Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Zarabiamy tylko na kontraktach

GPW: Zarabiamy tylko na kontraktach

Money.pl / 2008-05-19 17:31
Komentarze do wiadomości: GPW: Zarabiamy tylko na kontraktach.
Wyświetlaj:
adrianoo / 2008-05-19 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
bylo jakies info nt. Lubej (LBW) ze dzis tak zielenia sie jej oberwalo?
flavio25 / 2008-05-19 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Witam

Coś nie wygląda na to, aby WIG20 dotarł to oporu przy 3150 pkt. w przeciągu kilku dni.

z koncowka ubieglego tygodnia zgola odmienne klimaty panowaly...

Moje papierzyska w sladowej ilosci (PKO i Lotos) zabraly stopy, takie zycie
pierwsza pomylka najtansza

Pozdrawiam

P.S. Igła dzieki za wpis w bojtliku
needle / 2008-05-19 22:25 / Bez rangi
chyba w połowie merytoryczny, o ile pamiętam
flavio25 / 2008-05-19 22:28 / portfel / Tysiącznik na forum
po łikendzie polowy sie myla :)
needle / 2008-05-19 22:34 / Bez rangi
może się zdarzyć...
...przyszli Ci, co Rotux uważał ich za moje klony...
...do tej pory niewiem czy piłem do lustra, bo nie ma żadnych śladów
flavio25 / 2008-05-19 22:42 / portfel / Tysiącznik na forum
ladnie gosci powitales i pozegnales :))
moze jakis monitoring???
po sobocie sam sie zastanawiam czy nie wdrozyc takiego rozwiazania
flavio25 / 2008-05-19 22:42 / portfel / Tysiącznik na forum
dzialo sie
oj za duzo sie dzialo
gabrik / 2008-05-19 22:02 / portfel / Wierny Forumowicz
czy ostatnio był ktoś z was na jakimś ciekawym szkoleniu? takim z którego coś ciekawego wyniósł??
barakuda / 2008-05-19 22:19 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
witaj Gabrik....
sądząc po zawartości portfela 1.straciłeś koncept
2. grasz tylko dt
3. wstawiasz kit
4. masz jakiś peeerfidny plan
5. ?????
needle / 2008-05-19 22:13 / Bez rangi
wyniosłem długopis firmowy, dwa cukierki dane na wejściu i papierosa którego ktoś zgubił
kiepski / 2008-05-19 22:21 / portfel / Tysiącznik na forum
nie ma jak szkolenie wyjazdowe... wywieziesz cós chociaż w zołądku:-)
adrianoo / 2008-05-19 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie wszyscy wywioza... :)
kurso konferansjer ;) / 89.234.192.* / 2008-05-19 22:36
pol biedy wywiezc lub oddac tresc zoładka, gorzej zasiac i u kogos cos zostawic...
szymon / 2008-05-19 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy
ano takie czasy, na gieldzie ciezko trzeba na szkolenia chodzic. Ja ostatnio nawet kubek dostalem :)
adrianoo / 2008-05-19 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
:) podaj namiary, niech i inny skorzystaja :)
anonim_03 / 2008-05-19 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
alkohol w krwiobiegu :-))
needle / 2008-05-19 22:22 / Bez rangi
to się Gabrik sporo dowiedział;-))))))))))))))))))
barakuda / 2008-05-19 22:26 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
sam zacząłeś....:-)
jajcarzu..
needle / 2008-05-19 22:28 / Bez rangi
ale zobacz jak ja to kulturalnie robię...
..tracę niemało od dawna, a nikomu nie naubliżałem, od najgorszych nie wyzawałem...a są przecież zupełnie inne przykłady na tym naszym forum...
...że o innych przez grzeczność wcale nie wspomnę
barakuda / 2008-05-19 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...ja się odgryzam, po przynajmniej 5- krotnym ugryzieniu....
niezaczepiany nawet nie szczekam...:-)
Amigo11 / 2008-05-19 22:30 / SAMA PRAWDA
No i z********* skromny jesteś do tego :P:P
adrianoo / 2008-05-19 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
chcial dobrze, a wyszlo jak zwykle :)
Amigo11 / 2008-05-19 21:51 / SAMA PRAWDA
http://www.youtube.com/watch?v=R_7eMk85ETM

Obejrzcie sobie wszystkie 8 części BBC fajne programy robi.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-19 21:46
rocoman- zanim zaczniesz rymować poczytaj
marzyciel- to cytat z wypowiedzi Longa
"Dokładnie 3 lata temu w połowie maja indeks WIG20
zaczął ostro odbijać i wzrósł do końca roku o 45% z 1830 do
2655...nastąpiła panika popytu i wszyscy Ci kórzy odeszli
zaczęli wracać...bioton czy sółki karkosika właśnie wtedy
zrobiły swoje pierwsze kilkaset %"

pytasz kto pisze o wzrostach kilkaset procent- odpowiadam-Long
rocoman- w chacie armageddon? co ty myślisz że ja tu Piłe 5 kręcę?
Marzyciel / 2008-05-19 22:11 / portfel / Weteran 07/08
long mowil o spolce a nie o indexie a to roznica bo nawet trup moze zrobic ladny wynik zanim padnie nakrecany przez spekule
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-19 22:25
jakiś problem panowie mają z przyswajaniem tekstu pisanego, trudno
dalsza dysputa w takim przypadku pozostanie jałowa
needle / 2008-05-19 22:35 / Bez rangi
ja nie mam...
...nie czytam wcale...
rocoman / 2008-05-19 21:54 / Tysiącznik na forum
co mam poczytać ? może "NIE" Urbana ?
pokaż gdzie napisałem o wzrostach kilkaset % ?
jak już wielokrotnie pisałem nie uważam ze mamy hosse tylko boczniaka a że zarobić nawet na nim idzie każdy kto troche posiedzi w tym wie...
anonim_03 / 2008-05-19 22:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
długo lansowałem teorię że spadki skończyły się 21 stycznia, o czym zaczęła się faza akumulacji. Teraz jak patrzę na indexy tygrysów bałtyckich oraz na nasze indexy branżowe to zaczynam się zastanawiać ... generalnei banki trzymają fason, w innych sektorach tragedia. Jeżeli z jakiegoś Polskiego banku mały trupek wypadnie to będzie wodospad.
Kai / 2008-05-19 21:42 / Tysiącznik na forum
Witam wieczorkiem! To ze kontraktowcy prowadza swoje wlasne gierki i robia z W20 co im sie podoba to rozumiem, ale dlaczego dzis tak sie posypaly MiSie, tego juz nie rozumiem. No chyba ze jest to typowe "zanizanie przed odpalem"
rocoman / 2008-05-19 22:00 / Tysiącznik na forum
heh "zaniżanie przed odpałem" powinni z tego zrobić kultowy tekst..
Kai / 2008-05-19 22:08 / Tysiącznik na forum
chyba juz takim jest, dlatego go zacytowalem
Amigo11 / 2008-05-19 21:40 / SAMA PRAWDA
Di napoli by powiedział:
Świetna okazja do brania krótkich:



http://www.voila.pl/372/h4m13/index.php?get=1&f=1
kiepski / 2008-05-19 21:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Anna Borys: Polacy wciąż wypłacają oszczędności z funduszy inwestycyjnych. Kiedy to się zmieni?
Jesienią. Wtedy klienci powinni zacząć wracać do funduszy. Właściciele jednostek inwestycyjnych boją się dużej zmienności. Jednak wystarczy, że giełda zacznie systematycznie rosnąć, a chętnych do zakupu jednostek nie powinno brakować.

Co ma zrobić klient, który wycofał się z funduszy i ma gotówkę, którą chce zainwestować?
Znaleźć dobrych zarządzających i powierzyć im swoje oszczędności. Ale uwaga - na okres nie krótszy niż pięć lat. Warto także włożyć część kapitału w nieruchomości. Proporcje w portfelu zależą od wieku i skłonności do ryzyka inwestora.

kiedy zacząć inwestycję?
Najlepiej teraz. Nie ma co czekać na rozgrzanie koniunktury. Jesteśmy w pobliżu dołka. Jeśli ktoś bardzo boi się wahań to warto rozłożyć wpłaty w czasie. Trzeba pamiętać jednak, że to jest inwestycja długoterminowa. W krótkim terminie, czyli do roku czasu, zalecam inwestowanie w lokaty bankowe.
Longterm / 2008-05-19 21:33 / Mostek Zwyciężymy!
Chciałbym jeszcze skomentować sytyuacje MSZ. Jest w tej chwili akumulacja przez silne ręce papierów oddawanych przez ręce słabe...nie wiem w jakim celu był podawany komunikat o liście intencyjnym z funduszem zarejestrowanym na kajmnach i następnie o zakończeniu rozmów bez rezultatów ale napewno dobrze się stało że nie puścili infa o due dilligence od razu bo to podbiłoby niepotrzebnie kurs a po drugim infie by go zbyt mocno zwaliło...widać że ktoś myśli w tej spółce a chwilowe podskoki kursu nie są w niczyim interesie. Nie da się ukryć że wyniki za I kwartał były słabe a jak na spółkę która przyzwyczaiła nas do wysokiej dynamiki wzrostu, to nawet bardzo rozczarowujące. Nie zapominajmy jednak że MSZ własciwie nie otrzymuje jeszcze żadnych poważnych kontraktów w kraju. Gdy zaczną się przetargi na stadiony i autostrady MSZ będzie gotowy je wygrywać lub służyć zwycięzcom jako podwykonawca.
kiepski / 2008-05-19 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
jedno mnie zastanawia byle komu pozwalaja na due dilligence
i Ci szybko kończa.... trupik?
Longterm / 2008-05-19 21:39 / Mostek Zwyciężymy!
no właśnie coś mi zaczyna to śmierdzieć...ale w zamysł tego całego zamieszania byłby jedynie taki aby zrobić obrót i odebrać akcje od słabych rączek naprzykład przed jakimś mega infem...
kiepski / 2008-05-19 21:42 / portfel / Tysiącznik na forum
to jest wersja optymistyczna....bylaby jeszcze pewnei jakas pesymistyczna.........
Longterm / 2008-05-19 21:52 / Mostek Zwyciężymy!
Uśmiałem się trochę ale niestety takie są nastroje ulicy...poniżej cytat z podłogi


game over

może facet łeb do interesów ma, ale wpuszczając finansowego na due dilligence tylko po to by powiedzieć "nie" gdy kurs testował kilkumiesięczne wsparcie to już czyste s*********** sprawy.
modliszka / 2008-05-19 21:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas na Relaks :-))) a DJ na 13 500 :-))))

Pozdrawiam :-)



10 najśmieszniejszych pytań

Przeciętny użytkownik pb.pl to osoba wyraźnie lepiej wyedukowana od polskiego internauty (mamy mocne dowody). Zdarzają się jednak perełki. Niektóre widać w komentarzach pod artykułami. Inne w pytaniach zadawanych w e-wywiadach z VIPami. Dziś skoncentruję się na tych drugich, bo przecież wszystkim użytkownikom należy się równe traktowanie. Oto 10 najśmieszniejszych pytań, które zadaliście w trakcie e-wywiadów. Choć to karkołomne zadanie, postaram się zastąpić pytanych i na wszystkie odpowiedzieć:

1. Autor: Witek
Pytany: Ludwik Sobolewski, prezes GPW
Kiedy kurna spadnie cena nawozów?
Odpowiedź: Nie jestem ekspertem tego rynku, ale jeśli tylko będą notowane na GPW, to wróżę im, niestety dla Witka, hossę.

2. Autor: Konrad, lekarz stomatolog
Pytany: Roman Karkosik, inwestor giełdowy
Panie Romanie, kiedy zobaczymy na Alchemii 100 zł za akcję?
Wkrótce. A poważnie – radzę mocniej zaangażować się w gabinet lub przebranżowić się (np. na okulistę).

3. Autor: Tadeusz
Pytany: Roman Karkosik
Czy zechciałby się Pan spotkać w celu przedstawienia sobie interesu w skali całego świata mogącego przynieść fortunę? Pomysł zgłosiłem do urzędu patentowego UE.

Bardzo chętnie. Akurat szukam nowych pomysłów na Skotan.

4. Autor: Grzegorz
Pytany: Roman Karkosik
Panie Romanie, zebrałem 7 tys. zł na chrzcinach syna. W co Pan proponuje zainwestować?

Gratuluję! Kwota w sam raz na wystarczy na wyprawienie przyjęcia komunijnego za osiem, dziewięć lat.

5. Autor: Francuz
Pytany: Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos
Lubi Pan Beaujolais Nouveau?

Tak, ale stanowczo bardziej kręci mnie poczciwa 95-oktanówka

6. Autor: Liwana
Pytany: Jarosław Dominiak, szef Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Jestem starszą osobą, maluję piękne obrazy, mam wyższe wykształcenie, wiele umiejętności i nikogo do pomocy. Jakie mam szanse na jakąkolwiek pomoc?

Przykro mi, ale jedyne, co przychodzi mi na myśl, to spotkanie w trójkącie Liwana-Tadeusz-Karkosik.


7. Autor: Halinka
Pytany: Robert Morawski, ekspert ws. podatku giełdowego

Jak odliczyć za okna? Zapłaciłam sporą kwotę (ponad 15 tys. zł)…

Myślę, myślę… Mam! Proszę wrzucić wszystko w koszy. Jakby co, powie Pani, że poprzednie okna uniemożliwiały Pani sprawną lekturę „Pulsu Biznesu”, a teraz wszystko o giełdzie ma Pani czarno na białym.


8. Autor: Irek
Pytany: Roman Karkosik

Może wsparłby Pan ciekawą inicjatywę www.zapisanisobie.pl, bezpłatny serwis dla samotnych Chrześcijan?

Nie jestem zainteresowany, ale polecam mojego znanego krajana.


9. Autor: Marek
Pytany: Robert Gwiazdowski, komentator gospodarczy

Z moich badań nad zaufaniem wynika, że w ogólnoświatowym trendzie obniżania kosztów jednostkowych zaufanie, jako miara ryzyka transakcji, będzie zyskiwać na znaczeniu. Zwłaszcza w sektorze usługowym, przy niepewnej z góry jakości. Ciekaw jestem, co Pan sądzi o tej tezie.

Kurczę. Rzadko się to zdarza, ale mnie zatkało.


10. Autor: Kowal
Pytany: Paweł Olechnowicz
Czy pamięta Pan Kowala? On tak.
No comments.
modliszka / 2008-05-19 21:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Targa Jankesami mocno, chyba nie starczy sił na dalsza wspinaczka....az zal....:-( To oznacza, ze rynek swiatowy JEST BARDZO SLABY :-(
Amigo11 / 2008-05-19 21:31 / SAMA PRAWDA
Z działań rządu zadowolonych jest 41 proc. Polaków, niezadowolenie zaś wyraża 48 proc.; z kolei działalność prezydenta pozytywnie ocenia 30 proc. badanych, a negatywnie - 60 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego. Jest to najwyższa zanotowana wartość ocen negatywnych od czasu objęcia przez Tuska stanowiska premiera.
Marzyciel / 2008-05-19 21:35 / portfel / Weteran 07/08
za miesiac bedzie jeszcze gorzej a za rok tragicznie ale kogo to dziwi ?
kiepski / 2008-05-19 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Berlińska firma zarządzająca aktywami private equity bmp AG (GPW: BMPAG) zaprezentowała dziś wyniki za I kwartał 2008 roku.

Ze względu na fakt, że nie doszło do znaczących wyjść z inwestycji, przychody ze sprzedaży wyniosły w I kwartale 0,04 mln EUR (wobec 5,8 mln EUR w analogicznym okresie zeszłego roku).

Natomiast znaczne przychody z tytułu aktualizacji wyceny wartości inwestycji w wysokości 2,6 mln EUR, z których prawie 90% przypadło na spółkę portfelową K2 Internet S.A., spowodowały skonsolidowany zysk netto w I kwartale na poziomie 1,1 mln EUR, w porównaniu z 0,5 mln EUR w I kwartale 2007 roku.

Wartość posiadanych papierów wartościowych dopuszczonych do obrotu giełdowego oraz innych aktywów pieniężnych na dzień 31.03.2008 wyniosła 11,0 mln EUR (wobec 12,5 mln EUR rok wcześniej).

Wartość zarządzanych aktywów (AUM) w pionach inwestycji bezpośrednich oraz doradztwa private equity wzrosła o 11% w porównaniu z I kwartałem 2007 roku z 73,0 mln EUR do 81,0 mln EUR.

W perspektywie całego roku bmp oczekuje dalszego wzrostu zysku w wyniku zaplanowanych wyjść z inwestycji oraz wzrostu wartości spółek dotychczasowego portfela.
Longterm / 2008-05-19 21:18 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, podczas hossy niezdecydowani kupują...podczas bessy sprzedają...czyli że dzisiaj kiedy nikt nie wie gdzie mamy pójść to wybieramy S... trudno to nazwać pesymizmem ale raczej rozsądkiem wobec niepewnej sytuacji na rynkach...pomimo tego że właściwie sytuacja makro się uspokoiła a kasandryczne wizje głębokiej recesji USA jak narazie się nie sprawdzaja to jednak rozsądny inwestor decyduje się na opuszczenie rynku i obserwację z boku. Pomimo że nie ma praktycznie żadnych danych kóre nie byłyby już zdyskontowane. Podobnie było w 2005 roku...tez była niepewność i rozsądni inwestorzy wybierali siedzenie na pieniądzu. Dokładnie 3 lata temu w połowie maja indeks WIG20 zaczął ostro odbijać i wzrósł do końca roku o 45% z 1830 do 2655...nastąpiła panika popytu i wszyscy Ci kórzy odeszli zaczęli wracać...bioton czy sółki karkosika właśnie wtedy zrobiły swoje pierwsze kilkaset %...później to już było dmuchanie balonów i granie w zasadę "ostatnich gryzą psy"...pozdrawiam
rocoman / 2008-05-19 21:20 / Tysiącznik na forum
nie mam nic przeciw powtórce zwłaszcza na tych spółkch co sam mam...
Longterm / 2008-05-19 21:43 / Mostek Zwyciężymy!
na dobrych spółkach nie opłaca się w tej chwili kasować i czekać na niższe poziomy bo później się po prostu nie zdąrzy wejść i bardzo prawdopodobne że wejdzie się wyżej niż sprzedało:)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-19 21:23
to sobie poczekasz
w 2009 armageddon w/g długiego
do tego czasu powtórka nie będzie
rocoman / 2008-05-19 21:32 / Tysiącznik na forum
armagedon to chyba był u Ciebie na chacie, bez urazy bracie....
Marzyciel / 2008-05-19 21:30 / portfel / Weteran 07/08
jesli kazdy siedzi na forsie to na pewno bedzie powtorka... jesli wszyscy rzuca sie na akcje to ostatni gasi swiatlo tak bylo i bedzie.... zgadzam sie z longiem dane sa zdyskontowane skoro teraz nie mozna kupic akcji za wieksza kwote (miski) a panikarzy nie ma co oddzadza tak nisko jest tylko jeden kierunek --------->
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-19 21:33
zgadzasz się tylko z tym z czym chcesz się zgadzac
twoj przyjaciel prognozuje zwale w 2009
myslisz ze do 2009 twoje spolki urosna kilkaset procent?
w sumie jestes marzyciel- wiec?
Marzyciel / 2008-05-19 21:39 / portfel / Weteran 07/08
a kto pisze o kilkuset % poprostu teraz jest idealna okazja do wzrostow przy zdyskontowanych cenach i ruchu jak na straganie a mysle ze zwala w 2009/10 jest wielce prawdopodobna ale narazie mamy 2008 ;-)
max303 / 2008-05-19 21:43 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
poczekaj trochę,dopiero zobaczysz dyskontowanie polskiej recesji
max303 / 2008-05-19 21:24 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to się tanio obkupimy(:-))
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-19 21:28
jak się zdązymy drogo sprzedać
max303 / 2008-05-19 21:41 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ja siedzę na kasie
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-05-19 21:47
gratki
gio / 2008-05-19 21:13 / portfel / Tysiącznik na forum
witam wieczorem
....Stany, stany + BB /helikopter/ = stagflacja
max303 / 2008-05-19 21:19 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
powitał(:-)
gio / 2008-05-19 21:19 / portfel / Tysiącznik na forum
może po 1,80 jak będzie
max303 / 2008-05-19 21:22 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jeśli pokaże ujemny wynik kwartalny to ma to jak w banku,nie ważne w którym kwartale
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy