Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Wreszcie czas na wybuch euforii

GPW: Wreszcie czas na wybuch euforii

Money.pl / 2011-08-01 07:16
Komentarze do wiadomości: GPW: Wreszcie czas na wybuch euforii.
Wyświetlaj:
janlew / 2011-08-02 05:50 / portfel / Tysiącznik na forum
kolejny argument potwierdzający tezę, że kapitał płynie na emergingi z rynków dojrzałych

wczoraj na kontynencie amerykańskim wzrost zanotowały jedynie chilijski IPSA (+1,37%) i argentyński merval (+0,43%)
janlew / 2011-08-02 05:44 / portfel / Tysiącznik na forum
wczoraj taka krew się wszędzie lała a tymczasem wig deweloperski sobie spokojnie urósł +0,4%, tak samo wig media +0,4%, wig spożywczy +0,5% i wig ukraiński +0,5%
janlew / 2011-08-02 05:39 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-08-01 17:46:28 149.156.124.* | mhm da
QE mialo ogromny wplyw. na akcyjne moze
mniejszy ale na te zlewarowane po prostu
kolosalny
--------------------------------

taka jest obiegowa medialna opinia a ty ją po prostu powtarzasz bez sprawdzenia i nic więcej

zobacz sobie gdzie trafiła gotówka z QE, wcale nie na rynki, tylko stanowi teraz głęboko skamuflowane i nienaruszane 'assets' w bilansach banków

http://tnij.org/mvq2

http://tnij.org/mvq3
b r y d z i a / 2011-08-02 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
yo byczys
tak sobie patrze na na kurs franka

http://stooq.pl/q/?s=chfpln&c=mx&t=l&a=ln&b=1

i jak to sobie naganiali na franka, jak taniał
do połówy 2008 roku

i jak to wtedy brali krechy i moji znajomi na CHF

i jak to nagle kierunek sie zmienil w druga strone

i mega jazda na 3.6 poki co.....
b r y d z i a / 2011-08-02 00:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Polacy zawsze byli dymani.....

jak myslicie... to sie kiedy skonczy ?

juz kieedys pisalem, ze dymanko naszego nardodu trwa... i sie nigdy nie skonczy....
prosty narod, PATRIOTYCZNY - co chh...oj im z tego przychodzi ze patriotami sa - są DYMANI !
mhm da / 149.156.124.* / 2011-08-02 00:19

Polacy zawsze byli dymani.....

jak myslicie... to sie kiedy skonczy ?


wiekszosc kredytobiorcow jest dymana z prostego powodu. bo sa idiotami i daja sie wciagnac w spekulacje kredytem w obcej walucie bez zabezpieczenia tego na forexie. oczywiscie banki maja takie zabezpieczenie przez co dodatkowo kreuja one trend i dymaja kredytobiorco na dwa fronty-procentem i wahaniami kursow...

pewnie za ten post dojda po moim IP w CIA kim jestem i mnie wsadza do Guantanamo:)
mhm da / 149.156.124.* / 2011-08-02 00:29
to dla banku dodatkowa dzwignia. de facto dzwignia razy dzwignia. bo bank faktycznie udziela kredytow w sumie prawie 100 krotnie wiekszej niz sam deponuje jako rezerwy banku centralnego. krok po kroku: zalozmy 1mld PLN rezerw banku, faktycznie pozwala to bankowi na udzielenie 100 mld PLN kredytow( w prawdzie mnoznik jest 10 a nie 100 ale pieniadze wracaja do banku jako depozyty i traktowane sa jako rezerwa), 100mld PLN w teorii przewalutowywuja w kredycie( prawda jest taka ze udzielajac kredytu w obcej walucie zajmuja po prostu pozycje na danej parze walutowej aby "sie zabezpieczyc"), jezeli odpowiednio duzo kredytobiorcow da sie nagonic na taki kredyt banki kreuja potezne trendy na danej walucie kredytowania(trendy te sa oczywiscie zawsze niekorzystne z uwagi na to ze to bank zajmuje pozycje pod nowo "wyemitowana walute" w postaci kredytu), rosnie taki frank przez kilka lat 50% w stosunku do waluty np PLN i ze 100 mld kredytow w PLN robi sie nagle 500 mld PLN do spłacenia....od krotych oczywiscie tzreba zaplacic odsetki i marze z oplatami... i tak wlasnie bank majac 1mld PLN fizycznych rezerw pobiera procent od 500 krotnie wiekszej sumy pieniedzy ktorej fizycznie nigdy nie mial!!! lewar na lewarze!!!!! ten system musi upasc bo owce juz wystrzyzone do bialosci!!!
mhm da / 149.156.124.* / 2011-08-02 00:32

w postaci
kredytu), rosnie taki frank przez kilka lat 50% w

oczywiscie chodzilo o 500%
b r y d z i a / 2011-08-02 00:07 / portfel / Tysiącznik na forum
weżmy kr. gotowkowe, co ludki brały w 2008 r.
99% nie wiedziała co robi

a żydziarstwo to z chęcia wykorzystywało

dawali krechy studentom na dowód 25 000,
mało tego, dawali 2 kredyty

czyli byle kto mógł wziąć 50 000 na dowód :)

masakra
b r y d z i a / 2011-08-02 00:10 / portfel / Tysiącznik na forum
raty są tak podzielone, ze wpierw są duże odsetki i mały kapitał

rata zawsze taka sama, ale mało kto sie tym interesuje

...ze w razie czego, jak ktos ma problem ze splacaniem to wpierw da sie bankowi nachapac do woli z odsetek, a jak po np. 2,3 latach bedzie mial problem ze splata, to zostanie sprzedany firmie windykacyjnej , ktora oddaje kapital bankowi i robi sobie jazde na kliencie po swojemu

ale w miedzy czasie bank juz zarobil swoje na kliencie :))))
janlew / 2011-08-01 23:23 / portfel / Tysiącznik na forum
kolejna aukcja obligacji zakończona, usiaki wypchnęli dziś 13tygodniówki za 27mld usd i 26tygodniówki za 24mld usd
janlew / 2011-08-01 23:24 / portfel / Tysiącznik na forum
jutro aukcja 4tygodniówek za 23mld usd
dr_dreyfus / 2011-08-01 23:30 / Tysiącznik na forum
jak poszły ? był popyt, jak jesteś w temacie?
janlew / 2011-08-01 23:32 / portfel / Tysiącznik na forum
popyt był na to co poszło, choć oferowali więcej
dr_dreyfus / 2011-08-01 23:43 / Tysiącznik na forum
na bieżące emerytury mają :))

jutro będzie ciekawie, oj ciekawie po takiej świecy :)

do jutra .
janlew / 2011-08-01 22:49 / portfel / Tysiącznik na forum
Jeff Saut przepytał profesjonalnych zarządzających portfelami akcji w europie o ich największe rozterki, warto przeczytać jakie jest 15 największych lęków obecnie zarządzających akcjami

http://tnij.org/mvnh

mi najbardziej spodobał się lęk 7

"krew leje się na ulicy a rynek coraz wyżej"

i lęk finalny:

"wszyscy są tak negatywnie nastawieni, że gdy pokaże się niebieskie niebo nikt tego nie zauważy"
dr_dreyfus / 2011-08-01 22:59 / Tysiącznik na forum
dwójka dla koniobijów :
2) inwestowanie jest praktykowane w zbyt skomplikowany sposób, kiedy to powinno być łatwe
janlew / 2011-08-01 23:19 / portfel / Tysiącznik na forum
nie rozumiem tylko (1), czemu martwi ich, że zarządzający używają ETF-ów?
dr_dreyfus / 2011-08-01 23:26 / Tysiącznik na forum
może nie martwi tylko mają największe rozterki zarządzający tymi funduszami.

dla mnie instrumenty pochodne to loteria .
janlew / 2011-08-01 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
martwi ich, że są tacy zarządzający:

they see as their largest fear in the markets: fund managers that only use mutual funds and exchange trade funds (ETFs)

ale już chyba wiem o co biega - o chodzenie na łatwiznę z pochodnymi zamiast napełnianie portfeli akcjami (w końcu nikt już nie będzie miał akcji tylko wszyscy ETF-y)
dr_dreyfus / 2011-08-01 23:37 / Tysiącznik na forum
tam już jest płynność dla wielkiego siana jakie lata po świecie.
dr_dreyfus / 2011-08-01 22:47 / Tysiącznik na forum
ciekawe stwierdzenie usłyszałem nad którym teraz rozmyślam a mianowicie :

te wszystkie ISM, PIM pokazują trend w gospodarce i nie mają nic wspólnego z trendem na kapitałowym,.. hmm, coś w tym mądrego jest;)
janlew / 2011-08-01 22:56 / portfel / Tysiącznik na forum
no bez przesady, na dłuższą metę rynek waży fundamenty, jest w stanie ignorować to tylko przez ograniczony czas

ja uważam, że te obecne gorsze odczyty są przejściowe i to taka "korekta" w trendzie, jesteśmy świadkami spowolnienia w środku cyklu i nic więcej
mhm da / 149.156.124.* / 2011-08-02 00:35
spokrz na przyklad japonii stopy od lat na jakich poziomach a nikkei na jakich? BTW uwazam ze nikkei jest idealna do zajecia dlugich pozycji.
dr_dreyfus / 2011-08-01 23:29 / Tysiącznik na forum

na dłuższą metę rynek waży fundamenty

ale w krótkim terminie jak nawet wskaźniki spadną to nie musi mieć wpływu na rynek kapitałowy dopiero po potwierdzeniu tego spadku przez następne badania.
janlew / 2011-08-01 23:38 / portfel / Tysiącznik na forum
dlatego, że jak ładnie napisał Cullen Roche, "rynek jest budowany nie tyle na fundamentalnej rzeczywistości, ale na tym jak szerokie są oczekiwania co do tej rzeczywistości przez inwestorów"

a poza tym dziś słabo wypadł ISM przemysłowy a przemysł to tylko 20% gospodarki usa

dużo ważniejsze są usługi bo na tym się opiera ta gospodarka

ale nawet ISM usług bywa ignorowany przez rynek bo to stosunkowo młody wskaźnik
dr_dreyfus / 2011-08-01 23:46 / Tysiącznik na forum
a są szerokie oczekiwania co do rzeczywistości tylko koniobije tego nie widza:)
janlew / 2011-08-01 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
w sumie to ta korekta jest nawet mniejsza niż ta w zeszłym roku o tej samej porze (kwiecień - lato)

w zeszłym roku w lato wig20 spadł od kwietnia o 14%, w tym roku tylko o 9%

swig80 rok temu od kwietnia do lata spadł 13,8%, w tym roku spadł o 12% (mwig podobnie)

wig szerokiego rynku spadł rok temu od kwietnia do lata 9%, w tym roku spadł o 8%

sp500 spadł rok temu od kwietnia do lata o 17%, w tym roku spadł tylko o 8% (mniej niż połowę tego co teraz)

czemu wtedy nie było końca świata a teraz ma być, jak teraz spadliśmy nawet mniej?

zresztą wtedy też wierzyliście w koniec świata, jak przy każdej korekcie :))
janlew / 2011-08-01 22:39 / portfel / Tysiącznik na forum

mniej niż połowę tego co teraz


mniej niż połowę tego co wtedy*
b r y d z i a / 2011-08-01 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Siemano

gdzie transwestyta ?

wali konia ? :)))
janlew / 2011-08-01 22:36 / portfel / Tysiącznik na forum
był dziś i głosił bessę

wiem wiem - nie zgadłbyś :))
b r y d z i a / 2011-08-01 22:45 / portfel / Tysiącznik na forum
zaczynam nie wierzyc , ze jest chory
zaczynam wierzyc, ze ktos wynajął te k u r w y
janlew / 2011-08-01 22:50 / portfel / Tysiącznik na forum
rzeczywistość jest prozaiczna: to coś (bo nie wiem jaką ma dokładnie płeć) jest CHORE
b r y d z i a / 2011-08-01 22:55 / portfel / Tysiącznik na forum
jest chore
jest nieszczesliwe
jest wydymane
jest z ru chane

j e b ac ich :)
b r y d z i a / 2011-08-01 22:31 / portfel / Tysiącznik na forum
trans.
dla kogo teraz miałczysz ? :)
Noami / 195.225.68.* / 2011-08-01 22:33
Witaj brydziu co tam słychać u Ciebie?
b r y d z i a / 2011-08-01 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum
czy ja wiem...
syn ma zachcianki, chcialby Iphona 4

ale powiedzialam mu, ze stac nas na lepszy sprzet

powiedzialam mu, zeby poczekal na ifhona 6

zeby nie robil z siebie debila

ale wogole to powiedizalam, czy nie chce rowera

przeciez mamy tak za j e b i sta piwnice,
ze wszyscy z TOUR THE FRANSE by sie zmiescili

czekam co odpowie

bo ja mu służe, a on mi rozkazuje

i sie obudziłam :)))))))))))))))
dr_dreyfus / 2011-08-01 22:01 / Tysiącznik na forum
i jesteśmy (S&P) powyżej 200 sesyjnej i jaka piękna świeca na niskim poziomie :)
Ben Paulson & Henry Bernanke / 77.254.137.* / 2011-08-01 21:59
Zapalmy świeczki w oknach w intencji dodrukowania paru bilionów $. Tego chcemy my, people.
World's people.
szymon / 2011-08-01 21:53 / Uznany Gracz Giełdowy
chfpln dzis 3,6.. generalnie zle... zle tez dla bankow, bo wiekszosc z tych kredytow to marze ok 1%, banki nie sa w stanie za taka cene pozyczyc franka na rynku wiec dokladaja do interesu.
Jest to niewatpiliwe kula u nogi w millennium i moze byhc spora przeszkoda w uzyskaniu dobrej ceny przez BCP.

Szkoda ze jest tych kredytow az tak duzo, gdyby bylo mniej banki pewnie wypowiedzialyby te umowy i moznaby cos kupic w promo :) Troche na to liczylem juz wczesniej, niestety przy takiej skali to bank ma wiekszy problem, a nie klient.

I okazalo sie ze bogaty jest ten co mial zdolnosc kredytowa a nie pieniadze :)
dr_dreyfus / 2011-08-01 22:04 / Tysiącznik na forum
CHF (21:09):
Kurs: 3.58 zł
Zmiana: +1.41%

Janki tanio kupią jutro swój dług i dzida :)
Ben Paulson & Henry Bernanke / 77.254.137.* / 2011-08-01 21:47
Amerykanie pochowali niesprzedane domy na tankowcach, zwolnionych po wcześniejszym wpompowaniu ropy z powrotem do górotworów. W ten sposób chcą przywrócić równowagę.

Uda im się?
szymon / 2011-08-01 21:57 / Uznany Gracz Giełdowy
podobno tez w celu zwiekszenia popytu barak pije szklanke ropy codziennie na sniadanie i zamiast platków chrupie miedziane podkładki.
opppp / 83.23.223.* / 2011-08-01 21:36
zwiększają długi i giełda ma rosnąć ??? dobre , a niby tylko socjalistyczna gospodarka była księżycowa
janlew / 2011-08-01 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
na NYSE już więcej spółek rośnie niż spada
szymon / 2011-08-01 21:41 / Uznany Gracz Giełdowy
to niewiele znaczy, nie ma co sciemniac generalnie jest kicha... kapital przenosi sie w bezpieczne miejsce (chf i złoto)
wydaje mi sie Mobius troche umoczy na emergingach, kazdy góru kiedys dostaje po dupie.

codziennie mozna doszukac sie pozytywnych i negatywnych askepktow, mam tez wrazenie ze teraz widzisz tylko ze pozytywne.. tak jak jeszcze niedawno ich nie dostrzegales.

Tak czy inaczej jestem raczej bykiek, choć w krótkim terminei nie postawiłbym nawet złotówki na L-ki.

pzdr
janlew / 2011-08-01 21:44 / portfel / Tysiącznik na forum

codziennie mozna doszukac sie pozytywnych i negatywnych
askepktow, mam tez wrazenie ze teraz widzisz tylko ze
pozytywne..


widzę wszystkie aspekty, natomiast piszę o pozytywach dlatego, że jest tu taka lawina negatywów, że ktoś musi

skoro już nawet ty wymiękasz i w 2009 widziałeś mniej problemów niż teraz to jest naprawdę kiepawo


w krótkim terminei
nie postawiłbym nawet złotówki na L-ki


o właśnie

pozdr
szymon / 2011-08-01 21:47 / Uznany Gracz Giełdowy

w krótkim terminei
nie postawiłbym nawet złotówki na L-ki

musze tez dodac ze na S-ki tez nie :)

rzecz w tym ze krotki termin to mega spekulacja, a nie inwestycje. W ostatnim czasie nieco sie nasiliła i znacznie wzroslo ryzyko.

staram sie widziec wszystko, i widze tez notowania eurchf...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy