02-20 23:25 / Mostek Zwyciężymy!
ale widzisz samuraju musiałeś własnie przez to przejść żeby pozyskać taką mądrość...nie wierzę że ktoś tak z książek to wszystko wie:)
needle / 2009-02-20 23:34 / Bez rangi
nigduy nie wiesz kiedy jest koniec spadków...
po prostu:
WYDAJE CI SIĘ, ŻE DALEJ NIE MA PRAWA SPADAĆ
jak jest bardzo, bardzo tanio ...i się kurs ustabilizuje... i zaczyna rosnąć
WÓWCZAS NALEZY KUPOWAĆ
jesli będą to spólki niewielkie to i kilkadziesiąt razy cena wzrośnie na niektórych
samuraj jack / 2009-02-20 23:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
już wiele razy pisałem - dla mnie ważny jest element czasu
nie poziom indeksów i spółek a czas;
a ten jeszcze nie nadszedł - nie minęło jeszcze ponad 2 lata od pocz. bessy
(to oczywiście wersja optymistyczna - spadki mogą trwać dłużej)
needle / 2009-02-20 23:58 / Bez rangi

spadki mogą trwać dłużej


nie powinny
samuraj jack / 2009-02-21 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
:)
zdaniem w nawiasie zastrzegałem się na wypadek, gdyb faktycznie miało do nich dojść
izrael / 2009-02-20 23:13 / Tysiącznik na forum
2009-02-20 23:00:05 | MJK [ Tysiącznik na forum ]
Mało jeszcze wiem. Na pewno chodzi o stan Floryda, a raczej półwysep.
Niekoniecznie Miami. Ów potencjalny inwestor, czy też inwestorzy to z
Ukrainy. Ot, przez weekend muszę przygotować jakiś raport. Obejmujący, od
wspomnianej psiej budy do średniej klasy nieruchomości.
==============================================================
miami zapomnij - drozyzna...ja mieszkam w Jacksonville - wielkie miasto i tu sa dzielnice z tanimi domami. poza tym keywest, sawanah to bym polecal. fajny klimat w tej czesci florydy. za chwile ide na obiad to zapytam sie i ci podrzuce. daj maila
MJK / 2009-02-20 23:15 / Tysiącznik na forum
kupczyn@vp.pl

Dzięki
izrael / 2009-02-20 23:15 / Tysiącznik na forum
mialem mozliwosc kupienia domku nawet fajneo ale malego za 73 tysiace gdy dolc byl po 2,39. szkoda bylo kasy. wole ja wpakowac w akcje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy