Forum Forum podatkoweInne

Gronicki: Brak podwyżki ZUS-u dla firm to wzrost akcyzy na paliwa

Gronicki: Brak podwyżki ZUS-u dla firm to wzrost akcyzy na paliwa

Wyświetlaj:
Paweł / .* / 2004-11-24 17:48
Rozumiem - ZUS to podatek jak akcyza. Skoro się równoważy jedno drugim.
del / .* / 2004-11-24 17:14
Imho zapowiedzi Gronickiego można traktować jako formę szantażu politycznego - oj brzydko zaczyna sobie rząd pogrywać.Jak się nie zgodzicie dobrowolnie na podwyżki składek na ZUS, to podniesiemy akcyzę na paliwo, a jak się nie uda, to zaproponujemy kolejny pomysł nie do odrzucenia. A jak słyszę, że złodziejsko zabrane pieniądze tej czy innej grupie społecznej poprzez różne rodzaje podatków bezpośrednich lub posrednich określa się mianem oszczędności budżetowych, to wydaje mi się, że rząd próbuje zalegalizować złodziejstwo. Niech ci na górze przeczytają definicję słowa "oszczędność" - oszczędność jest wynikiem zmniejszenia wydaków w stosunku do zakładanych.Zamiast szukać prawdziwych oszczędności, kombinuje się jak i komu teraz uszczuplić portfel.Dlaczego unia europejska akceptuje takie zagrywki?
T.W. / .* / 2004-11-24 16:48
Przedsiębiorcy i tak dźwigają większość obciązeń fiskalnych, od nieuczciwego (choć zgodnego z prawem) rozliczania VAT-u za paliwa, po całą masę ukrytych podatków pośrednich. Najłtwiej rozdawać cudze pieniądze, całkiem sporo zostawiając za bezdurno sobie!Jak juz bedzie 100% podatku za wszystko to ostatni zgasi swiatło i zapali lont.....Tylko kto wtedy będzie płacił ??
piotrek / .* / 2004-12-01 22:19
nio i mój szef zapłaci więcej za paliwo a w rezultacie obetnie kolejne 100zlotych pracownikowi UNIA panowie i panie i jak tu żyC????a panowie z żądu może by tak obciąć pensyjke???jestem zatym żeby posłowie zarabiali max 3.000 zł i dziura w momęt zniknie
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy