Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Wzrosty na początek, potem walka

GPW: Wzrosty na początek, potem walka

Money.pl / 2011-10-11 08:45
Komentarze do wiadomości: GPW: Wzrosty na początek, potem walka.
Wyświetlaj:
b r y d z i a / 2011-10-11 15:04 / portfel / Tysiącznik na forum
Trans.
ja mysle, ze powinienes wziac udzial w nastepnym Parkiet Challange

mysle, ze bedziesz w pierwszej trójce :)))))
b r y d z i a / 2011-10-11 15:05 / portfel / Tysiącznik na forum
sam cie zglosze
bo wiem jaki jestes skromny :)))))))))))))
tfujbyznes / 83.22.2.* / 2011-10-11 20:27
Bierzcie Brydzię - będzie spokój święty z Waszymi wzrostami-;))))
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-10-11 15:02
na H1 odbiliśmy od tej krótkoterminowej wzrostowej od dołka , jak to padnie to kierunek 2100 -2130
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-10-11 15:00
miedź -4% JAK TO W HOSSIE
Marco1981 / 2011-10-11 14:56
Może ktoś zna odpowiedź na pytanie, co się dzieje na Słowacji. Podobno mają odrzucić plan
ratowania euro. Dopiero teraz zaczeto trochę o tym mówić. Liczy się tylko, że
Merkel i Sarkozy się dogadali. W ogóle ostatnio złe informacje
są pomijane. Taki kryzys, bessa i wszystko rozwiązane w ciągu 2
miesięcy?
Liczyrzepa / 192.100.112.* / 2011-10-11 15:13
Głosują czy zgadzają się na zwiększenie funduszu dla bankrutów.

Wydaje mi się że mamy do czynienia z kontrolowaną zwałą, zobacz że Dexia została już znacjonalizowana. Po prostu nie chcą tak wysadzić rynku jak trzy lata temu kiedy LB zaliczyli wywrotkę i teraz zrobią WSZYSTKO żeby nie było takiego walnięcia. Kontrolowane osuwanie się w celu rozliczania strat, ale bez nerwowych ruchów - jak ulica spanikuje to bardziej niż ostatnio i wszystko walnie o beton.
Hmm.m.m. / 83.8.187.* / 2011-10-11 14:20
Ale nudna ta dzisiejsza sesja poprostu porażka jakaś....
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-10-11 14:17
na H1 zaraz sygnał sprzedaży wejdzie jak nie wystrzelą w kosmos
b r y d z i a / 2011-10-11 14:47 / portfel / Tysiącznik na forum
czyli albo wzrosnie, albo spadnie
dlatego nigdy w zyciu gralas łachmyto :)
b r y d z i a / 2011-10-11 14:46 / portfel / Tysiącznik na forum

na H1 zaraz sygnał sprzedaży wejdzie

znów ?
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-10-11 14:57
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
dyrektor generalny forum / 86.213.122.* / 2011-10-11 13:38
uwaga głosowanie , kogo wybralibyście jako doradce iwnestora :

LONGterma czy SPAWACZA DREJFUSA

proszę o głosy ;-))))))))))))

podajcie uzsadnienie do swoich decyzji inwestycyjnych najlepsze opinie będa nagrodzone przez redakcję forum
vvarren z bufetu / 46.112.232.* / 2011-10-11 13:57
ja głosuję na longterma bo najwcześniej zauważył że petrol ma morze ropy i brał jego akcje w "promocji" po 20zł, spawacz zaczął zbierać znacznie później
żuberek / 79.188.95.* / 2011-10-11 14:02
ale LONGTERMOWI zwieracze się rozszczelniły przy 2000 pkt na WIG20 i sprzedał niemal wszystko w samym dołku hahahhahahaha


"jak dać dup.y JESIEN 2011r."
zar / 195.72.149.* / 2011-10-11 14:08
jeszcze longterm odkupi akcje przy 1600
żuberek / 79.188.95.* / 2011-10-11 14:18
jestem pewien że zobaczymy 1600

gorzej bo LONGU na fali optymizmu znowu obłowi się w akcjach przy 2300 ;-)

daje dup.y na lewo i prawo za jedyne 55zł m-cznie +Vat
vvarren z bufetu / 46.112.232.* / 2011-10-11 14:21
long nie jest głupi, poczeka aż dalsze wzrosty będą pewne i kupi dopiero przy 2400 :D
vvarren z bufetu / 46.112.232.* / 2011-10-11 14:04
longterm jest the best :)
vvarren z bufetu / 46.112.232.* / 2011-10-11 14:05
ciął straty a to się ceni u analityka :)
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-10-11 13:37
miedź TYLKO -3%

a dzisiaj już więcej spółek spada niż rośnie ,
signor kutamino / 78.133.207.* / 2011-10-11 13:33
panie redaktorze, inwestorzy w Europie stronią od akcji, bo ESF od rana jest w okolicach 0% i gwarantuje, że gdy o 15.00 podskoczy albo spadnie o 1,5%, to inwestorzy w Europie będą mieli w d**pie Słowację.

wyprowadzcie mnie z błędu
spawanie dla spawacza to jedyne zajęcie / 81.170.234.* / 2011-10-11 13:23
spawacz co z DZIDĄ , zapodaj poziom docelowy!!!!
TAKIE SĄ RZĄDY PO -dla debili i kolesiów / 78.8.117.* / 2011-10-11 13:13
na UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM w tym roku nie uruchomiono 78 kierunków studiów I i II stopnia


co się dziwić jak byle robol zarabia więcej niż osoba po studiach ,
signor kutamino / 78.133.207.* / 2011-10-11 13:07
zenujaco nudne jest czekanie do 15.30 na jakiekolwiek ruchy, a pozniej otwieranie sie na drugi dzien 2-procentowa luką, bo stany zmienily kierunek o 20 i nie bylo juz jak zareagowac.
niestety tak jest wszedzie, a to oznacza ze rynek jest tak zglobalizowany, ze...... ja p*******ole :)

pzdr
mega bessa nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-10-11 13:14
przejdź na Interactive Brokers i tam graj na ESF , po co marnować 5 razy takie prowizje na tym rynku z dupy manipulowanym
signor kutamino / 78.133.207.* / 2011-10-11 13:30
niegłupi pomysł
Blazej_ / 2011-10-11 13:02 / Tysiącznik na forum
Pójdzie jeszcze w górę. Spokojnie.
flavio25 / 2011-10-11 12:54 / portfel / Tysiącznik na forum
W maju 2006 roku gdy przyszła wielka korekta
prawie 1000 pkt w dol, w szesc tygodni rynek pokazal, ze jest niesamowice silny. Obecnie przerabiamy 9 tydzien a rynek nie odrobil nawet 40% procent.
LONGTERM żul forumowy Z abonamentem za 44Z / 78.8.117.* / 2011-10-11 12:53
Witam,

W dzisiejszym wpisie chciałbym porównać giełdę akcji do wielkiego okrętu.

Na początku lata kapitanowie postanowili zawrócić go i udać się do bezpiecznej przystani. Prognozy meteorologów ostrzegały o nadejściu bardzo groźnego sztormu, podobnego do tego, który spowodował zatopienie równie dużej jednostki dokładnie 3 lata wcześniej. Jeden z ubezpieczycieli zagroził iż nie wypłaci odszkodowania w przypadku dalszego kontynuowania rejsu przez nieodpowiedzialnego kapitana. Ten wielki ubezpieczyciel ostrzegł kapitana iż jeśli okręt nie zmieni kursu to nie tylko nie będzie mógł liczyć na ewentualne odszkodowanie, ale jego armator nie będzie mógł liczyć na jakiekolwiek ubezpieczenie w przyszłości. Kapitan zatem nie miał wyboru i musiał zawrócić i zacumować w bezpiecznej przystani. Mijały kolejne dni, tygodnie, podczas których załoga mieszkała w porcie, podczas gdy pogoda choć zrobiła się bardzo pochmurna, wietrzna i burzowa to jednak wciąż nie zagrażała rejsowi tak wielkiej jednostki pływającej…

W powyższej przypowieści tym okrętem jest giełda akcji, bezwzględnym ubezpieczycielem agencje ratingowe na czele z S&P, która obcięła najwyższą ocenę kredytową USA. Bezpieczną przystanią jest rynek amerykańskich obligacji, złota oraz szwajcarski Frank i japoński Jen. Warto teraz zapoznać się z dalszym rozwojem wydarzeń w tymże porcie.

Po kilku tygodniach oczekiwania armator stwierdził że taki zastój w porcie za dużo go kosztuje a ewentualne ryzyko jest stosunkowo małe wobec nie pogarszającej się pogody. Prognozy meteorologów wciąż się nie sprawdzały i sztormu wciąż nie było. Wtedy celem armatora stało się przekonanie ubezpieczyciela aby jednak zagwarantował ubezpieczenie rejsu. Jednak po kilku dniach rozmów stwierdził że jest to bez sensu i że nic nie wskóra więc udał się do władz portu. Rozmawiał z burmistrzem miasta, potem udał się do największego bankiera a poprosił również o wsparcie międzynarodową organizację zrzeszającą jednostki morskie. Ta troika zgodziła się o dziwo zagwarantować ubezpieczenie rejsu pomimo nawet tego iż ubezpieczyciel oficjalnie odmówił finansowania rejsu oraz pokrycia ewentualnych strat. Armator użył jednak świetnego argumentu że jeśli okręt nie wypłynie to wszyscy stracimy bo wtedy wszystkie statki jakie znalazły się w tym porcie będą uwięzione na bardzo długo i stanie cały transport morski powodując straty dla portu oraz przedsiębiorców żyjących z handlu i turystyki. Te naciski wystarczyły i połączone siły władz portu, bankiera oraz międzynarodowej organizacji morskiej, zaniepokojonej rozwojem sytuacji, wyznaczyły potężne gwarancje armatorowi. Teraz nawet jeśli odpukać w niemalowane drewno ten statek zatonie to armator nic nie straci…stracą co najwyżej władze portu, bankier oraz ta międzynarodowa organizacja do której składkę wpłacają wszyscy armatorzy.

Chyba nie przyniosło nikomu problemu odgadnięcie kto ukrywa się pod kolejnymi bohaterami naszej przypowieści. „Władze portu” to nasi europejscy politycy na czele z Sarkozym i Merkel. „Bankier” to szef ECB – Jean-Claud Trichet, natomiast ta tajemnicza „organizacja międzynarodowa” to Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Wprawdzie jeden z członków rady miasta się bardzo waha ale jest on na tyle mało istotny że dwóch najważniejszych jej członków zapewne przeforsuje plan gwarancji dla armatora. Kapitan będzie mógł zatem już niedługo wydać komendę o wypłynięciu z bezpiecznej przystani, w której okręt się tak długo znajdował i obrać poprzedni kurs na północ. W obliczu takiego obrotu sprawy nie wypada chyba żadnemu z pasażerów pozostać w tymże porcie. Chociaż miejscowe gazety wciąż straszą sztormem, a nawet wielką góra lodową, to pogoda wcale się nie pogarsza a wręcz przeciwnie – zza chmur pojawiają się już pierwsze promyki słońca.

Zachęcam do zapisania się na moje darmowe biuletyny giełdowe w których nie zajmuje się przypowieściami ale konkretnym zarabianiem pieniędzy. Analizuje sytuację zarówno na rynku akcji, kontraktów na akcje, walut, złota i surowców aby odpowiednio wcześnie znaleźć się tam gdzie rynek będzie a nie tam gdzie był lub jest teraz.

Cała prawda o zarabianiu na giełdzie to jest wyprzedzanie rynku i spokojne oczekiwanie na pomyślną pogodę, która pozwoli naszemu okrętowi płynąć dalej na północ.

Przyłącz się do mnie już teraz i poznaj moje techniki inwestycyjne. W moich biuletynach przedstawiam istotne wnioski jakie nasuwają mi się po codziennej, intensywnej analizie rynku. Przemycam w nich również zasady i wskazówki wielu wielkich inwestorów jakie poznałem po lekturze kilkudziesięciu książek o giełdzie oraz setek artykułów zarówno polskich jak i zagranicznych.

Skontaktuj się ze mną już teraz na email: longterm@op.pl

Zostań moim znajomym na Facebooku gdzie jestem pod nickiem „Longterm Terminowski”

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000543343668

Kup mój raport "Longterm-Jesień 2011" (kliknij aby poznać szczegóły), któ
kri / 95.49.172.* / 2011-10-11 13:39

zasady i wskazówki wielu wielkich
inwestorów jakie poznałem po lekturze kilkudziesięciu książek o
giełdzie oraz setek artykułów zarówno polskich jak i
zagranicznych.

Lektura potrzebna jest dla początkujących. Jeśli ktoś przeszedł dołek bessy i wyciaga wnioski logiczne oparte na własnej unikalnej i adaptowanej wiedzy niewiele zyska, chyba, że chce stawić czoło Grubemu dokładnie poznać jego psychikę i utworzyć własną spekulacyjną firmę posiadając odpowiedni sprzęt, oprogramowanie, sztab naukowców z wszystkich dziedzin i media. Jednak podstwą są zdrowe fundamenty i szukanie efektów w uczciwej respektującej środowisko, opartej na wiedzy pracy niekoniecznie na giełdzie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy