Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grad idzie na wojnę ze związkami. Będzie prywatyzował

Grad idzie na wojnę ze związkami. Będzie prywatyzował

Wyświetlaj:
Niepoprawny patriota / 62.111.137.* / 2008-09-29 08:47
Rozsądku, błagam rozsądku. Jakoś nikt nie wspomina, że to właściciel lub ten, któremu on powierzył zarząd odpowiedzialny jest, za efektywność majątku którym gospodaruje. Na świecie to jest tak, że jak włąściciel nie potrafi gospodarować tym co posiada, to jest dupa i wszyscy się z niego śmieją a on ze stratą musi sprzedać swój majątek lub oddać go za długi. Na forum dyskutujemy - związki, przywileje... A politycy nie wykazują woli aby zmusić urzędników do efektywnego zarządzania majątkiem, który prawem radzieckich armat należy do państwa, a nie do POLSKICH włąścicieli. Za efektywne uważaja sprzedaż - ja tylko mogę mieć nadzieję, że środki na zakup tego majątku mają obywatele tego państwa. Nie ma się co dziwić, że wielu pakuje bagaże.
adzi / 2008-09-29 01:04
Najwyższy czas. Wreszcie ktoś zrobi z tym porządek. Skończą się czasy gryzipiórków.
gero / 62.21.106.* / 2008-09-27 23:09
Grad twierdzi że dla odbiorcy koszty prądu spadną w momencie przejecia przez koncern zagraniczny. Chyba go przykłady z innych branż NIC nie nauczyły. Wolę płacić na związki niż 50% drożej na transferowany zysk
Max@55 / 89.74.62.* / 2008-09-26 18:07
Dlaczego prywatni inwestorzy nie budują elektrowni, które chroniły by nas przed kryzysem energetycznym???
Czy wiedza geodety jakim jest min. Grad jest wystarczająca do zmian własnościowych w energetyce???
Czy A. Grad jest likwidatorem czy ministrem skarbu państwa???
Czy odpowiada własnym majątkiem za to co robi???
man13 / 2008-09-26 17:36 / Tysiącznik na forum
Prywatyzować, dla dobra nas i następnych pokoleń.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-09-26 17:33
powinien powiedziec ze bedzie rozdawał kolegom-w obecnej sytuacji prywatyzowac strategiczne gałezi gospodarki szczyt bezmyslnosci lub celowy układ
Pilsener / 2008-09-26 15:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Prywatyzacja będzie realizowana, choćby było dwadzieścia pięć manifestacji
- czyżby pierwszy polityk, który nie obawia się związkowców? Zobaczymy Panie Grad, jak grad jajek poleci w pański resort :) Proponuję też zawczasu zaopatrzyć się w generator.
zeb / 79.185.188.* / 2008-09-26 14:42
Do tego full socjal - półdarmo wczasy zagraniczne dla całej rodziny(niedawno wrócilem z Chin), wycieczki do Lichenia, Częstochowy i Watykanu za darmo, tenis, taniec, siłownia, fitnes, basen, teatr, imprezy integracyjne w SPA w Zakopanem zimą i Juracie latem. O 13, 14, premii rocznej, kwartalnej, jubileuszowej, bonusach 3x w roku po 600zł, bonach (w tym roku firma do tej pory wydała 3.000.000 mln zł) nie wspomnę. Cieszę się również z dnia energetyka bo mam wówczas wolne i dostaję dodatkową premię.

Ale najlepszy jest darmowy prąd - w domu mam wszystko elektryczne: światło, ogrzewanie, ciepłą wodę, klimatyzację, nawet gaz mam na prąd. Więc na pewno nie oszczędzam.

Firma mi opłaca dodatkową emeryturę, oczywiście emerytowani energetycy nadal mają darmowy prąd.

Dostałem też za free mieszkanie zakładowe, ale i tak je wynajmuję bo 80m to za mało dla mnie, a z wynajmujących je studenciaków i młodego małżeństwa pracującego w Biedronce możne też nieźle wycisnąć.

Akcje, które dostałem w zasadzie nie wiem za co, też są miłe, bo będzie tego kilkaset tysiączków za friko. Najśmieszniejsze, że uprawnienie do konwersji akcji po 100zł na akcje warte 3000 dostali tylko dobrze poinformowani, hehe.

Mam też gwarancję zatrudnienia - wystarczy, że będę punktualnie przychodził do biura (pooglądać z kolegami panienki w internecie,pobajerować koleżanki) i nie dać się złapać na piciu jak inni.

A kolejna podwyżka cen prądu o 50% od nowego roku oznacza oczywiście moją podwyżkę płacy, co obiecały moje kochane związki!

A Wam radzę zacząć oszczędzać bo latem nie będzie prądu w wielu miejscach. Przyzwyczailiście się do taniej energii to teraz bedziecie bulić po 300-1000zł w zwykłym mieszkaniu. Radzę już teraz wkręcać te trupioblade świetlówki od których się ślepnie i dostaje raka.

Musiecie też godzić się na to że płacicie za mój prąd bo inaczej zaczniemy strajkować, a wtedy nie będzie tak miło - bez prądu przeżyjecie może 2 dni. Do domu dochodzi tylko jedna linia energetyczna i kto ją ma ten rządzi. Zanim zaczniecie więc wypisywać głupoty zastanówcie się nad tym co wyżej zostało napisane!
369 / 89.77.15.* / 2008-09-26 18:30
Tylko pozazdrościć. Ale to nie są żadne tzw. "przywileje". W XXI wieku to już norma. Panienki w internecie? Wczasy w Zakopanem? Chiny? Jesteś chyba z wiochy jeśli Cię to rajcuje. "Rządzić" linią też za bardzo nie możesz, i "podwyżki" 50% nie dostaniesz. Prymitywna dywersja.
Pilsener / 2008-09-26 15:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kapelom pozostanie zacząć grać unplugged - czyli bez prądu. Takich świętych krów jest w polsce więcej, nie trzeba daleko szukać - najgorsze jest to, że mają poparcie społeczne "przywileje im się należą" "łapy precz od energetyki" - wytłumacz sąsiadom, że przez to płacą wysokie podatki i duże rachunki za prąd, bo ja już nie mam siły.
Andre7 / 2008-09-26 13:58 / Tysiącznik na forum
Wreszcie może koniec paranoi jaką jest wpływ zwiazkowców na decyzje leżące w kompetencjach właściciela, takie jak debiut giełdowy czy sprzedaż udziałów. Związki są partnerem w rozmowie o warunkach pracy czy płacy w przedsiębiorstwie, a nie w wyborze strategii czy zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Pilsener / 2008-09-26 15:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zakładajcie związki - związek wpływa na wszystko.

Najnowsze wpisy