Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: W świetle danych z USA

GPW: W świetle danych z USA

Money.pl / 2008-09-26 07:27
Komentarze do wiadomości: GPW: W świetle danych z USA.
Wyświetlaj:
zbyś / 2008-09-26 08:44 / Tysiącznik na forum
Witam
bush w swoim orędziu: "pomogę amerykańskim konsumentom w odzyskaniu zdolności kredytowej by stać ich było znowu na codzienne potrzeby".
a ja myślałem że ta optymistyczna wersja kapitalizmu w której można wydawać więcej niż się zarabia właśnie odeszła do historii.
gratuluje wszystkim sprzedającym wczoraj
Kenobi / 2008-09-26 08:50 / Uznany malkontent giełdowy
Nic nie wyszło ze spotkania w Białym Domu, które zamieniło się w głośną pyskówkę. Nawet republikanie nie popierają planu, bo wiedzą, że ich tylko pogrąży.
orzech / 2008-09-26 08:48 / Uznany Gracz Giełdowy
dziękuję w imieniu sprzedających.
Amigo11 / 2008-09-26 08:43 / SAMA PRAWDA
Euro w Polsce? Tak, za 10 lat
(Puls Biznesu, dd/ 26.09.2008, godz. 07:55)

Gdybyśmy nie przespali okresu szybkiego wzrostu, o euro byłoby łatwiej. A tak, musimy poczekać do 2018 r. - twierdzi ekonomista BNP Paribas - czytamy w "Pulsie Biznesu".


Gdy premier zapowiedział wprowadzenie euro w Polsce w 2011 r.. większość ekonomistów mu przyklasnęła.

Michał Dybuła, ekonomista PNB Paribas uważa, że dopiero w 2018 r. osiągniemy odpowiedni poziom realnej konwergencji w stosunku do krajów strefy euro. Jeśli wejdziemy do niej wcześniej, nie wykorzystamy w pełni korzyści jakie daje wspólna waluta.
Borsuk Rudy / 2008-09-26 09:10 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Kur.... każdy ekonmista w tym kraju jest przez kogoś opłacany,

Rozwój karju powinien iść swoim torem niejako naturalnie a nie dekretami.

rozwój na kredyt to nie rozwój tylko gówno zapakowane w papierek po cukierku. Ja rozumiem jeszcze wziąść kredyt i zainwestować w coś co przynosi zysk. Alek k...a wziąść kredyt i go przeżreć to debilizm.

Te Ch...e w USA nie tylko domy na kredyt kupowały ale samochody, wakacje, meble , AGD i wszystko inne.. Teraz mają a my mamy razem z nimi
Marins / 2008-09-26 08:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzisiaj większość pewnie patrzy na Jutrznie?
orzech / 2008-09-26 08:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Jutrzniaaaaaa, extra, bez dodatkowych kosztów !!!!
gio / 2008-09-26 08:38 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
udanej sesji życzę.... dół góra dół - w skrócie ?
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Komitet ludzi świeckich wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy na inwestycję geotermalną w Toruniu - poinformował w czwartek w Radiu Maryja o. Tadeusz Rydzyk.
"Nie wiemy, jak rozwiązać sprawy finansowe. Robi to Fundacja Lux Veritatis. Nam nie wolno ogłaszać publicznej zbiórki. Komitet specjalny ludzi świeckich zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zgodę na tę zbiórkę. Nie mamy odpowiedzi. Nie wiem, jak to będzie wyglądało" - oświadczył w swoim komunikacie o. Rydzyk, prezes fundacji.

Rzeczniczka MSWiA Wioletta Paprocka powiedziała w czwartek PAP, że z tego co wie, do tej pory taki wniosek nie wpłynął do resortu. "Natomiast kiedy wpłynie my go na pewno rozpatrzymy" - zapewniła
O zamiarze wystąpienia przez komitet ludzi świeckich z wnioskiem o zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej do MSWiA pod koniec sierpnia informował o. Jan Król, który w Fundacji Lux Veritatis koordynuje sprawy związane z geotermią. Jak podał wówczas, komitet mający wspierać badania geotermalne został powołany podczas spotkania 200 członków Kół i Biur Radia Maryja.

Prace przy odwiercie geotermalnym, który według koncesji ma sięgnąć 2950 metrów w głąb ziemi, rozpoczęto 30 sierpnia. W czwartek o. Rydzyk poinformował, że dotychczas odwiert osiągnął głębokość 1030 metrów.

Przedsięwzięcie miało być realizowane m.in. z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w wysokości 27 mln zł, ale pod koniec maja fundusz wypowiedział umowę w tej spawie ze względu na liczne uchybienia.

O. Rydzyk winą za problemy finansowe, z jakimi musi się borykać fundacja, obarczył obecny rząd.

"Teraz mamy nową lewicę i to widać, to idzie przez świat i to jest w Polsce. Tak bym powiedział, że partia, która nam tego zabroniła, koalicja rządząca, to jest lewica prawicy i prawica lewicy. I mamy takie rezultaty, jakie mamy. Ja mam nadzieję, że ludzie jakoś rozwiążą ten problem" - mówił redemptorysta.

"Polecamy waszej miłości do Pana Boga, ojczyzny, Radia Maryja, dzieł z nim związanych, tę trudną sprawę" - dodał.

Od początku września w parafiach w różnych częściach kraju odbywają się spotkania, w czasie których naukowcy związani z Radiem Maryja przekonują do zalet geotermii i objaśniają zawiłości techniczne. (PAP)
Kenobi / 2008-09-26 08:57 / Uznany malkontent giełdowy
I kumu to przeszkadzało?
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:29 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren , masz cos w portfelu ? czy golodupiec akcyjny ?
nielogo / 62.233.185.* / 2008-09-26 08:32
no jak co ma Goldmana kupił dwa dni temu :)
max303 / 2008-09-26 08:21 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Tanieją produkty i surowce rolne
IAR
26.09.2008 08:10
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Koniec wysokich cen surowców rolnych - informuje dziennik "Polska". Cena pszenicy na światowych giełdach w ciągu ostatniego półrocza spadła o 40 procent. Na łeb, na szyję lecą też ceny ryżu, kukurydzy, jęczmienia, kakao i mleka w proszku - czytamy w gazecie.

Według analityków, to z jednej strony efekt dobrych tegorocznych zbiorów, ale przede wszystkim pęknięcia kolejnej spekulacyjnej bańki. "Fundusze inwestycyjne, które uciekały przed spadkami cen na rynku nieruchomości i giełdzie w USA inwestowały miliardy dolarów w rynek surowców i produktów rolnych. Stąd ten szalony wzrost cen ropy, złota a także surowców rolnych" - wyjaśnia Andrzej Kalicki, kierownik Zespołu Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych. Analitycy straszyli, że to koniec czasów taniej żywności - pisze dziennik "Polska". Gazeta dodaje, że to dobra wiadomość dla konsumentów. Ceny żywności w sklepach nie będą rosły już tak drastycznie, a możliwe jest nawet, że będziemy za nie płacić mniej. Niestety, nie ma co liczyć na to, że spadek cen żywności w sklepach detalicznych będzie tak duży jak cen surowców - pisze "Polska". Zakłady przetwórcze i handlowcy będą starali się powetować sobie wzrost innych kosztów, czyli płac pracowników, energii, środków transportu.


zaniżanie przed odpałem?
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:28 / Uznany Gracz Giełdowy
u nas jak juz cos podrozenie, to nigdy nie wroci do poprzednich cen, norma
Egar / 2008-09-26 09:00 / Tysiącznik na forum
laski tanieją :-)
max303 / 2008-09-26 08:21 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
siemka
Marins / 2008-09-26 08:39 / portfel / Tysiącznik na forum
max pewnie ustawiłes sie po optiego?
max303 / 2008-09-26 08:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jeszcze nie
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Dzien dobry
max303 / 2008-09-26 08:15 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
witaj
warren buffet / 2008-09-26 08:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brydzia, wągel w gora o 15-30%.... nie jestes pocieszona pewnie
brydzia / 2008-09-26 08:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja już się nie przejmuję bo płacę 670 zł a elektrociepłownie 160 zł także niech się martwią blokowcy bo oni będą mieli pole do większej dziury w kieszeni , ja już płacę 4 razy więcej niż wy

ludziom zrobią taki wirr w kieszeniach że Vincent Rostowski będzie kilka razy budżet nowelizował , czytałam że ciepło ma zdrożeć o 50%
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:24 / Uznany Gracz Giełdowy
skad Brygido jestes ?

bo Ci powiem ze w R.Slaskiej kopalnia Halemba , dla indywidualnego wegiel kamienny gruby II - 530 zl
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:15 / Uznany Gracz Giełdowy
i tak macie tanio , ja na prad jade :)))
brydzia / 2008-09-26 08:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja płace w łodzi ekogroszek po 670 zł , piec elektryczny to mam ale tylko jedną zimę nim grzałam , to była totalna porażka ,
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:42 / Uznany Gracz Giełdowy
ja nie mam wyjscia, caly dom ma ogrzewanie podlogowe
Marins / 2008-09-26 08:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Brydzia z jakiej dzielnicy?
brydzia / 2008-09-26 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
widzew
Mieczyslaw / 2008-09-26 08:51 / Uznany Gracz Giełdowy
na Balutach moja siostra mieszka
Marins / 2008-09-26 08:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Mieciu ja na radogoszczu dlatego zapytałem...Pozdr
max303 / 2008-09-26 08:11 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
w Wielkopolsce straszą podwyżką do 40% nawet
brydzia / 2008-09-26 08:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
JPMorgan Chase przejmuje aktywa Washington Mutual
PAP
26.09.2008 07:07
Czytaj komentarze(4)
Zobacz na forum ({PostCount})
Bank JPMorgan Chase & Co. przejął aktywa operacji bankowych swego konkurenta banku oszczędnościowo-pożyczkowego Washington Mutual Inc. za sumę 1,9 mld dolarów - poinformowała w czwartek Federalna Agencja Ubezpieczająca Lokaty Bankowe (FDIC).

Bank Washington Mutual, mający swoją siedzibę w Seattle, poniósł wielomiliardowe straty na nieściągalnych kredytach hipotecznych i jest zagrożony bankructwem.

Aktywa banku ocenia się na ok. 310 mld dol., w tym 188,3 mld w depozytach.
Czytaj poniżej
Reklama:

JPMorgan już po raz drugi w ciągu 6 miesięcy przejmuje, na sugestię władz federalnych, instytucję finansową, której upadłość zagrażałaby całemu sektorowi finansowemu w USA.
brydzia / 2008-09-26 07:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Plan jest taki żeby mieć plan na plan i jak najdłużej przeciągać


zarządzający mówił że ciągną bioton powyżej 50 groszy bo musiałby ten hicior wejść na listę alertów , dobre blue chip na liście alertów
max303 / 2008-09-26 07:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Plan Paulsona nie przejdzie gładko
MD
26.09.2008 07:42
Czytaj komentarze(1)
Zobacz na forum ({PostCount})
Pojawiają się niepokojące sygnały z USA, wskazujące że przyjęcie Planu Paulsona natrafiło na nieoczekiwany opór części kongresmenów Partii Republikańskiej.

Spotkanie w czwartek wieczorem czasu amerykańskiego w Białym Domu, w którym oprócz prezydenta George’a W. Busha i sekretarza skarbu Henry Paulsona uczestniczyli kandydaci na to stanowisko, John McCain i Barack Obama, oraz liderzy Kongresu, nie przebiegło podobno w dobrej atmosferze. Associated Press informuje, powołując się na trzech proszących o anonimowość świadków, że Paulson zwrócił się do liderów Parii Demokratycznej aby nie ujawniali, jak kiepski miało przebieg. Przewodniczący Komisji Usług Finansowych, Demokrata Barney Frank i speaker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi mieli na to zareagować gniewem. Chcąc go osłabić Paulson dla żartu miał paść przed nimi na kolana. Senator Richard Shelby, jeden z głównych przedstawicieli Republikanów w Komisji Bankowej Senatu ogłosił po wyjściu ze spotkania w Białym Domu, że „jest oczywiste, że nie ma żadnego porozumienia”. Biały Dom przyznał, że spotkanie nie doprowadziło do przyjęcia porozumienia, jednak zaznaczył iż posunęło sprawy do przodu. Sztab wyborczy McCaina wydał natomiast oświadczenie, że „przedstawiony przez administrację plan nie cieszy się zaufaniem Amerykanów bo nie chroni podatników i poświęca Main Street (zwykłych ludzi – red.) na rzecz Wall Street”.

Associated Press informuje, że grupa polityków Partii Republikańskiej przeciwstawia Planowi Paulsona własny projekt ratunkowy. Ma on być mniej nastawiony na przejmowanie przez rząd aktywów borykających się z kłopotami spółek finansowych, a bardzie na udzielanie przez rząd gwarancji spółkom, które zdecydują się zamrozić takie aktywa. Podczas spotkania w Białym Domu lider Republikanów w Izbie Reprezentantów, John Boehner, miał ogłosić swoje zastrzeżenia do Planu Paulsona i prosić o rozpatrzenie alternatywnego planu przygotowanego przez jego kolegów partyjnych. Wspomniany wcześniej Demokrata Barney Frank ujawnił po spotkaniu, że powiedział sekretarzowi skarbu Paulsonowi iż „cały plan jest zagrożony jeśli prezydent nie jest w stanie skłonić członków swojej partii do jego zaakceptowania.
wyspiarzDK / 2008-09-26 08:05 / Leszcz na dnie
plan paulsona to "napad stulecia" tym razem banki są w roli nieogolonych bandziorów, a farmerzy mają jak zwykle prze....; ale patrząc na wczesniejsze "osiągniecia" tego pana to ten plan dobrze pasuje do ich calokształtu, teraz pozwola upaśc kilku pomniejszym grubasom ale Ben i tak wyciagnie pomocną dloń do kogo trzeba, zapłacą za to ci co zwykle
lezak64 / 2008-09-26 07:36 / Bywalec forum
Dlqa poprawy humoru proponuję kawę i dobrą muzykę
max303 / 2008-09-26 07:47 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to zapodaj jakiś "rozbudzający" kawałek
lezak64 / 2008-09-26 07:58 / Bywalec forum
patrząc na wyniki to tylko TSA 51
http://pl.youtube.com/results?search_query=tsa&search_type=
kondor / 80.53.95.* / 2008-09-26 08:31
miodzio...
max303 / 2008-09-26 08:07 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
oooo,mój kuzyn
ktosiuniu / 90.156.72.* / 2008-09-26 08:06
Na rozbudzenie proponuję ten kawałek...
http://pl.youtube.com/watch?v=2zQbyifVY-U
max303 / 2008-09-26 07:27 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Witam

w Azji i na amerfutach nastroje delikatnie mówiąc,są co najmniej średnie
_Borys_ / 2008-09-26 07:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam, do 9 może coś podciągną, pytanie tylko czy zechcą potestować dno.
lezak64 / 2008-09-26 07:35 / Bywalec forum
Równowaga w przyrodzie jak europa i usa w górę - azja w dół i na odwrót.
7 8 9 10 11 12
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy