Forum Forum inwestycyjneSpółki

Grupa Kopex przejęła ZEG

Grupa Kopex przejęła ZEG

P. Nowicki / 89.76.243.* / 2007-11-04 21:34
Parkiet02.11.2007 06:27
Zabrzańskie Zakłady Mechaniczne, spółka zależna Kopeksu, podpisała umowę przejęcia 65,5 proc. akcji Zakładu Elektroniki Górniczej. Papiery odkupi za 32,7 mln zł od funduszu BBI Capital.

Ten został właścicielem tyskiej firmy w maju tego roku. Deklarował, że będzie jej długoterminowym inwestorem. Odsprzedał jednak udziały, i to grupie, która już w 2006 r. chciała kupić ZEG - przypomniał "Parkiet".

- Zakup firmy ZEG jest teraz dla nas znacznie bardziej atrakcyjny niż jeszcze pół roku temu - mówi w dzienniku Krzysztof Jędrzejewski, członek zarządu ZZM. - Jeżeli chodzi o kwotę, którą zapłacimy za producenta aparatury elektronicznej i automatyki, to patrzymy na nią przez pryzmat całej grupy kapitałowej. Wszystko wskazuje na to, że ten zakup będzie dla nas opłacalny - podkreśla w "Parkiecie".

Jędrzejewski przyznaje, że ponad 65-proc. pakiet akcji ZEG-u na razie wystarczy. - Z takim udziałem kontrolujemy przecież operacyjnie firmę - tłumaczy w "Parkiecie".
Wyświetlaj:
Life / 2007-11-05 23:36 / Tysiącznik na forum
Powiem tylko tyle.
Bardzo dobra i perspektywiczna spółka.
ciec / 87.99.52.* / 2007-11-05 09:18
witam.
polecam ta społke. troche juz na niej zarobilem ale caly czas ja posiadam w swoim stadku i widze ze rosnie.
DRUGI MILION / 89.76.243.* / 2007-11-05 14:48
NO I MAMY KOLEJNE DOBRE INFORMACJE NAPLYWAJACE ZE SPOLKI, A JUZ ZA PARE SESJI WYNIKI ZA 3 KWARTAL!

13:36 05.11.2007
Wyniki wezwania do sprzedaży akcji spółki ZEG SA - komunikat


Dom Maklerski BZ WBK S.A., jako podmiot pośredniczący w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki ZEG S.A., ogłoszonym w dniu 1 października 2007 r. przez Spółkę BBI Capital NFI S.A., informuje iż w wyniku wezwania zawarto w dniu 5 listopada 2007 r. transakcje, których przedmiotem było 1.300 akcji. Wzywający nabył wszystkie akcje objęte zapisami.
pierwszy milion / 89.76.243.* / 2007-11-06 12:43
Ciekawe, ze nikt sie jeszcze nie zainteresowal ta spolka. Przeciez w momencie przejecia tej spolki od bbi, zeg stal sie niedowartosciowany przynajmniej o dobre kilkadziesiat procent bo jezeli to prawda ze cena na gieldzie wyprzedza faktyczne zmiany na lepsze o jakies 6 miesiecy to powinno to zostac uwzglednione teraz w jej wycenie. Nie wierze, zeby Kpx nie zagwarantowal tej spolce duzych profitow w najblizszej przyszlosci i tej dalszej takze. Wedlug mnie powinien zaczac sie dlugoterminowy trend wzrostowy na tych walorach tym bardziej ze ilosc akcji pozostajacych w wolnym obrocie predysponuje ta spoleczke do podobnego zachowania jak to ma miejsce na malo popularnej akcji ale jakze stabilnej w swoim trendzie wzrostowym czyli Astarcie (dzisiaj wzrost o 12 % przy takim slabym rynku!!!! a przez ostatnie kilka miesiecy Astarta rosla sobie spokojnie od poziomu 12,5 zl zupelnie niezaleznie od koniunktury). Dziwie sie, ze nikt sie ta spolka nie zainteresowal jeszcze bo dla mnie analogia jest jednoznaczna - bardzo dobre fundamenty, silny inwestor branzowy, mala ilosc akcji w obrocie = stabilny wzrost na gieldzie niezaleznie od koniunktury z uwagi na brak spekulantow na takich spolkach
browsuger / 89.76.243.* / 2007-11-09 12:29
kiedy wyniki za 3 kw?
DRUGI MILION / 89.76.243.* / 2007-11-09 12:32
bo ja juz wiem:-)
pierwszy milion / 89.76.243.* / 2007-11-09 12:32
i ja tez :-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy