Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Wzrosty na Wall Street zachęcą inwestorów do zakupów?

GPW: Wzrosty na Wall Street zachęcą inwestorów do zakupów?

Wyświetlaj:
Co teraz zrobią z drogimi, rekordowymi zapasami? / 178.36.53.* / 2011-05-10 15:30
Znaczny spadek importu ropy do Chin.
Chinese imports of crude oil expanded 1.7% in April from a year earlier, easing from a 11.9% rise in the first quarter, according to data released Tuesday.
janzlew / 178.36.53.* / 2011-05-10 15:28
Import miedzi przez Chiny spadł w kwietniu br. o 14 proc. wobec marca i wyniósł 262.676 ton - podało we wtorek w raporcie biuro celne.

W ubiegłym miesiącu import miedzi był o 40 proc. niższy niż w kwietniu 2010 r. gdy wyniósł 436.345 ton.
xtx / 77.237.3.* / 2011-05-10 12:56
Hossa KGHM czyli jak najbardziej potrzebny metal w budowlance a wig-budowlany w głębokiej bessie chora Hossa .
janzlew / 178.36.53.* / 2011-05-10 15:32
Zapasy miedzi rekordowe, a popyt spada. W Stanach stoi 25 mln pustych domów, więc długo nie będzie popytu.
W Chinach podobnie - bańka na rynku budowlanym.
anonim_03 / 2011-05-10 13:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
miedz jest potrzebna do kabli.
bez miedzi nie ma elektryfikacji chińskiej wsi.
Eternit z Azbestu / 2011-05-10 13:28 / Tysiącznik na forum
Generalnie miedź jest potrzebna w całej gospodarce.
anonim_03 / 2011-05-10 11:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze o budowlance.

Na forum modne są dwie spółku monterskie – MSZ i GZU. Obie te społki przez ostatni rok straciły prawie połowę kapitalizacji. Mimo hossy na gieldzie, latem 2010 roku powróciły do trendu spadkowego.

I tu pytanie – czy są to zwyczajnie dziadowskie geszefty, czy jest to jakiś wskaźnik gospodarczy, że mimo rozwoju gospodarczego, inwestycje infrastrukturalne czeka głęboka zapaść.
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2011-05-10 14:00

czy są to zwyczajnie dziadowskie geszefty


jak zwykle niewiele kumasz z tego co się wkoło ciebie dzieje

nie są to żadne geszefty, po prostu jest zdołowany cały sektor na gpw a więc razem z nim tonie każda jedna spółka w tymże sektorze, bez względu na to czy firma jest dobra, czy nie. to typowe zjawisko na giełdzie

weźmy taką TRK, jej kurs dołuje tylko dlatego, że jest w wigu budowlanym a przecież w samej spółce nie dzieje się nic złego, pokazuje ładne raporty a nawet przetargi wygrywa


mimo rozwoju
gospodarczego, inwestycje infrastrukturalne czeka głęboka
zapaść


wiem wiem, koniec świata idzie i wracamy do ery kamienia łupanego

to już wiemy od koniobijców
Eternit z Azbestu / 2011-05-10 14:04 / Tysiącznik na forum

wiem wiem, koniec świata idzie i wracamy do ery kamienia łupanego


Kamienie upanego nikt nie będzie chciał kupić. Grubasy będą ukrywać go w jaskiniach i udawać, że jest popyt na łupanie. Oczywiście na jaskinie popytu też nie będzie.
;>
Eternit z Azbestu / 2011-05-10 12:38 / Tysiącznik na forum
MSZ to od 2 lat już modny nie jest.

A weź taki Komputronik. Mieli problemy z Karenem, ale juzsięproblemu pozbyli. Mają zyski, sieć sierozwija, a kapitalizacja poniżej wartości księgowej.
Jeszcze siena dobre hossa nie rozkręciła i sporo jest tanich spółek.
kri / 95.49.183.* / 2011-05-11 03:28

taki Komputronik

Większość handluje teraz komórkami i laptopami. Mocne stacje robocze, serwery i części nikomu nie są potrzebne bo nie ma zastosowania i rynku badawczego. Dla entuzjastów jest eBay, Allegro itp. Teraz panuje rynek producenta w Chinach wstępnie testowany w USA - do nas nic nie spływa - nie liczymy się.
anonim_03 / 2011-05-10 12:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i nagle się okazało, że nikt budowlanki nie ma :-][
Longterm / 2011-05-10 11:10 / Mostek Zwyciężymy!
Już w środę również niespodzianka - indeks nastrojów forumowiczów. Po co nam cotygodniowe odczyty amerykańskiego stowarzyszenia inwestorów indywidualnych jak możemy mieć własne? Polacy nie gęsi...:-)

www.longterm.bblog.pl
Longterm / 2011-05-10 09:47 / Mostek Zwyciężymy!
Od 11 lat interesuje się giełdą, od 11 lat inwestuje ale dopiero właściwie od niedawna wiem mniej więcej o co w niej chodzi...

www.longterm.bblog.pl

zapraszam wszystkich którzy poszukują bloga o tematyce giełdowej z konkretnymi prognozami na kolejne tygodnie zupełnie za darmo
xsr / 195.72.149.* / 2011-05-10 10:47
to wskazuje , ze jestes niekumaty , jak tyle lat Ci zajelo zrozumienia kasyna..
PĘDZĄCY BYK / 77.255.249.* / 2011-05-10 10:41

ale dopiero właściwie od niedawna wiem mniej więcej o co w niej chodzi...

mniej więcej powiadasz? Ja myślę, że mniej duuużo mniej, bo te prognozy jakie tam ludziom obwieszczasz - tydzień w tydzień mijają się z rzeczywistością (czasem tylko o "symboliczne" 200 pkt dla W20 hahahhaha....)

...no ale niech każdy robi to co lubi.
Blazej_ / 2011-05-10 10:15 / Tysiącznik na forum

Od 11 lat interesuje się giełdą, od 11 lat inwestuje ale dopiero właściwie od niedawna
wiem mniej więcej o co w niej chodzi...

chwalisz się czy żalisz? :)
PĘDZĄCY BYK / 77.255.249.* / 2011-05-10 08:42

Wzrosty na Wall Street zachęcą inwestorów do zakupów?

:))) NIE SĄDZĘ aby znaleźli się tacy, którzy dadzą się nabrać grubasowi...

"sprzedaj w maju i uciekaj"

Sami żeście tak niedawno pisali, teraz już mamią wzrostami???
Minęła dopiero 1/3 tej sprzedażowej ucieczki majowej, a po niej tradycyjnie wakacyjny marazm, wyskakiwanie z rynku, wskakiwanie w pociągi, samoloty itp.

TERAZ INWESTOR MYŚLI JUŻ O WAKACYJNYM URLOPIE ZAMIAST INWESTOWAĆ.
*szczególnie nie w takim okresie widma głębszej korekty.
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy