Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW:Wzrosły indeksy i obroty

GPW:Wzrosły indeksy i obroty

Money.pl / 2008-07-23 17:40
Komentarze do wiadomości: GPW:Wzrosły indeksy i obroty.
Wyświetlaj:
Ajwen / 2008-07-23 19:29 / portfel / Bywalec forum
Hossa czy bessa mam to wszystko w dupie. Kupiłem to co miałem kupić 22% poniżej wartosci księgowej i przy wskazniku c/z 4,6. Teraz czekam na dywidendę i jeszcze dokupię. Za parę lat zobaczę czy postąpiłwm słusznie. Pozdrawiam i życzę udanych wróżb.
brydzia / 2008-07-23 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to pochwal się jeszcze co kupiłeś i za ile , bo później napiszesz jak nasza jedna koleżanka po fakcie że się jak zwykle w dołku obłowiła i super zarobiła tylko nikomu nie powiedziała bo myślała że wszyscy wiedzą a już miała po fakcie nie pisać ale napisała bo na kawe ze szczęścia jechała
abcabc / 87.207.227.* / 2008-07-23 20:01
dobre, tu nie jeden idealnie trafia w dolek, nawet co do grosza
z_brzeszczot / 2008-07-23 20:03 / Leszcz uliczny
chyba na Mewie :-)))
pawciomerc / 2008-07-23 19:50 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
tojak w dołku sie obłowiła i zarobiła to ja bym sie cieszył,a na marginesie nie ma obowiazku informowac kto co ma w portfelu i po ile
Kenobi / 2008-07-23 19:45 / Uznany malkontent giełdowy
Bo ona już od pewnego czasu cierpi na tę przypadłość, że się cieszy, jak jeszcze nie zrealizowała zysku, więc jak w końcu sprzeda, to może okazać się, że lepiej się już nie chwalić...
Ajwen / 2008-07-23 19:41 / portfel / Bywalec forum
Taki inwestor jak Ty powinien sam wyłowić coś konkretnego .... i nie mam zamiaru się chwalić, ja tu tylko sprzątam...
gVarek / 2008-07-23 19:40 / "zGÓRnikt"
no własnie bo w portfeliku duje wiater;)
bollullos / 2008-07-23 19:40 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a koleżanki to już jak siostry niemal, brydzia nie martw się to Ty jesteś miss naszego forum, a Ken i tak woli A2.
needle / 2008-07-23 19:34 / Bez rangi

Za parę lat zobaczę czy postąpiłwm słusznie.

to więcej niż pewne:-)
Ajwen / 2008-07-23 19:36 / portfel / Bywalec forum
Witaj Needle ....gratuluję;))
needle / 2008-07-23 19:47 / Bez rangi
tak luźno spytam...
...a czego...?
Ajwen / 2008-07-23 19:49 / portfel / Bywalec forum
Uznanego...Needle
needle / 2008-07-23 20:20 / Bez rangi
ktoś się pomylił...
...a teraz nie wiem, czy w razie czego Inwestor Tomtay zgodzi się, żebym dołączył do tej co ja miałem onegdaj, a On teraz dumnie nosi przy nicku?
_Borys_ / 2008-07-23 19:38 / portfel / Tysiącznik na forum
Tylko utrata wzroku może ci w tym przeszkodzić ;))
szymon / 2008-07-23 19:26 / Uznany Gracz Giełdowy
oj emocje zadza na forum... spadalo zle(krzyczeli ci z akcjami )... rosnie jeszcze gorzej (krzycza ci bez akcji).... a ponad wszystkim Kenobi :))
Kenobi / 2008-07-23 19:35 / Uznany malkontent giełdowy
Szymciu! Podoba mi się to, że potrafisz sie do tego wszystkiego zdystansować. Tak to już bywa, że każdy podejmując decyzje inwestycyjne jest święcie przekonany o swojej nieomylności i nie dość, że uparcie trzyma się tego, ale i nie daje sobie za żadne skarby wyprowadzić z błędu. Pewnie z powodu urażonej dumy inwestorskiej.? Pozdr.
szymon / 2008-07-23 19:29 / Uznany Gracz Giełdowy
errata: rzadza
Krzych / 2008-07-23 19:24 / Płoteczka na forum
mało postów to przypomnę bo Ken bardzo się stara

Firmowe podchody - akcje jednorazowe i ciągłe
czwartek, 26 czerwiec 2008, 09:21
źródło: Twoja Firma

Do przeżycia w firmowej dżungli ważna jest znajomość technik manipulacji, dyskredytacji i prowokacji. Zarówno jeśli chodzi o stronę bierną (jak się bronić), jak i aktywną (jak atakować). Zdaniem Mirosława Karwata, autora książki "Teoria prowokacji" (Wydawnictwo Naukowe PWN, 2007), równie ważna jest umiejętność rozróżnienia i modyfikacji podejmowanych działań. Inaczej bowiem należy podchodzić do pojedynczych aktów, a inaczej do zaplanowanych kampanii w dłuższym okresie.



Prowokacja jednorazowa

Prowokacja jednorazowa podejmowana jest w jakiejś niepowtarzalnej sytuacji. Często ma charakter improwizacji - nadarzyła się okazja, no więc konkurent dostał szpilę. Ten typ prowokacji jest podejmowany w określonym miejscu i czasie, z myślą o konkretnej sprawie i konkretnym celu, który jest w zasięgu ręki przynajmniej w tym sensie, iż planując ją możemy brać pod uwagę i kontrolować ograniczoną liczbę uwarunkowań i czynników.

Prowokacja jednorazowe zwykle obliczona jest na określony doraźny efekt, który coś przesądza i załatwia, a więc "kończy sprawę". Wraz z tym albo znika zapotrzebowanie na tę prowokację i przechodzi ona ad acta, albo też możliwość jej efektywnego powtórzenia w innych okolicznościach jest znikoma, gdyż następuje jej swoiste "moralne zużycie". Często o jakimś podstępnym chwycie czy manewrze, który okazał się skuteczny z powodu zaskoczenia, nieprzygotowania odbiorców/adresatów, ludzie powiadają: drugi raz nie damy się nabrać na ten sam numer. Aczkolwiek nie bądźmy przesadnymi i naiwnymi optymistami. Wbrew pozorom, bywamy skłonni powtórnie "kupić" jakiś skompromitowany czy anachroniczny rodzaj argumentacji, mimowolnie zareagować na wyzwanie lub atak, który sam w sobie nie jest już dla nas niespodzianką. Poza tym ten sam "zgrany numer" może okazać się szlagierem i objawieniem dla innej publiczności.

Oto przykłady jednorazowej prowokacji zaprogramowanej "odtąd-dotąd": akcja promocyjna, wyprzedaż, happening zastosowany podczas demonstracji protestacyjnej w sprawie konkretnej decyzji lub projektu politycznego, egzekucja gangsterska wieńcząca pewne porachunki, walkę o władzę w gangu lub zamykająca prokuraturze sprawę (nie ma już jedynego świadka), skrytobójczy lub spektakularny zamach terrorystyczny na określoną osobistość, który niejako "rozwiązuje problem" (nie ma już niewygodnego faworyta w wyborach).

Ciekawą, a czasem bardzo niepożądaną, cechą prowokacji jednorazowej jest to, że może okazać się pożywką dla innych prowokacji. Wydaje się, że w tych kategoriach można interpretować głośną swego czasu, a w echach i konsekwencjach politycznych wciąż żywą, aferę Rywina, której reperkusje zaszły daleko: upadek rządu, a z czasem w ogóle istotne "przemeblowanie sceny politycznej". To drugie niekoniecznie w pełni zgodnie z intencjami inicjatorów.

Prowokacje wielokrotne

Prowokacja wielokrotna polega na eksploatowaniu przez tę samą osobę (co najwyżej w zmiennym towarzystwie sojuszników, zauszników, wykonawców) pewnego schematu działania, pretekstu, rodzaju argumentacji, typu symboliki itp. w wielu różnych okolicznościach. Schemat ten jest powtarzany bądź okazjonalnie, w sytuacjach niezaplanowanych, choć częściowo podobnych, bądź planowo, regularnie i cyklicznie, np. w rytm kadencyjnych zmian kadrowych i personalnych, kampanii wyborczych, ważnych rocznic, których interpretacja decyduje o "rządzie dusz" i o rozdzielniku dopuszczenia lub wykluczenia.

Nie jest więc przypadkiem, że podczas kolejnych kampanii wyborczych często zdarza się "odgrzewanie starych kotletów" w postaci ponawiania zarzutów i oskarżeń już niegdyś zlekceważonych, oddalonych lub obalonych, ale i w postaci "nowych artystów do starej śpiewki" (dla przykładu: niepotwierdzone dotychczas zarzuty czy podejrzenia są przypominane i powtarzane pod pretekstem pojawienia się nowych dokumentów, nowych świadków).

Prowokacja seryjna

Prowokacja serialna (seryjna) polega na tym, że ten sam obiekt (jakim może być jednostka, osobistość, ekipa rządowa, publiczność, elektorat) podlega regularnie powtarzalnym oddziaływaniom (np. atakom, próbom "skuszenia", zabiegom dezorientacyjnym lub dezinformacyjnym), których cel jest w zasadzie stały. Zmieniają się jednak okoliczności, a w ślad za nimi okazje, stosowane narzędzia i preteksty do oddziaływania i odpowiednio "tematy" (powody do zajęcia się znów tym samym adresatem lub obiektem), sposoby zwrócenia się do odbiorców i wpływania na sytuację tego obiektu. Zadaniem takich "powtórek" jest podtrzymanie lub odtworzenie przebrzmiałego wcześniejszego efektu, względnie uzyskanie efektów dotychczas nieosiągniętych, a prawdopodobnych w nowym rozdaniu.

Typową prowokacją seryjną jest np. stałe ponawianie wniosków o pociągnięcie do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu tego samego "ulubionego" polityka, ale z coraz to innych powodów (pretekstów). Podobny charakter ma ciągłe wznawianie (na zamówienie polityczne) śledztw w sprawach uprzednio umorzonych lub zamkniętych - z myślą o regularnym nękaniu i piętnowaniu przeciwników politycznych. A tym bardziej - polityczne pieniactwo polegające na inicjowaniu i wymuszaniu powrotu do przegranych procesów politycznych w kolejnych instancjach sądownictwa, we wszelkich możliwych trybach nadzwyczajnych. To ostatnie zjawisko tylko z pozoru jest irracjonalnym przejawem mściwości i zawziętości; w rzeczywistości daje to "korzyści" polityczne w postaci zapewnienia komuś nawet przez kilkanaście lat statusu oskarżonego i podejrzanego w oczach opinii publicznej.

Seryjny schemat prowokacji znajduje jednak zastosowanie nie tylko w działaniach wrogich, destrukcyjnych, ale również w próbach pozyskania ludzi jako konsumentów, klientów, wyborców, czytelników. Widocznym jego przejawem są kampanie reklamowo-promocyjne (swoiste komercyjne nagonki) służące najpierw wzbudzeniu, a potem nieustannemu podtrzymywaniu zainteresowania przedsięwzięciem komercyjno-kulturalnym. Odnotujmy tu chociażby natrętne, cykliczne formy "hodowli fanów" Harryego Pottera czy Gwiezdnych Wojen (powtarzające się w mediach "ataki" i "bombardowania" reklam, zwiastunów, recenzji, gadżetów, konkursów, loterii, podgrzewanie atmosfery przed wydaniem każdego kolejnego tomu lub premierą kolejnych ekranizacji).

Prowokacja permanentna

Prowokacja permanentna to znaczy nieprzerwanie trwająca, nieustanna, ciągła, ustawiczna. Prowokacja permanentna to taki sposób działania (sztucznego wywoływania zjawisk i wyobrażeń, nagłaśniania spraw, przyśpieszania lub hamowania pewnych zmian społecznych), który polega na względnej ciągłości zachowań, czynności, zabiegów, gestów rytualnych, deklaracji podejmowanych stale w tej samej formie w tej samej sprawie w stosunku do niemal tych samych podmiotów. Kalkulacje przyświecające takiej formalnie natrętnej i monotonnej grze w perpetuum mobile są zróżnicowane. Celem może być oczywiście demonstrowanie własnej nieustępliwości, konsekwencji i niezłomności w sprawach, w których oczekiwania danego podmiotu nie zostały jeszcze spełnione. Zarazem jednak może to służyć mobilizacji, podtrzymaniu społecznego przekonania o aktualności jakiegoś problemu i pewnych dążeń lub roszczeń, przekreślaniu poczucia przesądzenia sprawy czy poczucia trwałości zwycięstwa przeciwników.

Przykładem takiej prowokacji permanentnej może być sławny refren w mowach Katona Starszego "Poza tym sądzę, że Kartagina powinna być zniszczona". Podobnie regularne wywoływanie - w okresie zaborów - ambasadora Rzeczypospolitej na dworze sułtańskim (jako demonstracja nieuznania rozbiorów oraz lojalności wobec państwa bynajmniej niesojuszniczego). Prowokacją permanentną są też oczywiście zloty i zjazdy niemieckich "ziomkostw" (zwłaszcza z udziałem przesiedleńców drugiej i trzeciej generacji), wznawiane przy tej okazji mapy z niemieckimi nazwami miast w Polsce zachodniej i północnej oraz z oznaczeniem Pomorza, Śląska, Ziemi Lubuskiej i Mazur jako "obszarów pod tymczasową administracją polską". Liczne prowokacje permanentne towarzyszą od dawna konfliktom politycznym w Polsce. Prowokacją permanentną były np. w PRL niektóre nabożeństwa rocznicowe i nieoficjalne ceremonie składania wieńców - traktowane przez uczestników jako demonstracja pamięci, obecności, ciągłości tradycji źle widzianych przez władze, jako symboliczna forma oporu. Prowokacją permanentną jest też dziś żądanie-zaklęcie pod adresem polityków "postkomunistycznych": "najpierw rozliczcie się z przeszłości", stale powtarzane przez ich przeciwników, którzy w istocie liczą nie tyle na to samorozliczenie, ile właśnie na nierozliczenie, gdyż to przedłuża im - niczym abonament lub legitymacja - ważność argumentacji historycznej w walkach politycznych w przyszłości.
Kenobi / 2008-07-23 19:39 / Uznany malkontent giełdowy
Normalnie padnę za chwilę ze śmiechu. Weź Krzychu zapakuj to w swoje akcje i wyślij to jako podanie na NYSE, żeby się z tym zapoznali i przypadkiem nie spadali.
Krzych / 2008-07-23 19:46 / Płoteczka na forum
wysłałem widzisz efekt
Kenobi / 2008-07-23 19:57 / Uznany malkontent giełdowy
Od razu zaczęli spadać, dokładnie jak przewidywałem....
mankomaniak / 2008-07-23 19:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
"Balcerowicz musi odejść"
needle / 2008-07-23 19:33 / Bez rangi
bollullosowi chodziło o ilość, nie o jakość!
z_brzeszczot / 2008-07-23 19:24 / Leszcz uliczny

2008-07-23 18:57:21 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
Pożyczają ... Więcej już nie mogą pompować ... stale tylko
coś mówią, coś obiecują,...


Kto ???? Ken, wyduś wreszcie to z siebie, NAZWIJ ich :)
(nazwij, nie przezwij)
bollullos / 2008-07-23 19:18 / portfel / Uznany Muł Pancerny
prawie połowa postów dzisiaj jest Kena
więc starym zwyczajem
jutro +4%
taszka / 2008-07-23 19:26 / "Krecik"
nie bede zmienial proporcji bo nie chce ale to niezacny golec co tylko smorod roznosi gownojad jeden sprawdzilem co pisze i jak klamie i juz dawno to wiem
gVarek / 2008-07-23 19:37 / "zGÓRnikt"
jak się nie potrafisz dostosować musisz odejść!
needle / 2008-07-23 19:48 / Bez rangi
e tam...głupoty piszą i nie odchodzą, ...
...a bywa, że piszą jeszcze więcej:-(((
Kenobi / 2008-07-23 19:23 / Uznany malkontent giełdowy
Nie przypominasz sobie, jak ktoś mądry napisał, że kiedyś zostanę tu sam?
max303 / 2008-07-23 19:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
niedoczekanie twoje (:-)))))))))))))
z_brzeszczot / 2008-07-23 19:25 / Leszcz uliczny

Nie przypominasz sobie, jak ktoś mądry napisał, że kiedyś zostanę tu sam?

Nie sam. Z protonem, neutronem, elektronem... w kwaśnym pH...
amigo2 / 2008-07-23 19:35 / Regulamin forum!
no nie jeszcze ja)))))))))))
akslow / 2008-07-23 19:24 / Tysiącznik na forum
wtedy bedzie koniec bessy ;]
neutron / 2008-07-23 19:06

2008-07-23 18:24:29 | *.*.*.* | proton [ Atomowy inwestor ]
większość funduszy małych i średnich spółek jest zamknięta i
za bardzo nie można ich kupować


Chlopcy z innego forum twierdza,ze to idiotka gruba
MARIKANA
Jedyny sposob---NIE ODPOWIADAC
needle / 2008-07-23 19:13 / Bez rangi
a ja jestem pewien, że nie...
needle / 2008-07-23 19:17 / Bez rangi
...i że wiesz jak się zalogować na tamten nick
abcabc / 87.207.227.* / 2008-07-23 19:35
neutron, proton, kwas - to jeden ch**
Marzyciel / 2008-07-23 19:05 / portfel / Weteran 07/08
od jakiegos czasu jak czytam to forum to tak sobie mysle ze chyba masa ludzi jest teraz na urlopie a ze pogoda do dupy to siedza na forum i pisza glupoty czesto sami ze soba pod innymi nickami, wiec proponuje jakies last minute albo gory nic tak nie odpreza
Kenobi / 2008-07-23 19:11 / Uznany malkontent giełdowy
Takie czasy - ludzie nie znają jeszcze bessy i nie potrafią się w niej znaleźć, stale myślą kategoriami hossy i liczą, że odrobią straty, a stale jest coraz niżej. Zamiast zastanowić się jakie są tego powody, starają sie zaklinać rzeczywistość i atakują każdego, kto im wskazuje, że powinni poszukać może błędów u siebie
max303 / 2008-07-23 19:20 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"stale jest coraz niżej."


widzimy,widzimy
akslow / 2008-07-23 19:19 / Tysiącznik na forum
kenobi nie rob z siebie takiego znawcy ;) wczesniej chyba z 2 lata o bessie trabiles a byla hossa ;)
vers / 2008-07-24 00:01 / portfel / Pan obiektywny
Ja tam uwazam ze Kenobi odwala dobra robote na forum, przynajmniej studzi troche zapal ;). Nie twierdze ze ma racje, bo czesto nie ma, ale sam fakt istnienia przeciw wagi jest potrzebny ;)
bollullos / 2008-07-23 19:12 / portfel / Uznany Muł Pancerny
odezwał się pacyfista sympatyczny
Kenobi / 2008-07-23 19:18 / Uznany malkontent giełdowy
Nic Ci nie pomoże usprawiedliwanie swoich błędów poprzez szukanie winnych własnej nieumiejętności prawidłowej oceny sytuacji, mimo że dostajesz czasem taka okazję, żeby zastanowić się, że może to jednak Ty tkwisz w błędzie?
akslow / 2008-07-23 19:20 / Tysiącznik na forum
kenobi kazdy moze sie mylic ;)
bollullos / 2008-07-23 19:22 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ja się nie mylę. ja inwestuję na dziesięciolecia od początku. nie mam czasu ani wiedzy na spekulację. Wybrałem dobre społki które dadzą wysoki zwrot
akslow / 2008-07-23 19:24 / Tysiącznik na forum
ja bym powiedzial ze ryzyko jest zawsze ;)

wiec mozesz sie mylic :P
bollullos / 2008-07-23 19:24 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to znaczy w inwestowaniu - trzymanie się strategii nie jest błędem, straty szybko odrobię
y / 83.25.39.* / 2008-07-23 18:56
a kiedys to bylo takie fajne forum .... zal.....
bollullos / 2008-07-23 19:11 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w czasach starożytnych gumisiów
Kenobi / 2008-07-23 19:13 / Uznany malkontent giełdowy
Mułów wtedy nie było....
bollullos / 2008-07-23 19:17 / portfel / Uznany Muł Pancerny
z całym szacunkiem zaczynałem na forum przed tobą, a Ty się jakoś klonowałeś jako obi-wan, przedtem vader, lucas, i pod różnymi nickami
Kenobi / 2008-07-23 19:21 / Uznany malkontent giełdowy
Nie zamierzam tutaj się licytować, nie jest ważne jak się zaczyna, ale wiesz...
warren b. / 195.205.143.* / 2008-07-23 18:56
powiadam wam, nie lękajcie się... w życiu piękne są tylko chwile =)
proton / 2008-07-23 18:46 / -
idź chłopski synu gdzie twoje miejsce gówno w oborze przeżucać, spieprzaj sta bidoku
bollullos / 2008-07-23 18:52 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a Ty razem z nim
needle / 2008-07-23 18:56 / Bez rangi
a wiesz, że to byłoby niezłe rozwiązanie...
pożyteczne dla forum!
...mogliby jeszcze kwasa zabrać
Kenobi / 2008-07-23 18:58 / Uznany malkontent giełdowy
Pierwszy demokrata się odezwał...
Kenobi / 2008-07-23 19:00 / Uznany malkontent giełdowy
Masz już swój pijacki kącik, wiec wynieś się do niego, nie wiem co tu stale nudzisz?
needle / 2008-07-23 19:12 / Bez rangi
tylko zły człowiek lub nieobeznany z giełdą może przy obecnych wykresach rysować na forum spadki
Zeus52 / 2008-07-23 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
needle! Mam prośbę. Jeśli masz trochę czasu,zajrzyj na stronę funduszy,wątek:"SCH1...." i jeśli możesz,to napisz,co o tym myślisz,bo mam wrażenie,że robi się lekki bajzel. Please!
needle / 2008-07-23 20:22 / Bez rangi
wybacz, nie miałem nigdy fundów i nie wiem czy będą mógł Ci pomóc
ale jakbyś nalegał...
wklejaj linka do portfela
WSZYSTKO CZYTAM, ZAWSZE ZNAJDĘ!
needle / 2008-07-23 20:24 / Bez rangi
a w sprawie fundów...
...mam więcej czasu niż wiedzy
no, tak jak Kenobi w sprawie akcji...
Zeus52 / 2008-07-23 20:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla Ciebie mogą być ważne choćby nastroje panujące wśród funduszowców! Skusiłem Cię?
Zeus52 / 2008-07-23 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i nie muszę dodawać,że za nastrojami idą zlecenia!
Zeus52 / 2008-07-23 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie musi być teraz...jak będziesz miał trochę czasu. Może być ciekawie także dla Ciebie. Może warto zajrzeć!? Stary Zeus Cię ładnie prosi...ten od Ateny.Fundy fundami...dyskusja jest o surowcach i giełdzie. Fundy to tego pochodna!Zajrzyj. Jak nie teraz,to może wieczorem. Z góry dzięki.
Kenobi / 2008-07-23 18:26 / Uznany malkontent giełdowy
Mc Donald's , mimo dobrych wyników spada o 0,75%. Boeing, dzięki słabemu wynikowi spada o -4,22%. I tak to się odbywa.
bollullos / 2008-07-23 18:28 / portfel / Uznany Muł Pancerny
nazywam się Kenobi bo za miliony cierpię katusze
Kenobi / 2008-07-23 18:36 / Uznany malkontent giełdowy
Wyraźnie cierpisz, jeszcze trochę i źle skończysz,
proton / 2008-07-23 18:36 / -
kenobi skończy jak gieremek
Donald T. / 83.30.228.* / 2008-07-23 19:00
ty głupi chamie spadaj z tego forum bo ci jaja gniją i strasznie smrodzisz a to porządna strona.
hehehe / 83.24.165.* / 2008-07-23 19:19
odezwał się wielbiciel! :D
Kenobi / 2008-07-23 18:39 / Uznany malkontent giełdowy
Trochę szacunku dla zmarłych by Ci się przydało. I nawet nie potrafisz poprawnie napisać...Nie kompromituj się lepiej.
proton / 2008-07-23 18:45 / -
hahahaha żałosny socjalista poszczekuje co robisz na tym forum chłopski synu
Kenobi / 2008-07-23 19:03 / Uznany malkontent giełdowy
Szczekasz to tu właśnie Ty i tego nawet nie potrafisz.
Kenobi / 2008-07-23 18:22 / Uznany malkontent giełdowy
Dziś sporo spadła ilość wniosków o kredyt hipoteczny, rośnie oprocentowanie kredytów. Pogarsza to sytuacje posiadaczy domów zakupionych na kredyt. Zwiększy to liczbę domów odbieranych posiadaczom i spowoduje dalszy spadek ich cen, a w konsekwencji obniży siłę nabywczą konsumenta i dalej pogrąży gospodarkę.
Cheed / 2008-07-23 18:26 / Byczek
przeczytaj najnowszego posta z tego linku co podałem. Jest tam o regulacjach rządowych dotyczących spekulowania np. na ropie i podobieństwach do '29r.
Kenobi / 2008-07-23 18:35 / Uznany malkontent giełdowy
Już dawno temu o tym wspominałem, ale wtedy jeszcze nikt nie zwracał na to uwagi.
Cheed / 2008-07-23 18:40 / Byczek
pamiętam, że o tym wspominałeś dlatego to przytaczam. Ciekawy jestem jednak Twojego zdania na temat tego, że to może być przełom i indeksy od tego momentu mogą zacząć rosnąć ;-) Nie traktuj tego jak jakiegoś ataku, chce tylko poznać Twój punkt widzenia. Sytuacja w latach 30 była chyba bardziej napięta niż jest teraz, gdy jakiś bank przez 10 lat miał co roku 3mld $ zysku a w tym roku pokazał 2mld $ strat przy oczekiwaniach rynku na poziomie 5mld $.
Liczby są oczywiście fikcyjne.
Kenobi / 2008-07-23 18:57 / Uznany malkontent giełdowy
Nic nie zacznie rosnąć. Jest bessa i w niej zawsze są dołki i górki, ale kolejne są coraz niżej. Trend jest jasno określony. Wszystko jest mocno lewarowane, więc pieniądz znika z rynku. Pożyczają tylko, żeby spłacić poprzednią pożyczkę. Więcej już nie mogą pompować akcji finansowych przy takich stratach, a jeszcze wiele ich jest ukrywanych. Od dawna stale tylko coś mówią, coś obiecują, a i tak stale jest coraz gorzej. Nie można zapominać o morzu problemów, jakimi są szary system finansowy, czy bańka derywatów, w której umaczane jest też sporo banków. O tym w ogóle sie nie mówi, wiec niektórym wydaje się, że nie ma w ogóle problemu. O drobiazgach w postaci kryzysu na rynku nieruchomości komercyjnych, kredytów na naukę, kartach kredytowych i innych nie wspominając.
bollullos / 2008-07-23 18:26 / portfel / Uznany Muł Pancerny
dalej pogrąży gospodarkę ... w krainę Mordor, gdzie zaległy cienie
Cheed / 2008-07-23 18:16 / Byczek
http://wojciechbialek.blox.pl/html - polecam najnowszy wpis :-)
Cheed / 2008-07-23 18:04 / Byczek
Zastanawiam się dlaczego MISie rosną więcej niż WIG20. Wiadomo straciły dużo więcej niż WIG20, są już wyprzedane, ale kto je kupuje? Czyzby konczyly sie umorzenia w MIŚ, albo co bystrzejsi inwestorzy zaczeli juz powoli skupowac jednostki uczestnictwa?
proton / 2008-07-23 18:24 / -
większość funduszy małych i średnich spółek jest zamknięta i za bardzo nie można ich kupować
bollullos / 2008-07-23 18:27 / portfel / Uznany Muł Pancerny

większość funduszy małych i średnich spółek jest zamknięta
po g. 18:00
bollullos / 2008-07-23 18:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
umorzenia się już dawno skończyły, jest bessa i teraz prawdziwi fachowcy a nie reklamowi naganiacze polecają co bogatszym inwestowanie w niedowartościowane akcje, bo dziś hasło (akceptujesz ryzyko do 30% wahań ceny) ma już sens. Wig20 to spółki wysoko rozwinięte, z malymi perspektywami, molochy.
bollullos / 2008-07-23 18:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Ci którzy w turbohossie po cichu polecali sprzedawanie papiera
Kenobi / 2008-07-23 18:18 / Uznany malkontent giełdowy
Niewielkim kapitałem można tam zrobić większy ruch.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-07-23 17:40
powitał
needle / 2008-07-23 18:29 / Bez rangi
chciałem WB o coś Cię spytać...?
dlaczego kupujesz alcje, fundy (nawet troszkę) ale na długo wiedząz, że cena spadnie?
warren b. / 195.205.143.* / 2008-07-23 18:35
nie kupuje. kupowalem. narazie czekam z tym co mam. najwyzej bede usrednial w gore =) po tym co zobaczylem w czerwcu to daleko nam do hossy. a to co mamy teraz to odbicie. tak sie hossy nie zaczynaja =)
needle / 2008-07-23 18:55 / Bez rangi
wiem...małe kwoty...ale zamiast maj/czerwiec zakupy to lokatę , a we wrześniu/październiku połowę i jak się wyklaruję trend drugą część?
bollullos / 2008-07-23 18:45 / portfel / Uznany Muł Pancerny
pomyśl, o ile będziemy mądrzejsi w następnej bessie, nie będziemy nic kupować aż do samego dna, i wtedy cała kasa naprzód
warren b. / 195.205.143.* / 2008-07-23 18:53
dlatego trzeba byc na rynku z 10 lat i potem rządzić ;-)
Cheed / 2008-07-23 18:51 / Byczek
Ja sie nastepnej hossy boje :D Sprzedałem dzisiaj wiekszosc spółek z mojego portfela i na szybko chciałem znaleźć inne ktore mogą je zastapic - rezultat taki ze wszystkie uznałem na za drogie :D
bollullos / 2008-07-23 18:46 / portfel / Uznany Muł Pancerny
i wszystko sprzedamy w szczycie hossy
needle / 2008-07-23 19:00 / Bez rangi
żebyś się mnie zdziwił...
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy