Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gronkiewicz Waltz: Będę wymagająca, ale i sprawiedliwa

Gronkiewicz Waltz: Będę wymagająca, ale i sprawiedliwa

Wyświetlaj:
opoka / 83.17.92.* / 2006-11-28 13:14
mam nadzieję, że warszawskie hospicja dostaną to co im obiecała !
zbysz K.O. / 81.190.208.* / 2007-01-31 19:01
Nie trzeba było długo czekać aby wyszło, że Hania jest nie tylko RÓŻOWA po wyborach ale i ZIELONA z prawa administracyjnego 21.12.2006
od 52 lat / 83.17.92.* / 2006-11-28 12:26
pani prezydent zacznij od tego, że wyjaśnisz warszawiakom, dlaczego "zasłużeni towarzysze" mogą kupować apartamenty 100 metrowe za 2000 złotych, czyli po 20 zł za metr kwadratowy. 30 krotnie taniej niz inni warszawiacy. Problem ten był przedstawiany w mediach i nie został wyjaśniony publicznie skąd takie przywileje. No to czekamy na działania wymagającej i sprawiedliwej pani prezydent, prosze bardzo !!
stasiu / 80.55.241.* / 2006-11-28 10:56
Mów byle co ale nie do byle kogo!
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-11-27 19:57
Uważam, że wyniki wyborów powinny mocno zastanowić PiS a zwłaszcza jego kierownictwo w osobach Kaczyńskich. Społeczeństwo nie ma już ochoty żyć w kraju, z którego za sprawą rządu emigruje młodzież z powodu ciągłych "słusznych" niesnasek i niekończącego wyjaśniania i rozliczania spraw historycznych. A to wszystko w atmosferze zawiści i piętrzących się kłopotów gospodarczych kraju. Rząd, którego zasady dyplomacji wywodzą się niemalże z "ery kamienia łupanego", zna wyłącznie rozwiązania siłowe. Głowy, które noszą nie powinny im służyć tylko do noszenia czapek,ale także i do tego aby uświadomili sobie wreszcie, że toczenie prywatnych wojen kosztem całego Narodu jest niemoralne! Usiłowanie rozliczenia się z wielokroć silniejszym od siebie można osiągnąć, ale tylko przy pomocy GŁOWY, a nie straszenia, bo narazi taki ktoś na śmieszność siebie i Naród!
Jeśli zaś chodzi o Marcinkiewicza, to moim zdaniem dobrze stało się jak się stało, a to dlatego, że będzie mógł wreszcie wycofać się z partii, której przewodniczący w jego obecności stawał się niewidoczny jak powietrze. Ta "właściwość" premiera Marcinkiewicza spowodowała, że zawiść wzięła górę nad kompetencją i obecnie mamy nowego premiera Kaczyńskiego. Czy to nie jest aby "polskie piekło"?
Mocccherek / 83.27.246.* / 2006-11-27 23:49
Jeszcze jeden głos obawiajacego sie o rozliczenie pytajnika
lub żołnierza ze straży przybocznej takowego!!!!
Pomyśl człowieku jak moze stać DOM bez fundamentów a Ty głosisz teorię, ze jest to mozliwe.
Starania KOMUNY jak i NEOKOMUNY o unicestwienie działań prawdziwych patriotów maja swój wyrażny początek
w 1992 roku, kiedy to w nocy przy udziale m.in.Pana Tuska, Niesiołowskiego i kilku jeszcze Panów z PZPR-owskiej Lewicy oraz jej PRZYCZEPEK obalono Rząd Pana Olszowskiego aby udaremnić realizacje prawomocnej uchwały Sejmu o zdemaskowaniu zdrajców Polski.
Nie dopuszczono w odpowiednim czasie do lustracji a dzis wykorzystuje sie upływ czasu jako argument, ze jest juz za późno.
Kazdy obywatel naszego kraju moze sobie dopowiedzieć resztę.W tamtym czasie nie zdążyli jeszcze DRANIE poniszczyć niezbitych dowodów na ich zdradzieckie działania.
Teraz także kamuflowano sprawę porozumienia sie NEOKOMUNY z PZPR-owska komuną.Raz Pan ex PZPR-owiec Borowski był gotów poprzeć Haneczkę innym razem udawał jakby to powiedział Federowicz , że NIE on jest kims innym niz, Meller i Kwasikowski i ze on NIE on się zastanowii.
Zza pleców wyskoczył jednak SZEF, ten co to szybciej nagłosnił Jedwabne niż Powstanie Warszawskie.
I wiecie co?
Zrobił niespodziankę, bo poparł zupełnie mu nieznana i obojętną Haneczkę.
Te same pokretne działania widać w rozłaczeniu się a teraz ponownym połaczeniu tzw.DEMOKRATÓW z PZPR-owska Lewicą.
Kochani dyskutanci.
Dzis w Polsce są tylko dwa obozy:
Nowy Ten co NIC nie ukradł,usiłujacy dokonać niezbędnych zmian i STARY, który broni tego co dawało mu i jego dzieciom dobre bytowanie.
I tyle.
Polskie Piekło to więzadła starych skostniałych struktur, które przez kilkadziesiąt lat panowania nie dają się rozmontować.Są jak HYDRA !
A mówią, że ONI są postępowi.Tani chwyt dla młodziezy, która nie ma tej samej pamięci co starsi, którzy pamietają 1992 rok.
Sprawy historyczne to fundament. Bez fundamentu nowej budowli w postaci IV Rzeczpospolitej nie da sie zbudować!
Skoro ty człowieku twierdzisz, ze moze funkcjonować gdzieś na świecie inna teoria dotycząca tego problemu to sam jesteś w błedzie i wprowadzasz innych w błąd.
Powiedz raczej, ze chciałbyś aby nie demaskowano ZŁODZIEI i ZŁOCZYŃCÓW przez których ginęli w UBeckich wiezieniach porzadni Polacy!
pchelek / 2007-01-31 19:06 / Tysiącznik na forum
bredzisz jak stary czerwony komunista - na szczescie ta kaczokomuna sie rozpada powoli i nawet tacy jak Ty temu nie zapobiegną
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-28 07:47
1. To ja jestem prawdziwy patriota a nie ty. A może on jest prawdziwym patriotą a nie ty. Co to za podział na patriotów i prawdziwych patriotów. Uzurpujesz sobie prawo to tytułu prawdziwego patrioty a przecież taka nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu.
2. Fundamentem DOMu jest historia. A może fundamentem jest ekonomia. A może właściwa administracja i porządek w kraju. A może fundament to prawidłowe ułożenie spraw międzynarodowych. A może fundamentem jest wojsko i obrona granic. A może fundamentem jest wizja przyszłości. A może fundamentem jest szkolnictwo. Może nauka.
3. A teraz złodzieje drogi Panie. Może więcej kradnie ten, który nic nie robi. Albo ten, który zamiast decyzji woli demagogię i ucieczkę w przeszłość. Albo ten, który nie wykorzystuje koniunktury i zamiast oszczędzać trwoni majątek i zadłuża kraj.
Panie Prawdziwy Patrioto, otóż ważne jest wszysto razem i próby rozbijania Polski na kawałki, mniej i bardziej ważne, według własnego widzimię są nieodpowiedzialnością, nieudacznictwem, krótkowzrocznością.
Marcin25 / 83.21.52.* / 2006-11-27 17:41
Kazik został na lodzie. Lud warszawski jest cwany i na kartoflane obietnice nie da sie nabrać.
W głownych miastach moherki nie beda sobie rzadzić.
Panocku - dajta temu to Kaziowi jakasis społkie skarbu państwowego co by on tam se mogł porządzic zamiast tej warszawki. Szkoda takiego gieniusia coby on po szkołach jakisis sie wyrabiał. My zamiast fizyki dolozymy 2 lekcje religi i bedzie sie zgadzało.
odchudzony / 80.50.180.* / 2006-11-27 17:26
zauważyłęm następującą sytuacje, piątek informacja w GW że Marcinkiewicz bierze Warszawę i jednocześnie mglisto przedstawione poparcie Kwaśniewskigo dla Walz gdzieś w przelocie i poparcie Borowskiego już jednoznaczne, za chwilę w piątkowe południe Tusk ogłasza że Walz ze wzgledu na żałobę nie będzie prowadziła kampani wyborczej.Marcinkiewicz jakby również milczy I tak przestraszeni info GW lewicowcy tłumnie idą w niedziele na wybory, frekfencja 35 procent tzn że nie głosowało 65% czyli większość mieszkanców W-wy. Na Walz głosowało 53 % z tych co wzieli udział w wyborach czyli jeżeli przyjmiemy że W-wa ma 1,800 tys mieszkańców to na Walz zagłosowało 334 tys mieszkańców czyli 19 % warszawiaków. Czy to jest zwycięstwo
odchudzony / 80.50.180.* / 2006-11-27 17:42
oczywiście pomyłka w obliczeniach 53 procent glosowało ale to nie zmienia faktu że 505 tys warszawiaków poparło Walz czyli 28% za pomyłkę przepraszam
DODKA / 83.22.213.* / 2006-11-27 18:41
Jakiś strasznie skomplikowany i niejasny ten wywód ale to nie zmienia faktu ,że z ortografią jesteś na bakier. Zamiast wypisywać dyrdymałki popracuj lepiej ze słownikiem ortograficznym oraz z podręcznikiem arytmetyki bo jak widać obydwie te dziedziny są Ci dosyć obce.
grubasek / 2006-11-27 16:16 / -
czeka ciezka praca.Usuniecie Lepperow,Giertychow,Rydzykow i calego PiS z naszego zycia.
Otwarcie okien i wpuszczenie swiezego powietrza.zanim
staniemy sie morowym powietrzem dla calej Unii
Karol25 / 83.21.54.* / 2006-11-27 16:08
Wstydze sie ze jestem Polakiem.
95% Niemcow uwaza nas za znacznie gorszych os siebie.
87% Niemcow uwaza nas za gorszych nawet od Turkow i muzułmanow.
Niemieckie dowcipy:

Cztery kłamstwa w osmiu słowach - Uczciwy Polska jedzie rano swoim samochodem do pracy.

Jaka jest roznica miedzy polskim pogrzebem a weselem ? Jednego pijanego mniej !

Tato. Ty jestes polakiem a mama cyganka. To jak chodze głodny po miescie to mam zebrac czy krasć ???

Natrzasaja sie z kartoflanego prezydenta, nazywaja nas zlodziejami i brudasami.
Niemiecka TV pokazywała kabaret o polskim sadzie.
Zasluzylismy na to aby wyzywali nas od zlodzieji - Polacy ukradli 4 mln sztuk samochodow - to sie nie miesci w glowie.

Jak najlatwiej wykonczyc polakow - pozwolic im sie rzadzic !
To jest prawda o nas .
Karol25 / 83.21.54.* / 2006-11-27 16:27
Nie ma co prawda dokladnych badan ale w 1939 roku tylko 25% Niemcow uwazalo nas za gorszych o siebie, za podludzi.
To wystarczylo aby wozic nas do Treblinki i Oswiecimie.
uprfan / 83.14.120.* / 2006-11-27 15:16
"Poparta m.in. przez tow. Borowskiego i Kwaśniewskiego, "konserwatywna-liberałka" pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, która - jak wskazują sondaże - będzie prezydentem Warszawy, w wypowiedzi dla TVP powiedziała, że będzie realizowała program tow. Borowskiego".


Liberalnym sympatykom PO RP gratulujemy.
zdenek / 2006-11-27 15:45 / Tysiącznik na forum
jednocześnie prywatyzując ZOZy i wszystko co się nawinie ,widać koledzy partyjni tak się w bankach obłowili
że muszą mieć na co kasę wydawać.
Redakcja forum / 2006-11-27 16:21 / Administracja forum
Nie życzymy sobie takich wpisów na forum.
Tooth / 83.238.1.* / 2006-11-27 15:33
Przech chwilę myślałem że faszyści wynieśli się z tego forum. Ale na zdenka można zawsze liczyć!
zdenek / 2006-11-27 15:42 / Tysiącznik na forum
nie jestem faszystą tylko polakiem i nie wszech
nie lubię tej pani która po wygranej zaczeła płaszczyć się do ludzi którzy u władzy zrobili wiele złego dla naszego kraju
a których partia wprost wywodzi się z PZPR organizacji zbrodniczej.Waltzówna kłamie jak najęta nie wiadomo już jakie ma poglądy socjalliberałka co to do cholery jest?
pchelek / 2007-01-31 19:10 / Tysiącznik na forum
zdenek - zapomniałeś o cyklistach - oni tez wracają
prostactwo i arogancja Twojej wypowiedzi powinny byc wybanowane
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-27 13:16
ledwo wygrała - już chce decentralizować , czyżby nie wierzyła we własne siły ?? Niech kobita zrozumie , że kampania wyborcza już się skończyła i nie musi się już podlizywać wyborcom i mamić demokratyzowaniem demokracji.
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-11-27 11:00
W imię ogólnokrajowej walki politycznej Warszawiacy złożyli w ofierze najlepszego prezydenta Warszawy od czasów Starzyńskiego.
Wygrało też przekonanie, że wybiera się między nauczycielem w szkole podstawowej a prezesem banku, a przecież fakty są inne - wybierano między rządzącym prezydentem, a nauczycielem akademickim.
Zastanówmy się dlaczego tak się dzieje, dlaczego zdecydowanie lepszy kandydat o rekordowym dorobku zrobionym w ciągu 3 (słownie trzech) miesiący przegrywa z mglistą wizją. Dlaczego w większość ma odmienne przekonania niż jest rzeczywistość? Propaganda? Czy podświadome emocje zadziałały, a rozsądek uległ ogólnopolskiej nagonce na PIS. Czy praktycznie irracjonalny wrogi stosunek do PISu, bo można mieć czasem inne zdanie, oraz czy totalna krytyka zwłaszcza przy tak dużym wzroście gospoddarczym jest uzasadniona?

Przykład: Jak czują się zmanipulowani wyborcy, którzy TOTALNIE potępiali nową ordynację wyborczą , a ona -jak udowodnił to niedowiarkom trybubał konstytucyjny jest bardziej demokratyczna od starej. Czy ta złość wylana wtedy na rządzących przez propagandę opozycji nie pozostała czasem w podświadomości wyborców i została użyta, a roządek PISu się nie przebił.

Czy obawy o bardzo duże pieniądze (budżet Warszawy złożony przez Marcinkiewicza to 8 mld) są uzasadnione, gdy jest zagrożenie, że odrodzi się układ. Czy Warszawiacy wybrali świadomie opcję, że z 400 mln na most 200 będzie na budowę a reszta do podziału ? Chciałbym się tu mylić.

marek19-53 / 83.24.48.* / 2006-11-27 19:03
Rozmawiałem z wieloma, którzy głosili jedynie hasła "odsunąć PiS, precz z kartoflami itp.
Nie mają świadomości, że w Warszawie szykuje się nowe wydanie "grubej kreski". Zapowiadana decentralizacja będzie decentralizacją odpowiedzialności. Kasę rozsmarowaną na wielu decydentów łatwiej rozsmarowywać dalej.

Nawet Rzepa - trudno powiedzieć aby była przychylna PiS-owi opublikowała dzisiaj komentarz:
"To sukces Donalda Tuska, który wyczekał do końca i nie deklarując sojuszu z lewicą, zdobył jej głosy. Ten sukces jednak ma cenę. Przyjęte przez Platformę wsparcie od Aleksandra Kwaśniewskiego może sugerować, że PO pogodziła się z nękającym Polskę układem niejasnych powiązań części biznesu, polityki i mediów. Tym bardziej, że antypisowska retoryka Platformy coraz częściej przypomina retorykę postkomunistów."

Jeżeli w dodatku słyszę deklaracje HGW o bliskości z Borowskim i programem SLD oraz podziękowania dla niego i Kwaśniewskiego to jest to co najmniej przykre.
Mirro / 2006-11-27 21:55
Panie Marku - a nie wolałby Pan z Borowskim zgubić niż z Kurskim znaleźć????
Tooth / 83.238.1.* / 2006-11-27 16:09
Trybunał Konstytucyjny nie udowaniał że nowa orynacja jest "bardziej demokratyczna" od starej. On sie tym nie zajmuje. On jedynie orzeka o zgodności z konstytucją.
Ludzie, zanim coś napiszecie, zastanówcie sie choć trochę i nie ośmieszajcie się:)
x-trade / 198.28.92.* / 2006-11-27 15:45
Też oceniam kadencję Marcinkiewicza za udaną. Mam nadzieję, że pani HG-W nie zepsuje tego, co dla stolicy zrobili dwaj ostatni prezydenci i że nie wróci "układ warszawski'.
Tooth / 83.238.1.* / 2006-11-27 16:28
Ostatnio mieliśmy dwóch komisarzy: Kochalskiego i Marcinkiewicza. Trzeba uczciwie przyznać, że oni troszke zrobili.
Osobiście mam nadzieje, że Hanna zmieni to co narozrabiał Kaczyński.
endrju2 / 165.72.200.* / 2006-11-27 12:58
z przyjemnością czytam rzeczowe komentarze takie jak p. CSspostrzegawczy. Sporo rozumu mał epitetów
maa / 2006-11-27 12:01 / Tysiącznik na forum
Niechże Pan nie "filozuje".
Jakby Pan napisał, że Walcowa będzie mieć kłopoty z rządem, który z pewnością będzie jej rzucał kłody pod nogi gdy będzie tylko mógł, to bym się zgodził. (Obiecał to zresztą już pośrednio ważniejszy z Klonów - Jarek.)

Polacy zaczynaja mieć już dosyć nieudolnej i skorumpowanej pispartii - gdyby Pajacykiewicz wypisał się z niej i oświadczył, że jest za Polską a nie za Wolską (zwaną też IV Rzeczpospolitą), że jest przeciw układowi nazistów (LPR), gierkowskich komunistów(Samoobrona) i po-paxowskich, gomółkowskich realnych socjalistów (PiS) to może by wygrał. Jak każdy playboy jest bowiem lubiany i medialny.

A propos pańskich insynuacji w sprawach finansowych: udaje Pan głupiego zapominając o pazerności ludzi Olszewskiego (wysokośc łapówek skoczyła ok 300% w stosunku do SLD!). PiS nie bierze? OK, niech będzie, że nie - nauczył sie na błędach PC. Dlaczego odmawia Pan prawa do nauki również PO?

Coś mało Pan jest mało spostrzegawczy, Panie "CSpostrzegawczy"...
Floyd / 2006-11-27 12:33 / Tysiącznik na forum
Jak widać maa już wystawił Walcowej alibi i to in blanco bo przecież będzie miała rzucane kłody pod nóżki.
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-11-27 12:06
Sam sobie przeczysz "dosyć nieudolnej i skorumpowanej
pispartii " i "PiS nie bierze? OK," i wogóle to praktecznie bełkot nie wypowiedź
maa / 2006-11-27 15:01 / Tysiącznik na forum
Dobrze, Komisarzu "CSpostrzegawczy", będę dla Was pisać kawa na ławę! Bez żadnych figur retorycznych, "powoli, bo wiem, że czytacie powoli".

Skąd na tym forum po przegranej kaczystów tyle "wonomyślicieli"?
wladek_b / 2006-11-27 10:32 / portfel
Ja chciałbym nową Panią Prezydent poprosić tylko, żeby poszukała sobie Nowy York w wikipedii i zwróciła uwagę na jedno zdanie "rada miejska w Nowym Jorku liczy 51 członków".
MN1 / 80.51.231.* / 2006-11-27 11:40
To nie kwestia Pani Prezydent tylko ustroju kraju. Swego czasu kilku profesorów zafundowało nam 1 samorzadowca na 800 obywateli. W gminach wystarczy często dać na piwo kilkunastu osobom, aby wygrac wybory.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-27 09:22
Niezły prezent zrobili mieszkańcy Warszawy bohaterom którzy kiedyś walczyli o wolność stolicy i wznosili ją z gruzów. Znów rządzą komuch i aferzyści.
maa / 2006-11-27 09:49 / Tysiącznik na forum
Bliżej PiS-owi do komuchów, niż Walcowej. Bliżej nawet niż Borowskiemu, co się Panu zapewne nie spodoba.
Ja byłem pełnoletni za Gomółki i mam dobrą pamięć...

Niech Pan nie zapomina o pewnej szczególnej odmianie komuchów. Należeli do niego PAX-owcy, księża "patrioci".
Ludzie tacy jak Bender, Giertych (ojciec). Miałem i ja takich w rodzinie. Dzięki nim znam paru prominientnych, "czystych jak łza" pisowców. Zawsze trzymali z najciemniejszym, PZPR-owskim betonem Moczara.
Pana świat jest, zdaje się dziecinnie biało-czarny?

A dla Pańskiej wiadomości - Warszawę z gruzów podnosili wszyscy. Przynajmniej na początku, w okresie tzw. Planu 3-letniego".
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-27 10:17
Wy różowi jesteście mistrzami w gadaniu o niczym taki jak Tusk i cała PO nie posiadała programu gospodarczego dla Polski startując w wyborach. Ale przejdźmy do konkretów: czy już jesteście za lustracją czy jest to zbyteczne zgodnie z farmazonem "patrzmy w przyszłość".
Co do budowania Polski to tak jakby powiedzieć, że o wolność ZSSR walczyli wszyscy. NKWD także stojąc z karabinami wylecowanymi w plecy żołnierzy. Mówiąc o PAX musisz posąść znajomość słowa Piąta Kolumna. Przywołujesz konkretne osoby. Mi się rozchodzi o cały kierunek i wizję państwa które się rodzi i będzie się rodzić (taką mam nadzieję).
maa / 2006-11-27 12:19 / Tysiącznik na forum
Wierzę, że będzie Pan wiernie trwał pispartii do jej zapewne rychłego końca.
Uważam się za liberała, nie jestem więc ani brunatnym, narodowym socjalistą jak pisiory i wszechpolacy, ani czerwonym realnym socjalistą jak członkowie samoobrony, ani różowym socjaldemokratą jak sld-owcy.

Lustrację, mimo że dostałem za swoje w stanie wojennym mam gdzieś. Mnie nienawiść już przeszła, zresztą jestem katolikiem i usiłowałem jej bez skutku zresztą nigdy nie mieć.
Uważam, że różnice między komunistami a koalicją rządzącą są małe, inaczej: istotna jest dla mnie neogomółkowszczyzna Klonów.

W państwie podobnym do wizji PiS już żyłem trzydzieści parę lat - dziekuję, nie chcę więcej i zrobię wszystko, powtarzam wszystko , by pisowi i jego wspaniałym koalicjantom to nie wyszło.
~scorpion / 195.38.12.* / 2006-11-27 16:35
Róznicy nie ma? ale zbrodnirze komunistyczni, czerwoni kaci z krwią na rękach pobierają dzisiaj wysokie emerytury. Czy powinni? Dla Ciebie to bez znaczenia. Ale dla mnie tak. Nie chcę płacić na ich apanaże, a jak Ty chcesz to płać. Powinien być co do tego wybór. I w tym momencie nieobchodziła by mnie Twoja skrzywiona ideologia i poczucie moralności czego żadne dyskusje na forum nie zmienią. Sprawa bardzo prosta: dwa systemy emerytalne.
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-27 09:48
Nie zapominaj że Kaczka jest wielbicielem Lenina, więc nie wiem dlaczego masz coś przeciwko komuchom. W PO są na pewno ludzie nieuczciwi tak jak w każdej partii, ale wybierając partię socjalistyczno narodową jak PiS skazujesz miasto na porażkę nawet jeżeli trafi się w PiS ktoś uczciwy. Uczciwie taki wprowadza socjalizm, co mi z tego.
maa / 2006-11-27 08:54 / Tysiącznik na forum
Rząd zrobi, co może by się naj nie zemścić i dokopać Warszawie.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-27 11:42
Pan juz dzisiaj nie wierzy ze HGW spelni swoje obietnice wyborcze i przygotowuje Pan grunt pod szukanie wymowek. Wszyscy winni tylko nie HGW ktora dla wygranej obiecala by wszystko.
maa / 2006-11-27 12:32 / Tysiącznik na forum
Ważniejszy Klon apelował, by głosować na Pajacykiewicza, bo łatwiej mu będzie uzyskiwać pieniądze od rządu. Chyba wię moja interpretacja ma pewne podstawy?

Ja zawsze wybieram mniejsze zło...
Nic więcej nie można zrobić.
MP / 217.149.248.* / 2006-11-27 12:48
Panskie teorie nie maja zadnych podstaw bo co innego jest powiedziec ze Marcinkiewicz bedzie mial latwiej a co innego ze sie bedzie mscic i dokopywac Warszawie. Panska paranoja na punkcie PiS siega zenitu.
maa / 2006-11-27 13:42 / Tysiącznik na forum
Pan ma kłopoty z językiem polskim, czy z logiką?

A Klony są znane z tego, że nie zapominają i nie wybaczają. No chyba, że jest to Przewodniczący A. Lepper i posłanka R. Begerowa.
Kruk krukowi oka nie wykole... :)
MP / 217.149.248.* / 2006-11-27 15:27
Pan to ma chyba klopoty ze wszyskim a szczegolnie z pozostawaniem przy temacie rozmowy. Wydawalo by sie ze po tym sukcesie Pani HGW bedzie Pan zadowolony ale widac ze Pan jej nie wierzy (i slusznie) bo juz dzisiaj, zanim weszla do biura, probuje Pan ja tlumaczyc z niewypelnionych obietnic wyborczych. Najwyrazniej Pan wie ze plotla co jej slina na jezyk przyniesie aby wygrac wybory.
maa / 2006-11-27 16:09 / Tysiącznik na forum
WIe Pan, już wolę wypowiedzi pańskiego kolegi "zdenka" typu:
"ŻYDOKOMUNA WRACA." Przynajmniej są szczere do bólu i nie wymagają komentarza.
Pan ma nieco lepsze wykształcenie niż 'zdenek' ale niewiele więcej od niego rozumie.

Kiedyś obiecałem sobie, że nie będe popuszczał "filozującym taksówkarzom", więc do rzeczy :

Ja przyjmuje takie założenia
1. Każdy polityk kłamie. Musi - tego wymagaja Wolacy (Ciemny Lud Kurskiego) i niestety też częśc Polaków.

2. Wyborca musi czytać więc między wierszami. Jeden i to potrafi, drugi nie.

3. Ponieważ kłamią wszyscy (PO podatek liniowy, PiS 2 stawki podatków, 3 mln mieszkań) każdy wybór jest zły.

4. Trzeba wybierać mniejsze zło z pełną świadomością, że większość obietnic nie będzie zrealizowana.
5. Czym się kierować? Realnością obietnic. Jaka jest bowiem funkcja celu typowego polityka? Utrzymanie się na stołku z pensja ok 15 tys.zl./mies. jak najdłużej. Dla jego spełnienia typowy polityk zrobi każdą głupotę na koszt podatników obecnych i przyszłych i obieca dowolne złote góry. Jeśli jego wyborcami są ludzie o miernej inteligencji i wykształceniu, te złote góry są bardzie niebotyczne. PiS da...

Jaka jest moja funkcja celu? Mały dług państwa, więc niższe podatki, wyższe emerytury, większe nakłady na szkoły dla moich dzieci i aparat sądowniczo - policyjny.
Czy dla Pana obiecanki przywóców PiS - typowych post-komunistycznych niedouczonych lumpeninteligentów, Leppera - gminnego aparatczyka PZPR i neonazisty Giertycha są wiarygodne?
Bo dla mnie nie. I może niech tak zostanie.

I to jest na temat . Wszak J. Kaczyński wczoraj stwierdził że "stary układ wraca". Z Kaczyńskim Pan się zgodzi?
marek19-53 / 83.24.48.* / 2006-11-27 19:53
Porozmawiajmy zatem o "funkcji celu"
1. mały dług państwa, więc niższe podatki. Nie widzę związku przyczynowo-skutkowego. Można podać przykłady krajów wysoko rozwiniętych, gdzie są niskie podatki i wysoki dług i na odwrót - wysokie podatki i niski dług. Istotniejsze jest to, czemu służy zaciągnięty dług.
2. To samo dotyczy wysokich podatków. Mogą zostać zainwestowane a dopiero zysk skonsumowany, lub też można skonsumować je bezpośrednio.
3. Małe podatki, mały dług - ale za to wyższe emerytury, nakłady na szkoły i aparat. Z czego zatem będą pokryte te zwiększone nakłady budżetowe.
4. Od dawna szermuje Pan sloganem o niskich podatkach jako panaceum na wszelkie bolączki. Gdyby to było takie proste, świat żyłby w nieprawdopodobnym dobrobycie.

Jako komentarz końcowy do Pana wypowiedzi pozwolę sobie zacytować ... Pana : wypociny " typowego, post-komunistycznego, niedouczonego lumpeminteligenta"".
Mirro / 2006-11-27 22:03
Demagogia w czystej postaci - toć to tylko skróty myślowe były. Chadzaj dalej... może się P. poprawi??
marek19-53 / 83.24.48.* / 2006-11-27 19:52
Porozmawiajmy zatem o "funkcji celu"
1. mały dług państwa, więc niższe podatki. Nie widzę związku przyczynowo-skutkowego. Można podać przykłady krajów wysoko rozwiniętych, gdzie są niskie podatki i wysoki dług i na odwrót - wysokie podatki i niski dług. Istotniejsze jest to, czemu służy zaciągnięty dług.
2. To samo dotyczy wysokich podatków. Mogą zostać zainwestowane a dopiero zysk skonsumowany, lub też można skonsumować je bezpośrednio.
3. Małe podatki, mały dług - ale za to wyższe emerytury, nakłady na szkoły i aparat. Z czego zatem będą pokryte te zwiększone nakłady budżetowe.
4. Od dawna szermuje Pan sloganem o niskich podatkach jako panaceum na wszelkie bolączki. Gdyby to było takie proste, świat żyłby w nieprawdopodobnym dobrobycie.

Jako komentarz końcowy do Pana wypowiedzi pozwolę sobie zacytować ... Pana : wypociny " typowego, post-komunistycznego, niedouczonego lumpeminteligenta"".
MP / 217.149.248.* / 2006-11-27 18:19
Panskie wypowiedzi przypominaja mi majaczenia filozofujacego motorniczego.
On nawet nie musi myslec ktoredy jedzie. Tory go prowadza.
Panskimi torami jest paranaja na punkcie PiS. Pan, tak jak tramwaj, nie moze z tego toru zjechac. Pan niczego nie rozumie. Juz Panu pisalem ze ludzie glosowali na PiS nie dlatego ze DA, a dlatego ze rozliczy zlodzieji i oszustow lat poprzednich.
Pan natomiast glosowal na PO dlatego ze PO Panu DA.
Np DA Panu nizsze podatki w postaci 3x15. Przenajmniej dobrze ze Pan zauwaza ze to bylo klamstwo. W przypadku Pani HGW kuriozalna obietnica bylo zapewnienie ze jako Prezydent obnizy ceny mieszkan w Warszawie. I to mowi ekonomista wolnorynkowy.
Zabawne bylo jak Marcinkiewicz obiecal druga linie metra Pani HGW obiecale dwie dodatkowe linie metra. Na Marcinkiewica nowy Most, HGW obiecuje trzy nowe mosty.
A to wszystko byleby wygrac wybory.
A co do stwierdzenia Kaczynskiego ze "stary uklad wraca" to bylo tylko przypomnienie ze uklad z PO w Warszawie juz rzadzil i skutkami tego rzadzenia do dzis zajmuje sie prokuratura.
marek19-53 / 83.24.48.* / 2006-11-27 19:25
Cóż, nie będę powtarzał po Panu jak papuga. Po prostu zgadzam się.

P.S. Doskonale Pan określił wywody maa. Zaślepienie (nienawiść) wyłączyła proces myślenia. Jak to dzisiaj ładnie napisali w Rzepie, "antypisowska retoryka PO coraz bardziej przypomina retorykę postkomunistów"
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy