GPW w mBank

zielinski79a / 193.109.244.* / 2008-04-25 08:33
Witam, nurtuje mnie kilka pytań i trochę brakuje mi odwagi by wejść na GPW. Do tej pory cały czas inwestowałem w TFI w tej chwili dużo czytam i chcę się zmierzyć z GPW kupując przez mBank czy to dobry pomysł?
Moje pytania są banalne zapewne ale jakoś muszę zacząć:
w mBank jak mam aktywnego eMaklera to mam do wyboru Nazwa Papier/Liczba/Limit Ceny/Limit aktywacji/Data Cesji/ data ważności co gdzie mam wpisać by zacząć kupować? Jakie są z tego tytułu opłaty i czy na początku następnego roku otrzymam PIT? Czekam na Wasze podpowiedzi w tej dziedzinie. Z góry dziękuję
Wyświetlaj:
bagrus / 2008-04-28 17:32
Witam
Gra przez emaklera jest bardzo prosta!
W polu nazwa papier - musisz wybrać akcje spółki które Cię interesują, liczba- ile akcji chcesz kupić, limit ceny - ile max chcesz za nie zapłacić, data ważności -do kiedy twoje zlecenie ma być ważne.
Jeżeli kupisz akcje i pozbędziesz się ich w danym roku podatkowym to do końca lutego następnego roku otrzymasz PIT-8 z którego musisz się rozliczyć.
Pozdrawiam
mcq / 77.222.238.* / 2009-06-05 06:30
emakler nie jest rachunkiem maklerskim, to tylko taki skrót tego jakie mozliwości daje prawdziwy rachunek maklerski
kaarrool / 2008-04-25 14:44 / Bywalec forum
Napewno pit będziesz musiała mieć bo za to już trzeba płacić. W jaki sposób działa panel emaklera w mBanku niestety nie wiem.
cda / 83.4.235.* / 2009-06-05 20:06
A ja przy okazji postu zielinski79a zapytam czy jest jakieś minimum kwotowe czy też ilości akcji jakie chcę kupić przez emaklera mogę np.złożyć zlecenie kupna 1 akcji? i jak ze sprzedażą czy jeśli chcę sprzedać załóżmy 10akcji po danej cenie to może się zdarzyć że sprzedam tylko 5szt.bo na resztę nie było chętnych,czy też zawsze sprzedaje się cały wystawiony pakiet. Z góry dzięki za info.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy