Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Wzrostowy impuls z EBC raczej nie nadejdzie

GPW: Wzrostowy impuls z EBC raczej nie nadejdzie

Wyświetlaj:
Etermit / 2015-10-21 19:47 / Tysiącznik na forum
jeszcze czwartek i piątek i powinniśmy osiągnać zapowiadany na wiosnę przez ekspertów poziom 2800
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 20:29

i powinniśmy osiągnać zapowiadany na wiosnę przez ekspertów poziom 2800

2800 to my od wiosny mamy, teraz czekamy na 3800, nie pamiętasz???
Etermit / 2015-10-21 20:36 / Tysiącznik na forum
nie dość, że pamiętam to jeszcze pomału przygotowuję się na Rajd Mikołaja, muszę założyć jakieś dodatkowe konto najlepiej w greckim banku bo nie wiem czy standardowe będzie w stanie pomieścić grudniowe zyski
Etermit / 2015-10-21 19:44 / Tysiącznik na forum
Panie Łukaszu, tak na marginesie, zamiast ekscytować się ferari niech Pan wrzuci linka do swoich analiz kredytów hipotecznych w CHF sprzed paru lat :)
dyżurny troll / 193.218.154.* / 2015-10-21 18:48
Ropa dalej w dół.
Iran, Arabia, siedza na rekordowych zapasach, wypychając bankrutująca Rosję z jej naturalnych rynków w Europie wschodniej.
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 19:33

wypychając bankrutująca Rosję z jej naturalnych rynków w Europie wschodniej

Raczej "tradycyjnych", ewentualnie - jeszcze bliżej prawdy - "ówcześnie geopolitycznie wymuszonych".
dyżurny troll z doskoku / 159.205.181.* / 2015-10-21 18:05
Jak ktoś ma w Stanach 10 $ w kieszeni, to jest i tak bogatszy od 25% ludzi w tym kraju dobrobytu na kredyt.

“If you’ve no debts and have $10 in your pocket you have more wealth than 25% of Americans. More than 25% of Americans have collectively that is.”
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 18:45

Jak ktoś ma w Stanach 10 $ w kieszeni

A w Polsce? Piwo z półki o jednej wyżej niż Harnaś? ;D
dyżurny troll z doskoku / 159.205.181.* / 2015-10-21 17:45
Dane z Caterpillar potwierdzają globalną recesję.

Caterpillar reports that its retail machines sales were down 11% Y/Y in the three months ending September, with
resources industries down 6% and construction industries down 13%.
∙ Energy & transportation retail sales in the same period were down 23%.
Sprzedaj straty bankrutom / 159.205.181.* / 2015-10-21 17:31
Taki jeden mądrala Ackman w parę sekund stracił dzis 600 mln $ na Valeant, który tąpnął o prawie 30%, mimo zawieszania handlu trzy razy.

Ackman Loses $600 Million In Seconds As Valeant Plummets On Citron "Smoking Gun".
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 17:25
A zapomniałem, bo kolejna dywidenda z KGHM wpadła na konto ale co z tego jak jakaś taka powycinana z kursu czy coś :-), może to sztuczne pieniądze jakieś, jak niektórzy mawiają. A pies drapał, na kilka skrzynek browara będzie jak nic 8-)))))))
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 18:19

może to sztuczne pieniądze jakieś

Skoro wpłynęły na konto, to jak najbardziej sztuczne - skoro elektroniczne ;) Ba, można by rzec, że wręcz fikcyjno-wirtualne ;D
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 19:00

by rzec, że wręcz fikcyjno-wirtualne

Dopóki można za nie nabywać towary to działają, pomimo że odcinane od kursu. 8-))))
synonim / 2015-10-21 17:37 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A zapomniałem, bo kolejna dywidenda z KGHM wpadła na konto ale co z tego jak jakaś taka powycinana z kursu czy coś :-), może to sztuczne pieniądze jakieś, jak niektórzy mawiają.


Od czasu jak w kwietniu naganiałeś na 2800 i na hossę to kghm zjechał 22%

Napisz ile dywidend 3% będziesz musiał wziąć żeby taki spadek wyrównać

Gdybyś razem ze mną brał obligacje DS1023 i DS1020 to byś w tym miesiącu brał odsetki i miał już kilka ładnych procent na plusie ale może wolisz "mieć jaja" i ponad 20% wtopy na kursie


na kilka skrzynek browara będzie jak nic


a to żeś się na tym "dorobił"
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 18:37

o kghm zjechał 22%

Ale ja nie muszę go sprzedawać na browara więc co z tego?

Napisz ile dywidend 3% będziesz musiał wziąć żeby taki spadek wyrównać

Na wszystko przyjdzie czas. A dywidendy na browara są.

Gdybyś razem ze mną brał obligacje DS1023 i DS1020 to byś w tym miesiącu

A może popatrzmy na stopy zwrotu PZU Gotówkowy bo to 47% twojego portfela:
3 mc 0,3%
6 mc 0,19%
12 mc 1.44%
KAŻDA lokata bankowa to bije, więc się nie chwal obligacjami w ilości promilowej tylko podajmy walory o dużym udziale w portfelu + dziury opcyjne w portfelu i włala, tak to jest jak sie nie podejmuje ryzyka.

a to żeś się na tym "dorobił"

ależ to tylko 1/2 dywidendy KGHM. Średnia stopa dywidendy przewyższa lokaty bankowe a już na pewno twoje fundusze. Puk, puk kiedy dojdzie do ciebie ten prosty fakt jak zarabia się na giełdzie, a kursy są raz pod wozem raz na wozie.
synonim / 2015-10-21 19:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ale ja nie muszę go sprzedawać na browara więc co z tego?


Ano to z tego że "zarobiłeś" 3% na czymś na czym przed momentem straciłeś 22%


Napisz ile dywidend 3% będziesz musiał wziąć żeby taki spadek wyrównać

Na wszystko przyjdzie czas. A dywidendy na browara są.


No to szkoda że jednak nam nie policzyłeś ile dywidend 3% będziesz musiał wziąć żeby w ogóle wyjść na 0 po zjechaniu kursu o 22% w pół roku


A może popatrzmy na stopy zwrotu PZU Gotówkowy bo to 47% twojego portfela:
3 mc 0,3%
6 mc 0,19%
12 mc 1.44%
KAŻDA lokata bankowa to bije,


Każda lokata bije też twoje 22% wtopy plus marne 3% dywiendy (razem z odciętym kursem) na otarcie łez

może i nie miałem kokosów w tym roku na fundach pieniężnych ale i nie wtopiłem ponad 22% na kghm

więc nie odwracaj kota ogonem


więc się nie chwal obligacjami w ilości promilowej


11% portfela bezpośrednio w obligacjach to nie taki "promil"


tylko podajmy walory o dużym udziale w portfelu + dziury opcyjne w portfelu


a właśnie, napisz nam może jak tam twoje puty ze Strikem 2000, wzięte w samym dołku zdolniacho

że o callach ze Strikem na 2400 nie wspomnę, na których też raczej wtopisz, jak coraz więcej wskazuje

no ale ty oczywiście żadnych dziur opcyjnych w portfelu nie masz

wyjmij może wpierw beleczkę ze swego oka, odwracaczu kotka ogonkiem


i włala, tak to jest jak sie nie podejmuje ryzyka.


tu chodzi nie o to "kto podejmuje ryzyko" tylko o to kto zarabia, a ty tracisz a nie zarabiasz

po tym jak napisałeś że "masz jaja" to całe forum się śmiało


ależ to tylko 1/2 dywidendy KGHM. Średnia stopa dywidendy przewyższa lokaty bankowe a już na pewno twoje fundusze. Puk, puk kiedy dojdzie do ciebie ten prosty fakt jak zarabia się na giełdzie, a kursy są raz pod wozem raz na wozie.


Prosty fakt jest taki że odkąd naganiałeś na 2800 w kwietniu to kghm stracił ponad 22% a ty wziąłeś na nim 3% dywiedendy i się ośmieszasz chwaląc się tymi ochłapami tutaj, pocieszając się jeszcze, że to "lepsze od lokaty bankowej". Tylko na lokacie jakoś nikt nie wtapia 22%
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 20:12

Ano to z tego że "zarobiłeś" 3% na czymś na czym przed momentem straciłeś 22%

Nie zrozumiałeś więc podpowiadam nic nie straciłem bo nie sprzedałem, zapamiętaj STRATA jest wtedy gdy się ją zrealizuje.

No to szkoda że jednak nam nie policzyłeś ile dywidend 3% będziesz musiał wziąć żeby w ogóle wyjść na 0 po zjechaniu kursu o 22% w pół roku

Zapamiętaj teraz rżniesz cwaniaka bo rynek jest na dole ale jak pójdzie do góry to zamilkniesz jak grób i będziesz miał tylko promilowe zyski na funduszach, w odróżnieniu do mnie.

11% portfela bezpośrednio w obligacjach to nie taki "promil"

A to zabawne, przyjrzałem się masz 11.66% w obligacjach z czego jedyna jest na plusie, której masz 0.66% czyli, nie mogę, 0,66% na plusie 11% WTOPA, ale jaja jak balony.

a właśnie, napisz nam może jak tam twoje puty ze Strikem 2000,

Spokojnie do grudnia jeszcze kawał czasu a 26 X niebawem.

no ale ty oczywiście żadnych dziur opcyjnych w portfelu nie masz

No ale ja się tego nie wstydzę i piszę więc nie wiem o co ci chodzi.

po tym jak napisałeś że "masz jaja" to całe forum się śmiało

To napisałem, gdyż ty kiedyś napisałeś, że masz jaja i śmiać mi się z tego chciało bo to pisał gość, który w portfelu ma wyłącznie bezpieczne inwestycje.
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 22:52

STRATA jest wtedy gdy się ją zrealizuje

A tzw. wycena wartości aktywów na dany dzień? Co wtedy przyjmujesz? Wartość zakupu danego instrumentu, czy jego faktyczną wartość w danym momencie?

Albo i patrząc bardziej przyziemnie - co z tego, że kiedyś ktoś kupił brykę za 100 tys., skoro to było np. 10 lat temu i przecież już nie jest tyle warta. Albo dowolną inną rzecz.
ZT / 83.31.67.* / 2015-10-22 09:32

A tzw. wycena wartości aktywów na dany dzień?

No to przynajmniej jakiś argument. No właśnie zwróć uwagę, że obecnie trzymając akcje dostaję z dywidend wyższą stopę zwrotu niż z lokat bankowych, czyli inwestycje przynoszą zysk lepszy niż lokaty. A kursy zawsze podlegają nerwowym ruchom i trudno tak już jest na giełdzie.
synonim / 2015-10-22 14:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No właśnie zwróć uwagę, że obecnie trzymając akcje dostaję z dywidend wyższą stopę zwrotu niż z lokat bankowych, czyli inwestycje przynoszą zysk lepszy niż lokaty.


Ta sama mantra bez końca

Gość ma 22% straty na kursie ale dostaje 3% dywidendy i cieszy się, że to więcej niż oprocentowanie lokaty

To już jest czysta indoktrynacja
synonim / 2015-10-22 06:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A tzw. wycena wartości aktywów na dany dzień? Co wtedy przyjmujesz? Wartość zakupu danego instrumentu, czy jego faktyczną wartość w danym momencie?


No to jest właśnie coś czego oni nie rozumieją, że na giełdzie liczy się tylko tu i teraz a nie to co "może będzie" kiedyś tam

upierają się, że "nie stracili bo nie sprzedali" ale nie mają żadnej gwarancji, że kurs w ogóle wróci do ceny zakupu. bitcoiniarz kupował bitcoina po 650 USD a dziś bitcoin kosztuje 250 USD i stoi z tą ceną już kilka kwartałów, nie mając w ogóle zamiaru pójść wyżej. No ale on też się upiera, że "nie stracił bo nie sprzedał" i czeka nie wiadomo na co z tym błędnym myśleniem. Myślą, że mają nie wiadomo ile czasu na odrobienie strat ale na giełdzie nigdy nie ma się nieskończonej ilości czasu bo spółka może też splajtować, zostać wycofana z obrotu, zrestrukturyzowana, wchłonięta przez inną firmę itd. Nic tu nie jest constans. Z pierwszego składu wig20 przetrwała tylko jedna spółka


Albo i patrząc bardziej przyziemnie - co z tego, że kiedyś ktoś kupił brykę za 100 tys., skoro to było np. 10 lat temu i przecież już nie jest tyle warta. Albo dowolną inną rzecz.


To tak jakbyś się upierał, że komputer Atari który kupiłeś w 1985 roku za na przykład 90 dolarów jest wciąż tyle wart i "nie straciłeś bo go nie sprzedałeś"

tak oni rozumują
ateista-realista / 83.10.174.* / 2015-10-22 07:51

tak oni rozumują

Psychologia chłopie, psychologia i nic więcej. Mózg generalnie wypiera złe wspomnienia/doświadczenia (w tym wypadku - fakt wtopy), więc po zastosowaniu zasady, że stratę ponosi się dopiero po faktycznej sprzedaży po cenie niższej niż cena zakupu mózg (i jego właściciel) czują się zdecydowanie lepiej ;P

Ciekawi mnie tylko jedno, autentycznie ciekawi. Czy - konsekwentnie patrząc - w razie wzrostu kursu instrumentu x oni też uznają, że nie zarobili? Bo przecież nie sprzedali po cenie wyższej niż cena zakupu?
synonim / 2015-10-22 14:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ciekawi mnie tylko jedno, autentycznie ciekawi. Czy - konsekwentnie patrząc - w razie wzrostu kursu instrumentu x oni też uznają, że nie zarobili? Bo przecież nie sprzedali po cenie wyższej niż cena zakupu?


Jak są na plusie ale nie sprzedali to wtedy piszą, że są zarobieni :)
synonim / 2015-10-21 20:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie zrozumiałeś więc podpowiadam nic nie straciłem bo nie sprzedałem, zapamiętaj STRATA jest wtedy gdy się ją zrealizuje.


Brednie, to mantra wszystkich dawców kapitału

Ci co kupowali Petrola po 800 zeta i trzymają do dziś, gdy kosztuje 19 groszy, też pewnie "nie stracili bo nie sprzedali"

I to nie jedyny taki przypadek

Nigdy nie ma gwarancji że kurs czegoś co spadło wróci do ceny zakupu ale kiedyś to może pojmiesz


Zapamiętaj teraz rżniesz cwaniaka bo rynek jest na dole ale jak pójdzie do góry to zamilkniesz jak grób i będziesz miał tylko promilowe zyski na funduszach, w odróżnieniu do mnie.


Nasz rynek nie jest się w stanie podnieć po krachu z siepnia i jest bardzo słaby a ty już bessę od maja w USA ogłosiłeś więc o jakim "pójściu do góry" piszesz?


A to zabawne, przyjrzałem się masz 11.66% w obligacjach z czego jedyna jest na plusie, której masz 0.66% czyli, nie mogę, 0,66% na plusie 11% WTOPA, ale jaja jak balony.


Minusy na moich niektórych obligach są śladowe, coś koło 1%, co przy twoich wtopach po 20% na kursie akcji to jest nic. Do tego wziąłem nie raz już odsetki na tych obligacjach a teraz w październiku wezmę odsetki na DS1023 i DS1020


Spokojnie do grudnia jeszcze kawał czasu a 26 X niebawem.


Pewnie czekasz na krach po wygranej PiS czyli już wiemy że żadnego krachu po wyborach nie będzie bo rynek robi zawsze odwrotnie do ciebie

http://www.bankfotek.pl/image/1939608


No ale ja się tego nie wstydzę i piszę więc nie wiem o co ci chodzi.


To ja o tym piszę bo inaczej byś się nie przyznał


To napisałem, gdyż ty kiedyś napisałeś, że masz jaja i śmiać mi się z tego chciało bo to pisał gość, który w portfelu ma wyłącznie bezpieczne inwestycje.


Rynek był w sierpniu i we wrześniu w samym dołku i w przeciwieństwie do mnie nic z akcji nie kupiłeś, wbrew swoim zapowiedziom, więc żadnych jaj nie masz. Twoje "jaja" jak do tej pory to się sprowadzają do tego, że na 2500 zapowiadałeś 2800 i na zakup akcji naganiałeś. Takie "jaja" to miał też i pgpoz, który teraz w norze siedzi przerażony i podwójnie skompromitowany po tym jak akcje ze stratą w samym dołku wywalił
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 22:07
Odnoszę się do:
Indeks wig20 to nie pojedyncza akcja i nie zbankrutuje nigdy.
Nie będzie krachu po wyborach to świetnie bo mam akcje.
Żeby kupować akcje jeszcze za mało spadło, mój system zarządzania wielkością pozycji NIE pozwala na to tyle w kwestii jajek. Uwierz jak będzie sygnał kupię akcje i ci napiszę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-21 22:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Indeks wig20 to nie pojedyncza akcja i nie zbankrutuje nigdy.


tylko ty nie masz "indeksu", masz spółki z tego indeksu

sprawdź sobie ile spółek z pierwotnego składu indeksu wig20 jest notowanych do dziś


Nie będzie krachu po wyborach to świetnie bo mam akcje.
Żeby kupować akcje jeszcze za mało spadło, mój system zarządzania wielkością pozycji NIE pozwala na to tyle w kwestii jajek. Uwierz jak będzie sygnał kupię akcje i ci napiszę.


pisałeś, że na 2200 będziesz kupował akcje i spękałeś więc jak będzie niżej to tym bardziej nie kupisz

ZT / 83.6.11.* / 2015-05-21 11:11
No to czekamy na te 2200, bo mam trochę wolnej kasy i z miłą chęcią bym coś dokupił, obyś miał rację.
ZT / 83.31.67.* / 2015-10-22 09:38

tylko ty nie masz "indeksu", masz spółki z tego indeksu

Bzdura mam 12 spółek z indeksu, które odpowiadają za 90% ruchu wig20.

sprawdź sobie ile spółek z pierwotnego składu indeksu wig20 jest notowanych do dziś

No przecież co jakiś czas dokonuje się modyfikacji składu portfela i ja tak też robię.

pisałeś, że na 2200 będziesz kupował akcje i spękałeś więc jak będzie niżej to tym bardziej nie kupisz

Zasada jest taka, że udział akcji w portfelu musi spaść do 45% i okazuje się że jeszcze nie. Napisałem to bez obliczeń na czuja.
synonim / 2015-10-22 14:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bzdura mam 12 spółek z indeksu, które odpowiadają za 90% ruchu wig20.


no to jeszcze gorzej, to w takim razie po co się podniecasz, że wig20 nigdy nie zbankrutuje, skoro nawet nie odwzorowałeś całego indeksu w portfelu

gubisz się coraz bardziej w tym wszystkim


No przecież co jakiś czas dokonuje się modyfikacji składu portfela i ja tak też robię.


a to ciekawe

czyli nie inwestujesz aż tak długoterminowo jak pisałeś
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 18:51

a to żeś się na tym "dorobił"

No to jeszcze wypada dodać drogi Synonimie, że dywidenda z PZU to 7% od mojej średniej ceny zakupu. A Ty dalej szukaj dołków i górków i miej rację i zarabiaj na funduszach pieniężnych promile. Żeby zmądrzeć trza mieć doświadczenie ale to niestety twa długo, a ty dopiero zaliczyłeś jedną bessę w 2007 r.
synonim / 2015-10-21 19:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No to jeszcze wypada dodać drogi Synonimie, że dywidenda z PZU to 7% od mojej średniej ceny zakupu


No PZU identycznie jak kghm stracił 22% od kwietnia jak naganiałeś na 2800 więc ile jeszcze dywidend będziesz musiał wziąć żeby w ogóle wyjść na tym na zero?


A Ty dalej szukaj dołków i górków i miej rację


Mam, w przeciwieństwie do ciebie


i zarabiaj na funduszach pieniężnych promile


lepsze to niż twoje wtopy po 20% na kursie


Żeby zmądrzeć trza mieć doświadczenie ale to niestety twa długo, a ty dopiero zaliczyłeś jedną bessę w 2007 r.


wystarczy mi ta jedna bessa

po tym co ty piszesz to widzę że nie zaliczyłeś nawet tej jednej bessy i wszystko przed tobą

a te 7% na PZU to też ci odjęli z kursu ale po co o tym pamiętać, lepiej wyprzeć to z pamięci i cieszyć się "zyskiem" 7% na dywidendzie
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 20:20

więc ile jeszcze dywidend będziesz musiał wziąć żeby w ogóle wyjść na tym na zero?

Zapominasz, że kurs może gładko pójść do góry.

Mam, w przeciwieństwie do ciebie

No to gratuluję, tylko zarobku nie masz.

po 20% na kursie

to nie są wtopy bo nie sprzedałem.

po tym co ty piszesz to widzę że nie zaliczyłeś nawet tej jednej bessy i wszystko przed tobą

Bardzo zabawne. Pytanie co ty robiłeś w 1994 roku? Bo ja wtedy zarobiłem pierwsze pieniądze kupując w dołku akcje.

a te 7% na PZU to też ci odjęli z kursu ale po co o tym pamiętać

Pamiętam, to kiedy kurs będzie zero, wszak w końcu musi jak będą tak w nieskończoność odejmować. Przemyśl to raz wreszcie i zrozum, że wahania kursu są ROZŁĄCZNE od dywidend i akcja jest aktywem i kosztuje X bo wypłaca dywidendę a zabieg odcięcia jest strikte techniczny a rynek i tak robi swoje W DŁUŻSZYM TERMINIE.
synonim / 2015-10-21 20:53 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zapominasz, że kurs może gładko pójść do góry.


Może też i nie pójść, co aktualnie jest dużo bardziej prawdopodobne


No to gratuluję, tylko zarobku nie masz.


Fakty są takie że mój portfel jest sumarycznie na plusie a twój ponad 10% na minusie i to tyle w tej kwestii


to nie są wtopy bo nie sprzedałem.


jak najbardziej są to wtopy i to że nie sprzedałeś nie ma tu najmniejszego znaczenia. na giełdzie liczy się tylko tu i teraz a nie co "może będzie"


Bardzo zabawne. Pytanie co ty robiłeś w 1994 roku? Bo ja wtedy zarobiłem pierwsze pieniądze kupując w dołku akcje.


Nie byłeś w 1994 na żadnej giełdzie leszczu i widać to po tym że żółtodziób z ciebie z góra 2-3 letnim doświadczeniem ale nie więcej. Żółtodziobów rozpoznaję na odległość, twoje liczne wpadki na poziomie elementarza wystarczająco mocno zdradzają twój krótki staż na giełdzie. A napisać to sobie możesz tu wszystko, nawet że masz wujka w Honolulu, ja i tak wiem swoje


Pamiętam, to kiedy kurs będzie zero, wszak w końcu musi jak będą tak w nieskończoność odejmować. Przemyśl to raz wreszcie i zrozum, że wahania kursu są ROZŁĄCZNE od dywidend i akcja jest aktywem i kosztuje X bo wypłaca dywidendę a zabieg odcięcia jest strikte techniczny a rynek i tak robi swoje W DŁUŻSZYM TERMINIE.


W dłuższym terminie to ty jesteś w plecki na giełdzie koleżko
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 22:25
Musialbym pogrzebać w starych papierach, może bym coś znalazł z tamtych czasów i wyszło by kto tu jest leszczem. Chłopcze notowania się oglądało w telegazecie. A notowania nie były ciągle tylko fixing a potem dogrywka, gdzie siedziało się w biurze maklerskim i mogłeś w dogrywce ustnie zgłosić maklerowi dyspozycję zakupu lub sprzedaży akcji jak na parkiecie w stanach. Handlowałem akcjami w latach 90, miałem przerwę w 2000-2008 i od 2009 znów, już znacznie mądrzejszy 😃.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-21 22:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Chłopcze notowania się oglądało w telegazecie.


pogadaj sobie
ZT / 83.31.67.* / 2015-10-22 09:40

pogadaj sobie

I tyle w tym temacie wypociłeś, na drugi raz nie zarzucaj komuś kłamstw.
synonim / 2015-10-22 14:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

I tyle w tym temacie wypociłeś, na drugi raz nie zarzucaj komuś kłamstw.


zmyślasz zmyślasz, jakbyś 20 lat był na giełdzie to byś nie pisał bajek że to RPP decyduje o hossie na GPW, i wielu innych bajek, typu 2800 itd.

brak doświadczenia i szkolne błędy zdradzają twój krótki staż na GPW
dociekliwy / 2015-10-21 18:19 / portfel / Tysiącznik na forum

a to żeś się na tym "dorobił"

bo z KGH to polowa dywidendy
za to z PZU byla dzis cala :)
ZT / 83.24.70.* / 2015-10-21 18:24

za to z PZU byla dzis cala :)

Ano rzeczywiście nie wchodziłem dziś na konto a tu takaaaka ładna dywidenda z PZU, no to moja wątroba już tego nie wytrzyma. Już zapisujemy do arkusza excela. 8-)))))
bitcoiniarz / 31.175.201.* / 2015-10-21 16:41
Bitcoin idzie w górę ☝ od kilku dni równo już ponad 270 USD. Gwiazdka 🎄 coraz bliżej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-21 16:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Bitcoin idzie w górę ☝ od kilku dni równo już ponad 270 USD. Gwiazdka 🎄 coraz bliżej


Eeee tam, takie tam wahania w kanale, stoi w rejonie 230-260 od kilku kwartałów ale zawsze możesz pomarzyć, że dojdzie do 900 na gwiazdkę

Pisałeś że dojdzie tam na gwiazdkę 2014
Koniec bajek o szatach / 159.205.222.* / 2015-10-21 12:26
Ropa mocno w górę po ostrzeżeniu MFW, że rezerwy Arabii Saudyjskiej skończą się w ciągu 5. lat.

Dług o PKB już w tym roku skoczy do 20%.
z doskoku / 193.218.154.* / 2015-10-21 14:58
Ken, jak cena spada to nie jest w górę tylko w dół. Pomyliło Ci się :))))
synonim / 2015-10-21 12:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kontrakty terminowe na stopy procentowe w USA wyceniają pierwszą podwyżkę stóp na kwiecień 2016

Rates futures showed traders anticipate the first Fed rate increase since 2006 would occur at the Federal Open Market Committee meeting in April 2016.
Reuters Markets | Wed Oct 14, 2015 4:38pm EDT

No to ciekawe

A w 2014 roku "pewniakiem" była pierwsza podwyżka stóp w czerwcu 2015

I tak ten kabaret trwa od 2010 roku
bitcoiniarz / 94.254.145.* / 2015-10-21 14:11
Kiedyś się skończy. Ja QE w USA.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-21 14:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Kiedyś się skończy


Prędzej ten niewypłacalny bankrut splajtuje

http://www.usdebtclock.org/
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 15:37
@ synonim
Więcej. Tradycyjny i silnie zakorzeniony sentyment do dolara funkcjonuje w najlepsze również w regionach, gdzie - jednocześnie - funkcjonuje równie silnie zakorzeniona nienawiść do USA ;) Nie wiem, czy byłeś kiedykolwiek w jakimś państwie eks Sojuza. Ale nie w Pribaltice, która jest chyba nawet bardziej "europejska" niż Polska, raczej w którymś państwie wciąż tkwiącym w realiach na poły sowieckich. Ludzie masowo - uważając przecież USA i amerykańską politykę za zło wcielone - trzymają całe swoje oszczędności w dolarach. Ba, powszechną praktyką jest wręcz wymiana całej pensji od razu po wypłacie na dolce, a potem sukcesywna wymiana z powrotem na walutę lokalną w miarę potrzeby. Byłem i widziałem na własne oczy. Co więcej - robił to nawet, teoretycznie wszak dbający o stabilność lokalnego systemu finansowego, pracownik banku centralnego...
synonim / 2015-10-21 16:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Tradycyjny i silnie zakorzeniony sentyment do dolara funkcjonuje w najlepsze również w regionach, gdzie - jednocześnie - funkcjonuje równie silnie zakorzeniona nienawiść do USA ;)


Z braku laku i kit dobry

Gdyby odbierał pensję w śmieciowej walucie to nawet dolar byłby lepszy. Ale "lepszy" jedynie *relatywnie*, nie znaczy lepszy w ogóle
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 18:43

Ale "lepszy" jedynie *relatywnie*, nie znaczy lepszy w ogóle

Pewnie tak, ale jednak fakty - przynajmniej na razie - mówią jasno, że dolce są lubiane. A nie np. ruble, choć teoretycznie w krajach rusofilskich ludzie powinni hołubić rosyjską walutę, a nie znienawidzonego USA ;) Ciekawsze jest jeszcze to, dlaczego nie wolą tam euro, a jednak zielone...
synonim / 2015-10-21 19:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pewnie tak, ale jednak fakty - przynajmniej na razie - mówią jasno, że dolce są lubiane.


coraz mniej - patrz niżej mój post z 16:47
ateista-realista / 83.5.239.* / 2015-10-21 15:20

ten niewypłacalny bankrut

W praktyce niewypłacalnymi bankrutami są obecnie de facto wszystkie tzw. kraje rozwinięte. Ale o sentymentach na rynku długu decydują nie tylko (by nie rzec, że w ogóle) twarde fakty gospodarcze, ale także historycznie ukształtowane traktowanie pewnych krajów za tzw. bezpieczne przystanie. A Juesej za takową uważane są i to w powszechnej świadomości - w tym nawet u ludzi, dla których "giełda" i "rynek" są pojęciami absolutnie abstrakcyjnymi...
synonim / 2015-10-21 16:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

W praktyce niewypłacalnymi bankrutami są obecnie de facto wszystkie tzw. kraje rozwinięte.


zgadza się


Ale o sentymentach na rynku długu decydują nie tylko (by nie rzec, że w ogóle) twarde fakty gospodarcze, ale także historycznie ukształtowane traktowanie pewnych krajów za tzw. bezpieczne przystanie. A Juesej za takową uważane są i to w powszechnej świadomości - w tym nawet u ludzi, dla których "giełda" i "rynek" są pojęciami absolutnie abstrakcyjnymi...


To już przeszłość, światowe rezerwy dolarowe spadły o 10% przez ostatnie 20 lat i spadną 15% w kolejnych latach - tu masz artykuł na Reutersie o tym

Dollar reserve role secure but set to shrink

http://www.reuters.com/article/2014/03/29/us-markets-usd-reserves-idUSBREA2S0H220140329

Jednocześnie wzrasta rola juana jako rezerwowej waluty świata - właśnie wyprzedził jena, jedną z głównych walut rezerwowych świata

Juan wyprzedził jena i jest czwartą najczęściej używaną walutą na świecie
JB 08-10-2015, ostatnia aktualizacja 08-10-2015 05:00

Tak więc świat powoli ale konsekwetnie odchodzi już od dolara jako waluty rezerwowej i nie chce dłużej finansować tym leniwym hamburgerożercom łatwego życia na kredyt

Tak to już jest w tym świecie, że aby żyć trzeba pracować a życie na koszt innych wcześniej czy później się zawsze kończy

Marc Faber wyemigrował z całą rodziną do Singapuru i uczy swoje dzieci tamtego języka bo powiedział, że USA już dawno temu przestało być państwem kapitalistycznym i to jest już tylko czysty socjalizm. A każdy socjalizm zawsze musi w końcu upaść, co dobitnie pokazuje historia
bitcoiniqrz / 31.175.201.* / 2015-10-21 15:30
Też tak uważam. USA z tarczą antyrakietową jest dosłownie i w przenośni jedyną światową bezpieczną przystanią.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Koniec petrodolara i euro trwa / 87.205.240.* / 2015-10-21 11:11
Trwa rekordowy popyt na ropę na całym świecie, a bankruty z drukarką próbują dołować kurs kontraktów na ropę, swoimi bajkami jak to im zapasy rosną, bo po zbankrutowaniu łupków i platform nie mają jej teraz za co kupować, bo wszyscy wywalają w panice ich papierki bez pokrycia w rekordowym tempie, co widać od dawna po złocie.
Koniec petrodolara i euro trwa / 87.205.240.* / 2015-10-21 10:55
Krach bajek o szatach widać po Tesla Motors.

Shares of Tesla are down 10.22% to $204.79.
Koniec petrodolara i euro trwa / 87.205.240.* / 2015-10-21 10:59
Sprzedali bajki frajerom i teraz do nich dopłacają. Trochę pojeździli i widzą ile to kosztuje.
Cyrk na kółkach.

"As the older vehicles are getting up on miles, we are seeing some where the electric motor needs to be replaced and the onboard charging system won’t charge the battery."
bitcoiniarz / 31.175.182.* / 2015-10-21 11:11
Normalne przejściowe kłopoty wieku niemowlęcego. Pamiętasz jak się tu podniecałeś o awariach tysiące postów wkleiłeś pisząc o Boeingu 787 Dreamliner?! A teraz? Cisza...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-10-21 11:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Pamiętasz jak się tu podniecałeś o awariach tysiące postów wkleiłeś pisząc o Boeingu 787 Dreamliner?! A teraz? Cisza...


Kiedyś przez tydzień chlastał się tu wyciekiem z rurociągu BP. Kurs BP spadł wtedy o 50%. W zasadzie ze spółką było wszystko OK poza tym wyciekiem. Jak zwykle w samym dołku, zamiast kupować BP, już tylko koniec świata przepowiadał

3 miesiące później kurs BP był 120% wyżej ale on oczywiście nie kupił

A widziałeś żeby teraz coś o BP pisał?

Ani słowa

Zapytaj go też jak tam Dubaj, bo tym się też kiedyś podniecał miesiąc

Dziś już nawet nie pamięta w którym roku to było
Koniec petrodolara i euro trwa / 87.205.240.* / 2015-10-21 10:33
Ropa dalej mocno w górę.
Wciskanie kitu że bankrutom zapasy rosną, bo trwa krach wydobycia od wielu miesięcy, to bajki gołego o szatach, dla dorosłych dzieci.
Koniec petrodolara i euro trwa / 87.205.240.* / 2015-10-21 10:19
Harley Davidson tracił wczoraj ponad 17%, po "wynikach".
Koniec petrodolara i euro trwa / 87.205.240.* / 2015-10-21 10:17
rynek spodziewa się spadku sprzedaży iPhone w kwartale świątecznym.
Powiedział to szef finansowy koncernu Verizon.

A on świadczy usługi, więc najlepiej wie jaki ma popyt na telefony.

Apple ma też coraz większe problemy w Chinach.

following reports of a 15% cut in components orders according to the China Times, AAPL has lost ground
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy