Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grecja na pewno zbankrutuje. Oni już zdecydowali

Grecja na pewno zbankrutuje. Oni już zdecydowali

Wyświetlaj:
kedyw / 46.134.13.* / 2011-10-05 00:09
Wszystko skończy się dobrze, bo bogaci pomogą Grecji, a mają potężne środki finansowe.
wiaderro / 156.17.251.* / 2011-10-04 21:49
Tytuł tego artykułu fajnie ewoluuje najpierw że NA PEWNO zbankrutuje, teraz że w grudniu, ciekawe co będzie jutro ;)

A co do wymądrzaniny co będzie - nie wiadomo, pewne jest tylko że każdy dostanie po doopie równo, ten co ma akcje - kursem, ten co ma gotówkę - inflacją, ten co ma obligacje - wiadomo ;) ci co mają mieszkania na kredyt w walucie - kursem, ci co mają w złotówkach - utratą wartości, ci co nie mają mieszkań - drogim wynajmem.

Przecież banksterzy i tak na tym zarobią :)
Oszolomowaty / 91.7.76.* / 2011-10-04 21:39
O Grecji ? Tutaj o Polsce:
"..Aha, PAP z "nieoficjalnych źródeł" podaje, że deficyt budżetu w tym roku będzie poniżej 30 mld, a miało być 40,2 mld - z OFE do FUS ponoć około 18 mld., a więc dziura w tym roku jest o jakieś 8 mld WIĘKSZA od zakładanej (uchwalony na 2011 budżet zakładał całoroczne utrzymanie stawki w OFE na 7,3 proc. przypominam). Proszę tą informację wklejać i powielać gdzie się da...."
a-p / 178.203.42.* / 2011-10-04 21:09
Jak naiwne jest pojmowanie ekonomii przez moich przedmowcow. Dlug jest dlugiem,wierzyciel podejmuje zawsze ryzyko utraty pieniedzy i co najwazniejsze pozycza ten kto ma. Niemcy i fFrancja probuja ratowac kraje ktore zyly na kredyt i co najwyzej moga na tym stracic. teoria przepompowywania pieniedzy jest tak absurdalna jak akcje spiacego Belki w celu ratowania zlotowki. Bez 10 mld EUR z Europy Niemcy, Francja juz by polska zginelajuz dawno zginela.
bravissimo / 83.6.118.* / 2011-10-04 20:36
Do grudnia najwięksi kredytodawcy Grecji (Niemcy, Francja) ustala a nastepnie narzucą warunki dla siebie najkorzystniejszego przepompowania pieniędzy ogolnoeuropejskich z EFS poprzez Grecje do swoich bankow we Francji i w Niemczech (oficjalnym tytulem wpompowania tychze pieniedzy dla ratowania gospodarki greckiej, która jak wiadomo nigdy i tak nie istniala). Ze tez Polska nigdy nic Grecji nie pozyczyła, bo teraz wplacajac np. 5 mln euro mogla sprawiedliwie odzyskac 10 mln! No ale tak to juz jest: biednemu zawsze wiatr w oczy, a bogatemu to i sie byc ocieli.
Deresz / 86.63.84.* / 2011-10-04 19:13
Grecja dużo obiecywała i czas mijał. Zwłoka w ich sytuacji oznaczał samobójstwo . Teraz kraje zachodnie muszą coś zrobić aby ratować swoje banki i swoją gospodarkę. Cokolwiek się stanie odbije się to na nas. Kłopoty w szczególności Niemców przełożą się na Polskę wszak Polska ma słabo rozwinięty handel zagraniczny a ten co ma skierowany jest głównie na Niemcy choć ostatnio coraz częściej na Rosję co w pewnym sensie będzie dywersyfikowało naszą sytuacje. Wydaje mi się, że kwestia Grecji wymaga radykalnych działań i poniesienia konsekwencji. Inne kraje, w szczególności takie jak Włochy, Belgia, Portugalia czy Irlandia muszą począć smrodek i zdobyć się na radykalne cięcia. takie cięcia będą boleć ich społeczeństwa ale im głębsze tym krócej będą trwały i szybciej odbiją się trwałą poprawą i stabilnością. Taka sytuacja może także wstrząsnęła by Polską. Ja jakoś wiążę koniec z końcem choć ciężko pracuję. Od dawna zdaję sobie sprawę , że będzie gorzej. ja jednakże skoro nie ma innego wyjścia godzę się owo gorzej by nie było źle tyle, że nieco później. Jeszcze kilka lat temu rządzący mogli poczynić reformy pro rozwojowe w tym choćby niemal darmową reformę biurokratyczną. Mogli np. jak pisobolszewicy w ramach oszczędnego hasła wypisanego na hasłach wyborczych zwyczajnie dotrzymać słowa i nie bić rekordów rozrzutności. Niestety im mamy większe zadłużenie tym przyrost długo gwałtowniej przyspiesza. W ostatnich tygodniach wręcz skokowo i to nie dlatego, że Tusk zaciąga nowy kredyt ale dlatego, że kurs złotego mamy ok. 4,50 a nie jak za pisobolszewi 3,20 - 3,30. Niestety na kurs złotego mamy mały albo żaden wpływ.
Punch / 178.73.50.* / 2011-10-05 07:12
To żeś mądry, niech tak będzie, lecz twą mądrość kryje cień, bo jak zawsze słychać wszędzie każdy POsraniec głupi jak pień*).
Złodziejstwem i rozrzutnością nikt was nie przebije, np taka hajka bufetowa na dzień dobry rąbnęła Warszawie półmiliarda złotych, a przed odejciem "sprzedała" SPEC "francuskiej" firmie krzak podczas gdy mógł to kupić polski (jeszcze) PGNiG'e. Natomiast kondonek chyba z miłości do merklowego babyszkopa pozwolił zamknąć Świnoujście, żeby nie zagrażać Rostokowi stoczniami, przełdunkiem i rybołóstwem.
*) Miał Brzechwa wyczucie.
sewerer / 80.48.115.* / 2011-10-04 20:37
O jakich cięciach mówisz? O tych, które wprowadziła Grecja? Obniżenie pensji w budżetówce i świadczeń emerytalno-rentowych o 20%? Przecież to ekonomiczne samobójstwo! Wyobraź sobie, że z rynku znikną miliardy wydawane przez sektor społeczny objęty tzw. oszczędnościami. Za rok nie wpłynie do budżetu 23% od tej sumy tytułem podatku VAT, przedsiębiorcy przestaną produkować artykuły kupowane dla tych ludzi, zwalniając pracowników. Ci przechodzą na głodowe zasiłki płacone z budżetu, które nie pozwalają im na utrzymanie dotychczasowego poziomu konsumpcji, co powoduje kolejne ograniczenia w sferze produkcyjnej. Do budżetu przestają wpływać pochodne od wypłacanych pensji, a więc składki emerytalne, rentowe, chorobowe i inne, które jak dobrze wiemy wynoszą ok. 50% pensji. Kółeczko się zamyka. Bardzo trudno jest przyznać, że ratowanie sytuacji należy zacząć od podniesienia progresji PIT, by ściągnąć pieniądze od tych, którzy je mają, trzymają w bankach, wydają za granicą itp.
Kurs złotego 4,5 to bardzo dobrze? On stymuluje nasz eksport, on wpływa na to, że miliardy zarabiane przez Polaków za granicą coś tu znaczą i można je wydać, napędzając koniunkturę. Nasłuchałeś się Balcerowicza, który kusił bogatych Polaków tanimi wczasami, czyli pieniędzmi wydawanymi głownie za granicą. Nie zastanowiło cię, że USA walczy, by Chiny wzmocniły juana, a Japonia Jena? Czyżby żydzi amerykańscy troszczyli się o los gospodarek tych krajów, a może jednak swojej? Dlaczego Brazylia z kraju, który miał załamać gospodarkę światową na przełomie wieków wyrosła na potęgę? Otóż zmniejszyła ona współczynnik Giniego. Co to oznacza? To oznacza, że stworzyła szerszą klasę średnia, ograniczając kominy płacowe, a tym samym rozwarstwienie społeczne. Patologia naszych czasów jest istnienie milionerów i miliarderów, którzy nie muszą sprzyjać demokracji, bo ty wybierzesz tego, od kogo oni kupią ustawę korzystną dla siebie. Polacy sterowani pilotem od telewizora uwierzyli w bzdury Balcerowicza, który jest jedynie lobbystą, a nie ekonomistą.
umiecka / 93.181.161.* / 2011-10-13 08:42
Masz rację Balcerowicz i belka nie są dobrymi ekonomistami , prowadzą krótkowzroczną politykę, naśladują takich co kredyt spłacają drugim droższym kredytem a tu trzeba rozwijać przemysł, rozbudowywać miejsca pracy , i waloryzować emerytury na takim poziomie aby producent i handlowiec mógł zabiegać o seniora a pieniądze wrócą do budżetu w postaci większych podatków .
k aczordonald / 92.20.64.* / 2011-10-04 22:57
"Nasłuchałeś się Balcerowicza, który kusił
bogatych Polaków tanimi wczasami, czyli pieniędzmi wydawanymi
głownie za granicą. "

ja tez pamietam te kretynstwo o silnym zlotym i tanimi wczasami za granica.W UK na wczasy za granica rodzina wydaje maksymalnie miesieczna pensje do 2000 GBP netto.W Polsce jest to jakies 1400-1500 PLN netto, wiec o jakich wczasach i dla kogo byla tam mowa.Za to mozna sobie kupic trzy bilety na autokar w jedna strone i dalej wojazowac za granica ::)).Bo jak napisales tanie wczasy zagraniczne sa niestety w Polsce tylko dla bogatych.Dla pracownika przedsiebiorstwa z 1500 zarobku to EURO musialoby kosztowac 1 PLN zeby bylo go stac na zagraniczna wycieczke, wtedy mialby tanio.
A jak za miesieczna pensje moze sobie kupic 400 EUR to o jakich wczasach mowa.

Ale jedno widze ostatnio w Londynie.Wzmozony ruch w punktach przesylania pieniedzy przy tym kursie GBP.miliardy plyna do kraju.
Biorac pod uwage ilosc emigrantow, konsumpcja kilku milionow ludzi w Polsce moze byc od tych pieniedzy zalezna.
Polaco33 / 80.92.142.* / 2011-10-04 18:54
Złodzieje z PO puszczą nas wszystkich z torbami jak wprowadzą podatek katastralny od nieruchomości. Teraz przed wyborami jakoś o tym cicho ...
maruda2 / 2011-10-05 06:53
O podatku belki tez cicho Obiecywali zlikwidować,ale nawet nie poprawili, teraz straty na funduszu nie możesz łączyć z akcjami bo Sąd Adm. przyznał racje rządowi ,że miał prawo tak zrobić ,a ja uważam , że mogę, za to ,że każą mi płacić podatek dochodowy mimo ,że straciłem ,gdyż nie można dodawać zysków i strat. podziękować polityką przy wyborach.
Tak nawiasem mówiąc, rzecznik praw obywatelskich gdyby miał odrobinę sprawiedliwości społecznej tematem by się zajął
Wojciech Kubalewski / 83.15.158.* / 2011-10-04 18:51
Zwykle nie pozostawiająca nic do życzenia względem bycia dobrze poinformowaną szwajcarska Neue Zuercher Zeitung nic nie wie o przesądzonym bankructwie Grecji. Odpytani przez Money ekonomiści już to wiedzą. Szczęśliwym trafem autorzy podali ich nazwiska, to sobie je zapamiętamy. Następnym razem, gdy "na rynkach zapanuje niepewność" łatwiej będzie znaleźć tych, co paplaniną sieją wiatr.

Tymczasem wybory za pasem, jest okazja do bolesnej recenzji różnych - pożal się boże - partyjnych programów.
nodric / 83.20.8.* / 2011-10-04 18:20
Nasze obligacje są na trzecim miejscu za greckimi i węgierskimi, a jak rosło nasze zadłużenie: 1989 rok zostawił zadłużenie 35.0 mld $ gen. Woj. Jaruzelski WRON
1995 rok zostawił zadłużenie 42.3 mld $ Józef Oleksy SLD
2000 rok zostawił zadłużenie 69.5 mld $ Jerzy Buzek AWS
2003 rok zostawił zadłużenie 106.9 mld $ Leszek Miller SLD
2005 rok zostawił zadłużenie 122.4 mld $ Marek Belka SLD
2006 rok zostawił zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
2007 rok zostawił zadłużenie, na III kw. 205.0 mld $ Jarosław Kaczyński PIS
2008 rok zostawił zadłużenie około 750.0 mld $ (!!!) Donald Tusk PO, (kiedyś Unia Wolności), Waldemar Pawlak PSL.
Kazik123 / 83.238.149.* / 2011-10-04 18:33
Skąd autor ma te ciekawe dane? Skoro dzisiaj dług wynosi 820 mld ZŁOTYCH.
Lomion / 178.235.7.* / 2011-10-04 23:22
Złotówki z dolarami pomylił, zdarza się. Wogóle to czepiasz się go bo jest z PiSu i tyle :) Jakbyś jeszcze napisał że brakuje ci danych w procentach PKB to by wogóle znaczyło że jesteś z wiadomej opcji politycznej.
sewerer / 80.48.115.* / 2011-10-04 20:44
A no pomyliły mu się waluty. Kiedyś dług liczono w $, później, gdy dolar spadł poniżej EUR, zaczęto go liczyć w EUR, bo lepiej wyglądało, a teraz dług liczy się w złotówkach, by mówić "dług wzrósł do 820 miliardów". Nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby dodawać tam na końcu jakąś walutę, a wszyscy mają w pamięci, że jakoś był dużo mniejszy. Zapominają jednak, że SLD ani PiS-owi nie liczono długu w złotówkach, co nie oznacza, że jestem zwolennikiem oszołomstwa politycznego, religijnego i ekonomicznego PiS.
auto-odpowiedz / 77.255.230.* / 2011-10-04 18:25
cos musialo Ci sie pokickac !!!
750.0 mld $ ??????????????????????????????
Punch / 178.73.50.* / 2011-10-05 07:14
Będzie jak wygra kondonek.
iver / 2011-10-04 17:37
Co w przypadku gdy Grecja zbankrutuję , przechodzi na starą walutę drahmę , jak zachowa się kurs EUR w stosunku do złotego i dollara , czy dobrze wnioskuje że na dłuższą metę oznacza to osłabienie EUR do USD i PLN ?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-04 17:12
Obecnie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro/mieś.

Grek będzie robić za Ciebie wszystko na co Ty nie masz czasu.
Będzie spać za Ciebie do jedenastej.
Chodzić za Ciebie na kawę.
Odbywać poobiednia sjestę.
Wieczorem siedzieć za Ciebie w knajpce.

Ja już adoptowałem i mam luz - mogę pracować/harować od rana do wieczora.
gooru / 77.252.235.* / 2011-10-04 18:44
a do wieczora - to do której ? do zmroku, czy do 22,00 - moze dłużej?
reformator / 77.255.230.* / 2011-10-04 17:07
a my DONKOWI i jego ferajnie !
@@@ / 89.68.115.* / 2011-10-04 16:54
Grecja bankruyuje w grudniu a Niemcy wychodza z euro w styczniu.
Nowe marki juz sie drukuja.
tytusss / 85.202.109.* / 2011-10-04 16:50
Gówno tam rządy winne czy społeczeństwo.
Winny jest zbrodniczy system kreacji pieniądza bezgotówkowego przez banki komercyjne!! Wymyślili system w którym nie ma możliwości spłacić zadłużenia bo przyrasta ono cały czas procentem składanym i strugają teraz kindybała :)
Konioju możecie tłumaczyć i lemingom, że Grecy to lenie
http://kariera.pb.pl/2199368,64952,czesi-i-grecy-najbardziej-pracowici

Jeśli ktoś widział tylko Rodos i inne sielankowe wyspy gówno wtedy wie jak Grecy z************* w pocie czoła.
Lomion / 178.235.7.* / 2011-10-04 23:24
Jak to nie ma? Ja kilka kredytów wziąłem i wszystkie spłaciłem. Poczytaj trochę o kreacji pieniądza po powtarzasz bzdury rodem z Zeitgeista.
Łowca lamerów / 87.96.107.* / 2011-10-04 17:22
Nie neguję pracowitości Greków, natomiast widziałem dużo domów, które nie mają ścian na parterze, ostatnie piętro wygląda jakby ktoś chciał jeszcze jedno piętro dobudować, a do zamieszkania nadaje się jedynie pierwsze piętro. Słyszałem że podatek płaci się za inwestycje zakończone, więc Grecy celowo symulują niezakończone budowy, właśnie w celu uniknięcia tego podatku. Myślę że greckiej uczciwości nie potrzeba komentować.
orlikitikitiki / 93.105.114.* / 2011-10-04 19:20
a Pan ze wsi czasami wyjeżdża? chyba, że jedzie się chlać, kąpać itp, nie znając kultury i mentalności gospodarzy. Parter stawiają sobie rodzice, druty wystają po to, że jak dziecko będzie chciało sobie w przyszłości dobudować, to sobie dobuduje). W Egipcie spotka się to samo.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-04 17:13
Obecnie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro/mieś.

Grek będzie robić za Ciebie wszystko na co nie masz czasu.
Spać za Ciebie do jedenastej.
Chodzić za Ciebie na kawę.
Odbywać poobiednia sjestę.
Wieczorem siedzieć za Ciebie w knajpce.

Ja juz adoptowałem i mam luz - mogę pracować/harować od rana do wieczora.
Kazik123 / 83.238.149.* / 2011-10-04 16:45
O obudzili się PISiarze. Fajne są porównania sytuacji za rządów PIS i PO. Tylko durne PISmaki jakoś zapominacie, że po drodze był kryzys światowy - nie Polski. Na szczęście rządy były w ręku PO, więc przeszliśmy przez zawieruchę całkiem nieźle. Gdyby rządził kaczor, byłaby już u nas dawno klęska i Grecja.
jpca / 173.32.85.* / 2011-10-04 17:30
TY NIE MOW CO BY BYLO GDYBY ,TYLKO JAK JEST.
MOW O DLUGU PUBLICZNYM, KTORY WZROSL O 300 MLD PLN
NIE LICZAC TEGO CO VINCENT ZAMIOTL POD DYWAN.
BO KACZOREM TO MOZESZ STRASZYC MALE DZIECI W PRZEDSZKOLU A NIE NAS.
Kazik123 / 83.238.149.* / 2011-10-04 18:22
Oj, oj! Kaczorem nikt nie straszy. Przecież chłopina jak wygra wybory, fachowo weźmie się za gospodarkę, posprząta pod dywanem, obniży podatki, zwiększy inwestycje publiczne i dług publiczny się zmniejszy. Będzie super!

Najnowsze wpisy