Forum Polityka, aktualnościKraj

Gudzowaty wykluczony z gry o jamalski gaz

Gudzowaty wykluczony z gry o jamalski gaz

Money.pl / 2009-10-27 11:04
Komentarze do wiadomości: Gudzowaty wykluczony z gry o jamalski gaz.
Wyświetlaj:
Wapniak/bez .../ / 87.207.223.* / 2009-11-05 09:08
Hmm...Taki "słup" i miałby być powalony?... Chyba coś się na "szachownicy" zmienia...
Oceniacz / 212.106.31.* / 2009-11-04 18:13
no to ładnie. Czy wy nie widzicie o co tutaj chodzi ?? jezeli struktura akcjonarjatu europolgazu będzie 50 :50 , to Gazprom przejmując 5 % akcji PGNiG, poprzez głosy PGNiG sa przejmie kontrolę nad europolgazem. Gudzowaty jaki był , taki był, ale dzięki niemu żaden z akcjonariuszy nie miał głosu decydującego.... Ciekawy jestem jak się zachowa teraz kurs PGNiG SA. Czy gazprom ma juz 4,99 % jego akcji ? jezeli nie ma ich wogóle to możemy zobaczyc PGNiG po 7 zł, ale kto to wie ...
s4321r / 77.253.136.* / 2009-10-28 09:02
Gudzowaty to strasznie podły człowiek
Gudzowaty zrobił najpodlejsza rzecz na
świecie – zdradził przyjaciela !!!
wantok / 2009-10-27 19:04
Czy ktos z uczestnikow tej dyskusji slyszal cos o polskich zlozach gazu w okolicach Kutna?
Podobno sa to zasoby wiekosci 50-leniego zapotrzebowania Polski na gaz. Te pola gazowe zostaly jakoby sprzedane jakiejs spolce amerykanskiej po cenie za 1000 metrow szesciennych gazu - 5.75 PLN.
Obecna cena gazu jaka placimy Rosji wynosi 430, czy tez 470 US$ za 1000 metrow szesciennych gazu (nie jestem pewien dokladnej koncowki).
Czy ktos ma jakies wiadomosci na ten temat?
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-10-27 17:07
Dzięki Guzowatemu mieliśmy 52% udziałów i to my Polacy decydowaliśmy o spółce. Zdrajcy i sprzedawczyki z PO, którzy wyprzedają Polskę oddają władze w spółce Rosji. Teraz Gasprom będzie o wszystkim decydował a nam pozostanie spłacać budowę rurociągu. Stawki za transport gazu też uchwalili niskie korzysne dla Rosjan.
qoomaq / 83.30.52.* / 2009-10-27 18:36
Gudzowaty miał takie wejscia w ZSRR, że nie wiadomo do końca czyje interesy reprezentował. Faktem jest że jego rosyjscy kumple odeszli od władzy więc teraz jest zbędny. Jak się ma takie wyciskanie zbędnego wspólnika do prawa handlowego n/t spółek - nie wiem. ale chyba jest jasne że Gazprom to coś więcej niż spółka handlowa.
Andre7 / 2009-10-27 14:13 / Tysiącznik na forum
Dość rozsądne w końcu o tranzycie gazu i tak rozmawiają rzady Polski i Rosji, więc po co trzecia strona. Formalnie jest procedura przymusowego wyciskania udziałowca mniejszościowego,, która pozwala dominującym akcjonariuszom na przymusowy odkup mniejszosciowych (
coooco / 87.204.27.* / 2009-10-27 14:08
Rosjanie za bardzo sie cieszą, żeby to było lkorzystne dla obu stron. To, że gudzowaty stracił to fakt. Pytanie kto na tym zyskał, bo wydaje mi się, że nie Polska.
man13 / 2009-10-27 14:06 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jak ocenią to przedsiębiorcy.
jotte / 78.8.56.* / 2009-10-27 11:04

- Jestem zaskoczony, że rząd bierze udział w takich rozmowach. To nie jest sprawa rządu, tylko przedsiębiorstw - skomentował Aleksander Gudzowaty. - Uważam, że jest to ruch przeciwko Polsce - dodał

Ot powiedział,co wiedział.Raczej ruch przeciwko Gudzowatemu.No chyba że Alek uważa że "Polska to ja".
issael / 94.254.134.* / 2009-10-27 13:01
Zastanawiałem sie jaki bedzie pierwszy wpis.
Ba nawet załozyłem sie że ( pierwsza bedzie reakcja "psa ogrodnika") sorry za okreslenie,ale pasuje do baardzo duzej czesci populacji ludzkiej zamieszkujacej Polskę.
Akurat w tym przypadku to Guzowaty ma racje, polacy strzelili sobie gola, wprawdzie nie jest to mecz o jakies wazne miejsce, a tylko zwykłe rozgrywki, ale gol to gol.
W tym przypadku Roisjanie moga sobie pogratulowac.
Skutecznie graja swoim atutem jakim jest gaz, i praktycznie niezagrozona zaleznośc Polski od rosyjskich dostaw, przez bardzo długie lata lub nawet stale bedziecie uzaleznieni od Rosji.
Wasze alternatywne kierunki zaspokoja co najwyzej 1/4 waszego zapotrzebowania i to pod warunkiem ze je kiedys zrealizujecie.
Ciekawe ze nikt nie zwrócił owagi, na to ze Rosja chce karac Ukraine ze nie odebrała i nie odbiera 10mld/m3 zakontraktowanego gazu i jednoczesnie ta sama Rosja ma problem z dostarczeniem polsce brakujących 3 mld/m3 gazu, wszak maja ten gaz od reki, z zasobów niewykozystanych przez Ukraine.
ale cóz nie ja jestem "negocjatorem' ze strony Polski.
Adam222 / 77.88.138.* / 2009-10-27 17:11
Można było kupić od Ukrainy to co im niepotrzebne. Tak byłoby taniej i mądrzej. Ale nie byłoby łapówek od Rosjan.
Jacqb / 2009-10-27 14:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Za dużo kwestii na raz poruszyłeś. Ukraina nie odbiera czesci gazu i zgodnie z kontraktem placi kare. Polsce Rosja obowiazku przesylac gazu nie ma. Ze swoich obowiazkow sie wywiazuje. Problemem jest brak przesylu ze strony RosUkrEnergo (fakt 50% Gazprom). Innymy słowy na zasadach rynkowych jest to rozgrywka. Natomiast oczywiste ze sa to sprawy polityczne. Przy czym Gudzowaty tak samo politycznie znalazl sie w obecnym miejscu. Teraz politycznei zostanie usuniety. A interes Polski... Co to takiego ????
mm55 / 83.30.248.* / 2009-10-28 08:30
Stary manipulujesz nie wiem tylko z jakiego powodu.Jeśli jednak udajesz że nie wiesz co to takiego interes Polski to powód staje się znany.

Najnowsze wpisy