Forum Forum podatkowePIT

Gronicki chce obniżyć stawki VAT i PIT

Gronicki chce obniżyć stawki VAT i PIT

pracus / .* / 2004-10-20 12:31
Komentarze do wiadomości: Gronicki chce obniżyć stawki VAT i PIT.
Wyświetlaj:
markus xxl / 213.158.196.* / 2008-03-14 12:13
Już w chwili obecnej prowadząc działalność gospodarczą można płacić tylko 19% podatku liniowego.Cała obniżka stawek nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą a tylko tych którzy pracują na wysokich stanowiskach w państwowych firmach, posłów, menadżerów, przydupasów partyjnych w radach nadzorczych, telewizji polskiej itp.
Większym problemem dla prowadzących działalność gospodarczą nie jest zapłata podatku od rzeczywistych dochodów a stawki płacone na ZUS w wysokości uzależnionej od średniej płacy krajowej którą to płacę w ostatnim okresie rządzący rozdają bez względu na to czy posiadają środki do realizacji takiej głupoty. Średnia płaca rośnie to rośnie w prywatnej firmie dla właściciela stawka za ZUS ( bez względu czy posiada dochód czy też nie musi dokonać zapłaty minimum 800.PLN miesięcznie) .
Oprócz tych kosztów opłaca 50% stawki ZUS za pracownika co niektórzy piszący na tym forum nie wiedzą lub są to osoby o chorobliwej nienawiści do wszystkiego co jest prywatne, osoby które nie pamiętają okres dobrobytu naszego państwa w ustroju komunistycznym , było dużo wątpliwej jakości stali ale do jedzenia była sól, ocet, musztarda, a gdyby przypadkiem po zjedzeniu tego nastąpiła rewolucja w twoim żołądku to z powodu deficytu papieru toaletowego pozostało ci podetrzeć tyłek trzema palcami i na ścianie toalety napisać 111. Tylko średnia klasa prowadząca działalność gospodarczą jest w stanie wyprowadzić ten kraj z marazmu jaki tworzy klasa której wszystko się należy, klasa nadmiaru urzędników, posłów, senatorów, "biednych chłopów i obszarników rolnych"
pielęgniarek za" 20zł dziennie do kieszeni", nadmiaru rencistów i wcześniejszych emerytur dla górników i nauczycieli..........
Podatki powinne być proste to jasne. Ale nikt z rządzących tego nie potrafi zrealizować. A może żartem lub niekoniecznie zrezygnować z podatku od dochodu a wprowadzić podatek od zakupu czyli większy i zróżnicowany VAT.
Kupujesz Mercedesa płacisz więcej, kupujesz bułkę płacisz mniej, kupujesz dom płacisz dużo kupujesz małe mieszkanie płacisz mniejszy podatek.
Czyli jak żyjesz tak płacisz No może to za proste????
E.T. / .* / 2004-11-13 22:04
Jak czytam te brednie, które tu są wypisywane to ze wstydu chowam się pod pulpit...Jak można wypisywać takie głupoty??: "Czas aby to zmienic i nierobow obciazyc wyzszym podatkiem", "Jestem za podatkiem degresywnym. Myślę, że to by była najlepsza motywacja dla przedsiębiorców. Zarabiać więcej, aby płacić mniejsze podatki.I już nikt nie kombinowałby z kosztami." itd. itp.... Myślę, że trochę się paniom i panom poprzestawiało - sprowadzę więc na ziemię... To JA jako przedsiębiorca organizuję, zarządzam i opłacam pracowników. ODE MNIE zależy czy płacę owym "nierobom" 850 PLN czy 3850 PLN. JA w ciągu miesiąca mogę zwinąć firmę i zniknąć zostawiając owych "nierobów" na lodzie, bez pensji i zaległych składek ZUS-owskich. Owe "nieroby" są właściwie całkowicie ode mnie zależne. Proponują Państwo Szanowne obłożyć ich jeszcze większym podatkiem bo płacę im mało a mnie nagrodzić najlepiej zwolnieniem z podatku dochodowego wogóle? Czemu nie. Jest kilka rzeczy, na które brakuje mi pieniędzy.
liberal / .* / 2004-10-25 19:48
nie podoba mi sie to co komunisci robia.pierw podnosza podatki do 50%, a póniej chca obnizac(minister) to gdzie jest kwach.nie ma mie w polsce juz 1rok. polska to bagno (narazie )ale mysle ze szybko sie nie zmieni.
księgowa / .* / 2004-10-21 18:43
I bardzo dobrze, ale uważam, że to nie wystarczy. Jestem za podatkiem degresywnym. Myślę, że to by była najlepsza motywacja dla przedsiębiorców. Zarabiać więcej, aby płacić mniejsze podatki.I już nikt nie kombinowałby z kosztami. Czy ktoś jest jeszcze za???
PPPP / .* / 2004-10-26 22:21
Gratuluję pani pomysłu. Niestety, ale taki projekt nie ma szans, bo nasi politycy to debile.
Voodoo / .* / 2004-10-26 15:07
Myślę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, Szanowna Pani. Gratuluję zostania księgową. Nie każdy ma/miał taką możliwość.
/D / .* / 2004-10-20 15:06
Nobla dla tego faceta ... wreszcie ktoś widzi że jak ktoś ma prawdziwe pieniądze a nie takie że po 10 pracy latach stać go na mieszkanie z kredytem na 20 lat to i tak nie płaci 40% bo ma rezydenture na cyprze albo gdzieś indziej..
pracus / .* / 2004-10-20 12:31
Nareszcie ktos zauwazyl, ze w Polsce sie kara za wyksztalcenie i chec do pracy. Czas aby to zmienic i nierobow obciazyc wyzszym podatkiem. Moze wtedy beda mieli motywacje do pracy.
LadyE / .* / 2004-10-21 07:39
No, no trochę to Pan przesadził. Jasne, że podatek powinien być ujednolicony bez względu na wysokość, bo im więcej pięniędzy w budżecie domowym, tym większa konsumpcja i gospodarka się kręci i wszyscy na tym korzystają, ale nie każdy mniej zarabiający jest "nierobem" i na pewno podwyżka podatku nie zmotywuje ich do pracy. Jakby Pan nie wiedział to tzw. wzmocnienie negatywne daje bardzo krótkotrwałe rezultaty motywacyjne, po czym drastycznie spada wydajność pracy, więc to chyba nie najlepszy bodziec motywcyjny i nie wszyscy muszą i mogą zarabiać jednakowo wysokie pieniądze.
E.T. / .* / 2004-11-13 22:14
Pani Elu! Czy nie zauważa Pani drobnego problemu w tym co Pani napisała? Więcej pieniędzy w budżecie domowym to wyższe ceny a więc inflacja, któa owe budżety domowe najwcześniej zżera. Chyba, że jest Pani zwolenniczką zasady, że inflacja bierze się tylko z portfeli biednych, pieniądze bogatych są dla gospodarki "zbawienne".

Najnowsze wpisy