Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grecy rozpoczęli dwudniowy strajk generalny

Grecy rozpoczęli dwudniowy strajk generalny

Money.pl / 2011-06-28 09:11
Komentarze do wiadomości: Grecy rozpoczęli dwudniowy strajk generalny.
Wyświetlaj:
maniek000 / 188.33.217.* / 2011-06-28 14:27
Poziom zycia grekow jest 3-4 razy wyzszy niz w Polsce, a w dodatku nie musza placic za ogrzewanie.
Jak im niby zle to co mamy powiedziec tytaj w kraju?

TO POLAKOM A NIE GREKOM UE POWINNA DOPLACAC DO ZYCIA jak o dopłacanie chodzi.
kikir74 / 77.79.194.* / 2011-06-28 11:43
Nie są głupi ci Grecy. Wiedzą, że tak czy siak UE musi im pomóc. Bo ich upadek uderzy w banki - głównie Francji i Niemiec. Jak banki odnotują straty to budźety tych państw będą musiały ich przysponsorować jak w USA. TAki sponsoring odbije sie bardzo, a nawet bardziej niż bardzo na ich wzroście gospodarczym. Nie muszę przypominać z którymi krajami UE nasza gospodarka jest najbardziej powiązana.
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-06-28 12:09
oczywiscie ze nie sa glupi...tylko u nas spoleczenstwo jest otumaniane poprzez stronnicze pro EU komentarze .Jeśli w Grecji jest tak źle to gdzie jest nasz Kraj? Zarobki 3-4 razy wyższe, ich podatki . poziom życia dużo wyższy......tylko w Polsce jest super tylko tego nie widac..tz jest super z pozycji klakierow i politykow ,ktorzy doprowadzili POLSKE DO BANKRUCTWA.
JESTESMY MEGA GOLASAMI. dziekuje rzadom UW, AWS i PO...w szczegolnosci im za doprowadzenie do zapasci. A opowiadania ze to wina kryzysu itp mozna wsadzic pomiedzy bajki dla " wyksztalconych z duzych miast"
kikir74 / 77.79.194.* / 2011-06-28 13:56
Poziom życia nie jest tam 3-4 razy wyższy. Unas średnia krajowa płaca to ok. 700 - 800 EUR/per capita a w Grecji ok. 1100 EUR/per capita przy porównywalnych cenach dóbr konsumpcyjnych
Marikoza / 80.94.182.* / 2011-06-28 10:13
Przepraszam za naiwne pytanie, ale jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o ekonomie. Jest jedna rzecz, ktorej nie rozumiem mianowicie: Dlaczego jesli w Grecji dzieje sie zle (kraju EURO) to dlaczego euro nie spada, tylko zlotowka traci swa wartosc ?
Czy to nie powinno oslaniac Europejskiej waluty ? Czytalam rozne opinie nt. temat i kazdy ekspert mowi to samo - "w Grecji zle Euro w gore" . Tylko nikt nie wyjasnil jaki to mechanizm, dlaczego tak sie dzieje ? Czy jesli np Niemcy powiedza dosc i opuszcza Euro (oczywiscie to tylko gdybanie) to czy tez Euro zyska na wartosci ? Wg mnie powinno leciec na glowe...
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-06-28 10:17
Nie Euro w górę a złotówka w dół. A złotówka w dół ponieważ świat się boi bankructwa kraju w którym panuje socjalistyczna polityka rozdawnictwa. Polska też jest takim krajem więc to co się dzieje w Grecji jest przedsmakiem tego co się będzie działu u nas jak nie zmienimy kursu. A że na zmianę kursu się nie zanosi to się część inwestorów wycofuje i pozbywa złotówek, dlatego ich cena spada.
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-06-28 09:12
Dać Grekom dokładnie to czego chcą. Tzn jeśli nie chcą reform i zaciskania pasa to nie zaciskać. Niech wszystko będzie po staremu. A że po tygodniu kraj stanie? Co z tego? To na ich własne życzenie. Ale wtedy żadnej, absolutnie żadnej pomocy. W odpowiedzi na żebranie co najwyżej puszczać nagrania ze strajków.
jamik / 95.51.80.* / 2011-06-28 09:33
Tak, aczkolwiek największą winę ponoszą greccy politycy. U nas to samo prędzej czy później - dlaczego mam płacić za długi Tuska/Kaczyńskiego/Millera/Buzka, skoro nigdy żadnego kredytu nie brałem i nie chciałem brać ?
polon1779 / 188.146.160.* / 2011-06-28 10:22
Jacy politycy? Konkretnie. Kto odpowiada za dlugi Grecji, w 10 mln kraju w ktorym 3 mln ludzi nalezy do zwiazkow, z czego polowa pracuje w sluzbie publicznej. Wiesz moze o sluzbie walki z patologiami, ktora pracuje w Grecji od roku -zajmuja sie oni pseudo zatrudnieniem w sluzbie publicznej. Sami powiekszyli ta sluzbe o 100 osob, a badaja 4 tys spraw, z ktorych kazda dotyczy conajmniej 10 osob. Der Spigel opisal pare ciekawych przypadkow. Np. 30 osobowa grupa pracownikow pracuje od 1957 roku jako specjalisci od osuszania jednego z jezior ktore zostalo calkowicie osuszone w... 1957 roku! Do dzis pisza raporty z osuszania i jakies inne bzdety. Nie mozna bylo ich zwolnic bo pilnowaly ich zwiazki, do tego zatrudniano nowe osoby, bo inne odchodzily na emeryture. A np. w Salonikach do dzis dziala centrum promocji Salonik jako europejskiej stolicy kultury... w 1997 roku -dwadziescia kilka darmozjadow. A ponad 30% osob wynajmujacych pokoje turystom za zeszly rok wykazuje 0 euro przychodu -a co robi ich skarbowka, walczy o podwyzki! Na taka patologie trzeba porzadnego bata, a nie politykow
dfyrdyr / 81.219.221.* / 2011-06-28 15:39
hehehehehe

Skąd ja to znam????

;-))))))))
kiedy Grecja w Polsce / 79.186.88.* / 2011-06-28 10:15
Owszem racja ja też nie zamierzam niech spłacają sami i ich rodziny
i ci co na tym jechali typu "przepracowani" mundurowi emeryci ,bogaci obszarnicy płacący 60 zł/mc składek,szemrani "biznesmeni" ,politykierzy ze złodziejowa tzw.Polska itp.tałatajstwo

Najnowsze wpisy