Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grecja ma szanse wyjść z kryzysu, ale przed nią wiele wyzwań. Co musi zrobić rząd?

Grecja ma szanse wyjść z kryzysu, ale przed nią wiele wyzwań. Co musi zrobić rząd?

Wyświetlaj:
oleg maskin / 47.67.18.* / 2015-08-19 14:11
Grecy nie mieli motywacji do pracy mimo tych szalonych bonusów, jak 13, 14 i 15 penscja, więc teraz po cięciach budżetowych stracą całkiem ochotę do pracy. Ta mentalność to ich geny po przodkach i niestety ja jestem w tej kwestii pesymistą.
basia 1000 / 89.206.34.* / 2015-08-19 08:36
Eksperci uwazaja Jacy eskperci-- z imienia i nazwiska- tez jestem ekspertem-----to wszystko kłamstwo co tu jest napisane- TEN program pomocowy prowadzi do sprzedaży własnych ziem i majątku grecji--jeżeli wyprzedadzą wszystko to tylko niewolnictwo im zostanie NIEMCY zagarna GRECJE----proszę to zapamietac---i tak będzie potem z innymi krajami---W BRUKSELI biora sobie taka kase ze nawet przekręt przemilcza- wszyscy w BRUKSELI sa odpowiedzialni za rozlozenie GRECJI- co nikt nie sprawdzal nie pilnowal---BRUKSELA jest tylko dla wielkich korporacji- POD nich robia ustawy które na sile chcą w każdym państwie wprowadzić--kto się uzalezni od kasy jest już sprzedany
WSS / 83.20.97.* / 2015-08-18 15:30
"Grecja ma szanse wyjść z kryzysu, ale przed nią wiele wyzwań. Co musi zrobić rząd?"

1. Grecja musi wziąć się do roboty
2. Wyjść z UE
3. Porzucić strefę euro i ogłosić bankructwo
eua / 46.246.229.* / 2015-08-18 15:20
lichwa nie rzadzi sie prawami ekonomii
grecy tych pieniedzy nigdy nie widzieli, to nie bylo zloto, ani banknoty, wiec ich nie przejedli
te pieniadze "pozyczono" grecji wirtualnie, w rubrykach ksiag bankowych, na ratowanie "greckich" /oczywiscie prywatnych/ bankow
skoro grecy stracili zaufanie do panstwa wydajacego ich pieniadze na obwarowane przepisami prawnymi ratowwanie bankow i generalnie prowadzenie polityki probankowej, to nie mozna sie dziwic, ze unikali fiskusa jak ognia
i w ogole ta relacja administracja panstwowa,, sektor publiczny a prywatne banki jest warta zbadania, bo zbyt duzo panstw jest zadluzonych na podobnej zasadzie
Kt2 / 78.9.131.* / 2015-08-18 15:05
Dawano Grecji kredyty wiązane z bronią i innymi zobowiązaniami.Do tego rządy populistyczne.Wina jest po obu stronach.Ja nie pożyczę gościowi,który zarabia 1000 zł a chce pożyczyć 100 tys zł.
grecos kamikadze / 77.87.73.* / 2015-08-18 14:51
Jak ma być dobrze w Grecji, skoro na 9 moich zakupów w drobnych sklepach i tawernach otrzymałem tylko jeden paragon . Przecież tam wszyscy mają wszystko serdecznie głęboko i żyją sobie ponad stan ...Proponuje im zabrać się bardzo mocno za uszczelnienie systemu fiskalnego, nie ma możliwości aby nie zwiększyły się wpływy do budzetu, a co za tym idzie poprawiły się finanse Państwa....
dan8819 / 46.149.215.* / 2015-08-18 14:29
SKORO ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ PAŃSTW NA ŚWIECIE JEST ZADŁUŻONA-NIEKTÓRE GIGANTYCZNIE- TO SKĄD BIORĄ SIĘ PIENIĄDZE NA POŻYCZANIE??!?! CZY TO NIE SĄ WIRTUALNE PIENIĄDZE GENEROWANE PRZEZ BANKI I INSTYTUCJE FINANSOWE- A REALNIE ZADŁUŻAJĄC KRAJE W CELU PRZEJĘCIA NAD NIMI KONTROLI?!?! CHYBA ŻADEN EKONOMISTA NIE JEST W STANIE TEGO RACJONALNIE WYTŁUMACZYĆ- DLACZEGO WYDAJĄ PIENIĄDZE KTÓRYCH NIE MA, A DŁUG JEST JAK NAJBARDZIEJ REALNY
dan8819 / 46.149.215.* / 2015-08-18 14:25
wszyscy którzy znają się na rzeczy twierdzą że na spłatę takich gigantycznych zobowiązań, gigantycznych odsetek, szans nie ma nawet za 200lat- a na wszystkim łapę trzymają bankierzy, instytucje finansowe w zmowie z politykami którym napychamy kieszenie z podatków do granic absurdu i jak widać możliwości-
Saba1030 / 83.20.30.* / 2015-08-18 14:17
Nie istnieje taka możliwość żeby grecy spłacili swoje długi ! Cały ten korowud jest o to żeby przejąć majątek grecji , na tej samej zasadzie jak zrobiono to w polsce . Poprostu powstanie jeszcze jedna kolonia . A to czy grecy będą oszczędzać czy nie to jest bez znaczenia . No chyba że ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób polska spłaci 1 bilion zł samego gługu zagranicznego ( cały dług polski szacowany jest na 4-5 bilionów zł ) kiedy my pożyczamy pieniądze na spłatę odsetek ?
as642 / 94.254.129.* / 2015-08-18 14:03
ANTYGRECKI RZĄD SPRZEDAJE 14 największych lotnisk Niemcom i inne sektory gospodarki i tak się zastanawiam JAK WYJDĄ Z KRYZYSU nie MAJĄC ŻRÓDEŁ DOCHODU !!!!!!!!! ale głupi ci GRECY !!!!
JERZY541 / 83.25.35.* / 2015-08-18 14:01
to kpiny z Greków przecież zagłosowali przeciwko pomocy w tym przypadku demokracja przegrała z euro
fred.f / 79.185.90.* / 2015-08-18 13:50
haha z takiego zadłużenia sie nie wychodzi chyba ze nogami do przodu
ja317 / 193.106.231.* / 2015-08-18 13:46
Totalna bzdura. Europejscy politycy bardziej potrzebują Grecji w strefie euro, natomiast dla Grecji jedynie wyjście stamtąd jest rozwiązaniem. Problem został przesunięty w czasiue, aby nie było wstydu dla twórców strefy euro w takim kształcie, który wiadomo, ze się nie sprawdzi. Grecy nie są skłonni do dalszych wyrzeczeń tylko dla idei-owoc ich wyrzeczeń przez dziesięciolecia musiałby być przekazywany wierzycielom, więc nie mają motywacji......Poza tym -dobry zwyczaj-nie pozyczaj. Naiwni wierzyciele też są sobie winni...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy