Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: USA nie daje powodów do wzrostów

GPW: USA nie daje powodów do wzrostów

Money.pl / 2008-03-07 17:39
Komentarze do wiadomości: GPW: USA nie daje powodów do wzrostów.
Wyświetlaj:
życzliwy / 195.205.202.* / 2008-03-08 18:59
Inwestycyjna Lokata Terminowa WIG 20
Dochodowość tego produktu jest uzależniona od zmian wartości indeksu WIG 20 w ciągu
najbliższych 12 mieięcy. Niezależnie od tego czy WIG 20 będzie rósł czy będzie spadał,
inwestor może osiągnąć zysk. Ważne jest tylko to aby spadek lub wzrost nie był wyższy niż
27% w stosunku do poziomu bazowego określonego w dniu startu (zamknięcie WIG 20 -
11.03.2008r.)

Czy naprawde nikt z Państwa tu obecnych nie ma zdania co do tego typu produktów. ?Przyznam iż jestem rozczarowany. Sądziłem że na tym forum zasiadają omnibusy :-)
yayurek / 2008-03-08 19:12 / Kompulsywny looser na forum
no ale co tu myśleć, na Zachodzie to jest od wieków sprzedawane i określane jako Bull/Bear Certyfikat, warunki masz ściśle określone i co tu więcej pisać, wadą tego typu produktów na rynku polskim jest brak płynności, w Niemczech handlowane są jak akcje, normalnie notowane i sprzedawane w każdej chwili, w Polsce jesteś praktycznie związany do daty wygaśnięcia
yayurek / 2008-03-08 19:20 / Kompulsywny looser na forum
tylko w jednym banku ABN AMRO, masz np. 53 certyfikaty na WIG, tylko że właśnie ta różnica, wszystko jest notowane na bieżąco, w momencie gdy uważasz, że produkt staje się dla Ciebie niebezpieczny i zbliża się do określonej w opisie bariery, możesz go z małą stratą sprzedać, ktoś kto akceptuje wyższe ryzyko kupi, ale właśnie w momencie gdy produkt przekroczy określoną barierę (w tym przypadku 27%) to jego cena leci na łeb na szyję
życzliwy / 195.205.202.* / 2008-03-08 19:31
Zapomniałem dodać iż w przypadku zaistniałej sytuacji przekroczenia progu 27% lokata jest rozwiązywana po upływie roku, bez jakichkolwiek odsetek (nie tracisz kapitału zainwestowanego) Produkt pojawił się w ING od 25.02.2008r. do 07.03.2008r.
W związku z tym problemem jest zachowanie WIG u 20. W Twojej ocenie można spodziewać się turbulencji powyżej/poniżej określonego progu ;-) Pozdrawiam
yayurek / 2008-03-08 19:38 / Kompulsywny looser na forum
a to już do Twojej oceny, Twoje ryzyko to tylko 5,5% odsetek z jakiejś lokaty i zamrożenie pieniędzy... ja jako typowy Polak lubię płynność
anonim_03 / 2008-03-08 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no z tym Gombrowiczem to przesadziłeś ...
ale co do Szymborskiej pełna zgoda.
życzliwy / 195.205.202.* / 2008-03-08 19:19
Dziękuję za odpowiedź.
Według Twojej oceny, powyższy produkt godny jest uwagi na dzień dzisiejszy?
yayurek / 2008-03-08 19:22 / Kompulsywny looser na forum
dopóki nie będzie u nas istniał rynek wtórny na te produkty, to nie jest to dla mnie interesujące, a co do tych 53 certyfikatów to zajrzyj tutaj
http://www.abnamrozertifikate.de/DE/Showpage.aspx?pageID=4
yayurek / 2008-03-08 19:29 / Kompulsywny looser na forum
to bardzo ciekawa rzecz, np na sam tylko nikiel, jest ponad 80 produktów o różnym stopniu ryzyka, dobrze, że bessa (o przepraszam słowo tabu) wymusza na polskich bankowcach chęć do szukania alternatyw
http://www.abnamrozertifikate.de/DE/Showpage.aspx?pageID=4
życzliwy / 195.205.202.* / 2008-03-08 19:43
Dziękuję za linka. Hmm przyznam że to zaiste potworny zawrót głowy. Jak Ty możesz się w tym wszystkim połapać :-) Co wybrać przy takich możliwościach. :-)
aaleksandere kwas / 83.25.248.* / 2008-03-08 18:39
paniom juz dziękujemy możecie isc do roboty uczciwie zarabiać pieniądze ....
bebe / 2008-03-08 18:46 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
aluś....nie martw sie o kobiety z money.......a o swoją...- bo jak widzę, nie ma za lekko......
bebe / 2008-03-08 18:34 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pamiętaliście.........no....;-)))

dziekuję za życzenia na "Dzień Kobiet" wszystkim pamiętającym....Duże Buziaczki ślę.....

pozdrawia kobieta z Money....;-)))
życzliwy / 195.205.202.* / 2008-03-08 18:34
Inwestycyjna Lokata Terminowa WIG 20
Dochodowość tego produktu jest uzależniona od zmian wartości indeksu WIG 20 w ciągu najbliższych 12 mieięcy. Niezależnie od tego czy WIG 20 będzie rósł czy będzie spadał, inwestor może osiągnąć zysk. Ważne jest tylko to aby spadek lub wzrost nie był wyższy niż 27% w stosunku do poziomu bazowego określonego w dniu startu (zamknięcie WIG 20 - 11.03.2008r.)

Proszę o komentarze do tego typu produktów. Być może ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenia w tej materii. Pozdrawiam
TOMOK / 2008-03-08 18:31 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-)
Kobiety...czym bez Was było by życie...czym forum?
Wszystkiego Najlepszego :-)
Pozdrawiam
adrianoo / 2008-03-08 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
na bank nie byloby konkursu na DJ :)
aaleksandere kwas / 83.25.248.* / 2008-03-08 17:55
smutno tutaj ,szkoda prądu, fatalne te forum ..same bzdety hossy niema , niema co ładowac się na rynek z trendem się nie dyskutuje, sciemnianie o zarabianiu na krótki termin niektórych można między bajki włożyć, sami ściemniacze mitomani ,
JEDYM SŁOWEM MITOmoney
ps. wojtek kici kici miałłł gdzie twoje zdjątko ;p buziaki śliczniaku w tym szczególnym dniu
yayurek / 2008-03-08 17:20 / Kompulsywny looser na forum
chodż Adriano, idziemy sobie, co będziemy tak tutaj, sami siedzieli...............
bebe / 2008-03-08 18:18 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
gdzie...gdzie...? kiedy ja wchodzę....
witam.....
zaraz sprzwdzę kto pamietał o kobietach na forum...
adrianoo / 2008-03-08 18:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
bebe dla Ciebie kwiatki oczywiscie czekaja :) i zyczenia sa nizej :)
bebe / 2008-03-08 18:38 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
zaraz tam lecę....;-))))
adrianoo / 2008-03-08 17:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
pifko? :)
adrianoo / 2008-03-08 16:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyniki sprzedażowe spółki w 4Q07 były poniżej naszych oczekiwań.
W praktyce niska sprzedaż oznacza to, że spółka na ostatni dzień bilansowy
minionego roku posiadała ekwiwalent tylko ok. 150 mieszkań
sprzedanych, a jeszcze nie wybudowanych, czyli rozliczonych na rachunku
wyniku (tzn. ok. 60 mln PLN w przychodach). Oznacza to tyle,
że decydujące dla wyników finansowych Dom Development w najbliższych
kwartałach będzie miało tempo sprzedaży mieszkań (w odróżnieniu
głównego konkurenta JWC, gdzie decydujące będzie tempo
budowy). Redukujemy naszą prognozę sprzedaży 3 tys. mieszkań
w tym roku do 2,5 tys. mieszkań. Jest to wielkość, którą deklaruje również
zarząd spółki. Pomimo redukcji liczby podpisanych umów a także
słabszych wyników 2008 vs 2007 uważamy, że spółka jest warta więcej
niż wycenia ją obecnie rynek. Szacujemy, że w przyszłym roku spółka
odda do użytku 4,4 tys. mieszkań. Sprzedaż wyniesie zaś ok. 3,2 tys.
adrianoo / 2008-03-08 16:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
i cos jeszcze o developerce:

Sytuacja na rynku mieszkaniowym:
Po bardzo słabym 4Q07 sytuacja powoli wraca do normy. Podtrzymujemy
naszą prognozę dotyczącą cen na rynku mieszkaniowym w całym 2008
roku. Ceny na rynku będą się utrzymywały na stabilnym poziomie z niewielką
presją na spadek. Strukturalny popyt na mieszkania pozostaje silny.
Zdolność kredytowa rośnie mimo wzrostu stóp procentowych dzięki dwucyfrowemu
wzrostowi wynagrodzeń. Oceniamy, że sytuacja na rynku wynajmu,
będzie się poprawiać na korzyść deweloperów. Spodziewamy się wzrostu
stawek za wynajem (wynajem jest substytutem mieszkań). Umacnianie
złotego wobec EUR i USD będą sprzyjać repatriacji Polaków i umacnianiu
popytu. Podobna sytuacja była w Irlandii po wejściu do UE (najpierw emigracja
i po kilku latach powroty).
adrianoo / 2008-03-08 16:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
i jeszcze :)

Niewielkie wahania cenowe nie decydują o popycie mieszkaniowym
W 2008 liczba transakcji będzie rosła z kwartału na kwartał. Dodatnia dynamika
w kwartale liczona R/R nastąpi wg nas w 3Q08. Niewielkie spadki cen
na rynku są wynikiem wyprzedaży zapasów przez małych deweloperów.
Duzi deweloperzy, którzy funkcjonują na rynku od wielu lat i przechodzili
jeszcze gorszy czas w latach 2002/03 wiedzą, że walka cenowa nie pomaga
w sprzedaży. Stąd większość doświadczonych deweloperów nie obniża
cen i tym razem. Spadki cen rozbudzają tylko oczekiwania na kolejne obniżki
i oddalają aktywizację popytu. Stabilizacja cenowa i wzrosty powodują
sytuację przeciwną. Od początku roku obserwujemy niewielkie wzrosty cen i
pewne ożywienie w sprzedaży potwierdzające tę tezę.
yayurek / 2008-03-08 16:48 / Kompulsywny looser na forum
tak oglądałem sobie ten nowojorski show, i rzuciło mi się w me - niezwykle piękne - oczy, że cała ta sesja, to był luty w miniaturze, podciąganie, sprzedaż na górce, odkupowanie w dołkach.... ten oryginalny CNBC to całkiem fajne widowisko, w porównaniu z tym nasze rodzime, powala na kolana swoją siermiężnością, ale i tak chwała TVNowi, że zaczęli, wkrótce być może nabiorą smaczku i poradnictwo w zakresie zakupu mebli czy przemówienia ministrów zastąpią czymś ciekawszym
yayurek / 2008-03-08 16:29 / Kompulsywny looser na forum
Święto to przecież nie tylko przyjemność, to także zobowiązanie świętującego, do bycia lepszym. Jakże bliskie są jeszcze hasła: „kobiety z szeregów MO podejmują zobowiązania dla uczczenia swego święta", "tysiące kobiet stają w szeregach przodowników pracy", "kobiety uczczą swoje święto wzmożonym współzawodnictwem pracy". Jakie więc zobowiązanie podejmą tutejsze kobiety?. Może: „Kobiety z Forum Money, uczczą swoje święto zakupem akcji w ilości 100% większej, niż w roku poprzednim”, albo coś w tym rodzaju
bebe / 2008-03-08 19:30 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
przyrzekam sobie..., że od jutra będę grała akcjami jeszcze lepiej .... jeszcze zyskowniej......iiiiii ..... przy tym jescze lepiej się bawiła......- przyrzekam... YYY

ok yayurku.....?
Fitter / 2008-03-08 16:13 / portfel / Tysiącznik na forum
w lutym jedynie fundusze akcyji polskich mialy dodatnie saldo, OFE takze wiecej kupowaly niz sprzedaly, gdzie to zniechecenie o ktorym niektorzy pisza, nie wiem, a jaka jest nasza gielda kazdy widzi...
Zielarz / 2008-03-08 15:53 / Uparty Gracz Giełdowy
tak mnie w czasie domowych porzadkow maszla zlota mysl:
Kiedy bedzie wlasciwy momet na kupno ? Jak Warren stwierdzi ze nienawidzi gieldy ;)
warren buffet / 2008-03-08 16:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nigdy tak nie powiem..... chocby jeszcze 3 lata takie byly.... sa spadki - beda wzrosty.

ja kocham gielde bo wiem ze tu idzie zarobic duzo pieniazkow... tylko trzeba wstac od stolu w slusznym czasie.

to zaden problem dzis sie obkupic i sprzedac za 5 lat..... problem jest wlasnie sprzedac, kiedy wokol ciebie bedzie tyle pseudo inwestorow zarabiajacych 100% na miesiac.... trudno takie cos sie opuszcza, ale innej rady nie ma.
Zielarz / 2008-03-08 16:55 / Uparty Gracz Giełdowy
zaden problem dzis sie obkupic .. hmmm ja kupuje powolutku, perspektywe wlasnie taka mam ale jednak pelno w portkach ze strachu ze-tak-powiem, narazie wiekszosc papierowych stat ... ale nic to za pare lat juz bede wiedzial co zrobilem nie tak :)
warren buffet / 2008-03-09 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kupuj jak mowia ze bedzie zle.... coz ja ci moge wiecej powiedziec..... za pare lat jak bedzie trzeba sprzedawac ?
Navigare----- / 2008-03-08 16:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren tak nigdy nie powie bo ma do gieldy zdrowe podejście...
Navigare----- / 2008-03-08 16:03 / Uznany Gracz Giełdowy
jako jeden z nielicznych zresztą...
yayurek / 2008-03-08 16:31 / Kompulsywny looser na forum
dobry moment to chyba tylko na DT być może, na dłużej to chyba jedynie dobry okres byc może
blueberg / 2008-03-08 15:30 / Tysiącznik na forum
w tych dniach zakupiłem (na średni termin 3-4 lata):

z w20: gtc, bz wbk, lotos, orlen, tvn (z innych względów)
inne: bakalland, radpol, ppwk, getin, sfinks, budvar, polrest, wielton, bytom, krakchemia, kruk, kable i gino rossi

to ok 30% mojego portfela, reszta jeszcze gotówka, poczekamy zobaczymy..
więcej grzechów nie pamiętam.. :)
pozdrawiam
warren buffet / 2008-03-08 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze czynisz, tylko nie rob tak ostro.... po co ladujesz juz 30% portfela.... kupuj sobie miesiecznie po 5%

ale to moje zdanie
blueberg / 2008-03-08 15:36 / Tysiącznik na forum
acha, na forexie zakupiłem USDJPY - prawie w samym dołku:) - mam nadzieję, ze dołku.. :)
Fitter / 2008-03-08 16:02 / portfel / Tysiącznik na forum
w tym tygodniu ładnie złoto falowalo :) tylko na odpowiednich poziomach take profit :) oby takich tygodni wiecej
blueberg / 2008-03-08 16:16 / Tysiącznik na forum
T/P i S/L poustawiane, jeszcze sie nie zrealizowały ;)
Fitter / 2008-03-08 16:27 / portfel / Tysiącznik na forum
trend your friend :) (jen ogolnie sie oslabia, ale kto wie... choc walutami sie nie interesuje, wole surowce)
aaleksandere kwas / 83.25.248.* / 2008-03-08 14:56
ps to sie nazywa uzależnienie;) dlatego tak naprawde życze wszystkim i mężczyznom także by zdarzył się cud i wyleczyli się z hazardu jakim jest giełda , szkoda sobie życia marnować i nieczytać takich głupich portali jak ten, czas leci a na świecie jest wiele pięknych rzeczy tylko trzeba je odkryć
pozdrawiam i zycze dobrego terapeuty
aaleksandere kwas / 83.25.248.* / 2008-03-08 14:53
no i to by było na tyle aha ..rynek leci w dół my piszemy radzimy znowu piszemy znowu coś tam itd ....ciekawe to wszystko nic się nieda zarobić rynek w marzmie spadające noże tną kolejnych frajerów a my tu siedzimy p****..my i prąd leci buhahaha
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy