Forum Forum podatkoweInne

Gronicki: Brak podwyżki ZUS-u dla firm to wzrost akcyzy na paliwa

Gronicki: Brak podwyżki ZUS-u dla firm to wzrost akcyzy na paliwa

Wyświetlaj:
George / .* / 2004-11-25 06:29
A więc szybko się okazało, że Gronicki to zwykły głupek. Pewnie dlatego jest ministrem finansów. Gdzieś w tym serwise Money jest informacja, że dotacje do nierentownych przedsiębiorstw wzrosły z 10 mld zł w 2002 roku do 27 mld w roku 2003. Ja się pytam: ile z tych pieniędzy zostało zmalwersowanych przez różnych ustawionych politycznie złodziei - zapewne więcej niż 1,5 mld - i jaką dopłatę w roku 2005 do nierentownych (czytaj państwowych) firm przewiduje Gronicki? Jak widać podniesienie składek ZUS dla przedsiębiorców to tylko pretekst, aby im dokopać.
n.......... / .* / 2004-11-24 22:03
Dopisek. Jeszcze wolny, ale jak tak dłużej będą śrubę nam dokręcać, to staniemy sie niewolnikami.
niewolnik / .* / 2004-11-24 21:57
Tylko pazerne Państwo ma DZIURĘ w swoim budżece. Im więcej grabi i oszukuje obywateli, tym większa dziura. Az w końcu zostanie tylko sama dziura. No i władza, która się sama wyżywi. Jeszcze pamiętamy kto to powiedział.
kasiarz / .* / 2004-11-25 19:37
i tu się mylisz. Dziurę też ukradną zostanie tylko chaos
PoczatkujacyTerrorysta / .* / 2004-11-24 21:37
Ja tu czegoś nie nie rozumiem.Podwyżka ZUS lub podwyżka Akcyzy na Paliwo. ABSURD. Prowadzę działalność 6 miesięcy. Płacę prawię 700 zł miesięcznie. Na dzień dzisiejszy na koncie emerytalnym mam odłożone 345 zł :-) :-) Już wiem gdzie jest moja przyszła emerytura ... wszędzie tylko nie na koncie emerytalnym :-)
xx / .* / 2004-11-24 21:20
Pater, Gronicki i inni im podobni, gdyby zrezygnowali chociaż z połowy swych horendelnych, acz niezasłużonych wynagrodzeń to nie o jeden miliard złotych byłoby więcej w budżecie. Wtedy by się okazało, że średnia krajowa to 1500 zł a nie 2300. Okazałoby się że przedsiębiorcy już są od dawna oszukiwani i sporo nadpłacili na ZUS, który jest jeszcze jednym podatkiem a nie funduszem społecznym zabezpieczającym nasze emerytury. Jeżeli w dalszym ciągu władza będzie okradała swój naród, to ten głupi naród może zmądrzeć, przestać pracować jak przysłowiowy osioł i zrobić władzy niespodziankę. np. opuścić ten kraj. Niech władzunia sama pracuje. No można też władzunię wymienić, a osiągnięte nielegalną drogą fortuny przeznaczyć na przyszłe emerytury o które tak bardzo "martwił" się pan pater.
Miś / .* / 2004-11-24 21:15
Tak ekonomia to szczyt umiejętności obecnego rządu. Mają jeden pomysł na wszystkie problemy: akcyza, Vat itp.Moze troszeczkę edukacji Panowie - piszę przez duże P tylko i wyłącznie, że mnie tak wychowano.Pani Zyta-Gilowska z domieszką Korina!!! - na to stawiam !!!!!!
Kuba / .* / 2004-11-24 21:11
A mnie najbardziej się podoba jak później politycy mówią o rozwoju przedsiębiorczości w polsce i debatują jakim to cudem spadliśmy po raz kolejny na liście najlepszych miejsc do zainwestowania w europie środkowej.
akbukowc / .* / 2004-11-24 20:41
Jak można legalnie uciec z firmą do Słowacji? Znacie może jakieś ciekawe strony na ten temat. Coraz więcej sygnałów dostaję od rządu polskiego, aby taką operację przeprowadzić i chciałbym się do tego profesjonalnie przygotować
jaro / .* / 2004-11-24 20:39
Stawkę 100% dla osób osiągających dochód powyżej 1.000 zł miesięcznie !!!W zamian dać bezpłatne szkoły, drogi, służbę zdrowia !!!Absurd - nie - Polak sobie poradzi
ChrisGold / .* / 2004-11-24 20:23
Uno momento!! Co jest grane, przecież nie dalej jak 2 dni temu Pater mówił, że on się troszczy o emerytury porzedsiębiorców, a teraz Gronicki mówi, że chciał dziurę łatać. To kto tu łże jak pies?????
Adi / .* / 2004-11-24 19:57
Wiem jak załatać dziurę, wszystkim tym na "górze" dać miesięczne wynagrodzenie 1000zł netto i niech żyją tak przez rok, potem zobaczymy na statystyki. Rozumowanie "góry" - czyż nie lepiej zrobić coś, aby obywatele załatali dziurę, którą zrobiliśmy?Zastanawia mnie jedna rzecz - podatek jest w paliwie, (58% ceny benzyny, 52% ceny oleju napędowego i 28% cen oleju opałowego), a jaki procent idzie na remont dróg?
wseh1322 / .* / 2004-11-24 18:20
Czy ktoś może zapytać takiego choćby Gromnickiego dlaczego z jego wypowiedzi wynika, że składki ZUS mają zatkać jakąś tam dziurę? Przecież nasze składki powinny trafiać na odpowiednie konta w FUS !Wcześniej mówili, że martwią się o nasze przyszłe emerytury (o przedsiębiorców) a teraz mówią, że brakuje im kasy więc czymś muszą dziurę zatkać !Co do dbania o przyszłość przedsięborców to proszę niech Ci ważniacy wyjaśnią dlaczego nie dbają o emerytury dla zwykłaych pracowników, którzy w większości zatrudnieni są (o ile są) na najniższe wynagrodzenie (824zł)- od tego płaci się ZUSPrzedsiębiorcy zaś obecnie płacą ZUS od blisko 1300 zł, nie mówiąc już o tym iż sponsorują Fundusz Zdrowia płacąc zdrowotne od blisko 1780 zł ??Ktoś powinien porządnie złoić skórę tym KŁAMCOM i zmusić aby martwili się najpierw o tych w najgorszej sytuacji !
zwykły podatnik / .* / 2004-11-24 17:52
Panie gronicki. A ja pamiętam jak w Rumunii skończył czałcześku ... Naród może kiedyś nie wytrzymać waszego ucisku.
wseh1322 / .* / 2004-11-24 18:24
Właśnie ŁAJDAKI - dupę Wam trza sprać jak małemu dziecku to może choć zapamiętacie, że nie warto kręcić i posłusznym trza narodowi być
UPRzedzony / .* / 2004-11-24 17:50
Przypominam co powtarza od zawsze Pan Janusz Korwin-Mikke. W cenie paliwa w Polsce już jest tyle podatku, że już to zakrawa na zwykłe złodziejstwo przez państwo względem nas podatników. A teraz znowu komuchy obiecują nam podwyżkę do paliwa. Ludzie otrząśnijcie się, bo te czerwone komunistyczne bestie zniszczą nas.
slim / .* / 2004-11-26 21:04
bez jaj! jacy tam oni czerwoni? jacy tam oni komuniści? oni tylko wybrali drogę do koryta od lewej strony!

Najnowsze wpisy