Forum Polityka, aktualnościKraj

Graś: nabrałem dystansu ws. komisji śledczej ds. Macierewicza

Graś: nabrałem dystansu ws. komisji śledczej ds. Macierewicza

Wyświetlaj:
artur408248 / 185.28.248.* / 2014-01-27 12:08
Macierewicz jest potrzebny PO bo skupia się na samolocie , nie ma jednak nikogo kto poświadczyłby że taki odlot z pasażerami nastąpił , nie ma nawet śladu , że ktokolwiek dojechał na lotnisko , nie ma nagrań monitoringu lotniska , monitoringu trasy przejazdu , zgłoszenia przejazdu kolumny VIP , świadków przejazdu kolumny na sygnale , zdjęć z komórek które musiała robić jakaś z prawie 100 osób .Czarna dziura ? O danych z monitoringu telefonu NATO przekraczającego granicę nawet nie wspomnę , bo to śmieszna że go nie ma .
eldorado / 193.108.194.* / 2014-01-27 11:40
PSL czeka na decyzję koalicjanta - jeśli cosik to zawsze łapki podniosą
zxc12 / 178.42.2.* / 2014-01-27 11:36

Byłem przez jakiś czas zdecydowany i uważałem za oczywiste, że ta komisja powinna powstać. Teraz po rozmowach, również z premierem, nabrałem trochę dystansu

a może badania opini publicznej nakazały ostrożność?????
Macierewicz twardy i bezwzględny zasłynął 4 czerwca 1992 r., kiedy jako szef MSW sporządził dwie listy agentów SB na podstawie archiwów MSW. Na pierwszej znalazły się nazwiska 64 członków rządu i parlamentarzystów, na drugiej - prezydent Lech Wałęsa i marszałek sejmu Wiesław Chrzanowski. Słynna "noc teczek", która nastąpiła po ujawnieniu "listy Macierewicza" doprowadziła do odwołania rządu Jana Olszewskiego, który chciał zahamowania prywatyzacji co spowodowało otwarty konflikt rządu z ugrupowaniami liberalnymi w parlamencie. Jan Olszewski sprzeciwił się podpisaniu klauzuli polsko-rosyjskiego , która przekazywała bazy, opuszczane przez wojska rosyjskie wycofujące się z Polski, w ręce międzynarodowych spółek polsko-rosyjskich (był to zapis wprowadzony do tej umowy na osobistą prośbę Lecha Wałęsy). Gdy pomimo zdecydowanego sprzeciwu premiera odpowiednie porozumienie polsko-rosyjskie zostało przez MSZ podpisane, doszło do otwartego konfliktu rządu z prezydentem Lechem Wałęsą i ministrem spraw zagranicznych Krzysztofem Skubiszewskim. By nie dopuścić do podpisania porozumienia, premier przekazał sprzeciw rządu wysyłając depeszę szyfrową do Moskwy, na ręce Lecha Wałęsy. Nazajutrz po powrocie z Moskwy Wałęsa zgłosił wniosek o odwołanie tego gabinetu. Gabinet został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992 (noc teczek), kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa (tzw. lista Macierewicza)
zapytajnik / 89.229.168.* / 2014-01-27 15:52
Co ja widzę, nadal(trzeci już raz) u zxc12 występuje opcja kopiuj / wklej, ale i postęp tu widać. "Wklej" zostało poprzedzone jednym(!) zdaniem, chyba "od siebie". A wracając do sprawy, nie po to określane są czasy przechowywania w tajemnicy pewnych spraw, tajemnic państwowych, by wyciągać je bezmyślnie przed ich upływem. Komu to służyło, co osiągnięto i jak wiele szkody przyniosło takie postępowanie Maciarewicza?Za pozwy i odszkodowania, które zapłaciło państwo z naszych podatków, powinien zapłacić osobiście Maciarewicz. Czyż nie widać gołym okiem, że stosuje on dewizę, iż "kłamstwa po wielokroć powielane i nagłaśniane żyją swoim życiem i stają się prawdą"? Gdyby przeciętny Kowalski upublicznił tylko drobą część z tego co zrobił Maciarewicz, sądy rozszarpałyby go jak "psy zająca", oskarżając od szpiegostwa po zdradę stanu itp itd. A tu co? Nic. A dlaczego, Nic?
debos / 95.49.92.* / 2014-01-27 13:30

kiedy jako szef MSW sporządził dwie listy agentów SB na podstawie archiwów MSW.

Wtedy złamał prawo. Bo uchwała sejmu nakazywała ujawnienie aktualnych agentów służb którzy pełnią funkcje państwowe a nie byłych agentów. Już wtedy powinien za to odpowiedzieć. Nie wiadomo dlaczego za to nie został pociągnięty do odpowiedzialności. A umieszczenie Chrzanowskiego na liście agentów było patologią, nieprawdopodobną manipulacją za którą przyzwoici ludzie nie powinni chcieć nawet na Macierewicza patrzeć a co dopiero na niego głosować. I jeszcze zapamiętaj sobie do końca życia. współpraca ze służbami własnego państwa nie jest powodem do wstydu. Jest raczej powodem do satysfakcji. Nie myślę oczywiście o donosicielstwie. To jest co innego. Tylko, że u nas lud plebejski nie pyta o szczegóły. Wystarczy, że ujawnią, że ktoś współpracował i już na niego plują. A co robił to już nikt nie pyta.
Pancerna Brzoza / 185.6.54.* / 2014-01-27 11:32
he he POpaprancy skalkulowali ze taka komisja wywindowałaby PIS na 40% co i tak nastąpi po kolejnych pustych obietnicach Tuska . Antos kolejny raz triumfuje nad "dlugim ramieniem". Pozdrawiam!
debos / 95.49.92.* / 2014-01-27 10:31
Uchwała sejmu która uruchomiła weryfikację oraz likwidację WSI była polityczną hucpą. Ona wynikała z urojeń pisowskich oszołomów. Niestety tego rodzaju uchwały mają to do siebie, że musi za nią głosować także PO choć ich głos dla powstania tego projektu nie miał znaczenia. Gdyby PO była przeciw to dopiero byłaby szopka. opluwanie, oskarżenia o wszystko ze zdradą Ojczyzny na czele. Przypomnijmy, że WSI powstały już w wolnej Polsce. I, że służby są weryfikowane każdego dnia. Nie było żadnego powodu aby WSI likwidować. Bo nie może być powodem w tworzenie w sposób cyniczny wyimaginowanych zasług przez pisowską zgraję kosztem państwa. No i w żadnym razie służb nie powinien dotykać ktoś o mentalności i takim stanie psychicznym jak Macierewicz. Za samo dopuszczenie kogoś takiego do tej roboty należy się kryminał.
dfaddfqedqee / 83.12.121.* / 2014-01-27 10:37
przypomnij mi w którym roku uchwała została przyjęta oraz w którym roku powstało PIS i PO. Tobie się troche urojone światy rozjechały. A Chrobry to był z PISu czy PO?
debos / 95.49.92.* / 2014-01-27 11:09

przypomnij mi w którym roku uchwała

Sam sobie przypomnij albo raczej w ogóle przeczytaj o co chodzi bo ja odnoszę wrażenie, że Ty nie masz pojęcia o czym gardłujesz. No ale mnie to obojętne. Tacy jak Ty dla kraju obojętni. Wielkie obciążenie a nie wartość dodana.
zxc12 / 178.42.2.* / 2014-01-27 12:03
w ogóle to czytać ze zrozumieniem trzeba potrafić. Źródło informacji ważne. Samo czytanie to nic nie znaczy a czasem dezinformuje. To tak jak karabin w rękach wariata
debos / 95.49.92.* / 2014-01-27 13:38

Samo czytanie to nic nie znaczy a czasem dezinformuje

A jak byś tak postarał się ad rem? Ale Ty też chyba nie czaisz o co chodzi.
ABC v / 83.26.240.* / 2014-01-27 10:08
Sprawą Antka powinien zająć się trybunał stanu lub psychiatra. Komisja będzie teatrem jednego aktora z wariackimi papierami
wewew1111 / 83.12.121.* / 2014-01-27 09:57
Niesmiało chciałbym tylko przypomnieć że Macierewicz wykonywał uchwałe SEJMU RP o weryfikacji WSI. To nie była jego samowolna decyzja podjęta w czasie sobotniego sniadania.
debos / 95.49.92.* / 2014-01-27 10:07

Niesmiało chciałbym tylko przypomnieć że Macierewicz wykonywał uchwałe SEJMU RP o weryfikacji WSI

Dobrze, że nieśmiało bo albo manipulujesz albo głowa za mała aby rozumieć. Nie chodzi o to co wykonywał tylko jak wykonywał. Kapewu?
lkfdjadlfndflqkdfnqeldkfnq / 83.12.121.* / 2014-01-27 10:33
skoro juz PO wycofuje sie z pomysłu dobrania sie do tyłka Macierewicza to znaczy ze gośc zrobił wszystko zgodnie z prawem i nawet "niezawisły" sedzia Tuleja albo Milewski nic by nie wskórali. Tylko biedny debos nie zauważył że wiatr wieje w druga strone i chorągiewka sie odwóciła i ujada po staremu. Pewnie głowa za mała. Nawet trochę ci współczuję- bronisz zaciekle spraw beznadziejnych.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

debos / 95.49.92.* / 2014-01-27 10:51

skoro juz PO wycofuje sie z pomysłu dobrania sie do tyłka Macierewicza

Bzdura. Do Macierewicza ma się dobrać wymiar sprawiedliwości. To on w demokratycznym kraju jest od orzekania o winie i każe dla łamiących prawo, a nie jakieś komisje sejmowe złożone z dzierżymordów. A nie ulega wątpliwości, że prawo było złamane a ludzie skrzywdzeni. Wynik pracy Macierewicza to zdewastowany wywiad i kontrwywiad oraz drenowanie budżetu na odszkodowania.
Niby to takie proste a dla ciebie za trudne. i taki gość ma w Polsce prawa wyborcze. Martwię się coraz bardziej o moją kochaną Ojczyznę.

Najnowsze wpisy