Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW znów zależna od decyzji FED

GPW znów zależna od decyzji FED

Money.pl / 2007-10-26 18:01
Komentarze do wiadomości: GPW znów zależna od decyzji FED.
Wyświetlaj:
sylwo2 / 2007-10-28 18:14 / "Góral niskopienny"
witam Was drodzy forumowicze po tygodniowej nieobecnosci.
musze dosc sporo nadrobic z tego co widze.
nie moge sie przestawic bo kupilem jakiegos laptopa i jest na nim windows Vista a ma tylko 512ram
Fawelas / 2007-10-28 18:45 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
no to malutko ma
trzeba by do mięsnego skoczyć po jakieś kości ;-)
TOMOK / 2007-10-28 17:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć ludki
Pozdrawiam
bebe / 2007-10-28 17:40 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
na razie....
do poczytania....
nowicjusz1982 / 2007-10-28 17:26 / Dzieciak *€* forum
uuu ale mam czytania
pzdr :)
PedroGonzalez / 2007-10-28 17:25 / Uznany Gracz Giełdowy
ja jestem w trakcie ogladania filmiku "Cala prawda o 11 wrzesnia" bo jeszce nie mialem okazji...jestem nieufny i doszukuje sie teori spiskowych zawsze i wszedzie...film ciekawy :-)
http://www.maxior.pl/film/15769/film
Frog / 2007-10-28 18:56 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Słyszałem o filmie, ale nie oglądałem (widziałem gdzieś fragmenty). Co do zawalenia się budynku, to Discovery zrobiło na ten temat program - a oni są dla mnie zdecydowanie bardziej obiektywni niż poszukiwacze sensacji).
Odnośnie uwielbienia USA dla poszukiwania spisków (zabójstwo Kennedy'ego, UFO, 11 września itp.) słyszałem bardzo ciekawą opinię. Otóż amerykanie są stosunkowo młodą nacją - i nie mają historii takiej jak np. Europa. Każdy jednak naród potrzebuje historii - wydarzeń wokół których mógłby się jednoczyć. Dlatego dorabiają sobie historię poprzez tworzenie na siłę teorii spiskowych, niedomówień, tajemnic itp.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-28 19:23
ale musisz przyznać,że wydarzeń krwawych w ich krótkiej historii jest sporo- jest do czego dorabiać teorię.
Nie jestem wyszkolonym tajnym współpracownikiem żadnych służb ale gdbym był pracownikiem jakiejkolwiek agencji rządowej gdziekolwiek na świecie i taka agencja spieprzyłaby jakąś misję to jednym z elementów zacierania śladów byłoby z pewnością wypuszczenie/podjudzenie paru kudłatych oszołomow z jakąś nieprawdopodobną teorią- głównie po to aby oficjalne media bały się ruszyć temat- bo to groziłoby ośmieszeniem.
voodoo child / 2007-10-28 18:23 / "Slight return"
http://www.zeitgeistmovie.com/
Dla tych co lubią teorie spiskowe , mocno naciągane ale świetnie się ogląda .
voodoo child / 2007-10-28 18:24 / "Slight return"
Jest tam też część dotycząca FED
samuraj jack / 2007-10-28 17:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
nie oglądałem...
mówili tak coś o jednej z teorii spiskowych - że w tym dniu dniu nie przyszli do pracy członkowie Narodu Wybranego...
taka plotka kiedyś w mediach sie przewinęła...
PedroGonzalez / 2007-10-28 17:52 / Uznany Gracz Giełdowy
obejzyj...wierze zlozyly sie jak po precyzyjnej detonacji...inzynierowie mowia, ze samolot i jego paliwo ktore wywolalo pozar nie moglo spowodowac, ze dwie wierze zlozyly sie w dol tak na zawolanie...strazacy slyszeli detonacje :) albo ten budynek mial taki system samodestrukcji w razie jakiejs sytuacji i ktos go uruchomil zeby sie nie przewrocily na otaczajace budynki albo...no wlasnie...albo :) a te zdjecia zwolnione samolotu zblizajacego sie do wierzy..on naprawde cos mial podczepione pod kadlubem...na kazdym zdjeciu to widac...zadna manipulacja mozna samemu zobaczyc...zobacz...zanalzlem losowe zdjecie w sieci..miedzy silnikami pod kadlubem..normalnie samolot tam nic nie ma jak podwozie zloy: http://pszemau.com/blog/wp-content/wtc.jpg
sylwo2 / 2007-10-28 18:22 / "Góral niskopienny"
system detonacji to raczej nie ale czy nie bylo tam napredce zorganizowanej jakiejs operacji saperow w celu wysadzenia budynku w sposob niepowodujacy zniszczen okolicznych budynkow? tu juz moznaby sie zastanawiac. sklanialbym sie raczej do tej wersji bo tam przeciez wiezowiec na wiezowcu stoi i mogloby sie to nieciekawie zakonczyc. lepiej wyburzyc dwie wieze anizeli uszkodzic piec innych ktore przeciez i tak zapewne nadawaly by sie pozniej do rozbiorki
PedroGonzalez / 2007-10-28 18:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ale okreslenie punktow gdze zamontowac ladunki i ich umieszczenie to przeciez sa dni planowania a nie kilka godzin w dymie i ogniu :-) musialo byc wczesniej
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-28 18:50
myslę że takie plany implozji są przygotowane dla wiekszosci budynkow na Manhatanie...
anonim_03 / 2007-10-28 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak na marginesie: jaki to jest samolot ?
na zdjęciu widać tylko że dwu-silnikowy.
Navigare----- / 2007-10-28 18:55 / Uznany Gracz Giełdowy
boeing 767 zapewne...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-28 18:57
757 obstawiam
Navigare----- / 2007-10-28 18:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Pedro tam nic nie ma... to moze być po prostu cień rzucany przez silnik. Jak Ty to sobie wyobrażasz ze na lotnisku im cos pod kadłubem poczepili... bombę albo zbiornik na dodatkowe paliwo? no bez jaj... :)))
PedroGonzalez / 2007-10-28 18:16 / Uznany Gracz Giełdowy
otoz to...a kto ci powiedzial, ze ten samolot wystartowal z cywilnego lotniska..obejzyj najpierw film potem podyskutjemy :)
Navigare----- / 2007-10-28 18:12 / Uznany Gracz Giełdowy
ale jeśli lubisz takie teorie spiskowe to koniecznie zobacz TO
http://video.google.pl/videoplay?docid=2697480328346224247&hl=pl
PedroGonzalez / 2007-10-28 18:35 / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki..juz ogladam...ciekawie sie zaczyna :)
PedroGonzalez / 2007-10-28 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
wierze, ze cos w tym moze byc..ale wieże mialo byc przez "ż" ;-)
najcz / 2007-10-28 16:55 / Tysiącznik na forum
po zmianie czasu chodzimy trochę inaczej niż usa,będzie trochę normalniej.
sylwo2 / 2007-10-28 18:23 / "Góral niskopienny"
piec godzin roznicy. ale nie wiem czy amerykanie nie przesuwaja czasem swojego czasu tez o godzine i czy aby nie w tym tygodniu nadchodzacym
Navigare----- / 2007-10-28 16:31 / Uznany Gracz Giełdowy

2007-10-28 15:26:44 | *.*.*.* | samuraj jack [ "Uznany Gracz Giełdowy"/ Bloguje na bblog.pl! ]
jak żal, że ktoś będzie patrzył nowej władzy na ręce...skomentuj


myslalem Samuraju, że od patrzenia władzy na ręce to są media i wyborcy a nie "wtyczki" i kapusie... dobrze że się ta IV RP juz kończy...
inwestor1975 / 2007-10-28 19:56 / Tysiącznik na forum
Bajka o długopisie:
długo PiS nie porządził.
samuraj jack / 2007-10-28 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
zasadniczo przy zachowaniu trójpodziału władz - te władze się nawzajem kontrolują...
i nie chodzi tu o kapusiowanie - a o samą świadomość, że ewentualnie nie będzie można czegoś zamieść pod dywan;

poza tym - pomijając już kwestie nominacji Ziobry...

gdyby jakiś prokurator widział nieprawidłowe działania prokuratury i doniósł o tym komuś, to to jest kapuś?
bebe / 2007-10-28 17:08 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nikt nie bierze pod uwagę....zmianę czasów.....i wypalenie się słów....

to tak jak paragrafy....- trupy prawne, które, niektórzy - nie biorąc pod uwagę realiów - utrzymują.....i się nimi posługują....

czas na zmiany....bo inne realia.....inne ZNACZENIA w nowej rzeczywistości...pozdro samuraju
bebe / 2007-10-28 17:16 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dopiszę : manipulowanie SŁOWEM......ależ czuły punkt Polaków.....i każdy postrzega go inaczej..../co przeżył, doswiadczył/....dlatego mam podwójny gniew na media i pismarków....a kysz.....
bebe / 2007-10-28 15:53 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam....oglądam Tv2...kukiz
i usłyszałam fajny kawał mana.../obym znów nie spaliła/
cyt :

która godzina..? - pyta pacjent...
psychoanalityk odpowiada....chcesz o tym porozmawiać....?
bebe / 2007-10-28 15:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
PS nawet nie wiedziałam, ze to kukiz śpiewał te piosenki...a to ci dopiero....
caabi / 2007-10-28 14:46 / Tysiącznik na forum
Ziobro awansuje swoich ludzi, żeby mieć "wtyczki" w prokuraturze
Zbigniew Ziobro
AFP

Zaufani ministra Zbigniewa Ziobry w pośpiechu wspinają się w hierarchii prokuratorskiej na stanowiska, z których kolejny szef resortu nie będzie mógł ich usunąć. Dzięki temu Ziobro zachowa wpływy i dostęp do źródeł informacji - informuje serwis newsweek.pl.
Według rozmówców "Newsweeka" z resortu sprawiedliwości jest niemal pewne, że do Prokuratury Krajowej jeszcze przed dymisją rządu trafią obecny szef ABW Bogdan Święczkowski oraz jego zastępca Grzegorz Ocieczek. Ziobro publicznie zasugerował, że w Prokuraturze Krajowej znajdzie się także miejsce dla wiceministra Andrzeja Kryże. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że z Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ ma tam też zostać oddelegowany Andrzej Naumczuk, który przyjaźni się z urzędnikami z Prokuratury Krajowej.

Te awanse to gwarancja nietykalności dla zainteresowanych, bo tytuł i funkcja prokuratora prokuratury krajowej mogą być odebrane jedynie wyrokiem sądu dyscyplinarnego. Taki urzędnik ma zagwarantowane dożywotnie wynagrodzenie (obecnie ok. 15 tys. zł plus dodatki funkcyjne i za staż pracy). Liczba etatów w Prokuraturze Krajowej jest ograniczona i nowy minister będzie miał niewielkie możliwości doboru współpracowników.
REKLAMA Czytaj dalej

- Docierają do mnie sygnały o przygotowywanych awansach dla całej grupy zaufanych ministra Ziobry, szczególnie z prokuratur krakowskiej i katowickiej - potwierdza Kazimierz Olejnik, były zastępca prokuratora generalnego.

Minister Ziobro to pojętny uczeń Lecha Kaczyńskiego, który odchodząc ze stanowiska ministra sprawiedliwości też awansował najbardziej zaufanych prokuratorów. - To była słynna noc cudów w ministerstwie, kiedy awans na prokuratora prokuratury krajowej otrzymał Józef Giemza, obecnie szef Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Awansowani zostali też inni prokuratorzy zaangażowani w słynne śledztwo przeciwko dziennikarzom - przypomina Olejnik w rozmowie z "Newsweekiem".
samuraj jack / 2007-10-28 15:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jak żal, że ktoś będzie patrzył nowej władzy na ręce...
aszulski57 / 2007-10-28 15:59 / Tysiącznik na forum
Ja straciłem dziadka -którego nigdy nie widziałem na oczy.
Jakiś donosiciel /dziś niwinny/ doniósł na niego, że mówi brzydkie rzeczy.Potem trzymano go w ięzieniu i bito.
Potem wysłano autobusy na wieś i siłą wzięto chłopów/nie
chcieli kolektywizacji/ na proces do "sądu". Celowo przed procesem zbito mu twarz. Ludzie ze wsi nie mogli go poznać.Chłopi mieli się dowiedzieć co to jest "władza".
Po śmierci Stalina -wypuszczono go . Szybko zmarł.Miał 55
lat.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jeszcze za czasów komuny mój ojciec rozmawiał z klawiszem, który bił dziadka. On powiedział : "Ja jestem dobrym człowiekiem. Biłem tak ,żeby było widać , że biję.
Jakby był ktoś inny to by go /może / zabił."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dziś mamy samych niewinnych donosiceli, UB-ków i
sędziów.
Przywróćcie mi dziadka.
samuraj jack / 2007-10-28 16:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
mega dziadka tez probowano skułaczyc - chowal sie po rowach; rodzina nie miala co jesc;
ojciec - jako syn kulaka nie dostawał podręczników w szkole... etc.

nie chodziło mi o Kryże, tylko o prokuratorów w ogóle...
samuraj jack / 2007-10-28 16:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - mego dziadka...
aszulski57 / 2007-10-28 15:08 / Tysiącznik na forum
Kryże -stalinowski sędzia.
Tak naprawdę PiS to kontynuacja PZPR.
Metody /szantaż ,podsłuchy , gnojenie ludzi/ te same co stosowała UB-ecja.
rotux / 2007-10-28 15:20 / Uznany Gracz Giełdowy
Aszu /o ile mogę tak do Ciebie mówić/ - zapewne potrafisz odróżnić imię męskie Roman od imienia męskiego Andrzej.
Potrafisz?
aszulski57 / 2007-10-28 18:22 / Tysiącznik na forum
Rotux.
Jeżeli posiadasz to podaj mi publiczną wypowiedź
Andrzeja Kryże potępiającego działalność swojego ojca.
Czy Andrzej Kryże pojechał i spojrzał w oczy dzieciom i żonom ludzi ,katowanych a następnie "prawomocnie"
skazanych na śmierć.?
aszulski57 / 2007-10-28 16:01 / Tysiącznik na forum
rotux.
Zwróć życie mojemu dziadkowi.
Oddaj mu jego cierpienie.
rotux / 2007-10-28 16:09 / Uznany Gracz Giełdowy
W artykule mowa o Andrzeju Kryże czy Romanie Kryże?
Pisząc Kryże -stalinowski sędzia. którego z nich miałeś na myśli?
Zadałeś sobie trud sprawdzenia, o kim mowa, przed publiczną /dwa posty wyżej/ sugestią, że Ziobro awansuje stalinowskiego sędziego?
aszulski57 / 2007-10-28 15:24 / Tysiącznik na forum
sorry.muszę wyjść.
Wracam za 1,5 godziny.
rotux / 2007-10-28 16:04 / Uznany Gracz Giełdowy
I ja wychodzę.
Ale po powrocie chętnie przeczytam Twoje uzasadnienie tego:
Tak naprawdę PiS to kontynuacja PZPR.
Wiem, że "papier" wszystko przyjmie i można napisać bez żadnych konsekwencji, że np "tak naprawdę SLD to partia chadecka" itp.
Ale samo stwierdzenie w konwencji "zaprawdę powiadam wam" to trochę mało, by przekonać jakiegokolwiek forumowicza do sensowności czy chociaż minimalnego umocowania w rzeczywistości tegoż.
Oskarżenia rzucasz poważne, więc wypadałoby i poważne/konkretne argumenty zapodać.
Pozdro
aszulski57 / 2007-10-28 16:06 / Tysiącznik na forum
Rozwój biurokracji , rozwój instytucji służących do represji, system wodzowski
voodoo child / 2007-10-28 15:16 / "Slight return"
jest jedna zasadnicza różnica za komuny nie mógłbyś tak napisać
aszulski57 / 2007-10-28 15:19 / Tysiącznik na forum
a skąd ty wiesz co ja za komuny robiłem?
bebe / 2007-10-28 15:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
aszu....witaj.....
za komuny mogłeś "wiele".....ale na pewno "wiele" nie mógłbyś powiedzieć GŁOŚNO.....
....teraz możesz....ALE... nikogo - przy okazji - nie potrzeba z tytułu tej "głośności" obrażać...to jest nie potrzebne.....ważmy słowa....zwłaszcza, że teraz naprawdę możemy Wiele Powiedzieć Głośno.....pozdro
witajcie....
aszulski57 / 2007-10-28 16:04 / Tysiącznik na forum
a co sądzisz Bebe o niewinnej TW"Beata".
Sąd ją uniewinnił.
bebe / 2007-10-28 16:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
którą "BEATĘ"....aszu....? - jest ich tak wiele....
Navigare----- / 2007-10-28 16:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Gilowska bebe, Gilowska...
bebe / 2007-10-28 16:44 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
jeżeli tak sie stało....to została " ROZPRAWIONA" sprawa z tamtych lat.....i dobrze, że tak jest i się dzieje, natomiast......inna "Beata" -Sawicka - ale inicjały BS - SB -
obecnie : WINNA......- to nie wiem ....czy sąd uniewinni.....poczekam...popatrzę.....po swojemu ocenię.....jak zresztą każdy....zobaczę media i pismarków....zobaczę i usłyszę.....
media : OPINIOTWÓRCZE.....przypominam.......Navigare...pozdro
aszulski57 / 2007-10-28 18:09 / Tysiącznik na forum
Bebe !
Pani Gilowska to osoba o b. wysokiej inteligencji.
Jak się przyjaźniła z UB-ecją i była "wylewna' i "rozmowna".
???????
Jaka ocena.?
slaw / 2007-10-28 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
a i nalezy zlikwidować Narodowy Fundusz Ochrony Srodowiska ..... spolki zalezne sprzedać ..pieniadze jako wklad na projekty unijne ....tam jest jakieś 200 miejsc w radach nadzorczych ... skasowac ... to kolejna oszczedność Samuraju ...

w kRUS rada rolnikow ... 60 chlopa siedzi i radzi .... skasować zostawic co najwyzej po 1-2 na wojewodztwo .... to samo zrobia czyli nic a taniej beda .....

zrobic przeglad komitetow i komitecikow doradczych powolanych przez ten rzad i skasować .....

skasować pseudo ministrow jacy teraz byli ... filipek i pawłowski do spraw wspolpracy z koalicjantami ......

w kancelarii sejmy skasować wydatki na taksowki i dojazdy ..... scisle rozliczac wydatki na prowadzenie biur .... skasować nieoprocentowane pożyczki dla posłow .....

sporo zadan przekazać samorządowm ... naprawde zrobimy to taniej i lepiej ......

gospodarke nieruchomościami przekazać samorzadom ...i tak starosta jest organem pierwszego stopnia w stosunku do nieruchomosci skarbu panstwa i jakos afer nie widać .... dodać nieruchomosci rolne i z agencji mienia wojskowego .... agencje obydwie skasować

PFRON przekazać samorzadaom sam fundusz skasować .... po cholere potrzebny jest przekaznik pomiedzy samorzadem a budżetem panstwa ...i tak to samorzad te zadania realizuje .... skoro umiemy dac dotacje i rozliczyc prawidłowo chłopu na wsi na winde to bedziemy umieli dac tez i przedsiebiorcy .....

juz tak lekko zaoszczedziłem w okolicach 200 -300 milionów ...... a dopiero zacząłem


forsy jak gnoju jest w budżecie tylko trzeba zaczac szukać
samuraj jack / 2007-10-28 15:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
podpisuje się pod wszystkim wypowiedziami Anonima pod Twoim postem
anonim_03 / 2007-10-28 13:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na Wydziale Prawa powinien być 2 semestrowy przedmiot: "Jak odróżnić miliony od miliardów", po kursie: "dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie".

chyba wystartuje na ministra edukacji ;-))
yayurek / 2007-10-28 13:37 / Kompulsywny looser na forum
mam kilku poważnie niepełnosprawnych kolegów, którzy muszą mieć do czynienia z wiadomym funduszem, ze wszelkich działań tego ostatniego wynika, że jego podstawowe to działania zmierzają do tego aby żaden niepełnosprawny nie dostał zatrudnienia, i nic dziwnego, gdy taki znajdzie pracę, to forsa idzie z funduszu do niego, gdy jest odwrotnie to forsa płynie od przedsiębiorców do funduszu, a jego pracownicy mogą wykazać się wprost niespożytą fantazją w wyrzucaniu pieniędzy, a tak poza tym to zaczynam robić mizerię, mam nadzieję, że zakrzywienie użytych ogórków trzyma się w unijnej normie, w przeciwnym wypadku pewnie popełnię przestępstwo
anonim_03 / 2007-10-28 13:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
znam dla odmiany paru takich którzy owy fundusz dość konkretnie zdoili (nie byli niepełnosprawni).
PedroGonzalez / 2007-10-28 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy
zdoili nas...a nie fundusz :)
slaw / 2007-10-28 13:33 / Uznany Gracz Giełdowy
mielismy zajecia z ekonomii 2 semestry doładnie Anonimie )))))) .... fantastycny gosc to prowadzil ...
anonim_03 / 2007-10-28 13:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie z ekonimi -- odróżnienia milionów od milaardów ... choć brzmi to oczywiste bardzo mało ludzi to potrafi. Oficerowie BORu są na świeczniku medialnym, a tysiące ludzi zdgłaszających się codziennie po przyznanie wszczesnej emerytury robii to po cichu.
slaw / 2007-10-28 13:32 / Uznany Gracz Giełdowy
nie sadze zeby z tego co napisalem powyzej miliard chocby jeden sie zrobił .... otoz nalezy jeszcze zwrocic uwage na to iż utrzymywanie NFOS jest coraz drozsze bo urzednikow tam niestety nie ubywa a oplat za wykorzystanie sodowiska i za zatruwanie w wiazku z nowymi technologiami jest coraz mniej ......

i jeszcze skasowałbym wydatki na garnitury dla oficerow BOR .... ja chodze do pracy w garniturze i nikt mi nie dokłada .... to po cholere im sie doplaca tak samo do pracy chodza jak ja ... proste
anonim_03 / 2007-10-28 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a teraz na poważnie -- przestań czytać gazety, ściągnij sobie z sieci rocznik statystyczny i pokombinuj jak zaoszczędzić miliardy a nie miliony.
rotux / 2007-10-28 14:02 / Uznany Gracz Giełdowy
trafiony zatopiony :]
Slawa metoda to regulacja, nasmarowanie istniejących kulawych mechanizmów. Może i ciut lżej to będzie chodzić po takim przeglądzie, ale skoku nie będzie. Będzie najwyżej niezły efekt medialny.
Grunt to skupić się na sprawach zasadniczych. Chyba wszyscy intuicyjnie czujemy, że garnitury borowików czy rada rolników w krusie to sprawy zasadnicze nie są - prawda Slaw?
anonim_03 / 2007-10-28 12:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tak na marginesie -- nie rozumiem koncepcji mieszkania komunalnego.
Jaronero / 2007-10-28 12:34 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
znaczenie słowa komunalne zostało z biegiem czasu wypaczone.
Kiedys oznaczało że każdy może z każdym, u każdego.... a teraz oznacza że nieliczni moga za pieniądze bardzo wielu :))
slaw / 2007-10-28 12:33 / Uznany Gracz Giełdowy
anonim kolego wiem ze nie mieszkasz wPolsce .... radze ci zapomnij to pojęcie .... szkoda wysiłku i tak nie zrozumiesz bo to normalne nie jest .... zeby ci namieszac to sa jeszcze mieszkania socjalne .... chore czasami
yayurek / 2007-10-28 12:30 / Kompulsywny looser na forum
czasami aby coś poprawić wystarczy to uprościć i skrócić: z Polska Ludowa - usunąć niepotrzbny człon; z Deimler-Chrysler - usunąć niepotrzebny człon....
TOMOK / 2007-10-28 12:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam
Dla zainteresowanych przepisik w portfelu...własnie przygotowuję...
Miłej niedzieli i smacznego obiadku
Pozdrawiam
Jaronero / 2007-10-28 13:08 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
cześć, muszę wypróbować ten przepis w tygodniu... będę teraz miał troche luzu :)
anonim_03 / 2007-10-28 12:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam wszystkich.
Znowu temat wodoru wraca i analizy fundamentalnej.

1. Wodór nie jest źródłem energii a metodą jej składowania. By samochody na wodór miały sens potrzebne jest radykalne zwiększenie produkcji energii elektrycznej -- albo z węgla albo z energii jądrowej. Energia jądrowa podcina gałąź na której ekolodzy siedzą.

2. Analiza fundamentalna obiecuje 10-20 % rocznie ... dla wielu to za mało. Warto dodać że czasami opłaca się kupować dobre spółki gdy popadną w chwilowe kłopoty i wszyscy się z nich śmieją. Rok temu DaimlerChryslera nazywano DaimlerCrisis (kupowałem po 39 euro, teraz jest po 76 euro za akcję).

Jakiś czas temu opracowałem rozpiskę 5 rzeczy jakie powinien znać człowiek po studiach:
dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzieleni, odróżniać miliony od miliardów.
Może trzeba dodać coś o energii ?
slaw / 2007-10-28 12:20 / Uznany Gracz Giełdowy
anonim zerknałeś na ten Action czy nie??? prosze bardzo powiedz co z AT tam mozna wyczarować ...
krzysiek29 / 2007-10-28 12:23 / Uznany Gracz Giełdowy
rsi-57, swiece z przed 2 tyg pokazuja odwrocony mlot
slaw / 2007-10-28 12:31 / Uznany Gracz Giełdowy
to co ten młot ... gora czy dól ... prosciej prosze jak chlopu na miedzy
gio / 2007-10-28 15:50 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
chodzi Ci o wyjście górą z trójkąta ? - nie było potwierdzone obrotami. odwrócony młot - bez komentarza - powinien być test szczyty /tj ok. 1,50 zł w górę/ - zazwyczaj za pierwszym razem nie powinno się udać. ps roszerzają się wstęgi Bollingera - a więc czekać. i kupować po ew. teście szczytu - zajęcie pozycji teraz ..... dla mnie trochę większe ryzyko , ale czemu nie.
ja bym wybrał inną akcję
pzdr
anonim_03 / 2007-10-28 12:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
można powiedzieć że poniżej 25.5 zł nie powinien spaść.
anonim_03 / 2007-10-28 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem o co chodzi ... słabo czytałem forum (a o AT nie za bardzo mam pojęcie)
anonim_03 / 2007-10-28 12:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rzuciłem okiem na Action i wygląda rozsądnie a i branża mało grana.
yayurek / 2007-10-28 12:09 / Kompulsywny looser na forum
Kasta urzędników jest emanacją jednej z najgroźniejszych instytucji jaką jest Państwo. Ta właśnie instytucja rości sobie prawo do przymusu, gwałtu, okradania obywateli w zależności od swych aktualnych celów. Państwo nakazuje mi jeździć w pasach - gdyby to zrobił mój sąsiad to dostałby w mordę (to znaczy nie dostałby, bo Państwo mnie ukaże). W zależności od sytuacji Państwo określoną grupę obywateli nazywa zbrodniarzami, złoczyńcami. Szczytowym osiągnięciem biurokracji była komunistyczna Rosja, hitlerowskie Niemcy, czy np. - pomimo złudy anarchizmu – Kambodża Pol-Pota. Swych urzędników Państwo używa do ściągania z obywateli danin potrzebnych na realizację pomysłów potrzebnych i większości zupełnie społeczeństwu niepotrzebnych. Wszystko odbywa się w atmosferze manipulacji. Jedną z metod manipulacji jest „patriotyzm”. Tenże pozwolił ostatnio podzielić pewne bałkańskie państwo, dzięki czemu obywatele zyskali m.in. kilka hymnów, flag, masę cierpień i ruin oraz naprędce pozmienianych podręczników historii, zaś słudzy Państwa (klika urzędników) masę nowych posad ambasadorów, konsulów, ministrów itd. Aby zyskiwać pieniądze na swe fantasmagorie (jak Wieża Babel, piramidy, pałace Nerona, zawracanie syberyjskich rzek, kancelarię Rzeszy, wyprawy pseudo-kolonialne), ta organizacja potrzebuje wciąż nowych pieniędzy. Łupi ludzi przedsiębiorczych, i przeciwko nim kieruje wściekłość swych obywateli, którzy naturalną koleją rzeczy są łupieni przez przedsiębiorców…
PedroGonzalez / 2007-10-28 12:38 / Uznany Gracz Giełdowy
no to wracamy do monarchii :-)) Yurek na krola :-)) ten system mial swoje plusy..wiadomo bylo kogo karac za bledy...i zazwyczaj kara byla okrotna :-))
anonim_03 / 2007-10-28 12:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bodajże nowicjusz1982 zagłosował nogami na monarchię ;-))
aszulski57 / 2007-10-28 12:52 / Tysiącznik na forum
Pedro.
A co sądzisz o 560 parlamentarzytach?
anonim_03 / 2007-10-28 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja nie Pedro. Przy obecnej ordynacji wyborczej (proporcjonalnej) wystarczyło by 20, być może z różną silą głosu. Senatorów bym proponował ex-officio a nie z wyboru.
piotr824 / 2007-10-28 12:32 / Tysiącznik na forum
Witam , zajrzałem na chwilkę i zaintrygowały mnie wasze dywagacje na temat Państwa ,. Post swój kieruję przede wszystkim do Ciebie yayurek jak i do sława ,osobiście myślę że problem jest szerszy i należy wyjść od określenia tzw. WOLNOŚCI POZYTYWNEJ i WOLNOŚCI NEGATYWNEJ.
aszulski57 / 2007-10-28 12:31 / Tysiącznik na forum
Ty Jurku postawiłeś precyzyjną diagnozę dot. działań państwa =kasty rządzącej czerpiącej różnorakie korzyści
z łupienia obywateli.
Najlepszy przykład : Edgar Gosiewski , który dla poparcia w wyborach doprowadził do wybudowania PERONU we Włoszczowej w czasie gdy
kolej kurczy się -zwalnia pracowników , likwiduje połączenia
itd.
Następna sprawa : ZUS. Konstrukcja systemu emerytalnego jest taka, żeby ci co są dziś przy korycie mieli potem wysokie emerytury.Związana z tym biurokracja ZUS-owska przejada /strzelam/ 30% składek.
Po to by kasta rządząca 1% obywateli mógła dalej pasożytować na reszcie obywateli.
ROZWIAZANIE:jednolita składka i jednolita emerytura.Urzędników rozpędzić.
Ci co mają duże dochody mogą prywatnie wykupić polisy emerytalne.Prywatnie.
Kolejna sprawa to 560 parlamentarzystów.Po co tak dużo?
anonim_03 / 2007-10-28 12:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
problem z ZUSem jest bardziej fundamentalny: oparty jest na błędnej koncepcji demograficznej -- by to wyżywić potrzebyny jest ciągły wzrost populacji.

Co do 30%, to obawiam się że takiej kasy nie da się tak po porostu przejeść. ZUS dysponuje ok. 150 mld zł rocznie (z pamięci strzelam mogę sprawdzić w roczniku statystycznym).
aszulski57 / 2007-10-28 12:51 / Tysiącznik na forum
dokonałem przeliczeń.
zsumowałem swoje wpłaty. Przyjąłem ,że uzyskałbym 3%
odsetek netto rocznie.
Wyszło mi , że państwo w formie emerytury wypłaci mi
50-70% tego co sam bym sobie odłożył -gdybym nie miał obowiązku wpłacania do ZUS-u
anonim_03 / 2007-10-28 13:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to że ZUS marnuje pieniądze na skalę znacznie większą niż wszystko o czym piszą gazety razem wzięte nie musisz mnie przekowywać. Nie wynika to chyba z kosztów administracji (ktora swoją drogą jest bardzo nieuprzejma) a z tego że te pieniądze nie są inwestowane a do tego świadczenia są rozdawane szerokim gestem.

Ja bym proponował 600 zł dla każdego po 65 roku życia + możliwość inwestowania z odroczonym opodatkowaniem.
aszulski57 / 2007-10-28 15:05 / Tysiącznik na forum
jednolita niska składka emerytalna
i jednolita emerytura.Składka emerytalna ustalana 1 raz na rok.
Ewentualnie jak ktoś chce emerytura mogłaby być proporcjonalna do ilości lat płacenia składki.
Zadnych przywilejów branżowych ani za pełnienie VIP-owskich stanowisk.
Wtedy okaże się
anonim_03 / 2007-10-28 12:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Wszystko odbywa się w atmosferze manipulacji.

a wyobraź sobie co by pisały gazety jak by jakiś minister zamiast wdrażać szkodliwe programy uganiał się za pieniądze podatników na Bahamah za lokalnymi panienkami ;-))
samuraj jack / 2007-10-28 13:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja to jużkiedyś pisałem w innym kontekście...
ze lepiej płacić posłom za nic-nierobienie....
strata z tego tytułu zdecydowanie mniejsza niż nowych ustaw...
zjechany za to byłem, że hej...
rotux / 2007-10-28 12:12 / Uznany Gracz Giełdowy
No. To teraz powiedz to Slawowi ;-)
slaw / 2007-10-28 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy
to z jakiegos chorego manifestu antypaństwowego wyciagnąłeś yayurek .... otoz zgadzam sie z toba tylko ze te wrtoci o ktorych piszesz niestety musza byc regulowane od jakiegos czasu .... widzisz wrocmy do kocepcji prawa naturalnego ktore kazdy z nas posiada czujac co dobre a co złe ..... tylko ze troche to wypaczylismy i zasada ze nie zabija sie ludzi okazala sie za slaba stad trzeba regulacji ..... ponadto samo wypaczamy sess wielu przepisow .... pamietasz słynne darowizny przepis spolecznie wspaniały .... a co ludzie nim zrobili???? a co do antypanstwowosci ... hmmm wielu z was swiatlych przedsiebiorcow z tej panstwowosci zyjecie z ochrony tego panstwa itd itd .....
samuraj jack / 2007-10-28 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!

to z jakiegos chorego manifestu antypaństwowego wyciagnąłeś yayurek .... otoz
zgadzam sie z toba tylko ze te wrtoci o ktorych piszesz niestety musza byc
regulowane od jakiegos czasu

to w końcu jak - zgadzasz się czy się nie zgadzasz z tezami chorego manifestu...?;)))
yayurek / 2007-10-28 12:27 / Kompulsywny looser na forum
przykro mi ale właściwie do regulacji prawnych potrzebnych jest wyłącznie 10 przykazań, powstałe wokół tego całe wagony przepisów to zwykła, kolejna manipulacja służąca okradaniu, oszukiwaniu ludzi oraz przynoszeniu dochodów prawnikom, najprostszą i wyczerpującą Konstytucją była ta pierwsza amerykańska, wszystko co póżniej narosło to "narośl rakowa"
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-28 13:40
a ta polska?
slaw / 2007-10-28 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
co do 10 przykazań .... hmmm... widze ze na ym forum to nie tylko ja taki niedzisiejszy jestem ........
slaw / 2007-10-28 11:05 / Uznany Gracz Giełdowy
ech Samuraj ........ oddaj połowe swojej pensji .... ja jestem urzednikiem i nie czuje sie gorszy odprzedsiebiorcy czy kogos innego ... tez chche dobrze zarabiac i uwazam ze na to zasługuje .... koniec kropka ..... drodzy przedsiebiorcy przestancie uciekac w szara strefe oszukiwac, kupować meble do domu i paliwo do samochodu zony itd itd i rozliczać jako wydatki na firmę placcie podatki uczciwie to i obnizyc bedzie można !!!!!! ...oj chyba na mnie zaraz napadniecie ...


ps. przystawiłm gęś i dusze ją w warzywach (gęś zabita dla jasności .... bo z kaczką mogłoby byc rożnie ) ...))))))))))
samuraj jack / 2007-10-28 13:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ależ ja nie piszę o swojej, Twojej czy kogokolwiek innego pensji...
tylko o obietnicy uczynienia z Polski drugiej Irlandii...
i sytuacji, w której już na dzień postępuje tak, jakby cudu nie chciał...

co do firm - gdyby wszystkie firmy miały "uczciwie" wszystkie należności płacić większość ich by nie istniała...
poniżej wymowny przykład....
i się socjalną opozycją nie wykręcaj - koalicja ma większość...
Jaronero / 2007-10-28 11:30 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
To jest napad :)
Slaw, to jest temat rzeka, i jedynym sposobem żeby go zrozumieć jest spróbować samemu z jednej strony pracować pod kimś i brać tylko pensje, z drugiej być na swoim i raz zarabiać, raz dokładać... to jest jak inwestowanie w fundusze i granie na giełdzie...
Ja we wrześniu zarobiłem na papierze ponad 15 000 PLN, a rzeczywiście "pensji" przejadłem około 3000... reszta to były koszty prowadzenia działalności których Państwo lub "inne okoliczności" nie pozwalają mi odliczyć ... powinienem więc zus i podatki zapłacić w tym miesiącu od 3000... a zapłacę prawie 7000.... i po kilku takich akcjach albo uciekasz w szarą strefę, albo zwijasz interes. Prawie dwa lata próbowałem uczciwie prowadzć firmę... do dziś spłacam komornika z tamtych czasów...
A z drugiej strony poznaje od prawie roku sytuację grona ludzi zarabiających po 700 złotych i bezrobotnych z mojej okolicy. Na stopie prywatnej wyszło na jaw, że samotna "biedna" kobieta ma pensje na lewo, alimenty od dwóch ojców jej dzieci, pomoc socjalną, stypendja dla ubogich rodzin ze szkoły, jest zwolniona z opłat za mieszkanie komunalne, dostaje paczki żywnościowe (jadłem u niej, towar pierwszego sortu) łacznie ma świadczeń ponad 2500 na rękę, i teraz dostała jeszcze rentę po śmierci jednego z byłych więc stwierdziła że nie musi pracowac... sąsiedzi robią podobnie, znają luki prawne i sposoby na wszelkie dofinansowania, dodatki, prąd ciągną z piwnicy, ogrzewanie gratis... bonanza...

Oczywiście są to dwa skrajne przypadki, ale zrządzeniem losy związałem się ostatnio z takimi ludźmi, i dużo się od nich uczę...niedługo chyba zrezygnuję z działalności....
krzysiek29 / 2007-10-28 11:41 / Uznany Gracz Giełdowy
jaronero to co bardziej jest oplacalne gra na gieldzie czy inwestycja w fundusze
rotux / 2007-10-28 12:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Tu Cię mam.
Mógłbyś napisać, co to badałeś w Metastocku, bom ciekaw :-]
krzysiek29 / 2007-10-28 12:20 / Uznany Gracz Giełdowy
chcialem zobaczyc jak wskazniki pokazuja sytuacje w przededniu obnizki stop
krzysiek29 / 2007-10-28 12:18 / Uznany Gracz Giełdowy
sytuacje na swiatowych indeksach glownie interesowaly mnie gieldy w ameryce, brazyli, chinach i w polsce
Jaronero / 2007-10-28 12:16 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
to pytanie do krzyśka, czy do mnie :))
rotux / 2007-10-28 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy
jak łatwo zauważyć, pytanie skierowane jest do krzysia :))
Jaronero / 2007-10-28 11:45 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
czytam właśnie dodatek inwestycyjny do Forbes`a... jak dla mnie to jednak gra... a wrażenia z zabay z wami w tę ruletkę... bezcenne :)))) tak naprawdę to nie o zyski chodzi, tylko o naukę i zabawę w moim przypadku... a może zmienię zawód dzięki temu... :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-28 11:33
dodam jeszczejeden przypadek- konkubinat...
facet zarabia ponad 7k na reke, konkubina nie pracuje, rodzi się dziecko i laska biegnie do MOPSu po dodatek na dziecko...
slaw / 2007-10-28 11:53 / Uznany Gracz Giełdowy
jaronero i flugo ..... dorzucic wam z zasiłkow wyplacanych z kasy samorządów ..... moze lepiej nie bo nie udzwigniecie .... to jest prawdziwy problem ktory razem podnosicie ... nie administracja wykonawcza jest problemem tylko ci ktorzy to chore prawo ustalają .... moja sasiadka jeddzi Audi A3 po zasiłek bo nie pracuje ... maz tez nie bo bezrobotny a za granica siedzi ... i zastanawiam sie od jakiegos czasu czy zwyczajnie obyatelsko ich nie podp.......... bo i zasilek poszedlby fiu fiu , i skladka zadrowotna za nia i meza by przez urzad pracy nie bykaby wyplacana i stypendium dla dzieci by odpadło .... tylko jedna rodzina ..... ponoż razy powiedzmytak lekko poł miliona ludzi ..... tylko czy chcielibysmy takiego zamętu ???? chyba powinno sie to zrobić .... ale czy przy tej socjalnej solidarnej opozycji sie da ....
Jaronero / 2007-10-28 12:05 / portfel / "ATe-ista ale nie fanatyk"
nie da się... tylko czas to może wyprostować i samoświadomość... ale patrząc na Niemcy i inne kraje rozwinięte, to tam jest jeszcze gorzej... a głosuje zazwyczaj te biedne 60% ludności... u nas tylko ostatnio coś pękło, bo młodzież chce sama na siebie pracowac, większość i tak sama płaci za wykształcenie i służbę zdrowia... więc może coś się zmieni... za 20 lat.
Podobny temat jest z mieszkaniami... ktoś miał babcię, inny wyprowadził meliniarzy na działki... ktoś miał dojście... teraz co sprytniejsi maja kilka mieszkan i wynajmuja...a inni czekaja po 10 - 15 lat na przydział i płacą za wynajem... Jak powiedziałem znajomej ze jej matka powinna zdać mieszkanie komunalne bo fikcyjnie na syna ma dwa własnościowe, to zjechała mnie od świń i nieudaczników że sam sobie tak nie załatwiłem...
rotux / 2007-10-28 11:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Ty się solidarną opozycją nie zasłaniaj. Większość mają i opozycja może ich cmoknąć.
rpp / 2007-10-28 11:12 / Tysiącznik na forum
slaw - jako urzędnicy powinniśmy się teraz spodziewać "radykalnej podwyżki pensji w budżetówce" ... i obniżki podatków
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy