Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW walczy o dobry styczeń

GPW walczy o dobry styczeń

Money.pl / 2007-01-12 17:25
Komentarze do wiadomości: GPW walczy o dobry styczeń.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-01-13 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"NFI Midas przygotowuje się do emisji do 33 mln akcji serii C (...) Pieniądze z emisji ZAINWESTUJEMY W NOWĄ DZIAŁALNOŚĆ, DOTYCHCZAS NIEREALIZOWANĄ przez inne spółki Romana Karkosika - wyjaśnia M.Halk. O szczegółach fundusz poinformuje najwcześniej po zatwierdzeniu prospektu emisyjnego"

oby mnie roman nie zawiódł :) dobrej nocy forumowicze
azja / 2007-01-14 00:06 / portfel / Obserwator
no warren zaimponowałeś mi gdzi ejest to info?
warren buffet / 2007-01-14 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kajs w suwarach :)
Tato / 2007-01-13 23:35 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dobrej nocy . . .
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-01-13 22:57
"Czy bessa na rynku ropy i miedzi zapowiada globalną recesję"
B.Stawiarski Expander
biznes.onet.pl/0,1384464,komentarze.html

Trochę poszperałem i....
Bardzo ciekawy, moim zdaniem niezależny analityk.
Doktorant Instytutu Matematyki PWr spacjalizujący się w
matematyce finansowej.
Ważne, że ma matematyczne wykształcenie.
Nie tworzy ekonomicznych bzdurek-bajek-opowiastek dla
naiwnych.

pryzmat.pwr.wroc.pl/Pryzmat_153/153slaw.html
www.im.pwr.wroc.pl/~stawiar (Krach 2007)
(Krzych brakowało www)

"Dlaczego w 2007 r. większość giełd czeka załamanie:
USA. Wbrew pozornie optymistycznym prognozom miękkiego lądowania gospodarki USA prawdziwe problemy dopiero się zaczynają. Najgorsze od kilkunastu lat dane z amerykańskiego rynku nieruchomości wskazują na początek bessy. Pęknięcie balonu większego od bańki internetowej pociągnie za sobą dłuższe konsekwencje dla całej gospodarki USA. Zaczynające tanieć domy przestają być zabezpieczeniem dla kredytów hipotecznych i nie pozwalają na dalsze equity withdrawal, które było źródłem konsumpcji i de facto polegało na przejadaniu rosnących cen domów. Pogorszy się kondycja całego sektora finansowego wskutek wzrostu złych kredytów. Drastyczny spadek wydatków konsumentów (generujących niemal 70% PKB USA) może sprowadzić na końcu 2007 r. wzrost gospodarczy do zera. Bezrobocie jest na bardzo niskim poziomie 4,5% i wskutek rychłych zwolnień w branży budowlanej, agencjach obrotu nieruchomościami i w końcu detalicznej zacznie szybko rosnąć, osiągając docelowo ponad 6%.
Ignorancja twardego lądowania amerykańskiej gospodarki przez giełdy skończy się dynamicznym załamaniem notowań. Historycznie niski indeks zmienności VIX i nader optymistyczne wskaźnik Put/Call Ratio są objawem fałszywego spokoju. Tymczasem wskaźnik P/E10 dla indeksu S&P 500 jest bliski 30, czyli niemal tyle ile przed krachem z 1929 r. i wyżej niż wiosną 2000 r. Rynkom udziela się brak awersji do ryzyka, od roku ignoruje się odwróconą krzywą rentowności obligacji, a większość prognoz zdecydowanie wyklucza recesję. O kończącej się na długie lata epoce 'American dream' napisałem już w maju 2006 r. ...
Duża część poruszonych tam negatywnych tendencji przybrała od tego czasu na sile. W skali globalnej rok 2006 przebił poprzednio rekordowy 2000 pod względem fuzji (3,6 bln USD wobec 3,4 bln), co jest kolejnym świadectwem schyłku obecnego cyklu koniunkturalnego."

Można wierzyć albo nie.
Ale przeczytać warto.
Ja z pewnością od dziś będę sledził publikacje tego autora.
2007+ / 2007-01-14 06:58 / Bywalec forum
....przebil poprzednio rekordowy rok 2000.
Rozumiem,ze tamta Ameryka zginela a teraz mamy juz inny kraj w tragicznej sytuacji,ktory rowniez zaraz zniknie bez sladu.
Nie ma to jak 1 prorok kontra cala ludzkosc
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-01-14 00:07
A jeszcze coś.
Sama analiza techniczna, matematyczna, statystyczna
to poruszanie się po "powierzchni zjawisk".
NIc to nie daje pewnego jeśli nie znamy istoty zjawiska.
Wszystkie powiązania, zależności w ich dynamicznej zmienności.
Ale jest to poza granicą umysłu ludzkiego.
Toteż giełda nie jest pewnym zródłem powszechnego bogactwa. Trzeba zaakceptować ryzyko. I miec szybki refleks. "Palec na cynglu"
Dlatego nie rozumiem dlaczego zmusza się miliony ludzi
(np. poprzez OFE) do udziału w giełdzie bez ich świadomej
zgody.
A raczej rozumiem, że daje to dochody wybranym grupom...
bebe / 83.29.53.* / 2007-01-14 00:53
Swietne, tak jak napisales jest prawda, ktora od dluzszego czsu mi przewodzi wlasciwie w kazdym dzialaniu.Owszem, gdy wypowiadam sie wsrod ludzi - to wiem, za narazam sie niekiedy na smiech, usmieszki. Dobre. Wtedy wyciagam wnioski, z kim bede bywac, a z kim nie- jestem wtedy wolna,zadowolona, a po pewnym czasie, okazuje sie, ze mialam ta ja racje. Bardzo ciesze sie, ze tak w oto sposob zalatwiam wiele spraw i wiele pociagniec w nawet w interesach, ze nie trace cennego czasu i robie swoje. Modle sie obym nadal miala taka mozliwosc wyboru i doskonalenia siebie.Dodam jeszcze, ze wbrew racjonalnego myslenia mam tzw blyskawiczne mysli, ktore powoduja, ze jezeli postapie tak - to jest, badz bedzie o key, a jezeli zignoruje to strata tego czym obecnie sie zajmuje. To niekiedy trudne- bo jednak czlowiek ulega chwila, badz rzacjonalnemu mysleniu. Ale w bardzo powaznych sprawach takich jak zycie, zdrowie - niesamowite, ale zachowyje totalnie zimna krew, z czego najbardziej sie ciesze - bo minuty dezyduja o tym : zyc albo ....
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-01-13 23:45
Takie uwagi ogólne (coś przypominam sobie z ekonometrii)

Po 1sze w statystyce (szeregi czasowe) mówi się o występowaniu pewnych zjawisk z określonym prawdopodobieństwem
(np. coś się może zdarzyć w 90 razy na 100)

Po 2gie w człowiek jest istotą twórczą (szczególnie "sprytni"
są Amerykanie).

Po 3cie im dalej odchodzimy od materii nieożywionej do
"ożywionej" tym większy indeterminizm.

Po 4te "śmieszą" mnie ci wszyscy ekonomiści, którzy
np na modelu 1tys równań o 10tys zmiennych tworzą prognozy (a najczęściej mówi sie o kilku zmiennych nie wiedząc nawet jak są skonstruowane, zbudowane)
To takie średniowieczne rozważania ile diabłów
zmieści sie w głowce szpilki.

Uważam, że obecnie wszysto jest tak splątane i skomplikowane, że potrzeba by chyba umysłu Boga aby to
ogarnąć.

Tak jak napisał Tato po czasie wszyscy będziemy wiedzieli
więcej, ale dla niektórych będzie już za pózno.

Ale w niczym to (moim zdaniem) nie zmniejsza wagi publikacji p. B.Stawiarskiego
Krzych / 2007-01-14 09:28 / Płoteczka na forum
B.Stawiarski - po zapoznaniu się z jego stroną jest niewiarygodny /jednokierunkowy/ on prognozuje w 2007 tylko bessę jego AT - DJIA to 7800 co wydaje się abstrakcją.Po drugie: podejście do innych analityków upokażające , czy on jest analitykiem czy wróżką.Nie liczy sie z innymi nazywając to bełkotem.Jeżeli na giełdzie ktoś jest taki pewny siebie zazwyczaj sukcesów nie odnosi.Ostatnie jego wyróżnienie to 2003.W obecnej chwili nie chwali się sukcesami - czeka na bessę aby ponownie zyskać nagrodę - długo czeka.
Nie jest dla mnie autorytetem.Pozdrawiam i kieruj się przy graniu tylko takimi osobowościami a sukces gwarantowany.
2007+ / 2007-01-14 07:05 / Bywalec forum
naprawde zal mi Cie przyjacielu.Chetnie pokazal bym Ci,jakie rownania terzeba rozwiazac do symulacji bomby wodorowej,albo zmian klimatycznych,albo lotu sondy Voyager.
I jakos Bog nie jest tu potrzebny.Za to sa potrzebne superkomputery,wymyslane przez czlowieka wlasnie.
Czy nie zapomniales przypadkiem,ze to wlasnie naukowcy z USA zgarniaja prawie wszystkie nagrody Nobla i to w kazdej dziedzinie?/ I jak,myslisz,czy oni tego wszystkiego nie widza???
I dane,na ktore powoluje sie Twoj idol,w wiekszosci sa juz nieaktualne.Wlasnie Ameryka znow sie rozpedza,a taniejace surowce beda wlasnie napedem tego rozpedu.
risky-rainmaker / 2007-01-13 23:12 / Ostatni Optymista
Zaprawdę powiadam Wam...koniec jest bliski....a kara będzie okrutna...za pazerstwo i nie słuchanie Proroków...spłoniecie żywcem w czerwieni...:)
dominik 30 / 2007-01-13 23:18 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
lubię takie wpisy:) ale wiesz Risky musimy bardziej tylko być czujni i ustawiać stop loss
risky-rainmaker / 2007-01-13 23:20 / Ostatni Optymista
też tak myślę...ale jeszcze nie w tym miesiącu...
dominik 30 / 2007-01-13 23:24 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
nie nie mój nos mi mówi że może przełom marca i kwietnia mogę się mylićale coś mi tak podpowiada
wiera1 / 2007-01-13 23:58 / "Waleczny Roman"
skoro mówisz marzec to trzeba sprzedawać w lutym
risky-rainmaker / 2007-01-13 23:26 / Ostatni Optymista
rozumiem , że mówisz o korekcie...
dominik 30 / 2007-01-13 23:30 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dokładnie nie mam na myśli tego brzydkiego słowa b....
warren buffet / 2007-01-13 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze nie w tym roku.... za duzo ludzi widzi krach
azja / 2007-01-14 00:07 / portfel / Obserwator
i to jest prawidłowy komentarz
Jeck / 2007-01-13 23:33 / "Poławiacz perełek"
warren, a nie uważasz (ja czytałem ten artykuł w całości), że to możliwe.
jakiś czas temu był artykuł o tym kto i ile z zarządów dużych firm z USA sprzedał spore pakiety swoich akcji menagerskich...
risky-rainmaker / 2007-01-13 23:25 / Ostatni Optymista
Warren...tylko ja chciałem to powtarzać co miesiąc...a Ty to popsułeś...;))
Tato / 2007-01-13 23:11 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No tak, tyle, że to kolejny głos" wołającego na puszczy . . ."
Na razie nikt w to nie chce wierzyć, rynek ignoruje złe sygnały i smiało rośnie (mówię teraz o amerykańskim) w zasadzie cały czas . . .
Nikt nie wie czy będzie rósł jeszcze 2 czy 22 miesiące . . .
Jak 2 to nie waeto ryzykowac, lepiej zacisnąć zęby, trzymać cash ( a może kazać założyc lokatę zonei/mężowi, bez upowaznienia? bezpieczniej dla nałogowca)i patrzeć na kolejne rekordy . Gorzej jak w kkwietniu NASDAQ będzie 2550, a my powyżej 3500 . .
Zwracam tylko uwagę, że zazwyczaj to co się wydarzyło staje sie logiczne dopiero długo po tym, i nieliczni, naprawdę nieliczni byli w stanie to przewidzieć. Świat zaczął się zmieniać bardzo dynamicznie.
Jak w 1987 był czarny wtorek i indeksy pikowały to wszyscy pisali o powtórce z 1929. Jak któs wtedy kupił akcje w Stanach, to już wlatach 90-tych był bogaty. Okazało się to tak naprawdę głeboką korektą. A mot przeiwdział boom na spółki high tech? I to do jakich poziomów doprowadzi to ceny tych spólek w 2000?
Nie wierzę w proste rozwiązania - ani w ten zaklinany krach w tym roku ale tez nie sądzę że będzie wszędzie ciagła hossa.
warren buffet / 2007-01-13 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wlasnie tato. zazwyczaj jest tak, ze jak wszyscy sie zorientuja to juz jest za pozno.... dokladnie nieliczni tylko ( albo ci ktorzy stoja wiecznie z boku ) przewidza to i wyjda.... dlatego warto nie spac po nocach ? czy inwestujac na gieldzie nie mamy marginesu bledu akceptowalnego ? jesli nie - lokata terminowa...i zyli dlugo i szczeszliwie.
risky-rainmaker / 2007-01-13 23:28 / Ostatni Optymista
Warren nie ucz Ojca dzieci robić...:)))))
warren buffet / 2007-01-13 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
=)))
Tato / 2007-01-13 23:31 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja mam ten problem, że akceptuję za duże ryzyko . . .mimo '94 i 00' na garbie
także trzeba mnie uczyć . . .
dominik 30 / 2007-01-13 23:34 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
mnie 2000 nauczył bardzo wiele, a człowiek wciąż popełnia te same błędy:)
Tato / 2007-01-13 23:37 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Z drugiej strony, ja wiem, ze w 1993 i 1994 miałem swoją szansę, którą wykorzystałem moze w 10% - bo się za bardzo bałem wtedy . . .a jak sie przestałem bac to był już marzec '94. .
dominik 30 / 2007-01-13 23:43 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
93,94 znam sytuacje tylko z obserwacji jeszcze nie inwestowałem(szkoła) ale w 2000 byłem już cholernie zarobiony i poczółem się tak pewnie że o wyniku szkoda gadać tak więc teraz do wszystkiego podchodzę bardziej ostrożnie i staram się być nie zachłanny, zarobić co swoje i jazda
dominik 30 / 2007-01-13 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
większość inwestorów jest nastawiona optymistycznie, (a jak wiemy na giełdzie większość potrafi się mylić). na ten rok ale dla mnie własnie takie dane mówią wiele co jeszcze rynek zaskoczył nas brakiem jazdy św Mikołaja i na chwilę obecną brakiem efektu stycznia ten rok może być dla nas taki przekorny:)
bebe / 83.29.53.* / 2007-01-13 23:59
rynek moze, a wlasciwie zawsze zaskakuje. Zgadzam sie z jednym "Tato" wypowiedz, ze "swiat sie zmienia bardzo dynamicznie" tak nie beda stany dyktowaly, czy bedzie czerwono , czy na zielono - bo inny region, i te yniki beda decydowaly co bedzie sie dziac na gieldach - i to zroznicowanie, ludzie sa bardziej swiatli dzieki np. internetowi, maja wglad w caly swiat , mysla, tak po prostu mysla i dzialaja coraz bardziej racjonalnie. No jezeli w ameryce bedzie takie bezrobocie - to wlasnie sie odwroci i nie bedzie jak to bylo w historii Polski- ze Polacy wyjezdzali za chlebem- moze teraz to do nas kiedy potrzebyjemy rak do pracy amerykanie o korzeniach np polskich przyjada tu za chlebem. Wszystko jest mozliwe, prawda?
Tato / 2007-01-14 00:21 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Howgh!
warren buffet / 2007-01-13 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
o nie. raczej bym powiedzial ze wiekszosc widzi besse
dominik 30 / 2007-01-13 23:33 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Warren ja tu nie kenobizuje po prostu mam na myśli głębszą korektę
Tato / 2007-01-13 23:29 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Im więcej wystraszonych, im więcej przekonanych o nieuchronności spadków i to dużych, im wiecje ludzi na gotówce czekających na korektę tym lepiej, tym dłużej potrwa ten nasz taniec

" Dance me to the end of . . ."
BEBE / 83.29.53.* / 2007-01-14 00:38
tak, chyba trafiles, uwielbiam taniec - bo to zycie - bo to ruch. Powtarzam ruch - zycie. Przepraszam za bledy, ale mam niemiecka klawiatyre na laptopie i zagladaM NA POLSKA KLAWIATYRE NA KOMPIE. NO SAMI WIDZICIE CO SIE POROBILO.
panasad / 2007-01-13 22:33 / Bywalec forum
dołączę i ja do zabawy i po raz pierwszy "pochwalę się" porfelem - po wielkim zmaganiu z samym sobą oddałem w piątek z wielką stratą (także gotówkową...) PointGroup i zostałem z gotówką (100%); niestety muszę przyznać, że z powodu braku wierności postanowieniom (miałem siedzieć na kasie do większej korekty) zaliczyłem kolejną drogą lekcję ... która potwierdziła starą prawdę, iż należy trzymać sie obranych, dodam - po przemyśleniach, kierunków i nie ulegać złudzeniom...; aktualnie poszukuję atrakcyjnej spółki przeglądając wykresy AT i niestety uważam, że jeszcze nie czas na wchodzenie, przynajmniej dla mnie...
dominik 30 / 2007-01-13 22:39 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja jestem na kasie od połowy grudnia w chwili obecnej gram na DT ale co napisałeś o trzymaniu się własnych zasad to prawda-obrać sobie jakiś konkretny kierunek i dązyć
panasad / 2007-01-13 23:11 / Bywalec forum
ano , ja też tak od początku grudnia miałem być mało aktywny i troszkę tylko się "bawiłem" przy udziale ok. 8% kaski, ale zachciało mi sie zarobić najpierw na asymilacji Skotana ... a pożniej na przemianach Arksteelu, od którego zawsze byłem z daleka... i skończyło się jak wspomniałem powyżej; ale trzeba przyznać, że gdybym nie uciekał ze Skotana gdy spadał tragicznie, to na dzień dzisiejszy byłbym nawet mniej w plecy ... jednak takich ruchów jak "Lepperiada" (z biopaliwami) to i wrózki chyba nie przewidzą
dominik 30 / 2007-01-13 23:16 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
widzisz taki rząd i takie jego posunięcia, a tak to jaki rząd kabaret mamy i tyle
panasad / 2007-01-13 23:33 / Bywalec forum
tych kabaretów to trochę już przeżyliśmy, ... i na nasze nieszczęście jeszcze chyba przeżyjemy, bo "elit" w polityce to u nas jakoś nie widać, a najsłynniejsza elita to właśnie ta z kabaretu ELITA... byle do wiosny, mam nadzieję,że juz do tego czasu choć na giełdzie wyklaruje się coś konkretniejszego
dominik 30 / 2007-01-13 23:39 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dokładnie odnośnie naszego rynku to i tak jesteśmy uzależnieni od jankesów jak oni się zaczną korekcić to my czy będziemy chcieli czy nie to też się skorekcimy
Jeck / 2007-01-14 00:27 / "Poławiacz perełek"
właśnie to jest sedno!!
Nieważne nasz wzrost, fundusze z UE, swietne wyniki firm, etc...
ważne są Stany i chyba jeszzcze długo będą
najcz / 2007-01-13 22:07 / Tysiącznik na forum
siwsmedicale-do odstrzału
agora
milenium
40% portfela frn12
35% portfela arka akcji
Sam_Kancik / 2007-01-13 21:37
Skład mojego portfela na koniec tygodnia:
1.Getin 17,8%
2.Duda 13,8%
3.Rafako 12,9%
4.GTC 10,9%
5.Gino Rossi 9,9%
6.Dwory 9,8%
7.Cersanit 9,7%
8.Echo 9,0%
9.Koelner 6,2%
5,5% w górę w tym tygodniu, poza tym mam na oku MNI i chyba zakupię trochę
bebe / 83.29.53.* / 2007-01-13 21:32
niezmiennie od X i XI/06 mam : abg, betacom, drozapol, ibisyst. farmacol,jago lotos,leasco, masters, odlewnie,pgng, pknorl.,sanwil, spin, procom, 04 i 14 zach.
espi / 2007-01-13 21:39 / "Exchange"
dużo spólek dziwna metoda ja przeważnie nie przekraczam trzech czterech spółek łatwiej mi wtedy wszystko kontrolować
bebe / 83.29.53.* / 2007-01-13 22:02
"czuje" te spolki i sobie kupilam, a teraz jestem spokojna i wiem, ze zarobie.
espi / 2007-01-13 21:30 / "Exchange"
WITAM jesli chodzi o spółke którą polecam to jest Eldorado ostanio dobrze sie dzieje w spółce i mysle ze po weekendzie będzie dalej rosła mysle ze jest to kwestia powyzej 5% w tym najblizszym tygodniu a co wy o tym myslicie
dominik 30 / 2007-01-13 21:36 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Witaj! świetna spółeczka ja ją w połowie grudnia sprzedałem dała świetnie zarobić, od tamtej pory ładnie się skorekciła i może to być rajd na szczyty liczę jeszcze na mały zjazd i kupuję. :)
risky-rainmaker / 2007-01-13 21:28 / Ostatni Optymista
No to i ja...

ALCHEMIA 36.96%
FERRUM 27.04%
MCI 23.48%
MIDAS 12.33%

Co do % zaangażowania, zawsze mam problem...:) ale powiedzmy że jakieś 25% możliwości...tak będzie najlepiej brzmiało
dominik 30 / 2007-01-13 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Risky a Midaska po ile brałeś jeśli można
risky-rainmaker / 2007-01-13 22:02 / Ostatni Optymista
po 0,10 gr.....nie to Warren po tyle brał :))...zysk minimalny...ale ten papier wraca do mnie i ucieka
dominik 30 / 2007-01-13 22:17 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
mi w tym tygodniu już dwa razy uciekł i jeżeli w poniedziałek znowu mi ucieknie to sobie go chyba daruję, a wygląda jak przed wybiciem:-)
risky-rainmaker / 2007-01-13 22:21 / Ostatni Optymista
no tak trochę wygląda...ale mnie bardziej nurtują obroty Ferrum z piątku...ALC to taka trudna miłość..;) a MCI z sentymentu...
dominik 30 / 2007-01-13 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
no tak Alchemia to już chyba niżej bardzo już nie powinna spadać dochodzi do ceny z sprzed ostatniego wybicia i pewnie jakiś czas konsolidacji odnośnie Ferrum od kiedy sprzedałem nie interesuje się. MCI dla mnie to taka spółka dla której zawsze mi nie starczało czasu, wiedziałem że jest dobra że da zarobić ale zawsze było coś innego na oku poleciłem ją kumplowi jak była po 4 i powiedziałem że ma sprzedać po 8, zrobił jak pisałem i dziś ma lepszą stopę zwrotu za ubiegły rok niż ja. W perspektywie czasu da zarobić kupić i niech leży jeść nie chce no i na wykresach wygląda ładnie.
risky-rainmaker / 2007-01-13 22:48 / Ostatni Optymista
To polecam żebyś się ponownie zainteresowała...bo będzie jazda...coś czuję w kościach...chyba mi nos wraca...po miesięcznym katarze...
dominik 30 / 2007-01-13 22:56 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
w tej chwili to jest właśnie w okolicach ceny mojej sprzedaży, mi ostanio nie daje spokoju ten midasek myślę że to będzie perełka Romkowa no i obserwuję Instalk.
W tym roku to mam wrażenie że będziemy mieli nowych liderów wzrostów i mam na myśli nowe branże może IT HANDEL ....:-)
yoo / 2007-01-13 21:10
Witam wszystkich. Dostosowując się do weekendowego zwyczaju tego forum przedstawiam swój portfel: 02n (26%), 04n (13%), Żurawie (7%) i MCI (4%). 1/2 kapitału w gotówce.
Wczoraj sprzedałem Midasa - za wcześnie (?) i Budopol (DT). Myślę o odkupieniu Famu, którego pozbyłem się w ferworze uwalniania gotówki. Tylko po jakiej cenie?
Pozdrawiam
Sabina / 84.40.231.* / 2007-01-13 20:38
Witam ! Mam prośbe napiszcie coś o ibsystem ostatnio coś sie z nim działo i nie jestem zdecydowana czy sprzedać czy jeszcze poczymać.Dzięki
MAPER / 83.30.204.* / 2007-01-13 20:55
Ja tez po prosbie. Mam 3 sztuki spolki GANT. Jedna za 1,99 i dwie po 2 z pp. Czy juz czas na sprzedaz.
Tato / 2007-01-13 23:32 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Poczekaj na split . . . .
MAPER / 83.30.204.* / 2007-01-13 23:43
Dobra.
orka / 212.2.99.* / 2007-01-13 20:51
Nie wymieniaj tej nazwy w styczniu
bolo / 2007-01-13 20:27 / Bywalec forum
Portfelik
50% Ambra
35% Bakalland
15% Softbank

Pozdrawiam
espi / 2007-01-13 21:27 / "Exchange"
jesli chodzi o bakalland to bardzo w niego wierzyłem jednak się rozczarowałem sam miałem sporo akcji tej spólki i wciąz liczyłem na jej wzrost jednak tego sie niedoczekałem i mysle ze sie niedoczekam wiec pozbyłem się tej spólki wprawdzie w sumei ze stratą ale minimalną mysle ze ta spólka będzie sie utrzymała na takim samym poziomie przez długi czas
Ripley Holden / 2007-01-14 01:02 / Bywalec forum
No bez przesady. Długo nie czekałeś, notowane są przeciez od jakiegoś miesiąca.
I na pewno jeszcze przez jakiś czas Bakalland będzie tkwić na tym poziomie, przy takich leniwych obrotach. Jeśli Twoja strategia nie przewiduje cierpliwego czekania, to dobrze zrobiłeś, że sprzedałeś.
Pozdro
master / 2007-01-13 21:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój portfel
40 % Pemug
30 % Forte
30 % Drozapol

pozdrawiam
szaja / 81.190.183.* / 2007-01-13 20:23
posadam sanwil piast budopol od 1stycznia 100%akcii
wiera1 / 2007-01-13 22:03 / "Waleczny Roman"
jakbym własny portfel widział - ale obecnie tylko budopol ale pozostałe obserwuję i czekam na właściwy moment
sumani / 2007-01-13 20:21 / Plankton giełdowy
skład mojego portfela to
30% htl strefa
30% odlewnie
40% gotówka
w piątek sprzedałem budopol-trudno o tym nie wspomniec podsumowując w stosunku do sytuacji z przed tygodnia całkowite przemeblowanie nie są to oczywiście spólki na długi termin tylko wynikające z mojego systemu inwest.:)
de havik / 2007-01-13 20:17 / portfel / "Tysiącznik na forum"
w poniedziałek spróbuje kupić gnt i bdl, na kilka dni powinno się udać
ale nie wyżej niż kursy zamknięcia z piątku
brydzia / 2007-01-13 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Warren , do opornych jest się naprawdę łatwo dodzwonić , a jak nie wierzysz mi to sam zacznij dzwonić przed 19 , 20 , żaden problem , mój kolega dodzwonił się bez problemu , ustaw numer i cały czas kręć , tylko musisz być przygotowany bo on mi mówił że dźwięk jakiś taki z opóźnieniem i nie mógł się przyzwyczaić

co do spółek , zobacz rekomendacje pko bp na ganta i na echo , i porównaj wskaźniki i dlaczego echo takie tanie a pko bp nie wydaje rekomendacji kupuj , powiem że echo ma mieć inwestycje chyba na 740 mln euro o ile nie pomyliłam , sam sprawdź i cena zaraz się zrówna z gantem
do echa dodałabym jeszcze cersanit
warren buffet / 2007-01-13 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki, na pewno sprawdze echo, bo jest relatywnie tanie, tak jak mowisz.....

a co do opornych... jesli latwo to ok - nie sprawdzalem. ale zirytowal mnie ten madrala....
de havik / 2007-01-13 20:20 / portfel / "Tysiącznik na forum"
echo w ciągu 12 urosło o 116%, to w sumie niedużo, patrząc na inne spółki z tej branży
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy