Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Grupowe? indywidualne?

Grupowe? indywidualne?

,.,/// / 62.21.122.* / 2008-12-03 20:47
Zaczynam pracę w nowum miejscu. Zaproponowano mi ubezpieczenie grupowe w PZU. Jestem trochę uprzedzona tak się niestety stało że mam złe doświadczenia z tą firmą. Oferta jest lepsza od ubezpieczeń idywidualnych które przejrzałam. Składki miesięczne 52 lub 64zł. Smierć: wypadek komunikacyjny 135000/165000 Śmierć wypadek przy pracy 135/165000 Śmierć 45/55000 Śmierć nw 90/110000 plus jakieś sumy za urodzenie dziecka, zgon dziecka rodziców, teściowych, męża. ?Uszczerbek na zdrowiu nw , zawał, krwotok śródmózgowy 36000 za 100% Dodatkowe ubezpieczenie na wyp. ciężkiej choroby 4500. No cóż ogólnie warunki ubezpieczenia nie są złe. Gdybym jednak miała do wyboru inną firmę chętnie bym skorzystała. Może ma ktoś jakąś propozycję? Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy wogóle jest sens ubezpieczać się w tej formie. Mam 26 lat, nie palę, nie piję, nie jem mięsa, żadnych problemów zdrowotnych. Nie mam też męża dzieci ,teściowych, nie zapowiada się zmiana. Rodzice są w dobrej kondycji. Prawdopodobieństwo, że zachoruję na którąś z chorób wymienionych w ubezpieczeniu jest wyjątkowo małe. Z tego co zdążyłam zauważyć ubezpieczenie plus fundusz nie jest zbyt korzystne. Może lepiej ubezpieczyć się na wypadek zgonu żeby zabezpieczyć rodziców za niższą sumę, a resztę wkładać na ike albo fundusze inwestycyjne?
Wyświetlaj:
Patryk Dłuiski / 87.206.148.* / 2012-07-02 20:02
Witam serdecznie jestem LifePlanner-em w firmie Pramerica i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tylko jedno grupowe ubezpieczenie zawsze jest tylko dodatkiem do indywidualnej polisy to ona powinna być fundamentem prawdziwego zabezpieczenia.
Moja rada dobry doradca odpowiednio ułoży najlepsze ubezpieczenie i jego zakres do sytuacji w jakiej pani obecnie się znajduję.
Patryk Dłuski 791-438-170
LifePlanner Pramerica specjalista ds. Ubezpieczeń na Życie
doradca_konto_pl / 2012-01-26 19:19
grupowe jest jak wynajmowane mieszkanie.
Fajnie się mieszka, możemy pochwalić się metrażem - ale nigdy nie spełni w pełni naszych oczekiwań..
Najpierw plan potrzeb, potem dobór produktu...
lezdrubinter / 79.185.102.* / 2012-02-08 00:07
Plany to kresliła Komuna. I nigdy jej nie wypaliły.

Jak mozna przewidzieć, co nas w życiu spotka??

Dlatego polisa powinna zawierać wszelkie ryzyka jakie nas mogą spotkać.

bardzo dużo ludzi ma grupowe, a jezeli uwazają, ze jest to zbyt małe zabezpieczenie, to dokupujaa sobie jeszcze indywiduaalne.

Ale grupowe sa tańsze.
doradca_konto_pl / 2012-02-09 17:51
a planów nie kreślą owce i barany.

Jeśli chciałbym się ubezpieczyć od wszystkich ryzyk, musiałbym na składki miesięcznie wydawać jakieś 5 000 zł...

koszt pojedyńczego ryzyka w ubezpieczeniu grupowym jest zazwyczaj niższy, niż w ubezpieczeniu grupowym. z tym się mogę zgodzić. ale w ubezpieczeniu grupowym kupujemy cały pakiet ubezpieczeń - których nie koniecznie potrzebujemy... to jest wówczas dla nas dodatkowy, nie potrzebny koszt.

poza tym rozwijając myśl, że koszt pojedyńczego ryzyka w grupowym jest zazwyczaj niższy - zależy to jaki jest wiek grupy i kategoria zawodowa... zawsze osoby młodsze i o niższej klasie ryzyka zawodowego w grupowym doplacają w składce z osoby strasze i osoby z wyższą klasą ryzyka zawodowego....

robiąc więc poważny plan, uwzględnić należy wszystkie czynniki i dostęone rozwiązania.


pozdrawiam
TB / 83.16.65.* / 2012-01-20 13:58
Zapraszam do kontaktu mailowego zainteresowanych tomasz.bartos@aegonpolska.pl
TB / 83.16.65.* / 2012-01-20 13:57
Jeżeli ktoś jest zainteresowany ubezpieczeniem to zapraszam.
lady_agnes / 217.40.89.* / 2012-06-10 15:49
jestem zainteresowana ubezpieczeniem na zycie mieszkam w uk i szukam dobrego ubezpieczenia na zycie dla siebie i w razie mojej naglej smierci chce by moja mala nie zostala na lodzie gdy mnie zabraknie jakie mam opcje i cena nie wyzej niz 50zl miesiecznie
eme / 213.238.84.* / 2012-06-10 21:24
Mieszkasz w UK i chcesz ubezpieczenia za 50 zl zeby zabezpieczyc córke. Smiechu warte.No cvhyba ze córka mieszka w Etiopii to wtedy suma osdszkodowania po twojej smierci, jej na jakis czas wystarczy.
Miniusia / 93.154.129.* / 2011-11-06 01:51
krótko:
grupowe jest zawsze lepsze.
Indywidualne jako dodatek jeżeli myśli się o emeryturze lub kredycie.
jakieś pytania zapraszam na maila:malzyla@agentpzu.pl
cerber8 / 81.190.240.* / 2009-02-10 22:01
To dość złożony problem,generalnie lepiej indywidualne, choć przyznam że jak na ofertę PZU to dość dobra,pewnie firma ma wielu pracowników lub są młodzi i konkurencja wymusza na PZU leprze warunki od standardowych.
politykapersonalna.pl / 79.187.187.* / 2009-02-06 17:38
wez grupowe i oszczedzaj sam
Wollyboss / 95.41.34.* / 2009-02-03 14:49
A co jeśli stanie Ci się coś w drodze do pracy i nie daj Boże nie bedziesz mogła pracować przez dłuższy czas rodzice Cię będą utzrymywać???
Tak zawsze bedzie jakaś pomoc finansowa.
Moim zdaniem lepiej jest się ubezpieczyć i mieć spokuj
anna_blackb / 2008-12-16 17:05
jeśli nie ma się długoterminowych zobowiązań (kredyt hipoteczny, dzieci), to właściwie nie widzi się potrzeby posiadania ubezpieczenia. Polecałabym jednak ubezpieczenie indywidualne, gdyż obejmuje panią ochroną bez względu na to, gdzie pani pracuje, a poza tym może być dodatkowym zabezpieczeniem pani przyszłości, bo ZUS i OFE to będzie bardzo niska emerytura. Poza tym proszę wziąć pod uwagę fakt, że pani wiek i stan zdrowia to najlepszy czas na zawarcie umowy ubezpieczenia na życie z bardzo niską składką, a wysoką sumą ubezpieczenia. Im człowiek jest straszy, tym trudniej mu się ubezpieczyć i wymaga to większych nakładów pieniężnych.
xyz222 / 83.27.159.* / 2011-06-14 19:01
Proponuje nie wprowadzać ludzi w błąd. Po pierwsze zainteresowana nigdzie nie założy za 50zł. miesięcznie sensownej polisy, w której da się odłożyć konkretną sumę na emeryturę (po prostu 50zł. to za mało by efektywnie inwestować i tyle)...
Po drugie, co do samego ubezpieczenia, nie wiem skąd u ludzi bierze się przekonanie, iż ubezpieczenie grupowe chroni ubezpieczonego tylko w pracy i ewentualnie w drodze z/do pracy. Gro towarzystw ubezpieczeniowych (a już w szczególności PZU) oferuje ubezpieczenie grupowe obejmujące PEŁEN zakres życia, w tym i wypadki w życiu prywatnym!!! (sądząc po cenie opcja pełnej ochrony jest włączona)
Polisa indywidualna na życie jest lepsza? - a niby pod jakim względem??? Jest przecież droższa, ma mniej opcji dodatkowych niż grupówka, często nawet nie ma opcji uszczerbku na zdrowiu (jedyny wyjątek, to ubezpieczenie indywidualne NNW, ono faktycznie ma dużo dodatkowych opcji, ale i tak wyjdzie drożej niż grupowe).
Reasumując jest odwrotnie niż pani napisała, indywidualne ubezpieczenie na życie jest dobre właśnie dla osób ze zobowiązaniami (np. kredyt na mieszkanie - banki i tak często tego wymagają), co więcej, osobie bez zobowiązań potrzebne są przede wszystkim właśnie te dodatkowe opcje (uszczerbek na zdrowiu), a nie duża kwota na wypadek śmierci, bo chodzi o to, by siebie zabezpieczyć, a nie innych...
Rozważanie natomiast czy jest się sens ubezpieczać, bo ma się 25 lat i czuje się zdrowym, uważam za pozbawione sensu. Wystarczy jeden pechowy wypadek samochodowy i już mamy uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, rehabilitację - czyli trzy opcje w ubezpieczeniu grupowym, z których będzie wypłata odszkodowania...
robertpt / 83.20.112.* / 2008-12-06 13:11
paradoksalnie to jedna z lepszych ofert pzu, widziałem takie gdzie za 50 zł bylo 10000pln za śmierć i od tego bylo liczone reszta według współczynników pzu, skoro jak piszesz nie ma szans na dziecko, męża, teściów , i zdrowie 100% to nie zapisywałbym sie, jak poznasz kogoś z kimś będziesz planować założenie rodziny zawsze można sie zapisać, byle na 10 miesięcy przed porodem :) karencja to 9 miesięcy

a na chwile obecna wykupiłbym sobie NNW, sa na rynku oferty za 20 zł/miesiąc na 200000 (słownie dwieście tys) maksymalnej wypłaty SU, do tego życiówkę prosta za max 150 zł na rok, a resztę z potencjalnego budżetu (12x 52 -12X20- 150) plus 50/mc wpłaciłbym w coś co będzie zbierało sie na emeryturę :) wszak kobiety z ZUS i OFE będą miały strasznie niska emeryturę
lezdrub / 83.6.148.* / 2009-02-03 15:51
Za 20 zl / m to można na taką sumę wykupić poliśę ale asekurująca śmierć w wypadku.
Taka polisa nie asekuruje nawet utraty rąk, ani nóg.
Polisa nnw to chroni nawet uszczerbek na zdrowiu Np zlamania, skręcenia stawu i inne.

Tak więc robert nie wprowadzaj ludzi w bląd.
lakis007 / 2008-12-05 07:58
myślę że to są dwa różne ubezpieczenia i nie należy ich zastępować. Grupowe dotyczy okresu związanego z pracą, a indywidualne może dotyczyć Twojej przyszłości Zawsze myśle tak, że jakby pracodawca powiedział, że dostanę podwyżkę o np. 1000 zł ale bez ubezpieczenia to bym sie zgodził, a przecież zagrożenia nie będą niższe. Dlatego nigdy nie zastępuję tych ubezpiecxzeń tylko mam oba.
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-04 00:47
Ale wypadek zawsze może sie zdarzyć i problem na całe życie.
A mąz i dieci też może będą.
Ubezpieczenie dobre.Grupowe jest tańsze niż indywidualne.
50zł/ m to za mało aby mieć ubezpieczenie dobre i jeszcze można było inwestować
Lech3 / 2009-02-03 19:06 / Bywalec forum
lezdrub ma 100% rację !
Co prawda nie kocham PZU , ale to w tym przypadku nie ma znaczenia !
Nigdzie indywidualnie nie znajdziesz takiej ochrony , jaką masz w ubezpieczeniu grupowym .
I nie ważne w jakiej firmie !
Jeśli jest w zakładzie pracy , TO BIERZ !!!.
dsdsd / 195.69.80.* / 2009-03-25 23:03
a od kiedy to ubezpiecznie grupowe pokrywa staty czy niezdolnosc do pracy?
placi ci za uszczerbek na zdrowiu ale jak nie bedizesz mogl pracowac to raczej ci nie zaplaca chyba ze wykupisz ubezpiecnzie od utraty pracy czy jakos tak

Najnowsze wpisy