Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tym razem Amerykanie zachęcą do zakupów?

GPW: Tym razem Amerykanie zachęcą do zakupów?

Wyświetlaj:
rafcio55 / 2010-07-10 23:32 / Tysiącznik na forum
tylko tłuste L na full lewar!!!
rafcio55 / 2010-07-10 23:35 / Tysiącznik na forum
3000 na dniach!! spytajcie nieuka albo mieczysława!! oni wiedzą że to prawdziwa hossa :))
rewq / 91.150.178.* / 2010-07-11 10:58
gdybym cie nie znał to bym pomyślał że Ty tak na serio:)
piciu / 2010-07-10 23:12 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
schamiale spoleczenstwa konsumpcyjne z potrzebami zredukowanymi tylko do czystej fizjologi, maja elity na jakie zasluguja

kiedy sie obudza

brawo urusi
K W A R K / 113.212.97.* / 2010-07-10 22:15

A to co piszesz to kompletna bzdura. Po co absolwent ma iśc wycinac las w
Beskidach, pracować a kasie czy w warsztacie. To już lepiej niech wyjedzie za
granicę gdzie za taka pracę zapłaca mu kilkakrotnie więcej. Tylko po co studia do
takiej pracy.

Inna sprawa, że mamy u nas pełno uczelni o bardzo niskim poziomie, po których
absolwenci nie mają żadnych umiejętności potrzebnych w gospodarce.


jb poruszyles tu dwa wazne spol-ekon tematy. ten tralala to widac wiesniak ktory sluzy do pracy nie do myslenia. jesli ide na studia ekonomii to nie po to zeby liczyc pieniadze na kasie. chyba ze poszedlem na studia nie dla pracy ale dla zwiekszenia horyzontow myslowych czyli w zasadzie tylko dla siebie

nalezy jednak pamietac ze w rzeczywistosci ukonczone studia to raczej sygnal dla pracodawcy ze pracownik chce sie rozwijac i jest konsekwentny a nie znak ze on cos umie. po prostu papier ktory jest rodzajem kwalifikacji

druga sprawa to przydatnosc przedmiotu. nie zgadzam sie zupelnie ze chodzi o poziom uczelni. jak ktos chce uczyc sie to sie uczy niewazne gdzie. kwestia przydatnosci : wiekszosc humanistow to jedynie na nauczyciela bibliotekarza dziennikarza ewentualnie tlumacza zauwazmy tez ze humanisci sa czesto dobrzy z jezykow obcych. generalnie nieprawda jest nieprzydatnosc dla gospodarki z wyjatkiem sztuk pieknych czy kulturoznawstwa to niezly badziew

najwazniejszy jednak problem to widzenie rzeczywistosci i wizja przyszlosci. ludzie ida na studia bo ida. tak naprawde to sa zmuszani przez jakies zewnetrzne okolicznosci lub ludzi i tak naprawde nie chce im sie i tylko chca skonczyc. myslenie na zasadzie: skonczyc studia a potem to jakos bedzie (jakas praca + rodzina i impreza). a jak to sie konczy? lata mijaja i w koncu zaczynaja sie zastanawiac jak do tego moglo dojsc. taka jest rzeczywistosc. niektorzy wprawdzie znajda swoja pasje i odnajda sie ale to jest garstka
Tomok...ulalalal / 78.154.73.* / 2010-07-10 21:34
Cześć
Od 10.00 na działce u szwagra dziś byłem...chyba z 10 browarów wypiłem ufff :-0
Pozdrawiam
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 21:35
10 browarków w taki upał... nieźle
pozdrawiam.
Ja ma w lodówce 4 Kasztelany... chyba czas się do nich dobrac.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 21:18
W Katalonii powstała sieć supermarketów dla biednych. Osoby bez dochodów mogą brać produkty za darmo, pozostali płacą najwyżej jedną czwartą ceny.

Pozwolenie na zaopatrywanie się sklepach Consum Solidari wydaje Czerwony Krzyż albo pracownicy pomocy społecznej. Rodzina dostaje książeczkę klienta. To, ile produktów może wziąć za darmo, zależy od wieku i liczby członków rodziny. Lepiej uposażeni płacą za zakupy symboliczną sumę, a każdy klient nie może korzystać z pomocy sklepu dłużej niż 9 miesięcy.

Sieć powstała z inicjatywy Caritasu, Czerwonego Krzyża i lokalnych władz, a większość produktów to dary przekazane przez duże supermarkety. Ponieważ potrzebujących jest coraz więcej, wkrótce powstaną tanie sklepy Consum Solidari otwarte dla wszystkich, a zarobione tam peniądze zostaną zainwestowane w zakup produktów do sklepów dla ubogich.

---------------

Oto jaki mamy dobrobyt.
wertyusxdfg / 119.167.219.* / 2010-07-11 08:58
Jak zwykle niczego nie rozumiesz.Przeciez ktos za te towary placi,prawda???
A wiec jest tam tak dobrze,ze mozna dawac ludziom za darmo.
Czy u nas dostaniesz cos za darmo oprocz zupki zima u Albertynek???
Ludzie ,puknijcie sie w czolka,martwcie sie o wlasne a nie o Katalonie.
JB wez dupe w troki i skocz do Barcelony a szczeka ci opadnie i juz tak zostanie.
Job_done / 2010-07-11 08:38 / Bywalec forum
te markety to wlasnie dowod na spelnienie marzen o dobrobycie, bo kto by nie chcial ladowac pelnych wozkow w sklepie i nie placic, no kto? na razie taka mozliwosc ma tylko garstka wybrancow
Job_done / 2010-07-10 22:50 / Bywalec forum

W Katalonii powstała sieć supermarketów dla biednych

slyszalem o tym juz jakis rok temu


a tutaj masz dowod na wzrost zamoznosci zwyklych obywateli:)

"...tylko na Warmii i Mazurach. W ciągu dwóch dni uczciwi znalazcy zwrócili właścicielom w sumie 42 tys. złotych. W piątek w Szczytnie kobieta odzyskała zagubioną torebkę, w której były dokumenty i 27 tys. złotych... W środę do olsztyńskiej komendy policji zgłosiła się kobieta, która przekazała oficerowi dyżurnemu portfel znaleziony na dworcu. Było w nim ponad 15 tys. zł i dokumenty mieszkanki Wrocławia."
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:17
Raczej na wzrost uczciwości.
Job_done / 2010-07-11 08:37 / Bywalec forum
interpretujesz oczywiste fakty pod swoj skrzywiony swiatopoglad.... a fakty sa takie, ludzie nosza pokazna gotowke przy sobie (a zgodzisz sie przeciez ze w kieszeni nosi sie ulamek tego co np ulokowane w banku)... gubi sie rzeczy o ktore sie nie dba, a nie dba sie o to czego mamy w nadmiarze... sam wielokrotnie dowiodles ze pieniadze sa wszystkim a uczciwosc nie poplaca, znalazcy oddali pieniadze bo maja ich juz po prostu dosyc:)
Do tralalala / 89.200.162.* / 2010-07-10 17:12
Do tralalala - nie pisz więcej. piszesz głupoty i nic nie wiesz co się w kraju dzieje
cyt."Jeszcze nigdy w swojej historii Polska nie miala sie tak dobrze a jej obywatele nie
zarabiali tak duzo.Praca jest wszedzie,a jesli ktos nie pracuje,to znaczy ze nie musi
albo nie chce."
Jest praca dla rodziny i znajomych prezesa, wujta i posła. Praca dobrze płatna. Dla reszty jest praca na 12 godzin dziennie za 1500,00 z albo 8 godz. za 800,00 zl na rękę. Dlatego wiele młodych ludzi musi wyjechac za granicę bo tu nie mogą utrzymac swojej rodziny. Ale są młodzi ludzie którzy zarabiją 10 i 15 tyś./m-c a niczym się jeszcze nie wykazali . Ot taka Polska szlachecka: są młodzi przeznaczeni do pracy i młodzi przeznaczeni do kariery ( bezczelni, aroganccy dzieci promnentów).
Tralalala / 60.217.232.* / 2010-07-10 17:26
Niestety operujesz sloganami i stereotypami.
Pracy jest do oporu,nawet dla ludzi zaczynajacych kariere,jesli oczywiscie cos soba reprezentuja.Nie potrzeba znajomych ani kolesiow,wystarczy ze masz dobre wyniki na uczelni,sami do ciebie przyjda i zaproponuja ci prace.
kartki z ofertami pracy wisza nawet w sklepach przy wejsciu,o marketach nie wspominajac.Trzeba byc smierdzacym leniem,zeby twierdzic,ze pracy nie ma.Ja ,gdy bylem studentem,poszedlem sobie z domu ,bo atmosfera mi nie odpowiadala.Poszedlem latem ,tak jak teraz,w krotkich gaciach i koszulce.
wzialem urlop dziekanski z Politechniki i pojechalem w Beskidy rabac las,bo dobrze palcili.Jedna z najciezszych prac,ale nie narzekalem.Wrocilem do miasta ,wrocilem na studia,znalazlem prac e w warsztacie samochodowym ,zaczynajac od elementarnych prac.I tak dalej i dalej.
Tak sie porobilo,z ewiekszosc mlodych ludzi,zwlaszcza mezczyzn to bamboccione....lenie,nieroby,siedzace u rodzicow na karku,zjawisko juz powszechne takze u nas.
Jesli chcesz pracowac,to prace sie bierze jaka jest,a w miedzyczasie szuka lepszej,a dodatkow uczy sie i podnosi swoje parametry.takie jest zycie,trzeba zacisnac zeby zeby do czegos dojsc.jedni maja bogato z domu,inni musza sami wszystko zdobyc.A czesc nieudacznikow,takich jak ty,szuka wylacznie wymowki,zeby NIC nie robic.Dla nich i tak wszystkiemu sa winni ONI,albo Zydzi,jak zwykle
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 21:06

Tak sie porobilo,z ewiekszosc mlodych ludzi,zwlaszcza mezczyzn to
bamboccione....lenie,nieroby,siedzace u rodzicow na karku,zjawisko juz powszechne
takze u nas

Własnie to miałem na mysli pisząc niedawno o Szwedach, którzy sa leniwi a wyniki ich pracy są marne.

Jesli o mnie chodzi to przez całe studia mieszkałem u rodziców. Studiowałem dziennie na Politechnice Warszawskiej z wynikami dobrymi, ale nie bardzo dobrymi. Mieściłem się w górnej 1/4.

Po ukończeniu studiów nikt się do mnie nie zgłosił. Przez 3 miesiące szukałem pracy wkońcu znalazłem marnie płatną a do tegoszefuńcio wymagał od nas darmowych nadgodzin. Koledzy co mieli zony i dzieci odchodzili bo tego niewyrabiali ja jednak dzięki temu, że byłem sam nienażekałem i szef był ze mnie zadowolony i stopniowo dostawałem podwyżki... kiedy sporo informatyków wyemigrowało skończyły się czasy wyzysku, skończyły się nadgodziny a pensja wzrosła. Tak więc w sumie nienażekam. Ale wielu moich kolegów ze studiów także tych zdolniejszych miało mniej szczęścia. Za to kolega co miał krewnego posła założyłdziałalnośc gospodarczą jeszcze na studiach i dostał rządowy kontrakt... nie musiał się zbytnio starać, bo od razu wiedział, że oprogramowanie, które napisze nie będzie nigdy wdrozone. Inni koledzy próbowali zakładać firmy i niestety zadna duża firma nie chciała im dac zlecenia, bo nie mieli znajomości. Nasz szef dostawałzlecenia ze spółek z WIG20 na doskonałych dla nas warunkach, bo miał w tych spółkach znajomości.

A to co piszesz to kompletna bzdura. Po co absolwent ma iśc wycinac las w Beskidach, pracować a kasie czy w warsztacie. To już lepiej niech wyjedzie za granicę gdzie za taka pracę zapłaca mu kilkakrotnie więcej. Tylko po co studia do takiej pracy.

Inna sprawa, że mamy u nas pełno uczelni o bardzo niskim poziomie, po których absolwenci nie mają żadnych umiejętności potrzebnych w gospodarce.
jb / 83.24.255.* / 2010-07-10 16:32
iPhone4 ma kolejną wadę, kiepskiej jakości złącze grozi spaleniem się telefonu przy podłączeniu do USB... jak widać Apple robi z najgorszych materiałó przy użyciu najtańśzej siły roboczej... a frajerzy wyznawcy Jobsa i tak kupują co im każe.
jb / 83.24.255.* / 2010-07-10 16:24
Byłem dziś na zakupach w CH Reduta... generalnie mało kupujących, ale mojąuwagę zwrócił jeden sklep bez żadnego klienta w środku pomimo infa o promocjo -70%... a był to salon Bytom... Amigo2 mnie nieźle wrobiłz tymi investorsami...
razu / 2010-07-10 16:52 / Bywalec forum
SP idzie na górne ograniczenie wieloletniej konsolidacji, a ty sobie oglądaj sklepy i markety razem z brydzią najlepiej sie wybierz, bo ona S pakowała jak patrzyła co się w marketach dzieje
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 21:08
To o ile juz urusł w ciągu ostatnich trzech miesięcy i jek w takim tępie będzie rósł to ile czasu zajmie mu dojście do tych szczytów?
razu / 2010-07-10 23:03 / Bywalec forum

To o ile juz urusł w ciągu ostatnich trzech miesięcy

zakończył korekte 3-częściową - ABC, zakończył spadki


jek w takim tępie będzie
rósł to ile czasu zajmie mu dojście do tych szczytów?

a co to za różnica,

2010-07-09 11:59:20 | | razu
cierpliwość to zaleta dobrego inwestora.

póki nie traktujesz giełdy jako dochodu nr 1 to masz to gdzies, jeśli nie , to masz przeeejeebane, walczysz z czasem, ze sobą.... i "wylądujesz na ulicy" prędziej czy później
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:14
Nawet nie potrafisz prawidłowo odpowiedziec na zadane pytania.
Więc ja na nie odpowiem. S&P nie urósł przez ostatnie 3 miesiące, za to spadł o 9.91% więc oczywiście w tym tępie nigdy nie osiągnie szczytów.
Oczywiście nie spadnie tez do zera, kiedyśtam się pewnie bessa skończy i znowu urosnie na nowe szczyty... piszę pewnie bo 100% gwarancji nie ma, ale spokojnie można powiedzieć, że na 99%. Za to nie można dac żadnej gwarancji na to, że to była tylko korekta i że się skończyła. Jak narazie to na wykresie widac ze kolejne lokalne szczyty i dołki sa poniżej poprzednich i widac wyraźny kanał spadkowy do którego górnego ograniczenia się bardzo wykres zblizył.

Co do ostatniego to w pełni się zgadzam.
razu / 2010-07-10 23:38 / Bywalec forum

nie urósł przez ostatnie 3 miesiące, za to
spadł o 9.91% więc oczywiście w tym tępie nigdy nie osiągnie szczytów.

eh.... dziecko. przypominasz mi biednego, siwego lachosia, z BOS, który pod szczytami zawzse pisze, że sytuacja wyglada bardzo dobrze, a w dołkach źle :)

ja ci mówie , że idziemy na szczyty SP, co dalej nie wiem, znów zanegowali RGR, jak w czerwcu - negacja takiej formacji to jest ostra jazda w drugą strone i jadą
a u nas grali pod coś odwrotnego i niedługo bedą zapiepprzać po kilka %na sesje

znów większość nie zarobi - bo przeca wakacje, ja uważam że będzie podobnie - jak rok temu

a fundamentaleni ? Jb ile można wałkować tą samą śpiewke - fundamenty - dupenty
i tak w koło macieju.....

popatrz na wykres i przestań się trzepać :)
jak spojrzysz obiektywnie, to co widzisz ? ale tak naprawde obiektywnie ? tak naprawde naprwde obiektywnie
nei czytales prawideł AT ? że najbardziej prawdopodobne w konsolidajci od dolnego ogranieczenia jest pójście na górne i odwrotnie ?
jb / 82.210.148.* / 2010-07-11 00:00
Jeśli mamy iść na nowe szczyty to znaczy, że czekają nas 60% wzrosty więc spokojnie moga poczekac jeszcze te 5%.
Do połowy maja widziałem korektę, ale później już widziałem i nadal widzę nową bessę.
razu / 2010-07-10 23:39 / Bywalec forum
a popatrz na DAX - tam ta jest SIŁA RYNKU !!!
a podobno umoczone w grecji mieli :))))

heh
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:45
To popatrz na Shanghai, a ponoć to ma być przyszłość światowej gospodarki.
A na DAXie to widzę boczniaka.
razu / 2010-07-10 23:54 / Bywalec forum

A na DAXie to widzę boczniaka.

BRAWO !!!!
wreszcie JB przejrzał , a co oznacza boczniak ?
podpowiem Ci , żebyś się nie męczył - siłe runku !
podobno nic nie rośnie w nieskończoność - NO TO SIE KOREKCI !!!!! W BOK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jb / 82.210.148.* / 2010-07-11 00:01
Na DAXie. Co innego jest na S&P a jeszcze gożej w Shanghaiu.
razu / 2010-07-11 00:16 / Bywalec forum

Na DAXie. Co innego jest na S&P

ale każdy rynek robi inne korekty, ja pindole marnujesz mój czasu
SŁUCHAJ
jakby rynki chodziło tak samo to wszystkie wykresy byłyby takie same, ale tak nie jest
a mimo to , prawie zawzse jak rośnie np. US to rośnie reszta, a mimo to wykresy ZNIACZNIE SIĘ RÓŻNIĄ
i dobrze, wiecej zabawy, a leszcz ma problem
jedli robia korekte w bok , innii ostrą
i tyle, pivo sie skonczylo - przez ciebie !
jb / 82.210.148.* / 2010-07-11 00:21
Ale jednak cały świat kręci siędookoła USA.
DAXa ignoruję. Jako niedźwiedzia bardziej martwi mni miedź, która niezbyt chce spadać a u nas PLN, który się znowu umacnia.

W piątek obroty były marne a w USA zmiennośc cen minimalna, niby na końcu trochę urosło ale też niebardzo i przy niskim obrocie.

cóż pozyjemy zobaczymy co będzie dalej.
razu / 2010-07-11 00:29 / Bywalec forum
twój ton się zmienił po moich postach
ale nie o to mi chodzi, żebyś zmieniał decyzję
kiedyś po latach, może , jak będziesz sie tym ejszcze zajmował, to zrozumiesz, że za każdy razem jest tak samo, te same zachowania, te same rozterki ludzi, ten sam ich wewntrzny problem
wszystko to samo
zmieniają sie tylko ludzie, niestety... rynek nie zna litości.....
jb / 82.210.148.* / 2010-07-11 00:34
Jak rozmowa jest rozsądna to rozmawiam rozsądnie. A jak jest nierozsądna to rozmawiam nierozsądnie.

Byłem niedźwiedziem w lecie zeszłego roku ale jak zobaczyłem, że to jednak była korekta to wróciłem do bycia bykiem. Tak samo tym razem będzie jeśli zobaczę, że jednak rosnie.
razu / 2010-07-10 23:10 / Bywalec forum
wogóle zabawne jest to, że z trendem ludu wierzącego w jego kontynuacje jest coraz więcej
a o ironio jest ich coraz mniej !
dziwne...

I JAK TO MA SPADAĆ ???!!!
razu / 2010-07-10 23:17 / Bywalec forum
JB , jak kupowałeś akcje rok temu, to patrzyłeś ile luda kupuje w marketach ? ile maja w wózkach itd. ?
odp : nie

dziś nie masz akcji i.... szukasz usprawiedliwienia dla swojej decyzji pozbycia się akcji
zaraz będziesz p rzytaczał liczby o zadłużeniu itp.a co sie zmieniło od roku ? od kiedy kupowałeś akcje ?

mam nadzieje, że nie wpadniesz w to góówwno, co ponad 20 lat temu wpadł Prechter, w które wpadła brydzia i jej przydupasy
i ostatnio szczyl warren
dla nich hossa nigdy nie powinna powrócić, wieczna bessa
no i jak to do chuuuuja może rosnąć przy takich fundamentach :)))))
JB / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:25
Pisywałem w styczniu i lutym 2009, że wcale nie jest tak, źle bo ludzie w sklepach sporo kupują. Póxniej na pół roku wyjechałem do Szwecji więc nie widziałem co się dzieje w sklepach.

Mam akcje kilku małych spółek w tym Bytomia. Nie mam akcji spółek z WIG20. Pomijając Orlen i Lotos, akcje z WIG20 są dość drogie do tego sytuacja makroekonomiczna Europy jest kiepska.

Co do trędu to jak S&P przebije szczyt z połowy czerwca to uznam, że to jednak była korekta i czeka nas dalsza część hossy i nowe szczyty.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:15
A skąd wiesz kto w co wierzy? Na podstawie wypowiedzi na forum?
razu / 2010-07-10 23:24 / Bywalec forum
to forum to forum przegranych ludzi, dlatego odchodzą, nie dlatego, że atmosfera im nie odpowiadała
poprostu - bankrut
co zarobili w poprzedniej hossie - oddali z nawiązką w bessie
w teraźniejszej bessie niedowierzali i nei kupli, żadnych akcji, więc nic nie odrobili
część przeniosłą się na kontrakty - tam - wiadomo, bankrut szybszy razy 10

a ci ludzie co udupili głównie n a S , jeśli mieliby sianio, jak myślisz , co by dzisiaj brali, L ? wiadomo że nie

na innych forach - 80% to niedźwiedzie - od ponad roku - wiesz kiedy im się zmienia ? na lokalnych górkach, wtedy wszyscy widzą hosse - 2800 itd.
przy następnej górce poobserwuj fora - inne
ten schemat jest normalnie nudny chłpie

zręsztą nie tylko ten krótkoterminowy
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:30
Zakładasz, że ludzie piszą na forach prawdę.
razu / 2010-07-10 23:44 / Bywalec forum
piszą co uważają, to co pieprzą przecież nie ma wpływu na rynek
a to co uważają widać ponad rok !
razu / 2010-07-10 23:45 / Bywalec forum
naganianie to fikcja, to bełkot , ludzie sami siebie naganiają
razu / 2010-07-10 23:24 / Bywalec forum

w teraźniejszej bessie niedowierzali

w hossie oczywiście
rafcio55 / 2010-07-10 23:32 / Tysiącznik na forum

w hossie oczywiście

tylko tłuste L na mega full lewar wyrwą cie z biedy chłopaku!!!
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 23:47
Na kontraktach gram zawsze mając na lokacie tyle ile wynosi cała kwota kontraktu. Stawianie całego kapitału jako depozyt to szaleństwo.
razu / 2010-07-10 23:44 / Bywalec forum
bez wględu czy to hossa czy bessa masz 10% szans, a podobno mniej, ale powodzenia.....
keniger / 156.17.237.* / 2010-07-10 16:41
pewnie nie maja klimy,, w taki gorąc to błąd

a ty rysiu jakbys miał akcje to widziałbyś tłumy w sklepach
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 21:12
Cała galeria jest klimatyzowana. Miła temperatura.

Tak się składa, że właśnie mam ich akcje i dlatego zwróciłem na to uwagę.
MAm tez akcje Komputronika i cieszyło mnie że ilośc klientów w ich salonie była większa niż średnia ilośc klientów w innych sklepach galerii w odróznieniu od XKom, w którym było równie tłoczno jak w Bytomiu co jest dziwne, bo ceny mają lepsze niż Komputronik... jak widać marka jest dobrze promowana co mnie jako akcjonarjusza cieszy.
_Izyda / 2010-07-10 14:14 / Bywalec forum
http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0&feature=related
meczu z emocjami :)
ps. obroty na naszej gieldzie sa niewielkie z powodu wakacji i MŚ
:))
_Izyda / 2010-07-10 15:01 / Bywalec forum
Skoro jest tak jak pisze Pan Cymcyk , to kibicujemy Niemcom ,a potem Hiszpanii
Ole ! :)

"Poza tym drobiazgiem przy stagnacji na rynkach komentarze głównie dotyczyły weekendu i finałowego meczu Mistrzostw Świata. Rezultat tego spotkania interesuje już nie tylko bukmacherów, ale również inwestorów, bo analizy pokazują, że wygrana może dodać danemu krajowi nawet aż 0,3 proc. wzrostu do rocznego PKB, co jest skutkiem większego zaufania konsumentów i większej chęci do wydatków. Ponieważ i Hiszpanii i Holandii przydałoby się takie turbodoładowanie, więc jak widać mecz może posłużyć jako znakomity pretekst do poniedziałkowych wzrostów na wybranym rynku
http://www.money.pl/gielda/komentarze/artykul/gpw;bardzo;nieciekawa;sesja,181,0,642485.html
jb / 83.24.255.* / 2010-07-10 16:28
Trudno powiedzieć. Na pewno wzrośnie ilość sprzedanego piwa w pubach... ale Niemcy myśleli tylko o piłce i pracowali mniej wydajniej, a to spore straty dla gospodarki... najlepiej wyjdą na tym Chiny, które produkujągadgety dla kiboli, a te schodziły jak świerze bułeczki.

Swoją drogą Hiszpania ma teraz przechlapane. Niemcy są na nich wkurzeni i jak będzie im groziło bankructwo to mogą zapomnieć o pomocy Niemiec jakądostali Grecy.
piciu / 2010-07-10 13:21 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Przywróćmy kontrole na granicach z Polską

Władze niemieckiej Saksonii desperacko szukają sposobów na złodziei samochodów, którzy coraz bardziej zuchwale grasują w landzie. Policja wzmaga patrole i prowadzi obławy, ale niektórzy politycy żądają: przywróćmy kontrole na granicach z Polską i Czechami.
- Wystarczy 10 minut i zaparkowane przed chwilą auto znika. Wielu naszych klientów straciło w ten sposób swoje samochody - opowiada Heiderose Muehlmann, która prowadzi salon samochodowy w Goerlitz przy granicy z Polską.

Jak podkreśla, nie obarcza winą za problem polskich sąsiadów. - Mamy wielu klientów z Polski, ale władze obu krajów muszą coś z tym zrobić - powiedziała.

Liczba kradzieży aut na wschodzie Niemiec rośnie od 2007 roku, kiedy to zniesiono kontrole na granicach z nowymi krajami UE. Według danych ministerstwa spraw wewnętrznych Saksonii w 2009 roku odnotowano 3862 przypadki, co oznacza wzrost o 32 proc. Podobnie alarmujące statystyki podają władze Brandenburgii. Skradzione samochody szybko znikają za wschodnią granicą Niemiec.

biedne niemce
_Izyda / 2010-07-10 13:56 / Bywalec forum

Liczba kradzieży aut na wschodzie Niemiec rośnie od 2007 roku, kiedy to zniesiono
kontrole na granicach z nowymi krajami UE

auta sa ubezpieczone -Niemiaszek kupuje sobie nowe autko :)
Niemcy gdyby chcieli zrobiliby taki Ordnung , ze nikomu nie opłacałoby sie ukrasc auta
Pozdrawiam
Tralalala / 60.217.232.* / 2010-07-10 13:24
To z pewnoscia JB ,przeciez sam pisal ze byl ostatnio w Berlinie
_Izyda / 2010-07-10 13:53 / Bywalec forum

Władze niemieckiej Saksonii

Witam chłodno :)
JB był w Brandenburgii
oto JB :)
http://www.youtube.com/watch?v=UsrSSLbiuLQ&NR=1&feature=fvwp
:)))
tak kobiety powinny wielbić mężczyzn :))
Tralalala / 119.167.219.* / 2010-07-10 14:21

JB był w Brandenburgii

Logiczne,siedziba MSW jest w Berlinie
Mezczyzn sie nie wielbi,Izyda powinna to wiedziec.Mezczyznom kobieta daje wytyczne,jaki sposob wielbienia lubi najbardziej
_Izyda / 2010-07-10 14:33 / Bywalec forum

,Izyda powinna to wiedziec.Mezczyznom kobieta daje
wytyczne,jaki sposob wielbienia lubi najbardziej

:))))
Tralalalalalalalaa i juz / 119.167.219.* / 2010-07-10 14:24

oto JB :)

niestety,niestety,Jb to chudy,blady wymoczek z wiecznie skwaszona mina i niezdrowa cera onanisty
_Izyda / 2010-07-10 14:29 / Bywalec forum

tety,Jb to chudy,blady wymoczek z wiecznie skwaszona mina i
niezdrowa cera onanisty

na zdjęciach był młody.. zdrowy... przystojny ....zadowolony z życia....
:)))))
chudy -mozna przytyc -jedzenie to przyjemnosc
LIFE TASTES GREAT !
blady -wystarczy troche słonca

niezdrowa cera onanisty

pierwsze słysze o takiej dolegliwosci z tego powodu :D
Tralalala / 60.217.232.* / 2010-07-10 13:28
Niemcy zatrzymali jakiegos 32 -letniego Polaka,ktory ukradl auto szefa MSW.
Wiek pasuje,to z pewnoscia JB chcial sie zemscic na policji
jb / 83.24.255.* / 2010-07-10 16:23
Mam 31 lat, byłęm tylko w Berlinie a Berlin to osobny land.
Nie jestem złodziejem i uważam, że policja powinna się zajmować ściganiem złodzieji a nie stać w krzakach z radarem... no ale ściganie złodzieji jest dla nic za trudne.
Nie jestem chudy, prędzej gruby, ale nie bardzo. Jestem blady bo słońca raczej unikam.
_Izyda / 2010-07-10 14:09 / Bywalec forum

chcial sie zemscic na policji

niech powalczy o zmiane przepisow emerytalnych dla policji -młody ,zdrowy 40-latek jest emerytem -to dopiero bedzie zemsta ;)

ps. co robi związkowiec jak przychodzi do pracy ?
:)
pijcie duzo wody , zimne piwo jest niestety odwadniajace
http://www.youtube.com/watch?v=4DrX8AFIQao
piciu / 2010-07-10 13:41 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
wszystko mozliwe :)
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 11:10
Goldman Sachs został oskarżony przez Liberty Mutual Insurance o wprowadzenie w roku 2007 w błąd inwestorów, kiedy sprzedał akcje uprzywilejowane Fannie Mae, jednocześnie obstawiając spadek na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych.

Goldman Sachs źle ocenił sytuację Fannie Mae, kiedy gwarantował emisje, w których ubezpieczyciel zainwestował 62,5 milionów dolarów, jak wynika z powództwa wniesionego w czwartek do sądu w Bostonie. Bank inwestycyjny błędnie przedstawił cel sprzedaży, twierdząc że emisja ma podwyższyć nadwyżkę środków własnych, gdy tymczasem pomogło to podtrzymać działalność Fannie Mae, twierdzi Liberty Mutual, oskarżając Goldman Sachs o oszustwo polegające na manipulacji papierami wartościowymi.

- Jako dobrze poinformowany i doświadczony inwestor działający na amerykańskich rynkach inwestycyjnych nieruchomości, który miał dostęp do finansowych wyników Fannie Mae, Goldman Sachs znał, lub świadomie zlekceważył rzeczywistą sytuację w strukturze kapitałowej Fannie Mae – stwierdza Liberty Mutual w pozwie. W 2008 roku rząd Stanów Zjednoczonych objął ochroną gwaranta kredytów hipotecznych.
jb / 82.210.148.* / 2010-07-10 11:06
Blisko 2,5 tysiąca absolwentów szkół wyższych zarejestrowały małopolskie urzędy pracy. Bez etatu pozostaje jeszcze więcej osób niż w ubiegłym, kryzysowym roku - akcentuje "Dziennik Polski".

Najwięcej zarejestrowało się ekonomistów, politologów, pedagogów, specjalistów administracji oraz filologów. W kolejkach po zasiłek ustawiają się też absolwenci fizjoterapii oraz turystyki. "Niepokojący jest napływ absolwentów w dziedzinie turystyki, gdyż mamy znikomą liczbę ofert" - zauważa Oskar Kuźniar z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Jak zaznacza gazeta, turystyka uznawana jest za branżę przyszłościową, jednak w ostatnich dwu latach nie było dużego zapotrzebowania na pracowników, w związku z kryzysem w tej branży. Bardzo trudną sytuację mają też politolodzy. Napływają nieprzerwanym strumieniem, jak i we wcześniejszych latach - mimo prawie zupełnego braku ofert. Co dziesiąty pozostaje w rejestrach ponad rok. O tym więcej w publikacji "Dziennika Polskiego".

--------------------

Jak widać gospodarka ma siecoraz lepiej.... nic tylko akcje kupować.
Tralalala / 60.217.232.* / 2010-07-10 13:31
2010-07-10 12:35, ostatnia aktualizacja: 2010-07-09 21:59

Na kontach oszczędnościowych Polacy trzymają już ponad 107 mld zł – wynika z szacunków Open Finance. Pieniądze coraz częściej lokujemy z głową. W ciągu ostatniego roku o ponad 40 mld zł wzrosła suma zdeponowanych pieniędzy.


Na kontach oszczędnościowych Polacy trzymają już ponad 107 mld zł – wynika z szacunków Open Finance. Pieniądze coraz częściej lokujemy z głową. W ciągu ostatniego roku o ponad 40 mld zł wzrosła suma zdeponowanych pieniędzy.

Gdy w sierpniu ubiegłego roku szacowaliśmy stan tych rachunków zdeponowane było tam 65 mld zł, a w maju 2008 roku 50 mld zł. Najświeższe szacunki pokazują jednak, że na kontach oszczędnościowych pracuje już ok. 107 mld zł.
Jeszcze nigdy w swojej historii Polska nie miala sie tak dobrze a jej obywatele nie zarabiali tak duzo.Praca jest wszedzie,a jesli ktos nie pracuje,to znaczy ze nie musi albo nie chce.
jb / 83.24.255.* / 2010-07-10 16:17
Tyle, że dane z urzędów pracy sąrzeczywiste, a te z Closed Finance to są szacunki, czyli podali takie dane jakie im pasują do naganiania leszczy.
_Izyda / 2010-07-10 14:23 / Bywalec forum

a kontach oszczędnościowych Polacy trzymają już ponad 107 mld zł – wynika z
szacunków Open Finance. Pieniądze coraz częściej lokujemy z głową

jakby tu ich zachecic do gry na gieldzie ...))))
ale by były obroty ...
szkoda ,ze Grad nie uczył sie prywatyzacji na Tauronie
_Izyda / 2010-07-10 14:24 / Bywalec forum
jakby tu ich zachecic do gry na gieldzie ...))))
ale by były obroty ...
szkoda ,ze Grad nie uczył sie prywatyzacji na Tauronie
jan17 / 2010-07-10 09:55 / Bywalec forum
Chiny Handel zagraniczny czerwiec
Bilans handlu zagranicznego czerwiec 20 mld USD
13,8 mld USDprognoza
19,5 mld USD poprzednio
Eksport czerwiec 43,9% r/r
38% r/r prognoza
48,5% r/r poprzednio
Import czerwiec 34,1% r/r
34% r/r prognoza
48,3% r/r poprzednio

coś handel się ruszył
Tralalala / 60.217.232.* / 2010-07-10 08:11
http://gielda.onet.pl/wig20-zakonczyl-na-plusie-piatek-i-caly-tydzien,18489,3320398,1,news-detal

i tak zwani eskowicze znowu oberwali.Dlaczego tak zwani???
Poniewaz prawie zaden z nich nie widzial nigdy kontraktu i nie ma o tym pojecia.A poniewaz teraz modne jest pisanie o nich,to pisza.
Tralalala / 60.217.232.* / 2010-07-10 08:15
Klasycznym i legendarnym juz przykladem jest oszolom z tego forum,niejaki Obi-co-nic-nie-robi i od 4-ch lata bumeluje za pienadze podatnikow,wypisujac bzdury od switu do nocy,choc nie ma nawet konta.
Ciekawe czy sie pojawi,bo wybiera sie do Czestochowy z Radiem Co-ma-Ryja.
Tam zmowi paciorek,pocaluje w dupcie ojca dyrektora a potem tu wroci i znowu bedzie oszukiwac ludzi.
TOMOK....elegancko jest :- / 78.154.91.* / 2010-07-09 22:42
Dla JB
http://tnij.org/hjbt
Pozdrawiam Was wszystkich ciepło i powoli spadam...słuchając muzyczki i lekko się alkoholizując
Spokojnej nocy
jb / 82.210.148.* / 2010-07-09 23:58
:)
Tez sobie popijam browarka
dobranoc
rafcio55 / 2010-07-09 22:57 / Tysiącznik na forum
Tomok nie pij tyle, alkohol wytępia Twoja smykałke do giełdy, nie piłeś to zarabiałeś kokosy na giełdzie a teraz..... sam wiesz....
TOMOK :-( / 78.154.91.* / 2010-07-09 23:11
eee Chłopaku nie znasz mnie....nigdy do giełdy nie miałem smykałki...co potwierdzą Ci, którzy mnie bardziej znają...stąd też moja ucieczka powolna i z giełdy i stąd :-(
Trzymaj się...
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy