Forum Forum podatkoweInne

Gronicki: Brak podwyżki ZUS-u dla firm to wzrost akcyzy na paliwa

Gronicki: Brak podwyżki ZUS-u dla firm to wzrost akcyzy na paliwa

Wyświetlaj:
Irena / .* / 2004-11-28 11:32
Zgadzam się z przedmówcami. Jesteśmy potężną grupą społeczną i potężną siłą. Rząd musi to zrozumieć i traktować nas jako partnerów. Możemy się zjednoczyć tak jak w akcji "ZUS daj nam luz". Nie bardzo interesowałam się polityką i wszystkimi oranizacjami bo nie mam na to czasu, ale czas to zmienić. Kto wie o jakiejś porządnej organizacji przedsiębiorców? Czas zacząć działać bo traktują nas jak motłoch z którym wszystko można zrobić-nie jesteśmy zorganizowani... Proszę Państwa, czas na nas-za dużo nas jest abyśmy pozwolili aby nas ignorowano
Eugeniusz / .* / 2004-11-28 12:00
Utwóżmy nową partię, a może lepiej byłoby przyłączyć się do już istniejącycych np. do PISu lub PO i poprzeć ich w wyborach. Myślę, że w dążeniu do demokratycznej i silnej gospodarczo Polski byłoby nam po drodze. Zapraszam do dyskusji !!!!
Magda / .* / 2004-11-26 08:51
No prosze i wyszlo szydlo z worka. Gronicki wprost i wyraznie powiedzial. Zus to podatek jak nie zaplacicie go wiecej (czytaj podwyzka ZUS) to podwyzszymy akcyze na paliwo (to tez rodzaj podatku). Jest to podly szantaz (przepraszam czy sie myle ze nalezy to scigac z urzedu. No tak ale urzad to takze rzad.) Jak sie to ma do tego co jeszcze niedawno glosil Pater," przeciez my dbamy o przedsiebiorcow aby mieli wyzsza emeryture" Ha nie prawda nasze pieniadze miast wplywac na nasze indywidualne konta wpadaja do jednej beczki zwanej budzetem,do ktorej rzad szczodra reka siega i zagarnia. Ludzie przestanmy placic ZUS w ogole, to wtedy moze odlozymy na emerytury bo jak nie to rzad nas ograbi do cna. Co zrobi Gronicki kiedy nagle wszyscy przedsiebiorcy przestana placic ZUS zabieze 100% na ten cel od biednych emerytow i rencistow? wprowadzi eutanazje aby nie placic emerytur i rent. To tez dobry pomysl. Ile to mozna zaoszczedzic pieniedz!!!!! Po 60 wszyscy do piachu. Przez 40 lat masz pracowac dawac na ZUS KRUS itd a gdy juz nie mozesz pracowac won, jestes nieprzydatny. A moze by tak po prostu usunac ten glupi skorumpowany rzad. Tylko kto na jego miejsce - ?????
MARBO / .* / 2004-11-26 01:45
Tyle się polemizowalo na tematy wprowadzenia udogodnień dla osób chcących zakladać wlasną dzialalność gospodarczą. Gdzie jest to tak zwane: ZIELONE ŚWIATLO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW. Vat-u od paliwa nie odliczam bo ladownośc nie ta. Ledwo obroniliśmy się przed poronionym pomyslem uzdrowiciela KASZPIROWSKIEGO-HAUSNERA dot. zwiększenia stawek na zus - a tu taki pomysl. Ludzie ta banda skorumpowanych ,zaklamanych,perfidnych,nie dających nam zyć KOMUCHÓW chce wpoić opini publicznej że pracodawcy prywatni są żli bo nie chcą DAĆ więcej zusowi. Że ta podwyzka paliwa to nasza wina. Komuchy wy perfidni ciemięzcy narodu - poszukajcie oszczędności w waszych agencjach , spólkach skarbu państwa ,fundacjach.KOLESIE TRZYMAJĄCY WLADZĘ DAJCIE ŻYĆ !!! SPRUBÓJCIE ŻYC ,UTRZYMAĆ RODZINĘ ,KRZTALCIĆ DZIECI ,ROZWIJAĆ FIRMĘ ZATE 2800 ZL. OD KTÓRYCH ŻĄDACIE PODWYŻEK NA ZUS. Chcecie bogatego państwa to dajcie szansę ludziom charującym po kilkanaście godzin dziennie dorobienia się czegoś poza nerwicą, zawalem serca czy problemami zdrowotnymi związanymi z zyciem w ciąglym stresie. Poraz kolejny postuluję o przeprowadzenie akcji: ZMĄDRZEJ - ZDELEGALIZUJ SLD. Robi mi się niedobrze na samą myśl że ta klika moze dalej mieć wplyw na losy Tego kraju.
phil / .* / 2004-11-26 20:52
zgadzam się w pełni co do proponowanych źródeł sfinansowania bieżącego deficytu (a także - w perspektywie - źródła ogromnych oszczędności): cytuję: "(... )w waszych agencjach , spólkach skarbu państwa ,fundacjach"; od siebie dorzuciłbym jeszcze odbiurokratyzowanie obecnego prawa i znaczne zmniejszenie liczby realizujących to prawo urzędników; natomiast sądzę, że postulat zdelegalizowania sld wynika z emocji (choć niewątpliwie uzasadnionych); ta formacja doszła do władzy (niestety) w wyniku legalnych wyborów, jako reakcja na (równie bezczelne) rządy aws-owkie; trudno, musimy to "odpokutować"; pytanie tylko, czy nadchodząca epoka po-wców przyniesie jakąś ulgę, czy znowu trzeba będzie zaciskać pasa, bo nowa miotła będzie ostro zamiatać ?
Krystyna zŁukowa / .* / 2004-11-26 20:40
Szanowny Panie zdelegalizować nie można ,gdyż wszystkie matactwa z ich strony pozostały by nie ujawnione a tak mam nadziję,że dzięki komisiom sejmowym jednak coś tam się dowiemy .Zapewniam to też dużo.Pozdrawiam
xx / .* / 2004-11-27 12:43
Nic z tego. Będzie jak z kopalnią "Wujek"- było mord - nie ma winnych. Tam na górze to jedna wielka sitwa. Politycy, sędziowie, prokuratorzy, wszyscy kłamią, mataczą i zacierają ślady. Tam u góry nie ma już uczciwych ludzi. Wszyscy oni wyznają jednego , ale za to pazernego i potężnego boga-pieniądza. Wszystkich innych traktują jak niewolników.
piotr / .* / 2004-11-25 23:19
SPROSTOWANIEW poprzednim komentarzu błędnie napisano nazwisko Pana Gronickiego jako Górnicki - za pomyłkę przepraszam, tekst podtrzymujęPan Gronicki niestety nie rozumie pojęcia "UBYTEK"Wyraz ten oznacza spadek dotychczasowych wartości - a one z kolei, w tym przypadku, pozostaną w poprzednich wysokościach (NIE WZROSNĄ).Nie można więc tutaj mówić o jakimkolwiek ubytku - tylko o braku wzrostu (z tym jednak można polemizować)Panu Gronickiemu proponuję odrobinę lekcji jęz. polskiego i odrobinę lekcji logikiCiekawe gdzie kończył studia ???
piotr / .* / 2004-11-25 23:13
Pan Górnicki niestety nie rozumie pojęcia "UBYTEK"Wyraz ten oznacza spadek dotychczasowych wartości - a one z kolei, w tym przypadku, pozostaną w poprzednich wysokościach (NIE WZROSNĄ).Nie można więc tutaj mówić o jakimkolwiek ubytku - tylko o braku wzrostu (z tym jednak można polemizować)Panu Górnickiemu proponuję odrobinę lekcji jęz. polskiego i odrobinę lekcji logikiCiekawe gdzie kończył studia ???
m-m / .* / 2004-11-25 11:51
Przedsiębiorcy nie mogą sobie odliczyć VAT- od paliwa zużywaniego do małych samochodów dostawczych. A przecież w małym biznesie najwięcej pracuje samochodów małych, które nie mieszczą się w sławetnym wzorze Vatowskim. Ej, coś mi się wydaje, że gdzieś te pieniądze z budżetu dalej wypływają szeroką rzeką. Może potrzebna jest tama.
xx / .* / 2004-11-25 14:01
To prawda pracujemy na super-mafię, a ona ma morze potrzeb .......własnych.
kropka / .* / 2004-11-25 11:07
Nareszcie nasza kochana władza przyznała,że ZUS to nie ubezpieczenie ale p o d a t e k.jak się nazywa ptaszek który robi w swoje gniazdo?
cesar / .* / 2004-11-25 11:02
Ja mam takie pytanie?? Dlaczego tysiace ludzi ma emigrowac za praca...? Lepiej wyeksportujmy niecaly 1 tysiac rzadzacych (sejm, senat, rzad), a zarobimy duzo wiecej... P.S. No coz, ja juz wyemigrowalem.
Bravados / .* / 2004-11-25 10:41
Podoba mi się ten urok abstrakcji i opary absurdu, które unoszą się nad takim porównaniem. Każdy prawdziwy artysta performer, lub choćby skromny autor graffiti doceni je jako przejaw geniuszu i artystycznej wolności wypowiedzi. Choć nie jestem tak dobry jak nasi urzędnicy proponuję dwa warianty tego hasła (choc to oczywiscie nie to samo co wymyślic samemu takie hasło): Brak podwyżki ZUS-u dla firm to łzy wdów i sierot;Cokolwiek, jakkolwiek i gdziekolwiek to wzrost akcyzy na paliwa.
OLD / .* / 2004-11-25 10:27
ten gość jest chyba chory, czy on nie pomylił sie z robin hood-em ???przecież to moniżej wszelkiej krytyki jego deklaracje to czysta intryga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ramirez / .* / 2004-11-25 09:58
To perfidne szczucie wyborczej tłuszczy na przedsiębiorców.Budzenie animozji społecznych zawsze było, jest i bedzie specjalnością lewizny. Kiedyś byli kułacy, prywaciarze, inteligencja. Teraz padło na tych, którzy tworzą większośc miejs pracy na rynku.Niestety, społeczeństwo nie potrafi dostrzec fałszu, intrygi, obłudy, erystyki i jest jak stado baranów, które jeden wyszczekany pies może zapędzić gdzie chce.
Arek / .* / 2004-11-25 08:04
Tylko jedno pytanie: Kiedy zamiast podwyżek będą obniżki? Socjaliści do Soclandi!
Skorpion / .* / 2004-11-25 07:42
Moim zdaniem to dopiero początek zabaw z akcyzą. Logicznie pomyślmy- mamy trzy duże ustawy(ZUS,KRUS,PFRON)- w momęcie kiedy nie przechodzi jedna skutkuje to podwyzką o 10% i brakiem 1 mld- powstaje pytanie o ile trzeba podnieść akcyzę jeżeli dwie pozostałe ustawy też przepadną(nie wydaje mi się żeby przed wyborami te ustawy przeszły)?????-odpowiedź: ok 30%?????????
Emerytka / .* / 2004-11-25 07:23
A może opodatkować emerytów i rencistów 50% podatkiem? Przecież płacą , to połowę dochodu mogą oddać. Po co im tyle pieniędzy? Od tego nadmiaru im się w głowach przewraca i chcą więcej . Niżej podpisany ssddsf wspomniał o zapomnianym prof. Balcerowiczu , który kiedyś powiedział , że osoby , które mają do emerytury 25 i więcej lat będą miały emeryturę z ZUS i OFE w wysokości 25% swojej ostatniej pensji . Na pewno się nie pomylił , bo to mądry człowiek i świetny ekonomista . Wierzę , że gdyby był dzisiaj ministrem finansów , nie dyskutowalibyśmy o podwyżkach na ZUS . No , ale skoro jesteśmy skazani na polityków i ministrów " kolesiów" - nie mamy wyboru . Co uchwalą , będzie trzeba płacić lub wyjechać np. do słonecznej Hiszpanii, gdzie wielu emerytów znalazło swoje miejsce.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy